Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48451) BigManus válasza polonic (#48443) üzenetére


BigManus
addikt

Beimportálni? Mit és honnan? Elveszett a fonál :DDD
Van valmi szűrő lista? Csak simán tiltásra állítottam, azóta fog ilyeneket pl. median.hu, doubleclick, stb.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48452) polonic válasza BigManus (#48451) üzenetére


polonic
félisten

Ezek előre elkészített listák. Én beimportáltam mindent és így elég sok dolog fennakad. És akkor a személyes lista is így van beállítva?

(#48453) herb555


herb555
tag

Kösz!

Más:
Ti tapasztalatotok szerint avast avast vagy ESS webvédelme lassít jobban?

(#48454) TFSi


TFSi
őstag

A FSIS tűzfala ezt az üzenetet dobta ki: Betörési kísérlet történt: Fin scan

Ez mennyire durva? Azt nem írta, h esetleg vírus-e, vagy hacker...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48455) BigManus válasza polonic (#48452) üzenetére


BigManus
addikt

Igen, így van beállítva.
Be importáltam én is.
Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48456) polonic válasza BigManus (#48455) üzenetére


polonic
félisten

Szivesen! :K
Ja és még annyi, hogy ezekkel az importálás után nem kell foglalkozni, az ie hetente egyszer, automatikusan ellenőrzi a frissítéseket, ha bővültek a listák, akkor le is tölti. Maximum, ha megjelenik újabb lista, azt be lehet importálni.

(#48457) BigManus válasza polonic (#48456) üzenetére


BigManus
addikt

Rendben és köszönöm!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48458) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg Comodo internet security -t használok. A Comodonak az AV része, van-e olyan jó, mint az Avira free? Vagy az Avira free + Comodo FW jobb párosítás?
Köszönöm előre is!

(#48459) BigManus válasza Gaberking (#48458) üzenetére


BigManus
addikt

Kinek melyik.
Van amit az egyik ismer fel avagy ereszt át, van amit a másik.
Ilyen kérdésre, hogy melyik a jobb nem kapsz objektív véleményt.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48460) F34R válasza polonic (#48452) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezek csak urlfilterek nem lehet szűrni se contentre , se divekre , flash alapú pop-upokra
Ebbe csak az a szép ha egy oldalról mégis csak kellene egy script akkor mehet a levesbe és az egész oldalt kell engedélyezni :N
Domain alapú blokkolás mindegyik böngészőben van , sőt adblock értelémesebb is mert ott legalább tudsz filterezni :P

(#48461) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Helló!

Az volt a brutális amikor fent volt a Panda és felraktam mellé a NOD32 programot és egyszer csak elkezd csiripelni a NOD32, hogy: Vazze vírust találtam a Pandába!
WTF?! Vírusosak voltak a Panda bizonyos .exe fájlok. :DDD

Üdv!

(#48462) F34R válasza Stylewars_kp (#48461) üzenetére


F34R
nagyúr

Whoo ez tipikus 1.0 user Eset-e minek kell két aktív védelmet egymás mellé felrakni, egyébként elképzelhető hogy a karanténozott elemeket találta meg akkor viszont jogos a helyzet :K

(#48463) riki válasza Gaberking (#48458) üzenetére


riki
senior tag

Én a második párosításra szavaznék. Mert a cis-nek, még kicsit sok a fals riasztása,egyes tesztek szerint. Ha a másodikat választod minden kép kapcsold be a D+ -t és a homokozót a falban. Akkor igen ütős védelmed lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48464) Gaberking válasza riki (#48463) üzenetére


Gaberking
senior tag

Köszi!

a homokozót, hogyan kell bekapcsolni?

(#48465) BigManus válasza F34R (#48462) üzenetére


BigManus
addikt

Túl akarta biztosítani magát :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48466) F34R válasza Gaberking (#48464) üzenetére


F34R
nagyúr

Alapból be van kapcsolva ha nem babráltad a egyébként a Defense+ nál lelhető meg.

