Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, le akarom cserélni az alaplapomat egy kicsit újabbra (asus p5k), keresek olyan LGA755 foglalattal rendelkező lapot ami kezeli a ddr3 és az usb 3.0át is. Ha tudnátok segíteni, hogy hol tudnék ilyet venni, azt nagyon megköszönném, már nagyon sok oldalt megnéztem, de sehol nem találok!
A legjobban ami tetszik az az asus p5p43td/usb3, de ilyen egyszerűen se újonnan se használtan nem lehet kapni!
Köszönöm!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#44652) janesz35 válasza bluyoo (#44650) üzenetére


janesz35
csendes tag

hát a cpu még nincs meg azt majd uttána nézek!a devalszeg jobb ez a lap mint az ami most a gépbe van!!nekem nem kell hogy csucs legyen csak frankon mennyen!!ha csucs gépet akarnák akkor a határ a csillagos ég!!Amugy meg csak azért irtam be ijra mert nem láttam ez elsöt :D hát olyan 4000 körül

[ Szerkesztve ]

(#44653) FCsabi24 válasza bluyoo (#44648) üzenetére


FCsabi24
tag

Köszi a választ!

(#44654) bluyoo válasza atees (#44651) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy Asus P5P41T/USB3 -at láttam a hardveraprón ....
Újonnan nem igazán fogsz már találni 775-ös lapot talán a beragadt készleten lévők vannak még ....

(#44652) janesz35
Nem nagyon vagyok képben ezekkel a régi AMD-s lapokkal de DDR2-es RAM-ot támogató lapot már nem igazán vásárolnék .... még ha 4K is. Újonnan 11k környékén már vannak modern garanciás lapok .... amire már viszonylag időtálló modern vasat tudnál építeni. Ajánlom a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ot. Megírod mennyid van , milyen hardverekkel rendelkezel , mire szeretnéd használni és biztos találnak neked megoldást. :)

(#44653) FCsabi24
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44655) atees válasza bluyoo (#44654) üzenetére


atees
őstag

Köszönöm! Ezt vhogy eddig nem sikerült észrevennem!!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#44656) bluyoo válasza atees (#44655) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! Én is csak véletlenül akadtam rá pár napja amikor egy másik fórumtársnak próbáltam segíteni 775-ös ügyben .... :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44657) janesz35 válasza bluyoo (#44654) üzenetére


janesz35
csendes tag

hát csak lapot akarok cserélni persze vele jár a cpu meg a ram!de amim most van az egy amd 3000+os meg ddr1 es ramos!nekem isten igazán csak netre kell meg filmezni!vidit most vedtem bele egy 512 es Atit a vinyoval sincs gond az 1 Tb uj a táp is!igy hát csak lap kell!de arra jo lenne amire szeretném,nem?

(#44658) xtevo válasza bluyoo (#44626) üzenetére


xtevo
őstag

Nem tudom befutó-e, csak én megbízok a márkában, ez eléggé el van látva minden földi jóval: Z77 EXTREME4-M, és mATX méretben. ATX méretű házat nem szeretnék, ezért váltottam itx-re, de ez kicsinek bizonyult, így a kettő között maradnék. :)
Tetszik az Asus lap is, csak feleslegesen nem szívesen fizetek ki többet...

@Mahrenburg
Köszi a segítséget, de maradnék inkább a saját elképzelésemnél. ;) :DDD

@BomiBoogie
Köszönöm a segítséged, sajnálom, hogy pont az én kérdésem okán kaptad ezt a savzuhatagot a fejedre... :DDD

(#44659) bluyoo válasza janesz35 (#44657) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"hát csak lapot akarok cserélni " És jön a többi a "cpu meg a ram" szóval egy félkonfig lenne. :)
A DDR1-es RAM nem jó a kinézett lapba , mivel az DDR2-est támogat. A DDR3-as RAM meg olcsóbb mint a DDR2 -es ......

CPU: AMD A4-5300 11-12k
LAP: ASRock FM2A55M-DGS 12-13K
RAM: PATRIOT 4096MB Signature DDR3 1600MHz CL9 PSD34G16002H 6-7K
Így a VGA felesleges is lett mivel az APU elég jó IGPU-val rendelkezik.Így lenne egy viszonylag kis fogyasztású modern géped ..... már ha a HDD-d SATA portos.

