Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) _BM_ válasza attiati (#5550) üzenetére


_BM_
senior tag

Ismerek olyan vízszerelőt, aki a szomszédomtól 380 ezret kért egy zuhanyozó-kiállásért, amihez felhasznált 2 méter rézcsövet, pár fittinget (anyagár összesen 5 ezer ft) és eltöltött vele egy órát a segédjével. Nekem ugyanezt 25 ezerért csinálta meg, de csak azért, mert megkérdeztem tőle, hogy kifizessem-e előre az anyag árát, adok 10 ezret, aztán majd elszámolunk, fizetem a benzint és az időt is. Talán érthető voltam :)

A tégla azért drágább, mert nem lehet előre tudni, hogy ha megütik a falat, akkor hány köbméter vakolatot kell elszállítani. Teljesen más műfaj. Tégla esetén reális is lehet az ismerősöd által becsült ár, főleg, ha békebeli a pecó

[ Szerkesztve ]

(#5552) adalbert1 válasza attiati (#5539) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor szerintetek ennyire szűkülni fog az albérletek piaca? Mert jelenleg a 13. kerületben azt látom, hogy alig van kiadó lakás, eladó meg van dögivel (365 kiadó és 5772 eladó), és olcsóbb kiadó lakások sincsenek igazán.

(#5553) concret_hp válasza adalbert1 (#5552) üzenetére


concret_hp
addikt

az 5772-ből mennyi lehet a duplikáció? nem lehet h albik jellemzően 1 közvetítőnél vannak csak, eladás meg csomónál?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5554) adalbert1 válasza concret_hp (#5553) üzenetére


adalbert1
veterán

Albérleteknél is láttam duplikációkat, igaz messze nem annyit, mint az eladó lakásoknál, tehát ez azért árnyalhatja a képet (mondjuk azt továbbra sem értem, hogy miért jó az, hogy mondjuk az ingatlan.com-on hirdetik 10-en ugyanazt a lakást, nagyjából egy ársávban, és hogy ezen kívül esetleg milyen pluszt kap egy ingatlanostól valaki, főleg, hogy a tulaj is hirdeti, akkor inkább tőle venné meg/ki az ember, lealkudva a jutalékot vagy egy részét az árból).

(#5555) axioma válasza adalbert1 (#5554) üzenetére


axioma
Topikgazda

Szerintem a duplikaciok azon alapulnak, hogy mas ember mas keresoszoval vagy tulajdonsag-kombinacioval keresi ugyanazt, hatha sikerul olyat irnia, amiben o lesz a legolcsobb... nyilvan ez akkor mukodik, ha massal nem szuri meg annyira az illeto pont e kore az ingatlan kore, hogy egyesevel atnezheto legyen.
En mondjuk biztos nem szerzodnek ugy az ingatlanossal, hogy nincs benne egy also hatar, ami feletti eladasi arbol kaphat csak jutalekot. Es persze fenntartva a jogot, hogy en eladhassam sot akar hirdethessem a hataron vagy akar olcsobban is. Ha nincs aki igy szerzodne, akkor inkabb igy jartam, de miutan mar tobb eleg randa lehuzast lattam, nulla darab bizalmam es tolarenciam van felejuk.

(#5556) _BM_ válasza adalbert1 (#5554) üzenetére


_BM_
senior tag

A duplikálásnak az az oka, hogy az eladó megbíz több ingatlanost is, hátha úgy könnyebben sikerül (ez eddig világos, gondolom). Ha 10 ingatlanos hirdeti ugyanazt a lakást, és az egyiknek sikerül eladnia, akkor a többi nem szerez róla tudomást, mert azt hiszi, hogy még aktuális. Az eltakarítás ellen hat még az a körülmény, hogy az ingatlanosoknak van valami átalányuk az ingatlan com-nál, így kvázi nem kerül nekik plusz pénzbe, ha fennhagyják a szemetet a neten.

