Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) SN2O


SN2O
aktív tag

Sziasztok
Egy Asrock D1800M alaplapot trevezek venni, hangtalan HTPC-nek...szerinteted a hd és fullhd filmekkel nem lenne gondja?

(#66302) #03445504


#03445504
törölt tag

Sziasztok. Újítani szeretném a gépem. Amikre szükségem lenne első körben: alaplap, proci, ram. AMD konfigban gondolkodom.
Ezt a cpu-t néztem ki: AMD Athlon X4 860K 3,70Ghz FM2+
Ehhez keresek megfelelő alaplapot. A keret a lapra 15-20k. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#66303) parfish


parfish
csendes tag

üdv,

egy ilyen monitorhoz szeretnék egy asztali gépet összerakni.
Ezt a processzort néztem hozzá:Intel Core i5-4440 (totál nem értek ezekehez a dolgokhoz de ez jobb gondolom mint a mostani laptopomban lévö 3210m 2 magos)
Ezzel a videokártyával:Sapphire Radeon HD7770 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E 11201-20-20G (na itt már teljes a homály annyit tudok h a felbontást kell néznem mert a monitorhoz nagy kell plusz legyen rajta display port, ez ennek megfelel!? másra nem használom majd ugy sem)
A kérdés hogy ezekhez a cuccokhoz milyen alaplap kell?
Valamint a többi alkatrészt sem tudom milyen kellene igy valaki aki ért hozzá és egy kis idöt szánna rá hogy segitsen szivesen venném.
A lehetö legolcsobban akarok összerakni egy olyan gépet amivel azt a monitort müködtetni tudom a max felbontásán. De azért a mostani laptopomnál jobb gépet szeretnék végeredményben kapni (samsung np350v5c).

[ Szerkesztve ]

(#66304) Tibroo válasza Kristof9094 (#66274) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Ezt én is tudom,de ha nem szán rá többet akkor ismétlem magam "nincs mit tenni",
Én minimum 890 FXvagy 990 FX-es csippel szerelt lapot ajánlanék neki,de az köztudott,hogy nem jön ki 12-15 ezerből!
Akkor segíts neki te,a PCX palettáról,melyek ebben az árban jók neki. :W

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#66305) Kristof9094 válasza Tibroo (#66304) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Ha te is tudod, miért nem írtad le neki?

Hál Isten nem hallgatott rád, és visszatért a milyen gépet vegyek topicba. :R

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997 | BMW 520i E39 1997

(#66306) Tibroo válasza parfish (#66303) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Ló futtában cirka ennek a konfignak vinnie kell!(pcx.hu)

CPU: Intel Core i5-4440 processzor:46,572 Ft
Alaplap: MSI B85M-E45 alaplap 16,509 Ft
Memória: Kingmax 2x2GB 1333MHz DDR3 memória 11,650 Ft
Merevlemez:Seagate 500GB ST500DM002 merevlemez 12,644 Ft
Optikai meghajtó:Samsung SH-224DB/BEWE fehér OEM DVD író 4,161 Ft
Ház: Akyga AK27BL fekete számítógép ház:4,774 Ft
Tápegység: FSP 400W HEXA+ tápegység 10,818 Ft

A videokártya,hát azt kérdezd meg a boltban ami ezt a felbontást 3440x1440 kezeli!

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#66307) abridabri


abridabri
veterán

milyen alaplapot ajanlotok Fx 6100 / Fx 6300 ala ? amivel lehet is tuningolni . persze minel olcsobb kellene .
Nem kell orult tuning , olyan 4,3 ghz mar eleg lenne .

(#66308) Kristof9094 válasza abridabri (#66307) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Asus M5A97 EVO R2.0 (csak ez a változat!)
Gigabyte GA970 UD3 vagy UD3P (csak ezek a végződéssel rendelkezők jók!)
MSI 970 Gaming (erre kérdezz rá van-e valakinek, elvileg nem rossz)

FX topicot azért látogasd meg!

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997 | BMW 520i E39 1997

(#66309) SN2O válasza SN2O (#66301) üzenetére


SN2O
aktív tag

ERRE valaki?

