Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) updog válasza axioma (#5998) üzenetére


updog
senior tag

Azt hiszem írásban nem jött át a szarkazmus a hozzászólásomból: "Arról ne is beszéljünk hogy minden esetben jött a "de van egy másik, hasonló..." - csak drágább, kisebb, magasabb emeleti, és nem a kinézett környéken :)" Értem én a lényeget :)

Épp ezért jelentgetem ezeket, más kérdés hogy az in*.com pont ennyire méltat: "A hirdetés feladóját megkértük, hogy módosítsa a hirdetését."

(#5999) _BM_ ott pukkadjon meg a csalijával, akkor is elköszönnék és rányomnám a telefont, ha történetesen érdekelne amit ajánl helyette (nem volt még ilyen, pedig jópár ilyenen túl vagyok). "Sajnos" én ilyen régivágású naiv vagyok, elvárnám a tisztességes hozzáállást...

(#6000) axioma - lásd az előző mondatom :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6002) _BM_ válasza axioma (#6000) üzenetére


_BM_
senior tag

Az gyorsan kiderül:

- Melyik hirdetés érdekli?
- A xxxx számú.
- Az már nincs meg, de van.....
- Viszont hallásra.

(#6003) _BM_ válasza updog (#6001) üzenetére


_BM_
senior tag

"Épp ezért jelentgetem ezeket"

Nem feltétlenül sumákolás áll mögötte. A konkrét lakás tényleg eladó (volt), de az eladó megbízott 10 ingatlanost, akik közül az egyik eladta. A másik kilenc nem tud róla, hogy már eladták, így jóhiszeműen hagyják fent. Meg még van 10 más oka a fenthagyásnak.

[ Szerkesztve ]

(#6004) axioma válasza _BM_ (#6003) üzenetére


axioma
Topikgazda

He? Felveszi a telefont, megmondja, hogy mar nem elado... hat ez nem tudatlansagbol, es eleg valoszinutlen, hogy tevedesbol fentmaradt...

(#6005) etejedu válasza axioma (#6004) üzenetére


etejedu
őstag

Jaja!
Jópárszor megszívtam az ilyen hirdetésekkel.
Jött a dara hogy ajánlhat e mást. Ok. Megadtam a paramétereket. Most nincs de küldi mélre ha lesz. Hát küldött mindenfélét csak nem olyat amit kértem. :DDD :U

[ Szerkesztve ]

(#6006) _BM_ válasza axioma (#6004) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem azt mondtam, hogy a konkrét eset nem csali, hanem azt, hogy a csalinak tűnő hirdetések egy része nem csali (még ha annak is látszanak).

[ Szerkesztve ]

(#6007) axioma válasza _BM_ (#6006) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ja, persze, 1x fel kell hivni minden erdekes hirdetest... bar en irogattam anno (me'g Expresszbol, '98) a tel.szamokat, amik mogott ingatlanos van... es a hatareseteket mar nem hivtam fel azok kozul. Mondjuk dragabb is volt me'g telefonalni is.

(#6008) bandus


bandus
veterán

Lakashitel elbiralasanal mik most az elsodleges szempontok? Kereset? Munkaviszony hossza? Eletkor? Onresz?
Koszi

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6009) _BM_


_BM_
senior tag

[Tetőtéri lakás Attiati figyelmébe] :C

[Utcakép]

A közelben laktam, amikor ezeket a házakat építették. A Strabak góréi és alkalmazottai számára épültek, persze vett ott idegen is. A lényeg, hogy nem sajnálták belőle az anyagot. A tető 20 cm vastag betonszarkofág, plusz szigetelés, plusz tetőcserép, hogy csak egyet mondjak, de a liftházat is úgy megvasalták, mintha felhőkarcoló készülne. Ilyen minőséget nem építettek az országban.
Ez a konkrét lakás újonnan 32 milla volt 2005-ben, felment az ára szépen. Ha gazdag lennék, és mániám lenne a tetőtéri lakás nagy terasszal, akkor ennek a lakásnak a teraszáról köpködném kifelé a szotyit.

[ Szerkesztve ]

(#6010) viharhozo válasza bandus (#6008) üzenetére


viharhozo
addikt

A torveny az onreszt meg a kereset aranyaban a torlesztesre fordithato osszeget szabalyozza.

