Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27951) -=RelakS=- válasza csonti07 (#27950) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Minden beépített alkatrésznek van szórása, ezért az egyik tv-n 68-ra mondja a műszer, hogy jó lesz, a másiknál lehet, hogy 70-re.
Más kérdés, hogy ha az ember nem vájt szemű grafikus, ebből mit vesz észre.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27952) psg5


psg5
veterán

Segítséget kérnék.
Adott ismerős LCD tévéje. (márka típus, nem ismert, lehet ez gond lesz a probléma beazonosításában, de hátha) erősítőt ráköti, ha jól értem scarton és rca-n keresztül, szépen megy kifele a hang, azonban ha bármilyen hdmi-t vagy usb-t köt a tv-re, akkor letiltja a kifele menő hangot.
Ez hogyan?

F.K.T.

(#27953) Gicz válasza psg5 (#27952) üzenetére


Gicz
addikt

használja a fülhallgató kimenetet, azon kimegy minden!

(#27954) psg5 válasza Gicz (#27953) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. S ott nem tilthatja le, ha ráköt mást, ugye?
Ha esetleg nincs fülhallgató kimenet?

F.K.T.

(#27955) -=RelakS=- válasza psg5 (#27954) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az erősítő digitális jelet tud fogadni? Onnantól már csak az a kérdés, hogy koax vagy optikai van a tv-n és az erősítőn.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27956) psg5 válasza -=RelakS=- (#27955) üzenetére


psg5
veterán

Nem-nem tudja ez biztos. Régi csöves erősítő.

F.K.T.

(#27957) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Üdv

nemrég vetteme gy Samsung LE37C530 tvt és elkezdett "foltosodni " a képernyő. fehér háttérnél van benne egy feketés folt.

Lehet ezzrl valamit kezdeni vagy gazdaságtalan szervizelni, használt szép állapotú van 65ezerért.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#27958) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

Tévé vásárlásán töröm a fejem.
Nem túl hosszú keresgélés után úgy döntöttem, hogy LG marad (tűrhető mindőség, szolgáltatások, passzív 3D és használható média lejátszó miatt).
Mostmár csak azt kellene eldöntenem melyik? :D
Igazából a szükségletek és az anyagiak miatt csak 2 modell maradt:

LG 42 LA660 173.000
LG 42 LA640 150.000

Összehasonlítva a legnagyobb különbség, a 200Hz vs. 400Hz.
Az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy mennyire nagy a különbség? Ha jól tudom, mind a két modell a 100Hz-es LG panelt használja. tehát a 200 és 400 Hz csak interpolálás.
Van még egyéb különbség is, de azok főleg képjavító eljárások (amikre mindenhol azt mondják, hogy kapcsoljuk ki), dual play-es szemüveg, mélynyomó, és wifi sound. na meg a Magic Remote.
Mivel eléggé átlagos felhasználás lesz, főleg alap tévé (IPTV from T-Home), és néha filmek külső forrásból, nem biztos, hogy kell az a sok csilli-villi cucc. Inkább veszek egy falitartót a maradék pénzből.
(Mondjuk a Magic Remote lehet, hogy hiányzik, és ha az tizen egy-két ezer, akkor már csak az megérné a felárat.De a 660-hoz meg csak az van. Ha nem jön be, akkor meg normál távirányítót kell venni :F )

Szóval kicsit bizonytalan vagyok. Tudnátok tanácsot adni?

Köszi
Lidl

(#27959) pjen válasza Lidl (#27958) üzenetére


pjen
félisten

mind a két modell a 100Hz-es LG panelt használja. tehát a 200 és 400 Hz csak interpolálás.A 100Hz is interpolálás. :((

(#27960) Xes750


Xes750
tag

Hello mindenki!

Eppen egy LCD Led TV vasarlasa elott allok 47-50 inch kozott.

http://www.sony.co.uk/product/tv-119-47-lcd/kdl-47w807a#tab lenne az 1ik kiszemelt aldozat (£700)
avagy http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE46F6400AKXXU (£600)

http://www.sony.co.uk/product/tv-126-50-lcd/kdl-50w656a is volt gondolatba de talatam 1 forumot ahol irtak hogy a W6 os szeriaba nincs benne (vagy legalabb is semmit nem er) a Motion enhancer Motionflow XR 200 Hz.

