Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) F34R válasza DittyCat (#3440) üzenetére


F34R
nagyúr

Nalam sincs olyan amit elegedettsegel hasznalok, A Gentoo, Arch ami kozel all hozzam. A tobbi is ki volt provbalva, hasznalva is de nm igazan jottek be.

Bambano-hoz:

A heten en is kiprobaltam a Debian-t jessie taroloval, ahhoz kepest hogy development nem a legfrissebb csomagok vannak rajta. Azt nem is tudtam, hogy a consolekit-et levaltottak sysetemd-logind-vel.

Udev + systemd service erdekes megoldas. legalabb a consolekitet meg fejlesztik mashol.

(#3452) Apollyon válasza F34R (#3451) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Debian fő szempontja a stabilitás. A legújabb verziójú DE-k meg programok még testingbe se biztos hogy bekerülnek, az unstable (sid)-be valószínűbb. Ha nem fekszenek a régebbi csomagok, akkor nem a Debian a jó választás.
Inkább arra van, hogy amit összeállítasz adott feladatokra, az működjön és kész többet szinte ne is kelljen foglalkozni vele amíg ki nem rohad alóla a gép.

De jó hogy ezt bambanonak mondod, ő régebbi kernelt használ mint a többéves routerem ;] :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3453) Vladi válasza Apollyon (#3452) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezekkel tulajdonképpen semmi baj nincs. Ne verziószámban gondlkodjatok, hanem feladatban.
Böngészni kell? Böngészik? Igen. akkor? :P

amúgy meg:
[oleg@t60 ~]$ uname -r
2.6.32-504.1.3.el6.i686

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3454) Apollyon válasza Vladi (#3453) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem ugyan nincs gondom az egésszel, azért debianozok, lassan-lassan újból egy éve .p

Amúgy most meglepődnék az alábbi mondatodon, ha nem olvastam volna a CentOS topikot ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3455) Vladi válasza Apollyon (#3454) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miért lepődnél meg? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3456) F34R válasza Apollyon (#3452) üzenetére


F34R
nagyúr

Nos nalam sincsenek olyan friss csomagok fent, de azert van valasztasom, ha akarom akkor a developer kapcsolot hasznalom. Igy is van olyan csomag ami az aktualis stabiltol is vissza van tartva, mert eppen tudom hogy az a csomag ugy jo ahogy van, nem kell belole uj mert csak bekavar. Jonehany van igy.

(#3457) joecontra válasza ubyegon2 (#3443) üzenetére


joecontra
addikt

Eddigiek alapján nekem úgy tűnik, hogy nem ismered a Linux Mintet sem! :DD
De-de, használtam sokáig. A Linux Mint 13 MATE kiadás volt az első amit próbáltam. :P

szokásos MINT utálat
Tudom, hogy nem nekem szól de WTF? A MINT nevű disztrót nem ismerem, de a Linux Mint szerintem is jó (bár nekem a MATE felülettel sajnos akadtak gondjaim). Ha tavaly nyári fórumhozzászólásokat is elolvasol, akkor látod hogy ajánlgattam is szépen. :K

Mint DE nekem az XFCE jön be -lehet kövezni- de nekem a Linux Mint XFCE érzésre nem volt olyan reszponzív mint pl. egy Xubuntu vagy Ubuntu minimal install + XFCE.

Üdv,
J

(#3458) Apollyon válasza Vladi (#3455) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mert ahogy olvastam a CentOS sem a legfrissebb csomagokkal dolgozik. Fedorát sosem próbáltam, de az meg inkább újabb témákat nyom ha jól tévedek ;p Tehát megtértél stabil vonalra :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3459) Rimuru válasza Apollyon (#3458) üzenetére


Rimuru
veterán

A CentOS 7 az még igen friss, majd pár év múlva már nem lesz ez elmondható. :D

Vigyázat, csalok!

(#3460) F34R válasza Rimuru (#3459) üzenetére


F34R
nagyúr

Csomagok kozt sincsenek annyira regiek vegulis.

