Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25701) bartucc válasza Henk (#25699) üzenetére


bartucc
addikt

Köszönjük az infót! :C :R

SzZs1: nem a teljesítménye, hanem inkább a kora miatt cserélném, főleg hogy a táp ára mondhatni elenyésző a konfig árához képest, legalábbis ennyi plusszt tuti hogy megér. ;)

voison: simán elbírja a 3870-et is, miből gondolod hogy szervertáp?(ezt én se tudom erről a tipusról)

adorjant: előtted a sorrend, azok közül ami belefér a keretbe, mind nagyon jó vétel, és itt vannak a CX-400 tapasztalatok :K :))

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25702) 3.Aragorn válasza voison (#25696) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Simán elbírja.

Nem minden vándorút céltalan...

(#25703) 3.Aragorn válasza Henk (#25700) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tápot én csak akkor szedem szét kiporolni, ha már lejárt a garancia. Egyébként garanciavesztéssel jár, nem véletlen van lematricázva az illesztés, amit eltépsz ha szétszeded. Amúgy nem árt neki, ha szétszeded és kiporolod, kivéve ha utána ilyen balf@sz módon rakod össze mint a fent említett kolléga...

Ha be van porosodva, nem adja le olyan könnyen a hőt a borda, melegebb lesz, többet jár a venti, hangosabb lesz. Szóval nem használ neki a por.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#25704) voison válasza 3.Aragorn (#25702) üzenetére


voison
tag

köszönet a válaszokért.
:R

.oO VoisoN Oo.

(#25705) 3.Aragorn válasza voison (#25704) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Amúgy kíváncsi vagyok, honnan jött az ötlet, hogy szervertáp...

Nem minden vándorút céltalan...

(#25706) voison válasza 3.Aragorn (#25705) üzenetére


voison
tag

onnan h így adta az arc akitől annak idején vettem,
valamint egy matrica sincs rajta, csak egy pici amin a típus
van rajta. a felfogatáshoz is ki vannak alakítva a szélein ilyen
fülecskék lukakkal.
Ettől persze tévedhetek.

.oO VoisoN Oo.

(#25707) 3.Aragorn válasza voison (#25706) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hm :U

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#25708) Henk válasza 3.Aragorn (#25703) üzenetére


Henk
veterán

Sűrített levegős kifújatás a lyukakon? :U
Én sosem szedem szét.

(#25709) bendeguy


bendeguy
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, a következő konfigurációhoz milyen tápot ajánlotok, lehetőleg ne túl drágát, de persze amit meg kell fizetni a biztonságért, azt meg kell.

Intel Core2 Duo 2,8GHz 3MB Socket 775 E7400
MSI P43 Neo-F
2GB 1066MHz DDR2 RAM CSX (CL5)
Club 3D Radeon HD4830 512MB 2 év garancia
Ezenkívül egy DVD író, 2 winchester lenne benne, meg jó eséllyel egy TV tuner kártya.

Valamint ha van itt helye a kérdésnek, ezekhez midnegy miylen házat veszek, vagy fontos az is, ha igen, miyletérdemes?
Előre is köszi

(#25710) 14adam válasza bendeguy (#25709) üzenetére


14adam
addikt

A ház az mindegy.De egy 350-es Fsp vinni fogja biztonságosan ;)

(#25711) Dyno válasza bendeguy (#25709) üzenetére


Dyno
veterán

Házról én nem nyilatkozom, sokak ajánlják a CM RC331-et 7-8K körül van szellőzéseilgeg valóban jó, de nekem más a fontos hoyg anyagból legyen.Na továbbá tápot 10K körül kapsz Gigabyte Superb 460W-t, ez csendes erős és többek között megvédi a gépedet is.

(#25712) Henk válasza bendeguy (#25709) üzenetére


Henk
veterán

Azért nem árt ha egy jól szellőző házat keresel mert akkor az alkatrészek nem melegednek annyira,többek között a táp sem.Ezáltal halkabb is lesz.

(#25713) bartucc válasza voison (#25706) üzenetére


bartucc
addikt

Azért kérdeztem, mert nem hinném hogy az:) De jó kis táp :K

bendeguy: igen, a giga táp jó lesz, és hozzá egy giga ház olcsón van, ha bejön neked: Több helyen is kapni ezt a 2-t egyben.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25714) nyunyu válasza Henk (#25708) üzenetére


nyunyu
félisten

Sűrített levegős kifújatás a lyukakon? :U

Ha mar 3-4 eve nem volt szetszedve a gep, es nagyon retkes, akkor a flakonos suritett levegovel nem megy semmire, max a legfelso reteg port viszi le, a panelra rasult reszet nem, szoval penzkidobas.

