Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#228201) Kolondrum

Véleményetek szerint lehet valamit azzal kezdeni, hogy a kieső autó miatt felborult, nehezebbek lettek a mindennapok, több szerezést kíván, több a körülmény, nehézség, illetve attól tartok nem fogom megkapni azt a pénzt ezért amit HAHU-n ért volna, ha meghirdetem. A logika: Egy legalább ilyet szerválni nem épp egyszerű még akkor sem ha megkapom azt az árat amit a baleset előtti pillanatban ért.
Kedd reggeltől minden percet szervezni kell, én olyan helyen lakom ahová autó kell. Nálunk 2.
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#228202) Qru válasza cOxeR (#228168) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem annyira combos. Nekem a tarcsi nélküli Bubin elöl 277x24, hátul 286x10 (a WRX-en meg elöl 294x24, hátul meg ugyanaz a 286x10-es) tárcsa van.

#nincsbennetarcsi

(#228203) cOxeR válasza Qru (#228202) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez nem turbós auto, “csak” szívó benzin. :)

(#228204) radi8tor válasza Kolondrum (#228201) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

TikTok már feldobta nekem két videódat is. Gerillamarketing? :)

⭐ Stella

(#228205) tboy93 válasza Kolondrum (#228201) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha nem taxis vagy vagy futár, akkor fixen nem fog fizetni a biztosító csereautót :(

Ez most neked übercumi. Ha megkapod az autod uj arat, akkor sem fogsz tudni ugyan ilyet venni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#228206) aero. válasza tboy93 (#228205) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pont ezt akartam kérdezni, akkor még egy indok, hogy ne menjek haza. :N

[ Szerkesztve ]

(#228207) Qru válasza cOxeR (#228203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen azert van rajta jatek fek.

Vagy a tiedre gondolsz?

#nincsbennetarcsi

(#228208) bandus válasza aero. (#228206) üzenetére


bandus
veterán

en azon csodalkozok, hogy talaltal indokot, hogy miert gyere :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#228209) Qru válasza Kolondrum (#228201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha haszonszerzesre hasznalod a kocsit (aka penzt termel neked), akkor fizetik a csereautot. Na most boltba, oviba/suliba, munkaba jarni az nem ez a kategoria sajnos. Ha vallalkozasod van es munkara hasznalod akkor is vannak egyeb feltetelek amiknek meg kell felelni. :(

#nincsbennetarcsi

(#228210) Kolondrum válasza tboy93 (#228205) üzenetére

De ilyen nincs. Ez nekem kár. Kedd reggeltől kár ér minden nap, hol anyagi hol más jellegű. Akkor is gond lenne ha holnap odaadnák a hahu-s értékekét, bár sokkal jobb lenne a szitu.

(#228211) Qru válasza Kolondrum (#228210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo esetben egy honap mulva lesz belole penz. Udv a magyar valosagban. :((

Csereautot nem fizetnek csak ugy, haverom most zongorazta ezt vegig.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#228212) radi8tor válasza Kolondrum (#228210) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja de mire fel térítsék meg ezt neked? Casco?

⭐ Stella

(#228213) tboy93 válasza Kolondrum (#228210) üzenetére


tboy93
nagyúr

Udvozollek a valosagban :( Senki nem mondta hogy ez igazságos. Legritkabb esetben jon ki az ember nullszaldora egy baleset utan, hiaba van kgfb / casco.

En 3 eve szívtam meg rendesen, akkor asszony autoja rottyon volt, nem volt jarokepes. Erre az en automat meg egy pias fszkalap letolta az utrol. Ott alltam auto nelkul en is. 5 napig volt kolcson autom, aztan inkabb vettem egy uj(abb)at. Ha jol emlékszem a biztositos ugyintezes, javítás vagy 4-5 honapba telt :U Addig eleg macera lett volna a kolcson auto.

