Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48951) F34R válasza BigManus (#48950) üzenetére


F34R
nagyúr

Linuxra minek mikor a legtöbb AV ami van rá az csak on-demand , úgytudom még fent van ő a vteszten azért írtam , hogy "tesztelget" ha simán csak okosan használja a rendszert szvsz fölösleges alá :DDD

(#48952) zed01 válasza RBJ (#48948) üzenetére


zed01
őstag

A NOD32 Linux RC-t, ne root jogokkal telepítsd. Hanem indítsd el a telepítőt simán a terminalból és amikor kéri a telepítő a root jelszót, akkor add meg neki.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#48953) BigManus válasza F34R (#48951) üzenetére


BigManus
addikt

Ok, így már értem :K

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#48954) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Bullguard IS bővített próbaidőszak(90 napos)

[link]

Ugye mindenki tudja, hogy a Bullguard IS a Bitdefender motorját és az Outpost tűzfalát használja!

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#48955) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Megjelent az Online Armor 5 Free/ Premium Firewall végleges változata. :C
Letöltés

(#48956) csaba1203 válasza F34R (#48949) üzenetére


csaba1203
addikt

Eddig tartott a teszt :D
Előjöttek a szokásos problémák a full scann órákig tart,a csevegő program szaggat,az eltávolítás sem tökéletes.Van még mit javítani.

(#48957) F34R válasza csaba1203 (#48956) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor a szokásos Kaspersky rigolya :DDD talán a 2030-s verzióra könnyítenek rajta

(#48958) dnsi válasza Sz_Imre (#48955) üzenetére


dnsi
aktív tag

Köszi! :) :C

(#48959) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Mai olvasnivaló.

[link]

Még jó, hogy meg tudták számolni őket! ;]

To protect and serve!

(#48960) TFSi


TFSi
őstag

Nekem egyelőre a Kaspersky IS 2011 11.0.2.556 hasít, nem fogja a gépet, se a netezést, talán csak annyi, hogy a Win7 indításkor egy fél perccel tovább töltöget, de utána csend és hullaszag... :DDD Ja és a lapim ma már talán gyengének is mondható: 1.73Mhz Dual-Core, 2GB RAM DDRII 667 + egyéb elavultnak számító hardverek...

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48961) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Avirára van most valami megoldás (Premium)?

Pano

(#48962) L7wy válasza Pano (#48961) üzenetére


L7wy
őstag

Avira SSre találtam kb egy hete, promóciós exe-t ami 6 hónapos kulcsot kér.

MOD: és meg is lett: itt
a telepítést nem kell befejezni németül, csak még kulcsot kapsz.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#48963) Szellem. válasza TFSi (#48960) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem szeretnék veled vitatkozni, de az biztos, hogy KIS mellett kétlem, hogy hasítana a géped! 2000 óta használom a Kaspersky-t és mostanában mindent el lehet mondani, csak azt, hogy nem lassítt, vagy pl. nem lassítja a webezést.
Nekem erőgépem van, de azon észreveszem.

(#48964) Pano válasza L7wy (#48962) üzenetére


Pano
addikt

köszönöm

(#48965) F34R válasza Szellem. (#48963) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen dettó valami nem kerek náluk a boot időt nagyon megnyomja kíváncsi lennék egy nem HDD-vel hanem solid state driveal mit csinálna

(#48966) csaba1203 válasza F34R (#48965) üzenetére


csaba1203
addikt

Sajnos sok minden más sem kerek náluk régóta :D :DD :DDD

(#48967) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#48965) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Talán mert boot time védelem is van benne... A Kaspersky mindenkinél megnöveli a boot időt ill. fogja a gépet, ez utóbbi esetben van akinél kevésbé, van akinél meg már nagyon zavaróan.
Az SSD esetén ugyanúgy megvan a "lassulás", csak értelem szerűen nem olyan mértékű...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48968) TFSi válasza Szellem. (#48963) üzenetére


TFSi
őstag

Fogalmam sincsen mi lehet az oka, de nekem az FSIS-hez képest a kicsivel nagyobb boot időn kívül semmi jelentős különbség nincsen. Arra sem panaszkodtam, és a KIS-re sincsen semmi okom. Jelzem nem vagyok mazochista, szeretem, ha egy oldal 1-2 mp alatt megjelenik a böngészőben, nem krepeg a HDD minduntalan és nem zabálja fel a memóriát a védelem. Nálam eddig jól megy a KIS. Komolyan mondom szívesen bebizonyítanám Neked! :K

Annyi még, hogy a Tune-Up Utilities 2010-zel van belőve a gép, de semmi extra ezen kívül... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48969) HZoli87


HZoli87
veterán

Pár kép: Norton Internet Security 2012

(#48970) #41133696 válasza HZoli87 (#48969) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#48971) Narxis válasza HZoli87 (#48969) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó lett, több információt ad mégis letisztultnak tűnik a kezelőfelület.

