Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Mi a véleményetek erről az alaplapról?

Kezdő kategória az biztos.
+10% tuningot tudna produkálni vagy nem érdemes vele.

Live poor, die ritch.

(#44452) =HG= válasza Gery0505 (#44450) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem abba a lapba felesleges a xonár. Teljesen igényes Hi-Fi chipkészlettel rendelkezik, én nem hiszem, hogy egy "otthoni" hangélményhez ne lenne elegendő.. Én úgy tudom, hogy a fekete PCI-E-be is használható.
De várd meg mások véleményét is...

(#44451) gyáliSanyi: Nem túl ajánlott kategória, de egy irodai alkalmazáshoz 2 magos procival hassználható.. (bár nem írtad milyen procit teszel bele)

[ Szerkesztve ]

(#44453) gyáliSanyi válasza =HG= (#44452) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

i3 2100

De csak még érdeklődök.

Live poor, die ritch.

(#44454) =HG= válasza gyáliSanyi (#44453) üzenetére


=HG=
addikt

Ha csak érdeklődsz, akkor úgy fogalmaznék, hogy keress inkább másikat ! :K

(#44455) gyáliSanyi válasza =HG= (#44452) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Esetleg tudnál ajánlani 1-2 az aprók közül, hogy milyenek után lenne érdemes nézelődni?
Egyenlőre i3 és +10%.

Live poor, die ritch.

(#44456) =HG= válasza gyáliSanyi (#44455) üzenetére


=HG=
addikt

Ha nem haragszol konkrét tipust nem ajánlanék, de érdemesebb a B75-ös lapok között nézelődnöd, azokon már van sata3 usb3 DVI, HDMI csatlakozó is. Valamint ára is jó. 12-13 ezer körül már vannak.

[ Szerkesztve ]

(#44457) gyáliSanyi válasza =HG= (#44456) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

DVI, HDMI nem zavar ha nincs, mert videókártyára vannak csatlakoztatva. USB3, sata 3 sem szükséges most még.

Live poor, die ritch.

(#44458) bluyoo válasza Gery0505 (#44450) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem hangkártyával ne erőltesd .....
Ahogy =HG= is írta használhatnád az alsó PCI-E slot-ot is viszont ha a hangkártyád beleraknád a felsőbe megosztaná a sávszélt a lap 8X8X -ra szóval az sem járható út.
Még mindig azt mondom a SABERTOOTH Z77 -el járnál a legjobban. A Saber esetében azért lenne hova rakni azt a hangkártyát ....... kép.
Hangkártya ügyében nézz át az Asus hangkártyák topikja-ba. Nekem a Xonar DG is szépen szól! :DDD

(#44451) gyáliSanyi
A Gigabyte Sandy Bridge alá készült lapjai nem a legjobban sikerültek ..... H61-es lappal meg alapból a tuning felejtős.Legfeljebb BCLK az meg 3-4% talán de az nem garantált és nem is annyira ajánlott mivel az egész rendszeredre kihat nő a SATA,PCI-E, stb... interfész órajele.
Az I3 esetében meg a tuninglap (Z75,Z77,P67,Z68) is felesleges mert a CPU még az I5 és I7-es szorzózáras CPU-k estén engedett minimális tuningot sem engedi.Szóval a +10% az I3 esetében semmiképpen nem lehetséges.

#44457) gyáliSanyi
Nem akarok erősködni de =HG= -nek igaza van. Újonnan legalább B75-ös chipset-el vásárolj ha lehet.Alig drágább mint a H61-es lapok és azért jóval többet nyújt. Még ha most még nem is használod ki a SATA3 és az USB3 előnyeit .
Használtan meg megint csak a keretedtől függ az egész ..... Mennyi lenne az elköltendő? :)

(#44448) BomiBoogie
Nem is azt állítottam hogy játékra a 7,2GHz a legjobb! :DDD
Viszont akkor is durva és költséges amit tolnak ......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44459) BomiBoogie válasza bluyoo (#44458) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igencsak költséges. Persze, az is elképzelhető, hogy miközben játszol, dolgozik melletted a kis csapat. Csak pénz kérdése. :D

(#44460) Gery0505 válasza =HG= (#44452) üzenetére


Gery0505
tag

Azért is szeretnék hangkártyát a gépbe, hogy támogassa a BD-n lévő hangformátumokat a TrueHD-t és a HD Master Audio-t (Ha jól írtam) Azt hiszem az Asusnak van ilyen kártyája, (szerintem nem ez a Xonar amit kiválasztottam) csak jó volna belepasszírozni a V Gene lapba. Azt viszont nem tudom, hogy az alaplapi chipset támogatja-e ezeket a formátumokat?

