Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) pc-csiga1 válasza bombibmw (#66399) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Szia!

Köszönöm! A válaszodat is.

"ugyanúgy tudsz tuningolni,mint egy Hero-val,mégha kevesebb fázisú is a tápellátása"
Látod, pont az ilyen számomra láthatalan tulajdonságokra vagyok kíváncsi, mint ez. Ezt ki tudnád fejteni?
Mondjuk, ha a Z97-A kap 100-as skálán 99-et, (fázisból) a Hero pedig 100-at, a Mark1-ed pedig mindjárt 102-őt, akkor elenyésző a különbség. Azonban ha ugyanez 4-5 és 7, na akkor az komoly. Szóval mi a mértékegység?

Amúgy gratulálok a Mark-1edhez! :) Viszont én mégsem választanám ezt. Talán elkerülte figyelmed az 1.)-es pontban megfogalmazott igényem: M.2... Na erről nem nagyon mondanék le a sebesség jegyében. Ezen pedig minden előnyös tulajdonsága ellenére sem véltem ezt felfedezni. Noha a thermalos funkcióját, ami ramokra, vga-kra is kiterjeszthető, azt szinte máris irigylem. De ez van, nincsen "minden téren" megfelelő leg, leg, leg. Van ahol kompromisszumot kell kötni, és vannak prioritások!
Én inkább választanám az M.2-őt szemben ezzel.

Üdv, csiga

(#66402) bluyoo válasza pc-csiga1 (#66398) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát ezt erősen túlagyaltad! :DDD
Most már az ajánlott Asus Z87-PRO (V Edition) is elúszott! Mivel megint 40K környékén van, nem 30 ...
Még mindig azt írom, ha nem akarsz tuningolni ne vegyél 50K-s deszkákat.
Szóval az általad vázoltak közül egyértelműen +1 az Asus H97-PRO GAMER-nek. Mondjuk a 40K környéki árat sokallom érte, a 30K környéli barátságosabb volt (sajnos megint aranyáron árulják).
Amin 3 db házventilátor-csatlakozó van az igaz, de +2db a CPU-nak, és egy szorzózáras CPU-val rendelkező vasba nem igazán kell ennél több. De ha mégis kevésnek találod, pár száz Ft-ért kapsz Y kábelt amivel azonnal megduplázhatod a ventiket. Az oldalra elhelyezett ventillátort meg ne alkalmazd, legtöbbször csak ront a dolgon (alapból olyan házat nem vennék ...). A CF/SLI-t meg szerintem felejtsd el!
Több garancia csak a TUF (strapa) lapokra van azokra is "csak" 5év.
A füleshez, én vettem egy olcsóbb hangkártyát fejhallgató-erősítővel (Xonar DG).
A felsorolt fícsörök meg nem csak a "Z"-s deszkákra jellemzőek. Most nincs időm mindegyiket kifejteni neked, de majd apránként. :DDD
LAN guard. Az ESD Guard egy tulfesz. védelmi megoldás:
"Az ESD TVS diódák védelmét a LAN áramkörben egy túlfeszültség ellen védett LAN-csatlakozó is erősíti, amely extrém események, például villámcsapás esetében javítja a védettséget."
Game FIRST III egy hálózatkezelő program, a jól ismert cFosSpeed program "átmatricázva".
A ROG az egy lapcsalád az Asus.on belül, a "gamer" deszkákat takarja, úgy mint a TUF széria a strapalapokat.
SUPREME FX az Asus ROG deszkáin található audio megoldásokat takarja.
Gondolom a Thermal Radar 2 lenne, ami végül is, egy átdolgozott Fan Xpert a TUF lapokra.
"SMART gomb, RESET gomb, MEM OK gomb, Key bot gomb,USB UEFI BIOS Flashback gomb" Értelemszerűen a hozzályuk kapcsolt funkciókat lehet velük elérni egy gombnyomással. Pl. a MEM OK, USB UEFI BIOS Flashback gomb ami a Z87-es deszkán is volt, azért is említettem Haswell Refresh processzor alá is.
Dual Intelligent Processor:
"Az ASUS exkluzív DIGI+ tápellátás-vezérlése, a TPU, EPU és a Fan Xpert 3 optimalizálják a digitális tápellátás beállításait, a rendszer teljesítményét, az energiatakarékossági beállításokat, valamint a teljes rendszer hűtési konfigurációját" Értelemszerűen, a tápellátást tudod vele testreszabni.
A RAM Disk a RAM-ból elkülönített terület, amit úgy használhatsz mint egy SSD-t, csak éppen gyorsabb (rendszerlemeznek nem használható).
Hogy működik egy Wi-Fi? :) Valószínű nem jobb, mint egy 10-20K-s router.
De itt a Wi-Fi GO! -ról egy link: [link].
Na, mégiscsak a végére értem! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#66403) MiklosSaS válasza pc-csiga1 (#66401) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon tul dramatizalod. Azt gondolom tudod hogy mar nem a 2000-es idoket elunk hogy minden siman elmegyen 10 evig. Otthol 12 eves alaplap is mukodik neha amikor kedvem van nosztalgiazni, de a mostani cuccok szerintem nem fogjak annyit birni.

