Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47351) polonic válasza RpPRO (#47348) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is akkor, amikor még dinoszauruszok éltek. :)
És a legjobb, hogy akkor még netem sem volt. Azóta semmi se volt.
Ezért is bőven jó nekem a router mögött a win7 tűzfal és mse.

(#47352) F34R válasza polonic (#47351) üzenetére


F34R
nagyúr

MSE korrekt , nekem is most ő van , nincs panasz frissítésre és nincs programon belüli reklám sem , egyedüli feltétel az eredeti OS

* Nekem se volt soha csak ha szándékosan akartam , mint most :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47353) RBJ


RBJ
addikt

Hamarabb elkapod már a kamu Hini /H1N1/ vírust mint online valamit. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#47354) Szellem. válasza RpPRO (#47348) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Jó a képed! :) Eszembe jutott a két kiscsávó:

I'm Cornholio. I'm, from Nicaragua.
I need TP from my bunghole. There will be TP from my bunghole?Are you threatening me?
I am the great Cornholio!!!

[ Szerkesztve ]

(#47355) RBJ


RBJ
addikt

Megkérdezném, hogy egyeseknek honnan van ilyen maszek képük.j pl Polonic, RpPRO nak. a kép listán ilyenek nincsenek. :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#47356) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok!

Erős a gyanú, hogy a haverom gépén kémprogram fut, v.mi keylogger lehet. Tudtok ajánlani egy megbízható progit, amivel meg lehet találni, és kiírtani?

Köszi! :R

(#47357) F34R válasza ImI87 (#47356) üzenetére


F34R
nagyúr

1 HSz , Malwarebytes Antimalware free vel próbálkozz ;)

(#47355) RBJ
egyéni erbírálás és min. őstag rang

[ Szerkesztve ]

(#47358) ImI87 válasza F34R (#47357) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi! :R

(#47359) blattida válasza ImI87 (#47356) üzenetére


blattida
nagyúr

Plusz még hitman pro, esetleg CCE.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47360) #41133696 válasza RpPRO (#47348) üzenetére


#41133696
törölt tag

:R

(#47361) polonic válasza RBJ (#47355) üzenetére


polonic
félisten

Ki kell érdemelni. :DD

(#47362) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

A problémám a következő:

A napokban vettem észre (az ESS tűzfala jelezte) hogy a gépemmel valami random IP címekről akarják tartani a kapcsolatot (fel akarják törni). Főként a systemet hívják meg, de újabban portscannelnek. Első körben feltelepítettem a PeerBlock-ot, ami rögtön letiltotta a kéréseket, ugyanis szerinte ezek az IP-k feketelistán vannak. A következő vírusirtókkal néztem át a gépem: Malwarebytes full scan. Avira Rescue CD. Eset. Ad-Aware Pro (Vipre). Webroot Antivírus with Antispyware. Ensisoft Emergeny Kit. Hitman Pro. Mondanom sem kell, egyik sem talált semmit. Fogalmam sincs mi lehet a Windowson, de valami van az biztos, mert ha tiszta lenne a gépem akkor elkotródnának ezek az IP-k. Aztán később vettem észre, hogy a host fájl megváltozott, abszolút nem volt aktív a localhost (csodálkoztam is hogy nem tudok DC-zni) és valami számomra értelmezhetetlen IP címek volt odaírva. A másik furcsaság hogy aktív volt az otthoni hálózat, persze csak a nyomtató volt megosztva, de én esküszöm semmi számítógéppel nem tartom a kapcsolatot, én egészen biztos nem tettem aktívvá. És az is furcsaság volt hogy normál módon alig tudtam törölni az otthoni kapcsolatot, végül nagy nehezen sikerült törölni.

Mit tegyek? Persze míg a PeerBlock aktív, addig úgy sem tudják feltörni a gépem, de akkor is idegesít.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#47363) zed01 válasza zed01 (#47362) üzenetére


zed01
őstag

Egyre inkább úgy érzem hogy ennek linux lesz a vége, Valszeg törlöm a windowst és feltelepítem az ubuntu LTS-t.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#47364) BigManus válasza zed01 (#47362) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Valami nagy okosságot tarthatsz a gépeden, hogy annyira be akarnak menni :D
Én amióta kizárólag Linuxot ( SUSE ) használok ( a Windowsos gépem alaplapos lett )
azóta csak azért járok ide, mert jó a társaság.
Nincs vírus, sem spyware, semmi kártevő...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#47365) wwhy válasza zed01 (#47362) üzenetére


wwhy
veterán

router?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#47366) zed01 válasza wwhy (#47365) üzenetére


zed01
őstag

A router nem megoldás. Attól még a kártevő (valami hacktoolra, backdoorra gondolok) ott marad a gépemen. Feltörni meg úgysem tudják, míg a PeerBlock aktív.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#47367) F34R


