Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27551) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

A technika jelenlegi állása szerint, 40~50 inch-es mérettartományban milyen LCD megjelenítőt érdemes venni ?
Netes funkciók nem érdekelnek, HDMI bemenete legyen minimum kettő, és a lehető legjobb képminősége legyen, különösebb "turbó" funkciók nélkül .

Milyen egyéb szempontokat ajánlott még figyelembe venni, ha egy nagyon jó TV-t szeretnék ?

Üdv.

Astra

(#27552) máyköl


máyköl
veterán

Üdv!
Nagyon alapkérdéssel fordulnék hozzátok, mivel abszolút nem értek ilyenekhez.

T-home -nál az alap vezetékes csomagban vagyunk.
Egy Toshiba Led Tv -n megy a tv lent a nappaliban, és gyakran megy az xbox rajta.

A lényeg:
Fel az emeletre egy szobába szeretnék venni egy LCD tv -t, és felvinni az Xbox -ot.
Meg tudom a tv műsort osztani az emeleti tv -re, vagy egyáltalán nincs ilyen lehetőség? Ha igen, mi ennek a feltétele?

Előre is köszönöm a segítséget!
Kellemes ünnepeket mindenkinek!

(#27553) Batib válasza máyköl (#27552) üzenetére


Batib
őstag

Ha analog a kábeltv-d akkor egy un. antennaosztóval simán meg lehet osztani. Digitális esetén más a helyzet, oda e thom-nál asszem kell másik box vagy kártya.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27554) máyköl válasza Batib (#27553) üzenetére


máyköl
veterán

Digitális van.
Az igaz, hogy elérhető a digitális mellett az analóg is a szolgáltatónál? Tehát, hogy a digitális mellett tudnám fent fogni az analógot?

(#27555) Batib válasza máyköl (#27554) üzenetére


Batib
őstag

Ezt a szolgáltatonál tudod megkérdezni vagy thome topicban, én nem tudom.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27556) Osynho válasza máyköl (#27554) üzenetére


Osynho
addikt

Nekem így volt anno Győrben. Egy beltéri egységen volt a digitális adás, a másik szobában meg analógról ment a tv.

Egyébként, egy box-on több kimenet is van, így több tv-t is rá tudsz kötni. Viszont ez elég kényelmetlen dolog, meg ugyanaz az adás fog menni mindegyik kimeneten. Némi felárért adnak még egyet.

(#27557) Norbi696


Norbi696
csendes tag

üdv,
117cm-ös LCD Samsungon mehet 100százalékon a képernyő kontrasztja? Esetleg valami kép beállitás amire figyelni kell ? Após odaült a tv elé , bevolt kapcsolva a eco üzemmód sötétebb szobában besötétedik a képernyő és nem tetszett neki , kiakarta világosítani.
Nemtudom mit állított el.
Még valami ha divx-es filmet nézek , a hanggal lehet valamit kezdeni hogy ne legyen olyan halk mikor beszélnek, és a zene meg ne ordítson ? 2hónapos kisbaba mindig megilyed ha megszólal a zene, beszédet meg nem lehet hallani.
Már töltöm a blurayes filmeket, csak a divx gyorsabban lent van.
Köszönöm a segítséget!

(#27558) BBéci válasza AstraCDX (#27551) üzenetére


BBéci
titán

Ha nagyon jó tévét szeretnél venni, akkor ne az LCD-k között keresgélj! :N

(#27557) Norbi696
A DivX egyértelműen vizuális környezetszennyezés kategória, a totális igénytelenség netovábbja.
De a tévék beépített lejátszója sem nevezhető másnak, csak vacak pótléknak, egy külső célhardverhez - médialejátszó - képest.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27559) Norbi696 válasza BBéci (#27558) üzenetére


Norbi696
csendes tag

hát akkor beáldozok bluray lejátszóba.
Kontraszt mehet 100 százalékon? A divix sem rossz, analógnál ezerszer jobb, csodálkoztam is mit kihozott a samsung a divixből. Meglehet azért nézni, bár a hang... azt hiszem veszek vezetéknélküli fejhallgatót, gyerek tudjon nyugottan aludni.