(#3461) ubyegon2 válasza joecontra (#3457) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK! Leesett lassan, nem a MINT- tel van bajod (Linux Mint)! :)
Megértelek, én se bírom mindenkinek a képét! :Y Igaz hirtelen csak egy ilyen ft. jut eszembe meg még egy.

Érdekes, hogy általában beugrik ki mit használ, nálad most nem ugrik be. :U

Linux Mint XFCE érzésre nem volt olyan reszponzív mint
Itt mit jelent ez a reszponzív? Nem jöttem rá. :F

(#3462) joecontra válasza ubyegon2 (#3461) üzenetére


joecontra
addikt

Megértelek, én se bírom mindenkinek a képét! :Y
Az iróniád néha fárasztó, de hogy nem bírom a képed az erős és csúsztatás is. :U

Érdekes, hogy általában beugrik ki mit használ, nálad most nem ugrik be. :U
Akkor miért nem kérdezed meg? ;] Egy ideig Ubuntu 14.04 minimal install + XFCE most éppen Xubuntu 14.04.

Itt mit jelent ez a reszponzív? Nem jöttem rá. :F
Reszponzív: milyen gyorsan reagál a felhasználói inputra/inputokra (billentyűleütés, kattintás stb.).

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#3463) ubyegon2 válasza joecontra (#3462) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondoltam, mer' akkor nem írnál semmit. Nekem nincs ezzel a dologgal problémám. :P

Értem, köszi, de direktbe rákérdezni így ebbe a thread- be olyan kekeckedős lett volna. ;)

Így már értem a reszponzívet is, régebben olvastam, hogy a MINT- ről írtak ilyesmit, Cinnamonnal kapcsolatban talán, de akkor azt gondoltam, hogy a DE- re vonatkozik. Akkoriban ráfigyeltem és volt benne valami, most így SSD- n nem tűnik fel. :U Amiatt kérdeztem, mert mobillal kapcsolatban hallottam ilyesmit anno, weblap megjelenés vagy hasonló...

[ Szerkesztve ]

(#3465) tvamos válasza kispx (#3464) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szep!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3466) Jim Tonic válasza kispx (#3464) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hoppá, de jó ezt olvasni. :K

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3467) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Az openbox fejlesztéséről tud valaki valamit?
Nem mintha nem működne, de a hivatalos oldalon mégis 2010-es az utolsó bejegyzés....

(#3468) Rimuru válasza _Dumber_ (#3467) üzenetére


Rimuru
veterán

Tessék. ;]

Vigyázat, csalok!

(#3469) Vladi


Vladi
nagyúr

Nézegetem a linuxos cad programokat. brlcad... hm... az amerikai hadsereg fejleszti. :D
x86_64 fedora rpm felpattan centosre. Elég érdekes. Asszonnya: wizard - tank wizard... :Y mia? :F erre rajzol nekem egy alap tankot. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3470) _Dumber_ válasza Vladi (#3469) üzenetére


_Dumber_
őstag

Airplane nincs rajta? :D

(#3471) Vladi válasza _Dumber_ (#3470) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lehet, valami plugin kellene. Töröltem. úgy döntöttem, pacifista vagyok. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3472) Apollyon válasza Vladi (#3469) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Régen én sokat használtam 3d studio maxot, ott alapjáraton teáskanna sample van. Oké, ez nem olyan kemény, mint egy tank, de annak idején ez is vicces volt :DD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3473) Tim82 válasza Vladi (#3469) üzenetére


Tim82
nagyúr

LibreCAD van, FreeCAD nincs CentOS 7-re, a napokban néztem én is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3474) bambano


bambano
titán

két hét alatt nem tudtam felupgradelni egy szerveren egy debiant jessie-re.
ez most vagy engem minősít, vagy a debiant.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3475) Vladi válasza bambano (#3474) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fúúú... hát ... sajnálom. :(

