Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66851) radgyulaba válasza perecKING (#66848) üzenetére


radgyulaba
tag

Azért gondoltam ATX lapokra ,mert ott jobban elférnek a dolgok, meg szellőzés ,biztossan nem lesz 2 db. vidikari benne most nem rég kaptam 1 Lg 22 monitort,és mostmár ebben a gépben a youtubos videok meg meg akadnak,de bocs ez már off.

[ Szerkesztve ]

Ford Mondeo 1995

(#66852) bluyoo válasza feedme (#66850) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Suzia! Köszi, viszont neked is! :)
A Gigabyte GA-F2A88XM-D3H megfekhet.
Bár én az Asus A88XM-PLUS -t jobbnak találom, alapból már kapott hűtést a lap tápköre (bár tuning nem lesz).

(#66851) radgyulaba
Milyen "dolognak" kell elférnie a lapon?

Bazinga!

(#66853) perecKING


perecKING
senior tag

ezeken vacillálok, új még a mini vonal:

nappaliba tv mellé, steam nagy képernyő, 3d film, 5.1, egyelőre csak intel hd4600 -al.
remélem elég lesz a lego batman-hez a gyereknek meg a 3d-hez a 4600
proci 4570 lesz

asrock lenne olcsóbban de nem bírja az xbox kontrollert, meg hülyét is kapnék ha le kellene bontani a mini-itx et a cmos reset hez....asus ebben az árban nincs elég jó, nincs 5.1 kimenet rajtuk.
persze ha belefutok valami akcióba ebben az árban akkor műs is szóba jöhet
MSI H97I AC

MSI Z87I-AC

MSI B85I Gaming

MSI Z87I-GAMING-AC ez már túl sok....

jöhetnek az érvek :))
:R

szerk:

az 1150 vonal adott mivel van 3 procim.... bár lehet erre a célra egy amd jobban megfelene...nemtom

[ Szerkesztve ]

(#66854) radgyulaba válasza bluyoo (#66849) üzenetére


radgyulaba
tag

Asus deszkám volt ebben a gépben,miután lejárt a gari 2 honapra megment a jo kis tuningos Asus A8N-Sli-Deluxe lapom,azért nem vagyok utánuk de lehet hogy pekem volt,meg borzasztoan drágák.Jah alkatrészeknek ,de lehet még átválthatok mATX lapra is ,még semmi se biztos.

[ Szerkesztve ]

Ford Mondeo 1995

(#66855) perecKING válasza radgyulaba (#66854) üzenetére


perecKING
senior tag

mindnek ez a sorsa....márkától függetlenül. de pl asus-nál van 5év gari is....míg pl a egy asrocknál 2 év a gari.
asus sabertooth vagy gryphon és akk 5 évig nincs ilyen gondod

(#66856) feedme válasza bluyoo (#66852) üzenetére


feedme
tag

Köszi, megnézem őket.

A megfekhet az elírás igaz?: :DD

(#66857) bluyoo válasza radgyulaba (#66854) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nekem mindegy mit veszel. :) Csak írtam hogy egyes Asus deszkákat lehet így frissíteni ....
Amúgy akármelyik gyártó esetében előfordulhat. Nekem meg (ha minden igaz) az első Asus deszkám is üzemel egy ismerősnél. Akkor most kompenzálva lett, hogy nálad behalt pár év használat után? :DDD
",meg borzasztoan drágák" Ez meg nem minden esetben igaz ...
Akkor máshogy kérdezem. Milyen alkatrészeid nem férnének el egy mATX-es lapon?

(#66856) feedme
Szívesen!
Igen elírás! Még szokom az új billentyűzetet, sokszor elütök és ilyenkor a helyesírás-javítóval javíttatom a kérdéses szót. :B Megfelelhet akart lenni. :D

(#66853) perecKING
+1 a MSI H97I AC -nek (bár a B85I Gaming sem éppen rossz vétel).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66858) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Ma kell akkor döntenem:
MAXIMUS VII ranger vagy ASUS Z97 Pro Gamer?
Csak a tuning és az sli számít. Ár mindegy.

