Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183201) Szada85 válasza oliwire (#183198) üzenetére


Szada85
aktív tag

A "legelegánsabb" mód a hardwire kit, kamerán kívül semmi nem látszik, és a szivargyújtó is megmarad "teljes értékünek".
Én pl. jellemzöen a hátsó ablaktörlö biztijére szoktam kötni (nem létfontosságú egység, ha bármi gubanc is lenne), ott csak gyújtásra van táp, nekem meg csak menet közben kell.

(#183202) simonjoe válasza tboldi (#183200) üzenetére


simonjoe
őstag

... általában olyan helyre állok a CC-vel ahol nincs egyik oldalt sem senki, ha közben beáll valaki, na azt már venni fogja. Nekem ennyi elég. :K
Nálam megy még egy darabig, a rádió is szól, megy a belső világítás meg a kutya tudja mi. Kell idő a mire leáll.

Joe

(#183203) tboldi válasza simonjoe (#183202) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is igyekszem így állni, de nem mindig/mindenhol van erre lehetőség.

Nálam erre az 1-es kapcsolóállás való (a.k.a. ACCessories), és addig megy, amíg le nem kapcsolom. :D

(#183204) oliwire válasza tboldi (#183200) üzenetére


oliwire
őstag

Értem, ma is tanultam valamit! :)) Köszönöm! :R

(#183205) -v- válasza Qru (#183187) üzenetére


-v-
addikt

2.0 pd-t az ugyenez. 2000-3000 között tüzijáték előtte utána meg semmi

Utána dehogynem, utána jön a lenyalt olajpumpa hatszögtengely meg a motorgenerál ;]

(#183206) MC Pite válasza tboldi (#183185) üzenetére


MC Pite
veterán

Utcára nem sok a yellow, mármint elsőre hidegen is rendesen fog és tárcsát se zabálja le?

Én LPR meg utóbbi pár évben Textar betétet rakok mindig, Greenstuffal szemeztem sokszor, de kicsit bazári lenne, hogy színes az autóinkon. A tömör Powedisc mellett is fasza, a LPR (aftermarket, de gyári logó benne volt) betét meg le se írom, hogy csak nálam kb 135öt bírt, és az új tulaj még vagy tizest belarakott még, és asszem még mindiag az van benne. Érdekes, a Brembo Max tárcsa kevesebbet bírt alatta :DDD.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183207) tboldi válasza MC Pite (#183206) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyszer sem éreztem még, hogy rossz lenne hidegben. Mondjuk mire kitolatok az utcára a kert végében lévő garázsból, így is, úgy is fékeznem kell párat, valószínűleg ezalatt melegszik már annyit, hogy az utca végén, a kereszteződésben ne okozzon gondot.

Egy éve vannak fent (6-7000 km), nincs még tapintható válla a tárcsáknak.

(#183208) -v- válasza tboldi (#183207) üzenetére


-v-
addikt

Itt egy jó videó a yellowstuffról :K [link]

(#183209) MC Pite válasza -v- (#183205) üzenetére


MC Pite
veterán

De genya ;]
A kicsit betegeskedő 1.9 dci Traffic is ilyen volt - 600k után, előzés közben mintha motorfékbe csapott volna át, nem röhögtem.

tboldi: Pályanapozol kicsit, vagy csak időnként keményebben kergeted Szerpentinen, vagy hogyhogy yellow? És ha a második, hol a fenébe van rá mód? :))

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183210) -v-


-v-
addikt

Andriska is a szép új Biatorbágy-Etyek-Alcsútdoboz szakaszon hajtja az M2-t úgy nézem ;]
[link]

Ez az egyetlen új bmw ami kéne .. plusz performance package ;]

[ Szerkesztve ]

(#183211) kisza25


kisza25
félisten

Értem én, hogy alapból nem jár "tablet", de ez csak szerintem néz ki gagyin :F amúgy kormany meg a többi tetszik
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#183212) tboldi válasza -v- (#183208) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem vágsz át, már felismerem az URL-t, ha csak ráviszem a kurzort a linkre. :P

(#183209) MC Pite: A sárga színt jobban szeretem, mint a zöldet. :DDD
Nem pályanapozok, se nem szerpentinezek (egy Jazz-zel?), csak az elérhető legjobbat akartam.

(#183213) -v- válasza tboldi (#183212) üzenetére


-v-
addikt

Na majd legközelebb valami bit.ly link mögé rejtem.

(#183214) MC Pite válasza kisza25 (#183211) üzenetére


MC Pite
veterán

Kb minden gyártó ezt csinálja.

