Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27251) #75912448 válasza M@rdel (#27250) üzenetére


#75912448
törölt tag

OK, bőven elég rá, sporthoz pedig van benne némi mozgásjavító funkció.

(#27252) M@rdel válasza #75912448 (#27251) üzenetére


M@rdel
őstag

Köszönöm! :R

(#27253) ezso válasza Doma88 (#27249) üzenetére


ezso
tag

Szia!

Pár hónapja beszámítottam egy ehhez hasonló tv-t 45ezer-be és ugyanennyiért is adtam el. Mivel kb. 7 éves modellről van szó, sajnos nem ér többet, de ha vársz egy balekra és nem sürgős, talán többet is kaphatsz érte, hiszen rajta van a "bűvös" Samsung felirat.

Sok sikert az eladáshoz. :C

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#27254) spirit007 válasza ezso (#27099) üzenetére


spirit007
senior tag

Egyébként kicsit gyanús ez az ár nekem. Bruttó 129.900Ft-ért, 50" Full-Hd Led tv az kicsit gyanús.
Vagy tényleg gagyi kijelző lesz benne, vagy a szokásos sokszor eljátszott marketing, hogy meghirdetik, azután áruházanként lesz belőle 10-30db és ezren fognak tolongani érte.
Majd, "ha már tv-t venni jöttünk" alapon rásóznak valami drágább modellt. Ha 100 emberből 1-2 nél bejön, az nyereség. Sajnos sokan, sokszor eljátszották már ezt...
Remélem nem lesz igazam.

De, igazad lett :D
Egy hete keresem több áruházban (Bp.) de sehol sincs...
Egy mintadarabot láttam még 29-én reggel a vecsésiben ami délután már nem volt meg.
A "műszakis" szerint 5db-ot kaptak.
A p.erzsébetiben volt kb 10db. A mintadrabot pont akkor vitték el mikor benéztem :D
Telefonálgattam (ez megér mondjuk egy külön misét) Váci úti - Soroksári - Pólus ... nincs és nem is tudják mikor lesz...
A legviccesebb nem is ez szerintem -mivel mi már megszokhattuk, hogy erre felé ez így megy, hanem ha valamit "normális" áron adnak (ár-minőség) akkor az már egyből gyanús :)
Pedig pl: [link]
Szóval az 1994-es metró áruházas "aki kapja marja" rendszer megvan még.
Közel 20 év kevés volt ...

(#27255) ezso válasza spirit007 (#27254) üzenetére


ezso
tag

Igen ez sajnálatos, de már kicsit sem csodálkozom rajta. :N
Én is kint voltam, még hétfő délelőtt a Budaörsi Tescóban. Mondanom sem kell, egy darab 50"-os Blau nem volt.
Még bosszantóbb, hogy az egész műszaki osztályon nem találtam egy darab ott dolgozó humanoidot sem, akitől bármi infót kaphattam volna. Szerintem elmenekültek/elbújtak valahova.
Amiből volt még a 32"-os Blaupunkt, de azt okosan kirakták a a folyosó közepére, ahol nincs áram, így kipróbálási lehetőség sincs. Ezek hátuljára valami Tesco Global ***akármi volt gyártóként megjelölve, de a panel elrendezéséből látható volt, hogy nem Vestel termék, inkább valami kínai csoda.
Ami Vestelt gyártmányt láttam, az Orion volt egész tűrhető képpel, JVC, ami kimondottan jól nézett ki és egy Telefunken, szintén szép külsővel és a mellette lévő Samunál semmivel sem rosszabb képpel, de ezek is csak 32"-osak voltak. :(((

Szerk:
Off: Most látom, hogy az egy hónap híján 6 éves regemmel "lelkes újonc" lettem! :)) :DD :C

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#27256) Ance


Ance
őstag

Sziasztok! Bocs, hogy csak így fórum olvasás nélkül, de sajnos nincs időm. Lassan 2 éve megvettem a mostani tévém és kiestem a mostani fejlesztések követéséből. A 42-es méretről lépnék feljebb 46-47-es méretre.