(#66310) bluyoo válasza SN2O (#66309) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Valószínű bírná, de nem ismerem ezeket az integrált cuccokat.
Kérdezz rá a Építsünk HTPC-t (Home Theater PC) - hardver, szoftver topic-ban, hogy mire képes (nekik testhezálló). :)

(#66302) wassair21
Szia!
Az Asus A88XM-PLUS megfelelő lehet.

(#66303) parfish
Hi!
A monitort dVGA nélkül is működésre tudod bírni .... Mekkora keretre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66311) jim bcs válasza bunygyi (#66294) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#66294) bunygyi
inkább legyen a GIGABYTE GA-B85M-D3H

(#66306) Tibroo
Komplett gépet itt nem ajánlunk, max. PV-ba, néha off-ba de inkább csak pv-ba!
Ház, ram, memória--> legalább a minimum ajánlott legyen ne hülyeség!!!
Az akygát és a kingmaxot itt mégegyszer meg ne merd említeni!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66312) pcjani11


pcjani11
csendes tag

Hali mindenkinek!

Az lenne a kérdésem,hogy van két Asus alaplapom de az egyiket eladnám.Értelem szerüen a másik meg maradna nekem használatra.Az egyik Asus P8P 67 EVO rev.3.0, Intel core I5 3470 4x3200mhz,a másik lap Asus M5A97 EVO R2.0 Proci AMD FX-6300 Black edition 3,5ghz 6mag.Meik maradjon és mi alapján ha azt is megosztanátok velem.Köszönet elöre is.

(#66313) MZsoltee válasza pcjani11 (#66312) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az intel gyorsabb nem melegszik és jobban tartja az árát és gyorsabb is ha nincs tuning.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#66314) bluyoo válasza pcjani11 (#66312) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
+1 a I5 3470 / P67 -nek. ~4GHz-re húzva (akár gyári hűtővel is) jobb mint az FX.

Lap terén ugyancsak a P67-es deszka a jobb.

Bazinga!

(#66315) Nowi


Nowi
tag

Sziasztok!

egy kérdésem lenne :

érdemes megvenni ezt a ASUS GRYPHON Z97 ARMOR EDITIONT?? jól látom hogy nincs rajta M2 SSD csatlakozó??? :Y

ismerős nézte ki mert tetszik neki de én nem tudom hogy érdemes e pl a H97M-PLUS lap helyett ezt választania?? (tetszik neki a thermal armor)

előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#66316) bluyoo válasza Nowi (#66315) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Jól látod.
De a két említett lapő ugymond más kategória. Az egyik tuningképes "Z"-s CPU-k alá a másik meg nem, szorzózáras CPU-k alá.

Bazinga!

(#66317) Nowi válasza bluyoo (#66316) üzenetére


Nowi
tag

ez ok ..

de neki nem a tuning a lényeg. (van ilyen is.. :))

olyanra gondoltam hogy a két lapon lévő hangkártya pl hogy viszonyul egymáshoz??

azt sejtettem hogy a Gryphon más kategória... csak azt nem tudom hogy megéri azt a kb 15-20k pluszt-

koszi

(#66318) bluyoo válasza Nowi (#66317) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak meg kell nézned a gyári honlapot. A GRYPHON Z97 -en Realtek ALC892, a H97M-PLUS -on Realtek ALC887 hangkodek van.
Hát, hogy nem tuningol alapból nem vennék "Z"-s deszkát ......
Viríts neki valami "gamer" deszkát. :DDD
Hogy márkánál maradjak a Asus H97-PRO GAMER, SupremeFX hangrendszerrel. Már ha az ATX méret nem probléma.
Vagy ha már a TUF deszka tetszik neki, a mATX-méretű Asus VANGUARD B85.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66319) Tibroo válasza jim bcs (#66311) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Ah! Oké sorry! :)

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#66320) Nowi válasza bluyoo (#66318) üzenetére


Nowi
tag

Szia!

Csak mATX méret jöhet szóba.

És ahogy mondtam a Thermal Armor tetszik neki nagyon.
Attól függetlenül hogy nem tuningol (most) még jó választás lehet a Gryphon is ugye?? (B85-t nem szeretne, az m2 SSD csati jó lett volna az az egy dolog amit hiányolok pl én erről)

egy szó mint száz megéri az árát szerinted??

