Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40101) yakuza.tora válasza proci985 (#40098) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Íme egy írás róla.

Ettől többet egyenlőre senki nem tud, de találgatások már vannak! :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#40102) 14adam válasza proci985 (#40098) üzenetére


14adam
addikt

Inkább Giga :K

Erre valaki? :U

(#40103) proci985 : Delta belsők már sajnos elég régiek,szóval nemvalami magas a hatásfoka

[ Szerkesztve ]

(#40103) proci985 válasza proci985 (#40098) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hopp, változott a helyzet, háromszereplős a meccs:

Chieftec 450 link: GPS-450AA-101A, 450W, 14+15A, 348W 12Vn, 145W 3.3+5kombinálton, Delta OEM! hatásfoka kérdéses, de 12v3mat teljesíti -- 556 pénz
Corsair CX400: Seasonic bél. 594 pénz
Gigabyte 460: FSP400GLN, 423pénz

Delta beles 450es tápokról tud valaki valamit? szerintetek melyik lenne jobb?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40104) Dyno válasza proci985 (#40103) üzenetére


Dyno
veterán

Az egy régi Delta táp....hangos és 70% körüli hatásfok!!!Továbbá régi Sirtecekkel sincs semmi baj, kivétel a 410W-os hibás készenléti áramkörén kivült ami gépre nem volt veszélyes, ezen felül van hasonló minőség mint a delta.

(#40105) cascada válasza 14adam (#40097) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi :)

más: Thermaltake tápok mennyire jók? Illetve jobbak-e mint a Chieftech tápok? És milyen moduláris fajtáik ajánlottak? :)

(#40106) 14adam válasza cascada (#40105) üzenetére


14adam
addikt

Sajnos nagy része rossz.Thermaltake tr2-ők pl jók,de írd meg,hogy melyik szériára gondoltál

(#40107) yakuza.tora válasza Dyno (#40100) üzenetére


yakuza.tora
addikt

...és te összeszámoltad már, hogy hány embernek ajánlottad ebben a topikban azt a bizonyonyos "kórszart"???
Komolyan mondom, hogy ehhez azért arcbőr kell! :W

Alléz Olympique de Marseille!

(#40108) cascada válasza 14adam (#40106) üzenetére


cascada
senior tag

Értem. Olyan szériára gondoltam, ami az iPonban kapható és moduláris. 500W-os kellene. Nincs ilyen mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40109) 14adam válasza cascada (#40108) üzenetére


14adam
addikt

Csak TT és Chifi tápok jöhetnek szóba?Mert ha nem akkor Fsp Everest 500.Vagy mond meg,hogy milyen géped,van és eldöntjük,lehet,hogy elég a 400-as is

(#40110) Dyno válasza yakuza.tora (#40107) üzenetére


Dyno
veterán

Na figyelj ide, kb. egy hete hogy egy Kellemetlenül járt Fórumtárnak kigyulladt a vx450, én azóta probálom hanyagolni, de már vzsryl is írta , hogy valaki már gy jön húúúúú kóóóreszer kell neki elvan tőle ájjúlva továbbá már lelettünk ugatva hogy nicns velük semmi baj.

Továbbá egyet nem értek a gondolkodásodba, hiányolod a személyes tapasztalatot, főleg hang íránt, erre válasz adnak a tesztek amit hidd el olvasunk eleget, de ha van személyes tapasztalat az plusz jó dolog, de kiemel !DE! amit leírtam korábban is csak szerintem addig már nem jutottál han em csak kiragadtál valamit a mondani valómból, na de mindegy.
Egyik embernél kussba van a másiknál hangos, így mit tegyünk?Ne ajánljuk?Helytálló a sok fanatikus elött?

Kmolyan érdekelne, te barátom hogy oldanád meg?hm?