Sztem eleg nagy kapkodas van az ugyfelek utan, ugyh ha ezek stimmelnek es az ingatlan piackepes, siman kapsz hitelt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6011) bandus válasza viharhozo (#6010) üzenetére


bandus
veterán

Ahogy nezem a szabalyozas minimum 20% onerot ker, az nem tulsagosan sok. Nem vagyok hive a minden aron torteno ingatlan vasarlasnak, de amennyire kezdenek elszallni az alberlet arak erosen megfontolando, mondjuk tiz millio felvetele tiz evre, amit mondjuk 4-5 ev alatt kenyelmesen kifizetek. Bar ezen az elotorlesztesen nem tudom mekkora a buntetes.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6012) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

letettem a pesti lakásvásárlásról, helyette ugyanannyiért arra gondoltam az agglomerációban kellene lakást venni kis kerttel.

Merre érdemes házat vásárolni?

Szempontok:
- nyugodt, biztonságos környék, ahova élmény hazamenni, lehet éjszaka aludni
- 1 óra alatt be lehet Pestre érni melózni csúcsidőben, és délután is hasonlóképpen kocsival
- kulturált tömegközlekedéssel is megoldható ugyanez
- jó bevásárlási lehetőségek, tesco online kiszállítás
- befektetésnek se legyen utolsó, tehát ha úgy adódik könnyen értékesíthető legyen (egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy Mo.-on fogom leélni az életem, viszont a mai pesti albérleti díjak és az alacsony kamatkörnyezet miatt gyakorlatilag nem látok más utat, mint hitelt felvenni és tolni a törlesztésbe a pénzt)

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6013) etejedu válasza syl5 (#6012) üzenetére


etejedu
őstag

Budakeszi, Törökbálint, Budaörs

(#6014) Mercutio_ válasza syl5 (#6012) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha észak -Pest Dunakeszi és környéke is szóba jöhet, illetve a Váci vasútvonal menti települések.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6015) amargo válasza bandus (#6011) üzenetére


amargo
addikt

ha hitelbe veszed fel a 10M az nem annyi lesz ezt is tudod? inkabb 15M, ha 4-5 ev alatt ennyit felre raksz akkor erdemes lehet varni.. kiszamolni, hogy 4-5 ev alatt 5M tobb lesz e az alberleted. nyilvan 4-5 ev mulva az arak is masok lesznek, ez pedig a kockazat resze.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6016) albiosz válasza syl5 (#6012) üzenetére


albiosz
őstag

Ahogy Mercutio is írta: Dunakeszi, Göd, Sződliget, Vác. Keszi és Vác drágább, de cserébe van minden.

(#6017) bandus válasza amargo (#6015) üzenetére


bandus
veterán

Ennyit azert en is tudok :) jelenleg tobb, mint egy millio elmegy evente alberletre, ami azert eleg jelentos, es ezt mar kidobott penznek erzem.
Az elotorlesztesi lehetosegnek egyebkent pontosan milyen hatasai vannak? Rovidul tole a futamido, csokken a havi torlesztoreszlet, vagy a visszafizetendo osszeg?
Egy lakasom van egyebkent videken, ami nem tudom hogyan befolyasolhatja a hitelkerelmet. Nem nagy szam, valahol 4 millio korul lehet az erteke, de nagyszuleim elnek benne, nem adnam el a fejuk folul a tetot :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6018) viharhozo válasza bandus (#6011) üzenetére


viharhozo
addikt

20% onerore azert nem minden bank fog hitelezni, az OTP-nel talan 25 a minimum, bankja valogatja, raadasul itt azert lehet fontos a jovedelmed.

Az elotorlesztes dija szinten banktol fugg, bar emlekeim szerint azt is maximalja a torveny. Az nagyjabol mindenhol megvan, h ha ot even belul elotorlesztesz, vissza kell fizetned a felvetelkor kapott kedvezmenyeket.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6019) _BM_ válasza viharhozo (#6018) üzenetére


_BM_
senior tag

Lesz az még 0 is, mint a régi szép időkben :C

(#6020) mm00 válasza bandus (#6017) üzenetére


mm00
aktív tag

2 év után egyszer a felét ingyenesen előtörlesztheted. Azhiszem úgy hogyha pl 10m-et vettél ki, akkor 5-öt tudsz ingyen egyszer egyben előtörleszteni. (Tehát nem a teljes visszafizetendő pénz felét :) )

Amúgy ha jól emlékszem Unicreditnél 1.5% az előtörlesztési sarc, OTP-re 2,5% rémlik.