(#66321) bluyoo válasza Nowi (#66320) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze egy jó kis deszka. Ha ennyire tetszik neki nyugodtan megveheti. :)
Viszont, ahogy írtam 45K-t kiadni egyx "Z"-s lapra, csak azért mert tetszik neki egy borítás .... hát az ő pénze.
"B85-t nem szeretne" Ezt hogy döntötte el? :) Mi nem tetszik neki ebben a chipset-ben?

Bazinga!

(#66322) Nowi válasza bluyoo (#66321) üzenetére


Nowi
tag

Én tudom hogy nem visszalépés de szerinte meg igen.. (régebbi chipset)

Egyébként nem értem hogy ezeken a TUF lapokon miért nincs M2 SSD csati...

Azért annak a borításnak gondolom van gyakorlati haszna is nem csak jól néz ki.. :)

Egy kérdésem van még..

Amit még nézett az a Maximus VI GENE ( vagy a VII de az már 50 fölött van)

Jól látom hogy a VI Gene-n van m2 SSD csati?? (azon a kis bővitőkártyán). de gondolom csak vmi spéci rövid méretű fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#66323) bluyoo válasza Nowi (#66322) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem értem, tanácsot kér mert (gondolom) nem ért hozzá, de szerinte .... :N
Azért nincs rajta mert a tervezők nem terveztek rá, ilyen egyszerű. :) De pont a Thermal Armor miatt elég bajos lett volna alkalmazni az M.2 csatlakozót.
Egyszóval, ha költeni akar tegye, de így felesleges kérdezgetni ... :R

Bazinga!

(#66324) bluyoo válasza Nowi (#66322) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az egyszerűbb/ésszerűbb válaszadásért van oldalt az a pár kérdés:
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,...)
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?

És persze az extra kívánságok, legyen piros, vagy fekete .....

Bazinga!

(#66325) jim bcs válasza Tibroo (#66319) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nincs harag! :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66326) Nowi válasza bluyoo (#66324) üzenetére


Nowi
tag

ezt én ismerem nyugi.. :))

csak itt megvan a konkrét igény. csak a vacillálás megy hogy ARMOR vagy sem .

ezért bátorkodtam kérdezni, nyilván itt több tapasztalat lehet az adott lapokkal mint nekem aki még nem használt olyat( különben nem is kérdeznék)...

úgyhogy kösz. valószínűleg a VII(esetleg VI) Gene vagy a Gryphon armor edition között fog eldőlni a kérdés.

(ha bárkinek van ilyen irányú tapasztalata azt azért addig is szívesen veszem)

:U

(#66327) bluyoo válasza Nowi (#66326) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Konkrét igény? :)
H97-es deszkától a legdrágább Z97-es (mATX) lapig ....
Egy konkrétumot mondott a mATX méretet (na meg hogy nem tuningol, és nem baj, hogy +20-30K-val drágább lapot vesz mint ami szükséges lenne). :DDD
A lapokat gondolom ránézésre választotta. Kinézetre nekem a Gryphon jobban bejön. +1 neki. :)
"esetleg VI" Egy elavult chipset-et akar (egyszerre jelent meg a B85-össel)? ;]

Bazinga!

(#66328) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi. Érdemes Z87 alaplapot venni vagy inkább Z97?
Z87 olcsóbban kapok, van valami hátránya vagy csak régebbi?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#66329) pc-csiga1


pc-csiga1
csendes tag

Sziasztok!

A Topik címadója adta azt az ötletet, hogy feletegyek pár kérdést, és ha akad vállalkozó kedvű, akkor feleletet is reméljek dilemmámra.
A közel jövőben alaplap vásárlásra adom a fejem, de olyan nagy a választék, hogy a sok ezer régi és új tipus közül csak a végén nem tudok dönteni, csak a végén abból a 4-5 darabból. Ezért kérem segítségeteket, tapasztalatokat, hogy ha lehet adjatok tanácsot: milyet vegyek? És legfőképpen, miért?

