Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) BomiBoogie válasza bluyoo (#44399) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akarod mondani, FX-8320, az 50 nem éri meg a felárat.

(#44402) hapiszti


hapiszti
csendes tag

sziasztok 20k-m van és 775 röl váltanék i5 re milyen lapot és procit ajanlotok ? lapra 20km van procira 40k
de ez a max kérlek segitsetek. üdv :C :C :C :Y :Y

nem akarok tuningolni meg semmi ilyesmi csak sima játékra kellene van hozza gtx460 oc 1gb os vidikarim...:)

[ Szerkesztve ]

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#44403) MiklosSaS válasza hapiszti (#44402) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mar ne haragudj meg, de nem ertem miert koltesz 40K a cpu-ra es " csak " 20K az alaplapra. Miert nem veszel hasznaltan egy pentium/i3/athlon-t amig rakol meg felre valami penzt, de veszel egy rendes lapot. Aztan eladod a processzort amit ideiglenesen hasznaltal ,mondjuk vesztesz par forintot, aztan veszel egy rendes processzort (63xx, 83xx, 3570+-K, 3770+-K).
Nem volna jobb igy ? Olcso alaplapal csak a bajod lesz majd.

Megegyszer, elnezesedet kerem nem sertesnek akartam.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44404) =HG= válasza hapiszti (#44402) üzenetére


=HG=
addikt

60K kevés lesz rá, max használtban..

(#44405) BlessedElroy válasza bluyoo (#44375) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Háááát...

Beleültetted a bogarat a fülembe. Most elkezdtem szemezni a corsair hx 650-el:D

Origin: BlessedElroy

(#44406) bluyoo válasza albinolynx (#44400) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Minden távtartó a helyén van?Könnyen okoz zárlatot! Esetleg nem feszül be a lap és emiatt kontakthibás valamelyik hardver? Egyáltalán hangjelzést ad a lap?
(#44401) BomiBoogie
Miért nem? Nem kell alá új lapot vennie és teljesítményben sem éppen gyenge.
(#44405) Elroy1980
;]
A Corsair TX 650 v2 -őt nézegesd az már Seasonic beles a sima HX650 CWT beles ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44407) zotyko71 válasza bluyoo (#44399) üzenetére

A 8350 jó lenne, de majd 50 ezret nem adnék procira. Most van egy 8150 aprón, arra tettem ajánlatot...
A lapot el szoktam adni mielőtt lejár a garancia. Nem mintha baj lenne vele, de pár ezressel többet lehet kapni érte és a vevő is "boldogabb"! :)
Az Intel I5-I7-re még gyűjteni kell. FM2-be nem látom azt az erőt, mint akár AM3+ -ba.
Tényleg még várok vagy FX-el frissítek egyet.

(#44408) bluyoo válasza zotyko71 (#44407) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az I5 is 50K környékén mozogna legalábbis újonnan ... ráadásul még új lap is kellene hozzá.
Aprón mondjuk I5 is van 30-35K-ért akár egy B75-ös lappal így bőven 50K alatt megúsznád a dolgot.
"A lapot el szoktam adni mielőtt lejár a garancia. Nem mintha baj lenne vele, de pár ezressel többet lehet kapni érte és a vevő is "boldogabb"!" Mondjuk ebben van valami! :)
"FM2-be nem látom azt az erőt, mint akár AM3+ -ba." Mint ahogy ebben is. :)

Bazinga!

(#44409) BomiBoogie válasza bluyoo (#44406) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Arra gondoltam, hogy Phenom II-ről FM2-re vagy i3-ra váltás nem fog olyan markáns eredményt hozni.

(#44410) sakal83 válasza hapiszti (#44402) üzenetére


sakal83
addikt

Asrock Z75 pro3 alaplap+ használt i5 2500k (ha tuningolni szeretnél) vagy egy i5 2400-ad használtan.

Egy fenti lappal és egy i5 2400k-vel kijössz 55k-ból.

miklosss2012 Miért is lenne baj egy 20k-s lappal? :F Mi a baj a B75, Z75-el, ha nem akar durván tuningolni és CF rendszert építeni? Eddig nekem olcsó lapom nem ment tönkre, csak 35k-s, és nem azért, mert drága, hanem mert belenyúltam...

[ Szerkesztve ]

(#44411) sakal83 válasza MiklosSaS (#44403) üzenetére


sakal83
addikt

Bocs, most látom az adatlapodat. Na, ilyen igényekhez tényleg nem elég a 20k-s lap :DDD

(#44412) BomiBoogie válasza sakal83 (#44411) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A kolléga munkára használja. :)

(#44413) bluyoo válasza BomiBoogie (#44409) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:K
Közben leesett hogy a FX-8320 és a FX-8350 közötti árrést írtad! :B
Bár azért nem kis különbség van a két CPU között (kb.10%).