(#5557) _BM_ válasza axioma (#5555) üzenetére


_BM_
senior tag

Sok esetben önkényesen viszi lejjebb az ingatlanos a tulaj által meghatározott árat, mégpedig azért, hogy őt válassza ki az érdeklődő a többi ingatlanos közül, aztán majd megdumálja az eladóval, hogy annyiért is érdemes eladnia.

(#5558) axioma válasza _BM_ (#5557) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nyilvan probalkoznak, nekik egy a fontos, van uzlet vagy nincs. Es buktatnak milliokat a tulajjal csak azert, hogy neki ne 0 hanem felmilla jutaleka legyen. Sztem gennyes modszer... (amennyiben szakmai velemenye szerint tularazott, akkor az elado altal meghatarozott arral NE szerzodjon!)

(#5559) attiati válasza axioma (#5558) üzenetére


attiati
veterán

Ez az általános közhely, mégsem látni nagyon sok olyan közvetítős ingatlant, ami alulárazott lenne.
Sőt, inkább még rájön még 4-6% a közvetítői jutalék miatt.
Csak drágítottak a piacon, mert a nem közvetítős hirdetőknél is a közvetítős ár lett a benchmark.

Ha nagyon le tudná dumálni az árat, akkor ki sem kerülne a piacra. Elmenne belső körökben, "kisemmizve" az ügyfelet.

[ Szerkesztve ]

(#5560) Vesztor87 válasza axioma (#5555) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem értem mi értelme van ingatlanost megbízni... Főleg ha az adott lakasban lakik az illető (mármint abban amit el akar adni...)

(#5561) titko válasza Vesztor87 (#5560) üzenetére


titko
tag

Tökre igazad van!
Végülis a fogadat is ki tudod húzni magadnak, minek mennél fogorvoshoz :D

(#5562) concret_hp válasza titko (#5561) üzenetére


concret_hp
addikt

mennyi idő mire elkezdhetsz fogorvosként dolgozni? és ingatlanosként? :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5563) Vesztor87 válasza titko (#5561) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jajjj már... A kocsit se csak a kereskedő adhatja el...

(#5564) titko válasza concret_hp (#5562) üzenetére


titko
tag

Nekem fél év suli és 2 év meló kellett mire azt mondtam, hogy kész vagyok. Azóta is folyamatos a tanulás.

(#5565) titko válasza Vesztor87 (#5563) üzenetére


titko
tag

Szerintem hagyjuk, ez is egy szakma hidd el nekem.

(#5566) axioma válasza titko (#5565) üzenetére


axioma
Topikgazda

En elhiszem. De az a bajom, hogy sokan muvelik a szakma ismerete nelkul is, es lutri, hogy ki akarja toled a megbizast.

(#5567) titko válasza axioma (#5566) üzenetére


titko
tag

Tudom, én is nap mint nap találkozom ilyennel.Addig amíg a nagybetűs cégeknél 1 hét után utcára engedik az "alkalmazottakat" hatalmas teljesítménykényszerrel addig nehéz is lesz a normálisabb cégeknek fennmaradni. Ezért jó nekünk a sok pozitív reklám (visszajelzések) amelyek során jönnek az új ügyfelek.
Az "akciós ingatlanok" meg már nálunk is kézen közön elmegy. Sok befektető telefonszáma figyel nálunk is az irodában.

(#5568) axioma válasza titko (#5567) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hm. En nem akarok venni most, majd csak eladni, de van ismeros aki most venne. Mennyire publikus es mennyire draga egy ilyen kvazi-varolistara kerulni, csak nagybefektetos, vagy megerheti maganszemelynek is?

(#5569) titko válasza axioma (#5568) üzenetére


titko
tag

Ez sokmindentől függ. Az ingatlanos konkrétan megmondja egy adott ingatlannál mennyi az annyi. A listára meg egy kis "ösztönzéssel" (nem előre!) fel lehet kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#5570) axioma válasza titko (#5569) üzenetére


axioma
Topikgazda

OK, koszi.