Az elso sony "csak" 7est kapott a 10bol mert volt ahol a kepminosegtol nem voltak elajulva de valahol meg nagyon tetszett nekik.. igazabol ahany helyen nezem annyifele ertekelest talalok. Szoval nem konnyu donteni.
Ennyi penzert mar szeretnek kivalominoseget nezni (sajnos W9 es szeria lenne a legjobb de az tul borsos szamomra)

Tanacsot, velemenyt szeretnek kerni hogy mi erne meg a legjobban es lenne megfelelo minoseg.

Koszi elore is!

(#27961) Osynho válasza Xes750 (#27960) üzenetére


Osynho
addikt

"Ennyi penzert mar szeretnek kivalominoseget nezni"

Ha képminőség, akkor ezeket el kell felejteni és plazmát kell venni (bár ez itt lehet, hogy off). A Panasonic TX-P50GT60E megeszi ezeket reggelire, sőt, az 50ST60 is, de azt már elég nehéz beszerezni.

(#27962) Xes750 válasza Osynho (#27961) üzenetére


Xes750
tag

Igen sajon egyiket se talaltam (hirtelen) UK ba, szoval telleg nem konnyu beszerezni.
Miert ennyivel jobb a plazma mint a LED? Amit en talaltam az az hogy mind2nek megvannak az elonyei es hatranyai. (Akar privatba ha itt off) letudnad irni hogy miert jobb szerinted a plazma? 2 ablakos eleg vilagos szobarol lenne szo amugy. Ha tudsz jo linket ahol leirjak miert ennyivel jobb a plaza az is megfelel. :)
Koszi

(#27963) Osynho válasza Xes750 (#27962) üzenetére


Osynho
addikt

Ezt a kérdést másold át a plazma topicba, ahol hozzáértők fognak segíteni, linkelni. ;)

(#27964) pjen válasza Xes750 (#27962) üzenetére


pjen
félisten

Menj el olyan üzletbe ahol össze tudod hasonlítani őket.Azt vedd amelyik Neked jobban tetszik!!!

(#27965) Lidl válasza pjen (#27959) üzenetére


Lidl
senior tag

Oké, akkor ezzel azt mondod, hogy édesmindegy a hangzatos 200 és 400 Hz?
Akkor meg csak a Magic Remote a legnagyobb kérdés, hogy milyen.
Ki kellene próbálnom....

Amúgy 10 körül van, tehát a különbség közel fele már el is ment arra.

Köszi
Lidl

(#27966) pjen válasza Lidl (#27965) üzenetére


pjen
félisten

Igen,ez az egész tele van marketingel,mindkét típusnak van előnye és hátránya is.

(#27967) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!
Közben változott egy kicsivel a választás, mert jobban megnézve, sajnos nem férne el a 40" TV az asztalukon, és megkérdezve, "nem is szeretnének olyan nagyot".

Szóval egy 32"-es darab kéne.

Az eredeti hozzászólás Spékelve annyival, hogy 32"-es kéne.

Az ár természetesen minél olcsóbban, ha lehet, gondolom ha a 40"-es 130körül, akkor egy 32"-t már 100k környékén be lehet szerezni, persze pár ezer forint, ne menjen a minőség rovására.

:R

(#27968) pjen válasza Djsaba (#27967) üzenetére


pjen
félisten

Tescoban van 32"Blaukpunt 59990ft ért.Ha vissza olvasol egész jókat írtak róla. :)

(#27969) Dorian válasza pjen (#27968) üzenetére


Dorian
félisten

Ez az amiből minden 3. rövidesen elromlik? Vmi ilyesmi rémlik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27970) Djsaba válasza pjen (#27968) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát annyiért monitort nem vennék, nem hogy Tv-t. Igaz a Monitor azért bonyolultabb. De érted. Nem tudom, hogy mit lehetne várni, attól a noname Tv-től.

