Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48751) akaido válasza Imi1981 (#48750) üzenetére


akaido
addikt

Írj neki egy privát üzit, sztem megadja a címet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#48752) Imi1981 válasza akaido (#48751) üzenetére


Imi1981
veterán

Igaz, azt teszem!

[ Szerkesztve ]

(#48753) vargadani


vargadani
tag

Erre esetleg ötlete valakinek?
http://itcafe.hu/tema/windows_7/hsz_42751-42751.html

Windows 7 Ultimate 32bit + Avira free 2012 + Comodo firewall

(#48754) Fex


Fex
tag

Sziasztok!

Nincs időm az egész topikot végigolvasni, delenne egy nagy problémám.

Van egy xpsp2-vel, és az alábbi a hibajelenség:

Amint az internetre csatlakozok (előtte nem, de ha kihúzom a netet, akkor is megy tovább), "valami a háttérben" elkezdi tekerni a vincsesztert, a hdd activity led folyamatosan ég, és annyira leterheli a gépet hogy tulajdonképpen használhatatlan lesz, csak a reset gomb segít.

Próbáltam vírusirtót, nem használt (avast), tűzfalszoftver sem mondott semmi okosat (zónalarm, a firefox indítása mellett indult el a tekerés, semmi kimenő progi infó nincs a firefoxon kívül).
Mindenféle kémkedő program eltávolítót is próbáltam már, de nem hoztak sikert.

Találkozott már valaki ilyennel? Valami ellenszer?

Köszönöm,

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#48755) BigManus válasza Fex (#48754) üzenetére


BigManus
addikt

Feladatkezelőben nézd meg mi terheli ennyire a rendszert és írd ide.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48756) Fex válasza BigManus (#48755) üzenetére


Fex
tag

Sajnos nem látható a task managerben, mi az ami ennyire terheli.

Nincs sem kiugró cpu, se ram, se I/O művelet.

[link]

[ Szerkesztve ]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#48757) L7wy válasza Fex (#48756) üzenetére


L7wy
őstag

Tedd fel process hacker-t és nézd meg vele is.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#48758) Fex válasza L7wy (#48757) üzenetére


Fex
tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, megnézem, és visszaszólok, de lehet, már csak holnap...

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#48759) F34R válasza Fex (#48758) üzenetére


F34R
nagyúr

Avast + ZA nem a legjobb párosítás a fal maga egy tetűlassú valami , avast nem rosz önmagában de ha állígadtad akkor jó esélyel be van kapcsolva a minden archívum /összes fájl viszgálata , ha esetleg nagyobb telepítőket , iSo-t , .rar-kat töltessz akkor mikor landol a winchestereden vizsgálni fogja "ergó" zörgeti fogja amíg nem végez.

Futtas le egy Malwarebytes Anti-Malware-t ha az se talál semmit akkor a feltevés amit írtam igaz.

(#48760) Fex válasza F34R (#48759) üzenetére


Fex
tag

Szia!

Köszönöm az infót, este kipróbálom! :R

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#48761) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Jelen pillanatban melyik a legkisebb gépigényű vírusirtó?
Amikor legutóbb foglalkoztam a témával akkor a az AVG illetve a Nod32 volt a befutó, de ennek legalább már 2 éve most mi a helyzet? Mit rakjak fel egy 1,5Ghz-es P4-re hogy ne fogja meg a rendszert?

(#48762) Gorneck válasza Poiro7 (#48761) üzenetére


Gorneck
titán

Avira esetleg Avast.

Gorneck#1239

(#48763) F34R válasza Poiro7 (#48761) üzenetére


F34R
nagyúr

Avira , Avast talán még de fentebb leírtam hogy idegesítő lehet a "tekerése"

(#48764) blattida válasza Poiro7 (#48761) üzenetére


blattida
nagyúr

Plusz Panda Cloud és Comodo, esetleg Immunet Free.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#48765) Roxbury


Roxbury
őstag

Egyébként minek az internetes szűrő a vírusírtókba?
Pl. az ilyen puritán víruskergetőkben (de mégis nagyon jó), mint az Avira, meg a legtöbb ingyenesben nincs, ha jól tudom. Talán az Avastban.

