Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Jester01 válasza Fritz Teufel (#2099) üzenetére


Jester01
veterán

Azt hiszem akkor éppen Cyrix 6x86 gépem volt, 4MB rammal.

Jester

(#2102) bambano válasza Jester01 (#2101) üzenetére


bambano
titán

most is olyanod van? :)
és azóta nem telepítetted újra?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2103) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Kertés alapozó szárad, én meg felpattintottam a debiant minimal netinstallal.
Openbox már pörög, skype, icedove tint2, conky, chromium, működik. Most is arról írok (nincs hosszú í :P )
DE nem hiszem hogy marad.
Annak ellenére, hogy a stabilitása (legalábbis ami kering róla), előtt megemelem a kalapom, de nem hiszem, hogy jó barátok leszünk.. :(

Tényleg nem akarom fikázni.
Ami nekem nem jön be:

Egy kicsit több utánnajárás kell a dolgoknak (arch wiki sokkal jobban össze van szedve)
Egy csomó dologhoz speciális repo kell (AUR verhetetlen)
PL: skype ,
Amit nem is sikerült felraknom: obmenu-generator, pepperflashplugin, zsh-hoz: grml-zsh-config
Ha az obmenu-generatornál járunk. Tényleg csak ubuntu repoból rakható fel?

És megegyeztünk, hogy lustának lenni jó.. de ha mindenhez ekkora utánnajárás kell, akkor inkább : ARCH.

[ Szerkesztve ]

(#2104) Jester01 válasza bambano (#2102) üzenetére


Jester01
veterán

Nem telepítettem újra, csak dist-upgrade volt mindig (* illetve másolás új lemezre). Persze abból a hardverből már nincs meg semmi. Az egerem 2001-es, azt hiszem az a legrégebbi komponensem.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#2105) Apollyon válasza Jester01 (#2104) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Te jó ég.
Azért jó ilyeneket olvasni .)

Az az egér még golyós, vagy már optikai megoldású? Régi szép idők, amikor néha ki kellett takarítani :D

Meg még egy pár kérdés: mennyi idő alatt bootol be a Debian? Előfordult valaha is hogy csontra fagyott és csak hard reset segített?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2106) Jester01 válasza Apollyon (#2105) üzenetére


Jester01
veterán

Golyós. Azért használom még mert infrás.

Nem bootolok túl gyakran, akkor meg mindig fsck is van, szóval nem tudom mennyi idő alatt bootol :DD

15:15:55 up 98 days, 18:16, 4 users, load average: 0.83, 0.42, 0.37

Jester

(#2107) Apollyon válasza Jester01 (#2106) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Apropó..
Egy egészséges este:

unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes, fsck, fsck, fsck, umount, sleep

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2108) Fritz Teufel válasza Apollyon (#2107) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Windows rendszergazda estéje: call start date break find help recover

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2109) BoB válasza _Dumber_ (#2103) üzenetére


BoB
veterán

zsh -hoz hogyhogy nem tudtad felrakni a grml-zsh-config -ot?

Jester01: görgős egeret nem is tudom mikor használtam utoljára itthon. Mindenesetre megtartottam a görgőt arra az esetre ha valaki felidegesítene, mert pont jó a csúzliba :DD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2110) _Dumber_ válasza BoB (#2109) üzenetére


_Dumber_
őstag

egyszerűen nem tudtam.. van ötleted? nem mintha használnám majd, de akkor is érdekel

a legnagyobb problémám, hogy nem tudok keresni a repoadatbázisban, úgy mint a yaourt, vagy a pacman -Ss -el...már csak azért sem, mert a külső repok bárhol lehetnek, nem úgy mint az AUR

[ Szerkesztve ]

(#2111) F34R válasza _Dumber_ (#2110) üzenetére


F34R
nagyúr

[link]

nem igaz, hogy a gitet senki nem akarja ismerni...

(#2112) BoB válasza _Dumber_ (#2110) üzenetére


BoB
veterán

Ezt a fájlt másold be zshrc néven a /etc -n belül oda, ahol már van egy ilyen, azt írd felül.

Keresés apt-get update után apt-cache search. Bár rosszabb mint pacman-el, mert pl. nem jelzi melyik csomag van már telepítve, melyik nincs.