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#44461) Gery0505 válasza bluyoo (#44458) üzenetére


Gery0505
tag

Megmondom őszintén a Saber az alaplapi ventillátorok miatt nem tetszik. Régebben volt egy Abit alaplapom amin volt ilyen kis alaplapi cucc, és rettentően idegesítő sivító hangja volt. Szóval azóta félek belevágni olyan lapba amin alaplapi venti van, ezért gondolkodom a V Gene-n.
Tehát a hangkártya használható lenne az alsó kis fekete slotban is? A felső piros PCIEx16-osba mindenképp a videókarit raknám, mert csak az a slot tud x16-os sebességet. A másik piros slot csak x8-os sebességre képes. Átböngésztem a User Manualt, és ott láttam, hogy ezt így kellene beletenni. Nekem is eszembe jutott, hogy az alsó pirosba tenném a videókarit, de miután elolvastam a User manualt kiderült hogy nem lenne jó. Meg ahogy írod is, hogy akkor leosztja a sávszélességet is. Ha az alsó fekete PCIe 2.0-ba tenném a hangkarit akkor nem osztja szét a sávszélességet?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#44462) gyáliSanyi válasza bluyoo (#44458) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Szóval akkor az i3-nál nem lehetne órajelet emelni.

S775-be való procit néztem, ami olyan 30-35k lenne, de talán nem érdemes már rá ennyi költeni. Ennyiért i3+lap is van.
i3 többet tud, mint a q9550, habár utóbbi minimális tuningal jobban teljesíthet.

Még egyenlőre nincs komolyabb vásárlási szándékom S1155-re, akkor inkább gyűjtök még egy komolyabb lapra, ami még jó 2 évig, ha esetleg i5/7 cpu csere is lenne.

Live poor, die ritch.

(#44463) bluyoo válasza Gery0505 (#44461) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Régebben volt egy Abit alaplapom amin volt ilyen kis alaplapi cucc, és rettentően idegesítő sivító hangja volt. " Azért az nem ma volt ..... ráadásul a Saber esetében nem is az a funkciója a kiegészítő ventilátoroknak mint a régi lapokon hiszen ott a chipset-et hűtötték azok a fix fordulatú zajkeltők.De nem győzködlek tovább. Azért kérdezz rá miklosss2012-től mennyire is van sivító hangja a Sabertooth-nak. ;)
"Ha az alsó fekete PCIe 2.0-ba tenném a hangkarit akkor nem osztja szét a sávszélességet?" Nem! Viszont annak a batár VGA-nak szerintem rontaná a hűtését ami megint csak plusz zaj ......
(#44462) gyáliSanyi
"Szóval akkor az i3-nál nem lehetne órajelet emelni." Igen!
A B75 is jó lenne 2évig :) később I5 vagy akár I7 is mehetne bele. Egyedül a tuningot bukod de oda amúgy is jóval drágább lap kellene.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44464) regener


regener
veterán

Megkérdezhetem, hogy ha a ASRock 970 Extreme 3-at megtudták csinálni egy igen stílusos alaplapra, akkor az Extreme 4 miért lett ilyen egyszerű kinézetű?

Illetve miért csak a felsőkategóriás lapokon van 2db gigabites hálókari?

[ Szerkesztve ]

(#44465) Gery0505 válasza MiklosSaS (#44446) üzenetére


Gery0505
tag

Szia!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az ASUS Sabertooth Z77-esednek milyen hangos az alaplapi ventillátora? Mert csak emiatt az egy dolog miatt félek megvenni ezt a lapot.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#44466) bluyoo válasza regener (#44464) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nézőpont kérdése melyik a "stílusosabb" valakinek az Extreme 4 tetszik. :) Na meg egy lap nem attól lesz jó hogy milyen színű!
"Illetve miért csak a felsőkategóriás lapokon van 2db gigabites hálókari?" Mert az ilyen extrákat kevesen keresik és azok sem 20K-t akarnak a lapra költeni. Magyarul a gyártók gondolom nem látnak üzletet az olcsó 2 LAN-os lapokban ..... sokan még a SATA3-at és az USB3-at is feleslegesnek érzik .....
(#44459) BomiBoogie
Nehéz lenne abban a nagy ködben játszani! :DDD
(#44465) Gery0505
Ott van még a P8Z77 WS is ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44467) regener válasza bluyoo (#44466) üzenetére


regener
veterán

Persze, tudom én hogy nem a szín a lényeg, csak összhangban máshogy mutat.

