Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) djg válasza dugo_ (#40700) üzenetére


djg
aktív tag

Megneztem, hajszalnyi kulonbsegeket lattam ugyan, de nehez fotozni es a fo gond valoban az volt, hogy nem mertem ranyomni elegge tobb esetben is. Koszonom, ez igy mar ranezesre rendben van.

Koszi mindenkinek a segitseget, most csinaltam ilyet eloszor.

:R

(#40702) Hummin válasza dugo_ (#40682) üzenetére


Hummin
tag

Tetszetős ez a dolch sideprinted kupak. Nézegetés közben tűnt fel, hogy ezen az L melletti gombon a : ; pont fordítva van feliratozva, mint ahogy kellene. Első karakter lenne a shift nélküli (;), shifttel meg (:)
És nem csak a termék fotón ilyen, feedback-ben a fotón is így szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#40703) dugo_ válasza Hummin (#40702) üzenetére


dugo_
veterán

Így legalább már tudjuk, hogy minden IS ugyanabban a gyárban készül és ugyanott rontották el. Az én két szettnyi OEM Dolch kupakjaimon is fordítva van, pedig a typo is más, és más-más eladótól rendeltem... :D

(#40704) xLt` válasza Ringman (#40666) üzenetére


xLt`
tag

Találtam egy ilyet. Corsair és csak 60 dodó.
Közben kezdek rájönni, hogy nem úszom meg olcsón.
20k-ig bezárólag, numpaddal, halk kapcsolóval mit ajánlotok?

(#40705) Acheron válasza djg (#40701) üzenetére


Acheron
őstag

Én ugyanezt a szettet vettem nem rég, de én pont egyformának látom a billentyűk magasságát. A két rövid ü tényleg gáz, de mivel én egyesével cseréltem a gombokat, nem tudott keveredni. Az új kupakokat bizony meg kellett nyomni nagyobb erővel, hogy a helyükre kerüljenek,(kicsit tartottam tőle, de nem lett gond, a gomb kibírta) Most minden soron belül egyforma a magasság. Ettől persze foghattál ki hibás darabot.

(#40706) Ispy válasza Acheron (#40705) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem sem volt gondom a magyarító szettel, leszámítva az ö, ü gombokat.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40707) Crabface


Crabface
senior tag

Ma fogtam a bolhán egy Cherry G80-3000 bilit. Mx black. német kiosztás, no Windows gomb. Perfekt. Délután képek is lesznek.

Szerk.: Az majdnem lemaradt, hogy doubleshot vastag kupakos!

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40708) Mr.Csizmás válasza xLt` (#40704) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

.de, -co.uk

vámmentes :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40709) nyunyu válasza Crabface (#40707) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem olyan nehéz elképzelni a G80-3000HAD-ot.

(Feltéve, ha nem valami egyedi logós custom széria, mert azoknál eltérhet a ház+kupakok színe a gyári bézstől.
De azoknak 30xy a számuk, nem 3000-re végződnek.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40710) dqdb válasza nyunyu (#40709) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hogyhogy fel vannak cserélve a numerikus * és / billentyűk?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40711) nyunyu válasza dqdb (#40710) üzenetére


nyunyu
félisten

Neten kerestem a típusra, fel sem tűnt, hogy rossz a kupakok sorrendje :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40712) Crabface válasza nyunyu (#40709) üzenetére


Crabface
senior tag

Pont ilyen csak retkes. ;]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40713) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

PureWriter TKL magyar kiosztással hol kapható, vagy van egyáltán? (vagy legózás?)

Esetleg tudtok hasonlót ajánlani? max. 20k környékén magyar kiosztással?
(az se lenne baj ha lenne valami nem túl hangos, egyszínű világítással vagy egyszínűre állíthatóval)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#40714) Skullwipe válasza Crabface (#40712) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ne is foglalkozz velük, csak irigyek rád ;] A stem az értékes az ilyenben (meg ha minden igaz a ház rész se rossz dolog), rettentően jó anyagból van, nagyon szépen, simán jár (ha ez a régebbi típus), na jó, én is irigykedek :O

[ Szerkesztve ]

(#40715) Crabface válasza Skullwipe (#40714) üzenetére


Crabface
senior tag

Karcmentes, mindene működik. Alapos takarítás után szerintem eladó lesz vagy csere alap. Ha lenne win gomb maradna és menne rá a tartalék kupakszett.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40716) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, hát nem lesz Ducky kupakszett, mert a helyi képviseletnek 1 hét alatt nem sikerült beszállítani németből.. :( Tovább nem vártam rá.. Elvileg úgy volt, hogy meglesz 5 nap alatt, nem sikerült, és nem is volt semmi konkrétum, mikor érkezik meg..