Annyira kárörvendenék most, de inkább szolidaritásból nem teszem. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3476) bambano válasza Vladi (#3475) üzenetére


bambano
titán

leállítom az rsyslogd-t. erre azt mondja, hogy ő leállította, de ne aggódjak, mert más úton elindult újra...
szépen összerakja a raid köteteket. de nem ám úgy, ahogy én mondtam, hanem ahogy talált valamit...
négyszer ülök összesen feleslegesen kocsiba miatta, furikázom el a szerverszobáig és kétszer cibáltam haza a vasat. a szomszédoknál biztos népszerű egy pizzaszerver hangja éjjel...

tényleg komolyan hiszek benne, hogy vagy a debian fejlesztőknek nincs közük ahhoz, ahogy ennek üzemelnie kellene vagy nekem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3477) Vladi válasza bambano (#3476) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tiszta telepítést csináltál? S azzal is így vacakolt? :Y

Ez azért nem vall rátok.

Most mondjam azt, hogy próbálj ki egy centost? :P ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3478) bambano válasza Vladi (#3477) üzenetére


bambano
titán

az volt a terv, hogy veszek egy diszket, feltelepítem rá egy másik gépen az új debiant, berakom, átmásolok mindent, újraparticionálom a régi diszket és összerakom a köteteket.

na ez hasalt akkorát, mint ólajtó, mivel desktopon raktam volna össze és a szerver raid vezérlőjével kellett volna inicializálni a diszket. ezt még lenyeltem, mondván: ennyi eszem lehetett volna.

na ezután indult a kanossza. inicializáltam a diszket. remek. letörölt mindent. remek. felparticionáltam, ugyanolyan méretekkel. ettől összehányta magát, mert megtalálta a partíciókon belül a régi adatokat. remek. legyalultam, újraparticionáltam más méretekkel. szokásos szopásos: firmware.

lényeg a lényeg: egy diszkkel összeraktam, betoltam a helyére, hogy majd lementem a másikról a cuccot, particionálom, belerakom, stb. és boldogság. hát nem. amikor úgy akartam újraindítani, hogy volt rajta maradék, elszállt a grub 17-es hibával. Amikor legyalultam, nem volt hajlandó bootolni a gép. initramfs-nél megállt. akkor átvertem a fejét, 1 diszkkel beindítottam, beletoltam a második diszket. akkor lehetett particionálni, meg egy partíciót szinkronizált. kíváncsiságból utána újraindítottam, hogy fog-e bootolni, mert a második partíció nagy, azt nem akartam megvárni.

erre talált a régi diszken valami szemetet, első lendületből szétrúgta a raidet, második lendületből fejbecsapta az lvm-et. csak megkérdezném: mi a francnak teszi el az uuid-eket, ha nem az alapján szereli össze a konfigot? úgyhogy ejtettem pár szót a fejlesztők felmenőiről, mint ősi foglalkozás művelőiről nem annyira a katolikus liturgia szerint, ismét kitéptem a gépet a rackből, hazahoztam és most megy a diszkekre a gyalu.

csak 140-150 perc/diszk a teljes törlés, azt nem bírom kivárni úgy, hogy még ma vissza is kellene vinni a gépet, mert holnap reggel 8-ig üzemelnie kell. Lehet, hogy a szél nem fújja le a szekeret az országútról.

oké, jessie, testing. de ezeket a dolgokat nem a jessie-ben csinálták, hanem régebben, a jessie-ben csak elrontani volt módjuk. minek rakták bele?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3479) N0zer0 válasza Vladi (#3469) üzenetére


N0zer0
senior tag

És egy ősembernek minek CAD? Új, nanoanyagból készült husángot akar tervezni magának? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3480) bambano válasza bambano (#3478) üzenetére


bambano
titán

bambanő, kocsikulcs...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3481) tvamos válasza bambano (#3478) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na, latom, minden szakmanak megvannak a szepsegei...
:(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3482) Vladi válasza bambano (#3480) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na mi lett bambanő? Vagy még alszol? :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3483) _Dumber_ válasza Vladi (#3482) üzenetére