Elsősorban a képminőség érdekel és az, hogy minél több formátumot lejátszon a filmek közül. Árcsökkentésként nem kellenek a smart funkciók, net főleg nem, viszont vidi kellene bele.

Plazma nem játszik, mert túl világos helyen van.

250k körüli összeg van rá.

Előre is köszönöm, ha segítetek megtalálni a fentiek szerint a legjobb ár/érték arányú választást!

(#27257) Osynho válasza spirit007 (#27254) üzenetére


Osynho
addikt

Több, mint egy hét telt el azóta. Én nem lepődtem meg rajta egyáltalán, hogy a nyilván vevőcsalogató célzattal meghirdetett és az újság borítóján leközölt tv elfogyott ennyi idő alatt. Én 28-án reggel 6kor ott voltam, sőt előző nap már benéztem, hogy ki lehet-e próbálni (sikertelenül). Nálunk (Szombathely) 10db volt, de nem vitték el mindet azonnal. Úgy látszik Pesten gyorsabba elkapkodták. :/ Sajnálom, hogy nem jött össze. :(

A linken nem pont ez a modell szerepel. :B

(#27258) zolikaDB


zolikaDB
veterán

LA620. Par oraja megy, most vagyok kepes elszakadni par percre. BRUTALIS!!!! Meg hogy nem kell smart? Anelkul nem szabad TV-t venni!!! Az 1080-as film lemaszik a kepernyorol, olyan eles, mint a borotva, azok a videok, amik eddig hatterben mentek youtube-on, mos ideragasztanak a kepernyo ele. Azt hittem ez "csak" egy TV, de ez sokkal tobb. Baratnom velemenye: "Nem gondoltam volna, hogy egy TV valaha ennyire le tud kotni!"
Koszonom a tanacsot!
Hamarosan Bluray teszt, kivancsian varom!
Nem hiszem el... Nyomkodom a tabletet, es iranyitja a youtube-ot es ez a tudasa par szazaleka. Ahhhh! :) :)

(#27259) BBéci válasza zolikaDB (#27258) üzenetére


BBéci
titán

Akkor mit szólnál az LG csúcsmodelljéhez, ha attól a középkategóriástól ennyire el vagy ájulva. És akkor még az OLED-ek, plazmák nem is kerültek szóba. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27260) Markizmark válasza BBéci (#27259) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez az OLED is beégős lesz szerintem, mint az AMOLED vagy a plazma. Szép meg jobb a színük és a kontraszt is, de ez a bajuk.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#27261) Homer J.


Homer J.
csendes tag

T. Hozzáértők!

A minap vettem egy Panasonic TX-L42E6E-t, és elakadtam egy dologgal. Létezik olyan lehetőség, hogy a tv-re dugott HDD-re másoljak helyi hálózaton keresztül?
(Van egy WDTVLive-om, azon ez megoldható, bár ott lehet állítani windows-os munkacsoportot.)

Köszönettel:
H.

[ Szerkesztve ]

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#27262) Tegla80 válasza Markizmark (#27260) üzenetére


Tegla80
addikt

+1,
(majd gariban cserélgetik a kijelzőket,mint pl "advnce, note II, stb stb esetében :D Ott sincs más megoldásuk rá.)

Sony® & PlayStation®

(#27263) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Sony R420 vagy LG 5400?
Melyik széria jobb Szerintetek mozgásmegjelenítésben?

(#27264) krx21 válasza erahurka (#27263) üzenetére


krx21
nagyúr

Sajnos egyik sem jeleskedik benne...