Mert te is csak jössz dumálsz elégedettlenkedsz, csak sajnos mi se tudjuk melyik kórszar van elbaszva és melyik nem.
Én lecseréltem, mert nem aludtam nyugodtan, ez mrá valakinek valamit ébreszt az agyába, valaki meg leszarja, az emg ugyis azt vesz amit ő akar, csak jellképesen bejönn kérdezősködni, de vissza is olvashatsz, volt egy pár vita lásd mi mellett álltam ki........na de mindegy, tényleg várom használható válaszod, egy olyanra mint tegnap emg nem vagyok kiváncsi, kézzelfogható dolgokra lennék kiváncsi. :U

Továbbá olvass vissza nekem mi volt vele a bajom, bár leírom meleg volt, ez a kigyulladás meg feltette az i-re a pontot.Volt már olyan hogy mondtuk melegszik rendes szellőzés kell hozzá, erre a tag, őt nem érdekli neki szimpi?Na ekkor micsináljak, vegyem üldözőbe és ne engedjem neki emgvenni??

[ Szerkesztve ]

(#40111) Dyno válasza d@minator (#40095) üzenetére


Dyno
veterán

Elcsesztem a válaszom kcisit átláthatatlan.

(#40095) d@minator: Kezd megfogalmazódni valami a fejemben, szerintem az össze kórszarnak elvan baszva a venti vezérlése, ismerettségi körömben megfordult VX450: Ami az enyém volt szokásos alúlvezérelt venti...
VX550: Korai darab, nem hogy hangos volt, hanem 450-hez hasonló nagyon melegedő belső.
CX400: Nagyon halk, de terhelésre szépen feljebb kapcsolt a ventije, meleg jött belőle, de jött nem bennt maradt...
TX750: Nagyon melegecske, viszont egy másik hangos D@minator CX400-hoz hasonlítanám a leírtak alapján
TX650: Baromi halk forrósodás, itt is fennt áll.
HX520: Erre már nem is mondok semmit meleg mint az atom....
Másik HX520-ban viszont a korai VX550 betegség lefől kapcsol a venti...igaz ez már elég koros 2,5év körül van.

Akár Yakuzának is lehet egy magyarázat, ha valaki halk tápot akar a teszteket és a tapasztalataim alapján jó neki a corsair, az már más dolog hogy huzamosabb ideig mit okoz a meleg.

(#40112) vzsryl válasza yakuza.tora (#40099) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az baj, hogy sok ventivezérlés problémával rendelkező Corsair-ről olvastam már itt a topicban, és emiatt mindig szólok is erről, mielőtt valaki meg szeretné venni. Azért kell kategórikusan beszélni róla, mert tényleg nem tudhatjuk, hogy melyik milyen. Kicsi durva példa, de a Codegen-t sem ajánljuk, mégis voltak régebben Sirtec beles tápjaik, most az egyik 500W-osuk FSP-vel van szerelve. De ettől még ott van a nem ajánlott tápok között. A corsair-el közel sem ilyen rossz a helyzet, mert a beleik nagyon jó minőségűek. Egyszerűen csak annyi a lényeg, hogy a ház szellőzésére jobban oda kell figyelni, és akkor nem lehet probléma.
Egy tápnak az a lényege, hogy biztonságosan átalakítsa a feszültséget, és ennek a követelménynek a Corsair-ek megfelelnek, mivel a belük minősége nagyon jó. A Codegen-ek és társaik viszont már nem felelnek meg a kitételnek, mert nem biztonságosak, a 99%-ukban nincs védelem.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#40113) Dyno válasza vzsryl (#40112) üzenetére


Dyno
veterán

Én még annyit fűznék hozzá, hogy ha valaki meg halk tápot akar, az számoljon is vele, hogy nem hideg lesz, valahol a halkságnak meg van a hátúl ütője, továbbá az már egy másik probéma ha a meleg illetve fogyasztás hatására nem növeli a fordulatot, de ez mind egyed függő....

