Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) Apollyon válasza tvamos (#3647) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Erre én is gondoltam, egy Debianos pendrivenak iszonyat mód örülnék, rajta az aktuális kiadással (mondjuk jessie .p), simán fizetnék érte egy értelmes összeget.
Böngésztem már a kínálatot korábban, és szinte minden van, csak pendrive nincs.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3652) tvamos válasza Apollyon (#3651) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szep.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3653) ubyegon2 válasza tvamos (#3650) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valóban nehéz megtalálni a kezdő oldalon a Download Luna for free szöveget! :F

(#3654) spammer válasza ubyegon2 (#3653) üzenetére


spammer
veterán

Nem a Lunáról volt szó, hanem a Freyáról [link]

Magyarul: átlag júzereknek nem esik le, hogy nullát (0 $) kell írni ahhoz, hogy a letöltés gomb az ingyenes megoldásra mutasson. Alapértelmezetten pénzes gombok vannak, és így azt hiszik, hogy nincs is lehetőség ingyenes letöltésre.

Ellentétben az általad is linkelt Lunával, ahol még volt ott a "free link" alapból, továbbá a lap alján is így reklámozták:

"100% Free
elementary OS is completely free, both in terms of pricing and licensing. There are no costly fees, confusing user agreements, trial periods, or restrictive copy protections. You can install Luna on as many computers as you want or even copy it and give it away to your friends."

Most meg már inkább fizetősnek tekintik elsősorban, és az ingyenes letöltés csak lehetőség, de ha valaki nem fizet, akkor ők az csalásnak érzik. Meh. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3655) F34R


F34R
nagyúr

Nem tudom miert szenvedtek ennyit ezekkel a szar disztrokkal ahelyett, hogy rendeset raknatok fel.

Gentoo, Arch, Debian.

hello.

(#3656) kispx válasza F34R (#3655) üzenetére


kispx
addikt

Vagy Biebian ;]

(#3657) spammer válasza F34R (#3655) üzenetére


spammer
veterán

Senki nem mondta, hogy szenvedünk. :DDD Nem a disztróval van baj (leszámítva a bugokat), hanem a fejlesztők arcával. Amúgy épp váltani készülök. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3658) bambano válasza spammer (#3657) üzenetére


bambano
titán

nagyobb arcra vagy szerényebb disztróra? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3659) spammer válasza bambano (#3658) üzenetére


spammer
veterán

nagyobb disztró, nagyobb arc :P

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3660) ubyegon2 válasza spammer (#3654) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, szerintem itt is egyértelműen kiválasztható a "0" pezo, de nem érdekes. Ez a csalásnak tekintő hozzáállás annál inkább. :U

(#3655) F34R Talán azért, mert épp az általad említett disztrók jelentik a szenvedést a kezdőknek, hozzá nem értőknek. :P Egyébként ez a réteg simán megtalálja a neki való disztrót, én például 1 éve használom a Mint Cinnamont és soha egy pillanatot nem szenvedtem vele. Kűzdöttem már párat Arch telepítéssel/beállításokkal és Debiant is tettem már fel, no ez nevezhető szenvedésnek mezei usernek! :)

[ Szerkesztve ]

(#3661) F34R


F34R
nagyúr

Ugy latom itt meg senki nem elt at igazi fajdalmat :P

(#3662) Apollyon válasza F34R (#3661) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Így van, viszont nem értem miért írtad be a gentoo-t. OK, az mondjuk igaz hogy az "rendes" disztró, viszont már eléggé hobbylinux szint azt használni és karbantartani. Akkor már inkább salak, azt csak egyszer kell beállítani le van tudva egy életre (legalábbis amíg még a vas bírja).

(#3660) ubyegon2: A Debian nem szenvedés, inkább csak kényelmetlen lehet a lego duplo szinthez szokott usereknek. ;]
No offense :P Amúgy a 7-8-as Debian már eléggé user friendly lett (desktop szinten), ahhoz képest hogy pl az ötös, Lenny verzióban még mi volt...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3663) Rimuru válasza F34R (#3661) üzenetére


Rimuru
veterán

Mert neked mi fájt? A szar kis Gentoo rendszered? ;]

Vigyázat, csalok!

(#3664) F34R válasza Apollyon (#3662) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez egyaltalan nem igy van, A gentoo-t is lehet 2 evente frissitgetni, vagy mikor te akarod.

