Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) whited válasza DR|FTK|NG (#67747) üzenetére


whited
addikt

köszi, igazából a kérdésem arra irányult, hogy 1 olcsóbb chipes lap 1 vga-val, max 2 HDD-vel van-e értelme tuning nélkül venni a felsőbb kategóriát egy közepes lappal szemben :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#67752) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Alaplapot keresek a meglevő házamba, és speciális hűtésemhez.
Lásd:
0dBA-s Heatpipe projekt
Képek a heatpipe-os hűtésről

Egy elég nehéz kérdésem van, ahol az alaplap processzortól felfele levő alkatrészeinek magassága döntő szempont.
Tehát:

1. Mennyit szánsz az alaplapra? 60 000 -70 000Ft.
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? A jelenlegi gépből csak a Kingston SSDNow V300 120 GB SSD-t, illetve természetesen a Ház-Heatpipe-os hűtést!
3. Milyen méretű lapot szeretnél? ATX, mint amilyen az Asus P5WDH-Deluxe alaplap is.
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...) USB3, SATA3, PCI-E
5. Milyen a monitorod csatlakozása? A laphoz veszek monitort is...
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? Nem, de jó ha van rá lehetőség.

Szóval lehetőleg ASUS lapot keresek, ami jobban kihasználja az SSD SATA3 sebességét.
Jelenleg az ASUS P5WDH-Deluxe lapban SATA2-vel 250 MB/s körül megy csak az Kingston SSD.

Az ASUS P5WDH-Deluxe alaplapot váltanám le az új alaplappal.

Ami a leglényegesebb: passzív hűtése legyen az alaplapnak,- tehát nem akarok rajta semmiféle ventilátor szerű képződményt. Itt nem akarok kompromisszumot,- eddig sem volt ventilátor a gépemben, és ezután sem akarok.

Még egy követelmény (bár legrosszabb esetben gyártok új heatpipe-blokkokat, de nem nagyon akarom ezt):
Tehát a heatpipe-ok a processzor kupaktól számítva 6 mm magasságban mennek felfele az alaplap felett.
Olyan lap kéne, amin nem lóg bele semmi sem ezen magasság fölé (ahogy a 2. képen látható nem túl magasak a kondenzátorok). Lásd képek:

Heatpipe-blokk1

Heatpipe-blokk2

Heatpipe-blokk3

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#67753) Veriakilis válasza Veriakilis (#67752) üzenetére


Veriakilis
senior tag

A fenti kérdésemet talán ez a kép világítja meg a legjobban:

Heatpipe-blokk

6 mm hely lehet az alaplap, és a felette levő heatpipe-ok között!
Ehhez kéne nekem lehetőleg ASUS alaplap.
A ház típusa:

CHIEFTEC LCX-04B-B-AW-OP

[ Szerkesztve ]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#67754) bluyoo válasza Veriakilis (#67753) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a különleges hűtési megoldásod végül is az összes komolyabb deszkát kizárja.
Mivel ezeken a lapokon, a tápkör, és annak hűtésének egy része, pont ott van ahol a hőcsövek futnának. Ezek a bordák meg magasabbak mint 6mm.
Ha nem ragaszkodsz a tuninghoz a H97-PRO megfelelhet, vagy ha "K"-s CPU-val tervezel a Z97-C, Z97-E.
Más márkából akad "egyoldalas tápkör"a komolyabb lapoknál is. Pl. a Gigabyte GA-Z97X-SOC / GA-Z97X-SOC Force, ...
Nem tudom a hűtésed felfogatása mennyire állítható (ránézésre semennyire), de az LGA1150-es foglalat hűtésfelfogatásának a lyuktávolsága nagyobb mint az LGA775-ösé (75mm a 72mm helyett).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#67755) Teaway válasza bluyoo (#67754) üzenetére


Teaway
veterán

Esetleg leszedi az alu hasábokat az oldalakról, és méretmódosított furatozásúakra cseréli.

Nincs itthon csokid??

(#67756) krbC


krbC
tag

Sziasztok!
e8200-ről váltok i3-3240-re.