Szóval, ha UK layout-ból van valakinek valami jó ajánlata, szívesen fogadom. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40717) Mr.Csizmás válasza Fandango (#40594) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kaptam emailt, tracking mailben fel lett adva a drevo 84-em.

ebay topic szerint megúszom az áfa tréfát :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40718) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Bátyámnak segítenék új klavit keresni és mivel az én Ryos MK Pro-m már nem kapható, milyen lehetőségek vannak jelenleg magyar kiosztással közép vagy felső kategóriában? Az ajánlott listát átfutottam, de magyart nem találtam benne, ezek szerint egyáltalán nincs is? :(

Köszi szépen előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#40719) Domonkos válasza la_cc (#40718) üzenetére


Domonkos
Ármester

cm masterkeys pro szeria + magyarito szett vagy asus rog claymore.
Hogy megerik-e az arukat? Nem kifejezetten - viszont olcsobban biztos nincs jobb magyar feliratozasu billentyuzet ujonnan.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40720) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Billentyűzetet szeretnék venni, (a jelenlegi gumidómos).
Gondolom ha már veszek, akkor mechanikusat érdemes.
Szokásaim:
- Nem tudok vakon gépelni, fontos, hogy lássam mit nyomtam le, hogyha félrenyomok tudjam.
- Nem használok numpad-et, TKL lenne a megfelelő (a 60%-os is elég lehet, ha van valahol Del gomb, mert az nagyon hiányozna, a nyilak és egyebek nem. Az F billentyűket ritkán használom, talán túlélném azok nélkül is).
- RGB nem kell, max fehér háttér világítás, ha a billentyűzet nem fekete, feketéhez nem ragaszkodom, jó a szürke vagy fehér is, mindegy.
- Szeretem, ha kicsit döntött, így kihajtható láb jó, ha van, nem kell, hogy gumírozott legyen.
- A kábel elvezetése, kihúzhatósága nem lényeges
- Örülök, ha van USB 3.0 port az oldalán, de nem fontos, 2.0 port nem kell.
- Nem szoktam sem sokat gémelni, sem sokat gépelni, nem szoktam hosszan írni, átlagos felhasználásra kell.
- Fontos, hogy minél halkabb legyen, hogy kattanós e a switch vagy nem az mindegy, csak halk legyen. (nem lenne rossz, ha az ütközés tompított lenne (márha az halkabb)
- Ha van multimédiás gomb, annak örülök.
- Magyarul szoktam gépelni, de kibírom, ha nincs í gomb és az ékezetes karakterek nincsenek feliratozva.
- Használt és külföldről történő vásárlás is ér.
- Minél olcsóbb, annál jobb, de hulladékot nem akarok venni és hajlandó vagyok kompromisszumokra.

Remélem tudtok nekem segíteni, hálás lennék! :R

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40721) Domonkos válasza emiki6 (#40720) üzenetére


Domonkos
Ármester

anne pro?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40722) emiki6 válasza Domonkos (#40721) üzenetére


emiki6
veterán

Nemtom, azért kérdezek! :D
Ha azt mondod anne pro és mást nem, akkor anne pro! :K :D :R

Szerk1: Fehér vagy fekete, hogyan döntsek? :B Piros vagy barna switch? Melyik halkabb, ha nem püfölöm?

Szerk2: honnan vegyem pontosan? (ali a legolcsóbb, ha jól látom)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40723) Domonkos válasza emiki6 (#40722) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kerdojel azert volt, hogy tetszik-e :D