(#40114) G R 3 G válasza Daveeboy (#40085) üzenetére


G R 3 G
tag

Egy nagy köszi :R

MS Power Platform & CRM Tanácsadás és Fejlesztés: https://kogero.hu

(#40115) DjAaron


DjAaron
tag

Hello mindenkinek.
Deluxe tápegységek mennyire megbízhatók? :U

(#40116) 14adam válasza DjAaron (#40115) üzenetére


14adam
addikt

Deluxe=Kuka ;)

vzsryl és Dyno:Szerintem hadjuk itt néhány napra ezt a topicot,aztán Yakuza majd megmondja,hogy ki milyen tápot vegyen...

Bonat: A lényeg,hogy a táp körül legyen légmozgás.Lehetőleg hideg levegő

[ Szerkesztve ]

(#40117) bonat válasza Dyno (#40100) üzenetére


bonat
senior tag

a keresztszellőzést hogy érted?
egy sima háznál..ahol elől van venti meg hátul azt értem.....
de nekem ilyen házam van...LCX-03

-nekem 3 venti szív a jobb oldalról...fúj a 3 HDD-re..és az a baloldalon ki is jön...
-plexisoldallap van rajta ezért ott is van egy venti ami fújja be a levegőt a RAMokra
-a CPU hűtő az hátrafele fúj kifele...ahol egy másik venti is fúj kifele
-2 venti meg fúj az alaplapra a VGA és a CPÜ hűtő között a Déli hidat

(#40118) DjAaron válasza 14adam (#40116) üzenetére


DjAaron
tag

:DD Eddig mind az volt amiket kérdeztem

(#40119) yakuza.tora válasza Dyno (#40110) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Azt tudod, hogy milyen okból, milyen körülmények között gyulladt ki a táp? Vagy csak beírt a srác, hogy kigyulladt a Corsair?

Hogy oldanám meg? Azt írnám le, amit biztosan tudok az adott termékről, amit tapasztaltam.
Nem kell mindenáron tanácsot adni! Ha nem ismersz valamit, akkor mi alapján tennéd?

Ez a topik (is) sokkal többet érne, ha a tulajdonosi tapasztalatok szerepelnének benne. Lehet, hogy ugyanazon termékről lenne több ellentmondó vélekedés, de az érdeklődő fórumtag a tulajok tapasztalataira hagyatkozhatna. Mondjuk, az is igaz, hogy akkor nem lenne 40ezer HSZ. és néhány tag alacsonyabb ranggal rendelkezne... :B

14adam: Maradjunk annyiban, hogy nem kívánom átvenni a szerepedet! Gondolom, mostanában már te sem ajánlod a Corsairt... :DDD

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#40120) Dyno válasza 14adam (#40116) üzenetére


Dyno
veterán

De komolyan, megáll az eszem személyes tapasztalat...

Ezzel az erővel DEluxeról nem mondjál véleményt emrt nem volt vele személyes tapasztalatod.Vagy a teszt se számít semmit, mert nem személyes, ergo nem tudom emgmondani a megközelíthető élettartamát, mert ugye fogalmam sincs milyen környezetbe lesz, fejlesztés során miket agattnak rá, tehát vagy használsz egy tápot ameddig meg em dögilik és majd utána azt már ajánlhatom vagy sem tapasztalattól függ, tehát fölösleges ez a topik, nem?

(#40119) yakuza.tora : Ez a topik (is) sokkal többet érne, ha a tulajdonosi tapasztalatok szerepelnének benne.

Kivitelezhető?Hogy egy tápról érdemleges véleményt mondj, évekbe tellne a kinzása....szóval kérdésemre NEM a válasz, elgalább is szerintem.

Továbbá az se nekünk legyen a bajunk amikor valaki inkább egy 3-4órát tartó tesztre többet add érdemben mint mondjuk egy 1-2éves tapasztalatra?

Azt tudod, hogy milyen okból, milyen körülmények között gyulladt ki a táp? Vagy csak beírt a srác, hogy kigyulladt a Corsair?

Rövidzár védelem nem végeszte munkáját, ezt Stol is írta korábban a fórumban, hogy nála se tette egy vx450 mikor az utolsó periféria csatin zárlatot szimulált.