Sokkal nagyobb baj, ha ennél archaikusabb 1,3%-os lejtéses H4es, 1100 lumenes sárgás izzóval jön ki az autó nornális világítás helyett; és sajna erre is bőven van példa még 5-9mFt környékén is. Nyilván az is upgradelhető, de nem lesz olyan, mintha legalább átlagos lenne a kiindulási alap. Pl mai [kép] - videót akartam, de két kép lett belőle :DDD

Ahhoz képest annyira nem is gáz a dekliben a pontmátrix - Főleg azért, mert Aliról veszel idevaló típushoz/univerzális fejegységet és kész.
Engem meg szopatni akarnak, hogy nem vehetem.meg utólag a Mirror linket, és fejegységet se cserélhetek amíg garis az autó. 6,6GB a fw update fájl, azaz vszínű navit és tükrözést is tudná amúgy :W

tboldi: Ja hogy Jazzre, ok. Én csikorgás/hideg fékteljesítmény miatt ezt már nem nézem (magas széntartalmú bevonatolt mart tárcsákhoz papíron már nem való, csak rohadt drága tárcsákhoz).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183215) Qru válasza -v- (#183205) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#183216) Biqci válasza MunezXBK (#183139) üzenetére


Biqci
aktív tag

Valószínűleg ugrottál egyet az SF Klasse-val, plusz ha nem az utcán parkolsz az is árcsökkentő. Simán Haftpflicht, vagy van rajta Teilcasco?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#183217) MunezXBK válasza Biqci (#183216) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2006-os, csak HF.

(#183218) Biqci válasza MunezXBK (#183217) üzenetére


Biqci
aktív tag

Akkor ezért. Én most SF10-ben vagyok, de kötöttem rá Teilcasco-t

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#183219) CactuS válasza -v- (#183210) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pont akartam írni, hogyha ez a gyári hangja, akkor le a kalappal, kivételesen szép hangja van a mai modern bádog M-es hanghoz képest, aztán mondja, hogy egyedi rendszer van rajta. :(

Egyébként egész pofás az aránya, és a pofája is, kellően hörcsögös. Mondjuk az AMG A45 se rossz arányait tekintve.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#183220) Chereiose válasza kisza25 (#183211) üzenetére


Chereiose
addikt

És ez is drágult majd 1 millát :D Persze ugyanaz a motor maradt, meg minden kb, jó a tendencia...

[ Szerkesztve ]

(#183221) kisza25 válasza Chereiose (#183220) üzenetére


kisza25
félisten

Nem ugyanaz a motor és 600 eFt-ot drágult, ami kb a gyenge Ft tudható be.
1,4 101 ló helyett 1,5 Dpi 110 lovas lett (4henger), meg van egy csomó alap extra

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#183222) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Anno volt itt eleg hosszu diskurzus a halogenek helyere beepitheto LED-es izzoktol.
Hogy nem lehet szabvanyos, mert rossz a szabvany.

Nem reg mar jott a hir, hogy Nemetorszagban sikerult eleri az attorest, es mar hasznalhato kozuton. ( Bovebben errol pl itt )

Egy ideje mar nekem is megvolt, es most, miutan ma fektarcsak es betetek csereje utan elhoztam az MX5-ot a szervizbol, be is szereltem.

Ez ugyan HB4, nem H7, es tovabbra is itthon elek (szoval lehet szidni, csak legyszi anyamat ne!), de egyertelmuen latszik, hogy erre van az elore, szoval nezzuk:

Ez ugye egy projektoros fenyszoro, szoval elvarhato tole, hogy LED-del is hasonlo kepet adjon.

A kovetkezoket velem en felfedezni:
-Ugyan hideg a fenye, de feher, es nem kek
-Jol lathatoan normalis helyre vilagit, meg a jobb oldalon parkolo autok kozul sem vilagit egynek sem az ovvonala fole
-Szembol sem latszik mindenfele lila-kek-zold arnyalatban
-Egyenletesnek tunik az aszfalt bevilagitott resze, nem foltos. (Ettol kicsit feltem, mert ugye a led nem minden iranyba lo fenyt, de ugy tunik, szepen teriti a projektor)

Ezek 14W-os izzok, szoval kozel 100W nyereseg az 51W-os halogen par helyett.
Mivel ez egy 2005-os auto, projektoros fenyszoroval, szeritem a gyanu sem fog felmerulni a rendorben, hogy ez nem gyari.

Szerettem volna meg olyan fotot, amin jol latszik a vetitesi kep (modjuk betonfallal szemben allva), de ez mar nem fert bele ma este 8-ig, holnap igyekszem potolni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#183223) Chereiose válasza kisza25 (#183221) üzenetére


Chereiose
addikt

Ja én azt hittem az i20 ez a beltér, arra viszont igaz amit írtam nagyjából.

