Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27301) Watt25 válasza lestyanrobi (#27300) üzenetére


Watt25
veterán

Ezen kívül a mozgásjavítás is néha úgy látszik, mintha bénázna, mert olyan mintha néha gyors lenne, néha meg "normális"/lassabb.

Mármint akarod mondani: néha folyamatos, néha nem. (Nem változhat a sebessége a filmnek, elcsúszna a kép a hangtól.)
Az ok szerintem az, hogy az mozgásinterpoláció nem annyira egzakt "tudomány", néha jól le tudja generálni a köztes képkockákat, néha nem. (Képkocka tartalmától függően.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27302) gabor82


gabor82
csendes tag

Köszi. Sikerült megtalálnom. Próbáltam fissíteni is a ccc-t,de telepítés után ugyanaz maradt mint elötte volt. Valami nem stimm.
De a lényeg,h megtaláltam felhúztam a csúszkát és teljes kép lett. A kép minőséget ez ugye nem rontja?
Még annyit kérdeznék,hogy beállításokban mit érdemes még változtatni az alaphoz képest,h a lehető legjobb képminőséggel nézhessem a hd filmeket?
A hdmi beállításoknál van még elég sok minden csak nem tudom mi micsoda.
Pl: GPU scaling,ITC processing,az overscannál is van valami amit be lehet pipálni,hd tv suportnál add formátumok,LCD overdrive,pixel format. Meg ugye a ccc többi beállításánál is alap nálam minden.
Lejátszó programnak a potplayert használom nem tudom ez jó választás e vagy esetleg ez is gyengébb képet produkál mint más lejátszó.

(#27303) MasterMark válasza gabor82 (#27302) üzenetére


MasterMark
titán

Lejátszónak az XBMC, vagy MPCHC javasolt.

Pont, hogy az összenyomás ront a képen. Így 0%-on az eredeti képet látod.

Switch Tax

(#27304) Allien


Allien
veterán

Sziasztok!
3D-s tv a cél, de szerintem ez a funkció elhanyagolható. (ismerősömnek kellene a tv, én le akartam róla beszélni) CSAK TV nézésre kell, iptv hdmi kábellel, semmi extra beltartalom nem lesz használva (wifi stb...)
Ár kb max 200E, ergo, inkább a tartósság a cél, már ha lehet ilyet a fogyasztói társadalomban. :B Én LG felé hajlottam mindig is, de Neki a Samsungot ajánlották. :B Persze egyéb márka sem kizáró ok. :K
Méret 1127-s.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27305) MasterMark válasza Allien (#27304) üzenetére


MasterMark
titán

Minek a 3D, ha csak TV-zésre kell? :F

Switch Tax

(#27306) Allien válasza MasterMark (#27305) üzenetére


Allien
veterán

Mint írtan, NEM nekem kell. :DDD A "válasz", hogy majd, valszeg az olimpia/foci vb-t abba néznék. :Y :B

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27307) lestyanrobi válasza Watt25 (#27301) üzenetére


lestyanrobi
tag

Köszönöm, igen így van! Szóval érdemes a drágább paneles 7-es szériát választani (740S/790V), vagy azokkal is ennyi probléma lesz? Csak azért veszik ezeket az LG-ket (vagy akár egyéb "jó" TV-ket) az emberek, mert ebben az árkategóriában nincs jobb?

(#27308) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Ti melyik TV-t választanátok? Ami fontos a DVB-C (Digi TV hez), és a Full HD

[LT22B300MW]

[lg-M2362DP]

(#27309) Osynho válasza kovimre (#27308) üzenetére


Osynho
addikt

TN paneles tv-t sose vennék. :B

(#27310) erahurka


erahurka
félisten

LG LN570R-hez tudtok egy input lag értéket mondani? Sehol sem találok.
:R

+ hogy USB-ről játszik-e MKV-t? Nem írja a specifikációknál csak valami divxhd-t. Viszont írja a DTS-t a hangnál.