(#5571) etejedu válasza titko (#5569) üzenetére


etejedu
őstag

Sejtettem én hogy igy megy ez. :D

Nehéz megtanulni hazudni, átgázolni, törtetni. Sosem volt annyi bőr a pofámon.
Utálom a "megjátszós" szakmákat. Ezért se lettem kereskedő.

(#5572) Vesztor87 válasza titko (#5565) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem kétlem. Azonban mikor a lakás hirdetések 90%-a olyan h különbet csinálok 10p alatt....

(#5573) titko válasza etejedu (#5571) üzenetére


titko
tag

Nem tisztem a szakmát védeni, tudom, hogy sok a kókler. Nektek a gondolkodásotokat sem akarom megváltoztatni. Nekem elég az, hogy az ügyfeleim sorban hívtak és kívántak boldog új évet.

(#5574) etejedu válasza titko (#5573) üzenetére


etejedu
őstag

Nyilván vannak kivételek.
Most hogy mondod: az ingatlanos csaj felhívta a nejem boldog névnapot kívánni. :)
Fura volt.

(#5575) titko válasza titko (#5573) üzenetére


titko
tag

Majd egyszer írok pár sztorit milyen jó ügyfelek vannak. :D

(#5576) adalbert1 válasza _BM_ (#5556) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, csak mondjuk a 10. hirdetés már max. az axioma által említett kulcsszavakban különbözhet jelentősen az előző 9-től. Én is úgy látom, hogy az internet, mint kommunikációs csatorna fejlődésével egyre inkább csökken az addigi közvetítő, az ingatlanos szerepe, persze pár egyedi esetben még lehet létjogosultsága (külföldieknek értékesített drága ingatlanok pl.), de aki mondjuk 5-10 évente elad vagy vesz valamit, ott annyira nem látom, hogy mi az a hozzáadott szolgáltatás, ami miatt mondjuk eladóként megérné az 1-x%-ot kifizetni nekik.

titko - ha már a másik oldalt képviseled itt a topikban, akkor kifejtenéd, hogy szerinted mi az előnye egyszerű eladóként leszerződni veletek?

szerk.: amúgy a fentebb említett duplikációk kerülgetése egy keresésnél nagyon zavaró tud lenni...

[ Szerkesztve ]

(#5577) titko válasza adalbert1 (#5576) üzenetére


titko
tag

Amikor kimegyek egy ingatlanhoz szemrevételezve és információt gyűjtve felmérem az ingatlant. A helyiségeit pontosan leméremígy egy vételnél a vevő pontosan tudja mekkora ingatlant vett meg. (előfordult hogy 20 nm differencia volt a hirdetett és a megvásárolt ingatlan között és közben nem volt földrengés).
100 db körüli képet készítünk az ingatlanról.
Mint említettem van egy adatbázisunk kereső ügyfelekkel, akiket ilyenkor sorban felhívok az új ingatlan paramétereivel.
Több helyen tudom hírdetni az ingatlant még az interneten is
Leellenőrzött tulajdonlap, birtokviszony.
Teljeskörű ügyintézés (hitel-biztosítás)
Hirtelen ennyi

(#5578) _BM_ válasza adalbert1 (#5576) üzenetére


_BM_
senior tag

"aki mondjuk 5-10 évente elad vagy vesz valamit, ott annyira nem látom, hogy mi az a hozzáadott szolgáltatás, ami miatt mondjuk eladóként megérné az 1-x%-ot kifizetni nekik."

Az ingatlanosokra ugyanúgy szükség van, ahogy taxisokra. Az a baj, hogy mindketten túl sokan vannak, és a megélhetéshez egymásra kell licitálniuk különféle fondorlatokkal, aminek a vevő issza meg a levét.

(#5579) attiati válasza titko (#5577) üzenetére


attiati
veterán

"próbára" lehet tenni?
2 éve keresek egy "álomlakást". Vannak olyan ingatlanok a kínálatotokban, amik nem kerültek ki ingatlan.com-ra? Mehet egy privát üzenet?

