Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184051) cappa72 válasza kisza25 (#184049) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tyű... szép... ja, nem.

(fűtik a hidat)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#184052) tboy93


tboy93
nagyúr

Reggel kaptam egy fasza kavicsot. Ez javítható még valahogy cserén kívül?

(#184053) bandus válasza tboy93 (#184052) üzenetére


bandus
veterán

Amennyi latszik belole az alapjan siman, csak vidd el meg ma ha tudod a karglasszhoz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#184054) focvis válasza tboy93 (#184052) üzenetére


focvis
veterán

A lyuk javítható, a félkör alakú repedés szerintem nem.

(#184055) Magnum_ válasza tboy93 (#184052) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem a repedest is fel tudjak tolteni.
Ragaszd le kerlek celluxxal, hogy ne menjen bele a mocsok

I humbly and respectfully decline™

(#184056) MC Pite


MC Pite
veterán

Macsugával ritkán vagyok kibékülve, most se sikerült belopnia magát a szivembe.: C3 teszt.
Sokszor a saját lustaságát/felkészületlenségét/hülyeségét sorokon keresztül képes ecsetelni, amialatt... feltűnhetne hogy ő nézett be valamit. Félreértés ne essék, nem szeretem a nagyon uncsi steril cikkeket, de néha olyanokba kötnek bele (nincs hova tenni a kalaptartót, majd a manuál 45. oldalán ott van hol a helye; marha nehéz döntei az üléseket(5 soron át leírva!), ami egyébként 2 másodperc, vagy itt nekiáll ekézni az alapmotort, amiből 10 helyen az jön ki, hogy túl alacsony fordulaton nyesztette). És ugye nem csak úgy fikázom, hanem a tesóját hajtom. És asszonynak hasonlók a felvetései, de ötödik vezetés után már ő is rájön, hogy az ezeröccá' az itt 1900-2000, és innentől helyreáll minden; és ilyen 'durva' pörgetés mellett is 4,8 alatt fogyaszt vegyesben.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184057) tboy93


tboy93
nagyúr

Megmutattam szélvédősnek (szelvedojavitas.hu). Azt mondta, hogy javítható, de el nem tüntethető. Tehát a repedés látszódni fog, műszakin problémás lehet. A komplett művelet 20.000Ft lenne. A csere fórumtárs tapasztalata alapján 75.000Ft az Accordon (Pilkington).

[ Szerkesztve ]

(#184058) tboy93 válasza Magnum_ (#184055) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincs az irodában semmi ragasztó :W

(#184059) Integrale válasza MC Pite (#184056) üzenetére


Integrale
veterán

Remekül fogyaszt az a kis motor. Skóciában béreltem egy 2008-at, elmentünk teljesen északra, ahol rájöttünk, hogy elbsztuk a foglalást, és este 8-ra kell visszavinni az autót.
Szerencsétlen autó kapott rendesen visszafelé, előztem ahol lehetett, nagyrészt 4-6e között volt a mutató. Majd teletankoltam, és 4,77l, 600+ km-re. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#184060) molnarpeter válasza tboy93 (#184057) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha meg egy kis festék lepattan a régi üveg kiszedése közben, ott kezd el rohadni... Lehet megpróbálnám a javítást emiatt.

(#184061) tboy93 válasza molnarpeter (#184060) üzenetére


tboy93
nagyúr

De minek javítsam, ha utána februárban nem fog átmenni vele a műszakin? :( Szaki szerint a ragasztó bemegy ameddig bemegy, de teljesen nem lesz eltüntetve az fix.

Persze eszembe jutott amit írtál, ez nem teszi könnyebbé a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#184062) focvis válasza tboy93 (#184061) üzenetére


focvis
veterán

Ígérj a szerelőnek pluszban 5 rugót, hogy kezelje le az esetleges sérüléseket (noverox, korant, hammerite(?)) és ne kapkodjon.

75 ezer nem kevés, nézz körül. Természetesen nem vagyok otthon a japán autók szélvédő áraiban, Golfra 175 ezer volt márkaszerizben cascóra, gyári szélvédővel. Régebben ilyen 20-30 ezreket mondtak utángyártottra.

(#184063) tboy93 válasza focvis (#184062) üzenetére


tboy93
nagyúr

220 a gyári beszerelve.