Thanos was right.

(#48972) vargadani


vargadani
tag

avast free (+tűzfal) mellé mit tegyek még fel 64bites win7-re? mehet az mbam, vagy elég az avast (mert nem igazán látogatok "veszélyes" oldalakat...

Windows 7 Ultimate 32bit + Avira free 2012 + Comodo firewall

(#48973) F34R válasza vargadani (#48972) üzenetére


F34R
nagyúr

Mbam free (on-demand) mehet sose lehet tudni , de sztem elegendő lesz az úgy.

(#48974) zazenke válasza HZoli87 (#48969) üzenetére


zazenke
őstag

honnan lehet tölteni mert nem találom , ki szeretném próbálni én is . Lefogadom hogy bug se nagyon lesz benne , de gondolom a sandboxot még nem tették bele sokak bánatára

(#48975) HZoli87 válasza zazenke (#48974) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem publikus béta, egyenlőre csak a teszterek férnek hozzá.

(#48976) Alex Carver válasza zazenke (#48974) üzenetére


Alex Carver
csendes tag

Általában innen >> Norton Beta Center lehet leszedni a betakat, de jelenleg nincs publikus beta.

[ Szerkesztve ]

(#48977) zazenke válasza HZoli87 (#48975) üzenetére


zazenke
őstag

ez kár

(#48978) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Panda Cloud AV PRO licensz 6 hónapra. :C
[link]

Márciusi kártevő stat. a Kaspersky laborból.
[link]

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#48979) jozsi252


jozsi252
veterán

sziasztok

Érdeklődnék hogy melyik antispyware progi nem akad össze a smart security-val? Illetve melyiket javasoljátok ess mellé?

iPhone 13 Pro Max

(#48980) zed01 válasza jozsi252 (#48979) üzenetére


zed01
őstag

Én a Hitman Pro-t javasolnám, a több antivírus motornak hála, kiemelkedően magas a felismerése. Ez egy Cloud antivírus, ami azt jelenti hogy mindent egy központi szerveren, a felhőben intéz, de csak keresésre jó, viszont azzal pillanatok alatt (kb 1 perc) végez, mert a felhőben végzi a keresést. Nem drága, 20 dollár egy évre.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#48981) riki


riki
senior tag

Lehet ,hogy egy kicsit off lesz.Ismeritek a Win Mate rendszer karbantartó progit ? Win Xp -n próbáltam.Nem csak a rendszert rakta helyre ,amin az Avg, Ccleaner és a Asc is elvérzet,hanem megtalált ,egy nem oda való dolgot. Ami szépen el volt ,aktív kergető mellett.Azóta újra tökéletesen fut a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#48982) zed01


zed01
őstag

Felraktam a McAfee Total Protectiont. Csak kíváncsiságból, hogy megnézzem mit fejlődött az elmúlt egy évben. Ami rögtön szembetűnt, hogy abszolút nem fogja a gépet, olyan mintha ott sem lenne. A SiteAdvisor Live a része, ami együttműködik mind a Sandboxieval, mind a 64 bites Explorerral, mind a Firefox 4-el, ami nagy szó.
Az AV Comparatives legutóbbi on-demand tesztjén 94 %-ot kapott, ami nagyon szép eredmény.
Része az Artemis, ami egy felhő alapú megoldás, állandó kapcsolatban a McAfee központi szerverével ami nagyon gyorsan ellenőrzi a gyanús fájlokat.
Az on-demand szkennelés is sokat gyorsult, egy óra alatt végzett másfél terabájttal.
Úgy néz ki meghagyom fő védelemnek, nagyon kellemes program, ajánlom mindenkinek.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#48983) Fire/SOUL/CD válasza riki (#48981) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan progit, ami ilyen műveleteket szeretne végrehajtani, azt mifelénk nem használunk... :DDD ;]