Na de mind1. Minek bele, ha ezek is minden fájl olvasást, írást ellenőriznek, akkor meg megfertőződni így sem úgy sem tud a rendszer, csak pluszban lassítják nem?

Vagy esetleg, ha sérülékenység van a böngészőben, akkor jó talán nem? Mivel még mielőtt kihasználná a weboldalon lévő kártékony kód a böngésző sebezhetőségét, még azelőtt megfogja a kereső.

Javítsatok, ki, ha tévedek. :)

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#48766) Roxbury


Roxbury
őstag

Egyébként, tesztelgettem és arra jutottam, hogy jobban fogja a gépet a Panda cloud, mint az Avira (abban nyilvánul meg, hogy kicsit többet gondolkozik minden olyan műveletnél, amikor fájl olvasás vagy fájl írás van, de még a böngésző bezárásától és gyors újra megnyitásakor is (pedig az memóriából dolgozna elvileg) Az Avira meg jobban fogja, mint a Nod 32 2.7. A 2.7 a leggyorsabb (rezidens védelemre értve) nálam az összes közül, amit eddig próbáltam (Avg, Avast, ESS 3.0 -4.2 64bit, Nod 32 3.0-4.2 64bit, 32 bit, Kasper IS-AV, G-DATA, Avira, Nod 2.7, Panda cloud.)
Úgyhogy visszaraktam az Avirát, mert az modernebb az itt írtak szerint, mint a 2.7.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#48767) betyarr


betyarr
veterán

elég sokszor felbukkan itt úgyhogy lassan bele kellene írni az 1. hsz-be,hogy a 2.7-es nodot mindenki felejtse el! közelít a hatékonysága az ie6-hoz,vagy a win98-hoz...már a 3.x verziókat is el kéne felejteni,nemhogy a 2.7-est.

(#48768) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Panda Antivirus Pro és az IS 2011 promóban van a spanyol Pandánál.
[Promotion link]

Ashampoo Anti-Malware a Softpedián Free-ként letölthető.
[Softpedia link]

To protect and serve!

(#48769) blattida válasza betyarr (#48767) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt hiszem, hogy az első hsz. valóban frissítésre szorul, de például szerintem fölösleges beleírni, hogy ne használják az emberek a Nod 2.7-es verzióját, hiszen ez evidens.
Ráadásul, ha ennyire szájbarágósra és részletesre lenne véve, akkor irgalmatlanul hosszú és szinte átláthatatlan lenne.

Ám egy aktualizálás valóban ráfér.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#48770) riki válasza betyarr (#48767) üzenetére


riki
senior tag

Azért ez nem teljesen van így.Tűzfalnak mellé rakod a a Cis falát, aktív homokozóval, lenyomja az Eset saját IS -ét .Próbáld ki . :K

(#48771) Fire/SOUL/CD válasza riki (#48770) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. XP alá nem kell feltenni azt a páros, mivel a NOD32 Antivirus v2.7 nem megy XP vagy újabb OS alatt, a Comodo meg XP előtti OS-eket nem támogatja, legalábbis a legutolsó biztosan nem... ;]

2. Ha feltételezzük, hogy menne XP alatt a NOD32 AV 2.7 és az mellé tennéd a Comodo falat, az akkor sem lenne olyan hatékony, mint az ESS 4.x, mivel a 2.7 alá úgy érkeznének kártevők, mint mustra a muslincák, nem sokra mennél Comodo proaktív védelmével, akármilyen jó is, mert nem helyettesíti/nem is helyettesítheti az AV feladatait/funkcióit... :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48772) Sz_Imre válasza Fire/SOUL/CD (#48771) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

"XP alá nem kell feltenni azt a páros, mivel a NOD32 Antivirus v2.7 nem megy XP vagy újabb OS alatt" Már hogyne menne, megy XP és Vistán is. De itt le is van írva.

Bár abban igazad van, hogy nem érdemes már a Nod32 Antivírust 2.7 verziót feltenni,mert már kissé elavult. Hanem a NOD32 Antivírus /Smart Security 4-es verziót.

