Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25851) bnss válasza f4lcon (#25848) üzenetére


bnss
veterán

Gondolom nekem szólt a kérdés, a válasz viszont elég szubjektív, az FSP Bluestorm II hangját sem hallottam, mert a ref. hűtős 4850 elnyomja azt. Az új táp még nincs beépítve, talán a mai este, de inkább holnap délelőtt kerül rá sor.

Viszont mivel gyakorlatilag megegyezik - a modularitást leszámítva - a VX450-nel, amiről hang tekintetében csak jókat olvasni, ez sem lehet hangosabb.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#25852) bartucc válasza Sz.Miki (#25850) üzenetére


bartucc
addikt

Hát akkor vszinűleg táp, ami nem jó hír :( . Van rá mód hogy a konfigod egy másik táppal leteszteld?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25853) Sz.Miki válasza bartucc (#25852) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Sajnos nincs, amúgy okozhatja a táp azt is, hogy gép leállításakor újraindul a gép? Azért egy enermaxtól többet vártam... Bár elég áramigényes eszközeim vannak.... Igazából a corsair tápok csak azért nem tetszenek mert nem modulárisok... Nekem meg nem kell a kábeldzsungel.. Ezért gondoltam cooler masterre, vagy Gigabyte-ra, vagy enermaxra...

Corsair HX modular tápok milyenek?

[ Szerkesztve ]

(#25854) bartucc válasza Sz.Miki (#25853) üzenetére


bartucc
addikt

Ott a HX-450, nemsokára lesz kép és egy kis ízelítő is róla, az is jó lenne neked :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25855) bnss válasza Sz.Miki (#25853) üzenetére


bnss
veterán

Corsair moduláris tápok nagyon jók, köszönhetően a Seasonic belsőnek. Az Enermax is ugyanilyen jó, kicsit halkabb is - legalábbis a legtöbb felhasználó állítása szerint -, persze ez igencsak szubjektív kérdés. A CM táp sem rossz, én is szemeztem vele, de inkább ráraktam még pár ezrest, és vettem egy Corsair-t, amit gyakorlatilag mindenhol dicsérnek.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#25856) Barett 50cal válasza bartucc (#25846) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

KÖszi,de van egy kis gond.Mindegyik működött előtte 15perccel :W :O
MInd1,a többit a HDDs totyikban folytatom nem rontom ezt :U
ÜDv

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#25857) Henk válasza Sz.Miki (#25853) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem nagyon jó a HX széria.5 év gari,hangtalan működés,erős 12V-os ág.Nekem HX620 van és eddig a legjobb tápom.

(#25858) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Azt hiszem a HX520lesz a választás, megfizethető, és gondoljunk a jövőre is.

(#25859) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Oh még sem lesz jó, most nézem a prohardveres tesztet, az 520-hoz csak 4 sata táp jár, nekem meg, 3 satás hdd-m és 2 satás optikám van... ez így elég kevés. toldókat meg nem akarok.

(#25860) bartucc válasza Sz.Miki (#25859) üzenetére


bartucc
addikt

Egy elosztó megoldja a problémát, miért gond az egyébként? :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25861) Gerisz válasza Sz.Miki (#25859) üzenetére


Gerisz
addikt

Én a CM Silent Pro-val szemezek!
Ami mellette szól a Corsairrel szemben az az egyben hagyott 12V-os ága, míg a Corsair-é osztott.
(De ha találok a Be Quiet - Dark Power Pro 650 lesz)

(#25862) Dyno válasza bartucc (#25810) üzenetére


Dyno
veterán

Na ez most derül ki hogy viszi-e az MX-440, de holnap emgveszem a HD3450-et, azzal remélem nem lesz semmi probémája számszédnak.

(#25819) bartucc : Deer-hez semmi köze, annál jobb, azért, és Andyson bél van benne.

(#25863) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na találtam közben olcsóbb tápot is: 700Wattos Chieftech 5 év garanciával :U Ez biztos elfogja vinni a q6600-t meg a 4870x2-t. Valakinek volt tapasztalata ilyen táppal? Mert ha semmi negatív, akkor meg is venném :))
Hangos? ;]

[ Szerkesztve ]

(#25864) bartucc válasza Dyno (#25862) üzenetére


bartucc
addikt

Most már ezt is jól tudom. :R
De az MX-440 is talán elég. ;)

DroneZ^: na az tuti elég lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25865) 14adam válasza DroneZ^ (#25863) üzenetére


14adam
addikt

Igen,bőven elég lesz hozzá,De CWT beles(nem az egyik legjobb bél)és nem egy néma táp :)

(#25866) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Kérdésem a Corsair moduláris táp tulajdonosaihoz szól, de persze ha más többet tud róla, válaszolhat :)
Mi a véleményetek a Corsair kábelezéséről? mert néztem nem a megszokott harisnya és belül kábelek megoldás, hanem egymás mellé préselt kábeleket látok, ez vajon mennyire tartós megoldás?