A téma összefogalóban b85-ös lapokat ajánlanak. Ez még mindig helytálló? ( Laikus vagyok, arra gondolok hogy egy új lapcsalád ami "frissebb" és jobb egy 3rd-gen processzorok alá van e)
Használtan 13-15 ért mennek de 18 ért már újat lehet kapni (LeC). Megéri az új?

Más ötlet?

Köszönettel :R
krbC

-gl hf-

(#67757) krbC


krbC
tag

Bocsi szerk. limit--> B75 LAP!

[ Szerkesztve ]

-gl hf-

(#67758) MiklosSaS válasza krbC (#67756) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hasznaltan is jo ha van ra gari, mondjuk szemely szerint ujat vennek. De miert ivy-s i3 es nem haswell ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#67759) Ðávid válasza krbC (#67756) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Mivel ez egy kifutott platform, az üzletekben már korlátozott a választék belőlük és már nem feltétlenül éri meg újonnan. Érdemesebb a Hardveraprón keresgélned.

[ Szerkesztve ]

(#67760) bluyoo válasza Teaway (#67755) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Valószínű meg tudja oldani. Csak gondoltam megjegyzem, hátha elkerülte volna a figyelmét ez a kis "probléma". :)

Bazinga!

(#67761) Veriakilis válasza bluyoo (#67754) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Köszönöm a választ, megnézegetem az ajánlott lapokat. :)

Ha készítek új heatpipe-blokkokat, akkor milyen magasságban kéne futnia a heatpipe-oknak ahhoz, hogy a legtöbb komolyabb alaplap is szóba jöhessen?
30 mm körülre saccolom,- szerinted mennyi lenne az ideális magasság?

Lehet, hogy jobban járok, ha a heatpipe-okat hajlítom meg, hogy elkerüljék az alaplapból kiálló hűtőbordákat.
Ha túl vastag blokkal oldom meg, akkor a hűtési hatékonyság csökkenhet ezáltal, bár egy próbát megér esetleg,- van még elfekvő vörösréz tömböm.
Ezen még gondolkodnom kell.
Annak idején a P5WDH-Deluxe-hoz méreteztem a blokkokat, de most felmerül, hogy új blokkot készítek.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#67762) bluyoo válasza Veriakilis (#67761) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jól saccoltad ~30mm, mint a hátlapi csatlakozók magassága. Persze ha megvan a választott lap nem árt jobban utánanézni az adott lapnak, nehogy meglepetés legyen.
Így valamivel 60K alatt ott a Z97-PRO is.
Bár ha nem akarsz tuningolni, ami egy hasonló rendszernél szerintem ésszerű lenne (a mostani CPU-dnál egy szorzózáras I5 is klasszisokkal jobb).
Akkor felesleges ennyit a lapra költened, bőven elég az említett H97-PRO. Így hajligatanod sem kellene, és megspóroltál egy rakat pénzt, amit egy teljesen passzív vas építésénél gondolom van hova költeni.

Bazinga!

(#67763) Blue Thunder válasza krbC (#67756) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Már megvan a proci vagy csak tervezed a váltást erre? Mert én is azt mondom hogy inkább újban és 1150-ben gondolkodj...ugyanabban az árban van szinte és azért csak új platform. Nem beszélve arról hogy i3 3240/ ivy (32k körül mozog), az újabbak (haswell) i3 4130 (32k), i3 4160 (33k), i3 4150 (32k) szintén ezen az áron vannak...szóval a helyedben inkább ebben gondolkodnék

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#67764) Blue Thunder válasza krbC (#67757) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Csak egy két lap...
Asrock B85M --> Asrock
MSI B85M-P33 V2 --> MSI
De vannak még ezen kívül H-s lapok is amik jók lennének neked szerintem hisz nem lesz tuning ahogy kivettem..