Van egy kedvenc történetem a jó és rossz ingatlanosról.
Hívtam egy hirdetést, megbeszéltük a megtekintés időpontját. Sajnos a lényeg nem derült ki telefonon, hogy legfelső emeleti e a lakás, mert nem tudta a közvetítő ezt az infót. Mindegy, pár méterre tőlem helyben volt a lakás, így átmentem megnézni.

Két ingatlanos jött együtt + tulaj helyben lakott. Erkélyre kilépve azonnal látszódott, hogy van felső szomszéd. És sajnos a forgalmas Váci út irányába nézett a lakás, így egyik fontos feltételemet sem teljesítette. Ám a rossz ingatlanos elkezdte ecsetelni, hogy a felső szomszéd nem is olyan rossz, mert hát a meleg levegő felfelé száll, és milyen jó fűtés szempontjából a körbefűtés. És a Váci úti forgalom sem gond, mert nemrég beépítették azt a kis rést is az irodafolyosón, ahonnan még át tudott szűrődni a zaj. De már nem tud.

A jó ingatlanosunk nem sokat szólt. Ám ekkor megszólalt: "Pisti ! Ha a vevő nem ilyen lakást keres, akkor nem lehet mit tenni, úgysem fogja megvenni. Nem ezt a lakást keresi".
Mondta mindezt a saját munkatársa ellen beszélve. Józan értékítélettel, sales nélkül.

A rossz ingatlanos viszont jó volt az eladónak, mert talán potenciális vevőt tud csinálni egy hezitáló vevőből.
Amikor az eladóhoz fordultam alku tekintetében, akkor egyből mondta, hogy ezeket a (rossz) ingatlanossal beszéljem meg.

Ezt a részét már lehet meséltem: kérdeztem, hogy gipszkartonból vannak e a belső válaszfalak? 99%-ra biztos voltam benne, hogy igen, mert ismerem a társasházat.
Sem az ingatlanos, sem a tulaj !!!! nem tudott rá válaszolni. A lakás műszaki leírásában találtuk meg, miután még kopogtatásra sem hitték el, hogy ez tuti gipszkarton :) Milyen ingatlanos az ilyen? És milyen tulaj? :D
Pont az ilyen tulajok miatt van "szükség" a közvetítőkre. Nem ismeri a saját ingatlanát, csak jó benne lakni és kész. És még az ár kérdésében is teljesen átadja a terepet az ingatlanosnak...

És a csattanó: Miután otthagytam a csalódott ingatlanost, 2 hétre rá mentem haza, és ismét ott várakozott a lépcsőház előtt. Messziről megismertük egymást. Kérdezem: Jött ismét megmutatni a lakást? Mire : "óóó, megmutatni??!.... már eladni jöttem!. Az ilyeneket azonnal elviszik, nem lehet várni!"

De azért még pár hétig hirdették utána, nem tudom, hogy véletlenül, vagy tényleg nem sikerült eladni. De a tény, hogy még borsot akart törni az orrom alá, az nem arra vall, hogy ő vevőbarát. De még csak egy korrekt ember sem.

Ha telefonban tudott volna normálisan tájékoztatni, akkor nem raboltuk volna egymás idejét.
De legalább a társában egy jó ingatlanost ismertem meg, akihez azóta is bármikor szívesen fordulok. Ővele még el is beszélgettem utána az ingatlanos szakmáról és a helyi lakásokról.
Mindkettő ingatlanos vezető tanácsadói pozícióban van az egyik nagynál, ahol brutál jutalékot markolnak le.

[ Szerkesztve ]

(#5580) titko válasza attiati (#5579) üzenetére


titko
tag

Írhatsz persze, de félek, mivel az én cégem kecskeméti, így csak tanácsokkal tudok segíteni.