(#27560) BBéci válasza Norbi696 (#27559) üzenetére


BBéci
titán

Nem Blu-ray, hanem médialejátszót javasoltam.
A diviksz egy rakás sz@r.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27561) JoolsNOS válasza BBéci (#27560) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Azért te "kicsit" elfogult vagy. Neked a 12 gb mkv is f*s minőség, miközben 42 col alatt nem venni észre a különbséget a 45 gb blue raytől.
Persze a divix tényleg csak laptopra való.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27562) AstraCDX válasza BBéci (#27558) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Köszi ! Konkrétabban mit ajánlanál ? Plazmát ?

Legszívesebben én önálló világító képpontokból álló megjelenítőt vennék, ami jelenleg a plazma, vagy az OLED .

Véleményem szerint a plazmának már nincs jövője, az OLED miatt, ami viszont még nem futott be .

Az OLED még csak most akar beszivárogni, tehát ha a közeljövőben lesz is, az ára az egekben lesz, a technikája meg még kiforratlan állapotban .

Ezért pillanatnyilag, és a közeljövőben jobb híján az LCD piacon kéne fürkésződnöm .

De szívesen venném még a véleményeket ezzel kapcsolatban .

Üdv.

Astra

(#27563) Osynho válasza AstraCDX (#27562) üzenetére


Osynho
addikt

"Véleményem szerint a plazmának már nincs jövője, az OLED miatt, ami viszont még nem futott be ."

Akkor az lcd-nek sincs, az oled miatt. :)

"Ezért pillanatnyilag, és a közeljövőben jobb híján az LCD piacon kéne fürkésződnöm."

Ezt nem értem. Lehet kapni plazmát. Jobb általános képminőséget nyújt, mint egy lcd, bizonyos esetektől eltekintve tehát jobb választás. Ráadásul olcsóbban. Te meg pont a képminőségre utazol. Akkor mi a kérdés? :) Az miért számít, hogy mesterségesen kinyírták a technológiát? Az a lényeg, hogy beteszed a nappalidba és nézed. ;-)

nightshadow: pontosan :K

[ Szerkesztve ]

(#27564) nightshadow válasza Osynho (#27563) üzenetére


nightshadow
veterán

Az miért számít, hogy mesterségesen kinyírták a technológiát?

Egyelőre csak a Panasonic jelentette be a plazma feladását, a Samsung, LG folytatja.

(#27565) Batib válasza nightshadow (#27564) üzenetére


Batib
őstag

A Samsung Gödön befejezte. 1 sort és egy kiegészítő sort elhelyeztek Jászfényszarun az elhagyott LCD gyártócsarnokban. A helyi erők szerint a futó megrendeléseket még teljesítik és vége. Pár hónap, max fél év.
Hogy Mo.-on kívül lesz-e gyártás azt nem tudom.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27566) nightshadow válasza Batib (#27565) üzenetére


nightshadow
veterán

Már csak pár nap van a CES-ig, s kiderül.

(#27567) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Hali,
32 gigas USB kulcs, nincs rajta semmi tök üres. De a 8 gigás 1080p filmet nem engedi rájátszani sem a 16 gigas 1080p filmet sem ott is ugyanaz a probléma pedig tök üres. Divx 1,77giga simán rámegy több is .Mi a hiba?Azt írja ki hogy a disc megtelt , nem fér rá a file.

(#27568) #75912448 válasza AstraCDX (#27562) üzenetére


#75912448
törölt tag

...technikája meg még kiforratlan állapotban ...

A technika is olyan állapotba került, hogy söpri mindkettőt, csak az ár...

(#27569) nightshadow válasza #75912448 (#27568) üzenetére


nightshadow
veterán

40"-50" közötti OLED létezik? Mert én csak 50" fölöttiről olvastam.