Első körben az ajánlott kérdésekre felelnék:
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
20-30E között
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
1-2 SSD, 1-2 HDD, 2 DVDRW.
Egyenlőre VGA nélkül, ezért jó lenne ha lenne rajta integrált. (Persze most van egy radeon HD 4670, de ezzel más terveim vannak) Később akár crossfire is kellhetne. (Jó lenne rákötni később egy TV-t –ez mégis csak nagyobb mint egy monitor)
I5 4690 vagy i7 4770 (még nem eldöntött)
Ram 8 Gb startnak, de lehet idővel 16-32 Gb-ra is szükség. Egyszóval ha most üres is lenne négy DIMM-ből három, azért csak legyen ott.
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
Elsődlegesen ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
hátlapi: ps/2, 3-4db 2.0USB, 2-4db 3.0USB, net csatlakozó, 5.1-es hang jack, hdmi, monitor csatlakozó
alaplapi: legalább 6db sata (a 2. pont eszközeihez) Nem ártana egy m.2 port (sata expresshez még eszköz sincs), min 2db VGA hely (PCI 16), legalább 3db ventillátor csatlakozó a cpu-n kívül. Szeretnék valamilyen bios védelmet a lapra.
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
Szerintem „hagyományos”. …szóval nem tudom a nevét, átlagos. Jelenleg egy 19”-os Benq-n dolgozok.
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem, nem szeretnék. Amit tudnak alapjáraton azt a „gázt” húzom nekik. Egyébként sem értek ehhez a részhez.

A BIOS-t viszont rendesen szeretném beállítgatni! Nem csak arra gondolok, hogy honnan Boot-oljon a gép. Kifejezett igényem az, hogy az alaplapi csatlakozós cooler-eket egyenként be szeretném állítani hűtésigényhez, és zajártalomhoz mérten.
Az alaplap csak egy komponense annak a gépfelújítási folyamatnak amibe belefogtam, de ez ugye „alaplapi” topik. (Maradjunk annyiban, hogy csendes, gyors, hűvös gép a cél) Szóval maradnék ennél.
Vannak elképzeléseim, de nem tudok választani, mivel amíg meg nem vásárolom, addig nem láthatok egyiknek sem a bios-ába. (Viszont utána, mit kezdjek vele, ha mégsem azt szeretném.)
Ebben kérném hát a segítséget, hogy mit válasszak. Hát ha valakinek van már most is ilyen lapja és tud tanácsot adni. Vagy ha nincs ilyen, akkor látott már ilyet, vagy szimplán csak ismer, és tud informálni.

Korábban volt már ASUS-om. Most Gigabyte-om van. Mind kettő jól szolgált, így most is ezeket keresem.
Amik közül pedig nem tudok választani:
GA-B85M-D3H
GA-B85-HD3
GA-H97-HD3
GA-H97-D3H
ASUS H97-PRO

Tehát ha van valakinek tanácsa, információja, szívesen fogadom. Akár az én felevetéseimen kívülieket is – indoklástól függően!-
És szívesen fogadok bármi tanácsot, különbségérzékeltető észrevételt, hogy mi a B85, a H97 közötti ellentét. vagy éppen ha H97-ről van szó akkor Asus, és Gigabyte között a különbség? Mert Hétköznapi user-ként az árát látom, hogy egyiknek több. De mivel tud többet a felárhoz képest? Leginkább ezt szeretném látni –azon túl, hogy megfelel-e a fentebbi igényeimnek- ahhoz, hogy el tudjam dönteni, megér-e nekem annyi + Ft-ot az az x, y funkció.
Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#66330) bluyoo válasza pc-csiga1 (#66329) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
"És szívesen fogadok bármi tanácsot, különbségérzékeltető észrevételt, hogy mi a B85, a H97 közötti ellentét." :DDD Nem sok különbség van köztük, pl. a B85-ös deszkákon nincs M.2 foglalat, és Sata Express port. A másik hogy az új CPU-kat (Haswell Refresh) a B85 csak új UEFI-vel kezeli.Legtöbb esetben már ezzel kapnád, de ha nem, akkor nem tudod használni, pl. a I5 4690-t (csak egy régebbi CPU-val frissítve). Bár egyes Asus deszkák rendelkeznek USB BIOS Flashback fícsörrel, aminek segítségével CPU nélkül is tudod az UEFI-t frissíteni.
A normális CF (SLI) csak a "Z"-s deszkákon elérhető a B85, H97 -es lapokon a második slot elekteronosan "csak" 4X.
A monitorodnak legalább a típusa kellene (hogy megnézzük milyen bemenettel rendelkezik) mert ha nincs a lapon a csatlakozója, nem tudod a lapra kötni ...
Ha látsz benne az Asus Z87-PRO (V Edition) elég jó áron van: 31K. Igaz tuninglap, és nincs M.2 foglalat. Viszont a CF/SLI meglenne (8X8X) és az említett USB BIOS Flashback funkció is elérhető vele. A ventivezérlést meg oprendszer alól teljesen testre tudod szabni a Fan Xpert 2 -vel. Na meg az összes videokimenet megvan rajta ... :DDD