(#5581) concret_hp válasza titko (#5580) üzenetére


concret_hp
addikt

ja mondjuk "kisvárosban" más a helyzet, ahogyan sok minden más szakmánál is, híre megy, hogy ki a kókler, meg ki a jó szaki :)

BP-n hidd el, hogy a 80-90% kókler.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5582) Eastman


Eastman
őstag

Laikus vagyok a témában, egy kérdésem lenne; jelzáloghitel (építési vagy felújítási hitel) esetén a tulajdoni lapon a bank a tulaj és a pógár a haszonélvező, vagy a pógár a tulaj és a bank a haszonélvező (10-20 évig)? :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5583) axioma válasza Eastman (#5582) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem haszonelvezetkent van fent a teher (az azt jelentene', hogy o hasznalja, raktarnak pl.), hanem egyszeruen bejegyeztet a te tulajdonodra egy jelzalogot, aminek hatasara gyakorlatilag forgalomkeptelen, vagy csak ugyes jogi csurcsavarral (amiben te is benne vagy, tul.jog fenntartassal torteno eladasba beleegyezes) lehet csak eladni.
Ami felreertes szokott me'g lenni: a jelzalog osszegszeruleg az eredeti hitel (vagy hiteltipustol fuggoen akar annal valamivel tobb) van rajta beirva vegig, amig ados vagy, de a jelzalog mindig ugy szol, hogy az aktualis toketartozas, a meg nem fizetett kamatok es dijak erejeig. Tehat ha mar csak 2M Ft tartozasod van a hitelbol es mindent fizettel amit addig kellett, akkor a 10M-s jelzalog ellenere is csak 2M-t (meg a kozben felmerult koltsegeit) tudja a bank eyg kenyszereladaskor az eladasi arbol behajtani.

[ Szerkesztve ]

(#5584) Eastman válasza axioma (#5583) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon köszönöm a gyors választ!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5585) kew


kew
senior tag

Hali,

Nem teljesen vásárlás, de lenne egy lakással kapcsolatos kérdésem:

50% tulajdonrészem van egy ingatlanban, jelenleg haszonélvezeti joggal él benne egy távoli rokonom. Ő már elég idős, viszont egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot se vele, se az ő közelebbi családjával. Amennyiben elhagyná az élők sorát, fogok én erről valamiféle hivatalos értesítést kapni vajon?
Én ezt a tulajdonrészt még kiskorúként örököltem, akkor még nem is ott laktam, ahol most. Ilyenkor be kellene mennem a földhivatalba frissíteni az adataimat, és tőlük várható valami infó, ha esetleg felszabadul róla a haszonélvezet? Ha teszem azt engem nem találnak és én sem lépek időben, elveszíthetem ezt a tulajdont?

[ Szerkesztve ]

(#5586) axioma válasza kew (#5585) üzenetére


axioma
Topikgazda

Tudtommal ha az ing.nyilvantartasban benne van az ingatlan es rajta te is a (lakcimen feluli) azonosito adataiddal, akkor megtalalna a level, frissitik a BM adatbazissal (vagy hol van most a lakcimnyilvantartas, illetve hat ott minden megvan, a nevvaltozasok stb. is). Egyebkent a tullapbol nemhivatalost valahol egy ezres korul lehet lekerni, vagy ha az illetekes foldhivatalban vagy, akkor ingyen betekintest is kerhetsz.
Mas kerdes, hogy valtozhatott-e a masik fel tulajdonjoga illetve a haszonelvezet ugy, hogy te ne tudj rola, ezt jogasz tudhatna', de azt gyanitom hogy nem. (Azt eleg valoszinunek gondolom, hogy ha a masik fel a bentlakoe, akkor meghivott leszel a hagyateki targyalason, viszont ha masvalakie, akkor nem tudom.)

(#5587) titko válasza kew (#5585) üzenetére


titko
tag

Szia!
tulajdonjogod nem veszítheted el egy lakáson. Bármilyen változás lenne a tulajdonlásban, abba neked is bele kell egyezned.