F34R: ehez még csak nem is kell git ott van a Debian repó is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2113) Rimuru


Rimuru
veterán

Jester01: Mit szoktál a géppel csinálni? suspend, hibernate, vagy csak hagyod futni?

F34R: Mi az a git? :F

;]

Vigyázat, csalok!

(#2114) F34R válasza BoB (#2112) üzenetére


F34R
nagyúr

miert tenne ezt? Ha user akkor siman touch ~/.zshrc, majd nano, vim akarmi .zshrc es bevagja ami neki kell.

az /etc-be max akkor nyulunk ha profile-ba akarunk meghatarozni valamit ekkor az /etc/zsh/zprofile-ba is az kerul.

(#2113) colomb2

Az ami a fuled mogott van, ha szemtelenkedsz :P

[ Szerkesztve ]

(#2115) BoB válasza F34R (#2114) üzenetére


BoB
veterán

Azért tenné hogy su, és az összes többi felhasználó is ezt a konfigot használja. Ezért hívják globális konfignak.

És grml kommentje ebben az ügyben:
#Nowadays, grml's zsh setup lives in only *one* zshrc file.
# That is the global one: /etc/zsh/zshrc (from grml-etc-core).

colomb2: Akkor teszed a saját könyvtáradba.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2116) Rimuru válasza BoB (#2115) üzenetére


Rimuru
veterán

Én pl nem szeretem a globális configokat.

Vigyázat, csalok!

(#2117) F34R válasza BoB (#2115) üzenetére


F34R
nagyúr

grml-tol jobb a zsh-lovers is, de inkabb sajatot hasznalok. Azert mert user alatt egy helyen van minden nem csak a zshrc hanem a syntax-highlight es egyebb nyalanksagok. Globalisat akar a franc hasznalni.

(#2118) BoB válasza F34R (#2117) üzenetére


BoB
veterán

Mi a baj a globálissal?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2119) F34R válasza BoB (#2118) üzenetére


F34R
nagyúr

Ahhoz, hogy szerkeszd sudoers-nek kell lenni, es az nagyon nem jo userkent. nem csak zsh-nel hasznalom igy hanem mpd, mpv, mplayer, transmission.

(#2120) Rimuru válasza F34R (#2119) üzenetére


Rimuru
veterán

Jaj de beépült már a köztudatba ez a sudoers. :(

Vigyázat, csalok!

(#2121) _Dumber_ válasza F34R (#2111) üzenetére


_Dumber_
őstag

Már hogy ne ismerném. A google "zsh grml debian" keresésre ez az első amit kiad. Ráadásul az ARCHwiki is elvezet ide...végig is csináltam. Feltettem a zsh-lovers-t is de nem ezt kerestem.

Arch alatt csak a grml-zsh-config van fent a lovers nincs. itt tudok egy PROMPT parancsal választani előre configolt prompt kinézetek közül. Ezekből alakítottam ki a sajátomat, amit most is használok. Debian alatt nincs meg a PROMPT parancs...
ráadásul az AUR-ban minden benne van . Nem kell bűvészkedni a repokkal....
Mondtam: Lusta vagyok... :)

(#2122) BoB válasza F34R (#2119) üzenetére


BoB
veterán

Komolyan nem értem miért gond ez. User-ként nem kell olvashatóként megnyitni. Hol itt a probléma? Rengeteg olyan konfig fájl van amit user nem írhat mégis módosítani kell amihez emlt jogosultság kell.

Pl. pam hogy csak egyet említsek. Nem egy processzről van szó ami rootként fut.... Attól hogy a zsh shell fut egy user alatt és globál konfigot használ nem lesz privilage escalation.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2123) Jester01 válasza Rimuru (#2113) üzenetére


Jester01
veterán

Hagyom futni.

Jester

(#2124) tvamos válasza Apollyon (#2105) üzenetére


tvamos
nagyúr

A golyos eger n szep emlek! Legalabbis nekem...