[ Szerkesztve ]

(#228214) bandus válasza radi8tor (#228212) üzenetére


bandus
veterán

kgfb. amugy en sem ertem, ezt miert nem teriti a karokozo biztositoja, tenyleg baromi kellemetlen tud lenni ha hirtelen auto nelkul marad az ember. bar az is igaz, hogy az esetek 90%-ban kozel sem akkora tragedia auto nelkul megildani a dolgokat, mint ahogy a karosult beallitja, inkabb csak megszokas, kenyelem.

ettol fuggezlenul tenyleg az lenne az igazsagos ha ezt fedezne a biztosito, de ebben az esetben meg az nem tetszene az embereknek, hogy ugrik egyet a kotelezo dija.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#228215) cOxeR válasza Qru (#228207) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen sajátra. :)

(#228216) tboy93 válasza bandus (#228214) üzenetére


tboy93
nagyúr

Foleg, hogy a csere auto flotta nyilvan uj autokbol allna. Na mar most, ha minden 20 eves szakadt roncs helyett is uj autot kene csereautonak adni, akkor igen durva kgfb dijak lennenek itthon...

(#228217) tboldi válasza bandus (#228214) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem bp-iként azért gyakran tényleg orbitális szívás az autónélküliség. :B

Ezért (is) van nálunk 3. :D

[ Szerkesztve ]

(#228218) Snoop-y válasza Qru (#228202) üzenetére


Snoop-y
veterán

380-as elol es 350-es hatul a csillagrombolon ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#228219) Richard! válasza tboldi (#228217) üzenetére


Richard!
addikt

Pedig nálatok helyközi és helyi busz, taxi és vonat is van.

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#228220) radi8tor válasza tboldi (#228217) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erről karigeri is tud szerinted? :DD

⭐ Stella

(#228221) tboldi válasza Richard! (#228219) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, a tömegközlekedés olyan marha jól meg van szervezve, hogy ha véletlenül látok is egy buszt a városban, max. 6 ember van rajta, az is mind nyugger. Szinte senkinek nem felel meg. 🤷‍♂️
Meg az útvonalak is szarok, nekem is ha a vasútállomás a cél, be kell menjek 2 km-t a városba, hiába van ~100 m-re tőlem egy megálló, az odaérkező busz nem arra megy, meg nem is akkor. Van olyan számú, amiből csak 2-3 óránként jön a következő. :D

Taxi nagyon nem rentábilis, utanként 1200 (ha nem emeltek azóta). Ha meg több hónapot kell áthidalni…
Vonattal meg apum pl. nehezen jutna el Ausztriába a munkahelyére. Nem mindig jön EuRegio, a vonatok legalább fele csak Hegyeshalomig megy.

Persze semmi sem megoldhatatlan, de azért na, tényleg nem csak a kényelemről szól.

Ja, a biciklit meg előszeretettel lopják a szlovák piacokra eladni. :D

[ Szerkesztve ]

(#228222) Qru válasza Snoop-y (#228218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na az már döfi. :K Igaz ott súly és tarcsi is van.

#nincsbennetarcsi

(#228223) Richard! válasza tboldi (#228221) üzenetére


Richard!
addikt

Jó, de azért jobb helyzetben vagytok, mint egy falusi, valljuk béé :)
10 éve, amikor oda udvaroltam már akkor is nagy biznisz volt a vasútállomásról a bicókat lopni. :DDD

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#228224) gergo5991 válasza Qru (#228211) üzenetére


gergo5991
őstag

a vétkes félt nem lehet beperelni hogy a baleset által okozott többlet kiadás (kocsibérlés ) és minden mást, + fájdalomdij, stb-t fizesse ki?

(#228225) Qru válasza gergo5991 (#228224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet ellene kártérítési pert indítani.

#nincsbennetarcsi

(#228226) Kolondrum válasza Qru (#228225) üzenetére

Per, idő méreg minden egyéb, kérdés lesz e eredmény.

(#228227) Magnum_ válasza Qru (#228225) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De nincs ertelme, el lesz utasitva, mert arra van a kgfb. En ugyvedkent errol tajekoztatnam az ugyfelem, ha ilyennel megkeresne.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#228228) cOxeR válasza Snoop-y (#228199) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nincs még fent máshol.

(#228229) Reggie0 válasza Magnum_ (#228227) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem csak bevonjak a biztositot is a perbe a felelos oldalalan? A biztositot pereltek mar valaha.