[ Szerkesztve ]

(#27311) gyuri081


gyuri081
csendes tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy nemrégiben vettem 1 LG LG 42LA660S TV-t. Eddig semmi gondom nem volt vele ( 2 hete érkezte ). Most olyant csinál hogy a beprogramozott adást nézem hirtelen eltünik és kitörli pl a 5 essen levő RTL HD-t. És átvált 1 ismeretlenre. És hiába pörgetem. sem az 5. ős programot sem az RTL -t nem találom csak ha újra lefuttatom a Programkeresőt ami ugye legalább 10 perc . Ha valaki tud infót adni mi lehet a gond nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#27312) kovimre válasza Osynho (#27309) üzenetére


kovimre
tag

Akkor mit érdemes venni ilyen kis méretben?

(#27313) BBéci válasza kovimre (#27312) üzenetére


BBéci
titán

Tévén kívül bármit. :D
Például IPS paneles monitort.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27314) Qlty


Qlty
tag

Tapasztalt smartosok. Egyébként a Sony és Samsung smart rendszere között mennyi különbség van?

(#27315) PatrickAldon


PatrickAldon
csendes tag

Sziasztok! Két tv-t sikerült eddig kiválasztanom, az áruk gyakorlatilag megegyezik. Ebben kérném a segítségeteket. Illetve ha árban tudtok ezektől jobb választást, azt is szívesen fogadom. 500 eur.

Samsung UE40F6500 (http://www.ebay.de/itm/Samsung-UE40F6500-101cm-40-Zoll-3D-Full-HD-LED-Smart-TV-Fernseher-EEK-A-40F6500-/261344897856?pt=DE_TV_Martin&hash=item3cd95eab40&nma=true&si=TVU8WXeBpDTl87lfDEekOBzMBAI%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557)

LG 42LA6208 http://www.ebay.de/itm/LG-42LA6208-Full-HD-3D-MCI-200-LED-TV-107-cm-inkl-4-3D-Brillen-Remote-NEU-/261328985620?pt=DE_TV_Martin&hash=item3cd86bde14

Üdv, PA.

(#27316) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! 40 col körüli passzív 3d tv-t szeretnénk venni olcsón. Kinéztünk kettőt ami beleférne a keretbe.
Bush.
Finlux.
Nem igazán ismert márkák, de úgy tudom a panelok mindegyik tvbe ugyanazon gyártóktól jönnek, tehát olyan rossz nem lehet. Vagy esetleg van ezekkel valakinek rossz tapasztalata?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27317) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Kollégámnak kellene ár/érték arányban a legjobb választást megadni. Amit tudok, hogy 3d nem kell, minimum 100cm képátló, és full hd.Smart sem fontos. Valszeg nem dlna, csak vga-n keresztül lesz összekötve a pcvel, ezért a wifi sem feltétel, bár én erősen javasoltam neki. A készülékek, amik szóba jöhetnek:
Sams ue40f6320 140k
Lg 42ln570s 145k
Sams ue40f5700 135k
Sams ue40f5000 130k
Philips 40pfl3008h/12 110k
Minden készülékből lejön 5%, és értem, hogy máshol ennyiből jobbat, újabbat lehet kapni, de mindenképp a munkahelyünkön kell megvenni.
Összességében a legfontosabb tényező a szép, és erős kép, hang, és minél hosszabb garancia...
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#27318) ezso válasza JoolsNOS (#27316) üzenetére


ezso
tag

Üdv!

Mindkét márkáról van személyes tapasztalatom. A Bush-t főleg Angliában értékesítik, míg a Finlux a skandináv országokban ismert. A Finlux olyan ismert név a skandináv piacon, mint itthon anno a Videoton, vagy Orion.
Ezeket a tévéket is a Vestel csoport gyártja.[link]
Néhány tesztet itt olvashatsz a márkáról: [link]
Átlagban 10/8-as értékelés 5 nagy tesztelő "cégtől" nem mondható rossznak.
A 3D-s tévékben 95%, hogy LG display lesz.

Véleményem szerint nyugodtan megveheted, mert garanciális tapasztalataim alapján egyáltalán nem megbízhatatlan típusok. Alkatrészellátás Magyarországon is biztosított, hiszen itthon is forgalmazzák, csak más neveken. Pl. egy hete a Tesco tele volt Vesteles JVC-vel.