Nem kell annyit agyalni rajta, hiszen csak egy alaplap. Ugyis illene mondjuk 5-6 evente cserelni mert nagyon elavulnak a dolgok.

Itt van egy neked valo jo fajta lap.

Vagy itt egy masik

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#66404) pc-csiga1 válasza bluyoo (#66402) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ!

"Most már az ajánlott Asus Z87-PRO (V Edition) is elúszott! Mivel megint 40K környékén van, nem 30 ..."

...hát, ezzel nem versenyezhetek, hogy mikor minek mennyire emelik az árát. :-(
Az Y kábel remek ötlet, és többi infot is köszönöm!

Péntekig rendelek, aztán addig gondolkodom. :F

(#66405) Teaway válasza pc-csiga1 (#66401) üzenetére


Teaway
veterán

„Szóval mi a mértékegység?”

8, illetve 8+2

Nincs itthon csokid??

(#66406) bluyoo válasza pc-csiga1 (#66404) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"...hát, ezzel nem versenyezhetek, hogy mikor minek mennyire emelik az árát." Nem emelték, az az ár volt "extra" olcsó! Azért is ajánlottam, annak ellenére hogy tuninglap (amit ugye neked, máskülönben nem javasolnék).

Bazinga!

(#66407) pc-csiga1 válasza MiklosSaS (#66403) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Köszönöm!

Lehet túl sokat rágódok rajta, de mégis csak ez a dolgok "alapja"

Néztem ezt. A 17dbos körben még benne volt. A dual intelligent cpu-nál léptem tovább. Igaz, ahogy ez megjelent az igényben, ott ugrott nagyon az ár, szóval lehet ez a bűvös dolog, ami vagy megéri, vagy nem.

Majd utána olvasok, hogy PONTOSAN mit juttat ez a funkció.

(#66408) pc-csiga1 válasza Teaway (#66405) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

huh, ez komoly? Vagy csak a hasadra ütöttél?

Ha komoly, akkor az durva. 8, vagy 10, azért nem mindegy.

Köszi!

(#66409) pc-csiga1 válasza bluyoo (#66406) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Mindegy, nem rajtad múllott! A csiga az lassú, én nem tudok ennyire hamar dönteni semmit.
Ezért nem vezetek repülőt sem, csak vitorlást. De a játékok területén is mennyire jellemző ez: Nem bírom a bum bum jövök megyek lövöldözök-et, viszont tele vagyok körváltós game-kel.

Micsoda önismeret egy alaplapválasztás! :)

(#66410) bluyoo válasza pc-csiga1 (#66409) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Akkor neked a WoT bejönne, egy TOG II -vel! :))

Bazinga!

