Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) Domonkos válasza Ringman (#40397) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem meg pont nem. Egyik munkahelyemen pont volt egy ilyen billentyuzet es hatalmas csalodas volt. Az usb-hub jo dolog benne es az elrendezes sem rossz, de a gombnyomas erzete meg a membranosok kozt is csak kozepszeru. Szoval felejtheto.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40402) Ringman válasza Domonkos (#40401) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó tudni, köszi a pontosítást

(#40403) vlevi válasza nyunyu (#40396) üzenetére


vlevi
nagyúr

"eztiscsakavilágításadjaelveéristvánoknak"
Nem vetted még észre, hogy a Youtube-on a gémerbillentyűzet tesztek 99%-a háttérvilágítások kombinációs lehetőségeiről szól? Minél bazáribb színkombinációkat lehet vele beállítani, annál jobb.

chopin42:"mert a membrán érzetre borzalmas."
Én is ugyanígy voltam, amikor a Chicony helyett használtam néhány napig egy fél mechanikust. Akkor volt nagyonvacak, amikor visszaraktam helyette a régit. Pedig az még nem is rendes mecha billentyű volt, csak ez a mostanság divatos marketingdumás fél-mehcanikus.
Pedig ez a Chicony, ami nekem van, az se rossz. Mármint a membránosok között. Igaz, nem gémer, nem világít, és egyszerre nem érzékel túl sok gombot, de 2500Ft-ért vettem ezer éve, és azóta már sok egyéb gémerféle, wireless, ergonomikus, satöbbi billentyűzet járt nálam, de mindíg visszakerült. Ha majd egyszer rászánom magam egy rendes mechanikusra, majd akkor lekerül az asztalról.

[ Szerkesztve ]

(#40404) PixAlan válasza vlevi (#40403) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Meh most őszintén nagyon mást nem lehet szemléltetni egy billentyűzeten, valahogy meg csak ki kell húzni 10 perc fölé azt a videót hogy telerakhassuk reklámokkal.

(#40405) dqdb válasza PixAlan (#40404) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt eléggé nehéz időhiánnyal magyarázni, hogy elvétve sikerül csak a videós review-kban leszedni és megmutatni egy kupakot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40406) nyunyu válasza vlevi (#40403) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem vetted még észre, hogy a Youtube-on a gémerbillentyűzet tesztek 99%-a háttérvilágítások kombinációs lehetőségeiről szól? Minél bazáribb színkombinációkat lehet vele beállítani, annál jobb.

Mivel YTn vagy specifikusan egy-egy ősrégi billzet típusra keresek, vagy a dörmögőhangú holland csávó heti billzet videóit nézem, ezek nekem nem nagyon szoktak szembejönni. :DDD

Chicony?
Valamikor a 80-as évek végefelé gyártottak egy rakat mechát Alps kapcsolókkal, aztán Alps klónokkal, végül MX Blueval is, de aztán y2k körülre nagyon lebutultak az egypálcás membrános szintre. :(
(KB-9810-et vettem újonnan egy ezresért '00 vagy '01-ben, nagyon tré volt.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40407) vlevi válasza nyunyu (#40406) üzenetére


vlevi
nagyúr

(#40408) Ringman


Ringman
nagyúr

jó kis laptop mx blue kapcsolókkal a logoutról: [link]

(#40409) Mr.Csizmás válasza Ringman (#40408) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

<3 lekvár forever

egyszer szentté kell avatni ezt az embert :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40410) cognac válasza Piftuka (#40394) üzenetére


cognac
csendes tag

Igen, láttam, nagyon szép és részletes leírás. Jó lenne több ilyen más típusokról :D

chopin42: köszönöm, nagyon végső esetben akkor egy UK-s. De ott akkor meg lehet cserélni az Z-t meg a Y-t ugye? Vagy láttam ilyen gomb szetteket, aki ért hozzá az "elméletileg" kicserélheti magyar feliratosokra, ha akarja?

bajnokpityu: Megkérdezhetem milyen billencset használsz? Vagy mi az ami 12 és "mecha". Talán még magyar is? :)

(#40411) dugo_ válasza cognac (#40410) üzenetére


dugo_
veterán

Nem lehet megcserélni.
A CM féle magyarítószett csak a saját világítós billentyűzeteikre illik.