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#67765) Tibroo válasza jeni (#67720) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat,csak megerősítettetek benne,hogy az Asrockot tartsam meg, be is építettem,egyébként ez az újabb lapom! :R
jeni :R
Blue Thunder :R
A 478-as és a 775-ös korszakból vannak pozitív és stabilitási tapasztalataim az Asrockról,tudom,hogy a mostani már másabb,újabb, de akkor is mellette döntöttem.
Köszönöm még egyszer :DD

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#67766) Tibroo válasza MiklosSaS (#67723) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Szia!
Ne haragudj de,milyen "rendes"alaplapra gondolsz,ebben az árkategóriában? :U

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#67767) MiklosSaS válasza Tibroo (#67766) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha sikerul eladni oket, akkor:

ASUS P8Z77-V PRO
MSI Z77A-GD55
GIGABYTE GA-Z77X-UD5H
Gigabyte Z77X-UP4 TH

Igy elsore, kapasbol csak ezek jutottak az eszembe, de kismillio letezik.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#67768) gSiX


gSiX
csendes tag

Sziasztok i7 3770 alá szeretnék ITX lapot.Ház Corsair 250D.Keret 25k.

(#67769) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Asrock Z77 Extreme 4.. Ezt a lapot érdemes lecserélni szerintetek,erre Gigabyte GA-Z77X-D3H rev. 1.0 ??? :N

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#67770) MiklosSaS válasza Tibroo (#67769) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen!

Azt a lapot barmire.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#67771) Teaway válasza bluyoo (#67760) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, nem ma kezdte a HP-s történetet, szerintem is bármit meg tud oldani :K

(mondjuk nekem sose jutna ilyesmi eszembe, tökéletesen elvagyok a mostani rendszeremmel, nem zavar, mert nem hallom, pedig két venti és egy HDD is van benne (mondom ezt úgy, hogy 1000 méterről meghallom, ha leesik egy légy a ló hátáról :DDD ))

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#67772) bluyoo válasza Teaway (#67771) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kb. én is így vagyok vele. IDLE leállítottam a házventiket, füleltünk a párommal, majd visszakapcsoltam őket. Kiderült, hogy semmivel nem lett halkabb/hangosabb a vas. :DDD
Valószínű a CPU hűtőm is bírná a kis szorzózárast teljesen passzívan is, de azzal sem nyernék sokat.
Ha egyszer ikerül a dVGA a vasból, max. akkor lesz passzív/félpasszív vasam.

Bazinga!

(#67773) (#57376)


(#57376)
csendes tag

Üdv!

Egy lapot keresnék erre:

1. Mennyit szánsz az alaplapra? max 30k,de jobb lenne 20-25 között
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? i5-4440 , kingston 8gb 1600mhz, 250gb samsung evo 850 , 1TB,
gtx 960
3. Milyen méretű lapot szeretnél? ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged?
5. Milyen a monitorod csatlakozása? hdmi,dvi
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? Nem.

2-es ponttal kapcsolatban , jövőben lehet ,hogy fejlesztve lesz a cpu i7-re(munka miatt ~2-3év mulva, HTmiatt), meg a gpu,ha a játékok megkövetelik(viszont crossfire,sli soha nem lesz).

Ami fontos lenne, hogy alvó mód ne okozzon neki problémát. Naponta 2-3szor lesz alvóban. A mostani lap-om például alvó mód után kék halált dob(bár nem vagyok benne biztos ,hogy a lap a ludas).

Köszöntem!

(#67774) Teaway válasza (#57376) (#67773) üzenetére


Teaway
veterán

Minek az ATX, ha nem kellenek bővítőhelyek?

Nincs itthon csokid??

(#67775) (#57376) válasza Teaway (#67774) üzenetére


(#57376)
csendes tag

Különösebb oka nincs- annyira nem értek hozza- azt hallottam ,hogy ATX jobban szellőzik mert nagyobb. ennyi.

(#67776) shiftac válasza (#57376) (#67775) üzenetére


shiftac
aktív tag

Elég a Micro-ATX is.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#67777) (#57376) válasza shiftac (#67776) üzenetére


(#57376)
csendes tag

és mATX esetén milyen lap jó ide?

(#67778) Krisz1441


Krisz1441
tag

Üdv!

B85M és H87M ill H97 közül melyiket érdemesebb választani, i3 4160 v i5 4570 alá? Gondolok a bővíthetőségre ill későbbi fejlesztésre is.

Köszi előre is!

