Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26951) Tegla80 válasza huhuhorgasz (#26949) üzenetére


Tegla80
addikt

ugymond az a kakukktojás a 6os sorban.
Álcázott "5ös" és azért nem tud 3D-t sem ;]
(aktívhoz kell a "valós100Hz",ami a 6os lenne ugye,de mint mondtam...... :D )

upsz, beelőztek :D

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#26952) huhuhorgasz válasza nightshadow (#26950) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

köszi a hamar választ. teljesen lefagytam most, mert tényleg el voltam a magam kis világában :D Akkor így már érthető, hogy miért ajánlották inkább az f6400-ast az f6200-as helyett...

Akkor szerintem jó lesz az f6100-as is. Havernak olyan van, csak nem 46"-ban, hanem kisebben.
Tud valaki valamilyen jó akciót az f6100-ra akár 46"-ban is?

(#26953) nightshadow válasza huhuhorgasz (#26952) üzenetére


nightshadow
veterán

F6100 vs. (F6400):
- nem Smart (Smart+hangvezérlés)
- egymagos processzor (két magos)
- nincs wi-fi (beépített wi-fi)
- 2db hdmi (4db hdmi)
- nincsen AllShare (van AllShare)
- 1db távirányító (2db)

kb. +20k a különbség a két tévé között 46"-os méretben.

(#26954) GrooveHero válasza huhuhorgasz (#26952) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ez sztem elég kellemes ár:

[link]

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#26955) huhuhorgasz válasza nightshadow (#26953) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

tudsz írni nekem privátban egy helyet, ahol érdemes lenne megvenni a tv-t? Vagy legalábbis utánanézni az áraknak? Te melyik boltot ajánlanád?

(#26956) huhuhorgasz válasza GrooveHero (#26954) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

igen itt néztem én is, mert van tapasztalat erről a boltról. Haveromék teljesen meg vannak velük elégedve. De ennél volna ilyen olcsóbban is. kb 10k-val.

(#26957) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Apropó..jut is eszembe...F6500 tudással és minőséggel, de SMART nélkül nincs TV variánsa a samunak? Kell a francnak a böngészés, úgyis gépre lesz kötve a TV

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#26958) S.J.


S.J.
tag

Udv, szerintetek ez ráköthető gépre?

Jó vétel lehet ennyiért? [link]

(#26959) S.J.


S.J.
tag

Ez a tipus: [link]

(#26960) M@rdel válasza GrooveHero (#26957) üzenetére


M@rdel
őstag

Ugyanezt kérdezném én is, de nekem a samun mellett jó a panasonic is. :)

(#26961) pjen válasza S.J. (#26959) üzenetére


pjen
félisten

Szia Rá kéne hogy lehessen,ott van a leirásban:Bemenetek: S-Video, 2 db Scart, RCS, PC (D-Sub), DVI,ha müxik a bemenet akkor menni kéne.

(#26962) Sznómen válasza BBéci (#26912) üzenetére


Sznómen
tag

Arra kérnélek hasonlítsd össze mondjuk LA620 képét (képfrissitést tekintve) mondjuk egy sony W6 -al szabad szemmel. Mindkét TV 200HZ(papíron), 620 viszont már egy sokkal folyamatosabb képet nyújt, ki-be kapcsolható a de-blur funksön, ellenben sonynál semmit sem tudsz állítani ezt illetően, mi az akkor ha nem egy plusz képjavító fícsör??
Mivel nálunk, átlagjúzereknél sokkal jobban értesz hozzá és előbb meglátod a különbséget, arra kérlek tegyél be egy gyors felvételt LA620-ba és ugyanazt F6400-ba látni fogod hogy nincs különbség. Én megtettem korábban.
Valóban IPS feketéje nem az igazi, xVA-t meg ha oldalról nézem(minimális oldalsó szögnél már érezhető a kül), semmi színe sem az. Azt pedig megvétóznám, (és nem a passziv3d miatt) hogy közelről kell nézni a 3D-t. A mélység állítható, aminek ki kell jönnie az kijön, s cserébe nem folyik ki a szemem. Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy TV néző csak azért közelebb hozza a TV-t hogy 3D-t nézzen, 40-42" TV-t meg nem kell 4-5 m-ről nézni ahhoz, hogy ne lásd a csíkokat elég ahhoz már 2,5 m is.