Ez az új i30 nem rossz ajánlat, de azért korrekten felszerelve egy szívó motorral ez is 5.8m vagy felette van ahogy láttam, és abban semmi ledes fényszóró nincsen ugyanúgy pl.

[ Szerkesztve ]

(#183224) rbalint88 válasza EQMontoya (#183222) üzenetére


rbalint88
addikt

nem lett rossz, sőt! kíváncsi lennék rá milyen élőben, nem csak képről.

Audiba én is gondolkoztam rajta, de szerencsére nem fér bele a házba a led hűtése :) viszont a sima, élettartamra optimalizált Osram Ultralife H7-tel is jó fénye van.

új/max 5 éves autót viszont csak LED-del vennék.

(#183225) tboldi válasza EQMontoya (#183222) üzenetére


tboldi
nagyúr

:C

Vajon hagyományos, nem projektoros lámpatestben is megfelelő lenne? 🤔
Egyébként valszeg nálam sem férne be, még az is kihívás, hogy a halogén izzóról lehúzd a csatlakozót, annyira szűk a hely. :D
A legjobb lenne a gyári xenon, csak japán belpiac lévén rossz a vetítési kép.

(#183226) Zizmand válasza EQMontoya (#183222) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Vetítésikép engem is érdekelne.
Én is kipróbálnám, csak nincs mibe belerakni, mert bixenon van. :D

Egyébként itt van róla egy elég részletes teszt projis és sima fényszoróban is kipróbálva:
[link]
Which are the best LEDs for your car? OSRAM vs the Chinese - LED bulb test & review

[ Szerkesztve ]

(#183227) Dluinet válasza tboldi (#183225) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kívánságod teljesült:
H4 LED 1:1 Halogen Design
Nem lehet rosszul berakni, mert nem fordul el, mint a többi LED.
Fehér fénye van. Nem kék, nem sárga.
Erős. Erősebb mint a xenon.
Se kívülről, se a motorháztető felnyitva nem látszik, hogy LED van benne.
Eredetivel megegyező vetítési kép.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183228) kisza25 válasza Chereiose (#183223) üzenetére


kisza25
félisten

Az sem ugyanaz a motor, mert 1,25 volt 75 lóval az alap LP és 84- el a HP, de 1,2 lett 84 lóval az alap, szóval az is másik motor
I30-ból nekem jó az alap is egy téli csomaggal, meg kormany+váltó bőrrel 5,2M Ft-ért. Tipo-böl meg kifut az 1,4 :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#183229) tboldi válasza Dluinet (#183227) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos bennem van a hiba, de az AliExpress-ről nem szívesen vennék ilyesmit, jobban bízom az Osram és a Philips LED-ekben, amiket itthoni garanciával lehet megvásárolni. :B

Amúgy de, nagyon is látszana, hogy nem halogén van bent. :D
Erre nagyíts rá:

[ Szerkesztve ]

(#183230) Dluinet válasza tboldi (#183229) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor erre a verzióra meg 3 évet kell várnod.
Amit az Osram és a Philips árul, az már 3 éve kapható egy az egyben az AliExpress-en.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183231) EQMontoya válasza Dluinet (#183230) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ugyan, ugyan.

Nézd már meg a lentebb linkelt videót, és láthatod, hogy az alis szarok hogy működnek.

Same rules apply!

(#183232) tboldi válasza EQMontoya (#183231) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én éppen most nézem, a projektor nélküli vetítési képek elég szarul néznek ki a halogénhez képest. :D

Asszem, marad a Night Breaker Laser.

[ Szerkesztve ]

(#183233) Qru válasza EQMontoya (#183222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez biztato! Bubinak is jol jonne egy kis extra fenyero. :K

#nincsbennetarcsi

(#183234) F_Zolee válasza EQMontoya (#183222) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itthon még sokáig illegális lesz gyanítom.

(#183235) Dluinet válasza tboldi (#183232) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezek agyon szarul néznek ki

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183236) MC Pite válasza Dluinet (#183227) üzenetére


MC Pite
veterán

Amit linkeltél sajnos gagyi, nem lesz több a fénye 15 perc után mint az izzóé, de vszínű már bekapcsolásnál sem.
De, akad egy csomó jó H4-es is. Kb 3 éve csak ledezek az autónkban, ez a H4: Picasoban. Projektoros Megane, és a kisoroszlán:208.
Aki ezekbe beleköt... Khm, kötözködős. Sokb gazoltatás és müszaki van mögöttük, normális vetített képpel és fényerővel nem basztatnak vele. Vannak sima FF fényszórókban is jó ledizzók, 8-15k egy szett kintről, de itthon is kapni élhetőt. Több mint 15 szettet próbáltam saját autóban, és még így is akadnak olyanok a kezembe, ami valamelyik lámpában nem az igazi, pl a pici projektorban az Ffes lámpában tökéletes 24W-os (melegebb) a ZES-es passzív 16W ellenében:fényeloszlás
Gifen izzó vs Phlips LED: [link]
Több kép