F34R
nagyúr

És komolyan azért akarsz csak a Windows-tól megválni ? ha gond van akkor használj jobb falat :K

(#47368) zed01 válasza F34R (#47367) üzenetére


zed01
őstag

Használtam én jobb falat, megfordult a gépemen az utóbbi hónapban pl. a Comodo is, simán beengedte ezeket az IP-ket. Az Eset sem blokkolta, csak feltette a kérdést hogy engedélyezem-e ezeknek az IP-knek tartani a kapcsolatot a gépemmel. Persze az is hozzátartozik, hogy én nem vagyok windows fan, szívbaj nélkül megválok a windowstól úgy, hogy könnyet nem ejtek érte az biztos. 50 millió kártevő van windowsra, lehetetlen feladat a vírusirtóknak tartani ezt az ütemet. Persze a legjobb megoldás az lenne, ha lenne olyan vírusirtó, ami megtalálja a gépemen tartózkodó kártevőt, de ha nem, akkor nem, legfeljebb nem használok windowst.

Csak a Medal of Honorokat (az újat, meg az Airborne-t) sajnálom, ugyanis ezeket a játékokat megvettem és nem futnak a wine-n. De mondjuk van egy csomó játék ami viszont fut, több játék fut, mint ami nem a wine.-n. De ha nagyon begorombulok, akkor megveszem a Cedegát, ami hivatalosan több ezer játékot támogat és játszok azon linuxon.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#47369) Stephan89 válasza zed01 (#47368) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Comodo is beengedte a támadást? Pedig most még azon is gondolkodtam, mert olyan HIPS-e van, mint semmi másnak, meg maga a tűzfal is #1. :U

Üdv.

(#47370) wwhy válasza zed01 (#47368) üzenetére


wwhy
veterán

Az Eset sem blokkolta, csak feltette a kérdést hogy engedélyezem-e ezeknek az IP-knek tartani a kapcsolatot
épp ezért gondoltam routerre: engedélyezel xyz IP-t, és nincs kérdés, nyugodtan alhatsz:) persze tiszta win telepítés azért most kellhet.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#47371) RBJ válasza zed01 (#47368) üzenetére


RBJ
addikt

Nem lehet ,hogy valamit túlreagálsz?
Lehet megszokott dolgok akarnak ki és bemenni amik windows szolgáltatáshoz hozzátartoznak.
:DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#47372) zed01 válasza RBJ (#47371) üzenetére


zed01
őstag

Ne haragudj elolvastad te a 7362-es hsz-om? :R

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#47373) zed01 válasza wwhy (#47370) üzenetére


zed01
őstag

persze tiszta win telepítés azért most kellhet.

Ha telepítek valamit az egészen biztos nem windows lesz.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#47374) BigManus válasza zed01 (#47373) üzenetére


BigManus
addikt

Csak nem MAC? :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#47375) riki válasza zed01 (#47373) üzenetére


riki
senior tag

Ezt én sem igazán értem mit rejtegethet Zed,hogy ennyien fel akarják nyitni a gépét mint egy konzervdobozt . Tényleg, egy linuxal okosított router mért nem jó ? Tp-link egyes tipusai igen komoly tényező tud lenni védelmi fronton. :F

(#47376) F34R válasza zed01 (#47368) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha nem játszol online akkor , ha tudod függetlenítsd el a netet attól a géptől , vagy csupán ne vegyék róla tudomást sem , mint ahogy én teszem win xp-s fal van most és csak egy MSE figyel be mellette D

(#47377) zed01 válasza riki (#47375) üzenetére


zed01
őstag

Ezt én sem igazán értem mit rejtegethet Zed,hogy ennyien fel akarják nyitni a gépét mint egy konzervdobozt

Az én gépem egy teljesen átlagos gép, átlagos cuccokkal rajta, semmi extra. Viszont van rajta egy kártevő, ami hívná a haverjait, csak a PeerBlock nem engedi.