Kompresszort neki. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25715) Henk válasza nyunyu (#25714) üzenetére


Henk
veterán

Én eleve a kompresszorra gondoltam,az a flakonos sz@r felsem merült.
De aki 3-4 évente tisztítja a gépét az mondjuk megis érdemli,hogy ráégjen a kosz. :DDD
Nekem annyi ideig még semmilyen alkatrész nem volt meg.

(#25716) bartucc válasza nyunyu (#25714) üzenetére


bartucc
addikt

Elég akkor ha sűrítettel kicsit "megszellőztetem"?

U.i: Magasnyomású vizestisztító? :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25717) nyunyu válasza Henk (#25715) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja jo.

Csak melohelyen eleg sok retkes gepet/nyomtatot takaritottunk, eleinte flakonos levegovel, persze nem sok eredmennyel.
Aztan fonokom megunta, hogy egy gepre elnyomunk egy 2k-s flakont, ugyhogy inkabb vett egy kompresszort. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25718) f4lcon válasza nyunyu (#25717) üzenetére


f4lcon
őstag

majd amikor szállnak ki a kondik a másik oldaon átgondolja a kompresszor dolgot :Dl

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#25719) Henk válasza f4lcon (#25718) üzenetére


Henk
veterán

Azért azt is lehet ésszel,nem muszáj a 6 bar-t ráengedni élesbe. :DDD

(#25720) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok! Lehetőségem nyílt vásárolni egy használt FSP ATX-400PNF tápot 6 ezer ft-ért. Még 1 év garancia van a tápra, a srác azt mondja tökéletes állapotban van. Szerintetek megéri megvenni? Szerintem jó vétel lenne 6k-ért, de azért kíváncsi lennék mások véleményére is. Köszi előre is.

(#25721) lsc válasza Slyer (#25720) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha tényleg nincs baja akkor jó vétel .

Az élet kegyetlen .

(#25722) Loituma69 válasza Dyno (#25711) üzenetére


Loituma69
őstag

Gigabyte SuperB460W nem csendestekeri a ventilátort rendesen. Az egész gépház berezonál! Minőségi házam van, de ez a gigabyte nem az igazi. A chieftech 450W halkabb volt!

(#25723) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Hello hello

Ide iranyitottak,, pont a felettem hozzaszolt forumtars :) :) :) :) szoval,, van egy chieftech 400 w-os (chieftec 400aa 101),, és vettem bele egy noctua nf-s12 1200,, rádugtam eloszor az alaplapra,, hogy lassam,, mennyit porog,, mármint ellenőrizni tudjam,, ekkor elég szélzajos volt,, és cicergo hangot adott ki magábol a ventilátor,, ekkor a hozzá adott,, mellékelt ulna-val kotottem az alapalra és akkor nem volt hangja de nem is vitte a levegot annyira,, mint amennyire kellene,, szolval javasolták,, hogy dugjam közvetlenül a tápomra,, de akkor meg olyen terhelve,, mondjuk játék közben,, vagy terheletlenul,, mintha ulna-val dugtam volna az alaplapomra,, és fel sem pörgeti a tápom a ventilátort,, és így meg attól tartok,, hogy nem tesz jot a tapomnak,, mert egy kicsit langyos volt mar,, a hazam teteje is. Szoval mit javasoltok?? En arra gondoltam,, hogy megiscsak rákötöm az alaplapra,, és egy szabályzóval mikor nem játszok,, letekerem mivel ugye a táp is minimumon tartja,, és ha játszok,, akkor pedig feltekerem mert akkor ugye ugyis ott a fulhallgato a fejemen. Szoval mi a velemyenetek??

Csa csa

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25724) Henk válasza Henk (#25694) üzenetére


Henk
veterán

Na megkerült a kábel így teszek pár képet is fel a tápról,hátha kedvet kap valaki hozzá. :D
Szóval a doboza így néz ki,semmi extra.Itt a táp a fekete design-al és látszik a kábelek hossza is szépen.A gépben pedig így mutat.Persze a kábeleket jobban is ellehetett volna tűrögetni,de csajom gépe így nagyon nem akartam ezzel baklódni.Meg zárt ház,szekrényben nem is látszik.