Valamennyire ez válasz lenne BBéci [link] által leírtakra, amiből a lényeg, hogy az idős szüleivel sem tolna ki ilyen tévével és tulajdonképpen igénytelen, aki ilyet mer megvenni.
Tudom, hogy évek óta tévéket tesztelsz és tiszteletben is tartom a tudásodat, de vélelmezem, hogy komolyabb Vestel terméket még soha nem teszteltél.
Mint minden cégnek (igen a Samsungnak és LG-nek is) van olcsó gyengébb minőségű termékük, például a Tesco saját márkás Technika, vagy a Magyar piacra készülő Orion, Ugyanakkor az Angol Sainsburys áruházláncnak készített Celcus [link] kimondottan jó a közép kategóriában.
A német piacra gyártott és ott ismert, Waltham, Telefunken, Saba tévék sem mondhatók rossznak.
Gyártanak még Hitachit, Sharpot, Thomsont, JVC-t is a sok no name márka mellett.
Az Isztambuli központon kívül Németországban, Angliában, Spanyolországban, Portugáliában, Finnországban, stb folyik a gyártás és hidd el, ha csupa sz@rt csinálnának, a mai éles piaci versenyben nem tudnának életben maradni, nemhogy fejlődni.
Gondolom az sem véletlen, hogy mára a világ harmadik, Európa legnagyobb tv gyártója, az angliai piacon 25%-os részesedéssel.

Végül: én soha nem állítottam, hogy ezek a világ legjobb tévéi, de nem mindenkinek van lehetősége 2-300 ezres, vagy 3 milliós Oled tévére és az átlag felhasználóknak jó választás lehet, azonos tudás és legalább olyan képminőség mellett, lényegesen olcsóbban.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#27319) Z0mbi válasza JoolsNOS (#27316) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Szemelyes velemenyem/tapasztalatom:
nem minden a panel.

Volt nekem is 'noname' tv-m aminek philips panelje volt. Viszont 2-3 ev utan az invertere doglott meg.
Korulottem akiknek megdoglott lcd tvje egyiknek sem a panelje doglott meg. Tap tobbnyire. Alul vannak meretezve, meg a nagyobb gyartok is iszonyatosan silany minosegu komponenseket haszalnak...

A panel mit garantal...hat azt hogy x-y kozzott lesz kabe a kontrasztod/fenyerod (ha integralt panelt hasznalnak)/szinvilagod). De hogy pontosan az hol lesz az nagyban fugg a vezerlotol is.

(#27320) Jocker válasza Osynho (#27257) üzenetére


Jocker
csendes tag

Szia!

Van valami újabb tapasztalat, vélemény a Blaupunkt tévével kapcsolatban a vásárlás óta?

Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.

(#27321) vendingo


vendingo
veterán

Ajánlanátok 24-32" közötti tv-t?
Elvárások: Márkás (lg, sony, samu) és olcsó legyen, extrák nem kellennek bele.
50-60 között kapható ilyen?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#27322) Osynho válasza Jocker (#27320) üzenetére


Osynho
addikt

Hello!

Szerintem megéri az árát. :) Mire vagy kíváncsi?

A service menübe mindenképpen el kell látogatni, mert az alap képi beállítások nagyon nem tetszettek.

[ Szerkesztve ]

(#27323) Gicz válasza ezso (#27318) üzenetére


Gicz
addikt

a linkelt review-k közül az avforums az ami mér is valamit, nem csak véleményt ír, és azt írták h jó tv, a maga kategóriájában, azaz a büdzsé tv-k közt.

ott is csak 6/10-et kapott a képminőség, clouding, video processing, mozgóképfelbontás terén, 5/10et színhelyesség terén. úgy hogy az árához képest nézték. az azért elég rossz.

saját kategóriájában jó: ergó kocsit akarsz venni, 250 ezred van rá. egy 20 éves felújított F astra 9/10-es minősítést kapna 250 ezerig kategóriában. ettől még egy 5 éves golf 10x jobb kocsi nála, pedig lehet hogy a saját kategóriájában csak 7/10-et kapna

amikor úgy kezdődik egy ilyen történet, hogy pedig ilyen olyan belsővel van szerelve stb, az már régen rossz szerintem. 150 ért inkább vennék 40 colos sonyt mint 50 colos blaupunkt telefunken finlux akármit. pláne hogy 180-ért van st60 plazma, ami referencia képminőségű tv, nem csak a 200 ezres, kategóriában, hanem abszolút nézve.

elég csak megnézni pl az avforums tesztnél a kommenteket.