Bazinga!

(#44414) BomiBoogie válasza bluyoo (#44413) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, de azon kívül, hogy egyes vélemények szerint azonos húzott órajelhez valamivel kisebb feszt kér a 8350, a két CPU felépítését tekintve teljesen megegyezik, csak a gyári órajel tér el. Tehát 8320-ból minden erőfeszítés nélkül nyerhető egy 8350, ez pedig az átlagfelhasználásra bőven elegendő, sőt, viszont árban kedvező megoldás.

(#44415) BlessedElroy válasza bluyoo (#44406) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Rendben, köszi :R

Origin: BlessedElroy

(#44416) albinolynx válasza bluyoo (#44408) üzenetére


albinolynx
őstag

Az egész problémámat egy mATX (előző lapnál) használt becsavarozható távtartó okozta. Talán egy tized mm-t lógott a gyári távtartók fölé, persze hozzáért a laphoz. Szerencsére nem okozott nagyobb galibát. Imádom amikor minden fekete és sz...t sem látni. Általában ezek sárgaréz színűek szoktak lenni. Mentségemre szóljon, nagyon gyér világítás mellett dolgoztam. :DDD

Közben előjött egy másik probléma, ami viszont orvosolható szerintem: ha engedélyezem az ACHI módot, akkor az adattáras hdd-t (WD green 5.400 sata II 1TB) nem működik megfelelően. Egy 32MB-os RAW-ot lát a windows 7 x64. Másik topikban már jártam HDD probléma. Találtam is egy programot: WD - hdd capacity restore.
Csak nem tudom, hogy kell-e ez az ACHI mód, vagy sem.
A rendszer hdd egyelőre egy pci csatolós IDE kártyán lévő ATA 133-as. Lesz majd ssd, de később. BIOS-t frissíteni nem tudok, a legújabbal küldték.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44417) MiklosSaS válasza sakal83 (#44411) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, BomiBoogie igazat beszel, dolgozok a geppel.

Az alaplapra visszaterve, en annak a hive vagyok hogy az alaplap mingig kezep vagy felsokategorias legyen. Rengetegen vannak akik elkoltenek egy vagyont processzora, videokartyara de viszont a legolcsobb tapot es alaplapot viszik haza. Aztan meg jonnek a forumokra sirni hogy ujraindul a gep, meg nem ismeri fel ezt + azt.

Azert tanacsoltam a forumtarsunknak hogy inkabb vegyen hasznaltan egy gyengebb processzort, aztan majd ha szerez meg penzt azt kicserelheti (processzorokat hamar el lehet adni), de vegyen egy kozepkategorias lapot.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44418) bluyoo válasza albinolynx (#44416) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ezért is írtam 2X is hogy ellenőrizd az alaplap mögötti távtartókat ........
Az ACHI módnak az SSD-nél lesz értelme ....
"A rendszer hdd egyelőre egy pci csatolós IDE kártyán lévő ATA 133-as." Egyáltalán annak örülj hogy így működik a rendszered. :DDD
(#44415) Elroy1980
Szívesen! :)
(#44414) BomiBoogie
Nem nagyon vágom az AMD-t nekem a CPU az Intel. :DDD
Mindenesetre gondolom a 8350-et magasabb órajelre lehet cibálni mint a 8320-at.
De végül is csak azért említettem mert a legerősebb CPU ami mehet a meglévő 970 Extreme 4 lapjába.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44419) hapiszti


hapiszti
csendes tag

mia vélemenyetek erröl a laprol? érdemes megvenni? i5 alá kellene.

ASUS P8Z68-V PCI-Express 2.0 1155

üdv

Privátot írj, hamarabb észreveszem!

(#44420) albinolynx válasza bluyoo (#44418) üzenetére


albinolynx
őstag

Az összes távtartó az alaplapi tálcából van kivágva és -húzva. Kerestem én a sárgaréz színű távtartókat, de nem találtam. Most sem értem mi a sz.rért kell feketének lennie, mikor úgysem látszik. Lényeg, hogy működik, meg ezentúl csukott szemmel is végigtapogatom majd. Raktam már össze egy vagonnyi konfigot, ilyen hülyeséggel soha sem szívtam.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#44421) Gooner


Gooner
csendes tag

Sziasztok!
Valószínűleg elromlott az alaplapom, és szeretnék egy másikat venni.( am2 athlon x2 6000+ és ddr 2 ramok vannak, a ház atx)

Ha nincs rá lehetőség hajlandó lennék ramot,procit is cserélni, erre a keret max 35-40k összesen.