(#27265) BBéci válasza Markizmark (#27260) üzenetére


BBéci
titán

A plazmát évek óta használók 90 százalékát a legkisebb mértékben sem izgatja a beégés, azt sem tudják, mi az. A maradék 10 % tesz ellene és nyomát sem látja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27266) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Nem gondoltam, hogy valaha is írok ebbe a topikba, hiszen TV-ből nekem csak a plazma játszik, viszont most nagyapám szeretne magának egy 32"-os TV/monitor-t. Ebben kérném segítségeteket a választáshoz, a keret ilyen 60-70ezer forint lesz. Nagyapám már mutogatja az ilyen szutyok orionokat, ezért is írtam, hogy jó lenne ha tudnátok valami használhatót ajánlani, ami nem megy tönkre egy év alatt és nézhető képe is van , mielőtt még megveszi az oriont az öreg :DDD. Igazából csatlakozókból elég a HDMI, de ha van rajta D-Sub vagy DVI. Előre is köszönöm :R

(#27267) panizzi válasza rappit4 (#27266) üzenetére


panizzi
aktív tag

na hát egy ilyen szutyok orion zirka 5 éve megy minden nap a konyhában (gőz, miazmás...)

no limit

(#27268) rappit4 válasza panizzi (#27267) üzenetére


rappit4
őstag

Najó, de a képe nézhető?

(#27269) panizzi válasza rappit4 (#27268) üzenetére


panizzi
aktív tag

azt ugye vágod, hogy a világon talán 3 helyen gyártanak ilyen lcd paneleket ( lehet kicsivel több, nem emlékszem pontosan..) , legnagyobb ilyen gyár a samsung áttételes tulajdonában van emlékeim szerint

szóval, túl van ez valahol lihegve szerintem ez, az alsó kategóriában mindenképpen...feljebb meg ugye smart és tsai...örök körforgás, éles verseny, veszteséges tévégyártás, a fogyasztó nyer...

no limit

(#27270) rappit4 válasza panizzi (#27269) üzenetére


rappit4
őstag

Na jó, akkor ma meglessük azt az oriont.

(#27271) panizzi válasza rappit4 (#27270) üzenetére


panizzi
aktív tag

ha analóg sd adást akar rajta nézni (pld kábelről jövőt), akkor hótmindegy...
éna használhatóságot vizslatnám meg, csatornaváltások közötti idő, bekapcsolási idő stb. nálam ez a kritérium.
HD-ban meg olyan a kép, amilyen.

no limit

(#27272) rappit4 válasza panizzi (#27271) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, SD adásra és számítógéphez monitornak lenne használva.

(#27273) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata a következő TV-kkel? Nagyjából egy árban vannak, melyiket érdemesebb megvenni? köszi

- Sharp LC-50LE650V
- Samsung UE-50F6100

(#27274) Watt25 válasza Homer J. (#27261) üzenetére


Watt25
veterán

Nem lehet ilyet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27275) ezso válasza rappit4 (#27268) üzenetére


ezso
tag

"Nagyapám már mutogatja az ilyen szutyok orionokat"
"Najó, de a képe nézhető?"

Na ezért járok/írok ide ritkán.
Ezek szerint Te nem is láttad a tévét??? De azért csípőből leszutykozod...
Az Orion valóban nem egy csúcs kategória, de nem a meghibásodásairól híres.
Inkább a szerényebb dizájn, a gyengébb anyaghasználat és az alacsony presztízs miatt olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#27276) BBéci válasza ezso (#27275) üzenetére


BBéci
titán

És mi a helyzet a képminőségével? A kontrasztjával, a feketeszintjével és a mozgásmegjelenítésével, a színkezelésével? Mindezekben ugyancsak elmarad a neves tévéktől. Olcsó húsnak híg a leve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27277) politomi válasza ezso (#27255) üzenetére


politomi
tag

Tegnap este (12.06) voltam a pesti úti Tescó-ban és volt vagy 6-7db 50"-os Blaupunkt tv 130ért.
Aki akar megnézheti.
Én egy samsung 40F6100-t vettem mert az akciós újság szerint december 5-8ig csak 130k. Ez jobb mint a netes legolcsóbb ár illetve biztos hogy magyarországi rendes garanciát kapsz rá. Utána december 9től 11ig egy tízessel drágább vagyis 140.
A lényeg hogy az eladó térben egy darab Samsung 40F6100 sem volt kirakva (mintha nem akarnák hogy olcsón keljen el) és szólni kellett a műszakisnak hogy hozzon egyet.
Lehet a többi helyen is kérni kell a balupunkt-ot.