Tényleg, egy linuxal okosított router mért nem jó ? Tp-link egyes tipusai igen komoly tényező tud lenni védelmi fronton

Mert pénzbe kerül és ha pénzt adok valamiért, akkor az a linuxos Cedega lesz. Ráadásul kényelmetlen is a router, forwardolni a portokat és a forwardolt portokat szinkronba hozni a tűzfallal ahhoz hogy a p2p hálózat működjön, meg hasonlók, nincs kedvem hozzá. Ennél kényelmesebb ember vagyok.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#47378) F34R válasza zed01 (#47377) üzenetére


F34R
nagyúr

nem tudod tűzfalnak megadni szabályként az IP-ket hogy blokkolja?

p2p alatt kazaa emule dc -t érted ? mert elavultak egy torrent ftp xdcc jobb és gyorsabb is

(#47379) BigManus válasza zed01 (#47377) üzenetére


BigManus
addikt

Nemár, ez vicc viszont.
Én régóta Linuxozok, de p2p-t beállítani port forwardolásokkal kb 5 perc alatt megcsináltam.
Szerintem értesz hozzá annyira, hogy ne a kényelem legyen előtérbe.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#47380) blattida válasza zed01 (#47368) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi az, hogy a comodo is simán beengedte ezeket az ip-ket? :F
IP címekről jövő kapcsolatot engedhet csak be, de nem fog semmit sem beengedni, csak akkor, ha azt Te magad engedélyezted vagy tanuló módban futtattad.

Amúgy: én nem tudom, hogy mit csinálsz a gépeden/gépeddel, de nálad is állandóan van valami állítólagos szoftveres gebasz, ami azt jelenti, hogy vagy nincs, vagy valamit állandóan elkúrsz a védelmi megoldásaiddal/a letöltött cuccaiddal...ha már ennyire nyomod a warezt, lehetne annyi eszed, hogy megfelelően viseltess ezen dolgaid iránt. Ez sima júzer errornak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47381) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Lefuttattuk a haverom gépén a Malware Anty Spyware progit, és a keresés a következő eredményt hozta:

Van ezek között olyan, ami ilyen keylogger program? Vagy amit más idegen használhat adatok megszerzésére?

Szerintem az első elég gyanús, de nem értek ezekhez a dolgokhoz.

(#47382) sznorbi2 válasza ImI87 (#47381) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Az első az a spyware logger az eléggé gyanakvásra ad okot a kérdésed terén ugyanis a regisztrációs adatbázisban már benne van, tehát beette magát az XP adatbázisába! :F

Egyébként a Kaspersky-jében is van egy trójai vírus + reklám programja is akad( Adware.Mywebsearch)

To protect and serve!

(#47383) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Most már megváltam a Vipre Antivirustól, igaz nehéz volt, mert egy nagyon jó antivírus szoftver. Azért váltottam, mert ugye bár hamarosan lejárt volna a 30-napos licensz, és kellet valami más antivírus progi, valami ingyenesbe gondolkoztam. Ahogy hallatom az AVG Anti Virus Free 2011 nagyon jó lett, igaz a rendszer terhelésről olvastam, hogy egy picit visszafogja a teljesítményt. Így feltelepítettem az AVG-t. Nos a gépterhelésben érezhető, meg pl. Total C. amikor sok program van egy mappában, akkor kicsit várnom kell míg átellenőrizze a fájlokat, bár ez ugyan úgy van Vipre-ben, ha bekapcsolom hogy fájlok másolásnál ellenőrizte, akkor azért ott is érezhető volt a jelenléte. Így elsőre nem rossz, majd elválik hogy mennyire lesz jó az AVG. Igaz kicsit félek, mert a téves riasztásokban benne van a top 10-ben sajnos, bár inkább nem magam miatt, hanem inkább más(ok) miatt akik használják a gépet. Remélem megfogom szokni ezt a helyzetet. :)

(Aki esetleg tudna tanácsot adni a beállítások kapcsolatban, az akkor írhat nekem privit). :R

(#47384) RBJ válasza Sz_Imre (#47383) üzenetére


RBJ
addikt

Hát felesleges volt megválni a vipi től mert ha jól tudom mindig lehet 30 napos kulcsokat kérni hozzá. ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#47385) RBJ


RBJ
addikt

És most így reggelre következzen nagy ívű hozzászólások a Spy Sweeper Antivirus hoz amit egy oldalon találtam ma reggel. lehet röhögni.

Sziasztok! Tényleg nagyon szuper program! Rendbe teszi a számítógépet! A hekkerek ellen tényleg hatásos, én csak ajánlani tudom, nagyon jó! A feltöltőnek külön köszönet érte!

Kaspersky melle fel lehet tenni??

