Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sziasztok

Platformot valtanek, es a processzort mar kivalasztottam, egy i5-4690k a kiszemelt aldozat. Lap kellene hozza, elsore ezt a kettot neztem ki:

Gigabyte MSI

Ha mas javaslat is van, szivesen fogadom, kb 40000 ft-ig mennek el max.

Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#66952) lsc


lsc
nagyúr

Köszi mindenkinek a tanácsokat, hogy legyen egy kis csavar is a dologban a gyerek az msi 970 gaming-et választotta, én meg egy giga 970a-ud3p-t rendeltem. Majd írok milyenek, lehetőleg nem a gondokról. Most még annyi van hogy remélem gigából már kifogyott a rev1-es és 2-es jön.

Az élet kegyetlen .

(#66953) bluyoo válasza AMD_ok (#66951) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 a Giga lapjának.
40K-ig "gamer" deszka pl. az Asus Z97-PRO GAMER, MSI Z97-G45 GAMING.

(#66952) lsc
Audio tekintetében mindenképp szerencsésebb lenne a rev. 2.0. :K
Az MSI új deszkájáról meg várjuk az "élménybeszámolót". :R

Bazinga!

(#66954) Andrej1 válasza codec (#66938) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Komoly tuning elég szubjektív . Én nem tuning rekordokat akarok álligatni hanem a prociból a legtöbbet kisajtolni stabilan (Vizzel lesz hűtve) . Kezdetben egy I5 k szériás proci lesz később egy I7 k proci . Kb annyi tuning kell mint a mostani C2D E8400 ami 4000 Mhz-en megy feszemelés nélkül :) . Nos ennek függvényében érdeklődök Ranger VS Hero ? Nincs valami teszt ahol a két lap tuningpotenciálját hasonlítják össze ?

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#66955) Teaway válasza trikko (#66950) üzenetére


Teaway
veterán

„skyp fotók szerkesztése”

Az micsoda?? :F

Nincs itthon csokid??

(#66956) bluyoo válasza Andrej1 (#66954) üzenetére


bluyoo
nagyúr

E8400 4GHz-en ...? Akkora teljesítményre egy Pentium is képes! :DDD

Bazinga!

(#66957) trikko válasza Teaway (#66955) üzenetére


trikko
tag

Üdv.

Lemaradt egy vessző! :D

Skyp, fotók szerkesztése.

De úgy néz ki meg van a ludas.
Hdd teszt: 8 hibás szektor.

Üdv

(#66958) Andrej1 válasza bluyoo (#66956) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Látod ! Mondtam én hogy elég szubjektív, hogy kinek mi az extrém tuning :P . Feszemelés nélkül ennyit tudott, nekem megfelelt . Nem azt mondtam hogy ez volt a vége :)

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#66959) bluyoo válasza Andrej1 (#66958) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Félreértesz! Azt mondom hogy az egekbe tuningolhatod azt a CPU-t, a teljesítményét már egy Pentium, sőt megkockáztatom, bizonyos felhasználási területeken egy Cerka is veri. Nekem is volt. Jelenleg egy idős hölgynél van alapórajelen alulfeszelve, mint netezős gép. :DDD
Szóval egy szorzózáras I5 is csúnyán lealázza, órajelemelés nélkül is, egy I7 meg főleg.

Bazinga!

(#66960) ingalls válasza trikko (#66950) üzenetére


ingalls
senior tag

Ha csak ilyen alapszintű multimédiás használatra lesz, szerintem bőven elég egy 10k-val olcsóbb ASUS deszka is mondjuk egy G3430-cal vagy i3-mal, 4 giga rammal, VGA nélkül. Tokkal vonóval 70k-ból kész is a géped, még ssd-vel is.

(#66961) Teaway válasza Andrej1 (#66954) üzenetére


Teaway
veterán

„Kb annyi tuning kell mint a mostani C2D E8400 ami 4000 Mhz-en megy feszemelés nélkül”

Ezt háromszor keresztbe lenyeli reggelire egy sima i5 is alapjáraton, alapfeszen, alaphűtővel :P

Nincs itthon csokid??