[ Szerkesztve ]

(#48773) Fire/SOUL/CD válasza Sz_Imre (#48772) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Maradjunk a gyári oldalon magdott adatoknál. (Teljes lista alján)
Itt nem szerepel XP, nem véletlenül... kb 13 éves kergető, szóval már régen lejárt a szavatossága...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48774) McKane válasza blattida (#48745) üzenetére


McKane
senior tag

tessék a válaszuk a vírusincidenses dologra:

" A Program tartalmaz egy funkciót, amely arra szolgál, hogy új károkozó mintákat vagy hasonló rosszindulatú kódokat gyűjtsön, illetve ezeket a VirusBuster-hez továbbítsa a felhasználó számítógépének illetve az azon található szoftverkörnyezetnek némely adataival együtt. A VirusBuster mindent megtesz annak érdekében, hogy a továbbított adatok között ne legyen semmiféle személyes, avagy személyhez köthető információ azonban ez teljes mértékben nem kizárható. A VirusBuster a továbbított adatokat kizárólag a szolgáltatásának javítása és az új károkozók felismerésének felgyorsítása érdekében használja, azokat bizalmasan kezeli és amennyiben az adatokra már nincs szükség, azokat megsemmisíti. Jelen szerződés elfogadásával Ön elfogadja, hogy a fenti adatok továbbításra kerüljenek a VirusBuster-hez, és egyidejűleg minden, a jogszabályok által megkívánt hozzájárulást megad, hogy a megszerzett adatokat a VirusBuster kezelje.
"

a licenc-szerződés 9.pontja erről szól..

szóval,mégiscsak vírusferzőzés/vírustalálat/gyanú esetén továbbküldi a program a VB-nek a fájlokat legalábbis az én értelmezésem szerint :U

(#48775) Sz_Imre válasza Fire/SOUL/CD (#48773) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben, legyen igazad.

(#48776) Fire/SOUL/CD válasza Sz_Imre (#48775) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hmmm... Ez durva... :W

De akkor sem raknám fel... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48777) Sz_Imre válasza Fire/SOUL/CD (#48776) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szerintem ennél nagyobb bizonyítás nem kell. ;]
Bár már én se raknám fel ezt a verziót.

(#48778) hdf


hdf
tag

Avira tiltakozik erre:
[link]
Ahogy néztem, egy java alkalmazás akart elindulni. :Y
Naponta többször is nézem az oldalt, eddig még soha nem volt gond!
Mi lehet ez?

(#48779) amadeus11 válasza hdf (#48778) üzenetére


amadeus11
senior tag

There is a star

(#48780) riki válasza Fire/SOUL/CD (#48776) üzenetére


riki
senior tag

Azért köszönöm ,hogy korrigáltad magad a nod32 2.7 rendszerigénye végett. Amúgy most is van rá 180 napos Kinai promo. :R

(#48781) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#48771) üzenetére


blattida
nagyúr

Én úgy hat évvel ezelőtt, amikor a 2.7-es Nod megjelent, hosszú ideig használtam XP-n, előtte a 2-est is gond nélkül.

A Comodo felhő alapú av keresője csak a tűzfalban is benne van, mivel a D+ szerves része, csak akkor nem működik, ha a defense+-t kikapcsolod.
Valós időben dolgozik, ugyanolyan hatékonysággal, mint ha telepítve lenne a CAV, igaz, ennek működéséhez, állandó netkapcsolat szükséges.

McKane
Igen, ez valami olyasmi lehet, de egy rendes leírás erről a funkcióról nem ártana, illetve egy korrekt és rövid definíció.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#48782) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Tudom, hogy van megfelelő topic, de itt van egy-két játékos:
Van COD: World At War eredeti játékom. Ma kaptam. Feldobtam a 32 Win7-re, de nem akar elindulni. Mi lehet az oka, és mit tegyek, hogy fusson? Peccss kell neki? És ha igen, melyik?
Köszi a segítséget!

Ui.: Érdekes a Modern Warfare 2 és a Black Ops simán fut hibaüzenetek nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#48783) Fex válasza F34R (#48759) üzenetére


Fex
tag

Szia!

Avast okozta a problémát, eltávolítottam, és most már nincs a tekerés.

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

:R :R :R

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#48784) F34R válasza Szellem. (#48782) üzenetére


F34R
nagyúr

ha jól tudom az a 4 , elvileg menni kellene minden mókolás nélkül Win 7-n is , de jobb klikk a parancsikonnál állítsd be a kompatibilitást Win XP-re ás ok- le.