Nekem a Nod32 van fent,ezt felrakhatom mellé vagy töröljem le és úgy tegyem fel?
Sziasztok! Azért vírusirtó kel, le ne töröljétek!!! Magában nem nagyon biztonságos! Még az akár milyen vírusirtó sem tökéletes egyik sem! Be be megy a vírus! Így a kettő már elég hatásos együtt! Nekem amúgy AVG van és tökéletesen fut vele! Király

Boldogok a lelki szegények ! :N

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#47386) dnsi válasza RBJ (#47385) üzenetére


dnsi
aktív tag

Szép gondolatok... :Y :D

(#47387) Tetete1 válasza RBJ (#47384) üzenetére


Tetete1
senior tag

Így van, én is a 30 napossal használom, pedig sikerült beszerezeni egy 8 hónapos Nodot, de a Viperát csak végszükségben cserélem le, mert még közel annyira sem fogja a gépemet mint a Nod (igaz, se nagyon, de mégis jobban). :U

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#47388) amadeus11 válasza ImI87 (#47356) üzenetére


amadeus11
senior tag

Kaspersky Removal Tool , Malwarebytes , Emisoft Emergency kit

There is a star

(#47389) riki válasza zed01 (#47377) üzenetére


riki
senior tag

Lehet hogy,hülye kérdés ,de a codega-val nem fertőzheted "szét",a linuxot mint wine használatával ? Ha egyről beszélünk.Mert,ha jól értelmezem ez egy linux fölött ,futó virtuális win a környezet. :F

(#47390) BigManus válasza riki (#47389) üzenetére


BigManus
addikt

Nem tud a rendszerében kárt tenni, mivel a Wine virtuális környezet.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#47391) Sz_Imre válasza RBJ (#47384) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Hát lehet hogy felesleges volt megválni, de már nem tudtam többet igényelni, 10minutemailra is hiába fél órát, nem jött semmi levél a Sunbelt-től. De most már mind1, így azért tisztább a lelkiismeretem, azért azt valljuk be, hogy a 30 napos kód kérés móddal nem teljesen tiszta ügy. :U
De mindegy most kipróbálom, hogy milyen ez a AVG. :K

(#47392) McKane válasza Sz_Imre (#47383) üzenetére


McKane
senior tag

" Így feltelepítettem az AVG-t. "

nemhogy a VirusBustert raktad volna fel.. :U ;]

(#47393) Sz_Imre válasza McKane (#47392) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Jogos. :K
De az is csak 30 napos próbaverzió. :U

(#47394) McKane


McKane
senior tag

most hogy buheráltam a VB ISS reklámszűrőjét böngészés közben:

sőt,még a Ph! oldala is kicsit reklámmentesebben jön be.. :D

(#47395) Tetete1 válasza Sz_Imre (#47393) üzenetére


Tetete1
senior tag

Nekem 4 nap múlva járt volna le, 10 percessel kaptam, de valódiemailre nem adott (a magyar). Angol oldalról kértem. :U

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#47396) Imi1981 válasza RBJ (#47385) üzenetére


Imi1981
veterán

Ne kezd már te is azt mint goodspeed!Más oldalakról belinkelt szövegeken és embereken gúnyolódsz!Nem mindenki olyan mint mi itt az oldalon hogy konyítunk legalább valamit a dologhoz.Persze elolvasod mosolyogsz egyett magadba és kész,nem kell másokat fikázni!Ilyenért utáltunk ki egy embert egy ideig,csak ő innen linkelt be hsz-eket egy másik fórumba! : :(((

[ Szerkesztve ]

(#47397) trojankiller


trojankiller
csendes tag

Sziasztok!a most vett laptpomra szeretnék egy jó vírusirtót ti mit ajánlanátok fizetős vagy ingyenesből?jelenleg mcaffe van de le akarom cserélni

(#47398) F34R válasza RBJ (#47385) üzenetére


F34R
nagyúr

lol valaki nem ismer közösségi portálokat és vagy hivatalos honlapokat így jobb híján ahonnan a filmeket és egyéb mást szerzik , onnan szednek védelmi rendszert is fájlmegosztókról.

Őket nem lehet elítélni csak aki terjeszti ezeket mert azzal vív ki magénak respectet .

(#47399) RBJ


RBJ
addikt

Na erre varrjatok gombot.
a nod promos kulcsom nem működik amit itt a napokban szereztünk 6 hónaposat. :((

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#47400) F34R válasza trojankiller (#47397) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak sima vírusírtó ? akkor avira, avast free-n gondolkozz esetleg Microsoft Security Essential on . ezek ingyenesek

Fizetősből NOD32 vagy Norton Antivirus de szemezhetsz akár F-secureval vagy bármi mással csak ezek kicsit gépigényesebb szoftvererek

RBJ

blokkolták ? de rossz már a promo-s kulcsokat is blacklistre rakják

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.