(#44422) regener


regener
veterán

Sziasztok ismét,
maximum 15e-ért (semmivel sem többért :D ) milyen am3+ -os alaplap éri meg iPonból?

Egy X4 640-hez lesz valszeg.

[ Szerkesztve ]

(#44423) miresz válasza regener (#44422) üzenetére


miresz
veterán

ASUS M5A78L-M/USB3

(#44424) regener válasza miresz (#44423) üzenetére


regener
veterán

Köszi. :R

(#44425) banderasz77


banderasz77
addikt

bluyoo:

Szia!

Régebben ajánlottál nekem egy ASUS P8B75-V lapot, amivel maximálisan meg vagyok elégedve.
Most viszont nyitnék egy Z77-es lap után, amibe egy i5-3570 vagy +K-s proci menne. Mi lenne a javaslat? Ha sima a proci, akkor csak a minimális szorzó tuning lenne alulfeszeléssel (ez a valószínűbb), ha K-s akkor pedig ami a csövön kifér.

Köszi!

(#44426) banderasz77 válasza banderasz77 (#44425) üzenetére


banderasz77
addikt

Upsz, az ASUS Z77-es lapok nem éppen olcsók.
Asrock venti vezérlés jó már? Egy időben elég lomhán reagáltak a terhelésre.....

(#44427) BomiBoogie válasza banderasz77 (#44426) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erről miklosss2012 kollégának van tapasztalata.

@bluyoo
Lehet, hogy valamivel többet megy a 8350, de semmiképp nem annyival, ami megéri a felárát.

(#44428) Gery0505 válasza bluyoo (#44389) üzenetére


Gery0505
tag

Szia!

Találtam egy igen szép és jó alaplapot: Mi erről a véleményed? Érdemes lenne egy ilyenbe befektetni?[Asus Maximus V Formula Game] Nagyon szimpi nekem ez a lap, játékra szerintem csúcs lenne. Egyetlen problémám vele, hogy E-ATX szabványú és nem tudom, hogy bele lehet-e valahogy erőszakolni ebbe a szép kis házikóba: [Corsair Obsidian 550D] Ez meg ATX-es ház, de az E-ATX és az ATX méret között nincs nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#44429) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Inteles területen milyen foglalatú alaplapba érdemes gondolkodni?

A kritérium az, hogy használtan már lehessen hozzá kapni 20-30 ezres CPU-kat és amihez az Intel még most is fejleszt CPU-t.

Live poor, die ritch.

(#44430) jeni válasza gyáliSanyi (#44429) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Jelenleg a TOP Inteles foglalat a 1155 rendszer ás abba a Sandy és az Ivy proci,sőt a Celeron is betehető.
Sajnos az Intel szereti a foglaltok típusait és a rendszereit cserélgetni 2-3 évente.
Sajnos nem olyan mint az AMD ,hogy akár egy 4-5 éves lapba is fejleszt procikat (bár inkább toldozgat,mint fejleszt)
Új olcsó(bb) CPU és a boltban kapható az a i3-3225 (ennél vannak új, olcsóbb Intel procik is) és abban az új HD4000-s integrált videó található ami 2 mag - 4 szálon fut.

[ Szerkesztve ]

(#44431) bluyoo válasza banderasz77 (#44425) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Akkor neked tuninglap kell! :DDD
Sem árat nem írtál sem pedig azt nem döntötted el hogy szorzózáras CPU-t vagy szorzózármenteset szeretnél .... így nehéz lesz segíteni. :)
Nagy vonalakban szorzózármentes CPU-hoz ("K") 30-33K alatt szerintem nem érdemes keresgélni.Főleg ha "ha K-s akkor pedig ami a csövön kifér"
A szorzózáras CPU-t nem nagyon lehet kínozni szóval oda elég lehet egy olcsóbb darab is.
Mégis mennyit szánnál a CPU/LAP párosra?

(#44426) banderasz77
Az ASROCK Z77 Extreme4 -re nem panaszkodott idáig senki viszont az Z77 Extreme6 , Z77 Pro3 , Z77 Pro4 -re volt panasz.