(#3663) colomb2

Ezt egy Lennart berenc nem ertheti ;]

(#3665) tvamos válasza F34R (#3664) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lennart??? Az ki? Lennart Poettering?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3666) F34R válasza tvamos (#3665) üzenetére


F34R
nagyúr

hat ki mas ? :DDD

(#3667) BoB válasza F34R (#3664) üzenetére


BoB
veterán

Most az a bajod, hogy kiderült integrálják a systemd-be a linux kernel-t?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3668) tvamos válasza F34R (#3666) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem baratom a PulseAudio. :( Persze, tudom, az en hibam, hogy nem ertek hozza...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3669) bambano válasza ubyegon2 (#3660) üzenetére


bambano
titán

nem tudom, kinek milyen probléma a debian, én már a wheezyt is nulla mókolással tudtam felrakni. nemrég a jessie-t kiadás előtti telepítővel is feltette.

(#3667) bob.zxr: amíg az emacsot nem integrálják a systemd-be, addig nincs a pályán :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3670) lionhearted


lionhearted
őstag

Én kb. 1 hónapja voltam az eOS beta honlapon, akkor a 0 dodóra sem az ingyenes jött, hanem átírta 5-re.
Egyébként az Ubuntu is kér támogatást, annak is mekkora felhangja volt, pedig senki nem lett lecsalózva... ilyen az élet. Mondjuk utólag azért többen gyűjtenek szerintem, mint az első letöltő. Pedig épp neki lesz nehezebb megtalálni a free gombot (mert nem is biztos, hogy keresi)

Tegnap még működött...

(#3671) F34R válasza BoB (#3667) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem alapjabol nem tetszik az integracio, es szerencsere nem vagyok vele egyedul.

(#3668) tvamos

En hasznaltam, de kulonosebben az sem erdekel, teljesen jo az alsa.

(#3672) BoB válasza F34R (#3671) üzenetére


BoB
veterán

Addig jó az ALSA magában, amíg nem akarod pl. felvenni a desktopod, hangal együtt. (ami nem a mikrofonból jön persze :) )

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3673) F34R válasza BoB (#3672) üzenetére


F34R
nagyúr

plusz ha kell low latency es software mixing akkor egyertelmu a hasznalata.
Most jelenleg nem kell.

(#3674) BoB


BoB
veterán

Akit érdekel, Linus nem döntött még hogy az új kernel a 3.20, vagy 4.0 számot kapja. Google+ oldalán kiírt egy szavazást, bárki szavazhat.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3675) F34R válasza BoB (#3674) üzenetére


F34R
nagyúr

3.20

Bar megragadtam 3.14.27-nel.

(#3676) Rimuru válasza F34R (#3675) üzenetére


Rimuru
veterán

Annyira mindegy mi a neve (3.0-ra) váltás óta.

Vigyázat, csalok!

(#3677) bambano válasza BoB (#3674) üzenetére


bambano
titán

szerintem legyen 5.0, úgyis divat mostanában kifelejteni a számsorból számokat, ha gagyi a szoftver...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3678) F34R válasza Rimuru (#3676) üzenetére


F34R
nagyúr

Mindegy de a semmire ne legyen mar 4.0

(#3677) bambano

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#3679) Rimuru válasza bambano (#3677) üzenetére


Rimuru
veterán

Á, akkor szoktak nagyot ugrani mikor annyi újdonság kerül bele hogy megérdemli. ;] (Pl opera 15)

(#3678) F34R Mi lenne az amire azt mondanád hogy olyan hogy megérdemli a verzióugrást? bob.zxr féle systemd összeolvasztás? :P Amúgy mikor számozást váltottak akkor se volt olyan nagy dolog hogy megérdemelte volna a 3.0-át.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#3680) F34R válasza Rimuru (#3679) üzenetére


F34R
nagyúr

Semmi. elferne meg par generic kernel verzio addig ameddig tenyleg valami nem tortenik.

Jah bebaszna ha 4.0-ra az egyetlen tamogatott init a systemd volna. Akkor goto BSD.

(#3681) bambano válasza F34R (#3680) üzenetére


bambano
titán

a security listán csordogálnak a dbusos systemds biztonsági hibák...
baj lesz még ebből...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3682) F34R válasza bambano (#3681) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha tudnad hogy nekem tiltva van a dbus :DDD

(#3683) bambano válasza F34R (#3682) üzenetére


bambano
titán

az a baj, hogy már a debianban is annyira teljesen agyhalott függőségek vannak, hogy lassan csak akkor fogod tudni felrakni normálisan a csomagokat, ha újrafordítod magadnak.
én pl. a ghostscriptet raktam fel úgy valamelyik nap, hogy inkább lefordítottam forrásból, mintsem azt a sok szemetet feltoljam mellé.

ez lesz nálam a debian veszte, ha ezen nem változtatnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3684) Rimuru válasza bambano (#3683) üzenetére


Rimuru
veterán

Marad a fork.

Vigyázat, csalok!