(#66962) AndrewTdi válasza AndrewTdi (#66944) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Erre valaki esetleg?

(#66963) bluyoo válasza AndrewTdi (#66962) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nekem legutoljára 775-ös deszkám, egy Asus P5QD Turbo volt.
P5Q Deluxe, most is van az aprón.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66964) AndrewTdi válasza bluyoo (#66963) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszi

(#66965) codec válasza AndrewTdi (#66962) üzenetére


codec
senior tag

775-ben a giga lapok is nagyon pengék voltak:
Ez jó is kehet: [link]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#66966) bluyoo válasza AndrewTdi (#66964) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Mondjuk mielőtt rendelnél ... elfelejtettem megkérdezni DDR2-es RAM? :) A pontos CPU?

(#66965) codec
Tényleg jobbnak látod azt a "csupasz" deszkát? :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66967) AMD_ok válasza bluyoo (#66953) üzenetére


AMD_ok
őstag

Koszonom, majd valasztok ezek kozul

(#66968) AndrewTdi válasza bluyoo (#66966) üzenetére


AndrewTdi
addikt

DDR2 ram és Q8200 proci.

(#66969) codec válasza bluyoo (#66966) üzenetére


codec
senior tag

Csupasz :F
Melyik részét nem teljesíti a kérdező kritériumainak?
Mellesleg néha strapabíróbbak ezek a "csupasz" lapok, mint pár überfelszerelt csúcslap

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#66970) bluyoo válasza codec (#66969) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most akkor érted, vagy nem as csupasz szó jelentését? :DDD
Mellesleg kötve hiszem, hogy jobb/strapabíróbb lenne egy csupasz tápkörű deszka, mint egy hőcsöves rézhűtővel ellátott. Hiszen pont azért nincs rajta bordázat, mert "spórolt" a gyártó!
De csak kérdeztem, hogy szerinted tényleg jobb a EP45-DS3R ugyanannyiért mint a p5q Deluxe?

#66968) AndrewTdi
Akkor rendben! :)

(#66967) AMD_ok
Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66971) Andrej1 válasza bluyoo (#66959) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Szerintem meg te értesz félre :DDD Példaként a mostani procimat hoztam fel (E8400) de nem a teljesítményét akarom összehasonlítani egy I5-höz képest, nyilván ha egyformán teljesítene egy majd 8 éves proci akkor senki nem váltana újabbra . Pusztán a tuning mértékét írtam le hogy a leendő két lap közül melyik lenne a jobb választás a tuningot figyelembe véve illetve hasonló MÉRTÉKŰ tuningot melyikkel tudok elérni . Kápizs ? :) :R . De nagyon elkanyrodttunk az eredeti kérdésemhez képest...

Teaway Nyilván , nem veheti fel a versenyt a 8 éves proci a mostaniakkal. Nem is ezt írtam :)

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#66972) bluyoo válasza Andrej1 (#66971) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értelek! Mondjuk tuningertrdményt nem tudunk garantálni. De a jobb tápkör, alapból jobb eredménnyel kecsegtet, esetleg alacsonyabb feszültségértékkel az adott órajelen.
Na meg a Haswell esetében (is) jócskán múlik a kifogott CPU-n.
Mindkét lap jó választás lehet, bár egyértelmű hogy melyik deszka jobb (HERO hőcsöves tápkör hűtés, ami ugye valamivel jobb is ,na meg az a pár apróság).
De hogy neked megéri, vagy nem, azt a ~7K-t, az 50K felett. Azt csak te tudhatod. Ha órajel/Forint tekintetében nézzük, egyértelműen nem (de így nézve a tuning sem éri meg). :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66973) #95904256 válasza bluyoo (#66921) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#66921) bluyoo: "Csak kíváncsiságból mire kell 64GB RAM?"

Van egy matek feladatom amit ugyan képtelenség megoldani (még senkinek sem sikerült), de jókat lehet rajta sportolni (értsd: megtámadni mindenféle algoritmussal). A legutóbbi agymenésemet képtelen vagyok hatékonyan 32GB-ba beletuszkolni (min. 40GB kellene és akkor még van ott egy op.rendszer is).