_Dumber_
őstag

Vezetés közben ne zavard :)

(#3484) bambano válasza Vladi (#3482) üzenetére


bambano
titán

jaja, most ébresztettek, nyilván hülyeséggel...

az egyik diszket lementettem, a másik üresnek nézett ki, nem tudom, hogy miért. utána full gyalu, és újraraktam az egészet nulláról úgy, hogy mindkét diszk benne volt a gépben. így összejött, bár a systemds hülyeségek nyilván maradtak, de legalább működik és nincs ügyfélpanasz.

viszonylag hamar hazaértem, kb. két órára, utána jött a többi meglepi. amikor 30-án először újraraktam, akkor a postfix azzal emelte a hangulatot, hogy nem volt hajlandó postgres mapeket használni. egy nap guglizás után derült ki, hogyha proxiztatom a map hozzáféréseket, akkor jó lesz. állítólag ismert bug.

ma azzal emelte a hangulatot, hogy nem rakta fel magának a libsasl2-module-t (a három szükséges sasl2 deb-ből kettőt felrakott), ezért nem működött. de hogy a bánatba sikerült nekik egy hét alatt újabb bugot belerakni a csomagba, az nem tudom. dependelnie kellene rá.

egyébként most az a gyanú, hogy a kavarodás jórészt azért volt, mert a sas vezérlője hülye a gépnek. A nullával jelzett diszk-trayt teszi sdb-nek és az 1-gyel jelzettet sda-nak. Így te hiába is tudod, hogy melyik diszken mi van, melyikről kellene szinkronizálni a másikra, benyomod a parancsot, az meg néz bambán, hogy mi a francokat akarsz üres diszkről syncelni konfiguráltra. meg a grub is vakarja a fejét, nem bír bootolni.

hajnalban már kevés kedvem volt írni, mikor megláttam, hogy fórumtársunk nagy hanggal osztja az észt, de még azt sem bírja eldönteni, hogy ő komcsi és a kapitalistákat utálja vagy fordítva. ebbe már nem szállok bele, öreg vagyok már bohócnak.

summa summárum éjfél után pár perccel ültem kocsiba, kettő előtt értem haza és fél hat körül mentem aludni, mert addigra lett kész minden, aminek muszáj mennie.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3485) Apollyon válasza bambano (#3484) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szép történet... akkor most minden összejött egyszerre hw és sw is..

Jessieről jót is tudsz mondani, vagy tényleg ennyire gáz a helyzet?

Oké, testingnek számít, csak én ebből semmit nem érzek így desktopon, de nem is vagyok advanced user.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3486) bambano válasza Apollyon (#3485) üzenetére


bambano
titán

én annyira alap dolgokat használok a szervereimen, hogy igazán nagy durranás lenne, ha annyi se menne rajta. postfix, dhcp szerver, levelezésből a szerveroldal, svn meg iptables. nagy durranás is...

ezek szerintem mind olyan dolgok, amik évtizedek óta készen vannak, ezért is dühítő, hogy minek barmolják el. testingtől lenyelem, hogy rossz a függőség a csomagban és ezért nem települ fel, ez nem egetverő probléma. de hogy leállítok egy programot és visszapofázzon a systemd, hogy ne aggódjak, attól még fut, azért rendes helyen golyó jár. például ha külön partícióra vagy lvm-re teszed a /var/log-ot (amit általában minden rendszergazda megtanul az első olyan eset után, amikor valami telef.ssa a logját és ettől lefekszik a rendszer), akkor nem tudod lemountolni, mert az rsyslogd továbbra is fut, hiába állítod le. ez viszont nem csomagolási probléma meg nem testing jessie, hanem systemd tervezési ökörség.