Értem, pedig ha belegondol az ember akkor néha jóljön egy tartalék LAN az alaplapon :)

(#44468) bluyoo válasza regener (#44467) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Értem, pedig ha belegondol az ember akkor néha jóljön egy tartalék LAN az alaplapon" Nekem még soha nem kellett .... :DDD De tényleg szükség van rá lehet kapni külön hálózati kártyát .

Bazinga!

(#44469) regener válasza bluyoo (#44468) üzenetére


regener
veterán

Tudom, hogy lehet kapni, viszont ami külön van az csak helyet foglal, viszont az alaplapon meg csak egy aljzatnyi helyet foglal(na) :D

(#44470) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

FX6300 procihoz ez milyen lap?

vagy ajánljatok már, ha ez nem jó! köszi

(#44471) =HG= válasza kungzi (#44470) üzenetére


=HG=
addikt

boccs

[ Szerkesztve ]

(#44472) =HG= válasza kungzi (#44470) üzenetére


=HG=
addikt

Csak d-sub van rajta..

(#44473) =HG= válasza kungzi (#44470) üzenetére


=HG=
addikt

Tedd inkább ebbe: M5A97 EVO R2.0

Elnézést, csak közben telón zaklattak, ezért a sok hsz... :B

(#44474) kungzi válasza =HG= (#44472) üzenetére


kungzi
veterán

Ezt akartam linkelni bocsi. :)

úgy látom egyetértünk :D

[ Szerkesztve ]

(#44475) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

A következőben szeretném a véleményeteket, segítségeteket kérni.

Jelenleg egy ASUS P7H55E alaplapom van, rajta egy i3 530-as 2,93GHz-s procival, mindez egy 1156-os foglalatban.

Ha a procit cserélném egy i7-re és lenne hozzá a egy HD77;78;79-es VGA, DE marad ez az alaplap, akkor az alaplapom hol jelenthet szűk keresztmetszetet, a mai, legjobb játékok szempontjából?

Azzal tisztában vagyok, hogy:

- egy PCIe foglalatom van, tehát egy kari és nincs / nem lesz cross-fire (azt hiszem enélkül is sok játék elfut a jó VGA karival)
- nem lehet 3 monitor
- sajna csak SATA2 az átvitel és kevesebb az SSD sebesség (1 SSD-m van, össz négy sata2 foglalat - ez nem gond)

Munkára tökéletese az alaplap, gondolom, valahol játékok terén lesz majd problémám, de ha nem, akkor azért az alaplap árát megspórolnám, bár biztos nem véletlen jönnek ki a gamer alaplapok. Tuning nem lesz, tehát hol a szűk keresztmetszet pl. az elkövetkezendő 3-5 évre ezzel az alaplappal?

Ha viszont ez a deszka nem elég a mai, legjobb játékokra, pl. Crysis3 és platformot kellene változtatnom, akkor merre? Ebben az esetben mit ajánlotok; 1155 avagy már a 2011? Mivel munkára a mostani deszka is bőven elég (irodai alkalmazások), kérlek adjatok útmutatást, hogy ár-érték arányban melyik úton induljak el?

Előre is köszi,
a

(#44476) BomiBoogie válasza anytime (#44475) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

1156-ot (jelenlegi lapod) már ne fejlessz, irány a 1155. 50-60-ból megvagy, a régi cuccokat meg elpasszolod.