(#66411) pc-csiga1 válasza bluyoo (#66410) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Ezek mik? Talán játékok?

Nem topiktéma -bocs- de ha van linked... Köszi

(hogy lesz halvány a kiírásod?)

(#66412) Teaway válasza pc-csiga1 (#66408) üzenetére


Teaway
veterán

Hidd el, teljesen mindegy :K

Nincs itthon csokid??

(#66414) jim bcs válasza CactuS (#66400) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#66400) CactuS De jó lett vón egy max. keret :U
ASUS H97M-E
ASUS H97M-PLUS
ASUS H97-PRO GAMER
MSI H97I AC
MSI Z97I AC
MSI H97M-G43
MSI Z97M-G43
MSI H97 GAMING 3
ASUS Vanguard B85
MSI B85M ECO
MSI B85I GAMING
GIGABYTE GA-B85N Phoenix

(#66413) ZSZS-CMSC
még nemnagyon, nincs értelme olyan magasak a DDR4 árak, majd ha realizálódik akkor lesz értelme, addig nem, egyebekben egy Haswell vagy Haswell Refresh i5/i7 otthonra bőven elegendő

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66415) Horvi válasza pc-csiga1 (#66411) üzenetére


Horvi
őstag

Az említett játék a World of Tanks. A TOG II pedig egy a játékban szereplő tank(vagy pontosabban harckocsi mint tesóm nemrég kioktatott :D).

Hello darkness, my old friend...

(#66416) CactuS válasza jim bcs (#66414) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Upsz, az kimaradt, bocsánat. :B

Közben lehet, hogy 4570, 4590 lesz belőle, de ha jól láttam, akkor azok is 1150-es foglalatúak. Keretben 20-25k, sok extra nem kell, az utóbbi években Asrock lapokkal voltam körülvéve különösebb gond nélkül, egyedül az USB3 hiányzott nekem róla (a mostani A770DE+ sem mai csirke az kerül leváltásra).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#66417) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok!
Egy munkatársnak raknék össze egy konfigot.
Szerintetek,Intel Core i5 3570 alá melyik lapot szereljem be?(Nem "K"-s a CPU!!! :( )
Lesz még benne egy Gigabyte GTX670 2Gb VGA +egy 120Gb SanDisk Ultra II SSD,2Tb 64Mb SATAIII Seagate HDD,egy LC POWER 500W GOLD Edition Táp,2X4Gb Corsair XMS3 2000Mhz-es RAM.
Ehhez a konfighoz melyiket szereljem be,csak játékra lesz!
Amik itthon vannak lapok:Asrock Z77 Pro4M mATX
Asrock Z77 Extreme4 ATX
Asus P8Z68V-LX ATX
Normál ATX-es házba lesz szerelve.
Melyik legyen,és miért?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#66418) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

A Z97 es lapok mennyire időtállóak? Megéri ilyenbe fektetni? Úgy értem a jövőre érkező foglalathoz is jó lesz még vagy hogy fog felépülni?

[ Szerkesztve ]

(#66419) Kristof9094 válasza Tibroo (#66417) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Szia!

Ha nem "K"-s a CPU minek akarsz alá Z-s lapot tenni?

Z77 Pro4M alaplapom volt, ha nem tuningolsz jó választás lehet (arra azért gyenge a tápköre), viszont a szolgáltatásai szerintem jók, és VRM bordázatot is kapott.

Egy vadi új B75 lap 13-15k, 2-3 év garival.

LC POWER 500W GOLD Edition

Ezt meg tessék gyorsan elfelejteni. Az a táp finoman szólva nem túl jó minőségű... Bár aki szereti a kockázatokat... :)

(#66420) Teaway

Ettől sajnos nem lesz jobb minsőégű... :)

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997 | BMW 520i E39 1997

(#66420) Teaway válasza Kristof9094 (#66419) üzenetére


Teaway
veterán

Mert az van neki otthon :) meglevő készletből gazdálkodik.