(#27570) #75912448 válasza nightshadow (#27569) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem egyelőre erről a 2 típusról van értelme beszélni: Samsung KE55S9C és LG 55EA980(0), mint első generációs, kereskedelmi forgalomban megvásárolható OLED tévé.

(#27571) Batib válasza Norbi696 (#27567) üzenetére


Batib
őstag

Mire van formázva? A Fat32-nek van egy 4 gigás fájl korlátja.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27572) nightshadow válasza #75912448 (#27570) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez rendbe van, de én nem nagyon olvastam, hogy OLED-ből kisebbek egyáltalán tervbe vannak-e véve. Az 50" fölötti méret azért egy viszonylag szűk réteget érint.

(#27573) Batib válasza nightshadow (#27572) üzenetére


Batib
őstag

Én ugy tudom a Samsung egyenlőre nem tervezi az oled tv-k nagyobb választékban való gyártását. Jövőre a fő csapás iránya a 4K és UHD tv-k lesznek 48-tól 80-90 hüvelykig. Ráadásul ezek is curved (hajlított) modellek
lesznek. Mondjuk nem tudom mi az értelme.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27574) JoolsNOS válasza Batib (#27571) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ott a pont. NTFS-re kell formázni, de azt meg lehet a tv nem ismeri fel. Nekem pl felismeri a Bush, de nincs hang mkv-nál. De nem érdekel, mert úgyis a gépről megy minden.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27575) #75912448 válasza nightshadow (#27572) üzenetére


#75912448
törölt tag

Látod ezt nem tudom, lehetséges. Akinek fontos a képminőség, többségében úgyis 50" felett gondolkodik - főleg ha tévén mozizik-, másra jó az LCD is.

(#27576) nightshadow válasza #75912448 (#27575) üzenetére


nightshadow
veterán

MO-on? Itt nem olyanok a jövedelmi viszonyok, a döntő többség 40"-42"-es tévét keres 200k alatt.

(#27577) AstraCDX válasza Osynho (#27563) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Akkor ha lehet, térjünk vissza az alapkérdéshez az OLED, és Plazma technológia kihagyásával .

Köszi !

Üdv.

Astra

(#27578) nightshadow válasza AstraCDX (#27551) üzenetére


nightshadow
veterán

Netes funkciók nem érdekelnek, HDMI bemenete legyen minimum kettő, és a lehető legjobb képminősége legyen, különösebb "turbó" funkciók nélkül .

Ami elvárást támasztasz, az gyakorlatilag csak a belépőkategóriában teljesül. Középkategóriában megkapod a 3D-ét meg a netes funkciókat is. Azt kéne eldönteni, hogy belépő- vagy középkategóriás tévét szeretnél, s hogy mennyi a keret.

[ Szerkesztve ]

(#27579) Norbi696 válasza Batib (#27571) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Itt a bibi a usb Fat 32re van állítva, hol tudom ezt megváltoztatni hogy nagyobb méretű filmeket is feltudjak rá játszani ?

(#27580) JoolsNOS válasza Norbi696 (#27579) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Winen belül formázod, ott ki tudod választani.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27581) AstraCDX válasza nightshadow (#27578) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nem elvárás, hogy ne legyen rajta netes funkció, vagy 3D, nem utasítom el, csak figyelmen kívül hagyom .

A legalább középkategóriás modellek érdekelnek, a keret 150~200E HUF .

Ebből a keretből mi az ajánlott legjobb, amit érdemes megvenni ?

Üdv.

