Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#10051) AttyVin válasza #65675776 (#10050) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ez egyértelmű, "győztes csapaton ne változtass"!

Én sem akartam semmihez hozzányúlni, de tápegységet kellett cserélni a gépben.
Utána pedig egyszerűen nem indult el TV-kártya, csak többszöri driver és PVR újratelepítés után, aztán a vége az említett megbízhatatlan működés lett...

Üdv, Vino

(#10052) Atomantiii válasza voodoo98 (#10048) üzenetére


Atomantiii
őstag

A hang sem csúszik közben? Mert régi alaplapommal és XP-vel a TV2000 XP Global volt a legjobb tuner, hiába van azóta 2300 H sosem tudtam olyan színeket kihozni belőle, persze már újabb alaplappal és Win 7-tel.

(#10053) #65675776 válasza AttyVin (#10051) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tápcsere után nem indul egy PCI eszköz? Akkor annak az alaplapnak igencsak komoly problémái lehetnek.

Atomantiii: A PxDTV2300 H teljesen más chipre épül. Márcsak a gyártó sem stimmel. A többi Leadtek kártya (leszámítva még a PVR3000 Deluxe-ot) Conexant chipeket használ, a PxDTV2300 H NXP-t. Ez már önmagában jelentős különbség. Mind a kettőnek megvannak a saját árnyoldalai.

(#10054) Atomantiii válasza #65675776 (#10053) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az odáig okés, ezt megértettem már korábban is, csak akkor nála hogy van rendben a hang?

Mert régebben mindenki azt válaszolta rá (itt a topikban), hogy a chipset miatt csúszni fog a hang. Persze teljesen mindegy, mert az új alaplap + proci párosra már úgysem lehet XP-t telepíteni, tehát felejtős lehet a régi kártya, legalábbis most Win 7 alatt biztosan de ha van rá esély, hogy Win 10 alatt működjön akkor talán bevállalnék egy próba telepítést.

Mivel majdnem jó Win 7-en a 2300 H-val is a digitalizálás nálam csak a piros színeknél majdnem olyan, mintha vibrálna a kép, vagy nem is tudom hogy írjam le, mit csinál. Persze a vhs-ek sem maiak már, de legalább 4 vhs lejátszóval próbáltam és semmit nem tudok kezdeni vele és a régi rendszeremen volt a legjobb csak azóta már nincs meg.

Ha ezt tudtam volna előre akkor nem válok meg tőle.

Mondjuk a 2300 H-ból megvan a laptophoz való változata is, azzal lenne a legszebb a kép, bár a piros színek ott is vibrálnak valamennyire, csak ott meg ha elindítom a vhs kazi lejátszását elég sűrűn egy-egy pillanatra csak fekete képernyő fogad, tehát megy a kazi majd gondol egyet és egy pillanatra csak fekete kép van majd megy tovább a felvétel rendben, majd ismét fekete kép egy pillanatra és ez folytatódik.

[ Szerkesztve ]

(#10055) #65675776 válasza Atomantiii (#10054) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor melyik eset melyik tunerre vonatkozik?

A TV2000XP szérián kétféle chipet használtak:
-az Expert előttieken BT878A-t
-Expert-től kezdve CX23880/1/2/3-at.

Előbbihez egyáltalán nincs 64 bites driver. Utóbbihoz van, csak éppen azzal nem lehet elfedni a chip DMA vezérlőjének a hibáját. Utóbbi okozza azt, hogy 64 bites OS alatt ha >2 GiB rendszermemóriád van, akkor a kártya az első processzormagot 100%-ra fogja terhelni. Ez okozza az akadozást és a hangcsúszást ezen esetekben. Ez egyébként nem csak a Leadtek tunereit érinti, hanem minden ilyen chippel szerelt tunerkártyát.

Ez a hiba nem érinti a PCI-E-es CX23885/8-at, ezeknél ki lett javítva. (Pontosabban teljesen lecserélték a DMA vezérlőt. De kb ennyi az érdemi innovációjuk, a Conexant nem igazán erőltette meg magát a fejlesztések terén.) És értelemszerűen nem érintett a PxDTV2300 H-n használt NXP SAA7136E sem.