UI: És még mielőtt jönne valaki, hogy ez fals meg hasonlók, nem, nem az. Én nem szeretem (magyarul likvidálom, megy a saját feketelistámra) az ilyen műveleteket alkalmazó progikat... :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48984) Pano válasza Fire/SOUL/CD (#48983) üzenetére


Pano
addikt

Ne csoda. Feltettem egy virtuális gépre.. Nos, az eredményt inkább nem kommentálom, ez a Winmate egy totális trojan!
Minden virtuális meghajtón létrehozott egy autorun mappát és olyan műveleteket akart végrehajtani, amit megbízható progi nem csinál

(#48985) riki válasza Fire/SOUL/CD (#48983) üzenetére


riki
senior tag

Köszi az infót. Csak azt nem értem,hogy az Avira IS, akkor miért nem reagált rá ? :F
Már likvidáltam,s elnézést ,hogy ajánlottam. Ezek szerint az Avira sem mindenható.Bár én voltam az aki nem nézte meg mással. :W

[ Szerkesztve ]

(#48986) F34R válasza riki (#48985) üzenetére


F34R
nagyúr

VT mind mond rá ? egyébként pofás kis oldalt gányoltak neki én sem gondoltam volna hogy nem spyware mentes :U

(#48987) Fire/SOUL/CD válasza riki (#48985) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az ilyen optimalizálók, rendszerinfó, tweaker stb progik, hogy el tudják végezni a feladatukat, amire hivatottak, kénytelenek a rendszer "mélyebb bugyraiban matatni". Önmagában ez a tevékenység nem feltétlenül káros, csak alapvetően 2 veszélyt rejthet magában:

1. Rootkit-ek szoktak ilyen tevékenységet folytatni, és akkor x86-os rendszer felett teljes felügyeletet gyakorolhat, kizárva a usert, még ha admin is.

2. Az adott progi ilyen tevékenységet folytat, de hiába nem káros, nagyon sokszor egy rendszer "halálát" okozhatja, nem véletlen, hogy sokszor lehet bedőlt rendszerekről olvasni, amiken előtte különböző tweaker és egyéb progikat futtattak.

Ezen okok miatt (legalábbis Én) nem használok olyan progikat (legyen az bármennyire hasznosnak kikiáltott), amelyek ilyen mélyen kotorásznának a rendszerben, mert abból csak gond szokott lenni...

UI: Már végig a Win Mate telepítése során is számtalanszor kérdezett a KIS, mert olyan helyeken matatott/másolt/módosított stb a telepítő, ami nem megszokott, de a próba kedvéért, minden kérdésre a Kaspersky-nek a "megbízható" opciót választottam a telepítés során. Normál esetben már az első feldobott kérdésnél törlöm az ilyen progikat...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48988) dnsi válasza Fire/SOUL/CD (#48987) üzenetére


dnsi
aktív tag

CCleaner ebbe bele tartozik?

(#48989) Fire/SOUL/CD válasza dnsi (#48988) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerencsére nem. :N Alapbeállításokon kell hagyni(vagy ha nem, akkor tudni miket állít be a user) és akkor kifogástalanul végzi a dolgát. A CCleaner egyébként nem matat veszélyes helyeken, Én magam is ezt használom, igaz nem registry takarításhoz.
Ha már itt tartunk, direkt regisry takarításhoz (ami Nálam még nem csinált bajt, pedig több száz vagy ezer bejegyzést takarít ki elsőre) az a Wise Registry Cleaner Free. Ennek ellenére csak saját felelősségre használni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48990) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Kiváncsiságból letöltöttem én is ezt a win matet, de nem nyitottam meg. Ráeresztettem a panda internet security 2011-et, nem észlelt semmit. Bár automatikusan törli ha virust talál, most nem jelzett semmit mikor letöltöttem a filet. Gondolom ha megnyitottam volna panda heuristic scanja felismerte volna. de inkább nem kockáztatok, letöröltem.
VT: 42/2