Apropó..
Egy egészséges este:
Sor-palesz-sor-sor-hulyevillanymernokhuzzalhaza!-jovannekedugysincsbechered...
Szanalmas a mi eletunk...

bambano!
Raadasul, marketingessel ittam, megkerdeztem, mi erdekli oket... De azt mondta, a p..na. Szoval, nem tudom... Nem vagyunk elobbre...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2125) bambano válasza tvamos (#2124) üzenetére


bambano
titán

legalább egy dologban normálisak a marketingesek :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2126) tvamos válasza bambano (#2125) üzenetére


tvamos
nagyúr

Majd hetfon megprobalok utana jarni, mert most igy bevillant, hogy vannak marketinges holgyek is, hogy vajon oket is a p..na erdekli, vagy a villany mernokok... esetleg valami teljesen mas.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2127) Vladi


Vladi
nagyúr

Mi lehet csinálni egy régi, rossz tűzhellyel? Van valami veszélyes hulladék átvétel? :F

Egyébként ki milyen tűzhelyet venne? nekem kombinált kell, 50*50-es. Sajna a tűzhelyek 10%-a ilyen méretű, szóval szűk a váalszték. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2128) F34R válasza BoB (#2122) üzenetére


F34R
nagyúr

Felulirni az /etc ben a zshrc-t az szimpla baromsag, foleg ha azt sem tudja mi fog tortenni. Ha nem ert a linuxhoz akkor ne akarjon mar tobbet tenni mit egy user.

(#2129) BoB válasza F34R (#2128) üzenetére


BoB
veterán

Nem mindegy hogy megnyitod a fájlt és copy paste-el felülírod a szöveget vagy felülírod a fájlt? Neked baromság nekem meg már komédia.

Nem ismeretlen a fájlt, ott a tartalma, meg tudja nézni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2130) F34R válasza BoB (#2129) üzenetére


F34R
nagyúr

Lehet komedia szamodra, mert rajtad kivul senki se csinalja ugy, ahogy allitod.

(#2131) BoB válasza F34R (#2130) üzenetére


BoB
veterán

Ha csomagként teszed fel Arch alatt (hivatalos repóban van), találd ki mi hova fog kerülni :U

Másrészt azon kívül hogy baromságozol, még egy indokot vagy érvet sem tudtál felsorakoztatni hogy mi is a probléma ezzel. Ezután írhatsz a packager-nek is hogy ő is rosszul csinálja.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2132) F34R válasza BoB (#2131) üzenetére


F34R
nagyúr

You do not have to use grml/Debian to use grml's zsh configuration. Just retrieve and install the configuration files in your home directory via executing for example:

# Optionally also grab the user configration:
# wget -O .zshrc.local http://git.grml.org/f/grml-etc-core/etc/skel/.zshrc

O sem azt mondja hasznald a globalis zshrc-t. En a sima zshrc-rol beszelek, engem nem erdekelnek a segedtoolok, volt fent zsh-lovers is de inkabb csinaltam magamnak sajatot.
Archlinux userek is, chrunchbangesek, BSD-sek, Gentoo-sok sem globalisan modositgatnak hanem user specifikusan.

(#2133) bambano válasza Vladi (#2127) üzenetére


bambano
titán

kiviszed a méh telepre

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2134) Vladi válasza bambano (#2133) üzenetére


Vladi
nagyúr

Erre gondoltam én is, csak a kiviszem részét lenne jó megspórolni. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2135) BoB válasza F34R (#2132) üzenetére


BoB
veterán

Azt írtam hogy ha csomagként telepíted.

"Ha csomagként teszed fel Arch alatt (hivatalos repóban van), találd ki mi hova fog kerülni"

grml-ék még ezt is mondják:
#Nowadays, grml's zsh setup lives in only *one* zshrc file.
# That is the global one: /etc/zsh/zshrc (from grml-etc-core)

Én maradok a globálisnál, te maradsz lokálnál, mindenki happy. Ha minden user-nek ugyanaz a konfig kell egyszerűbbnek látom előbbi használatát. Biztonsági vagy egyéb problémát nem látok, és te sem tudsz említeni.

"Archlinux userek is, chrunchbangesek, BSD-sek, Gentoo-sok sem globalisan modositgatnak hanem user specifikusan."

Tehát még egyszer leírom hogy arch alatt csomagból telepítve grml zshrc bekerül szépen /etc -be.

Itt más sántít hogy az "arch userek" nem használjék így hiszen a hivatalos repóba így van csomagolva. Végig is olvasod amiket írok?