(#48467) Alex Carver válasza BigManus (#48440) üzenetére


Alex Carver
csendes tag

Szia!
Az, hogy user error az azért nem olyan egyszerű szerintem.
Végül aztán tegnap délután hazafelé a szokásos benzinkutunk shopjában a számlát fizetve vettem egy KIS2011-et is gyorsan. (89.95 $ volt csak 3 évre, az eheti fizetésem egy napi hányadát feláldoztam a védelemre)
Most legalább a következő 3 évig jó védelem lesz a leendő férjem szüleinek azon a gépen. Egyébként errefelé szinte mindenütt lehet kapni kasperskyt. A hypermarketekben, a mindenféle shopokban, benzinkutaknál…
Ma reggel (nem sokkal ezelőtt) közben megjött a netszolgáltatónk válasza is a kérésemre. Még rajta volt a levelező szerveren az az e-mail és meg tudták küldeni újra. (gyorsak voltak és mindent az ügyfélért)
A feltelepített KIS2011 azonnal jelezte, rögtön abban a pillanatban amikor meg lett nyitva a levelező program (Mozilla Thunderbird) hogy van egy fertőzött e-mail, majd azonnal törölte is a csatolt fájlt amit jelzett is a felugró ablakában. Még rákattintani sem volt időm a incoming message –re már törölve volt. Kaspersky kérte, hogy indítsam újra a számítógépet a megmaradt fertőzések eltávolításához. Kicsit félve restartoltam, az előzőek után, de minden normálisam visszajött az restart után, tehát véglegesen és hiánytalanul tudta törölni. Nem úgy mint azt MSE tette. Erre értettem, nem olyan egyszerű ez az user error. Védelem is kell még mellé, ami teszi a dolgát ha kell.
Ha akkor Kaspersky lett volna és nem MSE akkor nem is történik meg és nincsen ez a story sem. De hát nem én döntöttem akkor arról, hogy mi legyen azon a gépen.

(remélem nem nagyon hibás nyelvtanilag a szöveg, próbálom ezért a helyesírás elemzőt is használni)

[ Szerkesztve ]

(#48468) Stephan89 válasza Alex Carver (#48467) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Ha nem titok, hol laksz, ahol minden utcasarkon lehet venni Kaspersky AV-t vagy IS-t, és ahol ennyi egy napi munkabér?

Mert akkor én is megyek abba az országba dolgozni. Konkrétan nem a Kaspersky miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#48469) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Mar eleg regota irok ide a topikba illetve probalom megtalalni a legmegfelelobb vedelmi rendszert, ami nem fogja nagyon a gepet es tenyleg jol ved es vegzi a dolgat rendesen. Jelenleg F-Secure Client Security 9.1 fut a gepen. Eros vedelmet ad szo se rola viszont fogja a gepet idonket felporgeti a procit es kicsit belassitja ezaltal a rendszert es memoriat is sokat eszik. Avast! 6 IS es Nod32 Smart Security 4 Jon most szoba. E ketto kozott vacilalok. Meg kerlek titeket segitsetek a dontesben es nem bannam ha Le irnatok melyik miben eros es osszegezve kihozni a szamomra gyoztest. Elore is koszonom a valaszotokat!

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#48470) Gorneck válasza Alex Carver (#48467) üzenetére


Gorneck
titán

Sok esetben, hogy a user össze vissza nyomogat és sok esetben nem tudja mit, nincs az az AV ami megvédi az ilyen felhasználók gépét...mostanában 1-2 maszek meló mellett nagyon sok ilyen esettel találkozom:
- Mi történt?
- Vmit kiírt, de nem foglalkoztam vele!
- Megnyitottál vmit?
- Igen.
- De ha jelzett rá az AV, akkor miért? Szóval miért?
- Mert érdekelt mi az, meg nem is tudtam mire jelzett.
- Szuper. Grat. 5k lesz a móka.
Erre nehéz azt mondani, hogy nem user error... Az ilyen szitukból van a baj és ezekből van a problémák többsége sajna. :(

Bár igazából mind1...az a lényeg, hogy most egy erősebb védelem került a gépre és talán nem lesz több ilyen.

Gorneck#1239

(#48471) Stephan89 válasza Butcher-HUN (#48469) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Norton IS-t próbáltad már?
Minden elvárásodnak megfelel: gépigénye nulla, védelme pedig kiemelkedően jó, főleg a viselkedés elemzője (SONAR) és a közösség alapú technológiák miatt.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48472) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

A mostanság megjelent F-Secure Client Security 9.1-ben melyik motor van? Az F-Secure 2010-es, vagy a 2011-es motorja?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#48473) dnsi válasza zed01 (#48472) üzenetére


dnsi
aktív tag

Ez még a 2010-es.