Meg kell nézni más forrásból is a színkezelést. Nem csak a VHS maga hulladék ilyen szinten, hanem az S-Video is. Ha van a közeledben egy konzol, amin van komponens kimenet, akkor azzal kellene ellenőrizni. Az NXP chipek legfőbb hibája a ferde sávosodás szokott lenni.

(#10056) Atomantiii válasza #65675776 (#10055) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha hazaérek megnézem úgy a 2300 H-val, hogy a videomagnó helyett rákötöm mondjuk a műholdvevőt a komponens bemenetre és hogy akkor is az-e a helyzet vele.

Vagy milyen tunert vegyek akár használtan is, amivel nem lenne ilyen probléma? Vagy lehet a videómagnó miatt is? Bár próbáltam már többel is, de van amelyikkel még rosszabb volt a helyzet.

Illetve van amelyik vhs-el meg azt csinálja, hogy el van csúszva a kép két széle függőlegesen, vagyis nem teljesen egyenes függőlegesen a kép legalábbis a PCI-E-es 2300 H-val.

Ha ugyanazt rákötöm a laptopos verziójú 2300 H-ra ott meg már egyenes a két széle a képnek, csak ugye ott meg sűrűn csak egy fekete kép ugrik be egy-egy pillanatra. Pedig ez utóbbi megoldás tűnt volna a legjobb megoldásnak.

(#10057) azbest válasza Atomantiii (#10054) üzenetére


azbest
félisten

a digitalizálós topicban régi kamerákat szoktak ajánlani, amelyik tud TBC-t és az analóg bemenetére kötött jelet rögtön digitalizálva ki dutja adni firewire vagy esetleg usb csatlakozón.

A szalag sérülései miatti nyúlás, hullám, kimaradás javításában segít a TBC, amit a tunerek nem szoktak ismerni.

[ Szerkesztve ]

(#10058) Atomantiii válasza azbest (#10057) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ez teljesen ismeretlen kategória számomra jelen pillanatban, de ha tudtok majd segíteni akár még érdekelne a téma.

Csak nem tudom hogy milyen bemenetei vannak egy ilyen kamerának, de akkor ez a másik topik témája lesz.

(#10059) AttyVin válasza #65675776 (#10053) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Érdekes, mert ezen kívül mással (eszköz, program) nincs/nem volt érzékelhető hiba.

Üdv, Vino

(#10060) Atomantiii válasza azbest (#10057) üzenetére


Atomantiii
őstag

Hoppá. kéretik törölni nem ide akartam.

[ Szerkesztve ]

(#10061) kovy79 válasza #65675776 (#10050) üzenetére


kovy79
őstag

Tudom, hogy van még rosszabb, csak nem értem, miért kell valamit elrontani, ami valaha jól működött (ez más cégre is igaz)...
Lehet, hogy a kodekek is hibásak, de próbálom mindig a régen beváltakat használni.
Most pl megnéztem az avi rögzítést és szaggat (a minőség néha nem annyira fontos). A procit 100%-on hajtja.
No, ez régebben nem volt. Jó, ha 30%-on ment...
Erre pl van ötleted?
Más: a hang csúszását egyébként az Audacity-vel könnyen lehet orvosolni (a sebességet %-osan lehet változtatni).

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#10062) azbest válasza kovy79 (#10061) üzenetére


azbest
félisten

lásd (#10055) daa-raa

a tunerek hardveres és szoftveres nyűgjei miatt hamarabb avulnak el, mint hogy maga a tuner lenne idejétmúlt.
Ha linux alatt lehet használni, van hozzá kernel támogatás, akkor tedd be egy olyan gépbe vagy legyen multi-boot. Windows alatt nincs megoldás. Még a digitális tunerek közt is van, amit lehetetlenség használni win alatt, mert nincs az újabbhoz stabil driver. Pedig az még bőven nem elavult.

Ha ragaszkodsz a windows-hoz, akkor legyen egy külön telepítés, esetleg xp max win7, amin a memória le van korlátozva 2GB-ra (msconfig).