(#25867) venember83 válasza Sz.Miki (#25866) üzenetére


venember83
nagyúr

A kétezerhetes év közepe körül jelentek meg a Corsair tápok, az másfél éve történt. Szerinted ilyen rövid idő esetén lehet érdemi tapasztalatokat szerezni tartósság tekintetében? Mivel gondolom, hogy nem fogod hajlítgatni napi több órán keresztül a kábeleket, kétlem, hogy ez a kábelezési mód bármennyire is befolyásolná a táp tartósságát. Persze nem engem kérdeztél...

(#25868) Dyno válasza bartucc (#25864) üzenetére


Dyno
veterán

MX-440-nel is megy a szélesvászon, de megrendeltem egy DDR2-es 6200 dzsíforszot, HD AGP-s radeonokat hanyagolom, egyel már nagyon megszívtam.

[ Szerkesztve ]

(#25869) Sz.Miki válasza venember83 (#25867) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Jogos jogos :) csak, kérdés volt, hogy volt-e már valakinek bármi gondja ezzel az egyedi megoldással :)

(#25870) 14adam válasza Sz.Miki (#25869) üzenetére


14adam
addikt

Én még nemhalottam,hogy ez gond lett volna :U

(#25871) bartucc válasza Sz.Miki (#25869) üzenetére


bartucc
addikt

Nem hinném én sem hogy gondot okozna ez... :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25872) Henk válasza Sz.Miki (#25869) üzenetére


Henk
veterán

Én nem érzem hátránynak,hogy a moduláris kábelek vezetékei egymás mellé vannak gyártva.Olyan mint a szalagkábel,de itt csak 4 vezeték van egymás mellett.Nekem eddig nem okozott problémát az elhelyezésük.Hajtogatni is lehet őket igény szerint.

(#25873) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

:R :R :R

Köszönöm az összes választ, most már rajtam a sor, veszek egy HX620-t gondolok a jövőre is :)

(#25874) Henk válasza Sz.Miki (#25873) üzenetére


Henk
veterán

Én is ezt tettem és 620-ast vettem.Elég is lesz egy darabig asszem. :K

(#25875) bartucc válasza Henk (#25874) üzenetére


bartucc
addikt

Hát azt nehéz rendesen megizzasztani :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25876) Henk válasza bartucc (#25875) üzenetére


Henk
veterán

Eddig még nem nagyon sikerült a mostani konfiggal sem.De nem is baj mert így legalább alacsony fordulaton marad a ventije és halk marad.

(#25877) DroneZ^ válasza 14adam (#25865) üzenetére


DroneZ^
őstag

Nekem néma táp kell, akkor marad a Corsair 650TX, az is elég kéne legyen :U
Csak az ára nem tetszik... :DDD
erről a tápról vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#25878) nyunyu válasza Henk (#25876) üzenetére


nyunyu
félisten

Kesobb se lesz gondod veluk, tesztek szerint 750W terhelesnel kapcsol le a tulterheles vedelme.

Poen az, hogy ekkora tulterhelesnel is stabilabbak a feszultsegei, mint egy 750-nek cimkezett CWTnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25879) bartucc válasza DroneZ^ (#25877) üzenetére


bartucc
addikt

Az az igazság, hogy a Thermaltake tápokat nem nagyon szokák itt ajánlani, ha jól látom, mert nem a legjobb bél van bennük(nem a legrosszabb, de ennyiért van jobb is...), és vannak rossz szériáik. De mire kell ekkora táp? Mert egy 620-as Corsair is elég gyakorlatilag mindenre, egy 520-as is sok mindent ki tud szolgálni...

Szerk: most látom, írtad már, 4870x2-re meg q6600-ra. Arra elég lehet egy 620 biztosan, de árakat nézve, egy TX650-as a legjobb ami biztos hogy elég lesz, és tuti halkabb mint a Thermaltake. (arról nem is beszélve hogy mennyivel jobb lehet a belseje...)

nyunyu: ezt jó hallani :K :C

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25880) pepe76


pepe76
csendes tag

Csákó! Tegnap rendeltem egy ilyen tápot, most visszaolvasva a topic-ban azt hiszem nem nyúltam nagyon mellé. Egy olyan házban lesz amiben a táp a ház alsó részében van és "fallal" van elkülönítve az alaplaptól (Antec P180). Viszont tervezek berakni a táp elé 3 db vinyót, így a tápba érkező levegő ezeken keresztül felmelegedve fog érkezni. Szerintetek ez nem gond? Remélem nem fog emiatt hangosan tekerni a táp ventije...