(#6021) axioma válasza amargo (#6015) üzenetére


axioma
Topikgazda

Szeretnem ha legalabb valamennyire szaktopikban nem jonne elo megint ez a 10M-ra 15-t kell visszafizetni...
Konyorgom, ne adjatok mar ossze kulonbozo idopontokban esedekes osszegeket! Legalabbis jelenertekesites nelkul.
Mellesleg per pill me'g az se lenne jobb az albi + beteti kamat komboban, mint a hitel kamatostul esetre... pont errol szol az, hogy dragabb az alberlet, mint amennyi a kiadott lakas ertekenek a _hitel_kamata.
[Az alb.arakat meg megint ne keverjuk a hiteltorlesztovel, az is mas penzugyi szelet, de nagyon.]

Egyebkent aki kicsit is odafigyel, 0% THM-et ki tud hozni LTP-vel a legtobb esetben (mondjuk ha ugy 10 even belul ugyis ki tudna fizetni akkor kb. biztos).

(#6022) syl5 válasza axioma (#6021) üzenetére


syl5
őstag

Kifejtenéd ezt bővebben, konkrét példa?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6023) axioma válasza syl5 (#6022) üzenetére


axioma
Topikgazda

Egyszeru: a ma kiadott 10e Ft es a 10 ev mulva kiadott 10e Ft NEM adhato ossze, marmint nominalisan, mert teljesen mas a jelentese (a penz elvben az standardizlt ertekme'ro, de a szamszerusitett ertek csak az adott idoponttal egyutt igaz). Ez - ha a beteti kamatokkal most annyira nem is - de a "valodi" inflacioval neked is erzekelheto azert gondolom. A jelenertekesites az pont az a (vagy multba nezve adott, vayg jovobe nezve saccolt) inflacio merteket "visszaszamolo" muvelet, amivel a ketto osszehasonlithatova valik. Es abban a formaban ossze is adhatoak. A THM szamitas peldaul teljesen erre alapul (a THM nem mas, mint az az allando kamatlab, amekkora inflacio mellett az ugyfelnek "ingyen" lenne a hitel).
Most annyira nem erek ra, de szoktam remek peldakat krealni, amibol jobban lathato, hogy azonos szumma tok kulonbozo "lehuzasu" hitel, az alapjan nem szabad donteni. [Regen me'g fent volt a pszaf honlapjan is egy olyan hitelszamolos oldal, ahol osszeadogattak... irtam nekik, erre az volt a valasz hogy a latogatok ezt az adatot igenylik... grrr.]

(#6024) _BM_ válasza axioma (#6023) üzenetére


_BM_
senior tag

"a ma kiadott 10e Ft es a 10 ev mulva kiadott 10e Ft NEM adhato ossze"

0%-os infla mellett nem változik az értéke. Defláció mellett még nő is.

[ Szerkesztve ]

(#6025) concret_hp válasza _BM_ (#6024) üzenetére


concret_hp
addikt

csak ez itt nem japán :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6026) syl5 válasza axioma (#6023) üzenetére


syl5
őstag

Leginkább a 0% THM érdekelt volna.:)
Hogy milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy ezt ki tudjam hozni.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6027) Flashcash válasza amargo (#6015) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

2014-re vonatkoztatva ezek a keresetekre vonatkozó valorizációs (jelenérték számítási) szorzók az elmúlt 20 évre.

1992 9,924
1993 8,432
1994 6,623
1995 5,882
1996 5,01
1997 4,037
1998 3,41
1999 3,026
2000 2,716
2001 2,337
2002 1,954
2003 1,71
2004 1,618
2005 1,469
2006 1,365
2007 1,326
2008 1,239
2009 1,217
2010 1,14
2011 1,071
2012 1,049

Magyarra lefordítva ha valaki 2000-ben 60ezerFt-ot keresett az 2014-es jelenértéken 162960 Ft-ot ér.
Nyilván ezek a szorzók a csökkenő infláció és kamatszint miatt egyre kisebbek lettek az elmúlt néhány évben.

(#6028) Mercutio_ válasza Flashcash (#6027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bár a hivatalos infláció és a valós mostanság...

Kíváncsi vagyok mi lesz amikor azalacsony olajár jótékony hatása megszűnik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6029) viharhozo válasza syl5 (#6026) üzenetére


viharhozo
addikt

Nyitsz jo sok lakastakarekot, es amikor lejarnak, betorleszted oket.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6030) axioma válasza syl5 (#6026) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ja bocs. Nagy altalanossagban annyi kell, hogy legyen annyi szabad adoszam adosok + megbizhato kozeli rokonnal, amennyi * 20e-et a kamaton (nem a teljes torleszton!) felul fizetni tudsz. Meg persze az, hogy az n*(1.3-3)M lefedje a felvett hitelt [itt azert kicsit csalok, mert a sima kombival ez lenne, de szurke kombiban erdemes csinalni, ott kicsit mas lesz]. Termeszetesen a nem 0% thm esete is megeri, ha kevesebb a plusz penz vagy plusz adoszam.
Mondj elso korben ket szamot: felveendo hitelosszeg es havi "varhato" erre rafordithato keret, es csinalok valami nagyon draft peldat. [Azert varhato, mert annal kevesebb lesz a kotelezo, tehat a terveid szerint mennyi az amit nem kotelezo esetben is - persze amig penzugyileg megeri - beleraknal havonta a hitelbe.] Egyebkent akkor is ha korlatlan a penz, akkor is az 5. ev vegere erdemes lehet beloni (4 ev + sallang), onnantol ami marad az (szamoktol fuggoen) mehet fix kamaton.