írja egy hozzászóló: 0,054cd feketeszint! az a legjobb samsungokkal van pariban!

mire a tesztelő: "ne kezdjük ezt újra... attól hogy jó a feketszint, a sötét részletek, és a clouding még tud borzalmas lenni. ne csak azt az egy számot nézzétek!"

szerintem sokkal jobban jár valaki 42" sonyval mint 50" blaupunktal azonos árban.

[ Szerkesztve ]

(#27324) Jocker válasza Osynho (#27322) üzenetére


Jocker
csendes tag

Nagyjából erre amit válaszoltál. :D
Sikerült esetleg kideríteni, hogy milyen elektronika van benne?
Képminősége beállítások után mennyire elfogadható.?

Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.

(#27325) Osynho válasza Jocker (#27324) üzenetére


Osynho
addikt

Nem derítettem ki, mert nem tudom honnan tudhatnám meg. :) Gondolom le kellene vennem a hátulját, amit nem fogok. Egyéb ötletem nincs, ha valaki mond valamit, megpróbálom. Neten nem sok infót találni róla, még a Blaupunkt oldalán se szerepel ez a modell.

A képminősége szerintem több, mint jó. De mint írtam, nincs összehasonlítási alapom komolyabb tv-kkel. Van itthon egy régebbi Samsung hd ready 32"-os tv, annál mérföldekkel jobb a képe, a húgom most vett egy Lg 32"-os tv-t, azt sokat nem nézegettem, de nem nagy eresztés. Szóval amíg nem látom egy komolyabb lcd, vagy plazma mellett, addig nem tudok érdemlegeset mondani. Csak élvezem. :B

Ilyet tervezel venni? Valahol kapható még?

Mondanám, hogy nézd meg nálam, de Gyula elég messze van. :D

[ Szerkesztve ]

(#27326) Tegla80


Tegla80
addikt

Új irány??!!
"Mozgolódik a tévépiacon a Dolby"

Sony® & PlayStation®

(#27327) Jocker válasza Osynho (#27325) üzenetére


Jocker
csendes tag

Igen! Itt a környékünkön még két áruházban is kapható.
De ma estig muszáj lesz eldöntenem!

Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.

(#27328) JoolsNOS válasza ezso (#27318) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszönöm a kimerítő választ. Akkor valószínű meglépjük valamelyiket. Amúgy anno vettem egy lg 3d monitort, ami a legolcsóbb volt a piacon. Oké, hogy az lg, de nem tudom elképzelni, hogy egy drágább monitor miben tudhat többet, annyira meg vagyok elégedve vele. (leszámítva a méretet, ha filmezünk)

(#27319) Z0mbi: ilyesmi problémánál a tv kuka, vagy javítható értelmes áron?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27329) Z0mbi válasza JoolsNOS (#27328) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Nekem megdoglott az inverter, sikerult rendelnem 150 dodoert egy ujat. (jol utana kellett jarni milyen van benne es akkor meg szerencsere volt ilyen kaphato.)
Vagypedig ertesz hozza es van muszered is. Akkor alltalaban kondi vagy tranzisztor/fet/stab ic csere fillerekbol....

(#27330) spirit007 válasza Osynho (#27325) üzenetére


spirit007
senior tag

Valahol kapható még?

Jaja! Megdöbbentő, de akció végére megjöttek a TV-k a tesco-kba!
A vecsésiben van még vagy 10db.
(Mondjuk 50/211-es , nem 50/209-es)

(#27331) Osynho válasza spirit007 (#27330) üzenetére


Osynho
addikt

Enyém is 211-es. Meddig tart az akció?