(#25881) 3.Aragorn válasza pepe76 (#25880) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem ismerem ezt a típust, de ha Seasonic, szar már nem lehet.

A meleg levegőről annyit, hogy van aki a háza teljes szellőztetését a tápra bízza (illetve nagy ívben tesz az egész kérdésre). Szóval ez még a jobbik eset. Szerintem simán megbirkózik vele, de lenne jobb megoldás.

Nem minden vándorút céltalan...

(#25882) 3.Aragorn válasza nyunyu (#25878) üzenetére


3.Aragorn
addikt

És 750-ig nem lesz semmi baja a tápnak? Hm

Nem minden vándorút céltalan...

(#25883) nyunyu válasza 3.Aragorn (#25882) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt boncoltak a HX620-at.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25884) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Egy HX620 el tudna látni egy 4870X2-es rendszert? 3 HDD-vel 2 optikával, E8500-as procival?

(#25885) KicsiPit


KicsiPit
tag

Hello! Corsair 620HX táp elbirja szerintetek ezt a konfigot?

Gigabyte MA GA790GP DS4H
AMD 940 ( tuning)
4870x2 (2db)
OCZ 1150 DDR2 2x2Gb
3 vinyo
optikai
meg még 1 2 aproság

vagy corsair 750TX?

:R

Üdv

(#25886) bartucc válasza Sz.Miki (#25884) üzenetére


bartucc
addikt

Simán elbír vele, egy quaddal is elbírna :K

KicsiPit: a te configodat is el kellene bírnia, egy quad tuningolva evett egy 4870x2-vel 400-at, vhol olvastam egy tesztet ahol Phenom II-vel viszont a kettő tuninggal 700 körül volt. Igazság szerint egy 850-esben gondolkodnék a helyedben minimum, ha két ekkora vga-d lesz.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25887) bnss válasza Sz.Miki (#25859) üzenetére


bnss
veterán

HX450 6 db SATA tápcsatlakozóval rendelkezik, szvsz elég sok mindenre elég ez a táp.

---

Beszerelve a táp, hangját nem is hallom - 4850 kiszedve, IGP-ről hajtva a monitort, pusztán a szubjektív hang teszt érdekében. Képek is érkeznek majd, csak lemerült a fényképezőgép.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#25888) Zotya984


Zotya984
senior tag

szasztok.
kéne segítség hogy milyen tápot vegyek.
CPU E8400
VGA 4830ati
HDD 640 samsung f1
Lap ep35-ds3
ODD

460w superb nincs ott ahonnan venném a cuccot.
innen rendelnék. Segítsetek. max 10ezer.

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#25889) Henk válasza Sz.Miki (#25884) üzenetére


Henk
veterán

Gond nélkül vinné ezt a konfigot.
KicsiPit:neked viszont mindenképpen nagyobbat javasolnék mert iszonyat sokat esznek ezek a vga-k.Még ha el is vinné,nagyon határon lenne.De itt már nem lehet gond egy nagyobb táp vásárlása. (ha már corsair akkor hx1000 :DDD )

(#25890) lsc válasza Zotya984 (#25888) üzenetére


lsc
nagyúr

[link] . Ha még 2 ezret össze tudnál szedni akkor ugyanez csak pnf véggel, az erősebb , később jól jöhet .

Az élet kegyetlen .

(#25891) M107


M107
addikt

HKC-USP5580 tápról

A régi (3 éves) Q-tec 450 W tápom már nem bírta a terhelést s időnként stand by tette a monitorom

4 napos az új táp, mennyi idegi bírja majd ?

Config

X2 5000+ 2.6 ghz
3 dvd+-rw
3 vinyó
9600 gt videocard
2 ledes házhűtő 8cm
1 sima házhűtő
1 proci gyári hűtő
4 usb (telefon töltő, Hp business Inkjet 1000 nyomtató, 1 gamepad, 1 webcamera
1 raid vezérlő card
Mondjatok már róla véleményt (tápról).