(#40412) Ringman


Ringman
nagyúr

60%-os cherry bill 52$-ért.
mondjuk nem programozható.

viszont wireless, ezt hogy hozták ki ennyiből a kínaiak?

No capslk key indicator, as the circuit is preserved for LED adding customization.
ledre már nem futotta :D

(#40413) powerwade válasza Ringman (#40412) üzenetére


powerwade
senior tag

Fájt volna -,= -ra tenni a F11, F12-t? :D

(#40414) Ringman válasza powerwade (#40413) üzenetére


Ringman
nagyúr

:D

a többi fn-layeres gombot sem tudom hogy miért kellett a yui-hjk-nm, karakterekre rakni.

azt a szélső fn + mellette kurzorblokk kombinációt viszont lehet kipróbálom.

(#40415) Krogoth


Krogoth
senior tag

Üdv.

Van (volt) egy GIGABYTE GK-K8100 billentyűzetem. Egyik hétvégén sikerül nagyobb mennyiségű folyadékot rájuttatnom, amit azzal hálált meg, hogy már nem működik megfelelően (nem minden gombot érzékel).

Ez nagyon bevált, így hasonló tudású, méretű billentyűzetet keresek.
Háttérvilágítás legyen, macro és multimédia vezérlő nem létszükség.
:R

(#40416) Domonkos válasza Krogoth (#40415) üzenetére


Domonkos
Ármester

gigabyte force k7

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40417) Chrys_ válasza cognac (#40387) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha halk mechanikus billentyűzetet keresel, akkor a Romer-G kapcsolós Logitech G910 megfelelő lehet. Eddig én is csak membrános bill-t használtam, és most váltottam erre. Teljesen csendes, szuper bill. Persze megvan a hátránya, hogy nem nagyon tudsz hozzá csere bill-t szerezni, de lehet kapni gyári szettet a loginál, ha valamikor szükség lenne rá.
Eredetileg Cherry red silent kapcsolós bill-t vettem volna, de nem találtam olyant, amelyiken bal oldalon lenne néhány makrózható gomb.
Azt nem tudom, hogy létezik-e magyar kiosztású, de az ékezetes írás nem is attól függ, hanem a beállított kódlaptól. Most is egy német kiosztású laptopról írok...

[ Szerkesztve ]

(#40418) Zsiráfnyál válasza Ringman (#40408) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Na [azok] milyen kupakok rajta ? 30 év után jobban néznek ki, mint a mai 30-40 ezres mechák 90%-a egy hónap után. :D Olyat kérek.

(#40419) PixAlan válasza Zsiráfnyál (#40418) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Ez már felújítás után van, de gondolom double shot abs, esetleg pbt

Ha double shot pbt-t vagy dye sub pbt-t veszel akkor hasonlóan tartós lesz, csak ugye olyan 20k körül indulnak ezek, szóval egy 30-40 ezres namebrand mecha árába nem igen fér bele

[ Szerkesztve ]

(#40420) dqdb válasza Zsiráfnyál (#40418) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valószínűleg doubleshot ABS-ek Cherry profillal, vagyis a GMK kasszájához kell fáradnod.

Doubleshot, mert élesnek tűnnek a feliratok ennyi idő elteltével is, Cherry profil, mert szemre annak néz ki, valamint ABS, mert "Szőkítés nem fért bele az időbe, de szerintem gyárilag is enyhén barnás lehetett az alapszín." és a Cherry profil miatt sanszos, hogy akkoriban a Cherry gyártotta, és ő ABS-t használt a doubleshot kupakjaihoz (ha tévednék, akkor nyunyu majd kijavít :D).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40421) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tudnék szerezni Ducky PBT DS német komplett cap szettet ~13k-ért.. Megéri? Inkább UK kéne, ha lenne, mert a német kicsit zavaró, de ez van.. Tudom, innen rendelve is hasonló áron van, de még a shipping, stb.. Ezt beszállítótól meg tudnám szerezni itthon.

Honosítani szeretném az LK20-at, mert most félig megcsináltam, de kicsit bután néz ki szegény, hogy egyik része világítós kupak, a másik fele nem.. Persze jó így, csak zavaró, h nem egyforma. Max egy masterkeys Lite szettet tudnék venni, és átpakolni a cap-eket, hogy teljes legyen, de az kb. ugyan ennyibe kerülne, mint a cap set, bár attól még német marad..