(#228230) Reggie0 válasza tboy93 (#228216) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem gond, a kulonbozetet levonja a biztosito es annyival kevesebbet fizet a berlesre. Sot a berleti dijbol levonjak a "gurulo koltsegeket", azaz az olajcsere, gumicsere, kopo alkatreszek, amortizacio stb.. koltsegeket, amik benne vannak a berleti dijban, de amugy meg magadnak fizedned a sajat autod eseten. Tehat a berleti dij egeszet sosem fogja megteriteni.

[ Szerkesztve ]

(#228231) Magnum_ válasza Reggie0 (#228229) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En (marmint en kepviselo voltam ofc) pereltem mar biztositot, de az a kgfb osszegere ment (ki akarta magat vonni), gyors egyezseg lett a per soran inkabb elso targyalas utan. De az mas volt (olyan is volt, hogy pert akart inditani a biztosito volt munkaltatom ellen, pici levelezes aztan nem lett semmi belole).
Qru es a tobbiek leirtak fent az egyeb koltsegeket, hogy az pech (kocsiberles indokoltsaga pl). Serelemdij itt megis mi?

Ez egy rppant bosszanto dolog, engem js tortek mar ossze tobbszor, nem is lett olyan, mint volt, meg ido, meg penz, meg mereg, stb, de ez ilyen. Tobbek kozott ezert is irtam Kolondrumnak, hogy csak az szamit, hogy ok jol vannak, a tobbi le van szarva.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#228233) Qru válasza Magnum_ (#228227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a kor bezarult.

#nincsbennetarcsi

(#228234) Tsebacsi válasza Kolondrum (#228232) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is csak akkor és kivételes esetben kaptam csereautót, amikor garis szervizen volt a Focus. Amikor nekemjött a hölgy hátulról és majd 2 hétig szervizben volt, magamnak kellett intézni másik autót, kutyát nem érdekelte, mi van.
Az assistance szolgáltatás is 2 munkanapra ad csak ingyen csereautót.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#228235) aero. válasza Tsebacsi (#228234) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itt jár, ha kiesik alólad. Munkatársam (magyar csajszi) kölcsönadta a 208 GTI-jét, picit megrendezték. Kapott egy Leon Cuprát csereautónak, amivel 110-nél elvesztette az uralmat az autópályán és beszállt a bokorba, 11 ezer km-es autó totálkár, másnap hoztak neki egy 118i-t, hogy azzal már jó lenne, ha kihúzná, míg a 208 elkészül. :P Van különbség …

5 hétig volt csereautó, baleset első naptól az elkészültéig.

Ha a legalapabb biztosítást választod, akkor is havi 3-4£ extra csak

[ Szerkesztve ]

(#228236) Tsebacsi válasza aero. (#228235) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudom mi meglepő van ezen, ez itt a vadkelet, itt szarnak a fejedre... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#228237) aero. válasza Tsebacsi (#228236) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Legalább lenne opció … vagy olcsóbb lenne a biztosítás. Mert egy teljes cascoval már közel ott vagyunk, mint a nyugati árak.

(#228238) Reggie0 válasza Magnum_ (#228231) üzenetére


Reggie0
félisten

En nem latom a logikajat, hogy a csereautot miert utasithatna el a biztosito a berles indokoltsaga alapjan. Ha egesz evben a kertben allt egy autom, akkor jogom van hozza, hogy a kiesett idoszakban is alljon egy ugyan olyan szinvonalu(kor, felszereltseg, stb.) a kertben egy. A BKV, utcai berauto, taxi nem egyenerteku vele, mert mas birtoklasi(rendelkezesreallas, varakozasi ido, stb.) es vezetesi elmenyt ad, tehat a karomat nem teriti megfeleloen. Ez az indokolatlansag szoveg inkabb a biztositok szovege lehet amivel haritjak a nem eleg ramenos ugyfeleket, de koze sincs ahhoz, hogy nekem mennyire van szuksegem az autora vagy mi celom van vele.

Amit en hallottam sztorikat aszerint a birok sem szeretik a biztositokat, joszandekbol nem kedveznek nekik.