Nincs itthon csokid??

(#66421) jim bcs válasza CactuS (#66416) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#66416) CactuS
akkor a felsorolt matx-ekből tökéletes lesz valamelyik

(#66417) Tibroo
ha nincs még meg a proci akkor javasolnám a 1150-es chipsetet, ha megvan akkor MSI H77MA-G43, egyebekben az otthoniakból amelyik szimpatikus, Z68-nál bios update

(#66418) castiels
Igen megéri, mivel a Z97/H97 is fogadja majd a Broadwellt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66422) castiels válasza jim bcs (#66421) üzenetére


castiels
addikt

Z97 és H97 közti különbség annyi hogy a Z-s ben tudod húzni a K-s procit? Más? Hangkártya stb?

[ Szerkesztve ]

(#66423) CactuS válasza jim bcs (#66421) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm, még annyit esetleg, hogyha Asrockból választanék - már hozzászoktam az elmúlt pár évben és eddig még nem volt bajom vele - , akkor pl. a H97M Pro4 jó választás lehet alternatívaként? (nem a 2000 Ft különbség miatt)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#66424) bluyoo válasza pc-csiga1 (#66411) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ahogy előttem írták egy (ingyenes) játék a World of Tanks.
Na , ebben a játékban egy igencsak lassú tank a TOG II.
A halvány szöveg, az off topic-ot jelöli (nem a topic témájával kapcsolatos hozzászólás). Amikor hozzászólást írsz alul tudod átállítani. Egyszerűen a jelet az "off topic" -ba teszed a "témába vág" -ról. :)

Bazinga!

(#66425) jim bcs válasza castiels (#66422) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#66422) castiels
Igen annyi, hangkari ugyanaz.

(#66423) CactuS
asrock-al én nemigazán szimpatizálok, de így külön kérésre a H97M Pro4-et javasolnám én is

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66426) micafighter


micafighter
nagyúr

Sziasztok, a véleményeteket szeretném kérni. Egy i5 4590-es konfig alá szeretnék lapot, 25k körül. Játékra lesz használva a gép főleg, és ha van jelentősen jobb akkor lehet kicsit drágább is. Az összefoglaló alapján ezeket néztem ki:
1. Mennyit szánsz az alaplapra? ~ 25k
2. Milyen hardverek alá szeretnéd? i5 - 4590, vga egyenlőre egy Gainward 8800 GT, később egy R9 280
3. Milyen méretű lapot szeretnél? mATX vagy ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? USB2 és USB 3, SATA 3 ,PCI-e 2 és 3
5. Milyen a monitorod csatlakozása? a jelenlegi monitor VGA portos, de hamarosan lesz majd új monitor is, valamilyen :)
6. Szeretnél tuningolni vagy nem? :N

Asus H97M-PLUS
ASRock H97M Pro4
ASRock H97 Pro4
Gigabyte GA-H97M-D3H
Gigabyte GA-H97-D3H
MSI H97 GUARD-PRO

Milyen lapot választanátok ebben az árkategóriában? A válaszokat előre is köszönöm :)

Ilyen áron mérik most egyébként az összefoglalóban említett lapokat:

[ Szerkesztve ]

(#66427) micafighter válasza micafighter (#66426) üzenetére


micafighter
nagyúr

sorry kicsit elcsuszott a szerkesztés :B VGA - > DVI átalakítom van egyébként, most is azzal csatlakozik a monitor, ugyhogy az nem lenne plusz költség.