Amugy 60%-osbol szerintem meg mindig a vortex-ek a legjobbak, de azoknak meg is van az aruk.
Feher vagy fekete? Amelyik jobban tetszi, jobban illik a meglevo periferiakhoz. Fehernek annyi elonye lehet, hogy az vilagitas nelkul is remekul latszik a felhomalyban, viszont tobbet kell takaritani.
A red az egy kicsivel halkabb, mint a brown, de az sem hangos egyaltalan, ha az ember megtanul normalisan touch-type-olni. Ha sokat gepelsz, akkor jobb lehet a brown, jatekra inkabb a red - de mindenkinek mas az izlese, last par szaz hsz-szel lejjebb...
Ha meg tudod olyan helyrol venni, ahol biztosan tudod gariztatni, akkor onnan, kulonben meg onnan erdemes, ahonnan hamari ideer.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40724) la_cc válasza Domonkos (#40719) üzenetére


la_cc
addikt

72k és nincs numpad. :(

Köszi szépen a segítséget! Azt gondoltam, hogy a választék növekszik a magyar kiosztású klavik között nem, hogy szinte nincs is... :/ Ekkora érték lenne az enyém? :DDD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#40725) emiki6 válasza Domonkos (#40723) üzenetére


emiki6
veterán

Tetszik, nemtetszik, nem lényeges, nem nagyon érdekel a kinézet. Ne legyen helókittis azt jóvan... :DDD

TKL is jó, ha abból hasonló áron van jobb, az is mindegy. (esetleg kicsit drágábban más, amit érdemes számításba vennem?)
Mi illik a setupba? Jó kérdés... Asszem minden és semmi... :D
Ha kikapcsolom a gépet, akkor is világít a billentyűzet? Mert ha igen, akkor inkább nem használok világítást és legyen a fehér.
Nekem még nincs ízlésem, jelenleg a barna felé hajlok.. :)
Alin csak 60 dollár, gariztatni nyilván nem tudom, megérkezni min 2 hét alatt fog, de nem sürgős, bár asszem lesz mostanában valami kínai ünnep, ami betesz a szállításnak.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40726) nyunyu válasza emiki6 (#40725) üzenetére


nyunyu
félisten

bár asszem lesz mostanában valami kínai ünnep, ami betesz a szállításnak.

Nem most van a kínai újév, amikor mindenki 1 hónapra off?

szerk: Február 16 óta van a kutya éve, így a hivatalos 1 hétnek már vége.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40727) Domonkos válasza la_cc (#40718) üzenetére


Domonkos
Ármester

a tesoronak vannak meg magyar billentyuzetei, de azok nem a legfelso kategoriaba esnek. A CM + magyaritoszett jo valasztas lehet; azt is nezd meg!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40728) hackeeeee válasza Domonkos (#40727) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaja, nekem bejött a Masterkeys, lényegében full magyar lett a gombcserével. Igaz, sajnos a brown switch nem vált be. :(

Viszont azon agyaltam, lehet veszek egy Masterkeys lite-ot kupakszettnek, és kicserélek mindent az LK20-on, ha más nem marad.. Kicsit fura most a vegyes kupakszett. Vagyis, CM és az LK20 gyárija.

Véleményem szubjektív...

(#40729) emiki6 válasza hackeeeee (#40728) üzenetére


emiki6
veterán

Mi a baj a barnával?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40730) hackeeeee válasza emiki6 (#40729) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bő 5 év blue switch használat után "túl puha" volt.

Véleményem szubjektív...

(#40731) la_cc válasza Domonkos (#40727) üzenetére


la_cc
addikt

Nem vagyok járatos a témában: mit jelent a CM + magyarító szett konkrétan? :B Link esetleg?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#40732) Domonkos válasza la_cc (#40731) üzenetére


Domonkos
Ármester

ezt.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40733) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Úgy néz ki, meghalt a Fnatic gear rush pro silent...
Ami történt: Overwacth, deathmatch, izgulok ugyebár. A kezem rendkívül izzadós alapból is, ami azért "vicces" mert zongorista vagyok, ott is szabotál ezerrel...az izzadós alatt azt értem, hogy izgalom esetén olyan,m mint a friss kézmosás... Egyszer csak arra lettem figyelmes, folyamat jobbra megyek, minta beragadt volna a gomb...Lenézek, egy tócsa van a kurzorgombok körül (bal kezesként jobb oldalt játszom, ezért is kellett a numpad). Azóta annyi történt, hogy kilépve a windowsban elképesztően hülyén viselkedik, betűket nem ír, csak spéci karaktereket, kurzorgombok nem reagálnak. Többi úgy-ahogy megy, ledek ki be kapcsolnak ha próbálgatom. Konkrétan egy alkalmazást alig tudok megnyitni, sima kattnál előjön a tulajdonságok, meg másik cuccot indít, ilyenek... Szóval beázott, úgy néz ki. Menthetetlen? Lekaptam a kupakokat a kérdéses területről, kitörölgettem, kapott pici hajszárítót is. A kapcsolók száraznak tűntek, körülöttük volt víz, úgy láttam. "Szerencsére" a csavarhúzó kicsit megsértette a bal gombnál a gumiborítást, nem vészes, de de legalább látszik...
Most a régi k120-ról írok, gondolhatjátok, mekkora élvezet, de ezzel legalább nincs gond, az egérnek kutya baja, a billentyűzet krepált be. Kidobtam 25 rongyot az ablakon, vagy menthető? Mit kell tennem? Nincs kedvem külföldre postázni... :W
Slusszpoén: hetek óta most léptem be először játszani az overwatchba...A billentyűzet kb 1-másfél hónapos. :O