PS. Nem hitelkozvetito vagyok, hanem programozo, csak benne voltam a temaban, szoval nem fogok neked semmit eladni...

[ Szerkesztve ]

(#6031) bandus válasza viharhozo (#6029) üzenetére


bandus
veterán

személyenként nem csak egyet lehetséges nyitni? vagy felveszed a hitelt 20 évre, és közben belenyomsz 4 db 4 év 4 hónapos lakáskasszát?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6032) etejedu válasza bandus (#6031) üzenetére


etejedu
őstag

Te a párod az anyád apád nagyi tesó... mindenki elkezdi rakni a 20e és 4 év elteltével betolod.
Régen volt reklám is róla. Szóval nem egyedül többet.

(#6033) axioma válasza bandus (#6031) üzenetére


axioma
Topikgazda

Szerzodo akarhanyon lehetsz, de kedvezmenyezett (akire fel kuldi az allam a 30%-ot) egyszerre csak egyen.
[A szerzodo statusz azert lenyeges, mert a kiutalas megkezdese elottig a szerzodo rendelkezik a szerzodes felett, pl. tud kedvezmenyezettet modositani, vagy vegszukseg esetben torolni, ha valtozna a viszony - legalabb a toke biztonsagban van.]

(#6034) _BM_ válasza Flashcash (#6027) üzenetére


_BM_
senior tag

Kábé a lakásárak is így alakultak. :)

(#6035) viharhozo válasza bandus (#6031) üzenetére


viharhozo
addikt

A valaszt mar tobben is leirtak, de kozben cruncholgattam itt a numbereket, es ritkan lesz ez nagy buli.

Alapvetoen akkor lehet erdekes, ha mondjuk 50% onerod lenne, de ehelyett csak 20-at raksz be, es a maradekot szep lassan LTP-be pakolod.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#6036) amargo válasza axioma (#6023) üzenetére


amargo
addikt

szerintem lenyegtelen minek hivod, hogy mas osszeget kell visszafizetned. ha adsz ra egy szakszot, amit mindenki ismer azt fogom hasznalni. az elmeleted szerint a 0thm se letezik, csak megjegyzem, mert a forit fizeto erteke is valtozik.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6037) |AP|


|AP|
veterán

egy nehezen eldönthető kérdésben szeretnék meghallgatni pár véleményt, hátha segít abban merre induljak, vagy várjak:

Eléggé elmebeteg módon elszálltak az árak, főleg néhány pesti kerületben.
Nem tudom meddig tart még az emelkedés, de van egy kis majdnem belvárosi (Corvin sétány mellett) 31m2-es lakásom (na jó, félig még a banké), amit most elég jó áron el lehetne adni. A kérdés csak az, hogy érdemes-e még várni, megvárni a hullám tetejét és akkor eladni, majd amikor újra lemennek az árak, akkor nagyobbat venni.
Igazából a kérdés lényege az, hogy a jószerencsén kívül lehet-e még valahonnan tudni, hogy mikor lehet az a hullámhegy?

(#6038) bandus válasza |AP| (#6037) üzenetére


bandus
veterán

a hullám tetejét onnan fogod megismerni, hogy már lefele tartanak az árak :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6039) _BM_ válasza |AP| (#6037) üzenetére


_BM_
senior tag

A felkapott helyek hullámvonala simán eltérhet az általánostól. Magyarán a Corvin negyed simán mehet felfelé, amikor a panelek már javában visszakorrigálnak.
Újépítésű a pecó?

(#6040) |AP| válasza _BM_ (#6039) üzenetére


|AP|
veterán

2007-es... akkor volt 10,3millió
Most viszont simán 15-16 körül hirdetnek hasonló lakásokat a környéken (kérdés, hogy csak hirdetik, vagy el is mennek ennyiért). Illetve én azt gondolom, hogy ez egy darabig még fog menni felfelé ahogy épül a sétány, de lehet tévedek.