(#44428) Gery0505
Na menj a ........ :DDD Nem aprózod el az biztos.Viszont annak a lapnak akkor lenne értelme ha egy komoly vízhűtést terveznél eszetlen tuning és többkártyás rendszerrel ..... Persze ettől még megveheted ...
Viszont a MAXIMUS V GENE is tökéletes lenne ha már ROG szériás lapra fáj a fogad.
A házzal kapcsolatban a Milyen házat vegyek? topic-ban ShellKretor biztos tud segíteni.
De az alaplapméretek:

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44432) jeni válasza Gery0505 (#44428) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Az Asus Maximus IV Gene Gen3 kapható a Hardverker-nél,olcsón.

(#44433) banderasz77 válasza bluyoo (#44431) üzenetére


banderasz77
addikt

Azóta eldőlt, hogy K-s lesz... :K

Extreme 4 és Fatal1ty Z77 Performance között nincs árkülönbség. Melyik a jobb?

(#44434) jeni válasza banderasz77 (#44433) üzenetére


jeni
félisten

szerintem a Fatal1ty Z77 Performance a jobb!
Best C/P Value Gaming Motherboard! It's time to get your first Fatal1ty!

I/O Panel
- 1 x PS/2 Keyboard Port
- 1 x D-Sub Port
- 1 x DVI-D Port
- 1 x HDMI Port
- 1 x Optical SPDIF Out Port
- 3 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports
- 1 x Fatal1ty Mouse Port (USB 2.0)
- 1 x eSATA2 Connector
- 4 x Ready-to-Use USB 3.0 Ports
- 1 x RJ-45 LAN Port with LED (ACT/LINK LED and SPEED LED)
- 1 x Clear CMOS Switch with LED
- HD Audio Jack: Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone

bár a Performance lapon kevesebb a SATA csatlakozó,pontosabban SATA 3 amiből csak kettő van rajta !

Extreme 4: Digi Power Design, 8 + 4 Power Phase Design

I/O Panel
- 1 x PS/2 Keyboard/Mouse Port
- 1 x D-Sub Port
- 1 x DVI-D Port
- 1 x HDMI Port
- 1 x Optical SPDIF Out Port
- 2 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports
- 1 x eSATA3 Connector
- 4 x Ready-to-Use USB 3.0 Ports
- 1 x RJ-45 LAN Port with LED (ACT/LINK LED and SPEED LED)
- 1 x Clear CMOS Switch with LED
- HD Audio Jack: Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone

de érdemes ezt is megnézni !

a Fatl1ty az kiemelt tuning lap Fatal1ty Z77 Behemoth! 16 + 8 Power Phase, Quad SLI and Broadcom Dual PCIE GLAN accomplish this Gaming Monster
de nincs hátul se DVI se VGA kimenet,ellenben ezek vannak rajta:

I/O Panel
- 1 x PS/2 Keyboard/Mouse Port
- 1 x HDMI Port
- 1 x DisplayPort
- 1 x Optical SPDIF Out Port
- 5 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports
- 1 x Fatal1ty Mouse Port (USB 2.0)
- 1 x eSATA3 Connector
- 6 x Ready-to-Use USB 3.0 Ports
- 2 x RJ-45 LAN Ports with LED (ACT/LINK LED and SPEED LED)
- 1 x IEEE 1394 Port
- 1 x Clear CMOS Switch with LED
- HD Audio Jack: Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone

[ Szerkesztve ]

(#44435) bluyoo válasza banderasz77 (#44433) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 az ASRock Z77 Extreme4 -nek. mondhatni abban az árkategóriában a legjobb vétel (szerintem).
(#44434) jeni
Szerintem nem egy lapról beszéltek .... az a Fatal1ty Z77 Professional nem a Performance.
A Fatal1ty Z77 Professional 66K körül van nem 33K.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44436) banderasz77 válasza bluyoo (#44435) üzenetére


banderasz77
addikt

Na akkor most jön a ravasz kérdés. Ennek mi felelne meg ASUS fronton?

(#44437) bluyoo válasza banderasz77 (#44436) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Talán a P8Z77-V LE PLUS .......

Bazinga!

(#44438) gyáliSanyi válasza jeni (#44430) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Melyik újabb intel foglalat esélyes arra, hogy leváltsa az 1155 foglalatot?

Live poor, die ritch.

(#44439) BomiBoogie válasza gyáliSanyi (#44438) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

1150 fogja, júniusban jönnek a Haswellek.

[ Szerkesztve ]

(#44440) jeni válasza gyáliSanyi (#44438) üzenetére


jeni
félisten

2 év múlva kérdezzél rá,akkor biztosan lesz rá választ,mert akkor terjed majd el az új 1150-s Haswell

[ Szerkesztve ]

(#44441) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Mire összerakna az ember egy gépet, amiről azt gondolja, hogy 3-4 évig elég lesz a teljesítménye vagy esetleg még 1 Cpu , vga cserével is de kiszolgálná, erre kiderül, hogy 2 évre se lehet gépet összerakni. :((

Live poor, die ritch.