[ Szerkesztve ]

(#27278) rappit4 válasza BBéci (#27276) üzenetére


rappit4
őstag

Engem is ez érdekelne. De tudom, hogy ezekben mind borzalmasan szuperálna, nem kell megnézni, hogy tudja ezt az ember.

(#27279) Qlty


Qlty
tag

Sziasztok.

Sony KDL-42W650A
vagy
Samsung UE40F6400
???

a leadott minőség, és a +2" vmint a kb +10k felár is kérdés.

(#27280) erahurka válasza Qlty (#27279) üzenetére


erahurka
félisten

650 csak háttérfényt villogtatva csinál 200Hz-et a 6400 interpolál úgyhogy inkább utóbbi.

(#27281) pjen válasza rappit4 (#27278) üzenetére


pjen
félisten

De, meg kell nézni,ez erről szól.

[ Szerkesztve ]

(#27282) ezso válasza BBéci (#27276) üzenetére


ezso
tag

És mi a helyzet a képminőségével?
A kontrasztjával, a feketeszintjével és a mozgásmegjelenítésével, a színkezelésével?

60-70ezer között keres új, garanciális tévét a nagypapának tévézésre. Arra tökéletesen megfelel.
Tudsz olcsóbbat/jobbat "márkásban"?
Nyilván nem versenyezhet egy másfélszer annyiba kerülő "márkással" de ennyi pénzért szerintem abszolút vállalható képük van.
Ha valakinél ennyi az anyagi keret úgy gondolom jobb megoldás, mint valami kínai xarba belefutni.

Még annyit hozzátennék, hogy közel 7 éve, amikor képcsövesekről Vestel bélésű LCD-kre váltottam, még egyetlen ügyfelem sem jelzett vissza ez idő alatt olyat, hogy most látott egy Samut, vagy LG-t és nagyon megbánta, hogy ezt a tv-t vette, mert sokkal rosszabb képe van.
Az ellenkezőjére viszont számos példa volt.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#27283) RichiG23


RichiG23
csendes tag

Hello! Lenne egy elég idegesítő beállítási probléma a Sharp 60LE652 tv-mel. Egyszerűen nem tartja meg a beállításaimat pedig elvileg nincs bolti üzemmódban (utána néztem). Kikapcsolom és állíthatom be újra a nyelvet, országot stb. Szerintetek mi lehet a gond?

(#27284) ProdyG válasza erahurka (#27280) üzenetére


ProdyG
senior tag

hi, amit írtál a Samsung F6100-ra is igaz?

(#27285) erahurka válasza ProdyG (#27284) üzenetére


erahurka
félisten

Úgy tudom igen. Mármint hogy a 6100 is interpolálással csinál 200 Hz-et.
LG-nél LA620s-nél kezdődik ez a kategória.

[ Szerkesztve ]

(#27286) krx21 válasza erahurka (#27285) üzenetére


krx21
nagyúr

Mármint 100Hz-et... Csak a felső kategóriában van rendes 200Hz... (7000-8000)

[ Szerkesztve ]

(#27287) politomi válasza ProdyG (#27284) üzenetére


politomi
tag

Az F6100 is normális 100Hz-et csinál és nem a led villogós fajtát.
Amire 200Hz van írva azokat keresd. Legalábbis LG-nél illetve samunál.

[ Szerkesztve ]

(#27288) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
Netezésre,filmre,kevés játékra mennyire jó egy TV?
Kikbukik vhol a hátrányuk a mezei monitorokhoz képest vagy akár mindkét célra is megfelelnek?
Ha igen tudtok ajánlani vmi jó 37-42eset?
Akár többet is csak h lássam milyenek vannak,ők miket tudnak különböző árkategóriákban mert nagyon nem értek hozzá :)
Előre is köszi szépen :)

(#27289) gabor82


gabor82
csendes tag

Sziasztok.
Van egy ilyen tv-m: [link]

Szeretnék segítséget kérni. Monitorként használom a tv-t elég sokszor. Főként filmnézéshez és játékhoz.
Filmezés lenne a lényeg. Hdmi kábellel van összekötve a laptoppal és az lenne a bajom,hogy nem teljes képernyőben jeleníti meg. A tv képernyőjén van minden oldalon egy 3-4 cm fekete sáv. Ezt meg lehet oldani valahogy,hogy teljesen kitöltse a képet de a minőség megmaradjon?
Leginkább bdripeket nézek,de most pl. szeretnék nézni hd filmet és jó lenne ha tökéletes képet tudnék produkálni teljes méretben. Segítsetek legyetek szívesek.