Ez a topik (is) sokkal többet érne, ha a tulajdonosi tapasztalatok szerepelnének benne.

Akkor inkább egy új topik ahol tapasztalatok lennének, ezt meg zárjuk be mert akkor már minek.... :U

Mondjuk, az is igaz, hogy akkor nem lenne 40ezer HSZ. és néhány tag alacsonyabb ranggal rendelkezne...

Komolyan mondom szar addiktnak lenni, megyek azt lefokoztatom magamat....

Lehet, hogy ugyanazon termékről lenne több ellentmondó vélekedés, de az érdeklődő fórumtag a tulajok tapasztalataira hagyatkozhatna.

Azért úgy egyet elárulnék, amit itt leírkáltunk a corsairról, mind személyes tapasztalatok alapján voltak, ergo mi is tudunk olvasni nem kitaláltuk.

[ Szerkesztve ]

(#40121) bonat válasza 14adam (#40116) üzenetére


bonat
senior tag

nálam a CPU hűtő hátra fele fúj és nem felfele..úgyhogy a tápfele nem megy a meleg nagyon

(#40122) 14adam válasza DjAaron (#40118) üzenetére


14adam
addikt

Mond meg,hogy mennyit szánsz rá,és keresünk egy jótápot.Meg írd le,hogy milyen géped van.És egyéb óhaj sóhaj (moduláris,hang...)

(#40123) DjAaron válasza 14adam (#40122) üzenetére


DjAaron
tag

Én tudom,hogy milyen kell, de jó ami van. :C :C

(#40124) nyunyu válasza proci985 (#40098) üzenetére


nyunyu
félisten

az APSnek Sirtec belseje van

HighPower bele van. (Tudom, gagyi a weblapjuk, raadasul a letezo modelljeik kb. fele hianyzik. Pl. kompletten hianyzik az osszes 80+Gold tapjuk.)

Csak a HP tapokat valamiert Sirtec neven forgalmazzak Europaban, netan osszeuropai disztributoruk lenne? Vagy hasonlo okokbol, mint ahogy az FSPt sem FSPkent ismerik az USAban?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40125) d@minator válasza Dyno (#40111) üzenetére


d@minator
addikt

Igencsak bár én a CX400-on kívül nem rendelkezem tapasztalattal csak tesztekkel. Nagyon nem is szólnék hozzá. Visszatettem az Enermax után a CX400-at és IDLE-ben is hangosabb annál alsótápos házban!!!
Egy biztos a CX400 nem fog hamar elhasználódni, mert hatékony hűtése ellenben a primitív egyszerű ventivezérlés miatt és a rossz aerodinamikának köszönhetően nem sorolható a nagyon halk tápok közé. De olcsó és igényes és sokaknak halk. (főleg kodegány és chieftec után :D )

A VX450 és társai csendes gépet építőknek felejtős. Arra ott az Enermax. Gyakran felmegy bennem a pumpa amikor sajnálnak rá pár ezer forinttal többet kiadni. Egy buliban amikor beb@szik simán ott hagy ennyi pénzt utána meg kipakolja a WC-be. (jobb esetben :) ) Pár óráért nem sajnálja a lóvét de több évre igen.
Holnap folyt köv...

(#40126) nyunyu válasza Dyno (#40100) üzenetére


nyunyu
félisten

max akkor nem ha prime85+furmark.....