(#26963) #91574272 válasza #91574272 (#26936) üzenetére


#91574272
törölt tag

Ebben tudna segíteni valaki?

(#26964) S.J. válasza S.J. (#26958) üzenetére


S.J.
tag

Koszi. Jo vetel ennyiert?

(#26965) Defoe


Defoe
tag

Sziasztok!
Ma megjött végre a Sony W807es tévém. Nagyon tetszik, csak egy gondom van vele. Rákötöttem a ps3-at és mintha a régebbi 32-es samun szebb képe lett volna a játékoknak. Aztán lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, nem tudom. Van valakinek beállítással kapcsolatban ötlete? Mi az amit egy új tévénél érdemes beállítani?
Konkrétan a COD Black ops (720p-ben megy) sokkal érzékenyebb az irányításra, de valahogy elmarad a minősége úgy érzem. Játék módban megy a tv.
Ami még a réginél nem fordult elő ennél pedig igen, hogy a szereplők kiválasztásakor kicsit várni kellett a részletes megjelenítésükre.
Bármilyen tanácsot szívesen veszek
Köszönöm

(#26966) pjen válasza S.J. (#26964) üzenetére


pjen
félisten

Meg vetted?Az apródon már nincs fenn a hirdetés. :) :Y

(#26967) krx21 válasza Defoe (#26965) üzenetére


krx21
nagyúr

Az új W807-es mekkora?

(#26968) Defoe válasza krx21 (#26967) üzenetére


Defoe
tag

Ja igen az lemaradt, hogy 42"

(#26969) krx21 válasza Defoe (#26968) üzenetére


krx21
nagyúr

Az azért jóval nagyobb... Gondolom a távolság meg ugyan az.... Ha messzebb mész a 42-es ugyan olyan szépnek fog tűnni, mint a 32"-es ;]

(#26970) S.J. válasza pjen (#26966) üzenetére


S.J.
tag

Aha

(#26971) Defoe válasza krx21 (#26969) üzenetére


Defoe
tag

Kicsit hátrébb ültem hozzá, mondjuk nem sokkal. Így nagyjából 2-2.5 méterről játszok.
Gondolom azt, hogy hány Hz-en működjön nem lehet/kell kiválasztani, hanem állandó 200/400. Aztán lehet, hogy csak meg kell szokni, teljesen más mint a régi...

[ Szerkesztve ]

(#26972) krx21 válasza Defoe (#26971) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nem tudom mit értesz az alatt, hogy a kép a 32"-oson jobb volt... A W800-as jó kis TV...
Nem inkább szokatlan, mert a rosszabbat is szokja az ember...

[ Szerkesztve ]

(#26973) Defoe válasza krx21 (#26972) üzenetére


Defoe
tag

Igaz, tetszik is nagyon :) Valószínű igazad van és csak meg kell szoknom. Köszönöm :)

(#26974) blakey válasza Sznómen (#26962) üzenetére


blakey
titán

A de-blur igen, de-judder viszont nincs, ezáltal nem 100 Hz-es, de írjon valaki akinél mindkettő van és akkor 100Hz-es lesz. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26975) BBéci válasza vallas (#26939) üzenetére


BBéci
titán

Aki tervezte, annyit értett a hangtechnikához, mint tyúk az ABC-hez. :K
Legalább próbáld ki a szekrényke felső lapjának két szélére téve, adj egy esélyt szegény hangdobozoknak!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26976) BBéci válasza Sznómen (#26962) üzenetére


BBéci
titán

Ha megszervezed, biztosítod a körülményeket, szívesen összehasonlítom azt a két tévét.
Nem szokás a 3D mélységét állítgatni, mert sokkal többet ront a képen, mint amennyit használ.
40-42 colos tévén 1,5 méterről igazán ütős a 3D, erről felesleges vitatkozni. Te nézd onnan, ahonnan akarod, magánügy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26977) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

[link] erről vélemények? mennyit érhet 2-3 hónaposan használtan?