Bocs, hogy ennyit rugózom ezen.
Köszönöm a segítséget!

(#66859) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. Ismerőseim használt Fujitsu P5731 MT gépére szeretném feltelepíteni a Win 7 op. rendszert (Ultimate 64 bit) pendrive-ról). Az lenne a kérdésem, hogy a benne található alaplap (Fujitsu D3011-A) támogatja-e a pendrive-ról történő bootolást? Előre is köszönöm a segítséget

(#66860) bluyoo válasza ingalls (#66858) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
"Ár mindegy." MAXIMUS VI HERO :)

(#66859) Tappancs2001
Szia!
Hát nézd meg a BIOS-ban. A Fujitsu veblapján nem sok infót lehet találni ... [link].

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66861) codec válasza Tappancs2001 (#66859) üzenetére


codec
senior tag

Igen, támogatja.
Multi Boot: Comfortable boot from any boot device

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#66862) ingalls válasza bluyoo (#66860) üzenetére


ingalls
senior tag

Az ár a 2 nevezett lap között nem számít. A plusz 8-10 a ranger és a hero között már inkább számít. Olyan nagy különbség van a ranger és a hero között egyébként?
:R

(#66863) bluyoo válasza ingalls (#66862) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:) Az Asus honlapján össze tudod nézni őket. Akkor a Ranger, a kettő közül valamivel jobb.

Bazinga!

(#66864) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
alaplapi fejhallgató erősítőnek van valami értelme, vagy csak szimpla parasztvakítás? vásárlás előtt állok, és eddig néztem, mint szempontot, guyanis van egy elég jó fejesem, amit ki szeretnék használni teljesen.

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#66865) Lacccca87


Lacccca87
addikt

Sziasztok!

i5-4570 CPu hoz keresnék lapot.

Ezeken gondolkodom jelenleg.

ASRock Z97 PRO3
ASRock H97 FATAL1TY PERFORMANCE
ASUS H97M-PLUS
ASUS Z97MPLUS

Ha nem akarok tunningolni (mivel nem is K-s a CPU) és a RAM is jelenleg csak 1333-as DDr3 akkor érdemes a Z chipset vagy bőven jó a H is? A ramokat esetleg később cserélem majd 1600 vagy magasabb órajelűre, mivel a 2*2Gb kicsit kevés már.

Vagy érdemesebb más márkát nézni? MSI , Giga?
Ezeket kb 23-28e között tudnám beszerezni, ha van jobb javaslat hasonló árban azt szívesen veszem.

(#66866) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

FX 6300-as proci alá vennék lapot, némi tuning is játszik majd. A 970-es chipsetes lapok meflelnek a célra? Mármint tuning szempontjából. Én egy Asrock 970 extreme lapot néztem ki, ebben a márkában bízok, tapasztalataim is jók vele.

Köszi a segítséget előre is :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#66867) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Az alábbi konfighoz keresek egy lapot:
CPU: Intel Pentium Dual-Core G3220 3GHz LGA1150
RAM: Corsair 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz CMZ4GX3M2A1600C9B
SSD: A-Data Premier Pro SP900 128GB ASP900S3-128GM-C
DVD: Samsung SH-224DB
Táp: FSP HEXA+ 400W 80+ BOX (ház még kérdéses)

A követelmények (USB 3.0 hátul és onboard, dvi, hdmi) alapján 4 hasonló tudású lap merült fel, más-más gyártótól:
ASRock H81M-HDS
MSI H81M-E34
ASUS H81M-PLUS
GIGABYTE GA-H81M-HD3

Melyiket ajánlanátok, mi számít jelenleg ár/érték arányban a legjobbnak? Nem tervezek később sem bővíteni.
Köszi!

(#66868) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok.

Még mindig nem tudom eldönteni melyik lapot vegyem meg .
Elsősorban játékra kell és kis tuning sem árt :) . Kinek mi a véleménye/tapasztalata a következő lapokról !