(#5588) axioma válasza titko (#5587) üzenetére


axioma
Topikgazda

A haszonelvezeti jog megszuntetese az konkretan tulajdoni hanyad emelkedese (kortol fuggoen, 20->5% (talan, az alja nem biztos) erteku egy haszonelvezeti jog). Arra kivancsi, arrol szolnak-e neki, hogy az a vagyoni erteku jog mar nem terheli a tulajdonat. Elvesztes nincs, bar az feltetelezheto persze, hogy a masik fel tulaja vagy hagyatekin keletkezo tulaja amugy is kezdemenyezne a kozos tulajdon megszunteteset, ha valamit akar kezdeni vele.
Egyebkent tipikusan akkor szokott hirtelen ertesitve lenni a tulaj, amikor valami kotelezettseg szarmazik a tulajdonbol... (pl. ingatlanado, karbantartasi kotelezettseg, ilyesmi).

(#5589) titko válasza axioma (#5588) üzenetére


titko
tag

Szerintem a haszonélvezethez nem tartozik tulajdoni hányad.

(#5590) axioma válasza titko (#5589) üzenetére


axioma
Topikgazda

Igazad van, rosszul fogalmaztam, nem a hanyada no meg, hanem a vagyona. A haszonelvezet vagyoni erteku jog, es a torvenyekben meghatarozott ez a mertek a piaci arhoz kepest (nem tudom, hogy koetelozen vagy szokasosan, az illetekeket pl. igy szamoljak). Vagyis egy lakas haszonelvezet nelkul er 10M-t akkor egy max. (asszem) 40 eves haszonelvezovel (szokasos holtig tarto haszonelvezet) 8M-t er a tulajdon, es 2M-t az o haszonelvezete. Nem tudja tulajdonra valtani, mert az jogilag tok mas kategoria, de attol meg a vagyon reszese (kulonbseg pl. hogy koteles a hasznalattal felmerulo koltsegeket fizetni es jogosult a hasznalatbol eredo jovedelmekre, ez mar onmagaban latszik hogy nem ertektelen, se neki, se a tulajnak, utobbi persze mint hianyt erzi). A haszonelvezettel terhelt lakas tulajdonjoganak megszerzeseert viszont csak 8M-ra kell megfizetni a vagyonszerzesit (vagy orokosodesit is).

[ Szerkesztve ]

(#5591) _BM_


_BM_
senior tag

(#5592) concret_hp válasza _BM_ (#5591) üzenetére


concret_hp
addikt

történelmi levegőjű :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5593) malinea válasza axioma (#5590) üzenetére


malinea
újonc

Amilyen tippeket adsz itt jogi téren, el tudom képzelni, milyeneket adhatsz pénzügyi téren.

A pénzügyi oldalhoz nem értek, de a jogihoz igen (jogász vagyok), de akárhányszor jogi megoldásokról írtál, annyiszor írtál totál baromságokat.

Kb. másfél éve olvasom ezt a topikot. Azóta lakást vettem, és a volt tulaj gyűlölt is, mert az ügyvédemmel olyan szerződést írtunk, amit el sem olvasott, csak aláírta és később rájött, hogy nagyon rosszul járt.

(#5594) lajafix válasza malinea (#5593) üzenetére


lajafix
addikt

magyarul kihasználtad a tulajt és erősíted a magyar jogászokról kialakult nem éppen hízelgő képet.

Rock'n Roll

(#5595) axioma válasza malinea (#5593) üzenetére


axioma
Topikgazda

Itt a szuper lehetoseg, hogy irkalj te. Csak hat most is csak fikaztal, nem pedig korrigaltal.
Es en NEM tanacsot adok, hanem hozzaszolok, meghozza tobbszor hangsulyozottan nem hozzaertokent (programozo vagyok es ezt rendszeresen leirom). A fikazott ket hsz meg ki is van offtopikolva es megtalalhato benne a talan es hasonlo, bizonytalansagra utalo szavak, plusz itt konkretan az is hogy tevedtem, rosszul irtam le elsore, nem azt a szot hasznaltam amit kellett volna - merthogy nem rutin. De ha legalabb a fogalmak elokerulnek, akkor tudja a user, hogy mit kerdezzen. Total nulla infoval me'g azt sem lehet.
Gratulalok, hogy tobbre tartod magad azzal, hogy a forumot olvasgatva infokat szerzel masfel eve, de buszken nem segitesz a sajat szakmadban sem, mint azt aki akarhogy - mas, kevesbe fukar forumozoktol szedett infok alapjan - de segiteni probal.