(#27290) BBéci válasza ezso (#27282) üzenetére


BBéci
titán

Anyám és a férje - pótapám - már erősen nagymama és nagypapa korban vannak, de eszembe nem jutna olyan LCD-vel kitolni velük. Évek óta látják a nálam tesztelés céljából megforduló tévéket és tudják, mit jelent a jó képminőség.
Aki megnézi egy általad emlegetett budget TV képét, és mégis megveszi, az biztosan nem igényes a képminőségre, sőt, fogalma sincs, mi fán terem. Aztán nyilván nem fogékony más tévékre sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27291) Homer J. válasza Watt25 (#27274) üzenetére


Homer J.
csendes tag

Szomorú vagyok. Ez egy alapvető funkció lenne...

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#27292) Osynho válasza gabor82 (#27289) üzenetére


Osynho
addikt

Vga driverében van ilyen beállítás. Legalábbis nálam (Radeon 7850).

(#27293) MasterMark válasza gabor82 (#27289) üzenetére


MasterMark
titán

Túlpásztázást kell beállítani driverben.

Switch Tax

(#27294) gabor82


gabor82
csendes tag

ati mobil radeon hd 5650es kártyám van a laptopban. Catalyst controlban keresgéltem,de nem találok semmit. Mi az opció neve angolul és a catalyst controlban van?

(#27295) MasterMark válasza gabor82 (#27294) üzenetére


MasterMark
titán

Overscan.

Ott kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#27296) gabor82


gabor82
csendes tag

Hát nem találok ilyen opciót. Esetleg akinek van Control center és tudja hol van ez a beállítás leírná legyenszíves?

(#27297) MasterMark válasza gabor82 (#27296) üzenetére


MasterMark
titán

Switch Tax

(#27298) gabor82


gabor82
csendes tag

Nálam így néz ki:

(#27299) MasterMark válasza gabor82 (#27298) üzenetére


MasterMark
titán

Hát akkor frissítsd mondjuk. :DDD És Advanced módban használd!

szerk.: De egyébként itt is ott kell lennie valahol. Keresd meg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#27300) lestyanrobi


lestyanrobi
tag

Üdv mindenkinek!
Adott egy 2 napos LG 47LA690S tv. Először borzasztó lassú volt a menü és a vinyóról és netről lejátszás is akadozott (!), valamint amikor a lejátszás akadt, a menü teljesen lefagyott. Aztán frissítettem a szoftvert és ez sokat javult, de még mindig fagyogat a menü amikor tekerni akarok. Néha odaugrik a kijelölt helyre, de nagyon lassan, néha nem csinál semmit, hanem lefagy, de csak a menü, a film megy tovább. És amikor simán lejátszás megy és nem tekergetek, olyankor is előfordul, hogy egy-egy pillanatra beröccen a kép, ez elég ritka. Ezen kívül a mozgásjavítás is néha úgy látszik, mintha bénázna, mert olyan mintha néha gyors lenne, néha meg "normális"/lassabb.
Normális, hogy ennyi probléma van ezzel a TV-vel? Általában elég szép a kép és kellemes rajta filmet nézni, de ezek a hibák eléggé bosszantóak. Friss gyári szoftver van rajta alkalmazások nélkül.

Még egy dolog: Xbox 360-al használva játék módban borzasztó az utánhúzás, képjavítókkal pedig az rendben van, de túl nagy az input lag. Mennyit javulna az utánhúzás játék módban, ha lecserélném egy LA740S vagy LA790V modellre? :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.