(#3685) bambano válasza Rimuru (#3684) üzenetére


bambano
titán

kicsit kinyakatekerve a tényeket: a saját forrásból telepítés tekinthető egyfajta forknak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3686) Apollyon válasza BoB (#3674) üzenetére


Apollyon
Korrektor

44%-nál volt éppen a 3.20 amire amúgy szavaztam, szóval úgy néz ki ebből 4.0 lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3687) _Dumber_ válasza Apollyon (#3686) üzenetére


_Dumber_
őstag

Mert az emberek már csak ilyenek..
Ha valami nagyobb verziószámú akkor az csak jobb lehet (placebo).
Hiába, hogy most csak egy névről van szó, hisz a tartalom ugyanaz.
A kicsipuha is csupán marketing miatt nevezte el 10-nek és nem 9-nek... pár "gyalogot" beetet ezzel....

(#3688) Apollyon válasza _Dumber_ (#3687) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az azért nem lett 9-es, mert valahogy ütközött volna az elnevezés a régi 9x-verziókkal. Szóval ez elvileg ilyen developer lustaság volt inkább – amit már megszokhattunk a cégtől.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3689) Rimuru válasza _Dumber_ (#3687) üzenetére


Rimuru
veterán

Jó volt a marketing ha azt hiszed tényleg a marketing miatt lett 10 a neve. :P Technikai oka is van, az egyik API ami lekérdezi a verziót (név alapján) az a 9-es miatt azt hihetné hogy 95-ös vagy 98-as Windows alatt fut.

Vigyázat, csalok!

(#3690) _Dumber_ válasza Rimuru (#3689) üzenetére


_Dumber_
őstag

Hát valahogy a 95-öt és a 98-at is meg tudja különbözteni.. Csak sikerülne neki ez az egetrengető feladat ;]

(#3691) lionhearted válasza Rimuru (#3689) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez meg FUD

Tegnap még működött...

(#3692) Jim Tonic válasza Rimuru (#3689) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm, ezt ki hiszi el?
A Windows 95 neve Windows 4.0, a 98-é meg 4.10. Windows Vistától a 8.1-ig meg 6.x. Ez a valódi azonosító, nem a neve. Linux alatt ugyanígy fest a helyzet. Szóval ez szerintem teljesen alaptalan.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3693) Apollyon válasza Jim Tonic (#3692) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez volt az álláspont Redmond részéről. Az megint egy másik dolog hogy ki hiszi el, meg mi az igazság ;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3694) bambano válasza Jim Tonic (#3692) üzenetére


bambano
titán

nem kell elhinni, a redditen volt róla poszt, és egy hivatalosnak tűnő, állítólag microsoftos blogger írta.
ha ő hazudott, akkor mindenki hazudik.

[link] ez alapján nemhogy alaptalan, de teljesen alapos volt a véleménye. nem mondom, hogy igaz is, de hogy nem légbőlkapott, az biztos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3695) Jim Tonic válasza bambano (#3694) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem hülyeség. Kitalált marhaság. Eleve miért foglalkozna az MS 95-re megírt, hibás programokkal?

Ráadásul Windows verzió a múltban nem kezdődhetett így, hogy "Windows 9", mivel ilyen verzió sosem volt.
Tehát ez eleve marhaság:
f(version.StartsWith("Windows 9"))
{ /* 95 and 98 */
} else {

szerk.: utánanéztem a redditen, ott is azt írják, hogy hihetetlen, hogy valaki ilyen rosszul írna meg egy programot, és ha mégis, azzal miért foglalkozna az Microsoft. Szóval én nem hiszek a sztoriban.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3696) bambano válasza Jim Tonic (#3695) üzenetére


bambano
titán

nem állítottam, hogy a sztori igaz. azt állítottam, hogy voltak olyan hírek a neten, ami alapján colomb2 jogosan hihette, hogy ezért van.

"hihetetlen, hogy valaki ilyen rosszul írna meg egy programot, és ha mégis, azzal miért foglalkozna az Microsoft.": a microsoft gyakorlatilag kizárólag rosszul megírt programokkal foglalkozik :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3697) Jim Tonic válasza bambano (#3696) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D Tied a pont!

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3698) Rimuru válasza bambano (#3696) üzenetére


Rimuru
veterán

Szobatársam nézett utána ő mondta hogy tényleg van egy ilyen függvény. A lényeg az lenne hogy nem 95/98 a visszatérési érték hanem csak 9 ez pedig Windows 9 esetén is így lenne. Amúgy azóta hülyeségnek tartom az egészet mióta ez megjelent mert ki az a hülye aki név alapján dönt? de ettől függetlenül elhiszem hogy van ilyen. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#3699) Rimuru válasza Rimuru (#3698) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, amit már láthattunk: [link]

Vigyázat, csalok!

(#3700) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Józsi bácsit ezek a verzió polemiák qrvára nem érdeklik, mert

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.