Esetleg szokásos friss Driver/ Direct X combo

(#48785) Gorneck válasza Szellem. (#48782) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet neki is az a baja amit 1-2 játéknak...sp1 ápdételt 1-2 hálózati cuccot. Sztem a hivatalos oldalról szedd le a legfrissebb pecset...

Nekem anno simán ment...nem kellett neki semmi extra varázslat...mondjuk dx9 frissítést mindig csinálok, de nem hinném az a baja...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#48786) Szellem. válasza Gorneck (#48785) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt írja ki: A World At War Campaign/Coop működése leált.
Nem tudom mi a pék lehet.

(#48787) Gorneck válasza Szellem. (#48786) üzenetére


Gorneck
titán

Rakj fel hozzá pecset...sztem az lesz amit mondtam...hálózati driver (aszhem) friss szivat...

De ez már rohadt off itt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#48788) iNfAntRy válasza hdf (#48778) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Nekem Avira free van fent, gondolom azért nem jelzett semmit mikor az oldalra mentem (?) :)

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#48789) hdf válasza iNfAntRy (#48788) üzenetére


hdf
tag

Én Avira Antivir Premiumot használok.
Valószínű nálad azért nem jelzett.
Amadeus11 Köszönöm!

(#48790) BigManus válasza iNfAntRy (#48788) üzenetére


BigManus
addikt

A freeben nincs web védelem...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48791) riki válasza hdf (#48789) üzenetére


riki
senior tag

Hát nem tudom,mert én is Avira premiumot használok s nálam a Webguard nem jelez semmit.Simán beenged az oldalra.

(#48792) polonic válasza hdf (#48778) üzenetére


polonic
félisten

Itt a wepawet elemzés.
Bogarásszátok.

(#48793) Szellem. válasza Gorneck (#48787) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Többet nem offolok. Peccss megoldott. 1.3-ig fel kellett dobnom, és müxik. Köszi, és bocs a nagyon offért.

(#48794) betyarr válasza blattida (#48769) üzenetére


betyarr
veterán

tudom,hogy minden nem kerülhet bele az egyesbe,de mivel rendszeresen vannak akik a 2.7-el kapcsolatban postolnak,használják is,mitöbb,már olyan is volt,aki kimondottan ajánlotta is egy newbienak,így gondolom elfér benne egy mondat erejéig.végülis nem sok olyan av van,ami még mindig elérhető,van támogatása és fut nem túl régi rendszereken.aztán ki tudnánk kerülni így a felesleges offok és magyarázatok egy részét is (mert ugyebár nem minden noob olvas #1-et.tisztelet a kivételnek).
arra alapozom még a javaslatomat,hogy pl (hogy mást ne említsek) a tápos totyikban is van egy nem ajánlott tápok lista és még csak nem is rövid.
de persze ez egy magánvélemény.písz.

riki:én nem általában beszélek a nod-ról,hanem kizárólag a v2.7-ről.

[ Szerkesztve ]

(#48795) BigManus


BigManus
addikt

A McAfee is képbe került. Hír

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48796) #41133696 válasza hdf (#48778) üzenetére


#41133696
törölt tag

Érdekes , nálam amadeussal ellentétben a Norton nem jelez rá , lehet azóta eltávolították?

(#48797) polonic


polonic
félisten

Csak úgy mellékesen bejelentem, hogy megújult emese oldala.
Szerintem tetszetős.

(#48798) Szellem. válasza polonic (#48797) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egyáltalán nem lett rossz!

Más:

Valaki tudja, hogy mi a helyzet az új Avirával? Mikor lesz kész? Hogy áll? Javítások, fejlesztések?

(#48799) McKane


McKane
senior tag

halkan megjegyezném:

a mai frissítés mérete... :))

szerk1.: amúgy ma délelőtt írtam egy bemutatót az "új" VirusBusterről, ide Logoutra..
elméletileg főcímoldalra szántam, majd meglátjuk mi és mikor lesz belőle valami..

[ Szerkesztve ]

(#48800) HZoli87


HZoli87
veterán

Újdonság: Online Armor 5.0 RC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.