(#66974) bluyoo válasza #95904256 (#66973) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Valahogy sejtettem hogy nem játékhoz lesz! :DDD

Bazinga!

(#66975) Viktorka070


Viktorka070
csendes tag

sziasztok! Új gépet szeretnék össze állítani. A többi hardvert már nagyrészt össze állítottam. Egy alaplapot is kinéztem ami kicsit drága , nem tudom ,hogy ez túl erős vagy túl gyenge-e a többi elemhez képest . Leírnátok nekem ,hogy ezekhez a hardverekhez melyik,milyen illene a legjobban? Főleg a most legújabb játékokkal szeretnék játszani FULL HD-ban , viszont később szeretnék egy 2560:1080 felbontású monitort helyette. ATX méretű kártyát szeretnék. Ha jól tudom most a HDMI a legjobb monitor csatlakoztató?! szóval azzal ellátott monitort szeretnék majd vásárolni. A CPU-t szeretném majd tuningolni.
Ezeket a hardvereket szeretném a gépbe venni(lennt), ha valemelyik nem jó vagy nem illenek egymáshoz légyszíves azt is írjátok le. köszönöm(nem értek hozzá szóval kérlek úgy válaszoljatok :D)

TÁP: CORSAIR CX Series Modular CX600M

24.587 Ft

HÁZ: CORSAIR Carbide Series 400R CC9011011

32.052 Ft

VGA: MSI GTX 970 GAMING 4G PCIE

113.215 Ft

RAM: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9R

23.853 Ft

SSD: SAMSUNG 120GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E120B/EU
X

24.879 Ft

HDD: WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX

21.607 Ft

CPU: INTEL Core i5-4670K 3.40GHz 1150 BOX

64.953 Ft

Eddig kinézett alaplap: ASUS MAXIMUS VII RANGER

51.236 Ft

(#66976) trikko válasza ingalls (#66960) üzenetére


trikko
tag

Üdv.

Közben vettem egy SSD-t és rátettem az oprendszert a másik HDD-t a cuccaimnak hagyom!
Az eddigi problémáim megszüntek!
Sajna szektorhibás a vinyom ez okozhatta az egészet!

Egyenlőre marad ez a konfig!

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Üdv

(#66977) nTom válasza Viktorka070 (#66975) üzenetére


nTom
aktív tag

összehasonlításképp: itt vettem a bazárban a ranger lapom, 44-ért, 3 év garral. Ha Te bolti árakat néztél, akkor az aprón is szétnézhetsz, szinte minden beszerezhető, garral, újonnan. És olcsóbban.

ja, és a 4690K-t 55-ért

[ Szerkesztve ]

(#66978) bluyoo válasza geckowize (#66923) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Sajnos az LGA1155-ös foglalat kifutóban van. Szinte már nincs is új deszka. Főleg annyiért, "komolyabb" deszka.
Szerencsére az ASRock, az Intel LGA1155-ös foglalattal jobb mint az AMD oldalon.
A garancia tekintetében 3év a hivatalos az összes gyártóra nézve. De itthon némely üzlet 2évet biztosít az ASRock lapokra (erre nem árt figyelni).
Szóval 25K környékén szerintem használt lapot keress.
Pl. láttam ennyiért Asus Z77-A-t (az Asus egy olcsóbb/puritánabb lapja, rövid ideig kapható) 3év garival.
Olcsóbb deszka újonnan amit még kapni az ASRock Z77 Extreme4 30K környékén.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66979) Viktorka070 válasza nTom (#66977) üzenetére


Viktorka070
csendes tag

köszi a választ. de amúgy az összeállítás jó ?