(#67779) MiklosSaS válasza Krisz1441 (#67778) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

H97

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#67780) shiftac válasza Krisz1441 (#67778) üzenetére


shiftac
aktív tag

Későbbi fejlesztés végett H97, ugyanis az a Broadwell procikat is támogatja.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#67781) perecKING


perecKING
senior tag

kis off

De SOS lenne [link]

:R :R :R :R :R :R

* a képen nem az én konfigom van! az oc panelt holnap(csak holnap) tudnám megvenni nagyon olcsón

[ Szerkesztve ]

(#67782) PetiPécs


PetiPécs
csendes tag

Sziasztok, valaki segítsen légyszíves mert megőrülök!
Egy EP31-DS3L nevezetű gigabyte alaplapom van. Van benne 2x1 gb ram a piros channel-ben (2. channel) és 2x2 GB az első slotban(sárga). Ha felcserélem őket, akkor a gép nem indul el, így viszont hogy a 2gb-os ramok vannak az 1. channelben így elindul. A problémám a következő: Bekapcsol a gép teljesen jól, de a 6gb ramból csak 4-et használ (6 gb installed ram, 4 gb usuable). Már probáltam az ms configot, de az sem vált be. A biost nem sikerült frissitenem sajnos és a jelenlegi biosomban sajnos nincs remapping mode. Windows 8 64 bites op rendszerem van.
Előre is köszönöm!
Üdv!

(#67783) LYRI


LYRI
tag

Sziasztok! Most rendeltem egy i5-3470 processzort es egy Asus GTX660 videokartyat. Milyen alaplapot ajanlanatok hozza? Nem szeretnek tuningolni, valami nem tul draga Z-s lap eleg lenne. Asus, ha lehet.

(#67784) jeni válasza LYRI (#67783) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Mivel nem tuning procid van ezért egy H77 lap is jó neked.
Sajnos már nincs bő kínálat az Asusból CSAK 1 lap van nekik! Asrock
Lassan már semmilyen H77,Z77 esetleg Z68 deszka nem lesz kapható,így a kínálat egyre szűkül.

(#67785) jeni válasza LYRI (#67783) üzenetére


jeni
félisten

ez bőségen jó neked és még garis
helyedben nem gondolkodnék rajta ennél jobbat nem kapsz ennyiért

[ Szerkesztve ]

(#67786) Teaway válasza PetiPécs (#67782) üzenetére


Teaway
veterán

4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory

Nincs itthon csokid??

(#67787) Teaway válasza (#57376) (#67777) üzenetére


Teaway
veterán

Széles a választék, H81, B85, H87, H97 lapok jöhetnek szóba, de hogy ne legyen nagyon „fapados”, és azért a csillagos ég alatt maradjunk, legyen pl. egy jóféle B85-ös lap, mondjuk ez ► GA-B85M-D3H

Nincs itthon csokid??

(#67788) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Lehet olyanokat olvasni itt-ott a neten, hogy a Gigabyte márkájú alaplapok nem valami minőségiek, sokszor meghibásodnak, a BIOS-ik sem tökéletes pl. egy ASUS-hoz képest....Szerintetek mi igaz ebből? Mindig is ASUS alaplapom volt, de most a Gigabyte-ot is szívesen kipróbálnám....Vélemény.

(#67789) Teaway válasza #85154688 (#67788) üzenetére


Teaway
veterán

És eddig meg voltál elégedve velük? Miért akarsz gyártót váltani? Csak kíváncsiságból, vagy van konkrét oka is?
Szerintem maradj meg az ASUS-nál.
Nekem pl. csak A betűseim voltak, Abit, ASRock, és most pedig a szárnyas ló :D

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#67790) perecKING válasza #85154688 (#67788) üzenetére


perecKING
senior tag

am3+ óta utáltam a gigát volt hogy bios beállítás után 10 percig nem indult el sehogy......cmos reset napi szinten kellett.

de most van egy Gigabyte GA-Z97X-UD5H-m is
na ez ismét meglepett mennyire igényes rajta minden és a bios... egyszerűen gyönyörű csak (furcsa a navigálás)!
már mire beindult....kapott 1db ramot meg egy celeront azonnal indult! kék képernyő fogadott: "hardver változások indítsd újra" vagy ilyesmi....megvolt.
persze hogy már se kép se hang! nem gond hiszen tele van kapcsolóval így simán lehet a cmos reset mellett "tartalék" biosról is indítani....de nem indult.....10perc után átraktam a ramot egy másik slotba ás lám indult :DDD
mivan? :F reset után elfelejtette hogyan kezelje a ramot? hisz előtte beadta a biost? :U
csak asus vagy msi :K
szóval ilyen ez.....