[ Szerkesztve ]

(#66428) jim bcs válasza micafighter (#66426) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus H97M-PLUS, alá meg egy Asus R9-280 DC2T-3GD5

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66429) szami777


szami777
addikt

Sziasztok, az alábbi konfigba tudnátok ajánlani egy alaplapot?
Processzor : Intel Core i5 2400 @ 3100MHz
Videokártya : Sapphire R9 270x OC
Merevlemez : Western Digital WD15EARS-00MVWB0 ATA Device (1500GB)
Jelenlegi Alaplap : ASUS P8H61-M LX2 (sajnos tönkrement a PCIe 3 slot)
RAM : Kingston 8192MB (2 x 4096 DDR3-SDRAM )
Nem tudom itt a mhz mit számít, vagy milyen kell hogy legyen, ehhez nem értek, hogy hol tudnék esetleg ennek utánanézni.

Mivel a mostani 2. generációs procimat még pár hétig használnám kb, utána egy ilyet vennék: INTEL CORE i5 3570 3.40@3.80GHz 6MB BOX s1155.
Olyan alaplap kéne, ami mindkettőt támogatja.
Holnap már venném is a lapot, keret 13-14k, a mostanim se egy drága cuccos, mégis mindent tudott eddig, nem kell csilivili.
Előre is köszönök minden tippet :R
(jöhet felőlem keveset használt hardveraprós link is priviben, gari legyen rajta min 2-2.5 év)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#66430) pc-csiga1 válasza bluyoo (#66424) üzenetére


pc-csiga1
csendes tag

Írtam a másik topikba -is- de beszúrom ide is, hátha itt hamarabb megkapod.

Szia Bluyoo!

Nem is mondtad, hogy itt is vagy! :) Tök jó! Ha tudom, akkor már kérdeztem volna tegnap is ezt is ott is. ...persze ez ott off lett volna.

Szóval igen, "Z"-s lett/lesz, azt még nem tudom, hogy hero, vagy pro, de tényleg erre vágyok -azt hiszem-
Tudom, hogy Ti mindent megtettetek, hogy lebeszéljetek róla, de igazándiból, nektek köszönhetem, hogy felfedeztem egyáltalán a típust. És nem bántam meg. Egy csomó olyan opciója van, amit ki szeretnék használni. (Apró részletek, de az egyel olcsóbbak nem olyan felszereltek ezekben a részletekben; M.2, SATA db, DI CPU, Ram disk, fan Xpert...) Akkor is, ha a lap előbb tudja majd, mint én, és utána kell tanuljam. Nem félek tanulni!
Most veszek, akkor most beruházok, és megnézem, hogy min "spórolhatom" meg az árát a felárnak.

Így lett áldozat a ram egyik Db-ja, a táp ". és arra a tápra akarod rábízni!?" (ez sem végleges, mert egy be quietben gondolkodom hosszú távon) Így spórolok most a ventiken, cpu hűtő is marad most (CM hyper 103)

Ez van, de az "alja" legyen jó, aztán majd felépül a többi rá, nem marad el, csak késik.

Csak "Z"-s deszka tuning nélkül 1.) mert eredetileg nem volt tervben. 2.) mert nem csináltam még sosem. 3.) mert minden alkatrész nem lesz egyből felkészülve 4.) mert még meg kell tanulnom a lépéseit
De azért nem marad így! Mire meg lesznek az alkatrészek, megtanulom, és arra is sor kerül/het.
Igen, pl ez a lehetőség is megtetszet az elmúlt pár napban a szomszéd topicban, és ezt is nektek köszönhetem :K

...a táp miatt viszont komolyan aggódok, Szerinted egy-két hónapig sem bírja ki? (addig jönne össze a rávaló) Nem akarnám kinyírni az új lapot vele, vagy bármi mást. (Amíg nincs normális táp, ram, addig tuti nem áll szándékomban amúgy húzni!)