Astra

(#27582) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Van egy kérdésem ilyen tv van egy éve Hyundai D3LH 32614 3D Nagyon szép a képe semmi baja nem volt!
Most vettem egy kicsi valami noname kiegészítő tv-t és azt vettem észre hogy ugyanarról a kábelről több adót lehet beállítani ráadásul szinte minden adó nevét automatikusan beírja és menet közben egy-két adó kivételével mindig van infó! Hozzáteszem ezek az adók, kábeltévén, analóg, rendszeren jönnek. Mivel azt hiszem talán 6 digitális adó van de ezekről a Hyundai is ad infót.
Az a fő kérdésem tud-e valaki esetleg szoftverfrissítést ezen jelenleg a V.0.0.9a van. Vagy másképpen érdemes-e egyáltalán időt és fáradságot beleölni vagy hagyjam úgy ahogy van és nézzem a másik tv-n ami persze közel sem ad ilyen élményt (90° betekintési szög! LCD 17" VORTEX :B ) a kimaradt csatornákat.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#27583) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Üdv,

Átformáztam a pendrive-ot , sikerült feljátszanom a 16 gigás filmet, miután megtörtént lefagyott a gépem, újraindítottam, majd szerettem volna meg egy filmet feljátszani Fat 32 átformáztam exFat kiterjesztésre. De amint ráakarok játszani a pendrive-ra azt írja ki hogy írásvédett ,mindenhol keresem ezt az írásvédettséget de sehol sem találom, hol lehet ezt megszüntetni?

Hogy én ma mennyi mindent tanulok :-)

(#27584) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Nekem van egy olyan problémám, hogy eddig 2 tv volt a háztartásban, 1 plasma és egy lcd. Egyiknek sem volt belső tunere, ezért kellett a t-online-os beltéri egység, a digitális adások vételére. Most bekerült egy 3-ik tv (egy led), aminek viszont már van belső tunere és így az összes digitális adó behozható rajta, még több is bejön mint a beltéri egységekkel (????). Az indítás ugye úgy történt, hogy az autómatikus csatorna behangolás után meglett egy csatornakiosztás, amit a Chanel Management-ben át tudtam állítani, hogy m1 az 1-re, m2 2-esre, tv2 a 3-as csatornára kerüljön stb..., de miután kikapcsoltam és újra bekapcsoltam a tv-t, a csatornakiosztás ismét megváltozott és akárhányszor bekapcsolom újra áthangolja a csatornákat egy tetszőleges kiosztásra. Nem lenne ezzel gond, hogy nem a megszokott csatornákon van az adott adó, de az, hogy minden bekapcsolásnál máshova kerülnek a csatornák, így már nagyon nem oké. Szóval a kérdés az, hogy hogyan tudnám rögzíteni a csatornákat, vagy esetleg ez beltéri egység nélkül nem lehetséges?

Ez a készülék pontos típusa: Blaupunkt B39K210TCFHD

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv

(#27585) Watt25 válasza Norbi696 (#27583) üzenetére


Watt25
veterán

Ez irányba is nézelődj: [link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27586) Watt25 válasza svgyula (#27582) üzenetére


Watt25
veterán

Ez a mondat: szinte minden adó nevét automatikusan beírja és menet közben egy-két adó kivételével mindig van infó!
És ez a mondat: Hozzáteszem ezek az adók, kábeltévén, analóg, rendszeren jönnek
teljesen üti egymást. Egyértelmű, hogy amiket befogtál a tévével, azok mind digitális csatornák. Örülj nekik.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27587) svgyula válasza Watt25 (#27586) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem ütik egymást mivel a hagyományos tv-vel is foghatók! Kábel tv hálozatról van szó a digitális adók szinte csak azok vannak amiket az éppen aktuális csomagban "HD" minőségben lehet nézni. Az az érdekes viszont hogy mind a két tv-ben van beépített digitális vevő!
Arra gyanakszom még hogy mivel a nagy tv egy házimozi rendszeren keresztül kapja az antenna jelet lehet ez okoz gondot az adók megtalálásában?
Vagy a tuner szorulna firmware frissítésre!?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#27588) nightshadow válasza AstraCDX (#27581) üzenetére


nightshadow
veterán

46f6400 [link] 200k-ért szerintem ez a legnagyobb méretű és tudású tévé, amit ki lehet hozni. Ez valódi 100Hz, 3D-s SmartTV.

LG47LA660 [link] Ez 3D-s SmartTv, de nem valódi 100Hz-es.