(#184064) Qru válasza focvis (#184062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reális ár, nekem a Bubira 70k volt a legjobb ajánlat (50+20k) márkás utángyártott üveggel.

mod:

Ja és ez a mezítlábas szélvédő, se esőérzékelő se sötétedés érzékelő.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#184065) BigBlackDog válasza tboy93 (#184063) üzenetére


BigBlackDog
veterán

UFO Civicre (esőérzékelő ON, fényérzékelő OFF) 2016 körül 120-150e Hufot mondtak márkaszervizben, ha jól rémlik.

(#184066) ngaba válasza kisza25 (#184042) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszi. Nem vágták ki a fát, ugye? Mert akkor teszek egy próbat az önkormányzatnál, annyit megér.

Bár ha őszinte vagyok magammal, azt sem gondolom, hogy az ő hibájuk volt.

(#184067) Integrale válasza tboy93 (#184063) üzenetére


Integrale
veterán

Akkor nem is gondolkozom tovább, hogy cseréltessem-e az enyémet. Nincs repedés, de apró kavicsokból már van sok, 41e Ft beszerelve a szenzoros szélvédő (szélvédőn csak a helye van kihagyva a festésben, minden más szenzor a tükörben van).

"Bad reklám is reklám too"

(#184068) Jorus válasza tboy93 (#184057) üzenetére


Jorus
nagyúr

Subarura múlt hónapban 98k volt mindennel együtt a csere, ebből 58k volt az utángyártott szélvédő, a többi a ragasztó, kéderizé, munkadíj. Annyi a plusz, hogy lapátfűtős szélvédő kellett, a sima 44k lett volna.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#184069) tboy93


tboy93
nagyúr

Köszi srácok, úgy tűnik ez ennyi. Utoljára 2015-ben kaptam talán kavicsot, akkor parkolóban megoldották 5.000-ből. Ez most nagyobb szopás.

(#184070) Kardos.N


Kardos.N
tag

Sziasztok.
Adott egy opel astra j széria.
Navi 650 média rendszerrel.
Egyik napról a másikra, a bluetooth funkciót nem tudom aktiválni. Hiába probálok rámenni a párositott listára, se kitörölni se kiválasztani nem tudok.
A menüben is az ikonja el van halványodva.
Se az interneten nem találtam megoldást sem a kézikönyvben.
Lehetséges, hogy egy frissítéstől megjavulna?

(#184071) Qru válasza Kardos.N (#184070) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy szoftveres gond és nem HW-es, akkor megoldhatja egy frissítés. De esetleg az Opel topikban többet tudhatnak erről.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#184072) focvis válasza Kardos.N (#184070) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem lesz jobb ötlet, húzd le az akkusarut 5 percre. Utána újra kell tanítani majd az ablakokat, esetleg a rádiót kódolni kell, stb.

(#184073) BigBlackDog válasza Kardos.N (#184070) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gyári beállításokra való visszaállítással próbálkoztál?

(#184074) MC Pite válasza Integrale (#184059) üzenetére


MC Pite
veterán

Jaja, már egy 8 éve olvasok ilyen motorral szerelt autókról tesztet, és amikor a negyvenedikben más mondanak mint a korábbi 39ben (és a saját tapasztalat is ott van mintegy mellékesen) akkor jön az, hogy a cikk olvasásakor megszorozd a Macsguafaktorral innentől amit ír.

Én csípem ezt a motort, elbírna a kisebb ejtés végett egy hatos váltót, de ezzel is együtt lehet élni, megy ha kell, olyankor fasza hangja van, amúgy meg nincs és nem eszik sokat.
Kérem kapcsolja ki.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184075) Qtya123 válasza EQMontoya (#184036) üzenetére


Qtya123
őstag

Mondjuk a csávót sem értem, jól tökön lőtte magát. Nem áll össze nekem a gondolkodásmódja:

- vett egy Leont 4,4 milláért ->oké
- nem sokkal ez után jött a tavaszi COVID, féltette az állását/anyagiakat és eladta -> érthető
- augusztusban már el is felejti a COVID-ot és hurráoptimizmussal majdnem beleugrik egy jóval drágább új autóba és még hitelt is akar felvenni -> mivan?
- szeptemberben rájön, hogy még itt a COVID és nem fog szárnyalni a gazdaság és újra elkezdi félteni az állását/anyagiakat és visszamondja az új autót -> érthető
- a COVID és a lezárások kellős közepe alatt újra elkezd keresgélni 4-5 millió között autót, miközben pár hónappal a jóval enyhébb COVID alatt pont azért adta el a Leont, mert félt a vírus okozta anyagi kockázatoktól --> mivan? Skizofrén? :DDD :N

Most vírus ide vagy oda, ugyan oda akar visszatérni, ahonnan gyorsan menekült.

tboy93: Az én autómon is b@szott lekezelni valami aranykezű a szélvédőcsere során a karosszériát. Ez még az előző tulajnál történt. 2014-ben vettem az autót, 2016-ra elkezdett előjönni.
Nálam is kapott egy új, gyári szélvédőt, nekem 130ezer volt a Toyotában a gyári fűthető. A Gustavsson Carosserie cserélte, ilyen volt alatta: [kép]

És ilyen lett: [kép]

Remélem ez megfelelő és tartós lesz.