Amúgy te valami nagykövet vagy hogy megmondod mindenki más mit hogy használ?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2136) F34R válasza BoB (#2135) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem, csak csupan jelen vagyok a legtobb helyen + reddit-en is. Egy van lenyegeben ezt hasznalod userkent is, de mivel a zsh es az osszes shell is tud lokalisan olvasni konfiguracios fajlt, nem ertem miert kell a globalisat eroltetni. Raadasul nem is kell .zshrc.local csak ennel a grml's gyujtemenynel.
Gondolom te a transmission-t es az mpd-t is globalisan hasznalnad, meg meg kismillio olyan programot ami tud user specifikusan konfiguracios fajlt olvasni.

(#2137) BoB válasza F34R (#2136) üzenetére


BoB
veterán

Akkor használok globális konfigot, ha az összes felhasználónál ugyanaz a konfig kell. Miért egyszerűbb / jobb mindenkihez ugyanazt berakni ha egy helyre is lehet?

Ha nem, akkor lokál.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2138) F34R válasza BoB (#2137) üzenetére


F34R
nagyúr

Jo. :D

(#2139) BoB válasza F34R (#2138) üzenetére


BoB
veterán

B@szki

Te aztán rendesen kihozod belőlem a csúnya szavakat :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2140) tvamos válasza Vladi (#2134) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megvarod a lomtalanitast? Feladsz egy hirdetest, hogy elviheto ingyen?
(En szeretem az ilyesmit felujitani... csak hat... :( )

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2141) F34R válasza BoB (#2139) üzenetére


F34R
nagyúr

Nicee :DDD

Most komolyan a systemctl --user start/stop/restartot sem hasznalod ?

(#2142) BoB válasza F34R (#2141) üzenetére


BoB
veterán

Nem, mihez kellene?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2143) F34R válasza BoB (#2142) üzenetére


F34R
nagyúr

ha moge irod hogy, dhcpcd,mpd, transmission, akkor tudod az mindenfele jogosultsag nelkul managelni.
persze ehhez az kell hogy a /lib/systemd/user be ott kell lennie a service fajloknak.

(#2144) BoB válasza F34R (#2143) üzenetére


BoB
veterán

Azt tudom mire való :)

Azt kérdezem mire kellene használnom? Multi user gépen networkmanager + modemmanager, bluetooth, cups, tűzfal megy.

Más exrát nem használok amihez daemon kell.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2145) tvamos


tvamos
nagyúr

bambano [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2146) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Stabilitásról, gondot okozó frissítésekről beszélgetünk, vitatkozunk.. melyik a jobb..

én az iOS,t azért tartottam jónak, mert az Apple egy harware-re kell hogy fejlesszen és csak 1 software-t kell karban tartania, erre tessék:
[link]

ezt hogy a túróba hozták össze???

(#2147) F34R válasza _Dumber_ (#2146) üzenetére


F34R
nagyúr

Mert iOS eseteben nem par szaz mega a frisstes (vagy akar a rom) hanem masfel gigat huz le, mindamelett a hardver gyengebb mint egy droid eseten, ezert csontafagy, annyira hogy utanna semmit nem tudsz vele kezdeni. Ez a nem jailbraikelt telefonokra vonatkozik. Apple ott kovette el a hibat, hogy olyan telefonra is kiadta a legujabb frissitest amire a 6-s iOS volt a tokeletes es mar a 7-es is docog rajta. En a 8-t csak 5s-en vagy ipad3-n frissitenem a tobbin maradna a regi hetes, vagy hatos rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#2148) Apollyon válasza Fritz Teufel (#2049) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bár sok linuxos topik van a kedvenceim között amiket olvasok, de az Ubuntu és a Mint pont nincs. Jah és a Fedora sem :P Aki ezekbe megy Debianról kérdezni annak nem feltétlenül debianos problémája van.

Akárhogy is, aki erről a disztróról fórumozik, az már nagyobb eséllyel experienced user, és a kérdésére hamar megtalálja a választ a Debian vagy legrosszabb esetben az Arch wikiben.

A Deb topikba meg inkább már advanced user kérdések mennek ahogy olvastam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2149) Tim82 válasza F34R (#2147) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az iPad 3 pont elég régi modell, azóta kijött két generáció is iPad-vonalon (iPad 4, iPad Air).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2150) Fritz Teufel válasza Apollyon (#2148) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Egyszerűen nem bírtam kihagyni! Örülök, hogy vetted a lapot :R

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.