Persze itt inkább az a kérdés, hogy a PBT-t érdemesebb-e megvenni, és elviselni, hogy német..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40422) Mr.Csizmás válasza hackeeeee (#40421) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ismételgesd a következő kérdést magadban: megnézek minden billentyűt, mielőtt leütök? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40423) hackeeeee válasza Mr.Csizmás (#40422) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A spec karakterek miatt kellene a hun layout. A számokat szerintem biztosan meghagyom a CM szettel, bár mellette már az ékezeteseket akkor cserélni kell.. Nem tudom.

Sokat adnak ezek a kupakok?

Az a baj, hogy nem csak Én használom... .)

Véleményem szubjektív...

(#40424) hackeeeee válasza hackeeeee (#40423) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Najó, megrendeltem.. Kimaxolom a billt. Igaz ledes, de az nem mozgat, tök jól látható attól, hogy nincs alatta led.

Véleményem szubjektív...

(#40425) Ringman válasza hackeeeee (#40423) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha spec karakterek kellenek, akkor a blank is hasznosabb, mint a feliratos, pl zárójelek nem jó helyen vannak

szerk - más:

egyébként a klasszikus doubleshot kupakok nagy százaléka (95+ szerintem, de lehet alulbecslés) nem pbt volt régen sem.

[ Szerkesztve ]

(#40426) hackeeeee válasza Ringman (#40425) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annyit fogok tenni, hogy a számsor megmarad a CM-ből ABS szettel, az legalább meglesz, a többi meg ez.

Teszek egy próbát, árban nem lesz sokkal másabb, mintha kintről rendelnék szettet, vagyis most az a 2-3k különbség annyi lesz, hogy nem kell rá várnom 1 hónapot.

Meglátjuk milyen lesz.. Most ez a két választás volt, hogy vagy ez, vagy egy, jobb esetben masterkeys lite cm szett. így majd keverem a kettőt, vagyis a számsor abs marad, emez pedig a DS.

Én nem tudom, nem ismerem ezeket, mondhatni laikus vagyok. Ugyan így, laikusként rendelném meg kintről is..

Ha megjön, leteszem mellé az ABS cm cap-et, és ki fog derülni, hogy mi a helyzet, plusz gépelés közben is érződni fog a különbség, elvileg.. Vagy nem.

De ha jól sejtem, minőségre még akkor is jobbnak kellene lennie, mint a sima ABS cap-nek.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40427) dqdb válasza Ringman (#40425) üzenetére


dqdb
nagyúr

ha spec karakterek kellenek, akkor a blank is hasznosabb, mint a feliratos, pl zárójelek nem jó helyen vannak
Erről órákkal ezelőtt kezdtem el írni egy hozzászólást, csak nem sikerült a végére érni :DDD

Laptopon mennyit hibáztam zárójelek írásakor, amikor vakon gépelve a szemem sarkából láttam a billentyűzet 8-9-0 részét, és az agyam a látvány alapján felülbírálta a motorikus memóriát ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40428) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Nos, menet közben vettem egy Corsair Strafe, Cherry MX Red, UK billentyűzetet is.

Ezt a billentyűzetet úgy árulják, hogy ez az olcsósított változata a K70 Vengeancenek.
A K70-nel ellentétben, a bill. alapja nem alumínium hanem műanyag, viszont ettől csendesebb is.
Betűi sokkal nagyobbak és jobban láthatóak, ráadásul a kapcsolók egy piros alapon nyugszanak így a megvilágítás is hatásosabb.
Ami kimaradt azok a dedikált multimédia vezérlők, de nem gondolom, hogy ez olyan nagy hátrányt jelentene.
Pozitívum vele kapcsolatban, hogy többféle profilt lehet hozzá használni és elmenteni.

Összesítve azt tudom mondani, hogy bár nem néz ki olyan komolyan mint a K70 viszont halkabb és többféle profilt lehet hozzá használni.