Az prembevonatos C64-en fut?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40127) cascada válasza 14adam (#40109) üzenetére


cascada
senior tag

FSP-ből nem találtam modulárisat. 500W-os kellene mert a jövöben lesz pár + winyó :)
Köszi

(#40128) 14adam válasza cascada (#40127) üzenetére


14adam
addikt

Nézd meg az Everest szériát,az mind moduláris

Mod: Azthiszem,hogy ezentúl hanyaglom a ph-t.Ami az elmúlt pár napba folyik itt az borzasztó és egyben vicces,olyanok szólnak bele a dolgokba aki okosabb akar másoknál lenni :(((

[ Szerkesztve ]

(#40129) bonat válasza 14adam (#40128) üzenetére


bonat
senior tag

:))
de viszont ezért van a PH..hogy mindenkit felvilágosítsunk..és a jó útra tereljünk....
ha nem tennénk mindenki hülye lenne :)) :)) :))

egyébként most úgyis pihi lesz itt is mert mindenki Karácsonyozik...úgyhogy nem lesz időnk írni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40130) yakuza.tora válasza 14adam (#40128) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ha rám (is) gondolsz, akkor van egy rossz hírem! Én senkinél sem akarok okosabb lenni. Teljesen feleslegesen sértődtél meg, te voltál az, aki ellenállhatatlan vágyat éreztél arra, hogy egy mások által folytatott beszélgetésbe beleszólj.
Persze, könnyebb beszólni, aztán sértődötten továbbállni...

Alléz Olympique de Marseille!

(#40131) bukodin


bukodin
csendes tag

Sziasztok!!!

Eladó egy 500w-os FSP Bluestorm II táp 2010.10.08-ig garis.
Akit érdekel ne fogja vissza magát. :))

[ Szerkesztve ]

(#40132) proci985 válasza nyunyu (#40124) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ohó, és róluk mit kell tudni? ők lennének a HiPro is?

bocsánat a sok kérdésért, de a boltban konkrétan négy(!) féle belű Chieftec van, nem számolva a 650-1200as kategóriát (és pár évvel ezelőtt még az APSre külföldi oldalakon Sirtecet írtak). tetjében egyrészük 2.0ás, másrészük 2.2es, harmadrészük meg még 2.3mas is. mert ha ez a HiPower féle "Chieftec APS-450S, 450W ATX 12V 2.3,14cm Fan, 80 Plus; APS-450S" ezt így mind tudja, és stabil feszű remek táp, akkor jónak tűnik. még a Corsair CX 400 árában is. az FSP400GLNnél pedig mindenképpen jobbnak. köszönöm előre a választ.

Corsair témához: tehát akkor a 400as felpörög állat módjára terhelés alatt. a 80as hatásfok 400Wos csúccsal 480Ws hálózati terhelést és 80Wt hőt jelent. az egy 120as ventivel bőőven kiszellőztethető üvöltés nélkül.

elvileg most még egy olyan jó 8-9 hónapig felső házban lakok egy Codegenben, vész esetén a Corsair hátára is tudok rakni egy ventit...:DDD mondjuk olyan 250Wnál elméletben se tud többet felvenni a rendszer.

szóval az 520ast a rövidzár vitte el... ok. a 400as szempontjából van ennek relevanciája?

valamint, túlmelegedő 650es témához: csak nem a TRUE tetejéről húzta le a szerencsétlen táp a meleget, miközben a quad stabil 75fokon ment? csak mert a 650eseket alapvetően 1.40V+on járatott quadokhoz szokták ajánlani, ahol a 200Wos fogyasztás realitás, miközben kell a stabil fesz mint a falat kenyér. namármost felsőtápos rendszerekben szerencsétlen táp a processzor nem gyenge hőjét kapja az arcába... tehát a tápon lesz egyszer 100-130W meleg a hatásfoka maitt, erre még jön a processzor még minimum 150el (aki 650est vesz, annak fontos az egybeág... tehát nem alulfeszelni fog), aztán a szegény tápon máris 200+W esik. ami alacsony fordulattal együtt persze, hogy halál. ez egy alsótápos rendszernek minimum a duplája.

14adam, Dyno, yakuza.tora, mégegyszer köszönöm.

bukodin: hardverapró a barátod. ott meg is találják a hirdetésedet ;)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40133) vzsryl válasza yakuza.tora (#40119) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Ez a topik (is) sokkal többet érne, ha a tulajdonosi tapasztalatok szerepelnének benne."
Ez ugyanígy kéne akkor vonatkozzon a "Milyen VGA-t vegyek", Milyen procit vegyek?", "Milyen alaplapot vegyek?" stb. topicokra is. De ez így kivitelezhetetlen, mivel nem létezik olyan user, aki egy adott kategóriából mindegyik alkatrészt kipróbálta, hónapokig nyúzta, és levonhatná belelő a konklúziót.