[Fatal1ty Z97X Killer]
[GA-Z97X-Gaming ]
[Z97 Extreme6]
[MAXIMUS VII RANGER]
[Z97-PRO]

Asus Ranger lap nekem elég szimpatikus de az Asrock Extreme 6 lapja is jó választásnak tűnik. Nem tudom milyen minőségűek az Asrock lapok , nekem eddig csak Asus lapjaim voltak nem volt egyikkel sem gond.

Köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#66869) codec válasza Andrej1 (#66868) üzenetére


codec
senior tag

Mindegyik kitűnő alaplap.
Ha anyagilag megengedheted, a MAXIMUS VII RANGER kiváló választás lehet.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#66870) Gamer21 válasza Andrej1 (#66868) üzenetére


Gamer21
tag

Szia nekem egy ASRock Fatal1ty Z97X Killer van , és valami isten király , mint tuning téren mint felszereltségben , a 37.000 Ft simán méri , én csak ajánlani tudom ;) !!

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#66871) perecKING válasza codec (#66869) üzenetére


perecKING
senior tag

+1 ranger

(#66872) kerekfej


kerekfej
addikt

Gigabyte GA-H81M-DS2V vagy ASRock H81M-HDS (s1150) alaplap a jobb vétel Pentium G3220 esetleg G3420-hoz?

Pro, Kontra érdekel

[ Szerkesztve ]

(#66873) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

BUEK! :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#66874) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

BÚÉK!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#66875) atish15 válasza Mahrenburg (#66874) üzenetére


atish15
aktív tag

Boldog Új Évet Kívánok minden fórumtársnak!

(#66876) Tibroo válasza atish15 (#66875) üzenetére


Tibroo
aktív tag

B.U.É.K :DD :)) :)) :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#66877) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Boldog újévet!
Mindenki vegyen jó deszkát! :DDD

(#66873) miklosss2012
(#66874) Mahrenburg

Ez egy MAXIMUS VI HERO?
(#66875) atish15
(#66876) Tibroo

:R

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66878) Mahrenburg válasza bluyoo (#66877) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Boldog Új Esztendőt Vezérigazgató Úr!

A VII-es. :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#66879) Orgi válasza LLKobe (#66866) üzenetére


Orgi
őstag

Hasonló cipőben járva én az alábbi kettőt választottam ki:

Asus m5a97 evo r2.0

Gigabyte GA-970A-UD3P (rev. 2.0)

(#66880) Andrej1 válasza codec (#66869) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Árban pár ezer Ft különbség van a kiszemelt lapok között . Szerintem maradok a jó öreg Asusnál, Mondjuk az Asrock sem tünhet rossz választásnak . De még megálmodom míg el nem adom a mostani konfigom .

Köszönöm Gamer21 perecKING :R

Még mindig vacillálok . De egyre jobban tetszik a Ranger :)

Mi a különbség a Ranger és a Hero között ? 10k van a két lap között ( a Ranger javára)

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#66881) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Még egy kis segítség kellene

GIGABYTE GA-H97M-HD3

GIGABYTE GA-H81M-HD3

ASUS H81M-A

Melyiket a három közül?A kettő első van aprón is olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#66882) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Erősen elgondolkozok azon melyik lap legyen! Hdekakastól lenne 4790K-hoz, Z97 Extreme9: 62500 ft, ill. Z97 Deluxe: 66000 FT. Melyiket ajánljátok? Melyik a jobb minőségű, megbízhatóbb?

A többi konfig: VGA: valószínűleg ASUS: GTX760, majd később 960/70 közül valamelyik.
Táp: Corsair AX760I
RAM: Teamgroup extreme vulcan 2400 mhz 2X8 GB-s kit.
Hangkártya: Asus Xonar DX
Hűtés használtan: Noctua NHD14, Alpenfohn Hymalaja, vagy Brocken. Ebből a 3-ból valamelyik.
Illetve ami még kell hozzá, pl. a megfelelő gépház.