(#66328) sixpak
Hi!
A Z97-es deszkák előreláthatólag az Intel Broadwell processzorokhoz is jók lesznek. Kb. ennyi a különbség, a M.2 foglalat, és Sata Express port mellett. Persze ugyan úgy a Haswell Refresh/Devil's Canyon processzorokkal, csak a friss UEFI-vel üzemképesek a Z87-es lapok. De a fent említett USB BIOS Flashback funkcióval ellátott lapok esetében, erre sem kell figyelni.

Bazinga!

(#66331) bluyoo válasza pc-csiga1 (#66329) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kimaradt: A B85 esetében a RAID nem elérhető.

Bazinga!

(#66332) lsc


lsc
nagyúr

Erről [link] a lapról vélemény?

Az élet kegyetlen .

(#66333) pc-csiga1 válasza bluyoo (#66330) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget, minden válaszban!
(pl B85/H97 --->nem tudnám használni. Az kínos lenne! Na meg szép, hogy vegyen az ember egy óra használatért, egy régebbi cpu-t :Y )
Ezzel együtt azért van amit nem értek még, egyáltalán. Szakkifejezésben gyenge a lexikális tudásom:
"A normális CF (SLI) csak a "Z"-s deszkákon elérhető a B85, H97 -es lapokon a második slot elekteronosan "csak" 4X."
Na, pl ebből egy kukkot sem.

"A monitorodnak legalább a típusa kellene (hogy megnézzük milyen bemenettel rendelkezik) mert ha nincs a lapon a csatlakozója, nem tudod a lapra kötni ..."
Azon túl, hogy BENQ, a jobb felső sarokban ezt látom még: G2220HDA
Már ha ez segítő infó. ...még kerestem a neten képet a mostani videókártyámról.
http://kepfeltoltes.hu/view/141207/HD_4670_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Azt nem garantálnám, hogy minden egyes porcikájában ugyan ez a tipus az enyém, de... A sárga nyíllal jelölöm, hogy jelenleg hova csatlakozik a monitorom. Linkelek még egyet, azon hátulról látszik az egész. Ide is nyilat tettem.
http://kepfeltoltes.hu/view/141207/HD_h_tulja_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(de ezen aképen már tuti nem az én karim van. ez piros, míg az enyém kék)
" mert ha nincs a lapon a csatlakozója, nem tudod a lapra kötni .." ...hát ez világos.

" Igaz tuninglap, és nincs M.2 foglalat. Viszont a CF/SLI meglenne (8X8X) és az említett USB BIOS Flashback funkció is elérhető vele."
Tuningolni, húzni tuti nem fogom - nem értek hozzá.
Az m.2-őt sajnálnám, terv szerint arra menne a windows, és semmi más
A CF/SLI meglenne8X8X... hát ez kínai! :F
A flashback az remek lenne! Megjegyzem ezt csak akkor használnám ki, ha valami nagy csoda okán akarnék/kellene is biost frissíteni. (A tüzet nem piszkáljuk ha jól ég, -minek?- még csak megégetné az ember magát!