[ Szerkesztve ]

(#184076) forceberg válasza Qtya123 (#184075) üzenetére


forceberg
veterán

Nem áll össze nekem a gondolkodásmódja
Mert nincs is :D

--> mivan? Skizofrén?
Egységnyi barom, mint a lakosság xx%-a. :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#184077) ngaba válasza forceberg (#184076) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én sem annyira értem.

De mentségére szóljon, hogy a legtöbben nem erre a drágulásra tippeltek volna, pláne a 4-5 milliós kategóriában.

Ha egy valóban húzós válság beüt, akkor páran átülnek olcsóbb autóba, és inkább az olcsóbb autók ára megy fel, az új(abb) autókat meg nem tudják eladni.

A 2008-as válságnál a kereskedők örültek, ha valaki vett autót, és ilyen 1 milliós kedvezményt adtak a Fiat Bravoból is, bár nem tudom, hogy mennyi volt abból a "valós" kedvezmény (a nagybátyám vette eredetileg azt is)....

[ Szerkesztve ]

(#184078) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv srácok, érdeklődnék: Honnan tudom ilyenkor, hogy működik-e a klíma? (ford kétzónás digit, 2008 évj.)
Mert hogy ugye van az, hogy használjuk néha télen is, a kenés miatt, stb. Viszont ma bekapcsoltam, kint +1 fok, a bentit levettem 16 fokra, és nem vettem észre különbséget a befúvott levegő hőfokában. Az alapjárati fogyi sem emelkedett, mint nyáron, ha bekapcsolom.
Tehát honnan tudható, hogy jó-e?

-

(#184079) dj79 válasza 7Sony7 (#184078) üzenetére


dj79
senior tag

sehonnan, általában 7 fok alatt nem kapcsol a kompresszor.

(#184080) kisza25 válasza ngaba (#184066) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nálam vihar törte le az ágat, 3nappal később jött a kárszakértő, a faágat a közteresek már rég elvitték.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#184081) Peter.70 válasza 7Sony7 (#184078) üzenetére


Peter.70
őstag

Esetleg ezt meg lehet próbálni: Takard le a belső befúvókat, kapcsold be klímát, tedd LO állásba. Max ra. Ezután géptetőt nyisd ki, a klíma cső valamelyik oldalon a klíma szelepeknél lévőt fogd meg. Ha jég hideg akkor klíma jól működik. Télen így lehet ellenőrizni a klíma rendes hűtését.

[ Szerkesztve ]

(#184082) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Nem tudjátok.,lehet a gyári fejegységekhez olyan antenna jelerősitőt venni,melyet csak bedugook és nem kell vezetgetni sehova? A vezeték sajnos eloxidalodott. Igy csak minimális jrlet fog.

(#184083) focvis válasza ngaba (#184077) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem hosszabbítják meg a törlesztési moratóriumot, akkor (akár) jó vételek is jöhetnek jövőre.

Most valóban drágultak az autók, így a fenti gondolatom ellenére érdemes tartani a fiatalabb vasakat.

(#184084) ngaba válasza focvis (#184083) üzenetére


ngaba
aktív tag

Most eleve valami szokatlan, új, fájdalommentesebb válságkezelés van a világon mindenhol (keress rá arra, hogy Modern Monetary Theory / Modern Pénzügyi Elmélet). Én nem értek a közgazdaságtanhoz, de az államok bátran adósodnak el, és a jegybankok finanszírozzák a dolgokat pénznyomtatással, és látszólag működik, nem száll el az infláció (csak az államadósságok).

Páran azt mondják, hogy ez hazárdjáték, és ebből egy akkora válság lesz előbb-utóbb, hogy a 2008 eltörpül mellette (mondjuk már a covid előtt is elég sokan azt mondogatták, hogy nagy válság várható, mert valahogy ez az egész új elmélet "2008 szőnyeg alá sepréséből alakult ki"). Aztán majd kiderül, hogy melyik oldalnak lesz igaza, utólag meg lehet magyarázni mindenről, hogy "logikus". Így józan paraszti ésszel úgy látom, hogy az biztos, hogy pénzügyi trükközések sokáig nem tudják elfedni azt, ha nincs termelés / munka; de egy darabig működhet (akkor lényegében a megtakarítók / befektetők "hitelezik" a dolgokat), csak nehogy egy ponton elfogyjon a bizalom, mert akkor csúnya világ lesz.