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#40734) dugo_ válasza chopin42 (#40733) üzenetére


dugo_
veterán

Szedd szét az egészet, mosd le minél tisztább alkohollal a beázást, utána szárítsd ki rendesen. Én minden ilyenre izopropil alkoholt használok, hajtógázzal féktisztító néven szinte mindenhol kapható.

Csavarhúzóval mondjuk ne ess neki, legalább valami gemkapocsból hajtogatottat csinálj.

(#40735) chopin42 válasza dugo_ (#40734) üzenetére


chopin42
őstag

Szétszedés alatt a keycapeket kapjam le, majd törölgessem ki, vagy fogjam és csavarozzam szét az egészet?
Ja, és ilyet keressek?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#40736) dugo_ válasza chopin42 (#40735) üzenetére


dugo_
veterán

Szét kéne csavarozni. Mivel plate mounted, sokkal előrébb nem leszel, de legalább ki tud folyni az alkohol rendesen.

Azoknak a kapcsolóknak a belsejét is el kéne áztatni vele, amikben most izzadság van, mert az csúnya lesz, ha a vékony rézlemezeket elkezdi korrodálni.

[ Szerkesztve ]

(#40737) chopin42 válasza dugo_ (#40736) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm, közben szerkesztettem.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#40738) chopin42 válasza dugo_ (#40736) üzenetére


chopin42
őstag

Bocs a dupláért, de már nem tudom szerkeszteni.
Szóval, szétszedtem, amit kaptam: egy műanyag alsó rész, pőrén, egy piros lemez, meg a piros nyák egyben, összetartva a kapcsolók által. A folyamat ha jól értem: holnap elmegyek a boltba, veszek féktisztító aeroszolt, telibe fújom a piros lemez és a nyák között, amennyire tudom, plusz a kapcsolókat, amik feltételezhetően beáztak. Majd oldalsó élére állítva kiszárítom, a gravitáció és a szobahőmérséklet segítségével? Vindex Wd 40 amúgy van itthon, az nem jó?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#40739) dugo_ válasza chopin42 (#40738) üzenetére


dugo_
veterán

Én Preventet szoktam használni, de tudtommal a többiben sincs semmi egyéb adalékanyag. Ez még nem csinált bajt.

WD40-et kerüld, az gyakorlatilag palackozott petróleum.

Jó az elgondolás, felrakod a radiátor tetejére, aztán vársz. Alapvetően nagyon illékony az izopropil alkohol, bár nem tudom, hogy a kapcsoló belsejéből mennyi idő alatt száradhat ki.

(#40740) emiki6 válasza dugo_ (#40734) üzenetére


emiki6
veterán

Csak ne olyan féktisztítót vegyen, ami benzines (asszem van olyan is).
WD-40-nel mondhatni nincs baj, ha szereti a petróleum szagát... :DDD
Elég az alkohol? Szerintem sok sót, ami az izzadtságban van nem old, csak a víz.

chopin42: az igen! :Y

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40741) dugo_ válasza emiki6 (#40740) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor előtte 70%-ossal lehetne talán oldani.

Tiszta benzinnek egyébként szintén nem kéne bántania a nyákot szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#40742) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

A hétvégén bejártam az internetet, aztán a várost billentyűzetek után kutatva. A következő három tűnik a legjobbnak ár-érték arányban:

Cougar Ultimus RGB
- ismert márka, szép kidolgozás, kivéve azt a pár bazi nagy csavart az elején (wtf?)
- a háromból a legdrágább
- TTC Brown switch (ez mennyire időtálló?)