"A ventivezérlést meg oprendszer alól teljesen testre tudod szabni a Fan Xpert 2 -vel"
Vááááá :C :DD Pont ilyet keresnék! Megnéztem youtubon hogy működik, remek!
Azonban ha jól látom ez csupán asus alaplapokhoz dukál? ...méga végén lemondok a gigabyte-okról! :-(

Ezzel együt megkérdezném mégis a gigabyte vs asus csatában:
GA-H97-D3H vs ASUS H97-PRO (már csak azért is, mert mindegyiken lapul egy m.2, de Ga-n is lehetne olyan szupi ventillátor, és egyáltalán bios beállítás, mint asus testvérén?)

Szembeállítanám véleményalkotásra szintén a gigabytot, de most az általad ajánlott asussal.
GA-H97-D3H vs Asus Z87-PRO V EDITION
Azt látom, hogy m.2 nuku, viszont cserébe 8db a Sata3.0 (ez simán kompenzálja az m.2-t/ha nem is sebességben :-( ) Azt is látom, hogy volna az asus-on wifi. Nos ezt most tuti nem használnám ki egyenlőre. De később... hát ki tudja :K
Viszont nem tudom Milyen érékkel bírna számomra a TPU, az EPU alaplapi támogatás. És látom, hogy (O.C.)-ben a DDR3 az 2933MHZ is lehet, de mit takarhat az (O.C.) rövidítés?
(Pont a wifi antenna alatt, mintha látnék olyan csatlakozót ami a monitoromhoz klappolna)
Ezzel együtt legfőképp összehasonlítanám a két alaplapot a chipkészletük okán: H97 vs Z87

Tetszik az általad mutaott alaplap, mégis én megkérdezném a két asus közötti különbéget is meglátásod szerint:ASUS H97-PRO vs Asus Z87-PRO V EDITION.
Egyszerűen csak tudni szeretném azt amit magamtól nem tudok/láthatok a képeken -az általad már ismert- igényeimnek megfelelően. Chip/csatolók/bios/fan szabályozók, stb... Ha a két asus közül kellene, akkor melyiket, és miért? (A h97-nek nem olyan szupi a biosa, mint a z87-nek? Csak kérdezem! Nem tudom, csak gondolom asus=asus)

Köszönöm eddigi segítségedet is! Várom/remélem az ezutánit is! :R

Üdv: Csiga

u.i.: Reggel óta lehet, hogy asust veszek... gondolkodok, tipródok, érik a dolog :U

(#66334) Ðávid válasza pc-csiga1 (#66333) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

"A normális CF (SLI) csak a "Z"-s deszkákon elérhető a B85, H97 -es lapokon a második slot elekteromosan "csak" 4X."
Ez azt jelenti, hogy csak a Z87/Z97 chipkészlettel rendelkező alaplapokon fogsz tudni CrossFire rendszert kiépíteni. A CrossFire az AMD videokártyák összekapcsolása együttes működésre (az Nvidia oldalásról ezt SLI-nek hívják, de az csak a drágább alaplapokon érhető el). Az, hogy a második slot elektromosan csak x4-es, azt takarja, hogy az alaplap második teljes hosszúságú x16-os PCI Express foglalata csak fizikailag akkora, hogy belefér egy videokártya. Bevezetékezve csak annyira van, hogy a PCI Express szabvány 2.0-ás verziója szerinti x4-es sebességre képes és az ehhez szükséges PCI Express sávokat (lane) a PCH (egykori déli híd) biztosítja. A jobban felszerelt és drágább alaplapokon ez a foglalat már x8-os sebességre van bevezetékezve és oda a PCI Express sávokat már a processzor adja a rendelkezésre álló 16 darab sávjából (amik már PCI Express 3.0-ás sebességgel üzemelnek).

"Viszont a CF/SLI meglenne (8X8X)..." Ezt úgy értsd, hogy két videokártya esetén egy kártyára jut 8 darab a processzor 16 sávjából.

"Ezzel együtt legfőképp összehasonlítanám a két alaplapot a chipkészletük okán: H97 vs Z87"
A H97 az átlagfelhasználásra (mainstream) szánt chipkészlet, nem lehet benne tuningolni, támogatja a RAID-et, az M.2-t, a SATA Expresst és a jövőben megjelenő 5. generációs Intel Core i processzorokat (Broadwell). A Z87 eggyel korábbi, tuningot lehetővé tevő chipkészlet, még nem támogatja az M.2-t és a SATA Expresst és a Broadwell processzorok sem fognak vele menni. Az utódja a Z97 viszont ezeket már mind tudja.