Mi mások tapasztalatait és teszteket olvasunk, és így tudunk ajánlani különböző alkatrészeket.

(#40125) d@minator: "A VX450 és társai csendes gépet építőknek felejtős. Arra ott az Enermax."
Ez érdekes. Pl haverom FSP Everest 400W-os tápjának konkrétan semmi hangja nincs idle-ben, és terhelve is csak akkor lehet hallani, ha nagyon közel hajol az ember. Teszi ezt úgy, hogy hűvős levegőt fúj ki. Igaz, hogy max. 150-200W-ig terheli le, de a Corsair CX400-ra azt írod, hogy még 170W-nál is van rendesen hangja.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#40134) Dyno válasza proci985 (#40132) üzenetére


Dyno
veterán

VX450-es égett meg, CX400-as rövidzár védelmére kézzelfogható infónk nicns, esetleg ha nagyon ráérsz szétnézhetsz külföldi fórumokon hátha volt hasonló esetről bejelentés.

TX650-re nem tudom hoyg tőlem várod-e a választ, de ha igen, akkor leírom mi volt környezetébe a tápnak, elöször is a cpu-ról való leszippantás kiesik mert cm690-ben volt, cpu amúgy egy e8500@4,4ghz volt fesz.-re tisztán nem emélkszem de valami 1.3xxkörnyéke volt, 2*2gb CSX diablo, 3870x2, 3hdd(típust nem tudok), cpu-n scythe ninja(nem tudom milyen rev.) azo volt egy Noctua venti, mögötte emg fölötte 12cm-s 800-as noctuák, alul a házba ugyan csak 800-as noctua, oldal pedig a kártyával szemben egy 800-as sflex, elől pedig revoltec ventik amik ledesek de ventiszabályzóval 7voltról mentek.

(#40135) cascada válasza 14adam (#40128) üzenetére


cascada
senior tag

Köszi! :)

(#40136) yakuza.tora válasza vzsryl (#40133) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Figyu!
Erre mondtam azt, hogy nem kell mindenhez érteni. Gondolom, ebben a topikban tanácsot adó fórumtagoknak sem volt minden tápmárkából minden típus a gépükben...

DE! Részemről ez a vita lezárva, mert pl. 14adam megharagudott, pedig egyáltalán nem az volt a célom, hogy megbántsam... :(

Sőt!
Ezúton mindenkitől elnézést kérek, akit sértettek v. bántottak a hozzászólásaim. Nem púposkodni akartam!
:R

Alléz Olympique de Marseille!

(#40137) proci985 válasza vzsryl (#40133) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem is van egy 500as GLN60am otthon, teljesen csendben volt mind a CM690ben mind a Cosmosban. amennyire én használtam (proc max 100W, vidkari 110, 6 vinyó, egy optika, 4 kétoldalas memória, 10 venti -ebből egy 2800RPMes és két 2000es- két panellel) arra betonstabil volt. halk volt (gépet nem lehetett megállapítani, hogy ment e, a radiátor túlharsogta)és jól bírta a 24/7et. konkrétan másfél évig gyakorlatilag 24/7ben ment (kivéve amikor szereltem a házat).

baja a kevés csati: egy 6pines, 6 molex+2 sata, nekem kevés volt. az OEMszürke szerintem szexi:DDD

jelenleg már nem biztos, hogy megvenném, van jobb hatásfokú táp hasonló árban (ld a kérdéskörömet, a Giga 460 a kistesója az otthoninak). 2008januárjában viszont remek vétel volt.