Jön majd még pár bill. még aztán meglátjuk melyik marad :)

(#40429) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#40368) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megjött a supercsájna olcsó billem :DDD

na leárazás oka: dobozsérült, azonkívül zsírúj. :C a switch típusát passz, ilyen keretes kék, talán outemu? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40430) hackeeeee válasza dqdb (#40427) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha jó lesz a kupak, ha nagyon felb@sz, felmatricázom.. :DDD De nem hiszem..

A számok voltak fontosak, az alapok meg nagyjából megvannak..

Nem tudom, az is lehet, hogy megnézem majd kombóban, hogy milyen lesz, ha a most megmaradt gombokat csak kipótolom a DS cap-ekkel.. Meglátjuk.. Bár ez nem tudom mennyire jó megoldás. :DDD

A cél az volt, hogy ne legyen már olyan, hogy a fele festett, a fele meg led-es világításhoz való cap.

Véleményem szubjektív...

(#40431) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok,

Arról tudtok valami infó morzsát, hogy MO-n mikor lesz elérhető a hyperx alloy elite "rgb" verziója ?

Köszi !

(#40432) nyunyu válasza dqdb (#40420) üzenetére


nyunyu
félisten

Feliratozás és kupak forma alapján én inkább Tai Haonak nézem az a laptop kupakszettet.
Vékony ABS.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40433) nyunyu válasza dqdb (#40427) üzenetére


nyunyu
félisten

ha spec karakterek kellenek, akkor a blank is hasznosabb, mint a feliratos, pl zárójelek nem jó helyen vannak

Germán nyelvű billzeteken (német+skandinávok) jó helyen van a (,) :DDD

(Melóban svéd billzetes laptopot használok német Cherry billzettel. Bár ma volt némi fejvakarás, amikor a PrtScr gombot kerestem az MX 1800-on.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40434) hackeeeee válasza nyunyu (#40433) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Éljen a nemzetközi kapcsolat. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#40435) nyunyu válasza hackeeeee (#40434) üzenetére


nyunyu
félisten

Tizenévvel ezelőtti melóhelyen 2 évig olasz billzetet használtam.

Ráadásul akkoriban szoktam át 15 év ANSI US után az ISO HU layoutra, csak kollégák mindig elhordták a magyar billzeteimet ügyfelekhez, aztán sosem kerültek vissza.
Olaszhoz persze nem mertek hozzányúlni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40436) hackeeeee válasza nyunyu (#40435) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem tényleg főként csak a számokon lévő spec karakterrel van problémám. Na meg így, hogy nincs numpad, így a csillag és a / több gondolkodást igényel gépelés közben.. De szokható.

Nekem a ducky volt Ansi, csak bő 5 évig, már utána is elég nehéz volt az iso, amikor meglett a cm. De inkább marad az ISO, ha már lehet.. csak ezek a fránya spec. karakterek...

Franciával próbálkoztam párszor, kisebb nagyobb sikerrel. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40437) Ringman válasza nyunyu (#40433) üzenetére


Ringman
nagyúr

a / viszont nem, ami ugyanúgy idegesítő.

dsa-ból kellene összelegózni valahogy, hogy csak a spec. karakterek legyenek a kupakokon.
nekem magyar layoutnál elegendő lenne, ha csak az alábbi karakterek lennének meg:
$ ÷ × ( ) / = % - bár a % spec jó helyen van de-n

a többit vagy tudom hol van, vagy nem használom.

Bár ma volt némi fejvakarás, amikor a PrtScr gombot kerestem
németül az a druck, nem?

(#40438) dqdb válasza nyunyu (#40432) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem a felirat stílusa és elrendezése, valamint az ikonok alapján Cherrynek tűnt, egyedül a kurzorokon lévő nyilak nem stimmeltek, de ezen az apróságon "elegánsan felülemelkedtem", azaz figyelmen kívül hagytam :D Ezért is írtam, hogy majd jön a szakértő kijavítani :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#40439) PixAlan


PixAlan
aktív tag

Én ilyen megoldást találtam a problémára, messze van a széptől nem mintha ez engem bármikor zavart volna :D SP g20 capekkel még látszanak is a feliratozások a háttérvilágítással, cserébe a lekerekített élek miatt kopnak valamennyire, xdaval már nem látszik viszont tartós cserébe.