Szerk: Az, hogy idén is megdöntenek minden rekordot a Black Friday napok, nem azt sugallja, hogy annyira válságtudata lenne az embereknek. Egyedül a lakásárakon érződik valami, de az simán lehet az Airbnb-turisták / egyetemi albérlők eltűnése miatt is (nem olyan jó befektetés most).

[ Szerkesztve ]

(#184085) tboldi válasza ngaba (#184084) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apropó black friday...

A Lumeneten akcióban 7690 a Philips GT200, én meg 7500-ért vettem a DT-Xenontól teljes áron. És már át is vettem. :)

(#184086) joshua7 válasza forceberg (#184076) üzenetére


joshua7
veterán

Nekem is ilyesmi jelző jutott az eszembe. De már a legelső résznél, hogy érdemi ok nélkül inkább szabadult az autótól.

Semper Fi

(#184087) MC Pite válasza Remekelek28 (#184082) üzenetére


MC Pite
veterán

1, Van olyan aminek csak táp kell és bedugod a rádió és az antenna közé...
2, De ez sz#rt se ér addig, amíg rossz az érintkezés.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184088) molnarpeter válasza Remekelek28 (#184082) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A hibát kéne javítani inkább.

(#184089) szabonagyur válasza joshua7 (#184086) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy gondolom ő is megvette az autót úgy, hogy ha bármi történik nem marad pénze... Ha nem úgy veszi meg a Leont, hogy nincs tartalék akkor nem akar szabadulni egyből. Ez sajnos elég szomorú gondolkodás mód (saját vélemény).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#184090) molnarpeter válasza focvis (#184072) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elég a fejegységhez tartozó biztosítékot kivenni, akkor kevésbé kell újra órát beállítani, ablakot tanítani, stb. Mondjuk én is a sarut venném le, gyorsabb a biztosíték keresésnél :D

(#184091) Remekelek28 válasza MC Pite (#184087) üzenetére


Remekelek28
őstag

És van olyan amit csak bedugok a fejegység sntennarészébe és elvezetem vslahova felülre? Hátha kicdivel jobban fogná az adókat. Olyasmire gondolok mint amit a szobai hifiknél adtak.

(#184092) forceberg válasza joshua7 (#184086) üzenetére


forceberg
veterán

+ (#184089) szabonagyur: Látszat mindenek felett! :W

Sajnos, szokott olyan lenni, hogy rövidebb az a takaró, mint gondolta képzelte az okos honfitárs...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#184093) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#184091) üzenetére


Remekelek28
őstag

Találtam egy ilyet. Ez lehet jó lenne. [link]

(#184094) MC Pite válasza Remekelek28 (#184093) üzenetére


MC Pite
veterán

Erről beszéltem. Kevés lesz esetedben. A zavaros vackot fogja felerősíteni, azaz szart se fog érni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184095) Remekelek28 válasza MC Pite (#184094) üzenetére


Remekelek28
őstag

A teljes antenna vezetékcserét mennyiért csinálhatná meg egy villamosságis?

(#184096) vans? válasza vans? (#183527) üzenetére


vans?
őstag

Na, kaptam 1000 EUR + AFA ertekben ajanlatot, azt hiszem otthon lesz majd egyszer megcsinaltatva. :D

hábm bábm

(#184097) 7Sony7 válasza dj79 (#184079) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi.
Peter70: köszi, megpróbálom azért így is. De miért kell letakarni a fúvókákat?

-

(#184098) Qru válasza Qtya123 (#184075) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért halogatom én is a cserét, még nem talaltám meg a megfelelő helyet. Eddig 2 helyet néztem de mind a kettőről rossz tapasztalatok vannak az ismerősi körben. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#184099) Qru válasza Qtya123 (#184075) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán csak elhamarkodta az eladást most meg nem tetszik, hogy drágábban szarabbat kap mert nem erre számított.

#nincsbennetarcsi

(#184100) Kardos.N válasza Qru (#184071) üzenetére


Kardos.N
tag

Köszönöm.
Szerintem is inkább szoftveres probléma lehet.
Utánna lesek youtubon hátha megoldható házilag :C :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.