(#66980) bluyoo válasza Viktorka070 (#66979) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A lap ok. De ha érdekel ugyan ezen a vonalon/márkában a MAXIMUS VII HERO jobb, és drágább is valamivel.
Az I5-4690K alig drágább.
Adattárolásra megfelelő lehet egy olcsóbb HDD is, mint a WD RED(de ha nem sajnálod rá a pénzt ..).
Nem a HDMI, hanem a DisplayPort a legújabb.
A gyárinál egy jobb CPU hűtő is kelleni fog. RAM-ból nem vennék magas bordásat, maradnék az alacsony profilú kit-eknél.
A CX600M -nél is van jobb táp, és a 400R-nékl is jobb ház.
A megfelelő topic-okban segítenek ha gondolod. :)

De ennek ellenére az általad vázolt konfig működőképes, és sok kiigazításra váró konfigurációnál klasszisokkal jobb is. :)
De egy CPU hűtőt biztos be kell még szerezned.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66981) ingalls válasza Viktorka070 (#66979) üzenetére


ingalls
senior tag

Teljesen, bár proci jöhetne inkább 4690k.
Keresd a tematikus fórumot inkább, de ha a kérdés a lapra vonatkozott, akkor nem kell aggódnod, tökéletes választás ehhez a konfighoz!

(#66982) lenrok


lenrok
tag

Üdv (:

Milyen alaplap ASUS Z97-K? Mit lehet róla tudni, mit jelöl az a "K" végződés? És ehhez viszonyítva milyen alaplap a MSI Z97-G43? Mi a véleményetek erről a két laproló?

[ Szerkesztve ]

(#66983) Blue Thunder válasza lenrok (#66982) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát ha én nekem kellene választanom azt hiszem gondolkodás nélkül az asus-t venném...elég rendesen összerakták ezt a lapot....kitűnő hangzásra, magas játékigényre, biztonságra, rengeteg lehetőségre, beállításra, tuningra fejlesztették...és a biosát elnézve...hát le a kalappal...nálam nem lenne kérdés a döntés...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#66984) Andrej1 válasza bluyoo (#66972) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Értem ! Köszönöm a választ :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#66985) Blue Thunder válasza Viktorka070 (#66975) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ha már ilyen jó lapban meg, vga kariban gondolkodsz akkor én is azt ajánlanám hogy ne ezt a tápot vedd főleg ha játékra kell....szinte ez az alsó kategória a corsairnál (inkább könnyű-közepes játékra ajánlják) mondjuk esetleg ajánlanék mondjuk egy Thermal Take Toughpower Grand 650W picivel drágább viszont nagyobb teljesítmény, illetve ez már 80+ goldos...Ramot is vehetnél akár nagyobb teljesítményűt is 25-26k körül kingston hyper x beats 1866Mhz vagy picivel drágábbak a 2400 Mhz-esek, CPU az jó, meg mondjuk a lap is...de miért pont 1150-ben gondolkodsz? 1155-ös lapot olcsóbban megkapsz ráadásul a különbözetből akkor már egy i7-est is tudnál venni...de te érzed ez sem rossz választás

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#66986) Teaway válasza lenrok (#66982) üzenetére


Teaway
veterán

Az egybetűs végűek közül (A, C, K) az A a legjobban felszerelt, a K a legkevésbé.
(integrált hangchip milyensége, LAN vezérlő milyensége, VRM körök száma, SATA Express csati van/nincs, ezek a főbb különbségek)

Nincs itthon csokid??

(#66987) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Sziasztok, kérlek segitsetek!
Nemtudom, de valoszinuleg az alaplapom hibája, hogy a ramok nem mukodnek rendesen. Egy EP31-DS3l-em van, benne 1 db 2 gb-s ram és 2db 1 gb-s rammal. Sok ideig jól mentek, ugy, hogy az 1 GB-sek a sárga slotban, dual channelben mentek, a 2gb-s pedig a piros slotban. Viszont amikor videokartyat cseréltem akkor nem muködött a piros slot, nemtudom hogy miért. Ezért eddig 2 gb rammal toltam egészen idáig, most újra megprobaltam beraktam ugy a ramokat ahogy régen, most viszont elindult (windows 8-am van, 64 bites) és kiirta hogy felkészulés az automatikus javításra, de nem történik semmi. Mintha lefagyna a képernyő és nem is tölt. (vártam rá kb háromnegyed órát és semmi) Mit kéne csinálnom hogy újra müködjenek valahogy? (amugy a ramok mukodnek, külön külön kiprobaltam őket!)