(#27971) pjen válasza Dorian (#27969) üzenetére


pjen
félisten

Azért írtam olvasson vissza,karácsony előtt volt téma,egy páran vettek,és nem írtak nagyon elitélően.

(#27972) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Melyik fórumon tegyem fel a kérdésem?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#27973) BBéci válasza csonti07 (#27950) üzenetére


BBéci
titán

Háttérvilágítás, kontraszt, fényerő beállításához nem kell műszer, tesztábrákkal, szemre el lehet találni az optimális közeli állapotot.
Műszer a színhelyességhez (fehéregyensúly, színkezelés, gamma) kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27974) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Lenne nekem is egy 200 vs 400Hz kérdésem.

LG 47LA641-es készüléket néztem ki, meg olvastam sok okosságot az LG oldalán hogy a 200Hz már teljesen valódi, szóval elvileg jobb a képe mint mondjuk a 2012-es LM640s modellnek ami 400Hz-es volt?

(#27975) pjen válasza sznoopy1977 (#27974) üzenetére


pjen
félisten

Mit értesz az alatt hogy valódi?

(#27976) Gicz válasza sznoopy1977 (#27974) üzenetére


Gicz
addikt

Ha a truemotiont maxra teszed, akkor jobb a mozgóképfelbontása, ez azt jelenti

(#27977) Djsaba


Djsaba
senior tag

Miután nem kaptam kielégítő választ, egy kicsit keresgéltem, írogattam pár embernek, és arra jutottam, hogy egy

Samsung 32F6100 lenne a választás
Ellen/vélemény?

(#27978) sznoopy1977 válasza pjen (#27975) üzenetére


sznoopy1977
tag

Valódi alatt, hogy nem trükközik ugyanannak a képnek és egy marék feketének a keverékével, eszerint ahogy emlékszem az LM640-es 400Hz-e, egy klasszikus TV 100Hz-vel egyezik meg.
Az LA széria ezzel szemben valódi 200Hz-et generál a klasszikus TV-k "kategóriájában"

(#27979) sznoopy1977 válasza Djsaba (#27977) üzenetére


sznoopy1977
tag

Miután volt Samsung TV-m és imádtam LG-t vettem és szerelmes vagyok bele :)

(#27980) superg válasza Gicz (#27976) üzenetére


superg
senior tag

Gitz neked ha jól olvastam LG LM671 volt/van.Annak milyen a mozgóképfelbontása?Nyilván nem plazma ,de elmosodottság terén hogy teljesít?

(#27981) Gicz válasza superg (#27980) üzenetére


Gicz
addikt

300 sor. Szar.

A marék fekete beillesztés sokka jobb mint a köztes képkockaszámolás. Az folyamatossá teszi a képet, szappanoperássá. A fekete kép beillesztés nem lesz szappanoperás.

(#27982) Djsaba válasza sznoopy1977 (#27979) üzenetére


Djsaba
senior tag

Kifejtenéd egy picit? :B
"Típus számokkal" együtt lehetőleg. :R

(#27983) Gicz:
Nem Tipikus, hanem Típust írtam.
Azaz, írta a kolléga hogy samsung tv-je volt, és most Lg van amit imád. Ebből azt követettem le, hogy jobb az LG. Ezért kérdezném, hogy Samsungból melyik "Típus szám" után gondolta jobbnak az LG (Típus szám)-ot?

[ Szerkesztve ]

(#27983) Gicz válasza Djsaba (#27982) üzenetére


Gicz
addikt

Milyen tipikus számokra gondolsz?

(#27984) pjen válasza sznoopy1977 (#27978) üzenetére


pjen
félisten

Valamilyen szinten A 100-200-400 hZ is trükk. :((

(#27985) sznoopy1977 válasza Gicz (#27983) üzenetére


sznoopy1977
tag

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE40D6530WKXXU

ebből lett ez:

http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-42LM640S-3d-tv

(#27986) sznoopy1977 válasza pjen (#27984) üzenetére


sznoopy1977
tag

Nekem a klasszikus 100Hz-es képe sem jött be, olyan krémes, de nem vibrál, de pl focit nézve nem az igazai...