(#27332) spirit007 válasza Osynho (#27331) üzenetére


spirit007
senior tag

Holnap zárásig.
Ehhez a típushoz van némi infó: [link]

(#27333) Osynho válasza spirit007 (#27332) üzenetére


Osynho
addikt

Úúú, ezt köszönöm! A 100hz-et mondjuk nem értem, a dobozon is az állt. Nem hiszem, hogy tényleg 100hz-es lenne. :U

Viszont: "Herstellergarantie: 24 Monate"

Ennek utána fogok járni!

(#27334) dodopek válasza dodopek (#27317) üzenetére


dodopek
addikt

Sziasztok!
Az enyémre valaki?
Köszi!

(#27335) spirit007 válasza Osynho (#27333) üzenetére


spirit007
senior tag

Csak 12 hó gari van.
És sajna nem is lehet kiterjesztett venni hozzá :(
Tesco garanciásokhoz nem lehet.
Ez is egy Magyar sajátosság. Ugye Ausztriában és Német országban 2 év van és semmi akadálya további 1-2 év megvásárlásának...

(#27336) BBéci válasza Gicz (#27323) üzenetére


BBéci
titán

Szívemből szóltál, köszönöm minden TV-t vásárolni szándékozó nevében! :R

(#27326) Tegla80
Már áprilisban írtunk erről: [link] :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27337) BBéci válasza JoolsNOS (#27328) üzenetére


BBéci
titán

"nem tudom elképzelni, hogy egy drágább monitor miben tudhat többet" :Y

Ezt kérdezd meg a monitoros topikban, de készülj fel a legrosszabbra! :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27338) JoolsNOS válasza BBéci (#27337) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Most a 3d hatásra gondoltam ugyanabban a méretben. Lesz*rom a konrtasztarányt a betekintési szöget és az egyéb ilyen adatot. Esetleg a fekete színe érdekel még, de az se 3d alatt.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27339) BBéci válasza JoolsNOS (#27338) üzenetére


BBéci
titán

Ezek mind befolyásolják, sőt, alapjaiban meghatározzák a 3D élményt. Nem véletlenül mutat például az általam tesztelésre használt 3D Avatar összehasonlíthatatlanul jobban F8000-en, mint F6400-on.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27340) JoolsNOS válasza BBéci (#27339) üzenetére


JoolsNOS
veterán

De mint mondtam teljesen meg vagyok elégedve a monitorom 3d élményével, csak a mérete kicsi. Tehát ha ezt a minőséget megkapom akkor elégedett leszek. És mivel jelenleg a legolcsóbb piacon lévő 3d megjelenítőm van ezért gondolnám, hogy ilyen minősége lesz. Persze a véleményekre kíváncsi vagyok, de nem az elfogultakra. Abból pedig sok van ha valaki egy prémium kategóriás cucc tulajdonosaként leszólja az összes többit.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27341) Gicz válasza JoolsNOS (#27340) üzenetére


Gicz
addikt

az aláírásodból ítélve prémium játék pc-d van, tehát nem értem ezt a prémium felvetést. mellesleg 150-ből lehet jobb tv-t venni, sonyt vagy samut, de nem blaupunktot. megint a minőség vs méret dolog. sőt. 150-ért van fent hardveraprón 42st50 plazma, ami köröket ver az összes lcd-re kb 400 ezerig képminőségben, és 3Dben is.