Bartuc
"
M107: hát fogalmazzunk úgy hogy ezzel se jártál jobban....Nem fikázni akarom, de minősége sehol, ha jól tudom Deer gyártmány, szval Codegennél egy hajszállal jobb(annál nem nehéz jobbnak lenni). De ami szíven ütött a specifikációit olvasva az az hogy ATX 1.3 szabvány!!! Mikor már rég 2.2-es az általánosan elfogadott egy új tápnál, esetleg 2.0. Ez egy őskövület, 12v-on annyit tud mint egy 400-as FSP vagy egy giga 460W SuperB(ami egy 400-as FSP valójában). Tanácsom az lenne, hogy mivel új, adj rajta túl gyorsan és vegyél ugyanannyiért, amennyiért ezt vetted egy 460W-os SuperB-t, mert nagyon nem jó táp ez, és nem mernék jósolgatni meddig bírja, lehet hogy sokáig lehet hogy nem, de ha elsül egyszer ez vihet mindent magával...."

Nyunyu
"
Marketingesek szép nagy számot irtak ra, de ne dolj be neki, attol meg gagyi a tap"

Szóval akkor nem ér semmit a tápegység?
Van benne minden fajta védelem s ha elpukkana nem kellene elvinni semmit elméletileg nem?
2 garival van így sem éri meg?
A régi q-tec 450 -esem 8olvastam hogy nem épp jó (csúnyát nem írhatok) kerülendő nekem mégis 3 évig semmi baja nem volt csak annyi hogy az utobbi 2 hétben kinyomta stand by-be a monitorom.

460 w nem elegendő mert ma vettem bele még 3 dvd+-rw-t és 2 satás vinyót
+AMD X2 6400 black editon ra lett cserélve az 5000+ x2-őm

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#25892) Henk válasza M107 (#25891) üzenetére


Henk
veterán

Most,hogy ennyi mindent vettél még bele biztos ennyi fog vagy 150-200W-ot.Ezt egy márkás 450-es táp gond nélkül elviszi.

[ Szerkesztve ]

(#25893) lsc válasza M107 (#25891) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk ha a géped adataid kitöltenéd akkor könnyebb lenne bármit is válaszolni, amit eddig írtál arra bőven elég a giga 460 . Látom módosítottál, azt a gépet röhögve vinné a 460-as . A válasz gombot használhatnád .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#25894) Haart


Haart
addikt

Hi, nekem van egy corsair vx550-es tápom. Kérdés hogy lecseréljem-e egy Giga odin pro 550-re. Lényeg lenne hogy moduláris az odin, plusz abban egy 14-es venti van. Sztetek megéri lecserélni? Halkabb vagy hangosabb a ventije? Esetleg valakinek van ilyen?

(#25895) M107 válasza lsc (#25893) üzenetére


M107
addikt

A régi 450 esem meg mégis kinyomta magát bár az egy itt nem ajánlott q-tech volt

AmdX2 6000 proci (úgy tudom megeszik vagy 130 W)
2 gb ram (pass)
9600 gt videocard (nincs húzva) (88 W)
2 ledes házhűtő (2w darabonként)
2 sima házhűtő (2w darabonként)
2 patás + 2 satás vinyó (25 w darabonként)
4 satás + 1 patás dvd-rw (20 w darabonként)
1 raid vezérlőkártya (8 w)
+ 38 w a táp üresjáratban bekapcsolva

130 + 88 + 8 + 100 + 120 + 8 + 35 = 489
460 W nem lenne elég
gondolva mg új proci + videokártyára 500w felett fog kérni a táptól 8ha majd áprilisban cserélek)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#25896) Sk8erPeter válasza Henk (#25889) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tény, hogy sokat zabál, de nem 620W-ot. Az 1 kW-os meg csak felesleges energiapazarlás.

Sk8erPeter

(#25897) lsc válasza M107 (#25895) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha megnézed az adataim akkor az a gép eszik 200 W-ot a monitorral hangfallal együtt a konnektorból /a proci 3,2-őn, a videokártya 650-en megy (575 helyett) / . A gagyi tápok a ráírt értéket csak hírből ismerik, a giga az le is adja a 460 W-ot . A számításod egy kicsit túlzó . Ami kimaradt, azt a 200 W-ot műszerrel mértem, nem szoftveres számítás . Itt láthatod, a 6400-as procival felszerelt rendszer evett 231 W-ot, egy erősebb videokártyával .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#25898) KicsiPit válasza Henk (#25889) üzenetére


KicsiPit
tag

1000W ne viccelj...azzal meg 1 gépet meghajtok :DDD

Gigabyte ODIN 800 vagy
Corsair 750 TX vagy
Chieftec 850

Üdv

(#25899) Haart


Haart
addikt

Valaki esetleg a [#25894-re]!!! Thx :R

(#25900) zsolt1129 válasza M107 (#25891) üzenetére


zsolt1129
addikt

Corsair VX 450 :K

Haart: VX 450 akart lenni? :B Ne cseréld le. Tökéletes táp az. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.