Dyno: a 650est nem tőled kérdeztem, hanem csak úgy, viszont az összeszedett válasznak örülök :R akkor ezennel megbukott az elméletem, hogy a ház nem szellőzött rendesen, valamint brutálisan evett a gép (a 3870x2 evett max 200Wt, a 8ezres széria se veszélyes, a többi meg max 70W), ez max 400W első ránézésre. annyi por meg nem mehetett bele, hogy ennyitől megsüljön.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40138) nyunyu válasza proci985 (#40132) üzenetére


nyunyu
félisten

Halvany emlekeim szerint a HiPro az egy masik ceg.

Sirtecnek perpill nem megy a weblapja (vagy 2 honapja), de utoljara amikor mukodes kozben lattam, akkor egy bazinagy HighPower logo volt a tetejen. :DDD

HighPower amugy a legregebbi Chieftec beszallito, 2001-ben, amikor elkezdtek idehaza forgalmazni a nagy, dognehez hazaikat, mindben Chieftec logos HPC tap volt.
Azokkal csak annyi gond volt, hogy idovel megfott bennuk a kondi, ha tul meleg volt a gepben, na meg terhelve 2500-on suvitett a 8 centis kereplojuk, de ezen konnyen lehet segiteni: megforditottad a ventit, hogy ne a tole 2 centire levo bordarol szivja a meleget, hanem a kinti hideget tolja be a tapba, egybol leszabalyozta a homersekletfuggo elektronika 1500-ra :))
(Kopp-kopp, 7 eves HPC-340 tartalektapom meg egyben van, miota didy megkondizta 3 eve.)

Mostani HighPowerekhez nem volt szerencsem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40139) 14adam válasza yakuza.tora (#40136) üzenetére


14adam
addikt

Nemharagszok senkire.De most az ünnepekbe hűvösre teszem magam.Ha netán nemtérnék vissza:
Kellemes Ünnepeket mindenkinek

(#40140) vzsryl válasza yakuza.tora (#40136) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Már kezdtem azt hinni, hogy csípik a csőrödet a tanácsaink. :)
14adam azért kapta fel a vizet, mert az ilyen hasonló (csúnyán fogom kifejezni magam) "pattogások" miatt a legnagyobb szakértők mind itt hagyták a topicot, és így bizony nagyon nem könnyű a dolgunk. Egyszerűen csak próbálunk összefogottan tanácsokat osztogatni. Pedig nem is ismerjük egymást, csak innen a topicból.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#40141) proci985 válasza nyunyu (#40138) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tehát akkor a kettő (HighPower és a Sirtec egy, a HiPro pedig teljesen más dolog) egy lehet... köszönöm az információkat.

Chieftec tápokról régebben nagyon jókat hallottam, aztán ahogy telltek az évek, valahogy gyengült a minőség (illetve a konkurencia gyorsabban reagált). mindenesetre a dögnehéz házakra meg az ólmos tápokra emlékszem... előbbiből van 4 a baráti körben (2 Bravo és 2 Dragon... kishíján nekem is lett Bravom), utóbbi meg a jelenlegi tápom. a süvítés stimmel:DDD. viszont négy éves, szóval lassan kondizni kéne, amit itt nem tudok megcsináltatni. emiatt is aggódom (a furcsaságokról nem is beszélve).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40142) Dyno válasza proci985 (#40137) üzenetére


Dyno
veterán

Még nem sült meg 7-8hónapja mehet így, igaz most hogy, nincs meleg, az ismerősőmnek abban a helyiségben ahol van a gép max 20°C van, bár amikor én emgvizsgáltama konfigot akkor szeptember körül volt 20-25°C körül, bár annyit hozzátennék hogy furmark+prime95 ment párhuzamosan a fogyasztás mérő 410W-t írt mondjuk 80%-os hatásfokkal számolva ez már 82W-t jelent, tehát illett volna már beindulnia a ventinek.

(#40143) varsam válasza Dyno (#40142) üzenetére


varsam
őstag

410 wattos fogyasztással és 80as hatásfokkal az nem 410 / 0,8=512,5 tehát 102,5 watt hő?