(#6041) _BM_ válasza |AP| (#6040) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha van időd szórakozni vele, hirdesd meg irreális áron. Van bőven minta az ingatlan.com-on :))
A képes hirdetés is ingyenes.

(#6042) Because


Because
őstag

van valamelyikőtöknek mobilházzal tapasztalata?

nagyon gondolkodok rajta egy telek és rá egy ilyesmi, lényegében egyedül képzelem el hátralévő életem és egy 20-40nm-es lakás bőven elég lenne.

(#6043) updog válasza |AP| (#6037) üzenetére


updog
senior tag

Szerintem kevésbé szomorkodik az ember, ha realizál némi profitot, majd később látja hogy "sejj még 3%-ot nyerhettem volna", mint amikor realizálhatja/végtelenig tarthatja a bukót. Meg aztán, ami egyszer felmegy, az egyszer le is fog menni. Szigorúan sz.v.sz., majd két év múlva megírom, hogy igazam lett-e :)

(fél-off) Friss hirdetés (OC)*, panel a Vörösvári út végén, szutyok állapot, full felújítandó, nem szigetelt ház, régi nyílászárók. Hívom azonnal - már elkelt... Az idejét se tudom, mióta nézelődők, de ha jól emlékszem, tavaly(/előtt) ezek a standard 66/69m2-es óbudai panelek 11-12 környékén mentek állapottól függően, és akkor gondoltam, biztos lehet alkudni, mert mekkora ótvar némelyik, és a rezsi is biztos szívás. Lehet tippelni, hogy most mennyiért csaptak most le rá :(

* kettő perccel azután hogy beszéltünk, levették a hirdetést. Lehet ezt így is csinálni... :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6044) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Már kifizettem a lakást, az ügyvéd leadta a tulajdonjogi bejegyzéses papírt. 13-án kaptam egy levelet a kormányhivataltól, amit csak most tudtam átvenni. Ebben a következő van:

Tárgy: Függőben tartás az előző széljegy miatt

XYZ tulajdonában lévő ingatlanra elidegenitési és terhelési tilalom feljegyzése, jelzálogjog bejegyzését kérte.

Tájékoztatom, hogy kérelmét a rangsorban megelőző beadványok elintézéséig függőben tartom és a széljegy fenntartásával nyilvántartásba veszem.

Indoklás:
Fenti szám alatt beérkezett beadványban XY helyrajzi szám alatt felvett és a II/4 sorszám alatt: 1/1 (eladó neve) tulajdonában lévő ingatlanra elidegenítési és terhelési tilalom feljegyzése, jelzálogjog bejegyzését kérte.

A jelzálogjog bejegyzés, elidegenítési és terhelési tilalom feljegyzése iránti kérelmét a fenti HRSZú ingatlan tulajdoni lapján elintézetlen széljegy előzi, ezért a beadványt XYZ alapján függőben tartom.

Tájékoztatom hogy a XYZ szerint a fenti beadványt csak a korábban érkezett ügyiratok érdemi elintézése után, azok eredményének függvényében fogjuk elbírálni.

Ez mi a búbánat? Nem fognak bejegyezni tulajdonosnak vagy mi?

PSN ID: RemiFungus

(#6045) Mercutio_ válasza Remi1234 (#6044) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ügyvéded dolga lenne ennek mielőbb utánanézni.
Lehet, hogy banki hitel, vagy egyéb OK miatt már van egy zéljegy bejegyzés.

Mielőtt aláírtátok az adás-vételit nem kértetek ki friss tulajdonilapot Takarneten keresztül, vagy közvetlenül a fölhivatalból?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6046) Remi1234 válasza Mercutio_ (#6045) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Hat az ügyvéd Elvileg kikérte.. En személyesen nem kertem le.

PSN ID: RemiFungus

(#6047) Remi1234 válasza Remi1234 (#6046) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Jah nem tudom szamit-e de hiteles vagyok.Lehet hogy ez a bank által leadott kérelemre vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: RemiFungus

(#6048) attiati


attiati
veterán

mennyi utómunkát végeztek ezeken a képeken?
durva, hogy már egy 15 milliós lakásnál is megéri ez.

(#6049) ithomas válasza attiati (#6048) üzenetére


ithomas
őstag

Na ez igen, ez már hirdetés.
Kész felüdülés ilyet látni abban a nagy fostengerben amit mostanában látok. :R

Real eyes realize real lies!

(#6050) Mercutio_ válasza ithomas (#6049) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aztán élőben rádöbbensz, hogy a nagylátó obi nagyobbnak a PS pedig világosabban és tisztábbnak mutatta, mint a valóság ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.