(#26978) blakey válasza S.J. (#26977) üzenetére


blakey
titán

Nincs vélemény, venni akarsz vagy eladni? Ha venni, akkor szerintem kerüld ha nem akarod kínozni magadat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26979) S.J. válasza blakey (#26978) üzenetére


S.J.
tag

venni.

mit értesz az alatt, hogy kínzom magam vele?

(#26980) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!

Smart TV vásárlás előtt állok! :) Keresnék olyan áruházat ,boltot, (nem pincebolt,- amire lehet számítani, h nem zár be holnap.) ahol olcsón lehet készüléket vásárolni + lehetőség van garancia kiterjesztésre némi felárért cserébe! Ha itt nem lehet kiírni akkor válaszokat privátban, Köszönöm!

jambi

(#26981) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Az LG 42la620s-sel wifin keresztül csatlakoztam a routeremhez, de nem ment könnyen. A tv infójában talált mac address nem volt jó, olvasgattam egy picit és megtaláltam a megoldást. Mac filtert ki kellett kapcsolnom, csatlakozni a tévével, aztán megnézni a router log-ban a tévé mac addressét. Ezt kellett beírni a mac filterhez. Ez sikerült, de most vezetékesen csatlakoznék a routerhez, de ez nem megy. Valakinek van ötlete? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#26982) scabi78 válasza scabi78 (#26981) üzenetére


scabi78
senior tag

Megvan, sikerült. :C Ugyanúgy kellett, mint a vezeték nélkülinél. Mac filter off, csatlakozás, log nézés, filter on és kész. :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#26983) Lackó86 válasza scabi78 (#26981) üzenetére


Lackó86
tag

Erről mit gondolsz?
http://itcafe.hu/hir/lg_smart_tv_kemkedes_anglia.html

jambi

(#26984) scabi78 válasza Lackó86 (#26983) üzenetére


scabi78
senior tag

:(

Tiszta Windows, rendes ház!

(#26985) blakey válasza S.J. (#26979) üzenetére


blakey
titán

Ne tedd, ne vegyél olyan tv-t amit később megbánsz. Kérdés, hogy mire szeretnéd használni és mennyid van rá. Ha nincs pénzed komolyabb tv-re akkor várj, de nem éri meg kevésbé neves gyártóktól tv-t venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26986) flash-


flash-
veterán

lcd tv-hez tudtátok ajánlani szín,stb beállítására valami iso-t amit dvdre kiirva jól használható?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26987) BBéci válasza flash- (#26986) üzenetére


BBéci
titán

Szemre, műszer nélkül nem lehet szabványosra beállítani a színeket! Felejtsd el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26988) flash- válasza BBéci (#26987) üzenetére


flash-
veterán

persze nem is arról van szó hogy tökéletesen kalibrálni,hanem az volt a kérdés hogy az otthoni beállitáshoz mit ajánlotok?

a lehetőségekhez képest (a többihez képest)van -e valami ami ajánlott az otthoni beállitásra?
(tv-nél azt mondom nem is kell fullra kalibrált szín,csak lényeg hogy azért nagyjából legyen jó)

van valami THX 2.0,meg valami hosszú nevű A betűs

mer azér mégiscsak könynebb lenne tesztábrán beálltgatni a fényerőt kontrasztot mint film közbe
mondok egy jó példát lcd monitort nagyjából használhatóan be lehet a windows 7 kalibrálójával..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26989) BBéci válasza flash- (#26988) üzenetére


BBéci
titán

Fényerő, kontraszt és hasonlók beállításához jó a THX Optimizer és a Samsung tévék Szakértői minta menüpontja. De a színhelyességet szabályzó 30-50 (típusfüggő) csúszkához nyúlni, műszer nélkül, eszement ötlet. 10 éves TV tesztelői gyakorlattal a hátam mögött sem mernék hozzáfogni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26990) harry


harry
veterán

Gondolkodom én is egy új TV-n, de egyelőre sajnos fogalmam sincs, merre induljak... jelenleg egy régi 63cm átlójú CRT van.