[ Szerkesztve ]

(#10063) voodoo98 válasza Atomantiii (#10052) üzenetére


voodoo98
addikt

Nem. Most megnéztem pár felvett videót és nem csúszik. Nyilván mindet végig kéne nézni. Minél nagyobb a mintavétel annál jobb. De van egy 3 órás ballagási videóm, ott még a legvégén se csúszik.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10064) Atomantiii válasza voodoo98 (#10063) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az jó, én meg azon gondolkozom, hogy szerzek valami ócska P4-es 3 GHZ körüli procit alaplappal és visszarakom a régi XP 2000 Global kártyámat vhs-t digitalizálni.

Vagy nem tudom lenne-e értelme kipróbálni win 7-tel mondjuk 32 bites verzióval de lehet nem sok.

(#10065) voodoo98 válasza Atomantiii (#10064) üzenetére


voodoo98
addikt

Persze! Van driver Win7-hez. Próbáld meg mindenképpen. Nekem Win10 alatt működik.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10066) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Okés, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#10067) AttyVin válasza Atomantiii (#10064) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Na, pont ezért tartogatom ezt a régi konfigurációt (P4 + XP + TV2000 XP Expert), de mostanában ez fogott ki rajtam...

Üdv, Vino

(#10068) garga01 válasza bzoley (#10043) üzenetére


garga01
senior tag

Sikerrült feltenni az XP Expertet a 10-re és működik is!
A Win7 64 bites drivert nem tudtam feltenni először, ahhoz egy exe-s telepítőm volt, hiába ment végig újraindítás után nem volt fent semmi. Volt egy eredeti Leadtek-es CD-m mindenféle driverrel, azon talált jót de az meg nem volt digitálisan aláírva. Keresgéltem, és ezt felrakva (XP 64 bit WHQL) jó lett: [link]
A CVBS bemenet működik, a rádió és a távirányító is! Az analóg tunert nem próbáltam, biztos az is megy de max rf kimenetes beltérivel/videóval bírnám kipróbálni, de az úgyse kell nekem. Ha valakinek kell

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10069) voodoo98


voodoo98
addikt

Tegnap vettem egy GTX 1080-at és feltettem a legújabb Nvidia drivert (Nvidia GeForce 368.95 Hotfix), miután felment és gép restart is meg volt, eltűnt a tv tuner drivere. Ismeretlen eszközként volt az eszközkezelőben.

Ezek voltak az eszközkezelőben, amikor jól működött:
WinFast TV2000 XP Global/Global TV (Audio)
WinFast TV2000 XP Global/Global TV (XC2028)

A korábbi leirasom alapján próbáltam újra rakni a drivert, az audio része ment is. Az XC2028-at is próbáltam, de restartol a gép.

Win10 64 bit-en vagyok, van egy Win 7 64 bit, de inkább a win10-es rendszert szeretném használni, hiszen eddig is működött.
Korábban egy GTX 970et használtam a legújabb nv driverével és tökéletesen ment a kari.
Bárkinek bármi ötlete van?
Köszi!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10070) bzoley válasza voodoo98 (#10069) üzenetére


bzoley
veterán

Nem lehet, hogy turkáltál a gépben, és kontaktos lett? Talán vedd ki, majd rakd vissza. Esetleg valamilyen ütközés, az gáz(slot csere).

[ Szerkesztve ]

(#10071) voodoo98 válasza bzoley (#10070) üzenetére


voodoo98
addikt

Erre gondoltam én is, de a tunerhez nem nyúltam és az eszközkezelő is látja félig-meddig, audio-t sikerül is felrakni, csak a videot nem. Mindenesetre megmozgatom majd a kártyát. Ha van másik slot, akkor átrakom abba.
Köszi!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10072) bzoley válasza voodoo98 (#10071) üzenetére


bzoley
veterán

Nem feltétlenül szükséges hozzányúlni. Egy korábbi konfigomban, akárháyszor belepiszkáltam a gépbe, bekapcsolás előtt a ramokat mindig ki kellett venni, és visszarakni, mert nyavíkolt miattuk.