(#44477) anytime válasza BomiBoogie (#44476) üzenetére


anytime
őstag

Ezt cpu-val egyutt ertsem?
Mit ajanlanal ha a cpu + deszka -ra egyutt max egy szazast tudok szanni, mert erre meg jon majd a vga is:) es kerlek, igaz ide off, de add mar meg azt a hd-t is, amit az ajanlott kombo meg max ki tud hajtani!
Koszi,
A

(#44478) BomiBoogie válasza anytime (#44477) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csinálsz egy 1155-ös Sandy konfigot:
- CPU: i5 2500 - 40k
- lap: 25k
- VGA: Radeon 7770 - 30k, ez egy jó ár-érték arányú kártya

(#44479) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Már megfordultam itt, nem is olyan rég ezzel a kérdéssel, de most kénytelen vagyok újra feltenni a kérdést, mert egy picit változtak a dolgok.

Tudnátok ajánlani egy normális, erős s775-ös alaplapot? Az az egyetlen egy feltétel, hogy DDR3-as memóriákat fogadjon (min. 8GB). Így a nem rég megbeszélt Asus P5Q Turbo rögtön ki is esik. Fontos lenne, hogy megbízható alaplap legyen. [Használtan szeretném megvásárolni.]

Mit tudnátok ajánlani? :R

Üdv: Divi

(#44480) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Bár kicsit előre mert március végére tervezem a cserét, de szeretnék tájékozódni hogy mibe érdemes gondolkodnom.

Alaplapra olyan 45-55k körül szánnék, max 60 de az a csúcs.
Eddig amiket kinéztem: MSI Z77 MPOWER, Gigabyte Z77X-UD5H (Tudom hogy a giga így meg úgy, de az elmúlt 6évbe csak gigám volt, volt vele gondom de gariba mindent szépen intéztek)
Procinak i5 3570k-t szeretnék, persze tuning lesz :)
Memória se biztos még de Crucial és Corsair közt vacilálok :R
Szerk: Nem baj a magas borda mert bízom benne hogy erre a procira is rámegy majd a T56 blokkom.

Köszönöm előre is a javaslatokat :R

Nem lenne hátrány ha megtarthatnám a revodrive-ot :P

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44481) jeni válasza ThodEE (#44480) üzenetére


jeni
félisten

Üdv

Az MSI stabilabb tuning terén,de a Giga lap viszont nagyon felszerelt cucc.
A hátlapon rengeteg csatlakozási lehetőség (kétségtelen tény,most nincs az 1-2 helyen a Gigabyte,mint gyártó alaplapok alapján -bár arra is 3 év gari van),ráadásul még mSata eszközt is lehet rácsatlakoztatni.

1x8GB memóriát szeretnél venni? A DUAL módot nem is használnád? Mert lehet,hogy a 2x4 GB jelenleg többet érne gyorsaságban a 1x8GB DDR3 ellenében,esetleg akkor inkább 2x8GB.
Crucial CL9,a Corsair meg CL10-s.

Viszont többen írták,hogy a Corsairnál ha nem KIT-ben veszed akkor az háklis lehet,mert nincs garantálva a másik 8GB ram esetén,hogy teljesen egyformát kapjál !

[ Szerkesztve ]

(#44482) ThodEE válasza jeni (#44481) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem vonz az msata, ha nem megy bele az újlapba a revo akkor inkább egy sata3as SSD :B

Köszi az infót, igazából bármi más is szóba jöhet nem ragaszkodom egyik laphoz sem.
A mostani lapom is elegendő csak prociba lépnék kicsit feljebb fogyasztásba meg lejebb :C

2*8Gb :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44483) ThodEE válasza jeni (#44481) üzenetére


ThodEE
őstag

Na például ezt nem is tudtam a Corsair ról, van belőle dupla is :)
Cl9 vagy CL10 sztem nem nagy dolog, maximum úgy tuningolom mint a mostaniakat, a mostaninál maradt az 1800MHz gyári csak cl9ről cl8ra "tuningoltam" :C

Előző már nem volt szerkeszthető :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44484) Trebron09 válasza anytime (#44475) üzenetére


Trebron09
őstag

Nem a lapod nem elég.. annak a játékokhoz nem sok köze van, annál inkább a cpu... én a helyedben ha szűk a büdzsé, akkor maradnék 1156-ban és vennék apróról egy jó i5 750/760 (~22-26k) vagy egy i7 860-as (~30-35k) procit (i3-ast eladni ~12-14k-ért), azzal már el lennél egy darabig játékok alatt is, így amit a lapra szánnál pénzt az mehetne egy jobb vga-ra pl. egy HD7850-re (~45-50k), ami már majdhogynem 2x gyorsabb a 7770-nél ;)