A más feliratozás engem is bezavar, pl laptopon "/"-et rendszeresen félreütöttem, mivel a német layouton alattomosan pont eggyel arrébb került, viszont blankkel a számok bevitele elég problémás volt, bár mióta fn-re raktam egy numpadot nem is igazán használom a számsort számok bevitelére.

[ Szerkesztve ]

(#40440) ovits00


ovits00
csendes tag

Hali. Kb. másfél hónapja van meg a Pok3r LE-m. Nagy félelmem volt, hogy nem szokom meg a dedikált kurzor gombok és társai hiányát. Jelentem a kurzor gombok egyáltalán nem hiányoznak. Fn és i,j,k,l gombokkal lehet elérni, ami a home row-on van, tehát gyakorlatilag nem kell a kezemet mozgatni. Annyira megszoktam, hogy amikor legutóbb egy másik billentyűzet elé keveredtem, csodálkoztam, hogy Fn+k lenyomására nem történik semmi (azon is van egy Fn gomb ugyanott). Nem teljesen készségszinten használom, de a Del gomb előcsalogatása sem okoz problémát (Fn+Backspace, vagy Fn+' de ez utóbbit nem szoktam használni, pedig lehet, hogy egyszerűbb lenne).
A home és end gombok még nincsenek teljesen benne az izommemóriámban, de ezek is kézreállnak (Fn+h és Fn+n).
A PgUp és PgDown gombokat tudom leglassabban használni (Fn+u és Fn+o).
A bonyolultabb kombinációk is néha fejtörést okoznak (eleinte ilyen volt a szövegkijelölés Shift+nyíl gombokkal), pl Ctrl+F1 (ami Ctrl+Fn+1). Van egy külön layerem, ahol ezek a gombok (F1-F12, PgUp, PgDown, Home, End, nyilak) Fn lenyomása nélkül elérhetők. Ha véletlen Ctrl+Alt+F1 kombinációt kell nyomnom, akkor azt már csak arról a layerről merem megkísérelni.
A multimédia gombok közül a hangerőszabályzókkal egész jól képben vagyok (halkítás: Fn+s, hangosítás: Fn+d, némítás: Fn+f). Vannak pause, play, next, previous gombok is (valahol a q,w,e,r,t billentyűk tájékán, de nem szoktam használni, így nem tudom hol vannak). Ins, ScrlLock és Pause gombokra még nem volt szükségem, Print Screen gombra is csak egyszer-kétszer. De ezeket ki lehet keresni (rá vannak írva a gombok elülső oldalára, ellentétben a média gombokkal).

Tanulságként azt tudom írni, hogy a 60%-os billentyűzet megszokható. Ennél a billentyűzetnél a leggyakrabban használt gombok nagyon könnyen elérhetőek, már ha az ember megtanulja az Fn gomb helyét (mivel colemak kiosztást használok, ahol a jobb altot sűrűn kell nyomogatnom, ha ékezetes karakterre vágyom, így néha megtéved a kezem és pl. balra nyíl helyett ñññññññ-eket írok, de ez nem túl gyakori).
Aki sokat használ táblázatkezelőt, annak persze nélkülözhetetlen a numerikus blokk, de egyébként el lehet boldogulni vele.

[ Szerkesztve ]

(#40441) sigidi válasza sigidi (#40288) üzenetére


sigidi
tag

Na amióta ezt írtam, fordult a világ 180 fokot. túl sokat néztem redditet, ph!-t és yt-ot :))
IKBC KD87-t vettem red switch-el (alie-ról meg o-ring hozzá). A KBP V80 jobban tetszett, de az ára már neccesebb...

Expect the unexpected.

(#40442) Domonkos válasza ovits00 (#40440) üzenetére


Domonkos
Ármester

Miert colemak? Miert nem dvorak vagy workman? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#40443) ovits00 válasza Domonkos (#40442) üzenetére


ovits00
csendes tag

A colemaket elsősorban amiatt választottam, hogy viszonylag kis erőfeszítéssel elő lehet csalogatni mindenféle ékezetes karaktereket, így nem kell kiosztást váltanom. Nem írok hosszú magyar szövegeket, de programozáshoz jól jön, hogy a zárójeleket és egyéb karaktereket könnyebben elérem. (nem beszélve arról, hogy a Dvorakkal kb. 0-ról kellett volna mindent újra tanulnom).
(A Caps Lock Backspace-ként viselkedik, ami jó, és tök könnyen meg lehet szokni.)