(#44442) Gery0505 válasza bluyoo (#44431) üzenetére


Gery0505
tag

Igazad van ez a maximus V formula lehet hogy tényleg sok lesz... :B Vízhűtést nem terveztem, (nekem, mint elektronikai szakembernek valahogy nem illik össze a víz és az elektromosság... :DD ) Meg többkártyás rendszer sem valószínű, hogy lesz, viszont nem tudom, hogyha ez az alaplap lenne, és veszek bele egy 3 slot széles Asus HD7970-et akkor hová fog még elférni egy hangkártya? Mert hogy azt is szeretnék bele. Véleményed szerint abban a pici slotban ami a lap szélén van abban még elhelyezhető lenne hangkártya, de úgy hogy a videókari hűtését ne zavarja? Amúgy nagyon szimpi kis lap ez is.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#44444) bluyoo válasza gyáliSanyi (#44441) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért nem ilyen rossz a helyzet! :) Az LGA1155 -be nem két darab combos CPU mehet. Használtan 30-35K-ért kapsz I5-öt , I3-at már20K alatt. És az I7-es CPU-kat és a tuningot még meg sem említettük.
Csak példaképp az LGA775-ös foglalatba való E8400-at már egy 15K-s (használtan 10K alatt) G620 is hozza sok esetben még a 4GHz-re tuningoltat is 4GHz E8400 VS G620/i3 2100 . Ráadásul egy I5 szinte az összes ma (értelmes áron) kapható VGA-t kihajtja és a 4 szál is elég lesz még pár évig.
Szóval attól hogy jön egy új CPU család kb. 10% teljesítménynövekedéssel nem kell kukázni azonnal a meglévőt.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44445) bluyoo válasza Gery0505 (#44442) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A ROG lapok elég jó (a legjobb) integrált hanggal rendelkeznek de több mint valószínű normálisan elférne a hangkártya is. Bár valamennyire biztos akadályozná a VGA hűtését.
De nem PCI hanem PCI-E 2.0 x4 slot.
" Amúgy nagyon szimpi kis lap ez is." Ez a kis szimpi lap világcsúcstartó (ha minden igaz még mindig)...... ;)
De ha hangkártya is lesz miért nem a többi említett lap közül választasz? Ennyire bejön a ROG ....?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44446) MiklosSaS válasza banderasz77 (#44426) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem ajanlom az Asrock Z77 Extreme6-os lapot ha szeretnel stabil, jol mukodo ventivezerlest. Nalam a lap is vacakolt, de vannak akiknek tokeletesen teljesit.

En erre a lapnak a ventivezerlesere azt mondom hogy passz. Az asus-nal minden teren mas az elet !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44447) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Így is lehet tuningolni!Na ez mát tényleg durva .... :DDD
ASUS ROG Maximus V Extreme OC 7.1843GHz

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44448) BomiBoogie válasza bluyoo (#44447) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez már csak játék a számokkal, látványos, de értelme és haszna semmi, mivel hétköznapi használatban sosem érhetsz el ilyet.

(#44449) gyáliSanyi válasza bluyoo (#44444) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszönöm válaszod!

Jó lesz akkor még az 1155 is.

Live poor, die ritch.

(#44450) Gery0505 válasza bluyoo (#44445) üzenetére


Gery0505
tag

Igen nagyon bejött az ASUS Maximus V Gene ROG alaplap. Egy ilyen [szörnyet] szeretnék beilleszteni az első PCIe x16 foglalatba, és szeretnék egy [ilyen] vagy ehhez hasonló hangkarit is a gépbe illeszteni. Na most ez a kártya a második PCIe x8-as foglalatba nem fog beférni, mert 3 slot széles a videókari (meg szerintem nem is jó bele) Viszont a PCIe 2.0 x4 (Fekete) foglalathoz még oda lehet férni, de nem tudom, hogy abba bele lehet-e tenni ezt a hangkártyát. Ennek a hangkarinak valahogy kisebb a csatlakozófelülete, mint a foglalat amibe illeszteném. Vagy ha ez nem jó akkor tudnál esetleg egy olyan hangkarit ajánlani amit be lehetne passzírozni ebbe az alaplapba? Nagy hifirajongó vagyok, és fontos lenne számomra, hogy szépen szóljon a gépről a zene, meg jó hangja legyen a filmeknek is.

"Failure is always an option." Adam Savage

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.