A 10 hátlapi usb, wifi, és 6 darab pwm port, 6 sata3 kábel miatt, előnyösebb az Asus. Felírtam összesen múltkor 6 előnyt, 4 hátrányt.

Hátrányai: nincs esata (bővítőkártya megoldja), 1 darab 8 tűs proci csatlakozó (bár az biztosan elég is, ha jól rémlik hirtelen, van mellette 1 db 4-es is), kicsit sok az X1-es port (miután nézelődéskor szembesültem vele, hogy a wifi, és a hangkártya X1-es, de a többi kártya X4-es)

Asrock előnyei: van esata3, 5 db pci-e X16-os + 1 mini, a proci 2X8 tűs atx (bár biztosan elég az 1 is tuning nélkül, vagy kis tuninggal), 2 usb3 konnektor (ez mindkettő lapon van), felírtam összesen múltkor 7 előnyt, 7 hátrányt.

Hátrányai: csak 2 db a pwm + 4 a 3 tűs (kérdés mennyire kell több pwm, mert a házventik, nem biztos hogy kérik, meg akarok ventilátor szabályzót is előre, akkor meg arra lesznek kötve úgyis), csak 4 sata3 kábelt adnak (ez vehető külön is), nincs wifi (x1-es kártya megoldja), 2-ővel kevesebb hátlapi USB (bár a 8 is elég, főleg hogy kivezetve is lesz, pl. előlapon az alaplapról).

Az előnyök/hátrányoknál, figyelembe vettem a Z87-ből: a Deluxe Dual/Quad-ot, WS-t is. Illetve a Maximus6-7 Formulát is, + a Z97 Deluxe NFC/WLC-s verzióját is. Végül leginkább ez a 2 lap maradt, mert a Maximus 7 Formula kicsit drágább.
Köszönöm a válaszokat!

(#66883) codec válasza Andrej1 (#66880) üzenetére


codec
senior tag

A hero azért egy picit jobb. +2 sata csatlakozó, valamivel jobb audió, de talán a legfontosabb a jobb processzor tápellátás. A hero-nál 8 teljes fázisú, a ranger-nél osztott.
A hero-nál valamivel jobb szilárd kondikat használnak.
És még egy különbség a hero és ranger között, hogy nincs az a ledvilágítás a chipset alatt.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#66884) bluyoo válasza TYÜTYI2006 (#66882) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Mindkettő komoly deszka, én a Deluxe-ot választanám. Viszont pl. ventiszabályzót venni ahhoz a laphoz teljesen felesleges.
Ha gondolkodsz még pár hónapot addigra kijöhet a Broadwell is. ;]

(#66881) viperabácsi
Akkor közelítsük meg máshogy a kérdést. 21K-s kerettel, egyiket se. :D
Az a H97-es deszka irtó fapad a chipset-hez képest, na meg drága is.
Arany középútnak a Gigabyte GA-B85M-D3H -t javasolnám.
Ha mindenképpen a három lap közül választanál, akkor talán a GA-H81M-HD3 nyújtja a legtöbbet a pénzedért.
Amúgy pontosan milyen CPU alá is menne a lap?

(#66879) Orgi
:K +1 a M5A97 EVO R2.0 - nek.

(#66866) ll-kobe
ASRock lapot inkább ne válasz az FX alá! Nem éppen a legjobbak. Ha gondolod kérdezz rá az AMD FX topic-ban.
Az Asus M5A97 EVO R2.0 tökéletes lehet, már ha belefér a keretedbe.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66885) bluyoo válasza kerekfej (#66872) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gigabyte: Jobb audio, +PCI-E x1, több garancia.
ASRock: +USB3 portok (előlapi kivezetés ASMedia ASM1042 chip), HDMI kimenet.
Mekkora lenne a kereted?

(#66867) Shev acm7
A felsoroltak közül a GA-H81M-HD3.
A G3220-nak 1333MHzes a mem. vezérlője, ha 1600-on akarod járatni olyan CPU is kelleni fog. Pl. a G3420.