(#40444) Fandango válasza Domonkos (#40442) üzenetére


Fandango
veterán

Mindig tanul valami újat az ember, nem is tudtam, hogy vannak más bill. kiosztások mint a QWERTY(Z). :Y
Mondjuk az biztos, hogy nem fogok megtanulni egy újat, hiába hatékonyabbak. :N (középsuliban 4 évig volt gépírás órám, az elég volt)

(#40445) hackeeeee válasza Fandango (#40444) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van hát.. Pl. a francia elég izgi tud lenni, főként ha nézed, hogy hová ütsz.. Az olasz szintén. :)

Véleményem szubjektív...

(#40446) Krogoth válasza Domonkos (#40416) üzenetére


Krogoth
senior tag

Köszi.
Ha olyan 20k-t szánnék rá, akkor melyik az ajánlott?

(#40447) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Xtrfy XG1-R LED, Cherry Red, UK kiosztás.

Az Xtrfy sallangoktól mentes, több makrófunkciós, makrógombokkal ellátott billentyűzete.
Fehér fényű, külön állítható a háttérfény és a gombok fénye, ami szerintem egy elég jó dolog.
Programot nem igényel, mindent a bill. memóriájában tárol el.
Dedikált Windows tiltó gombja van, USB port nincs, de én nem érzem szükségét.
A Space, Enter billentyűk nem ütnek el a többitől, egyenletes a hang mindegyiknél.

(#40448) molnaRm


molnaRm
csendes tag

steelseries apex m800 esetleg tud valaki valami jót vagy rosszat? :) Németbe elég olcsón megy most :F :Y :R

TazZ^^,

(#40449) PixAlan válasza molnaRm (#40448) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Ez valamennyire szubjektív, de amikor próbáltam siralmasak voltak a kapcsolók érzésre, illetve folyamatosan akadtak ha nem középen nyomtam őket pl.

Kevésbé szubjektív rész, hogy rohadt nagy, bár nyilván van akit ez nem zavar, de ergonómiailag semmiképp sem szerencsés.

(#40450) Domonkos válasza Domonkos (#28379) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hetvegen volt egy kis szabadidom es foglalkoztam egy kicsit a mar vagy masfel eve nalam porosodo g80-9009-cel. Nem egy egyszeru darab hogy nincs meg a sajat kvm boxa, viszont par dolgot azert igy is sikerult mukodokepesse tenni rajta:
-102 alap billentyu mukodik. A palte mountedek kozul az f1-f12 igen, es a pcb mountedek kozul a szinesek nem.
-Mukodik rajta a hangszoro csipogo es az lcd, es a kontrasztszabalyzo is. Be lehet menni workstation modba is, lehet felvenni makrokat es visszajatszani on-the-fly, mukodik a beepitett szamologep is.
NKRO - PS/2 protokollt hasznal, csak jol kell kabelezni es par felhuzo ellenallast is megkivan.

A "nem mukodo" billentyuk ugy nem mukodnek, hogy nem kuldenek a ps/2-n scan codeot. A csati tobbi vezeteken van egy kis mozgas, de egyelore nem jovok ra, hogy mit kellene kezdeni veluk - es most nincs szkopom sem, hogy nagyon konnyu legyen vele akarmit is csinalnom. Ha a nyakrol lehuzom a szalagkabeluket, akkor ki lehet oket ertelmesen szervezni, de akkor az lcd-s cuccokat bukom. Majd ha szerzek hozza cuccost hogy kozbe tudjak ekelni egy arduinot, akkor a most teljesen funkcio nelkuli billentyuket is ki lehet majd filtralni es csak az lcd-vel interaktolokat tovabbengedni a billnek. A tobbi meg johetne ki egy usb-n.
Ohh, slussz poen az egeszben, hogy mar igy is kell neki egy extra 12V .5A-s tap :DDD
Ha majd nem olyan allapotban lesz, hogy egy erosebb lelegzetvetellel rovidrezarok valamit ebben a kabeldzsungelben, akkor majd csinalok kepeket is.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.