(#66988) Blue Thunder válasza PetiPécs (#66987) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Esetleg bios frissítés? Vga driver a legújabb van fent?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#66989) PetiPécs válasza Blue Thunder (#66988) üzenetére


PetiPécs
csendes tag

Igen VGA driver bol a legújabb van fent. Biost nemtudom hogy hogy kéne frissiteni, de ha az megoldás akkor utána nézek és megoldom!

(#66990) gallus


gallus
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit lemaradtam a tuning terén.
Még 1156-os rendszerem van, amit lehet húzgálni ha az ember akarja.
Viszont nem tudom, hogy mi a helyzet a 1150-es rendszerekkel.
Akarok venni egy Pentium G3258 processzort,plusz egy itx lapot hozzá.
Az olvasható mindenütt, hogy a "Z"-s alaplapok tuningolhatóak csak.
Viszont azt is látom néhol, pl a proci PH-s tesztje végén is, hogy néhány másfajta chipkészlettel szerelt lapot is meg lehet rángatni.
Szóval az lenne a kérdésem, mi az igazság, esetleg tudtok-e jó leírást ahol erről tájékozódni lehet, illetve: Milyen alaplapot vegyek? :)
A "Z"-sek ugyanis drágák sajna.

(#66991) bluyoo válasza gallus (#66990) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
A régi nóta. Az Intel nem adott el csak a "Z"-s chipset-el tuninglehetőséget, ezt több gyártó kijátszotta. Ami Intelnek nem tetszik de azóta elvileg maradt minden a régiben. Viszont annak lehetőségére a gyártók felhívják a figyelmet, hogy nem garantált a későbbi tuningképesség. Hiszen az Intel képes olyan Intel olyan "szoftver- vagy firmware frissítést eszközölni, ami működésbeli változásokat eredményezhet."
De hogy pontosan mely lapok igen, és mely lapok nem képesek rá jelenleg, azt ne kérded.
Amúgy meg a legdrágább méretet nézted ki (mATX), amiben egy ~30K-s Z97-es deszka, nem is annyival drágább mint a legolcsóbb ~20K-s H81, B85, H87, H97-es deszka. Ha meg a chipseten kívüli szolgáltatásait is nézzük, pl. az MSI Z97I AC -nek, akkor akár meg is éri azt a kis plusztőkét. :)
Esetleg egy (szorzózársas) I3 -al nyitni ....

(#66984) Andrej1
Szívesen! Remélem azért sikerült segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66992) Blue Thunder válasza PetiPécs (#66989) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Alaplapod gyári oldalra katt ott letöltések...bios...leszeded a legújabbat (én mindig win alól csinálom vagyis exe file-t szedek le), telepíted...újraindít
Itt azért nézd meg melyik rev. lapod van...1.0, 2.0, 2.1

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#66993) Bnorbu


Bnorbu
tag

Sziasztok!

Egy uj felkonfigot szeretnek magamnak osszedobni. Adott egy atx haz egy enermax liberty 500W-os tap es egy sapphire hd 5770 (tudom nem mai darab :D) es ugye a hddk, dvd iro.

Proci:

Intel i3-4330

Ram:

Kingston Hyperx 4gb 1600Mhz

Ezekhez pedig ezeket a lapokat talaltam:

MSI H97 guard pro vagy Asrock H97 Pro 4 (inkabb az MSI fele huzok)

Ha rabolintotok meg is vennem. Barmi segitseget szivesen fogadok. Esetleg ebben az arkategoriaban mas vagy kis plusz tokevel mas.