Csiga

(#66431) MoSkeetwo


MoSkeetwo
csendes tag

Sziasztok :)

Kis segítség kéne alaplap vásárlás ügyben!
Egy Thermaltake Commander MS-I VN4000 házba kéne nekem új lap,jelenleg egy Gigabyte GA-MA770T-UD3 rev 1.5 van de kezdi beadni a kulcsot.
Mellé a konfigom:
AMD Phenom X4 975 Black Edition
HIS 6870 IceQ X Turbo
Samsung EVO 840 SSD
Western Digital Green Caviar 2 TB
2 x 1 GB Kingston Hyper X Blue és 1 x 2 GB Kingston Hyper X Blue RAM

Ezek mellé kellene nekem egy jó lap nem tervezem nagyon széthúzni ezen a black edition és talán ha van húzva 10 % szóval nem tuning miatt cserélem csak az alaplapom dobálja el a satakat és nem ismeri meg a winchestereket.
Valamilyen AM3 + -os lapot gondolnék bele de nem vagyok annyira képben (az AsRock 970 Extreme3 on akad meg a szemem)
A segítséget előre is köszi :)

(#66432) Picturemaker válasza MoSkeetwo (#66431) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha ezt a platformot fejleszteni szeretnéd a közeljövőben egy FX procival, akkor olyan lapot nézz ami bírja azokat is. Az általad kinézett ASRock lap Phenom proci alá jó választás, de az FX-eket nem igazán bírja.
Ebből kiindulva inkább egy
Gigabyte 970a-ud3p vagy egy Asus m5a97 evo r2.0 (én az Asus-t jobban ajánlom, nem véletlenül vettem azt az FX-es gépembe, pedig az ASRock-ot jobban szeretem).

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#66433) MoSkeetwo válasza Picturemaker (#66432) üzenetére


MoSkeetwo
csendes tag

Köszönöm a gyors választ Gigabyte-om már volt azzal meg voltam elégedve ASUS-al még sose volt dolgom de egyszer mindent el kell kezdeni :)
Gondolom a házba amit írtam méreteiben elfér mert a leírás alapján amit néztem az én lapom kisebb :)

(#66434) jim bcs válasza szami777 (#66429) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Elég gyér a választék mert már nem készülnek 1155-ös lapok, használtan az apróról Asus P8H77-M Pro vagy jó áron Asus P8Z77-M Pro, újonnan vagy használtan MSI H77MA-G43

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66435) hun-man


hun-man
tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem.
Ha egy asus h97m plus alapba rakok például egy r9 280-as videokártyát akkor befér alé még egy pci-s wifi "jelfogó"?

szerk: illetve nem baj hogy microATX és ATX házba megy?

[ Szerkesztve ]

(#66436) jim bcs válasza hun-man (#66435) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia!

Igen befér alá a legalsó pci-e slotba, de gondolkodhatsz usb-s wifin is és nem baj ha atx házba rakod.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66437) hun-man válasza jim bcs (#66436) üzenetére


hun-man
tag

Köszönöm!

(#66438) bluyoo válasza pc-csiga1 (#66430) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor ide is! :DDD
Szia!
Hát én már vagy háromszor tanácsoltam, ha nem tuningolsz ne vegyél ~50K-s lapot. De ha hajthatatlan vagy ez ügyben ... bajod nem lesz belőle. :DDD
"mert minden alkatrész nem lesz egyből felkészülve" Sajnos a tuning kérdése nem így működik. Ha tuningrendszert építesz, vagyis ha tuningolni szeretnél, a géped összes elemének tudnia kell azt (esetedben "K"-s CPU, "Z"-s deszka, ....). Másképp később cserélgetheted az alkatrészeket hogy képes legyél a lapod képességeit kihasznlni.
A tápügyben meg csak a lap ötvenezer forint, ha kedved van ennyi pénzt kockára tenni egy viszonylag megbízhatatlan táp miatt. Hát ez finoman szólva felelőtlenség. A baj, akár az első bekapcsoláskor is bekövetkezhet (és még ha a tápodra van is gari, az pl. a szétégetett lapodra nem fog vonatkozni), de lehet gond nélkül működne évekig.
Ne kövesd el a sokak által elkövetett hibát, hogy a tápon spórol. Sok esetben jóval többe kerül, jobb esetben csak instabil rendszerrel dolgozhatsz.
Szóval ha javasolhatom, a meglévő keretedből építs egy kiegyensúlyozott vasat. Ne egy csúcshardvereket, és kukába valókat vegyesen. :)
Egy normális ház, egy megbízható táp, egy jól felszerelt deszka és a belevaló CPU, SSD (nem muszáj M.2, a SATA3-as is jóval gyorsabb mint egy HDD), egy nagy HDD az adatoknak .....
Máris meghaladtuk a kereted .... ;]