(#44658) xtevo
Persze a te lapod lesz ... csak megemlítettem. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44660) janesz35 válasza bluyoo (#44659) üzenetére


janesz35
csendes tag

Azt tudom hogy ddr 2 es megy bele!!de köszi a segitséget még gondolkodok rajta!

(#44661) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!
Segítség kellene, hátha vannak tapasztalatok:
Nem tudok két alaplap közül dönteni:
Asus P8B75-V
MSI B75A-G41

OCZ 2x2GB 1600-as ramok mennének bele, egy HD5850OC és átmenetileg most egy Pentium G840. Később egy I3 vagy max egy I5.

Melyik lapot vegyem meg?

Előre is köszi!

(#44662) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

@bluyoo, mahrenberg, szuper-csiga: nem vagytok normalisak, fel oran at rohogtem miutan elolvastam a fentieket.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44663) ThodEE válasza bluyoo (#44582) üzenetére


ThodEE
őstag

Okés köszi :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44664) BomiBoogie válasza xtevo (#44658) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Semmi gond, nemsokára eljön a te időd is. ;]

(#44662) miklosss2012
Mi fedőemberek vagyunk, igazából nem értünk semmihez, csak próbáljuk rombolni a topik erkölcseit.
:D

[ Szerkesztve ]

(#44665) pepusos


pepusos
senior tag

Sziasztok!

AM3+ lap vásárlásán gondolkodom, és az ASUS M5A99FX PRO R2.0 tűnik a számomra legjobbnak ár/érték arányban. Van esetleg tapasztalatotok erről a lapról? Érdemes ezt venni, vagy inkább egy kicsit többért egy ASROCK 990FX vagy Giga? Nem tudok dönteni. :F

(#44666) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Milyen alaplapot ajánlotok az alábbi igényekhez?
-G530-G850 procihoz
-monitorkimenet (D-Sub is jó, úgyis csak az van a monitoron)
-soros csatlakozó mindenképp legyen rajta
-napi 8-10 órát menne
-hosszú távra kéne (legalább 5 év, de szerintem lesz az több is)

A keret nagyon alacsony a gépre, így az alaplapra is. 13k körül már van ilyen, ez meg is felel minden szempontból. Viszont nem tudom milyen lehet a megbízhatósága, csak emiatt érdemes lehet drágábbat venni?

[ Szerkesztve ]

(#44667) =HG= válasza pepusos (#44665) üzenetére


=HG=
addikt

Az ASUS jó választás.

(#44668) Malanrion válasza pepusos (#44665) üzenetére


Malanrion
tag

(#44667) =HG= +1

Én most vettem Asus lapot igaz Inteles rendszer alá, de nekem nagyon bejött, egyszerű, a bios kezelhető, én is csak ajánlom!:)

(#44669) anytime válasza Real93 (#44666) üzenetére


anytime
őstag

+1 az ASUS-nak.
Nekem egy nagyon régi P7H55-ös van, és amire kell (irodai munka), kiválóan teszi / tette a dolgát!

(#44670) jim bcs válasza Real93 (#44666) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mivel Asus lap nincs mit mondani megbízható 3 év gar. bár régi lap , de ha most veszel én inkább akkor újabb lapot vennék ezek kevesebbet is esznek és az a 3k nem a világ vége, soros csatlakozóhoz meg 500ft az átalakító.

Asus P8B75-M LX---16k
ASRock B75M-DGS---14k

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#44671) bluyoo válasza RAMBÓ (#44661) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
A kettő közül a P8B75-V -t ajánlanám.
Ha mégis az MSI szimpatikusabb a B75A-G43 jobb választás lenne mint a kinézett B75A-G41. A B75A-G43 alig drágább , jobban felszerelt és már hűtést is kapott a tápáramköre.

(#44660) janesz35
Szívesen!

(#44662) miklosss2012
Igyekszünk! :D Legalább nem olyan száraz a topic .... vagyis nem olyan LAPos :))

(#44663) ThodEE
Szívesen!