Lehet 3 monitorod is.. ez csak a vga-tól függ :K

SSD megint nem jelent sokat, ha csak a játékokat nézzük... SATA2 bőven jó oda

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#44485) jeni válasza ThodEE (#44483) üzenetére


jeni
félisten

ugyanannyiért nagyobb mint amit láttál 16GB KIT-ben

2x4GB KIT-ben nagyobb frekis-gyorsabb ram

ezek az újabb Kingstonok meg alacsonyabb feszültségeken is mennek és alacsony bordásak,több hűtő alá jobban beférnek.

[ Szerkesztve ]

(#44486) anytime válasza Trebron09 (#44484) üzenetére


anytime
őstag

Koszi!
1156-os foglalatba melyik az az i5 es i7 amelyik szukseg eseten tulhuzhato?
Gondolkodom, hogy maradok ezen aplatformon, mert csak jatek miatt fejlesztenek, barmilyen irodai alalmazasomat elviszi ez az i3 is, ssd-vel fustol minden!
Ergo ha az alaplap nem befolyasol a jovoben akkor deszka mard, ra egy i7 + vga es le van tudva a problema, nyilvan valamivel olcsobban!
Persze, ha valami ok miatt hozza kell nyulni a dezkahoz, akkor borul minden...:(
Jatek szempontjabol, mit vennek eszre pl. ha egy ASUS Rampege IV-el kiralykodnek es arra nyomnam ra a fejlesztest??? - persze ott a deszka csak egy szazas!
Azert kerdezek ennyit es egymastol elteroeket, mert az elejen kell eldontenem az iranyt, menet kozben mar fajdalmas lenne es koltseges!
Koszi,
A

(#44487) jeni válasza ThodEE (#44483) üzenetére


jeni
félisten

(#44488) Mahrenburg válasza anytime (#44486) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Minden 1156-os i5 és i7 tuningolható. Az alaplap játék szempontjából nem számít, csak a VGA és a CPU teljesítménye. Az alaplap a CPU kiszolgálása szempontjából nem mindegy. Ha az alaplapon nincs hűtőborda a FET-eken, illetve a tápellátása nem megfelelő, akkor a CPU tuningolása nem tanácsos. Egy i5 750/760 szerintem alapon is elég egy 7850/7870 mellé, de egy i7 860 már biztosan.
Ha biztosra akarsz menni, esetleg megfontolandó egy Asus P8H77-V megvásárlása (kb. 25e Ft), bele pedig egy 1155-ös i5 2xxx CPU az Apróról kb. 33e Ft-ért. Ebben az alaplapban nem lehet a CPU-t tuningolni, de egy i5 2xxx teljesítménye szerintem alapon is elegendő játékra, főleg magas felbontás mellett, amikor a VGA "dolgozik" inkább.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#44489) bluyoo válasza fagylalt (#44479) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
:N Még mindig rosszul jársz a 775-ös rendszer foltozgatásával .... de gondolom megvan rá az okod .....
Kezdjük azzal hogy megbízható lap használtan nincs .... főleg a 775-ös lapok már nem mai darabok legalábbis a legtöbbje.
Újonnan amit hirtelen találtam: Gigabyte GA-G41M-Combo , Asus P5G41T-M LX , ASRock G41M-S3 .
Használtan a hardveraprón nézelődj néha akad egy két jó vásár.
Láttam két Asus P5QC -t és Asus P5KC-t is Esetleg USB3-al Asus P5P41T/USB3(mindhárom Polimer kondenzátorokkal). Még biztos akad jó pár darab és ugye nem csak Asus lapok vannak. Személy szerint jobban ismerem őket könnyebb volt találni :) ................... jó keresgélést.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44490) =HG= válasza bluyoo (#44489) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem is megfordult a fejemben egy i5 750/760 vásárlása egy asus lappal párosítva.. :B Sajnos még mindég 40-45 körül van az ára... Ha 30-ért megkapnám, rá is ugranék...Simán elég erős konfig még, bár kompromisszumok vannak perifériában...