Trust GXT 890 Cada
- itt a fórumon lenézett márka, de élőben jól néz ki, kellemes
- a háromból a legolcsóbb
- Outemu Red switch, talán a barnánál jobb játékra, de kevésbé kellemes gépelni?

Sharkoon Skiller Mech SGK3
- a boltokban alig, a neten viszont jól ismert modell
- masszív fém alap, szintén kellemes nyomkodni
- Kailh Red, Brown vagy Blue (piros és barna játszik nálam)
- állítólagos 1000 Hz polling rate

65% FPS játékok és 35% masszív gépelés céljára melyiket választanátok? Van esetleg ellenjavaslat német vagy magyar billentyűzettel és billentyűnkénti RGB-vel 85 euró alatt?

(Nem muszáj, hogy mechanikus legyen, de a billentyűnkénti RGB és a nyelv miatt olcsóbb hasonló modellt nem találtam sehol :) )

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#40743) emiki6 válasza dugo_ (#40741) üzenetére


emiki6
veterán

70% alkohol, 30% vízre gondolsz?
Én azt mondanám desztvizes (nem ioncserélt) aztatás, aztán víz rázással való eltávolítása, aztán alkoholos áztatás, majd szárítás.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#40744) Mr.Csizmás válasza Johnny_vT (#40742) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

SGK-ból van refurb amazonon minden verzióban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40745) Skullwipe válasza chopin42 (#40733) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Lehet neked inkább analóg kapcsolóban kéne gondolkodni. Ezek teljesen vízállóak, mivel nincs bennük a műanyagon kívül semmi, kaphatóak itthon is ilyennel felszereltek. Amúgy a membrános se bírja a vizet, már mint a gumi bírja, de a fólia alatta nem igazán bír szinte semmit, egy PCB sokkal többet kibír és jobban javítható drótozással. Ha nem tudod szét kapni a kapcsolót nehéz ügy kiszárítani a kapcsolót, biztos hogy ez a gond az összevissza érzékelésben. A magasított stem se gondolnám, hogy jó lehet ilyen dolog ellen, bár már kapott víz kiborítást nálam ilyen kapcsolóval megáldott board, és gond nélkül vette az akadályt nálam, megszáradt gond nélkül nem csináltam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#40746) Crabface


Crabface
senior tag

Ide is belinkelem, ha már csináltam képeket. Tegnapi piacos fogás: [link]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#40747) Johnny_vT válasza Mr.Csizmás (#40744) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A Warehouse Deals között 61 euróért van SGK3 német kiosztással, ha erre gondoltál, akkor azt láttam már ;)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#40748) powerwade


powerwade
senior tag

"Csoda" történt, ugyanis a feleségem leadta a rendelést egy mechanikus bill-re :D Látván a csodaszép csillogó-villogó barkács DZ60-t a következőt találta ki:

- lineárs kapcsoló (vagy max én kicserélem forrasztással vagy alapból cserélhető legyen)
- fehér ház
- RGB backlist és/vagy underlight
- szivárvány szinű gombok (LOL) - ezt Aliról "fillérekér" beszerzem
- TKL, de semmiképp nem teljes bill vagy 60%
- magyar kiosztás - erre jó a matrica is mert alig gépel, szóval a kopás nem annyira érdekes (ez van Ebay/Aliról is? Lusta vagyok boltba menni :) )
- "Olcsó" legyen - ezt mondjuk nem definiálta, de úgyis én fizetem, úgyhogy mondjuk 10k max? (de/uk amazon deals?)
- Programozhatóság nem szempont

Ha én építem, akkor az minden lesz csak épp nem olcsó :D

A családi béke fenntartása érdekében ötleteket várok.

[ Szerkesztve ]

(#40749) dugo_ válasza powerwade (#40748) üzenetére


dugo_
veterán

30 eur környékén sokszor van Victsing ISO TKL a német amazonon.
Valahogy 30 alatt van a sima, 30 felett az újabb rgb-s. Outemu kékkel mondjuk.

(#40750) Johnny_vT válasza powerwade (#40748) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az E-Element avagy Eagle avagy mittudomén mi még márkának a Z-77 és Z-88 típusán cserélhetők a switch-ei (alapból kékkel jön) és van fehérben, TKL-ben is. (Ezekkel a paraméterekkel már lehet, hogy csak ANSI :( )

Link a Z-77-hez, ami szebb, szálcsiszolt alappal jön, de kb. ugyanaz: [link]
Videó: [link]

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.