Panasonic TX-L50EM6 [link] Belépőkategóriás 50"-es 50Hz-es tv.

[ Szerkesztve ]

(#27589) Norbi696 válasza Watt25 (#27585) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Köszi az infót, de még mindig nem tudom hogy kell a pendriveról az írásvédettséget eltüntetni :-(

(#27590) Batib válasza svgyula (#27587) üzenetére


Batib
őstag

Ő arra gondolt, hogy analog adáson nem fogja kiírni az adok nevét és műsorinfot sem ad. Ez analog adáson technikai képtelenség.

Norbi696: Formázd le NTFS-re, minek neked az exFat.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27591) Norbi696 válasza Batib (#27590) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Szívesen megtenném, de FAT32-ről csak exFat-re enged formázni

(#27592) Batib válasza Norbi696 (#27591) üzenetére


Batib
őstag

Ezt nem értem, milyen rendszered van? Talán a többit egy másik szakmai forumban kellene, ahol vannak hozzáértőbbek.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#27593) Watt25 válasza svgyula (#27587) üzenetére


Watt25
veterán

Én azt mondtam, hogy ha van a csatornán infó (EPG), akkor az nem analóg csatorna. Nem azt mondtam, hogy nem lehet emellett analóg csatorna is, de ahol van EPG, az digitális.
Az, hogy van digitális vevő egy tévében, még nem mond semmit. Létezik DVB-C, DVB-T, DVB-S(2) digitális vevő. Kábelen elvileg DVB-C van. Ha a másik tévé csak DVB-T -t tud, akkor azzal nem jönnek be a DVB-C csatornák.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27594) khorvat válasza Norbi696 (#27591) üzenetére


khorvat
senior tag

Akkor windows XP-vel próbáltad az a baj az nem tud NTFS-re formázni!
Aki win-t írt neked formázásra ezt a tényt elfelejtette kiemelni!
Ami neked kell az win7, win8 vagy win8.1 ezekkel tudsz formázni NTFS-re!

(#27595) Watt25 válasza khorvat (#27594) üzenetére


Watt25
veterán

Ne terjessz butaságokat. Miért ne tudna az XP NTFS-re formázni?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27596) nightshadow válasza Watt25 (#27595) üzenetére


nightshadow
veterán

XP SP3-on nekem se kínálja fel az NTFS lehetőséget pendrive formázásánál, nekem se sikerült.

(#27597) svgyula válasza Norbi696 (#27591) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Valószinüleg haldoklik a pendrive-od! Jártam már így én is! A HD filmek lejátszásához nemcsak az NTFS file rendszer kell hanem a gyors pendrive is az csak egy dolog hogy engedi magát formázni sőt a filmet is felirja de beolvasni már nem fogja. Vagy diavetítés formályában :K és itt mutatkozik a vásárláskor sz@rozásnak látszó válogatás előnye! :F

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#27598) nagyas válasza khorvat (#27594) üzenetére


nagyas
csendes tag

XP-vel (SP3) formáztam NTFS-re...
[link]

[ Szerkesztve ]

15 éves az autóm de ha lemosom, csak 14 évesnek néz ki!

(#27599) Gicz válasza nightshadow (#27596) üzenetére


Gicz
addikt

használ még otthon bárki XP-t? egy 14 éves rendszert? mint ha a windows xp megjelenésekor az 1986-ban megjelent windows 1.0-át akarnád használni :O

(#27600) svgyula válasza Gicz (#27599) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Csak halkan megsúgom neked és csak neked ez itt még mindig nem amerika! Én itt a környékünkön is ismerek rengeteg embert aki nemhogy xp-t nem használ de örülne egy win98-at használó pc-nek! Ezek nagyrésze nem 1bit-es még csak nem is "kissebségi" csak egyszerűen szegény. Ki kellene néha menni a "való világból" a valóságos világba. Egy ilyen megjegyzéssel rendesen megalázottá tehetsz bárkit! (Most nem magamról beszéltem!) :(

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.