Bazinga!

(#66886) Lacccca87 válasza Lacccca87 (#66865) üzenetére


Lacccca87
addikt

Erre valaki? :B

(#66887) Shev acm7 válasza bluyoo (#66885) üzenetére


Shev acm7
tag

Köszi!
1333-as memót terveztem, de a vonatkozó topikban inkább az 1600-ast ajánlották (későbbi fejlesztés és eladhatóság szempontjából). Ha a működést nem befolyásolja, akkor asszem valóban megveszem inkább az 1600-ost, ami még egy picit olcsóbb is, mint a korábban kinézett 1333-as.

(#66888) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! 2 hét múlva váltani szeretnék haswell processzorra i5 4690-re és olvastam, hogy a haswell processzorok nyáron átestek egy frissítésen, és a friss processzorok csak akkor működnek a 8-as sorozatú alaplapokban ha biost frissítünk. Na én ezt szeretném elkerülni, viszont eredetileg egy ilyen [link]alaplapot szerettem volna venni, de én nem akarok bios frissítéssel vacakolni mert ugye ez 8-as szériás alaplap és akkor elvileg frissíteni kéne az említett procihoz. Kinéztem egy másik alaplapot is íme:[link] ennél akkor nem kell biost frissíteni ugye? Vagy jó a Z87-es is?Szerintetek akkor melyiket vegyem?

(#66889) TYÜTYI2006 válasza bluyoo (#66884) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Köszönöm a választ!
Tehát akkor Z97 Deluxe jobb inkább. Eredetileg ASUS-ban gondolkodtam, de aztán elkezdtem nem kizárni az Asrockot sem (Extreme9). Gondolom még mindig a legminőségibb gyártó az ASUS.

(#66890) Teaway válasza #85154688 (#66888) üzenetére


Teaway
veterán

Z-s lap értelmét veszti egy K-mentes processzorral...
Neked ASUS H97M-PLUS kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#66891) bluyoo válasza Shev acm7 (#66887) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Természetesem rosszabb nem lesz a magasabb órajelű kit-el, ugyan úgy tud alacsonyabb órajelen működni.
Sőt akár szűkebb időzítést tudsz beállítani, az alacsonyabb órajel mellett.

(#66865) Lacccca87
Szorzózáras CPU alá szinte teljesen felesleges a Z97-es chipset.
28K-s ársávban már komoly H87/97-es deszkákat is megkaphatsz. Mint az említett Fatal1ty H97 Performance.
Kár hogy itthon 2 év gyári garanciával árulják.
A többi gyártó "gamer" lapjai kicsit borsosabb áron 30-34K ...

(#66864) daneel92
A komoly füles "parasztvakításnak" bizonyult?
Ha igen a válaszod, a lappal kapcsolatban akkor igen a válaszom.
Ha nem a válaszod, a lappal kapcsolatban akkor nem a válaszom. :)
Szemály szerint a külön hangkártyát még mindíg jobbnak tartm (főleg hogy később továbbvihető a következő konfigba is).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66892) bluyoo válasza #85154688 (#66888) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Amelyik Asus lep rendelkezik USB BIOS Flashback funkcióval, azokat gond nélkül tudod frissíteni.
A kinézett Z87-es lap nem ilyen.
Ha megnézed a kinézett Z97-es deszka CPU támogatási listáját láthatod hogy már az első UEFI támogatja az I5-4690-es CPU-t szóval biztos működni fog.
Amúgy miért tuninglapot nézel egy szorzózáras alá?
A H97M-PLUS jóval olcsóbb és semmi hátrányod nincs vele ....