Szoval elo a farbaval: mi volt konkretan a hulyeseg, es mit kell megtanuljon mindenki, aki itt olvasgat? Szand ra az idot, nem kell a reszletes magyarazat, csak a konkret helyzetre konkret valaszt. Mi fog tortenni az adott helyzetben, most tegyuk fel hogy a masik felnek masik tulaja van, nem a bentlako. Birsz irni 5-6 mondatot errol is, vagy az adott fel mondat amennyire megerolteted magad a kozossegnek viszonzaskent?

(#5596) Ivan15 válasza _BM_ (#5591) üzenetére


Ivan15
senior tag

vajon meddig maradnak olyan allapotban 1 ev 2ev? A masodik egy csoport- 6-10 fö- fösulisnak lenne kiadva...szep lesz az...
Az elsönel miert erdekes a tömegközlekedes, aki ennyit fizet nem busszal es metroval megy dolgozni...
ezek tul dragak a bennük levö felszereltseghez kepest

[ Szerkesztve ]

(#5597) titko válasza malinea (#5593) üzenetére


titko
tag

Nem tisztem megvédeni senkit, de a fórum arról szól, hogy valaki kérdez, felvet egy problémát, a többiek meg megpróbálnak rá válaszolni. Ha olvasgatod miért nem válaszolsz, ha jobban tudom bármelyikünknél.
Ha pedig arra vagy büszke, hogy a jogi ismereteidet kihasználva számodra előnyös szerződést kötöttél, azt ne reklámozd, mert az a te szegénységi bizonyítványod
PEACE

(#5598) _BM_ válasza Ivan15 (#5596) üzenetére


_BM_
senior tag

"ezek tul dragak a bennük levö felszereltseghez kepest"

Mit gondolsz, miért linkeltem őket? ;)

(#5599) lajafix válasza Ivan15 (#5596) üzenetére


lajafix
addikt

egyértelmű hogy itt a helyszint kell megfizetni és valami ide telepített külföldi menedzsernek szánják, akinek kell a Belváros. Mondjuk a berendezés sivár és ódon, a gázkészülékek a fürdőben energiapazarlóak és egyenesen életveszélyesek.

miért ne mehetne busszél vagy gyalog dolgozni? A belvárosba autóval menni kész szívás, aki onnan megy bármelyik csillogó irodaházba kényelmesebb tömegközivel vagy éppen gyalog. az autófétis csóró magyar átok.

amin én szopktam mosolyogni, hogy pl a 3ik kerület szélén egy pompás új ház/villa, vételár 200 misitől és akkor leírja hogy a buszmegálló csak 5 perc séta (gondolom csak lefele, felfele meg 10.)... :)

Rock'n Roll

(#5600) Ivan15 válasza lajafix (#5599) üzenetére


Ivan15
senior tag

a 7000€-s kaucio nagyon kemeny, ha az ember a berendezesi targyakra gondol az elsönel. Igenyesebb emberek, üzletemberek mennenek ilyen butorok köze(?) annal jobban felnek az atkaktol. Most dobalja ki a berlö a butorokat/szönyegeket...de akkor mire a 7000€, összedöl a haz? En sem feküdnek bele szivesen abba az agyba....

Szepen mutatja a lakas, hogy lecsuszott a lakoja a korabbi polgari szintröl a szegenysegbe, nekem az egesz lakas vhogy szomoru

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.