Ha gondolod, a Milyen asztali gépet vegyek? topicban egy keret/felhasználás megadásával, kaphatsz ajánlatokat komplett gépre.

Bazinga!

(#66439) GZB01


GZB01
tag

Sziasztok most vagyok gép vásárlás elött i5 4690et akarok elsősorban játékra venném de milyen lapot vegyek bele. 8gb hyperx savage ramot tennék bele . max 30k szánnékrá .

[ Szerkesztve ]

(#66440) micafighter válasza GZB01 (#66439) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mennyit szánsz rá és mik az igények? Jobb fent van pár kérdés :)

(#66441) jim bcs válasza GZB01 (#66439) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

De jó vóna egy infó a leendő vga-ról! :U

Legolcsóbban Asus H97M-PLUS. Nehogy feleslegesen erős legyen az i5 kvázi lehet a legalja elég lenne amivel spórolnál.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66442) GZB01 válasza jim bcs (#66441) üzenetére


GZB01
tag

Egy Gigabyte r9 280nak van a legnagyobb esélye. :)

[ Szerkesztve ]

(#66443) GZB01 válasza jim bcs (#66441) üzenetére


GZB01
tag

Egy Gigabyte r9 280nak van a legnagyobb esélye. :)

[ Szerkesztve ]

(#66444) jim bcs válasza GZB01 (#66442) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ezeket tedd OFF-ba és inkább legyen Asus vagy Msi R9-280

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66445) Tibroo válasza Kristof9094 (#66419) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Köszönöm a válaszokat,de ahogy írtam nekem ezek vannak itthon,most!
Melyiket tartsam meg és melyiket adjam el a felsorolt lapok közül?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#66446) jim bcs válasza Tibroo (#66445) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a 2 asrock közül valamelyiket

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#66447) Tibroo válasza jim bcs (#66421) üzenetére


Tibroo
aktív tag

A procim,egy másik konfigból megmaradt!
Ezért fordultam ide,beruházni másikba most nem tervezem!
A felsorolt alaplapok közül akarok választani,csak melyik legyen?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#66448) Picturemaker válasza MoSkeetwo (#66433) üzenetére


Picturemaker
őstag

ATX méretet fogad a ház, tehát jók bele az említett lapok.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#66449) Nowi válasza jim bcs (#66444) üzenetére


Nowi
tag

Mert mi baj van a Gigabyte R9-kel?? Nekem az volt és tökéletes volt (semmi hang, jó hűtés..)

kicsit elfogult vagy néhány márka irányában nem?? :)

(#66450) lugabor01


lugabor01
csendes tag

Sziasztok!

Két alaplapot nézegetek, nevezetesen:
Asus z97 Pro Gamer
Gigabyte GA-z97X Gaming 7
Ti melyiket választanátok? Árban nagyjából hasonlóak, de melyik tud többet, melyik megbízhatóbb és melyik a jobb minőségű?
(Azért is fontos a kérdés, mert VGA-nak a 970-esek közül a Strix ill. a G1 Gaminget tenném hozzájuk. Itt is kérdés, hogy melyik a jobb. Fontos az, hogy ugyanaz legyen a két márka?)

Köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.