(#27987) Gicz válasza Djsaba (#27982) üzenetére


Gicz
addikt

áh sorry, telefon képernyőjén félreolvastam....

(#27988) Djsaba válasza sznoopy1977 (#27985) üzenetére


Djsaba
senior tag

Csak az a baj, hogy nem lehet elkötelezni magad gyártóhoz. Azaz nem minden LG jobb, mint Samsung. Főleg, hogy ami neked volt, és most van, az egy árkategóriával feljebb van, szóval nem igazán tudtál vele segíteni :S

Gicz: megesik :)

(#27989) krx21 válasza Gicz (#27981) üzenetére


krx21
nagyúr

"A marék fekete beillesztés sokka jobb mint a köztes képkockaszámolás"
Ez egyáltalán nem igaz... A szappanopera hatás megléte csak beállítás kérdése... A vibráltatásnak is van, ráadásul elkerülhetetlen mellékhatása: vibrál, és jelentősen csökken a fényerő... A darabos mozgás az is marad... PL: Egy Sony W650-nél szerintem kifejezetten használhatatlan...

[ Szerkesztve ]

(#27990) Gicz válasza krx21 (#27989) üzenetére


Gicz
addikt

a darabos mozgás az, ahogy rögzítve van a műsor, és a forráshű megjelenítés lenne a cél, nem a folyamatosítás. pontosítok: nem a mesterségesen folyamatosítás- ha rendesen 50fps-el vennnek fel valami, akkor egész más a dolog.

a sonyn a vibrálás nekem sokkal kevésbé zavaró, mint a kiszámolt kiszámolt képkockák miatti folymatosítás, és képhibák, amiket okoz a pontatlan interpoláció.

ha moziba mész, az is darabos, 24 képkocka van másodpercenként. ezt otthon is úgy szeretném látni mint a moziban, nem folyamatosítva.

(#27991) krx21 válasza Gicz (#27990) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezért lehet ezeket a beállításokat testre szabni, mert mások az igények... Nekem speciel a klasszikus 24p darabos, mint a magyar aszfalt... Lehet hogy kicsit frame/rate mániás vagyok a PC korszakomból fakadóan, de egyszerűen döbbenten látom pl: egy távoli kamera pásztázásnál, hogy a táj olyan darabosan scrollozódik, hogy az már vicces... Ugyanakkor nem szeretem ha a túlzott interpolációtól "siklik" a kép...
Annak idején amikor a mozgóképgyártás elkezdődött, kialakult sok-sok kompromisszum árán a 24kép/képkocka, melynek ma már hagyományai vannak... És meg is szoktuk, annyira, hogy ezt nevezzük filmszerűnek, sőt kifejezettem szándékos rendezői fogásnak tituláljuk... :N Csak azt ne mondja valaki, hogy a 24fps-t már folyamosnak látja az emberi szem...(Ez olyan elavult állítás mint a RDA100% C vitamin 60mg... ;] )
Nekem enyhén diavetítés, ha nem kapcsolok minimális interpolációt...
Nehogy átrúgjatok a ló túloldalára, a 60fps-t sem preferálom film alatt, de a kb.30fps-esl sokkal inkább közelebb lennék a saját igényemhez...

[ Szerkesztve ]

(#27992) Djsaba válasza krx21 (#27991) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát elvileg 24p-nél már folyamatosnak látod a filmet, ami igaz is, valamekkora részben. Mert ugye folyamatosnak látod a filmet, kivéve, a pörgősebb részeknél(általad írt oldal scrollozás és stb). De az hülyeség hogy, ez a felső határa is. Ez az a pont, mikortól folyamatosnak látod a képet. Ennél "sokkal" többet is képes feldolgozni a szem/agy . (Azt hiszem a régi 12p animációs filmeknél észre lehetett venni, hogy nem egészen folytonos, de talán nem ennyire egyszerű ez a dolog)

De egy kicsit belegondolva, ha magasabbra emelnék ezeket a szinteket, lehet hogy a szem gyorsabb romlásához vezetne, és jobban taccsra küldené az agyadat, ami egy bonyolultabb filmnél még a figyelmet is elvonhatja, már akinél.. :)

-=RelakS=-:Én szerintem az lenne az ésszerűbb, ha az alapnak megadott érték többszörösét vennék, biztos betudnák úgy is lőni. Szerencsére én is megoldottam monitoron, hogy 24p filmet, 3:2 pullolás nélkül tudjak nézni. Azaz 72hz-n.