(#44664) BomiBoogie
Így hogy említed le kellene fektetnünk külön topik erkölcsi normáit. mahrenberg biztos segít ez ügyben! :DDD

(#44665) pepusos
+1 a M5A99FX PRO R2.0-nek.Erős tápellátás jó hűtés és segédprogramok .......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44672) banderasz77 válasza bluyoo (#44671) üzenetére


banderasz77
addikt

+1 ASUS :K

szintén zenész

(#44673) BomiBoogie válasza bluyoo (#44671) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

LAPos. :D Ezt biztos nem most találtad ki. ;]

Igen, azzal fogjuk kezdeni, hogy a topiktagok nevét megfelelően írjuk, nagy kezdőbetűvel, ha szükséges. Szegény Mahrenburg, ha meglátja, hogy "lenemecsekezted." :DDD :O

(#44674) pepusos


pepusos
senior tag

Köszönöm a válaszokat, akkor nem agyalok tovább ezen :) Üdv!

(#44675) bluyoo válasza BomiBoogie (#44673) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig most pattant ki .... Pár nap viszonylagos kialvatlanság után most 13órát aludtam egyfolytában szóval kicsit jobban pörögnek a gondolatok. :)
miklosss2012 miatt van minden az ő hozzászólásából másoltam ki. :DDD De tévedésem persze beismerem.
A Légy jó mindhalálig tegnap nekem is eszembe jutott a KORREKTOR-os témával kapcsolatban (tisztán nagybetűvel)! ;]
Szóval hasonlóképpen megkövetem MAHRENBURG kollégát. :R

(#44672) banderasz77
:)

Bazinga!

(#44676) anytime válasza bluyoo (#44675) üzenetére


anytime
őstag

Lehet, hogy nalam van a kepzavar! de Nemecsek Erno a Pal utcai fiukban szerepelt ..., persze, lehet, hogy nem vagom a beszelgetet, akkor meg miert is dumalok bele???

(#44677) BomiBoogie válasza anytime (#44676) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Lehet, hogy nem vágod, ettől még igazad van. :D
DE ez nem zárja ki, hogy bluyoonak a Légy jó mindhalálig olvasása közben jutott eszébe A Pál utcai fiúk. :DDD

(#44678) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Ok! Visszafekszek aludni. :B

Bazinga!

(#44679) RAMBÓ válasza bluyoo (#44671) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Military class miatt néztem az Msi-t.
Az msi b75A-G43 3ezerrel több, ahonnan venném. Annyival többet nekem nem ér.

(#44680) Mahrenburg válasza xtevo (#44658) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Xtevo - Pedig kitűnő ár-értékű komponenseket ajánlottam... Na mindegy...
(Nem értem az embereket, a múltkor is összeállítottam egy nagyszerű 2011-es konfigot HTPC-nek hatmagos CPU-val és 7970-es VGA-val, de valamiért nem voltak elragadtatva... Lehet, hogy Nvidia-s VGA-t kellett volna ajánlanom :F )

Miklosss2012 - A topic elsődleges célja a szórakoztatás, csak nagylelkűen eltűrjük, hogy néha alaplapokkal kapcsolatos kérdésekkel zaklassanak minket...
(Nocsak, "vár" voltam, és "hegy" lettem... Adjátok vissza a köveimet! :O )

Bluyoo - " ...megkövetem... " - Így mindjárt jobban érzem magam, ez a szó egy kis "követ" is tartalmaz... Javaslom, hogy kompromisszumos megoldásként ezentúl írjuk így: "mAHRENBURG"

Pepusos - Az én véleményemet meg sem várod? Szerintem ezt a lapot válaszd!

BomiBoogie, Bluyoo - Itt a remek alkalom, hogy megalakítsuk az Etikai Bizottságot! Az első ülés első napirendi pontja az legyen, hogy kinyilatkoztatjuk, hogy nem csak BomiBoogie, hanem természetesen Bluyoo is tévedhetetlen! Azonban ez nem lesz kis feladat! Először is meg kell semmisíteni az összes eddig kiadott Légy jó mindhalálig-kötetet, majd újra ki kell adni , de a Nyilas Misi nevet mindenhol Nemecsek Ernőre kell cserélni, s be kell illeszteni egy fejezetet, amiben büntetésből kis betűvel írják a nevét...