[ Szerkesztve ]

(#48474) BigManus válasza Alex Carver (#48467) üzenetére


BigManus
addikt

Egyáltalán nem bántó szándékkal írtam.
Ahogy Gorneck is leírta, erre gondoltam. Ki kell okítani a szülőket, hogy legyen fogalmuk az alap biztonságról.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48475) Butcher-HUN válasza Stephan89 (#48471) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Csak e ketto johet szoba amit irtam mert ezekhez kapnek olcsobban licenszet vagy marad az F-Secure Client Security 9.1 es megoldast talalunk hogy miert tekeri annyira a procit.

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#48476) Butcher-HUN válasza dnsi (#48473) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

De akkor nem szamit elavultnak? Az tudom hogy adtak hozza ki tobb fixet friisitette is magat marmint a modulokat. Hulye kerdes a Client Security le van maradva az IS 2011 tol? Azert kerdem mert ezeket valalatoknak adjak amik nagyobb vedelemre szorulnak.

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#48477) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Megjelent a Novirusthanks Malware Remover 3, szériája.

[link]

To protect and serve!

(#48478) RBJ válasza Butcher-HUN (#48476) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem is a client sec van fent de nem tapasztalok gép tubozódást nála. :DDD
Minden okosan és szépen műszik.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48479) Butcher-HUN válasza RBJ (#48478) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Nekem csinalja de nem tudom miert. Mondjuk en minden vedelmet bekapcsoltam fejlett heurisztika stb. Gondolom a hatterben scannel. Egy program fut nekem a hatterben O&O Clever Cache. Szerinted miert csinalhatja?

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#48480) Stephan89 válasza Butcher-HUN (#48476) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Saját véleményem az, hogy a vállalati verziókat olyan motorra építik rá, amit az otthoni userek már kellőképpen "kiteszteltek". Hiszen a cégek esetében nagy hangsúly van a megbízható, stabil működésen.

Szerintem ezért frissítik később a Client Security motorját.

Üdv.

(#48481) Ge_Og


Ge_Og
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok segíteni? Van egy bontatlan, dobozos NIS2010-e egy ismerősnek. Még tavaly vette valamikor. Megvenném jó áron, mint első jelentkező érte. (5 ezer forint) Ha felteszem a legújabb NIS2011-est a 15 napos próbaverziósat akkor ebben a NIS2010 dobozosban lévő termékkulcsot el fogja majd fogadni és lesz belőle egy 1 éves liszenszem? Ha igen akkor át is buszozok hozzá és megveszem gyorsan nehogy valaki elvigye előlem.
Bocs a tudatlan kérdésért de én nem tudom, hogy nortonéknál hogyan is megy ez.

Köszi előre is a válaszokat.

(#48482) ertz válasza Ge_Og (#48481) üzenetére


ertz
aktív tag

Én mondjuk a buy.norton.com-on vettem a licenszemet, de ugyanígy csináltam, ahogy leírtad (15 napos próba letölt...) és működik rendesen.

(#48483) TFSi válasza Ge_Og (#48481) üzenetére


TFSi
őstag

Sztem előtte tölts le egy 90 napos promót és úgy vedd meg a licenszet, amit a 90 nap letelte után gépelsz be, így + még egy évig érvényes. Egyébként annyi féle 90 napos promo van a nortonból, h én pénzt nem adnék érte, de ezért most biztos lesz megint olyan véleményező fórumtárs, aki nemtetszését fejezi majd ki... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48484) Ge_Og válasza ertz (#48482) üzenetére


Ge_Og
csendes tag

De a mostani már 2011-es. Ez nem lehet baj, hogy én meg ebbe a letöltött és telepített 2011-esbe írom majd be a 2010-es kulcsot? Így is fog működni? Nem nagyon vagyok eleresztve pénzzel és nem szeretném ha kidobott pénz lenne.

(#48483) TFS
Hol van 90 napos promó? Természetesen magyar nyelvű kellene.