(#44491) bluyoo válasza =HG= (#44490) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok de Divi27 775-ös rendszert foltozgat ......! ;)
Azért az LGA775 és az LGA1136 között van különbség. Talán a Q9550-el ..... ami viszont nevetségesen drága használtan.Annyiért már I5-öt kapna ami állva hagyja az említett versenyzőket és még szinte biztos garanciás darab (és nem egy hét :) ).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#44492) M@rdel


M@rdel
őstag

Sziasztok
Kb 25-max 30eFt szánék 1155-s lapra egy i7 2600 alá.
Ezeket néztem:
Asus P8B75-V
Asus P8H77-V LE többet ér minta a B75? :F

esetleg, hogy egy kis tuning lehetőség is maradjon
Asus P8Z77-M
Asus P8Z77-V LX

Nem vagyok 'extrém' tuningos, de jó lenne tudni, hogy van még egy kis potenciál! :)
BCKL pedig nem szórakoznék, nem tartom egészségesnek.
Vélemény?
Egy kis off
RAM választásnál mire figyeljek?

(#44493) =HG= válasza bluyoo (#44491) üzenetére


=HG=
addikt

Nem ellenérvként hoztam fel, csak gondoltam megosztom a gondolataimat veled ! :DD De egyébként 1156-os foglalat.. :B

(#44494) jeni válasza M@rdel (#44492) üzenetére


jeni
félisten

akár a Asus Maximus IV Gene Z Gen3 lapot is megvehetnéd azonnalira vihető
(a bolti weboldala alapján simaként van hirdetve,de megkérdeztem és az már az új Gen 3 verziós)
ez már az új PCie 3.0 verziós
a i7-2600 simára is tökéletes és Ivy kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#44495) bluyoo válasza =HG= (#44493) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igaz!Szépen elírtam! :B
"Nem ellenérvként hoztam fel, csak gondoltam megosztom a gondolataimat veled ! "
Ok nem is így vettem a lapot , csak azt hittem benézted kinek válaszoltam ;] ... ugye anytime az1156-os rendszerrel .....
(#44494) jeni
Nagyon el akarod adni azt lapot! ;]

Bazinga!

(#44496) =HG= válasza jeni (#44494) üzenetére


=HG=
addikt

Szemezgetek vele én is, csak még nem állt össze a zsebpénz.... De hallod, Te százalékot kapsz a bolttól, mert állandóan ajánlod..!? :DD ( De egyébként nagyon szuper lap, főleg ha az új...)

[ Szerkesztve ]

(#44497) =HG= válasza bluyoo (#44495) üzenetére


=HG=
addikt

Más téma: bluyoo nézted már P8P67 EVO B3 rev lapot ? Nekem újdonság, de szerintem ajánlható, árban is még kifizethető tuninglap..(mondjuk int.vga-t ne akarjuk használni benne..) Hogy gondolod?

[ Szerkesztve ]

(#44498) jeni válasza =HG= (#44496) üzenetére


jeni
félisten

egy nagy MILKA tábla csokit kapok tőlük :U

amúgy én is szemezgetek vele,de először csak simaként hirdették,és rosszul van megadva azon a gyártói weboldal elérése,mivel kizárólag mATX lapot keresek,és ezért került a képbe az Asus Maximus IV Gene Z Gen3-s lap-utóbbi derült ki,hogy az már Gen3 verziós.
mivel ott nincs Asus P8Z77 M-Pro lap így került képbe a Maximus lapja.
Az Asus P8H77 M-Pro lap meg csak 2000 Fta-l olcsóbb
Az Asus Maximus V lap meg 47000 Ft vagyis a IV-hez képest a memória KIT ára menne el pluszként rá.

(#44499) =HG= válasza jeni (#44498) üzenetére


=HG=
addikt

Én is mATX-ben gondolkodom kizárólag ! Egyébként még a régi MaximusIV-nek is jó lenne az az ár... Csak javaslom, ne a boltot linkeld, hanem az ASUS oldalát inkább, mert adminok megeszik a csokidat !! :K

[ Szerkesztve ]

(#44500) bluyoo válasza =HG= (#44497) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szinte sehol nem kapható a P8P67 EVO így nem is ajánljuk :) .... amúgy combos kis lap.
Aki meg használt lapot (is) szeretne az előre jelzi vagy konkrét lapot kérdez általában.
(#44499) =HG=
"mert adminok megeszik a csokidat !!"
:C

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.