A monitorod VGA/D-sub csatlakozóval kapcsolódik a videokártyádhoz.

"de mit takarhat az (O.C.) rövidítés?"
Overclock=túlhúzás, tuning A DDR3 memóriák hivatalos üzemi frekvenciája 1333 és 1600 MHz. Minden ezen túli érték tuningnak minősül.

(#66335) bluyoo válasza pc-csiga1 (#66333) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy dVGA-nak az alaplap PCI-E 16X slotjával, 16X sávszélességet biztosít.
Na ez a kérdéses B85, H97-es lapoknál PCI-E 3.0 16X a 2. dVGA pedig csak PCI-E 2.0 4X. Mondjuk alapból kevés esetben éri meg a többkártyás rendszer.
A monitorod a régi D-Sub csatlakozós. Ha linket akarsz megosztani, legközelebb használd alul a "Link" gombot. :)
"A CF/SLI meglenne8X8X... hát ez kínai! " Az említett lap 2X PCI-E 3.0 8X vagyis többkártyás rendszernél ez javasolt, mert nem fogja vissza a dVGA-kat. Bár HD4670 szintű kártyák esetében ez nem áll fenn.
Az USB BIOS Flashback funkció akkor igazán érdekes ha a régebbi URFI-vel kapod a deszkát és Haswell Refresh CPU-val szeretnéd használni, mivel CPU nélkül is képes az UEFI-t frissíteni.
Hát mivel a Fan Xpert 2 Asus fejlesztés, igen ezt csak Asus deszkákkal kapod, és nem is mindegyiknél.
Természetesen az összes gyártó kínál saját megoldást. A Giga esetében a Smart Fan.
A "V EDITION" -hoz nem jár Wi-Fi modul, és antenna, az csak a "sima" Z87-PRO -hoz kapod.
Az O.C. az overclock rövidítés, a túkhajtást/tuningot takarja.
"ASUS H97-PRO vs Asus Z87-PRO Az Asus honlapján össze tudod nézni a két lapot (Add to comparison list, majd jobb fenn a kis kockákra kattintva, Compare List, Compare Now), a H97-es deszka valamivel újabb fejlesztés, de szinte mindenben jobb a Z87-PRO V EDITION (én azt választanám).
Mondjuk így, hogy nem tuningolsz a H97-PRO sem rossz választás (főleg ha a CF-et elfelejtenéd).
Bár a "gamer" változata (Asus H97-PRO GAMER) valamivel azért jobb választás, de ugye drágább is (a Z87-es lapnál is) :)

Bazinga!

(#66336) pc-csiga1 válasza bluyoo (#66335) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Köszönöm szépen!

Neked is és S10-nek is a kiemrítő és gyors válaszokat! Ma sokat tanultam tőletek. :R

Most neki ülök és elemzem az infót részletesen, leteszem magam elé a lapokat, tulajdonságaikat és próbálok dönteni.
Azt hiszem ez a vége döntés lesz a legnehezebb!
Mindenképpen beírom, hogy mire jutottam a végén :)

Ha addig felmerül még valami beugrok azért.

Sziasztok! Csiga

(#66337) bluyoo válasza pc-csiga1 (#66336) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze, szívesen!
Majd írd meg mire jutottál. :)

Bazinga!

(#66338) Ðávid válasza bluyoo (#66337) üzenetére


Ðávid
aktív tag

A válaszom írása közben merült fel bennem a gondolat, hogy nem lenne rossz egy ilyen jellegű áttekintés az alaplapokról, ami bekerülhetne a téma összefoglalójába. Szívesen megírnám, bár én igazán az Intel alaplapokhoz értek jobban.Talán most karácsony környékén lesz időm rá.

(#66336) pc-csiga1
Szívesen!