[ Szerkesztve ]

(#48485) Stephan89 válasza Ge_Og (#48484) üzenetére


Stephan89
aktív tag

El fogja fogadni. Én még nem csináltam ilyet, de az okosok aszondják! :K

(#48486) TFSi válasza Ge_Og (#48484) üzenetére


TFSi
őstag

Ha gondolod, küldhetek egy linket privátban, ami egy ingyenes 180 napos NAV 2011-et tartalmaz. Minek kidobni pénzt, ha rengeteg kímélő megoldás is létezik?! ;]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48487) Stephan89 válasza TFSi (#48486) üzenetére


Stephan89
aktív tag

De ő NIS-t szeretne. :D

(#48488) TFSi válasza Stephan89 (#48487) üzenetére


TFSi
őstag

Sztem egy COMODO FW+ NAV 2011 jobb, mint a sima NIS, de mondom, mindenki azt csinál, amit szeretne, és arra szórja a pénzét, amire nem szégyenli... :K

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48489) ertz válasza TFSi (#48483) üzenetére


ertz
aktív tag

Amúgy teljesen mindegy mikor gépeli be, mert így meg hozzáadja a 90 naphoz a 365öt...

(#48490) dnsi válasza ertz (#48489) üzenetére


dnsi
aktív tag

Nem adja hozzá.

(#48491) RBJ válasza TFSi (#48486) üzenetére


RBJ
addikt

én még nem láttam 2011 nav 180 napost csak 2010 german verziót. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48492) RBJ válasza Butcher-HUN (#48479) üzenetére


RBJ
addikt

Ez az O&O dolog nem az O O defrag valami alkalmazása és az hülyiti a géped nem a f-sec.
a régi f-sec client 9.01 nél kiírta az érvényeségét a kulcsnak .
most a 9.10 nél nem látok ilyet. valaki ? :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48493) Butcher-HUN válasza TFSi (#48483) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

“ Annyi fele promo letezik“ megis hol mert en egyet sem talaltam. Nod32 Smart Security 4 rol valakinek velemeny? Vagy Avast! 6?

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#48494) TFSi válasza RBJ (#48491) üzenetére


TFSi
őstag

A 2009-es PCWelt NAV promót ha letöltöd, beregisztrálod magad Norton Accountba és megnézed a regisztrációs kulcsot, akkor a NAV 2009 teljes eltávolítása után használhatod a kulcsot a NAV 2011-hez is... :DDD

Butcher: Ez az Avira mellett már a második promo... :K

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48495) Butcher-HUN válasza TFSi (#48494) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Aviranal is a promo hol van hol nincs. Azzal egy darabig jatszogattam de bele untam. NIS hez promo talan de ezek is csak ideiglenes megoldas.

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#48496) TFSi válasza Butcher-HUN (#48495) üzenetére


TFSi
őstag

Teszem azt letöltöm a 90 napos promoját a NAV-nak, NIS-nek, 360-nak, az már 270 nap + itt van a 180 napos promo. Amelyek meg időközben jelennek meg, csak színesítik a palettát. Szinte minden hónapban akad egy-egy jobb progi 180 napos vagy akár 1 éves promóval. Ez az én meglátásom, ha ez bárkinek nehézkes, akkor fizet. Az offolást a magam részéről lezártam... :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48497) RBJ


RBJ
addikt

[link]
Innen erősen hiányzik a szoftver neve. másnál is volt már ilyen problem?
a 9.01 verzió nem csinált ilyet. ez az újabb 9.10 294 verzió csinálja. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#48498) herb555


herb555
tag

Ezt a kérdést tegnap tettem fel csak nem jött rá válasz:

Ti tapasztalatotok szerint avast avast vagy ESS webvédelme lassít jobban?

(#48499) sznorbi2 válasza RBJ (#48497) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Az előző otthoniaknak szánt verziók is csináltak hasonló rigolyákat de a gép újraindítása vagy egy frissítés után szinte mindig megoldotta az ilyen BUG-okat.
Ha meg megpiszkált verzió akkor érthetőek a BUG-ok amire hajlamosak is az F-Secure termékei.

Herb555:

Ha az ESS-t tűzfalában a beállításokat megpiszkálod, hogy jobban figyeljen a tűzfal akkor az kissé észrevehető lesz, míg az Avasté nem igazán fog beleszólni a gép sebességébe a variálod is a beállításokat. Egyik tűzfala sem nagy eresztés, bár a fő feladatát mindkettő ellátja.
Egyébként ez is gépfüggő!

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#48500) ertz válasza dnsi (#48490) üzenetére


ertz
aktív tag

Érdekes, nekem hozzáadta. 1 éves licenszemből még 451 nap van hátra. Minek szólsz bele, ha nem is Norton használsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.