:DDD (eladó) ;] ;] ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67791) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Valaki tudna valamit erről az alaplapról Asrock Z77 OC Formula?
Érdemes lecserélni Asrock Z77 Extreme 4-re?
Minimális ráfizetéssel! :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#67792) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok. Pc-t akarok összerakni egyetemi célokra. Minimális jatek, egyszerubb tervezoprogramok,filmnezes. I3 2120 proci + sata 3as ssd + sata 2es vinyó lesz 8 gb rammal. A keret sajna limitált . 17000 ft alatti lapok jöhetnek szóba. Ezek közül melyikre szavaztok?
Asrock b75m dgs r2.0, b75m r2.0, b75m gl r2.0
Asus p8b75 m lx plus, b75m a
Iponbol rendelnem egyebkent. Illetve ha ebben az arfekvesben tudtok jobb lapot,mint a felsoroltak, ne kimeljetek. Usb 3 illetve igpu támogatása is fontos

(#67793) Kristof9094 válasza dangerzone (#67792) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Asrock B75M R2.0 típusú lapom van, teljesen elégedett vagyok vele, Pro3M változat lenne az igazi, az Asus lapok felszereltsége rendjívül gyenge ebben az ársávban... :(

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#67794) bozont


bozont
veterán

Üdv

Egy 4690K proci alá, eddig az MSI Z97 Gaming 5 volt kiszemelve, de elgondolkoztam a mini-ITX felálláson. Hogy viszonyulnak az ilyen lapok a tuninghoz a nagyobb lapokhoz képest? Ér-e másfajta hátrány esetleg a funkciók terén?
Ezek jöhetnek szóba:

ASROCK Z97E-ITX/ac
GIGABYTE GA-Z97N-Gaming 5
ASUS Z97I-PLUS
MSI Z97I GAMING AC

(#67795) Apollo_21 válasza Tibroo (#67791) üzenetére


Apollo_21
addikt

Lehet félre értem..vagy pusztán irónia...de a z77 ext 4re egy Oc Formula-t?
Ugyh még fizetsz érte..mert h ezt írtad:D
Már csak a felszereltségből indulok ki sem éri meg..az árról neis beszéljünk...az ext..jóesetben mikor még nekem volt került vagy 25be most olyan 30-40között..az oc formula meg van ahol 60...szóval NEM:D
Már ahol még lehet kapni....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#67796) BomiBoogie válasza bozont (#67794) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A tuning legfőbb korlátja a proci, ITX-nél meg a helyszűke miatti nehezebb hűtési lehetőség, szóval a lap lesz a legkisebb bajod.

Gondolkozz mATX-en is, az ITX nem annyival kisebb, mint amennyivel drágább. Én hónapokig gondolkodtam ezen, míg az mATX mellett nem döntöttem.

(#67797) (#57376) válasza Teaway (#67787) üzenetére


(#57376)
csendes tag

Köszi.
Broadwell-t ezekből csak a h97 tud ugye?

(#67798) Teaway válasza (#57376) (#67797) üzenetére


Teaway
veterán

:K

Nincs itthon csokid??

(#67799) Borsy


Borsy
csendes tag

Sziasztok!
Elég régen építettem új gépet magamnak, még 2007-ben egy C2D konfigot. Igazából azóta nem is nagyon foglalkoztam az új platformokkal, így eléggé lemaradtam a témában... :D .
Olvasgattam a topikot, és látom, hogy a téma-összefoglalóban az intel lapoknál nincs kifejtve bővebben az 1156-os és 1366-os lapcsalád. Valaki hozzáértő ki tudná nekem fejteni pár sorban hogy ennek mi az oka? Gondolom annyira nem elavultak, mint pl az lga 775, esetleg ár-érték arányban nem jók, vagy el lett szúrva valami a technológiában, és ezért felejtősek?
Előre is köszönöm a választ!

"Fire, walk with me!"

(#67800) DR|FTK|NG válasza Borsy (#67799) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szimplán régiek, eljárt felettük az idő.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.