azután vannak ilyen érdekes dolgok, hogy nem bírja a konzolokon elindítani a bejelentkezést a systemd. annyira jól sikerült nekik, hogy tty2-6-on nincs login. muhaha. ezért érdemes volt a jó öreg sysv initet downgrade-elni systemd-re... meg régen beírtam fejből, hogy indítson logint a soros porton, ami igen hasznos találmány olyan szervereknél, ahol nincs se klavi, se monitor, viszont a hálózati és/vagy tűzfal konfigját el lehet barkácsolni, most meg kotorjak a weben, hogy megtaláljam azt a két parancsot, amivel ez megy. értelme nulla, csak a rendszergazdák idejét pazarolják vele, de legalább nem működik.

az tény, hogy hihetetlen gyorsan elindul, főleg az üres jessie, amire még nem telepítettem semmit. ez annak fényében különösen fontos és értékes (nem), hogy maga a vas vagy 5 percig bootol, mire a raid vezérlője is összeszedi magát, meg a többi is, majd amikor felhúzom az interfészt, még eltelik vagy 25 másodperc, mire a cisco switch bekonfigurálja magát és lehet forgalmazni. Ilyen környezetben abszolút fontos, hogy normál esetben 2-3 évenkénti rebootból lefaragtak vagy 10-15 másodpercet. muhahaha.

hogy átlag usernek jó lesz-e a jessie desktopra, az kérdés. szerintem nem, mert természetesen nem bírnak mindent elsőre rendesen leprogramozni, főleg systemd környékén. az az egy tetszik, hogy a telepítőben egy halom desktop benne van gyárilag, választhatsz.

hogy profi usernek szerverre jó-e a jessie az egyértelműen nem. óriási visszalépés, hogy még többet okoskodik a rendszer, és hülyének néz, és nem a kezed alá dolgozik, hanem ő el akarja dönteni, ki akarja találni és ezt rendszerint rosszul teszi, némi egyéb marhasággal fűszerezve. egy nagy szívlapáttal agyon kellene csapni az összes marhát, aki beleengedte ezeket az "innovatív" új "technológiákat" a rendszerbe. ettől kezdve nem arról szól a történet, hogy felrakod oszt megy, hanem arról, hogy kitaláld, mire gondolhatott a költő, mikor azt az atomf.ságot beleírta a szkriptekbe és kitaláld, hogy hogy kerülöd meg.

ilyen vicces dolgok például, hogy letöltöd a cd telepítőt, és mit csinál értelmes ember 2015-ben? kiírja pendrájvra. szépen bebootol róla, fel is tudod telepíteni magát a jessie-t, de az agyhalott grub installer megtalálja a pendrájvon az efi partíciót (mert a cd installer rak rá), elfakad az agya, így hagyományos biosos gépre nem lehet felrakni ezzel a módszerrel. akkor letöltöd a boot.img-t, kiírod pendrájvra, arról bebootol, de hiányol egy cd image-t, a pendrájvon, teszel rá egyet, akkor az is elfekszik az efi miatt.

ezután az ember nekifog, csinál hálózati bootot, de nem lehet így telepíteni, mert a hálózati image-ben más kernel van, mint ami a repókban, ezért nem tud kernelt felrakni telepítéskor (ami önmagában rotfl, mi a francot érdekli a telepítő, hogy milyen kernelt telepít).

tehát 2015-ben az marad az egyetlen működő telepítési módszer, hogy kivésed cd-re a telepítőt, és arról. és akkor már csak minimálisan szívat meg az, hogy a debianban az opensource nácik kiirtották az összes firmware-t a kernelből, így rendesebb hálókártyánál nem fog elindulni a hálózat, ennek következtében fél telepítést csinál (nem rak fel minden hálózati konfigot). de legalább pendrájvról betöltheted a firmware-t, amitől elcsúszik az scsi eszközök sorrendje, amitől megint érdekes műsorok keletkezhetnek.

szóval olyan emberek fejlesztik a debiant, akik nem a való életben élnek, de legalább nagyon szorgalmasak és viszket a tenyerük, ha nem programozhatnak. akkor is programoznak, ha értelmetlen.

forkolni kell, mondom rég.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3487) Rimuru válasza bambano (#3486) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerveződik is az a fork, gondolom hallottál már róla.