(#10073) voodoo98 válasza bzoley (#10072) üzenetére


voodoo98
addikt

Köszi! Este megnézem és visszairok. Hasonló dolgokkal utoljára a 90-es évek végén, 2000-es évek elején találkoztam! :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10074) efi99 válasza voodoo98 (#10073) üzenetére


efi99
senior tag

Megpróbálhatod esetleg a korábbi vga drivert (ha nem ez volt fenn)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#10075) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Két leadtek kártya tud működni egymástól függetlenül ugyanazon az operációs rendszeren vagy összeakadnak?

(#10076) bzoley válasza Atomantiii (#10075) üzenetére


bzoley
veterán

Én öttel próbáltam(ha jól emlékszem), szóval igen.
Vagyis nem teljesen függetlenül, ha jól emlékszem, elsőnek az utoljára használt tunert indítja a PVR2.

[ Szerkesztve ]

(#10077) Atomantiii válasza bzoley (#10076) üzenetére


Atomantiii
őstag

Rendben, köszi akkor kísérletezem majd vele.

(#10078) efi99 válasza Atomantiii (#10075) üzenetére


efi99
senior tag

Olyannyira tud, hogy pl a 3200-as manuáljában fél oldalon értekezik róla, miszerint az egyiken nézzük, a másikkal felveszünk egy másik műsort stb.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#10079) voodoo98 válasza efi99 (#10074) üzenetére


voodoo98
addikt

Köszi! Sőt visszakérem majd a régi vga-t, hogy teljesen legyen a kitesztelés.
De most az történt, hogy kivettem-újraberaktam a tuner-t és nem akart elindulni a win10! :S
Kiderült, hogy korrupt lett a filerendszer az SSD-n, HDD sentinel 80%-ot ir teljesitményre, ami nem hangzik túl jól! Nem tudott visszaállni semmiből, korábbi rendszermentésből sem. Clean install lesz. :|
Hála Istennek úgy néz ki, h komolyabb adatvesztés nélkül megúszom. :B
Remélem! :)
Pár órás melót csináltam igy magamnak, meg idegeskedést, nem alvást. De nem gond. Régóta hordom már magammal ezt a rendszert (még win7 install volt először), legalább 5 alaplap csere is volt alatta! ;)
Rakat szeméttel tele.
Ha sikerül a végére jutnom, irok majd.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10080) voodoo98 válasza voodoo98 (#10079) üzenetére


voodoo98
addikt

A legújabb NV drivert leszedtem és felraktam az eggyel előbbit. Már nem indul újra a gép, amikor fel akarom rakni eszközkezelőből a drivert. Viszont csak az audio-t tudom felrakni, video részét én.
Korábban ezt láttam az eszközkezelőben, amikor még jó volt:

WinFast TV2000 XP Global/Global TV (Audio)
WinFast TV2000 XP Global/Global TV (XC2028)

Találtam drivert, ami "elég jó", viszont sárga felkiáltó jelet kapok, pedig korábban jó volt.

Tehát 64 bites XC2028-as driver kéne nekem, ami Win10 64 bitre felmegy. Most szereztem egy másik ugyanilyen tuner, azzal ma este megpróbálom. Hátha.
Sajnos csak jövőhét kedden kapom vissza a régi videókártyát, hogy azzal is kipróbálhassam.

Tud valaki WinFast TV2000 XP Global/Global tuner Win10 64 bit install-ban?
Köszi!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10081) vfo7 válasza voodoo98 (#10079) üzenetére


vfo7
senior tag

Van olyan hiba is, hogy ha az ember belenyúl a gépházba, pl. kártyacsere miatt, akkor véletlenül picit megmozdít egy hónapok óta mozdítatlan csatlakozót, pl. egy SATA dugót. Mivel minden csatlakozó oxidálódik, ezért ha picit odébbmozdul az oxidálódott hely felé - ezek csak tizedmilliméterek - akkor máris megnő az átmeneti ellenállás és pl. vinyó esetén adatvesztési tüneteket produkál, holott semmi baja.