[ Szerkesztve ]

(#27993) -=RelakS=- válasza krx21 (#27991) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

60fps? A HFR a Hobbitokban nekem bejött (igaz, csak 48FPS), bár mintha az élőszereplőket 24FPS-el vették volna fel, mert igazán folyamatosnak csak a "tájképeket" láttam. Idézőjelben, mert gondolom szinte minden számítógéppel lett kreálva.

Ezt a 24-hez ragaszkodást mondjuk nem nagyon értem. Vagy az a lényeg, hogy a 25 képkockás tv adásnál kicsit gyorsítják a mozit, 30-asnál meg a 3:2 pulldown-nal pont belefér 60 félképbe (bár ott meg akadozó lesz a mozgás emiatt)?
Európai fejjel, meg a kerek számokhoz ragaszkodva a 25 lenne a jobb (amiből lehetne szép 50 meg 100Hz-et csinálni fejlődéssel/interpolációval)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27994) MasterMark válasza -=RelakS=- (#27993) üzenetére


MasterMark
titán

A tájfelvételek szerintem igaziak.

Switch Tax

(#27995) krx21 válasza Djsaba (#27992) üzenetére


krx21
nagyúr

"De egy kicsit belegondolva, ha magasabbra emelnék ezeket a szinteket, lehet hogy a szem gyorsabb romlásához vezetne, és jobban taccsra küldené az agyadat, ami egy bonyolultabb filmnél még a figyelmet is elvonhatja, már akinél.. :)"

Ez szerintem hülyeség... :R Nem a frame/rate szabja meg hogy szemrontó e a videó vagy sem... Sőt talán a több még kevésbé rontja... (szerintem...)

[ Szerkesztve ]

(#27996) -=RelakS=- válasza krx21 (#27995) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egyet kell értsek. Ha a több jobban rontaná, az összes kvékes a 120Hz-es monitorával már rég megvakult volna :}

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27997) Djsaba válasza krx21 (#27995) üzenetére


Djsaba
senior tag

Nem tudom mi lehet az igazság. Nem vagyok szemész, na ja, de még a szemész se tudná.

De abban biztos vagyok, hogy minél gyorsabb valami, annál több/gyorsabb folyamatnak kell lemennie a szemben és az agyban, hogy ez roncsoló hatású-e a szemre, az kérdéses, de a hosszan tartó fáradékonyság előbb utóbb valamiféle romláshoz vezet, szerintem. (ez sok tényezőre igaz lehet)

-=RelakS=- Én nem úgy értettem, hogy 120hz-et nézve te folyamatosan veszted el a látásod, mintha vakuznának folyamat a szemedben, hanem ahogy fent írtam, ez egy hosszabb folyamat lehet.

De javítson ki, aki ellenvélekedik, akár érvekkel.

[ Szerkesztve ]

(#27998) Dorian válasza Djsaba (#27997) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem felesleges olyasmin vitatkozni amihez nem értünk, valamiféle feltételezésekre alapozva állítani dolgokat pedig csak fantáziálás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27999) krx21 válasza Djsaba (#27997) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nem a TV-t nézed, (mondjuk körbenézzük a szobában...) akkor a frame/rate maxon fut... ;] Illetve az agy feldolgozó képessége a "szűk" keresztmetszet...(ez folyamatosan változik egyébként...)
Erre lett kitalálva az emberi "videó feldolgozó rendszer". :K

[ Szerkesztve ]

(#28000) Djsaba válasza krx21 (#27999) üzenetére


Djsaba
senior tag

Utánakérdezek a dolgoknak. ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.