Vigyázat, csalok!

(#3488) bambano válasza Rimuru (#3487) üzenetére


bambano
titán

persze, csak még nem látom, hogy az a fork jó fork lesz-e. egyelőre úgy látom, hogy egyrészt nem lesz jó fork, másrészt nem lesz belőle semmi. de ez a privát magánvéleményem. ne legyen igazam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3489) Rimuru válasza bambano (#3488) üzenetére


Rimuru
veterán

Én nem nagyon követem, de az indulás is elég nehézkesen megy/ment.

Vigyázat, csalok!

(#3490) bambano válasza Rimuru (#3489) üzenetére


bambano
titán

úgy láttam, csomagkezelőt is akarnak cserélni, ami hiba lenne, mert a deb a legjobb. pont azt nem kéne babrálni.
másrészt meg honnan lesz a projekt mögött halom ember, aki dolgozik is?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3491) F34R válasza bambano (#3486) üzenetére


F34R
nagyúr

tobbnyire amiket irsz azokra van megoldas, amikhez turni kell. tty login is mukodik csak nem default, ezert egy service fajlal be kell allitanod azok maximalis szamat es mikentjet.
systemd nek van sajat logolos rendszere a journalctl, azt nem hiszem hogy van alapbol web forntedje, de tarokbol biztos fel lehet rakni ra egyet.
Mind olyan dolgot hasznal amit te evekig hasznaltal azzal szembe megy. Noha nem nehez csinalni, modositani a service fajlokat, es kompatibilisek a regi init scriptek is vele csak irni kell ra egy jo inditio mechanizmust (ha erdekel es meg mindig szopni akarsz vele akkor a systemd-sysvcompat debianon systemd-sysv csomag.)
En abszolut meg vagyok systemd nelkul is desktopon, illetve systemd-tol sem volt annyira borsodzas a hatamon. Egyszer sajnos nem lesz majd valasztas es systemd-t kell felrakni majdnem mindenhova, ez a pillanat lesz nekem is nehez, igaz kovetem upstreamen de jelenleg nem hasznalom es nem is fogom egy jo darabig.
Rajtam kivul meg nem hiszem, hogy van olyan mazochista aki egy szimpla rosszul felrakott programnal csinal tobb oras forgatast. Mindennek megvan a helye, debian is megy a divat utan, a linux is kezd fekasodni, valakinek jo es innovacio, hogy mindent out-of-box megkapsz, valakinek bebortonzes hogy nem azt es ugy hasznal amit akar.
Kernelhez: amit a kernel.org-n talasz es abbol sajat magad forgatsz kernel-t abba igazabol az lesz meg amit te akarsz, nekem a genkerneles modszert is mindig felul kell vizsgalnom, nehogy kimaradjon valami modul..
3.17 kornyeken meg eleg erdekes dolgok mennek vegbe, pont ezert maradt nalam is longterm 3.14 cucli.

(#3492) Apollyon válasza bambano (#3486) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hmm ez kimerítő válasz volt, köszönöm.

Nos én mint desktop user nem olvasom ezt örömmel, mert a leírásodból úgy tűnik kezd elbutulni a téma. Amúgy már tényleg az a tendencia, hogy ha valami bevált azt is megváltoztatjuk, mert hogy kell, persze indokolatlanul. (Lásd M$ és termékei is majdnem ugyanez, csak sokkal súlyosabb)

(#3491) F34R: Nem szeretnék tolakodó lenni, csak kíváncsi vagyok :B Mire használod általában a gépet, ha ilyen szinten belementél a rendszerek mélyismeretébe?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3493) F34R válasza Apollyon (#3492) üzenetére