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#183237) Dluinet válasza MC Pite (#183236) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Picasohoz tartozó képnél jobb, annyira gagyi.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183238) simonjoe válasza -v- (#183205) üzenetére


simonjoe
őstag

..kicsit tessék utánaolvasni!! PD-nél nincs hexagon tengely!!

Joe

(#183239) Integrale válasza simonjoe (#183238) üzenetére


Integrale
veterán

Már hogyne lenne? Pont ez a fő, konstrukciós gyengéje.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#183240) BigBlackDog válasza simonjoe (#183238) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A 2.0 PD TDI -kivéve talán a BKD motorkódú változatokat- nem pont a hexagon tengely miatt veszélyes?

(#183241) simonjoe válasza Integrale (#183239) üzenetére


simonjoe
őstag

Igen a CR motorokban, és nem a PDTDI-kben!! Nézzetek már utána könyörgöm!

Joe

(#183242) BigBlackDog válasza simonjoe (#183241) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A linkelt írásban adagolófúvókás, PD TDIről van szó, amiknél, ahogy olvasom, a lánckerék fogainak kopása mellett a hexagon tengely elnyíródása is okozza a problémákat. :B

[ Szerkesztve ]

(#183243) simonjoe válasza BigBlackDog (#183242) üzenetére


simonjoe
őstag

..igen, de az láncos és ott is baj van a pumpával, ott a fogaskerék sz@...ródik el.

Joe

(#183244) -v- válasza simonjoe (#183241) üzenetére


-v-
addikt

Nem kell kiabálni, attól nem lesz jobban igazad ;]
Dehogynem a 2.0 pd, a cikk is arról szól, vagy fáradj át a vw topikba és kérdezd meg mágust bátran.

(#183245) Integrale válasza simonjoe (#183241) üzenetére


Integrale
veterán

Megtettük, 2.0 PD és CR is hexagon tengelyes meghajtású.

"Bad reklám is reklám too"

(#183246) simonjoe válasza -v- (#183244) üzenetére


simonjoe
őstag

...dehogy kiabálok! :P Érintett vagyok a témában, nálam kevesebb ember ásta be magát ennyire ebbe a xarba. Meg fizettem is nem keveset a módosításért. Egyébként meg nem forró annyira a pite.

Joe

(#183247) Qru válasza simonjoe (#183246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen motorkódos a tiéd? CFGB? Nálunk a CBBB-nél szerencsére nem jött elő az első 300k km-en. :D

#nincsbennetarcsi

(#183248) rbalint88 válasza simonjoe (#183246) üzenetére


rbalint88
addikt

Kollegamnak es sogoromnak is 2.0pd-s a4 b7 van, mindketten 220e km korul vettek es nagyon fosul nezett ki a tengely mindkettoben.

(#183249) tboy93 válasza EQMontoya (#183222) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hol vetted? :))

(#183250) MC Pite válasza Dluinet (#183237) üzenetére


MC Pite
veterán

Meggyőzhető vagyok; ha van pár adatod (két ledfelület közötti távolsá, indítási és fél óra után áramfelvétel) vagy izzóhoz képest azonos expóval készült képek(vetített kép, szórt fény, fényeloszlás, fényerő), meglesném.
Egy nagy tábla csokiban fogadok, hogy nem tudja az a 10-11 Wattot ami kell ahhoz hogy melegen is beérje/lelépje a H4et, hisz a 12Wos(passzív) jócskán több anyaggal gazdálkodnak. Plusz itt még a driver hűtése is benne kell hogy legyen. Az ilyen befelé lógokra passzívban 6-700 lumeneket mérnek, sokkal nem hiszem hogy ez többet tudhat.
A Picassoban NSSC 5S Plus volt, itt van róla és Philipsről összehasonlítás, szétszedés és mérés.

szerk: Ha ez tud elég jó lenni, ne adj isten a H7-es fényét is beéri, akkor kell nekem is, mert a 208 refijébe másmilyen (átalkaítás nélkül) nem megy be. De az összes ilyen amit láttam, tré volt.

Szerk: A gyárilag 1100 lumen feletti megoldásoknál úgy látom már nincs is csak külső hűtéses.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.