Vagyis szerintem először is húzz ki minden HDD csatlakozót mindkét végén, majd kétszer-háromszor dugd vissza újra, hogy lekopjon az esetleges lehelletvékony oxidréteg, aztán vizsgáld újra.

Volt nálam is ilyen, rám is jött a sikítófrász, aztán megcsináltam, utána derű, békesség. Persze sokat segített a rádióamatőr múltam is, mert nem egyből szoftverekkel kezdtem vacakolni.

[ Szerkesztve ]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10082) voodoo98 válasza vfo7 (#10081) üzenetére


voodoo98
addikt

Köszi a tippet!
Elképzelhető, hogy valami ilyesmi történhetett. Most az van, hogy töröltem a particiót a vinyóról és raktam egy újat, majd win 10 clean install. Kicsit melós volt, de ez van. Jobban oda kell figyelni a backup-készitésre.
Egyetlen problémám maradt, hogy a win10 64bitre egy GTX 1080 mellé nem tudom felinstallálni a tunert kártyát.

Több ötletem is van
- szereztem egy másik ugyanolyan tunert, azzal is megpróbálom
- visszakérem a régi videókártyát és felrakom lehetőleg azt a drivert, amivel működött
- haver gépére (akinek a régi vga ment) próbáljuk majd felrakni a tunert és ha ott megy, akkor azon
a gépen befejezem a maradék nehány kazi digitalizálását.
- esetleg win7-tel is küzdök :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10083) Atomantiii válasza voodoo98 (#10082) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem is nvidia kártyám van igaz 960-as, még nem volt időm próbálkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#10084) voodoo98 válasza Atomantiii (#10083) üzenetére


voodoo98
addikt

Szerintem azzal nem lesz gond. Én is egy 970est használtam azzal jó volt. Akkor tudok többet erről, ha újra kipróbáltam.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10085) voodoo98 válasza voodoo98 (#10082) üzenetére


voodoo98
addikt

Kipróbáltam mindent, de nem sikerült újra felrakni win10 64bitre. Viszont Win7 64bit-en most megy tökéletesen. Ezzel a rendszerrel befejezem a digizést.
Win 7-re a 10020-as hsz-ban lévő drivert adtam hozzá saját lemezként: link

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10086) hemo válasza voodoo98 (#10085) üzenetére


hemo
tag

pvr3000-hez nem tud valaki egy 2.0349-es softwaret? Vagy újabbat?
Win10-re mi a megoldás? egyszer ment, de letöröltem a 64-bites progit..

(#10087) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok..

tud valaki jó lejátszó programot windows 10 alá tv2000xp expert-hez? Sajnos a gyári PVR2 kicsit hadilábon áll a képarányok kezelése szempontjából. (mondjuk meglepő volt, hogy a kártyát könnyebben életre keltettem win10 alatt mint anno win7 alatt).

Az egyedüli gondom a PVR2 szoftverrel van.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10088) voodoo98 válasza voodoo98 (#10085) üzenetére


voodoo98
addikt

Közben gondolkoztam, h miért nem ment fel az új Win10 64-re. Lehetséges-e az, hogy a mostani win10 egy teljesen 0-ról felhúzott win10 a legújabb image-ből. Míg a régi egy win7-ről upgradelt verziót. Mert a régire a win7-es driver kanyar nélkül felment, az újra meg egyáltalán nem...Hátha segít valakinek...

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#10089) azbest válasza voodoo98 (#10088) üzenetére


azbest
félisten

Lehet, hogy tényleg van különbség a tiszta telepítés és az upgrade viselkedése között:
A Microsoft kötelezővé teszi az általuk aláírt meghajtók használatát [link]
De nem állítom, hogy ez a helyzet nálad, csak azt mondom, hogy talán igazad van.

(#10090) DraXoN válasza voodoo98 (#10088) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem tiszta telepítésre ment fel a driver elsőre, úgy április közepe táján (egy kb. talán valamikor 2001 körül telepített win7et cseréltem le).
Az aláírás ellenőrzés miatt valóban trükkös volt a telepítés, de nem megoldhatatlan [link].