[ Szerkesztve ]

(#27342) gg72 válasza Osynho (#27325) üzenetére


gg72
veterán

Ma én is tudtam tesztelni a szüleimnél az 50-es Blaupunkt-ot és pozitívan csalódtam, de az igazat megvallva úgy álltam neki, hogy ez tutira egy borzalom lesz. Hát nem az. Persze elég sokat kellett variálni a beállításokon, de HD anyagról (sat, földi adás, Blu-ray) szép éles, kontrasztos képet produkál, a színek is rendben vannak (én anno a Sony TV-mnél sokkal többet szenvedtem, mire megtaláltam a jó beállítást), a sarkokban viszont látszódik a nem megfelelő bevilágítás, a fekete-szint jónak tűnt, de nem volt teljes sötét a szobában.
Ennyi pénzért ekkora TV-t nemigen lehet kapni, akiknek nincsenek videofil igényei, azok vessenek rá egy pillantást.
A másik kérdés, ami csak hosszú távon fog kiderülni, hogy milyen tartós lesz a TV.
A képminősége szerintem több, mint jó. De mint írtam, nincs összehasonlítási alapom komolyabb tv-kkel. Ezt pedig osztom én is. :K

[ Szerkesztve ]

(#27343) JoolsNOS válasza Gicz (#27341) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A prémium felvetés a kollega által írt F8000esből jött, és csak szélsőséges példát írtam. Hardverapró nem játszik. Angliából vagyok. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy pénz nem számít...sajnos.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27344) BBéci válasza JoolsNOS (#27343) üzenetére


BBéci
titán

Az F8000 nem sajátom, (eszembe nem jutna LCD tévét venni) tesztelés céljából volt nálam és azért említettem, hogy érzékeltessem, mekkora különbségek vannak képminőségben és ebből eredően a 3D élményben.
Elfogultságról sem lehet szó, igyekszem a tőlem telhető legnagyobb objektivitással tekinteni a tévékre és más készülékekre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27345) JoolsNOS válasza BBéci (#27344) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mert amúgy miért nem vennél lcd tv-t?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27346) Osynho válasza JoolsNOS (#27345) üzenetére


Osynho
addikt

Mert még kapni plazmát. :DDD

gg72: akkor hasonlóan látjuk a dolgokat. :) Service menu-ben is jártál/állítottál dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#27347) BBéci válasza JoolsNOS (#27345) üzenetére


BBéci
titán

A lényeget Osynho leírta.
Számomra legfontosabb a képminőség, és amit már LCD-ből jónak tartok, azt iszonyatosan drágán adják. Ugyanakkor kétharmadáért még jobbat, tízszeres kontrasztút tudok venni plazmából. Ilyen egyszerű a képlet.
Két hete Sony W905 van nálam, ha ideadnák féláron, akkor sem venném meg, pedig az egyik legjobb LCD TV a piacon.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27348) spirit007 válasza gg72 (#27342) üzenetére


spirit007
senior tag

Megvettem a TV-t.
Nem csalódtam.
Mivel a két gyerekem eléggé gyors tempót diktált, ezért délután csak villám szerelés és beállítás történt.
(A HTPC -> HDMI csatlakozással, a DIGI beltéri SCART -tal)
Ezután 2-3 óra TV nézés (M2)és mese nézés (HTPC) következett.
Öröm bodottá'!
Tényleg meglepően jó a kép. A hang ahogy már leírták Sokol rádiós.
Éjjel volt időm -lehetőségem- buzulni, akkor állítgattam pár dolgot.
A fényerő/kontraszt/szín/service menü, majd Humax beltéri nélkül, a DVB-C hangolás ...
Mikor kész volt, első reakció : aztak@*vaaaa!
Gyorsan összerendeztem a HD adásokat (van egy pár).
Azán' éjfél körül még toltam két OpenArena partit :DDD
Reggel a feleség mikor meglátta az 1080i csatornákat teljesen elalélt :)
Egyelőre úgy néz ki jó vásár volt.

#27346 Osynho : Service menu-ben is jártál/állítottál dolgokat?
Én a fényerőt állítottam 68 ill. 55 -re (eco)
Mást ott nem piszkáltam.

(#27349) akela91


akela91
addikt

Üdv.
80k körül milyen TV-t ajánlotok. 80%-ban PC lenne rákötve. (Input lag nem annyira fontos, de azért <30ms nem árt).

32" az igény. (FullHD)

(#27350) PonPon válasza akela91 (#27349) üzenetére


PonPon
senior tag

Sziasztok!

100e Ft körül ajánlanátok valami TV-t? 32"-osat.
Samsung UE32F5300/Philips 32PFL4508H/12 esetleg?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.