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#44681) BomiBoogie válasza Mahrenburg (#44680) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A "mAHRENBURG" az alaplapos topikba illeszkedve, a mATX mintájára egy kisebb méretre utal, tehát vélhetően micro-AHRENBURG rövidítése. Ez esetben viszont sem a "vár", sem a "kő" megnevezés nem állja meg a helyét, úgyhogy kénytelen lesz az Etikai Bizottság (a továbbiakban: EB) "kaviccsá" lefokozni.

Tekintettel arra, hogy az EB döntéseivel szemben jogorvoslatnak nincs helye (ez már önmagában is teljesen indokolatlan lenne, tekintettel a tagok tévedhetetlenségére), a titulus elfogadása kötelező erővel bír, a döntéskor azonnal hatályos. Ellenbizonyításra, magyarázatra haladék addig áll rendelkezése, amíg bluyoo kolléga téli álmát alussza, ugyanis addig az EB nem határozatképes.

Kérem a fentiek szíves figyelembevételét.

(#44682) anytime válasza BomiBoogie (#44677) üzenetére


anytime
őstag

Ez viszont igaz.

(#44683) Mahrenburg válasza BomiBoogie (#44681) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"micro-AHRENBURG" - :C

Most bonthatom le a váramat, s építhetem újra kavicsból, de nincs más választásom, ha már annyit dolgoztam azon, hogy bebizonyítsam az Etikai Bizottság Mélyen Tisztelt Tagjainak tévedhetetlenségét... :O
(Mondjuk én is tagja vagyok az Etikai Bizottságnak, csak sajnos az egyetlen nem tévedhetetlen tagja, ezért nincs vétójogom... )

Akkor most ezentúl a "micro-AHRENkavics" nevet használjuk?

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#44684) Real93 válasza jim bcs (#44670) üzenetére


Real93
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Az átalakító nem jó, USB-sel már próbálkoztunk. PCI-os lehet hogy jó lenne, de akkor már inkább egyből olyat választok, amin van soros csati.

(#44685) pepusos válasza Mahrenburg (#44680) üzenetére


pepusos
senior tag

Köszi! :) :R

(#44686) bluyoo válasza RAMBÓ (#44679) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Rossz helyen veszed. :)
A Military Class III egy gyűjtő(reklám)név mint pl. az Asus esetében a ROG vagy a TUF szériás lapok csak máshogy csoportosít az MSI.
De nem hinném hogy a Szilárdtest kondenzátorok vagy a MOSFET -ek jobb minőségűek lennének mint a P8B75-V-n. És ugye ott is van pl. DIGI+ VRM , GPU Boost , .....

(#44680) Mahrenburg
(#44681) BomiBoogie
Pihentek! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44687) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!
Van egy Gigabyte nVidiaGTX560-as 1Gb-os videókártyám.Intel i5 3.30-as procim. Kingmax DDR3-as 1333 Mhz-es ramom. Ezekhez keresnék olyan alaplapot amiben a vga-t sli-ben össze tudnám kötni. Persze még egy vga-t kell vennem mert csak egy van jelenleg. :) Közepes árra gondoltam. Mit ajánlanàtok?

(#44688) BomiBoogie válasza Anulu79 (#44687) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért szeretnél SLI-t? Valamire nem elég a mostani VGA? Egykártyás rendszerrel szinte mindig jobban jársz.

(#44689) Anulu79 válasza BomiBoogie (#44688) üzenetére


Anulu79
addikt

Azért szeretném mert ha sikerülne akkor nagyon sokáig nem kéne hozzá nyúlnom a géphez mert nekem évekiv elég lenne a teljesítménye. Mert később már nem biztos, hogy találnék ilyen vga-t.

(#44690) BomiBoogie válasza Anulu79 (#44689) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hát... és most milyen procid és lapod van pontosan?

(#44691) Anulu79 válasza BomiBoogie (#44690) üzenetére


Anulu79
addikt

Alaplap MSI H61MU-E35 (B3)

Processzor INTEL Core i5-2500 3.30GHz 1155 BOX

Ha minden igaz akkor ezek. Melóban vagyok ezért nem tudom pontosan. De a listám alapján ezeknek kell lenniük.