(#25725) Dyno válasza Loituma69 (#25722) üzenetére


Dyno
veterán

Rezonálás, az mástól is lehet én isanno azt hittem a tápom kiderült az egyik vinyó csinálja, továbbá minőség ház nem onnantól kezdődik, hogy rávan írva hogy Thermaltake meg CM , meg sorolhatnám tovább, nekem is márkás a házam még is vékony aluminiumból van ami gyönyörűen vezeti a rezonanciát, ha nagyon zavar a hangja a tápnak akkor vidd vissza gariba, de itt nem arról volt szó hogy hangtalan a giga, barátnőmnek is ilyet vettem és volt hangja, egy néma gépbe zavaró is lehet.....de ennyire nem súlyos a helyzet, lehet hogy nálad valami baja van a ventinek.Meg hát most nézem adatlapod, 4870.....azért az megterheli rendesen.....szóval szerintem itt a pont teljesen természetesnek találom, de a rezonálás az szerintem mástól van.....egy garit probálj meg.

(#25726) ramones


ramones
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnkék, hogy a Super Flower 550W (15000Ft) táp milyen minőségű a közép kategóriában?

(#25727) 14adam válasza ramones (#25726) üzenetére


14adam
addikt

Nekem volt olyan tápom,és nemtudok negatívumot mondani.De inkább vegyél ennyi pénzért egy Fsp Blue Storm2 500-ast

Mert a 12-es ágon elég keveset tud leadni,300w-t

[ Szerkesztve ]

(#25728) zsolt1129 válasza ramones (#25726) üzenetére


zsolt1129
addikt

15k-ért már vehetnél egy normálisabbat is. Pl: Corsair VX 450, FSP BS 400, stb.....

(#25729) Dyno válasza ramones (#25726) üzenetére


Dyno
veterán

Egy Corsair CX400-assal jobban járnál, mert halkabb erősebb 12V ágon, meg modernebb.

Zsolt1129: VX450 már jó 20K környékén mozog..... :U

(#25730) zsolt1129 válasza Dyno (#25729) üzenetére


zsolt1129
addikt

Tényleg annyi. :Y Na én lemaradtam egy kicsit az árakkal,amik megint emelkedtek. :W

(#25731) Loituma69 válasza Dyno (#25725) üzenetére


Loituma69
őstag

A rezgés attól van, hogy a 4870-es kártya megterheli a tápom és ezért nagyon pörgeti a ventit és ettől rezeg az egész ház- Tudom már próbáltam 7900GS videkártyával akkor a gigabyte 460W táp néma csendben tette a dolgát és nem rezonált be semmi.

(#25732) Henk válasza Loituma69 (#25731) üzenetére


Henk
veterán

Mondjuk azért az szomorú,hogy egy venti elkezd rázkódni ha magasabb fordulaton kell mennie.Normálisan csak a szélzajnak szabadna nőni ilyenkor.Valahol láttam a táp alá ilyen szilikon lapot,lehet segítene valamennyit elnyelné a rezgés egy részét.

[ Szerkesztve ]

(#25734) bartucc válasza ramones (#25726) üzenetére


bartucc
addikt

Egy CX-400as jobb és fejlettebb, és egész szép is:D

zsolt19900: hát óvatosan, lényeg hogy mindig kapjon elég levegőt, nehogy odaégjen...

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25735) zsolt19900 válasza bartucc (#25734) üzenetére


zsolt19900
őstag

Hello hello

Hat,, de most akkor mit csinaljak?? Most ra van dugva a tapra de nem akarja felporgetni a ventilatort.

Csa csa

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25736) bartucc válasza zsolt19900 (#25735) üzenetére


bartucc
addikt

Mi megy a gépedben?(mennyire van meghajtva?)
Mert hát azt ajánlanám hogy ameddig még ad elég légáramlatot, de nem is találod hangosnak, úgy hajtsd, a hűvős sose árt neki....

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25737) zed1983 válasza Henk (#25694) üzenetére


zed1983
őstag

Köszönöm a hasznos információkat! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25738) Noop


Noop
csendes tag

Sziasztok!

Új gépet készülök venni és nemtudom milyen tápot lenne érdemes vásárolni lehetőleg bírja a strapát és ne adja meg magát 1 év után én ezt a tápot néztem ki :ASUS 450W A-45 GA
Ha valakinek van tapasztalata vele vagy véleménye róla pls írja le
A leendő konfig: ASUS P5KPL-AM
2GB 1066MHz DDR2 RAM Geil Ultra SPD
Sapphire Radeon hd4850 512mb
320GB Seagate-Maxtor SATAII 16MB cache
Intel Core2 Duo 3GHz 6MB Socket 775 E8400

Válaszaitokat előre is köszönöm

(#25739) zsolt1129 válasza Noop (#25738) üzenetére


zsolt1129
addikt

van pár táp ami megbizható és bőven elegendő a te konfigodhoz. PL: FSP BS 400, Gigabyte SiperB 460, Corsair VX 450. Ezek mind kiváló és minőségű tápok.