F34R
nagyúr

Semmire. Animet nezek, meg netezek. :DDD

(#3494) Apollyon válasza F34R (#3493) üzenetére


Apollyon
Korrektor

:DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3495) bambano válasza F34R (#3491) üzenetére


bambano
titán

"tobbnyire amiket irsz azokra van megoldas, amikhez turni kell.": igen, pontosan ez az egyik legnagyobb probléma az egész systemd-s kócerájjal a három közül.
1. hogy túrni kell a netet hozzá, magyarul azt a tudást, amit eddig szabványos rendszeren megszereztél, dobhatod a kukába, és erőlködhetsz, hogy legyen helyette másik
2. kidobják a legalapvetőbb unixos tételt: kiss. keep it stupid and simple. a nagy böszme hulladék program az a microsoft világa.
3. a módosítások soha nem sikerülnek elsőre, abból mindig bugok lesznek. ezt fényesen bizonyította ez a hajcihő.

miközben semmilyen érdemi előrelépést nem hoz. ez egy agyhalott hülye marhasága, aki nem bír megülni a seggén.

"tty login is mukodik csak nem default, ezert egy service fajlal be kell allitanod azok maximalis szamat es mikentjet.": hibaüzenetet dob bootkor, tehát nem az van, hogy szerintük elég egy tty és állítsam be magamnak, ha több kell, hanem szerintük is több kell, csak nem sikerült nekik. mint kb. semmi a systemd környékén.

"azt nem hiszem hogy van alapbol web forntedje, de tarokbol biztos fel lehet rakni ra egyet.": nem is kell webes frontend, mit kezdenék vele? szerverüzemeltetéshez a webes meg grafikus frontend az teljes tévedés, nem használok semmi ilyet.

"ha erdekel es meg mindig szopni akarsz vele". 1. nem érdekel. 2. nem akarok foglalkozni vele, én nem szakmai önkielégítésként használom a debiant. azt szeretném, hogy azt a pár feladatot, amit az elmúlt 15-16 évben pikkpakk meg tudtam oldani vele (tényleg nem sok, töredék programot használok egy desktophoz képest is), azt ugyanúgy pikkpakk oob meg tudjam csinálni. konstans fizetés mellett a melóra ráfordított munka minimalizálása az értelmes cél.

A melóban pedig az az alaptézis, hogy olyan vagyok, mint az orvos. addig jó, amíg nem látsz. ez nagyon viccesen hangzik, pedig véresen komoly. Ha nekem dolgom van, akkor baj van, vagyis az előfizető nem kapja meg a megfelelő minőségű szolgáltatást. Tranzitíve mindenki akkor jár jól, ha én nem dolgozom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3496) bambano válasza Apollyon (#3492) üzenetére


bambano
titán

még kimerítőbb volt végigtekerni, ráadásul pont mentem volna kicsit szabira, meg ünnepek meg család...

"Nos én mint desktop user nem olvasom ezt örömmel, mert a leírásodból úgy tűnik kezd elbutulni a téma.": pedig lehet, hogy te, mint egyszerű hardverrel rendelkező nextnextfinish desktop user jól jársz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3497) Apollyon válasza bambano (#3496) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem félreértettél, nekem nincs szükségem nextnextfinishre, hanem pont ellene vagyok, csak azt nem szeretem, ha már valamit megcsináltak, akkor miért akarják megcsinálni mégegyszer.

Az egyszerű hardver itt most a gépemre vonatkozott, vagy a biológiai hardveremre? :( :D

Nekem amúgy nem pálya a csilli-villi, hiába vagyok most KDE-n. Itt a legtöbb a beállítás és testreszabhatóság, na és itt nincs tearing. Mondjuk most legutóbb kipróbáltam az iceWM-et is és az is tetszett.

Az biztos, hogy sokkal kevesebb tanulás kell egy mai Debianhoz, mint egy régihez. Viszont ha átmegy a Debian is Mint-be, meg Ubuntuba, akkor nem lesz többé professzionális disztró. No offense.