[ Szerkesztve ]

(#228239) Tsebacsi válasza aero. (#228237) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#228240) Qru válasza Reggie0 (#228238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Más az igazság(érzet) és más a rögvalóság. :(

#nincsbennetarcsi

(#228241) troll81 válasza aero. (#228237) üzenetére


troll81
addikt

Szia nem tudom otthon mi a sok biztosítás árban. Én 291eu fizetek negyedevre resz cascoval.... Otthon nem ennyire magasak az árak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#228242) aero. válasza troll81 (#228241) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Euróban 555 és 575/év. Itt nincs Casco, minden a biztosításban van, de nem fáj a fejem, ha van valami. Ez 280 és 320 lóerő, 28/vidék.

Friss jogsisként horror, inkább 1500/év egy kisautó. Az igaz. Viszont a nyugalom mindennél többet ér.

[ Szerkesztve ]

(#228243) 6030D válasza aero. (#228242) üzenetére


6030D
Ármester

Legyen egyszerű, szorozzuk 400-zal, az 600k/év. A néninek, aki a sok éves Leonnal (?) megtolta a Suzukit, egyszerűbb lenne? :) Jó, nem új jogsi, de visszaeső, szóval érted.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#228244) tboldi válasza 6030D (#228243) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem Opel Agila? :D

Eléggé hasonlít a WagonR-ünkre, csak 1.4 van az oldalára írva, így Suzuki nem lehet.

Nem, mégiscsak Suzuki WagonR+, jobban megnézve 1.3 az a felirat.

[ Szerkesztve ]

(#228245) Puma K


Puma K
veterán

"Adrian Lund 2020-ban olyan 60-65 mérföld/órás sebességgel - tehát úgy 100 km/óra körül - haladt az I95-ösön, amikor egy 2-es BMW-t vezető 29 éves nő visszakanyarodott az autópályán és frontálisan ütközött Lund 540i-jével. A nő a balesetben életét vesztette, Lund megsérült, de az G30-as roncsát látva egészen döbbenetes, hogy mit kibírt az utascella."

Brutális frontális ütközés mutatja, milyen biztonságosak ma az autók

+1:

Former IIHS-HLDI president recounts how his car protected him in high-speed crash

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#228246) aero. válasza 6030D (#228243) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azt nem az én tisztem megállapítani. Olyan korban olyan kismotoros autóra 200 vagy kevesebb az éves idekint. A különbség, hogy mindegy vétkes vagy okozó vagy, a biztosítás adja azt, ami az értelme. Nekem mindegy mit csinálnak az okozóval, azt majd ők elintézik. Úgymond “piece of mind”. Az első év nekem is drága volt, most 3 autóra kevesebbet fizetek és nyugodtan alszok. Valahol az ár is lehet visszatartó erő, 600k otthon már mondhatni elég ijesztő lenne. Sajnálom az érintettet, kitartás. :R

[ Szerkesztve ]

(#228247) troll81 válasza aero. (#228242) üzenetére


troll81
addikt

Szeretnek csak 600 eu per év Biztosítas t fizetni. :R

(#228248) Snoop-y válasza Tsebacsi (#228236) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk nem is 15K az eves biztositas :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#228249) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Ez a klímabomba dolog félsiker. :DDD
Előlre húztam az anyósülést, leterítettem az ülés háttámláját, pollenszűrő ki, természetesen a 3 torx csavar, 1 torx csavarra és 2 csillagfejű csavarra változott. Fél éves pollenszűrő szinte hibátlan, de nem voltam elégedett a Bosch antibakteriális csodával, így megy majd be helyette a Mann FP. Klíma leghidegebb, maximális sebesség, belső keringtetés. Felrázom a bombát, berakom az anyósülés mögé, 10 perc múlva megyek, hát csillog a lábtér hátul. :W
Legalább jó vegyszerszag van, most szellőztetek, következőleg kérek kölcsön egy ózongenerátort. :U
Ha marad a kocsi időszerű lesz a klímagázt töltetnem, majd a klímás fertőtlenít.

(#228250) Tsebacsi válasza Snoop-y (#228248) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Manapság inkább 30k de gondolom helye és autója válogatja. Plusz a fizetések mintha 2-3x magasabbak lennének. :U :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.