(#40132) proci985: itt is rossz a 400as Corsair tápnál a számítás.
400 / 0,8 = 500
De ha én mondom rosszul, akkor elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#40144) Dyno válasza varsam (#40143) üzenetére


Dyno
veterán

Én konnektor felőli értéket írtam, fogyasztás mérő írt ennyit, szóval abból még hatásfokokt kell számolni. 410x0,8=328 82W-t kell elhűtenie.

Viszont proci985 számítását jól javítottad ki.

(#40145) proci985 válasza varsam (#40143) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, tényleg elszúrtam, köszönöm a javítást.

és ON: ebből bizony Corsair CX400 lesz, az van raktáron. vagy Giga460as, ha holnapig megjön nekik az utánrendelés. ahogy nézem az is 80plussos, feszek tekintetében sincs nagy különbség, a GLN meg már bevállt egyszer nekem.

a Chieftec jó és megint van nekik, de a 8pines CPUcsatlakozót 2009ben lehagyni egy 80plussos tápról minimum gáz. persze, "csak" 450es, és az 500ason már van, de az 500as árából már megállna az AC. főleg, hogy az 500as kemény 30Wal tud többet a táblázat szerint.

mind1, alszok egyet az egészre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40146) erdomester2


erdomester2
tag

Na megvettem a tápot: FSP 400W. Remélem bele is fér a gépbe :)
Viszont olyan kérdésem van, hogy az előző táp hátrafelé fújt ki, ez meg lefelé, félig a proci hűtőjére (ami nem egy kis darab az előzővel ellentétben - Arctic Cooling Freezer Pro 7), kb 2 centivel van felette.
Ez gond? Végülis igy befújja a házba a meleg levegőt, nem? A kapcsoló oldalon lyukacsos a fala, ez csatlakozik hátulra, ahol eddig távozott a levegő.
Tapasztalatírásként meg ismétlem, hogy a Codegen tápom 3 éve vígan működik, a kezdeti búgást érintkezési hiba is okozhatja.
A házban van még egy 80W-os hűtő is és ismétlem, hogy alapgép (Asus X550 vidikari, régi alap alaplap), 1db 160GB winchi, 1.5GB ram, átlagos, kevés terheléssel.

(#40147) bonat válasza erdomester2 (#40146) üzenetére


bonat
senior tag

nah ezt nem is tudtam..h az a táp befele fúj....
:F :F :F

(#40148) proci985 válasza erdomester2 (#40146) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, nem az a helyzet, hogy a Codegennek hátra volt a ventije, az FSPnek meg alul? csak mert az FSPnek alulról szívnia kéne...

nekem a szépemlékű Codegen Display 300 kibírt 3 évet. aztán fényjelenségek kíséretében az örök Wmezőkre távozott. nem vitt semmit magával, szóval egy 2-3 ezres táptól nem volt rossz a teljesítménye... csak éppen váltottam egy 70%fölötti Chieftecre és havi másfélezret csökkent a villanyszámla. avagy csak a villanyszámlából fél év alatt kijött volna egy FSP, ami még le is tudta volna adni a névlegesét.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40149) Ribi válasza erdomester2 (#40146) üzenetére


Ribi
nagyúr

A táp a házból szívja a levegőt.
Az hogy a táp a alján van a venti még nem határozza meg, hogy kifele vagy befele nyomja a levegőt.
Szóval nem kell aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#40150) nyunyu válasza proci985 (#40145) üzenetére


nyunyu
félisten

a 8pines CPUcsatlakozót 2009ben lehagyni egy 80plussos tápról minimum gáz

Igazabol annak akkor van csak jelentosege, ha valami negymagos procit akarsz brutal feszultsegen tuningolni.
Atlag gepbe boven eleg a negytus ATX12V is.

Honnan sziv kerdes meg marha egyszeru, ra kell csak nezni a venti lapatjaira, merre dolnek.
Motor fele toljak a levegot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.