(#25740) zsolt19900 válasza bartucc (#25736) üzenetére


zsolt19900
őstag

HEllo hello

Hat van benne egy 7600 gt, egy winchester,, meg egy core 2 duo e6300-as és harom ventilator,, szóval annyira nincs gond szerintem,, de az zavar,, hogy nem pörgeti fel a ventilatort a tap ha egyszer kell neki a plusz levego,, elindul, mert ugye elég neki az indulasi feszultseg,, de csak olyan 600 rpm-re porgeti fel a noctuat,, ami 1200-a fordulatra is képes lenne,, és nem pörgeti tovább,, és ezért gondoltam,, hogy megfogom rádugom az alaplapra és egy kis szabályzoval letekerem este,, ha toltok,, és jatek kozben pedig feltekerem,, és akkor igy jo is lesz a dolog szerintem,, vagy van valami mas otletetek esetleg,, vagy mas lehetoseg?? ?? ?? ??

Csa csa

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25741) Somacsek


Somacsek
csendes tag

Sziasztok!
VAn egy Zalman ZM460B-ABS tápom. Tegnap indítanám a gépemet, de nem indul. A tápból csak valami zizegés jött. A venti picit felpörgött,aztán leállt, és így tovább. Közben a proci ventije is próbált felpörögni, sikertelenül. Szerintetek mi a hiba? Javítható? Ötleteket kérek, lécci!

(#25742) 14adam válasza Somacsek (#25741) üzenetére


14adam
addikt

Milyen géped van?

(#25743) Somacsek válasza 14adam (#25742) üzenetére


Somacsek
csendes tag

C2D E6300, 8800GT, 6 HDD, 1 író. A Zalman kb. 2 éve van meg.

(#25744) Dyno válasza Somacsek (#25743) üzenetére


Dyno
veterán

Szerintem valami a tápba, nem stimm.De ha van lehetőséged kiprobálni egy másik táppal, mindenféle képen probáld meg.Valami baja van a tápomnak totyikba, szerintem elöbb tudnak segíteni sőt,ott szerelők is vannak.

(#25745) Loituma69 válasza Dyno (#25733) üzenetére


Loituma69
őstag

Henk és Dyno köszönöm, jó kis oldal érdemes körülnézni más jó cucc is van! :)

(#25746) Loituma69 válasza zsolt19900 (#25735) üzenetére


Loituma69
őstag

Alacsony fordulatú ventit a táp nem tud meghajtani, ez sajnos teljesen normális! Sokáig a Chieftech 450W tápot úgy használtam, hogy egy alacsony fordulatu + fordulatszabályzós ventit raktam a gyári venti helyére. Az alaplapra csatlakoztattam és onnét vezéreltem a fordulatot. Hónapokig ment néma csendben és rendben. Itt ezen a forumon sokan ilyeztgettek :) vagyis jó szándékkal tanácsot adtak, , hogy tönkre fog menni ettől a tápom és a gépet is hazavágja. Addig addig mondogatták írogatták míg el nem adtam a tápot. Itt sokan ajánlották a Gigabyte 460w tápot (ami valójában 380w)ezért vettem egyet és most az van a gépemben. Csak éppen azt bnem mondta senki, hogy az ati 4870 kártyával a táp agyon van terhelve és hangos + rezeg rendesen. Tehát rossz vétel volt, maradhatott volna a chieftech is ennyi erővel. De ezt is már sokszor leírtam, te döntesz a te gépet és a te pénzed!

[ Szerkesztve ]

(#25747) Grifid válasza Noop (#25738) üzenetére


Grifid
aktív tag

Nagyon jó kis táp ez, és tapasztalatom alapján kellően halk is, szerintem ajánlott kategória.
(konfigom a profilomban) Habár ha a késöbbiekben CF-et akarsz a gépedbe inkább menj feljebb biztos ami biztos : Asus A-55GA

(#25748) Loituma69


Loituma69
őstag

http://www.gigabyte.com.tw/Products/PowerSupply/Products_Spec.aspx?ProductID=2796&ProductName=Superb 460

(#25749) zsolt19900 válasza Loituma69 (#25746) üzenetére


zsolt19900
őstag

Hello hello

Akkor most mi is a lenyeg?? Kapcsoljam ra az alaplapomra,, vagy akkor nem lesz jo a tapnak?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Csa csa

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25750) Somacsek válasza Dyno (#25744) üzenetére


Somacsek
csendes tag

Igen, persze, a táp a ludas, másikkal megy. De javítható-e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.