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#48991) zed01 válasza Fire/SOUL/CD (#48987) üzenetére


zed01
őstag

Én három rendszer optimalizálót használok. A WinUtilitiest (a giveawayon volt egy napig ingyen)), a jv16 Powertoolst (a techno360-on volt egy hónapig ingyen), és a Windows 7 Managert (ezt megvettem). A WinUtilities találta a legtöbb registry errort az első futtatáskor több mint 7 ezret, utána következik a Windows 7 Manager a maga 2500 registry hibájával, majd az utolsó a jv16 a maga pár száz hibás bejegyzésével a registryben első futtatáskor. Azóta is használom rendszeresen ezeket a progikat és nem történt baj. Szvsz szükséges az ilyen rendszerkarbantartó szoftver használata, hiszen egy idő után a Windows nagyon meglassulna a rengeteg junk fájl és registry hiba miatt. Ezek használatával akár több évig is használható a windows, ezt tapasztalatból tudom.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#48992) vargadani válasza zed01 (#48991) üzenetére


vargadani
tag

én advanced system care (pro)-t használok + ccleaner + néha wise registry cleaner. még nem volt gondom egyikkel sem, sem az otthoni gépen, sem a laptopon (na jó volt, de mint kiderült, azt nem ezek a progik okozták)

Windows 7 Ultimate 32bit + Avira free 2012 + Comodo firewall

(#48993) Fire/SOUL/CD válasza zed01 (#48991) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, lehet és célszerű is bizonyos segédprogikat használni. Én is használom a CCleaner/Wise Registry Cleaner-t ill. régebben a PerfectSpeed-et. Igaz esetemben csak 1x, hisz a Returnil "miatt" nincs szükség a továbbiakban rájuk.

De a fent említett progikra nem ugrott soha a Kaspersky, nem akartak olyan módosításokat végezni a rendszeren/registry-ben stb, mint a Win Mate. :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48994) riki válasza Fire/SOUL/CD (#48993) üzenetére


riki
senior tag

Még egyszer köszönöm, neked és Pano-nak azt,hogy az én védelmi vonalamon simán átment program, trükkös dolgait jeleztétek. Ennyit az Avira Proactiv moduljáról.Pedig igencsak megbíztam benne. Aktív hips nélkül sz@rt sem ér az egész.Úgy ,hogy visszatérek a premium + cis falra.Régi mondás : Bevált dolgon soha ne változtass. Hát én jól megégettem magam. :R

(#48995) dnsi válasza Fire/SOUL/CD (#48989) üzenetére


dnsi
aktív tag

köszönöm a válaszod! :R

(#48996) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Új Virus Bulletin eredmények érkeztek!

[RAP teszt]

[VB Összefoglaló]

Az UnThreat remek szereplése igen meglepett a RAP teszten! :Y
Azt használtam is és teljesen jól működött és a felismerése is rendben volt, köszönhető a VIPRE motornak. :K
Az UnThreat-et is ugyanúgy lehet használni legálisan( 30 naponta kérhető a kulcs hozzá) is, ahogyan a Vipre AV-t.
De az Avast is elég jól szerepelt.

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#48997) Roxbury válasza sznorbi2 (#48996) üzenetére


Roxbury
őstag

Avira Free-ben nem csalódtam a RAP teszten. Komoly nagyon!

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#48998) McKane válasza Fire/SOUL/CD (#48987) üzenetére


McKane
senior tag

na,elküldtem azt a winmate programot a VB labornak,mit mondanak rá.
ha tényleg rosszfiú,ők úgyis kiderítik. :B

szerk1.: azért ,nemtudom figyelitek-e , de a VB már nem a 60-70% határán van, hanem majdnem a 80%-ot súrolja.. :C (arra a Virusbulletin tesztre gondolok )

[ Szerkesztve ]

(#48999) sznorbi2 válasza Roxbury (#48997) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Azért a Kaspersky Pure-nak sincs szégyenkeznivalója!

McKane:

Jön szépen takarosan felfele, mint a talajvíz. :C :K

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#49000) Fire/SOUL/CD válasza McKane (#48998) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mint írtam, nem feltétlenül káros, nem feltétlenül kártevő, de csak a tevékenysége miatt is beboríthat egy rendszert. Mondjuk Pano írta, hogy autorun mappákat hozott létre, szóval az meg minek... ;] Majd meglátjuk, mit mondanak a "laborosok".
(Számomra mindegy mi lesz a válasz, mert akkor sem használok ilyen progikat) :N

sznorbi2
igen, végre bekerült a Pure is a csapatba, úgy látszik megtette a hatását, hogy rengetegen bombázták őket levelekkel, hogy teszteljék már azt is...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.