Az egyetlen gondom a videólejátszó szoftverrel van.. Valakinek ötlete (most csak azért jó, mert 2 monitorom van, és az egyik egy régi 4:3, de nem volna jó ha csak a 16:9 arányú lenne, mert akkor egy hatalmas keret van körbe a képernyőn nálam ...


Azért ez így nem élvezetes, a nagy monitor nagyja üres :)

Illetve most eszembe jutott egy másik gond... a kép lemarad a hanghoz képest ha nem rakom a lejátszót valós idejű feladat prioritásba.

A PVR2 amit használok: 2.0.3.57

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10091) Atomantiii válasza DraXoN (#10090) üzenetére


Atomantiii
őstag

"ha nem rakom a lejátszót valós idejű feladat prioritásba."

Ezt hogyan valósítod meg a gyakorlatban?

(#10092) DraXoN válasza Atomantiii (#10091) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Megnyitom a windows feladatkezelőjét (CTRL + SHIFT + ESC)
Ott a részletes nézetben van egy "Részletek" fül.
Majd ott a "DVBTAP.exe" folyamaton jobb egérgomb és a lenyíló menüben "Prioritás beállítása"->"Valós idejű".

Ezt teszem

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10093) Atomantiii válasza DraXoN (#10092) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszönöm.

(#10094) Atomantiii válasza voodoo98 (#10088) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ma felraktam én is Win 7-re a drivert amit küldtél, elsőre felismerte szerencsére bár még hangot kell csiholni majd, csak most új hangkártyám van és nem teljesen igazodtam ki még rajta.

Úgyhogy kíváncsi leszek fog-e csúszni a hang.

[ Szerkesztve ]

(#10095) DraXoN válasza Atomantiii (#10094) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Nálam win7 alatt nem volt gond a hanggal, a csúszás az nekem a win10 alatt jelentkezett ("csak").

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10096) Atomantiii válasza DraXoN (#10095) üzenetére


Atomantiii
őstag

Majdnem rendben van a hang is, csak amikor a felvétel gombra kattintok akkor a winfast elnémul, pedig a felvett anyagnak van hangja. Illetve a kép nagyon fakónak tűnik hiába állítok a kontraszton és nem aktív a színhőmérséklet, a telítettség, élesség és fénysűrűség állítási lehetőség.

Erre van vajon megoldás? Mert így elég gáz a kép színe.

[ Szerkesztve ]

(#10097) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Akkor senkinek nincs ötlete az előzőre, hogy miért nem aktívak a csúszkák? Mert most két tuner is fel van telepítve, lehet csak az egyiket kellene felrakni?

(#10098) #00137984 válasza Atomantiii (#10096) üzenetére


#00137984
törölt tag

Hang be és kimenet közös erőforrásokat használ, ezért felvétel közben a hangerő mute állapotban van a PVR2-ben, de a felvételen igy van hang. A lejátszó és felvevő eszközöket kell megváltoztatni a PVR2-ben és akkor lesz hang felvétel közben. :) A windows hangkeverő részét is érdemes átnézni, meg a hangkártya beállitásait. Ez driver frissités után szokott előfordulni, de visszaállitva alapesetre ismét megjavul a hang. A kép azért fakó, mert a kontraszt kevés, alacsony 28. Nálam a fényerő 53, kontraszt 51. Kontraszt 45 alatt egyre fakóbb, gyenge szineket eredményez. PAL rendszerben ezek a beállitások nem elérhetőek (szintelitettség és élesség), mert ezek az NTSC 60Hz mellett használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#10099) Atomantiii válasza #00137984 (#10098) üzenetére


Atomantiii
őstag

Eddig is PAL rendszerben volt és minden csúszkát tudtam állítani régen xp alatt a képre vonatkozóan szóval csak ezért nem értem. Vagy lehet a személyes színprofil melletti hozzáadás gombbal lehetne variálni valamit? Vagy egy korábban lementett beállítást betölteni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#10100) #00137984 válasza Atomantiii (#10099) üzenetére


#00137984
törölt tag

Vista megjelenése után EVR módban erre nincs lehetőség (egyébként másikban sem). XP-n lehetett, de most csak NTSC-ben van ilyen beállitási lehetőség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.