(#44692) jim bcs válasza Anulu79 (#44691) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1-alaplapot eladod veszel egy H77-est Asus-t vagy ASRock-ot attól függ mennyid van rá
2-ha kevés a vga eladod és veszel egy jobbat, az sli-vel lehet gond és nem ártana mellé egy minőségi erős táp

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#44693) Trebron09


Trebron09
őstag

Akkor már jobban jár egy Z77-es lappal, ha hosszabb távra tervez nem? Így legalább a turboval be is lehet lőni a procit nagyobb órajelre.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#44694) jim bcs válasza Trebron09 (#44693) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ebben a szegmensben relative hosszú távra nem lehet tervezni, ha lga 2011 lenne akkor talán

sima proci miatt még mehet a Z77-es lap is persze bár felesleges és árat egyáltalán nem tudunk

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#44695) BomiBoogie válasza Trebron09 (#44693) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem egy szorzózáras Sandy mellé nem érdemes Ivy tuninglapot venni.

(#44696) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Gondolkozok a közeljövőben egy gépfejlesztésben.
Mostani cuccaim:
ASRock P67 Extreme4 B3
Intel i3 2120
2x4Gb Kingston HyperX Blu (1600MHz)
Sapphire HD7770 OC

Először az alaplapot szeretném cserélni, majd később a procit, stb, stb. Tervben van a mostani ventilátor "tömeg" lecserélése vízhűtésre. Elsősorban videoszerkesztésre, grafikai munkákra, játékra kell a gép.
Ami az alaplapot illeti: szükségem lenne lehetőleg egy alaplapi e-Sata csatira, sok Sata(II-III) csatlakozóra (legalább 4-5), 2db PCI-e 3.0, illetve legalább egy PCI-e 1x csati (úgy, hogy el is férjen a VGA(-k) mellett, ha van rá csatlakoztatva valami), esetleg Wifi, Bluetooth sem lenne rossz. Szóval valami jobb tuning potenciálú lapot keresek. Én az Asus Maximus-at (Z68, Z77) nézegettem, bár ezek már picit verik a plafont. Milyen alaplapokat ajánlotok ezen kritériumok mellett, úgy 40-50k-ig?

Remélem nagyjából érthető amit írtam, ha esetleg valami baki, vagy hülyeség belecsúszott elnézéseteket kérem, hosszú és fárasztó napom volt! :R

Szép estét!

[ Szerkesztve ]

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#44697) KAMELOT válasza ebeni95 (#44696) üzenetére


KAMELOT
titán

ASROCK Z77 Extreme6
Ezen van minden amit szeretnél és a 2 VGA is elfér egymás mellett!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#44698) Anulu79


Anulu79
addikt

Ezek szerint az sli annyira még nincs kiforrva, hogy azt használja valaki megbízhatóan?

(#44699) bluyoo válasza Anulu79 (#44691) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Normális CF/SLI-hez X8X8 nem árt az pedig a Z77-es chipset-el ellátott lapok sajátossága ott sem a legolcsóbbak. Pl. a sokat emlegetett ASRock Z77 Extreme4 33K-s árcédulával.Szóval aki többkártyás vasat tervez annak egy kicsit jobban a zsebébe kell nyúlni."
De egyetértek BomiBoogie -vel ha kevés lesz a GTX560 eladod és veszel egy komolyabb VGA-t ...

(#44698) Anulu79
nVidia SLI® topik

(#44696) ebeni95
ASUS P8Z77-V Jó tuningpotenciál , WiFi , ....
Bár nemsokára jön az LGA1150 a Haswell CPU-val meglehet érdemes lenne megvárnod.Az alaplapcserével plusz teljesítményt amúgy sem nyernél az I3-al.

Bazinga!

(#44700) anytime


anytime
őstag

Szia!

Van esetleg arról infód, hogy a 1150-es szériával is lesz / lehet ROG deszka? Kénytelen leszek addig várni, mert ha igen, akkor azért váltanék arra a platformra a generáció kifutási ideje miatt, bár gondolom, jóval drágábban fog indulni minden hozzá, mint a "régi" 1155-el.

Köszi,
A

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.