(#66339) bluyoo válasza Ðávid (#66338) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már milyen áttekintésre gondoltál? Aki CF/SLI-t akar, azoknak jó része tudja miről van szó. :)
Mindenesetre keresd fel a főszerkesztő urat, BomiBoogie-t az ötleteddel.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66340) Ðávid válasza bluyoo (#66339) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Jaj, nem a CF-re és SLI-re gondoltam. :N Olyasmire inkább, mint amilyen infókat most te is és én is leírtunk a dilemmázó fórumtársnak. Pl.: B85-ös chipkészletnél mit jelent a második sín x4-es jelölése. Tehát amolyan "Alapvető dolgok az alaplapokról laikusoknak" ismertető lenne ez. :)

(#66341) bluyoo válasza Ðávid (#66340) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ott a link az elején. Az asztali alaplapok belső felépítése.
De mint írtam ha gondolod, vázold pontosan az ötleted/kiegészítésed BomiBoogie-nak. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66342) Ðávid válasza bluyoo (#66341) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Rendben, amint lesz valami kézzelfoghatóbb koncepcióm írok neki. :) Csak jussak el a karácsonyi pihenésig amikor jobban neki tudok állni...

(#66343) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem találtam alaplap hibákkal kapcsolatban topicot ezért itt szeretnél feltenni kérdésemet.
Egy ep31-ds3l gigabyte alaplapon van, de egyszerre csak nem müködik benne a 2. dual channel (a piros szinu) a sárgába ugye belefér 2 db ram, de a pirosba egyszerüen nem működnek de nemtudom hogy miért mert eddig muködött. Táp csere történt csak egy nagyobb tápra (chieftec 450 w ->600 w cooler master) Már mindent probaltam a ramoknak semmi baja. Mit tudnék csinálni hogy müködjenek? Esélyes hogy tönkrement örökre?
Üdv!

(#66344) Gombikácska


Gombikácska
tag

Hali mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy Asrock Z87M PRO4 alaplap mennyire ajánlott egy K-s i7-es proci alá? :)

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#66345) Picturemaker válasza Gombikácska (#66344) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Tuningos proci alá ilyen kevés fázissal, ráadásul hűtő nélküli VRM résszel nem vennék lapot.
Ha mATX kell, akkor márkánál maradva Z97m Pro4. Árban annyi, mint a másik.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#66346) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
intel i5 4670K
saphire radeon r9 290 4GB
2x4 GB DDR3 1600 MHz ram
240 GB SSD
1 TB HDD
ehhez a konfighoz milyen alaplapot ajánlotok? játékra használnám, és a procit is szeretném tuningolni valamennyire. nem sok pénzem maradna alaplapra, szóval minél költséghatékonyabb megoldás lenne jó.

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#66347) Picturemaker válasza daneel92 (#66346) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A "nem sok" az kb. mennyi?
Valami jobb hűtőd van?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#66348) daneel92 válasza Picturemaker (#66347) üzenetére


daneel92
tag

20ezer körül, persze ha indokolt, akkor feljebb is lehet menni. csak a gyári hűtők vannak, illetve házat sem választottam még, nem tudom, abban milyen hűtő lesz.

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#66349) jim bcs válasza daneel92 (#66348) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

i5 4670K
saphire radeon r9 290 4GB
2x4 GB DDR3 1600 MHz ram
240 GB SSD

Na neeee, erre volt keret lapra meg nem? Jobban jártál volna ha már ennyit akarsz lapra áldozni, ha egy sima procit veszel. Tessék gyűjteni még hozzá! -->

ASUS GRYPHON Z97 ARMOR EDITION
ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2
ASUS Z97-PRO GAMER
ASUS Z97-AR
MSI Z97M GAMING
MSI Z97 GAMING 5
MSI Z87 MPOWER SP
MSI Z87M Gaming

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66350) Picturemaker válasza daneel92 (#66348) üzenetére


Picturemaker
őstag

20 nagyon kevés K-s proci alá (a 25-26 is nagyon az alja a Z-s lapoknak, ami már ajánlható az 30+).
Házban semmilyen processzorhűtő nincs. A gyári meg a K-procihoz csak akkor elég ha nem húzod és nem zavar, ha zajos. Tuninghoz kell egy hűtő is, javasolt minimum 12-15-től.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.