Értem itt azt, hogy pl. az tök jó lenne, ha úgy lehetne összelegózni egy Debiant, mint egy Arch-t, hogy csak azt a minimált telepíthetem fel, amire valóban szükségem van. Mindemelett meg megmaradna az "akkor adjuk ki, amikor elkészült" tendencia.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3498) bambano válasza Apollyon (#3497) üzenetére


bambano
titán

"Az egyszerű hardver itt most a gépemre": a gépedre. gondolom desktopnak nem használsz olyan vasat, mint amit én szervernek és bonyolítja az életet. gondolom nincs 5 percig bootoló adaptec raid vezérlőd, nincs firmware nélkül nem induló szerver hálókártyád, stb.

"Az biztos, hogy sokkal kevesebb tanulás kell egy mai Debianhoz, mint egy régihez.": pont nem, mert újra kell tanulni.

"csak azt a minimált telepíthetem fel": debianból is lehet egy elég minimalt felrakni, a taskselben kiveszed az összes jelölést és akkor csak annyit rak fel, hogy legyen hálózat meg apt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3499) F34R válasza bambano (#3495) üzenetére


F34R
nagyúr

Majd a Red Hat tovabb kepez ;]

persze, hogy elter minden csak megszokas kerdese, es allitolag vannak olyan szolgaltatasinditok is amik jobban mennek systemd alatt mint sysvinit-nel. Az egyik ilyen ha jol tudom a postfix.
Mikor visszavanszorogtam parszor init-re akkor en is elbol irtam be a jol megtanult D-s marhasagokat.
Masik amihez turni kell az udev. Hiaba van egy csapat melyen mogotte es forkoltak egy eleg jol hasznalhato fuggetlenitett udevet formerly eudev-t, ha sajnos ugyanaz a kod amit a systemd-hez igazitanak. 1.10 utan meg gyakorlatilag ugyanaz mint a systemd-s udev. Es a legszomorubb az egeszben, hogy erdemi alternativaja nincs. Consolekit-et sok ev hanyagolas utan kezdik pofozgatni, ugyan csak egy fork csapat systemd-logind-bol probalnak kodot kifaragni, megtartva a regi hierarhiat. Kb a systemd mindent felrug amit regen ugy jol megszoktak. Helyette tamogat minden uj hardvert, megy minden szolgaltatas, ahogy OK elkepzelik (persze atirhatot ha nem tetszik vagy krealhatsz magadnak masikat) hal istennek azert ebbe nem szoltak meg bele.
Epp ezert tartja a RedHat tabora ugyan olyan mobilisnak es attekinthetonek mint a Sysvinitet. Csak azt felejtik el hogy kibaszottul hardcoded egy halom olyan dolog ami eddig kulonallo volt. Hiaba van ra funkcio nem mukodik, ami be van olvasztva es indul a systemd-vel azt nem tudod kiloni.

akkor nezd at a journalctl-t egyseges hardcoded naplozo. :DDD

(#3500) Apollyon válasza bambano (#3498) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A kevesebb tanulás alatt azt értettem, hogy desktop szinten egy Wheezy vagy egy Jessie már sokkal kulcsrakészebb mint pl a Lenny volt.

Lenny-n gnome2 alatt még a gnome browsere volt a default és vagy le kellett külön tölteni az iceweaselt, vagy csak a backports repóban volt benne már passz, de ehhez is ugye hozzá kellett nyúlni a sources.list-hez terminálból.

Ma már nem kell mert eleve ott van, és egy csomó minden más is a default repóban. Alapból egy csokornyi DE van már most hozzá és az LO is felmegy hozzá a beállított nyelvvel stb.

"debianból is lehet egy elég minimalt felrakni, a taskselben kiveszed az összes jelölést és akkor csak annyit rak fel, hogy legyen hálózat meg apt."

na ez igaz, és még az advanced telepítést sem próbáltam :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.