Udv. ;)

(#66994) Blue Thunder válasza Bnorbu (#66993) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ha már újítasz akkor már "Z"-ben gondolkozz...pl.: Asrock Z97 Anniversary (25k körül mozog), vagy épp Asrock Z97M PRO4 (29k körül), mert ha netalán tovább akarsz lépni fejlesztésben...értem ezalatt nagyobb proci, mondjuk k-s széria, vagy épp magasabb frekijű ramokat akarsz és beleízlelni a tuningba akkor inkább ezek között néznék szét...gondolom játékra rakod össze a gépet
Mondjuk nem tudom mennyi a kereted, illetve a leírt cuccokból melyik az ami már fix illetve megvan

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#66995) Bnorbu válasza Blue Thunder (#66994) üzenetére


Bnorbu
tag

Koszonom a valaszodat, az Asrock lapok akkor megbizhatoak?

Amit felsoroltam az 65-bol jonne ki es 70 a plafon jelen pillanatban. HTPC-s feladatai lennenek inkabb, par regebbi jatek olykor inventor. Most csak processzor,ram es alaplap vasarlas van teriteken.

[ Szerkesztve ]

(#66996) gallus válasza bluyoo (#66991) üzenetére


gallus
aktív tag

Köszönöm, érdeklődni fogok vásárlás előtt.

Az árát ne is mond, főleg azok után, hogy 1155-ös ITX szerű lapot 6-ért vettem postával itt a PH-nl.
Beleaplikáltam egy ITX házba, és csak egy laptop táp kellett neki, az meg volt itthon.
Szóval szívom a fogam az árcímke láttán, de ITX kell...
Köszönöm.

(#66997) Blue Thunder válasza Bnorbu (#66995) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Eléggé megbízhatóak...jómagamnak is az van...de volt már asusom is nem egyszer de azokkal mindig ráfaragtam más más foglalattípusnál is, most vagy 3 generáción keresztül asrock-om volt és tökéletes, stabil, megbízható és szinte azt egyik legjobb tuning alany :)
Akkor elég az első asrock lap amit ajánlottam az kb 25k körül mozog, a többi akkor egyenlőre jó amire kell neked
Tv-zéshez, videólejátszáshoz bőven elég a memória amit akarsz, de alap 2 giga is elég lenne, de mivel esetlegesen játszani is fogsz vele így jó a 4 giga. Mondjuk ha csak kimondottan HTPC-s dologra használnád akkor kisebb cucc is elég lenne, mondjuk kisebb táp, hdmi-s vga, a vinyók helyett mondjuk ssd ami halkabb is de gyorsabb is...egyszóval kezdésnek nem rossz

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#66998) Bnorbu válasza Blue Thunder (#66997) üzenetére


Bnorbu
tag

Koszonom szepen akkor mostmar merek Asrock lapot venni :D

(#66999) bluyoo válasza gallus (#66996) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát használtan egyértelműen olcsóbb, főleg egy kifutó szériás lap. :)
Mindenesetre alapból a tuningot sem erőltetnem. Már egy szorzózáras CPU s minden felhasználásra elég lehet. Persze ha olcsón meg tudod úszni, akkor más a helyzet. :)

(#66998) Bnorbu
Kár, hogy a legtöbb üzlet 3év helyett csak 2év garanciát intéz az ASRock deszkákra (ilyen "gond" a többi gyártóval nincs).
Személy szerint amúgy sem tartom a legjobb választásnak ezeket az olcsósított tuninglapokat.
Persze vannak kivételek mint az MSI H97 PC MATE - MSI Z97 PC MATE amik szinte egy árban vannak, és a felszereltségük is teljesen megegyezik. Ez esetben egyértelmű hogy inkább a "Z"-s deszka ...
Sőt esetedben maga az ATX méret sem igazán indokolt (csak feleslegesen drágább a deszka).
Pl. az Asus H97M-PLUS, Gigabyte GA-Z97M-D3H, és hogy az ASRock se maradjon azért ki a H97M Pro4 tökéletesen elég lenne.
Ha meg extra igényeid vannak 30K környékén már "gamer" deszkák is vannak pl. az MSI H97 GAMING 3 (ha már szimpatikus az MSI)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#67000) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Z97 Pro GAMER legyen 45k-ért, vagy RANGER 47k-ért?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.