(#66889) TYÜTYI2006
Ilyen hogy legminőségibb, szerintem nem nagyon van. Komoly deszkáékat mindegyik gyártó tud ....
Pl. az ASRockK Z97 OC Formula-ra már 5év garanciát vállalna a ASRock (az Asus TUF széria után 2.-ként). Kár hogy itthon 2évvel verik át a vásárlókat a nagykerek/kiskerek. :(

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66893) Mahrenburg válasza Lacccca87 (#66865) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Ha nem szeretnél tuningolni, akkor bőven megfelel a H97-es lapka is. A CPU-ban lévő memóriavezérlő 1333 vagy 1600 MHz-et tesz lehetővé, s ez az esetek döntő többségében elegendő is. Nagyon kevés alkalmazás igényel csak magasabb memória-órajelet, de ez a 1150-es platformon már tuningnak számít, s csak Z-lapkával szerelt alaplapokon elérhető, de "általános" felhasználás mellett a 1333 MHz is elég. Milyen RAM-ot vegyek?
A H97M-PLUS és a Z97M-PLUS csak a PCH-lapkában különböznek, a Z97 Pro3-mal egyetemben belépő szintű, de hűtőbordával ellátott tápellátásuk van, a H97 Performance jóval komolyabb tápkörrel és hangkeltővel rendelkezik. Ha nem akarod hosszabb távra nyitva hagyni a tuning lehetőségét, akkor a négy alaplap közül a H97 Performance-t választanám a helyedben. Esetleg érdeklődhetsz a tulajdonosok tapasztalatairól az ASRock 1150-topicban. (Az Asus Z97/H97-topic-ot már nem kell bemutatnom. :) )
A Gigabyte és az MSI-lapok sem rosszak, nézz körül a Téma összefoglalóban, a tulajdonosok "kalandjai": Gigabyte Z97/H97-topic, MSI Z97/H97-topic.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#66894) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Asrock H97M PRO4 22.750 FT-ér lenne. tudtok ezen az áron, vagy nem sokkal többért jobb lapot? :)

(#66895) trikko


trikko
tag

Üdv.

Sajnos úgy néz ki cserélnem kell a PC-m mert döglödik és lővésem sincs mi lehet vele!

Amit kinéztem az egy AMD FX 8350-es proci ehez kellene valami értelmes és gyors alaplap!
RAM-om van 2x4Gb Samsung és táp is van de azt is lehet cserélném!

Mi a vélemény erről a prociról?
Mit javasoltok?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#66896) Kristof9094 válasza trikko (#66895) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Szia!

Az FX-8350 nem éri, meg maximum a 8320, de annak is úgy elszállt az ára, hogy inkább i5.

ha marad az AMD, akkor vaskos pénztárca fog kelleni, ugyanis az ajánlott alaplapok 25k körülről indulnak, és a gyári hűtő is cserés.

A tápod, házad milyen?

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997 | BMW 520i E39 1997

(#66897) viperabácsi válasza bluyoo (#66884) üzenetére


viperabácsi
addikt

G3420 lenne a proci és 2x2 gb ram meg 1 ssd menne mellé egyenlőre.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#66898) trikko válasza Kristof9094 (#66896) üzenetére


trikko
tag

Üdv.

Vevő vagyok bármire nem vagyok AMD fun!
Csak a mostani egy 6 magos AMD és jó lenne hasonló vagy jobb!

Üdv

(#66899) Kristof9094 válasza trikko (#66898) üzenetére


Kristof9094
senior tag

A 6 magos AMD jó lesz 3 modulnak és 6 szálnak is.

Amennyiben ténylegesen jó teljesítményt szeretnél vegyél egy i5-öt, alá egy H81-B85-H97 lapot és kész is vagy. Elég a gyári hűtő is, plusz hűtés sem kell.

Tápod milyen?

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997 | BMW 520i E39 1997

(#66900) bluyoo válasza viperabácsi (#66897) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A RAM bővítés lehetősége miatt (is) szerintem a javasolt B85-ös deszkába fektess.

(#66894) premierpark
Jól felszerelt "olcsó" deszka, kár hogy a legtöbb helyen csak két év garancia van rá.
Valamivel drágábban: GA-H97M-D3H, H97M-PLUS.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.