Első körben 32"-ra gondoltam, de ismerősök hamar mondták, nézzek nagyobbat... igazából fogalmam sincs, már a 32" is nagy ugrás lesz, hisz az 82cm, míg jelenleg, a 4:3 arány miatt összenyomott kép átlója ha jól számolom 58cm. Szóval egyelőre erre nincs korlát, esetleg megnéznék 40-42"-ig modelleket.

Funkcionalitás: sosem ragadt magával a smart téma, bár néha lehet jól jön, igazából eddig egy egyszerűbb htpc volt rákötve, ami hd filmek miatt úgyis cserére szorulna, szóval éppenséggel lehet nyernék is egy beépített lejátszóval, már, ha hálózatra lehet kötni a tv-t. Maradjunk annyiban, hogy nem kritérium, de hasznos lehet.
3D, web, játékok meg ilyen marhaságok nem igazán érdekelnek.

Tényleges képminőség tekintetében gondolom igen fontos a panel (noha nem tudom milyenek vannak), frissítési frekvencia, megvilágítás, esetleg adott gyártó valamilyen speciális képmegjelenítési technológiája.
Freki: mi számít jónak? Van ilyen, hogy "natív" érték, és van, ami szoftveresen javított? Tehát tudom is én, köztes képek kiszámolva, vagy fekete képkockát szúr be, vagy nem tudom, milyen praktikák vannak...
Világítás: gondolom már edge led mind úgyis, vagy vannak eltérések? Jellemző még a clouding, vagy ilyen bevilágítás, foltosodás?

Márkák tekintetében merre nézelődjek, LG, Samsung? Garanciális vagy egyéb feltételekben vannak különbségek?

Esetleg pár konkrét best-buy ajánlattal tudtok szolgálni?
Árat nehéz mondani, mert egyrészt nagy a skála, ahogy látni, másrészt fogalmam sincs, ami nekem megfelel, az mennyibe kerül. Nagyságrendileg 140k környéke, mondjuk...

Csak, hogy visszaolvasva egy konkrét példával éljek, LG 42LA620S ?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26991) harry válasza harry (#26990) üzenetére


harry
veterán

Ja még annyi kikötés jutott eszembe, hogy mindenképp matt felületű (antiglare) érdekelne, nem tudom, ilyen téren mi a szokás manapság.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26992) Z0mbi válasza harry (#26991) üzenetére


Z0mbi
senior tag

500 as dorzspapirral atmesz a feluleten es tada ... ;)

(#26993) Lackó86 válasza nightshadow (#26823) üzenetére


Lackó86
tag

bocsi h közbeszólok és a LA660S? panele

jambi

(#26994) lali81


lali81
tag

sziasztok!
32'-es méretben a Samsung F6400-ese és az LG LA660-asa közt filózok. Ti melyiket választanátok?
köszi!

(#26995) flash- válasza BBéci (#26989) üzenetére


flash-
veterán

igazából fogalmam sincs mihez érdemes mihez nem hozzányúlni csak tudom van ilyen thx optimizer,páran irták hogy van jobb alternative a kérdésem az volt hogy tudtok e ilyet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26996) bul07


bul07
nagyúr

Érdekes írás

Kémkedik és spammol az LG okostévéje [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26997) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok!

Szüleimnek kellenne tv. Adott a méret 80 cm nagyobb nem fér el :) Fontos az ár 80-90 ezer a keret. Jó lenne ha USB-ről játszana filmeket, képeket. Tudnátok ajánlani vmit?Ha jól látom ennyi pénzért cak HD readyk vannak? Köszi

(#26998) Z0mbi válasza bul07 (#26996) üzenetére


Z0mbi
senior tag

nem meglepo... a hajszaritod is a hajszaritasi szokasaidhoz all be... ;)
ja es multkor esett le hogy a zyxel nas om tipusszama NSA... NSA!!!
:D mindenutt ott vannak

errol ez jut eszembe:
In Soviet Russia, TV is watching you! :D

(#26999) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!

Én szeretnék gyártói garancián túl + 3 év garanciát vásárolni? Valaki aki csinált már ilyet, el tudná mondani mire kell figyelni, ill. tapasztalatok , javaslatok?! :) Köszi!

jambi

(#27000) Lackó86


Lackó86
tag

Az tényleg igaz, h az LG 3D-ben nem ad vissza full HD-t?

jambi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.