Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) dellfanboy


dellfanboy
őstag

nem tul biztato hirek aki gyerek nelkul akar uj lakast venni..[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#6702) |AP| válasza dellfanboy (#6701) üzenetére


|AP|
veterán

túl sok újdonság nincs a cikkben, erre lehetett is számítani.
Az ÁFA csökkentést benyelik a beruházók, a 10+10 milliós őrület meg tovább fogja emelni az árakat. Ugyanakkor továbbra is azt gondolom, hogy Budapesten ennek nem lesz akkora hatása, az árak egyébként is mentek volna még felfelé. Ahogy a cikkben is írják, nem sok új építésű lakás tudja ezeket a méreteket, szobaszámokat. És nem is vagyok benne biztos, hogy most a beruházók elkezdik majd nagyüzemben építeni a 3 szobás, új társasházi lakásokat, miközben a legnagyobb kereslet továbbra is az 1-1,5 szobás lakásokra van.
Ha meg igen, akkor lesz a piacon egy csomó 1,5-2 szobás lakás, amitől meg akarnak szabadulni, mert nagyobba költöznek, és akkor majd lehet mazsolázni annak, aki kisebbet akar.
(erre látom jelenleg a legkisebb esélyt :) )

(#6703) attiati válasza dellfanboy (#6701) üzenetére


attiati
veterán

szerintem hibas a cikk es mar mindenhol mast irnak a nagy kapkodasban

este atolvasom a rendeletet
(szerintem pl tovabbra is van hasznalt lakasnal a max 350e ft/nm feltetel es innentol kezdve felrevezeto az egesz cikk)

(#6704) |AP| válasza attiati (#6703) üzenetére


|AP|
veterán

Én is úgy tudom, hogy csak új építésnél vették ki a felső limitet. Ezért írtam fentebb, hogy hacsak nem kezdenek tömegével nagy lakásokat építeni a beruházók, akkor Budapesten ez annyira nem forgatja fel a piacot.

(#6706) |AP| válasza #46372352 (#6705) üzenetére


|AP|
veterán

Használt lakásnál még mindig megvan a 35milliós felső határ, abból bajos 60+ négyzetméteres lakást venni Budapesten. Persze vannak területek ahol lehetséges, de nem ez a jellemző

(#6707) updog válasza |AP| (#6706) üzenetére


updog
senior tag

~5000 találat van ingatlan.com-on <35Mft, >60m2, >3szoba feltételekre :) Vagy félreértek valamit?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6708) dejaris válasza updog (#6707) üzenetére


dejaris
addikt

Vedd ki a szutereneket ;]

(#6709) attiati válasza updog (#6707) üzenetére


attiati
veterán

használt lakásnál miért kell a 3 szoba?

(#6710) updog válasza dejaris (#6708) üzenetére


updog
senior tag

"1. emelet felett" is be volt pipálva, én még azt is mindig kizárom

(#6709) attiati 1+2 / 2+1 is = 3 szoba a keresőben :) Részemről pl. ez feltétel volt kereséskor.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6711) |AP| válasza updog (#6707) üzenetére


|AP|
veterán

oké, picit ezt eltúloztam :)
én mostanában új építésű lakásokat nézegettem, ott már mindennapi az 500ezer/m2

új építésnél meg nincs összeghatár, úgyhogy már az is tárgytalan...

egyébként én 3 gyerekkel nem költöznék 2,5 szobába, de még 3-ba sem... Biztos túl válogatós vagyok, de én kétszobás, 66m2-es kockaházban nőttem fel a szüleimmel és a testvéremmel és nem volt annyira kényelmes :)

attiati: igen, csak alapterület van. De azért valljuk be, 60m2 öt embernek nem egy ideális élettér...

[ Szerkesztve ]

(#6712) attiati válasza updog (#6710) üzenetére


attiati
veterán

törvény szerint gyerekenként 20nm kell a lakásméretnél az új építésű lakásoknál

és a használt bp-i lakásoknál van a 35 milliós felső korlát

semmi értelme a kettőt összemosni és rákeresni ingatlan.com-on a <35M ft >60nm >=3 szoba feltételre

és igazából sehol sem látok szobaszám feltételt a rendeletben, csak alapterület feltételt

(#6713) updog válasza attiati (#6712) üzenetére


updog
senior tag

Nem is akartam összemosni semmit, csak a kiinduló feltételeket (ár + méret) tovább szűkítettem a saját preferenciáimmal, hogy még így is van találat, de közben azt hiszem megállapítottuk, hogy igazából fölösleges is volt ezen a vonalon elindulni :D

(#6711) pollai úgy néz ki, hogy - remélhetőleg - sikeresen lezártuk a ~1,5 éves lakáskeresést, egy kb. hasonló paraméterű lakás a "szerencsés" (panel, 68m2, 2+1 szoba), két gyerekre tervezünk, egy jó 10 évre :) Én húgommal majdnem 10 évig egy szobában laktam, nem kell mondani, hogy milyen "jó" is az :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6714) attiati


attiati
veterán

zsiday írt a blogján a várható költségvetési hatásokról
Legyen mondjuk tényleg 2-300 mrd forint.

"Beleugrasztják" a családokat a plusz gyerekbe, mert látszólag annyira vonzó.
Utána sok nő kiesik a munkából. A költségvetésben lesz fedezet a gyerek teljes életpályájára 18 éves koráig?
Gyes, gyed-re? Lesz pénz a többletgyerek óvodai, iskolai ellátására, és az ottani férőhelyek bővítésére?
(vagy a családok naivan elhiszik, hogy megmarad minden eddigi támogatás és marad minden a régiben, de kapnak + 10 milliót? :)

Valamit tényleg tenni kell(ett) a lakáspiacot és a népesedési helyzetet látva.
Első lökésnek megfelel. Túl sokáig halogatták a problémát itthon, így drasztikus lett az első lépés.
De utána miből lesz fedezet a költségvetésben? Ez egy hosszútávú befektetés, ami csak nagyon soká térül meg, addig folyamatosan finanszírozni kell, de nem lesz miből. Belengetik a kezdeti 10 milliót és utána magukra hagyják a családokat? (vagy majd valamelyik másik társadalmi réteget: diákokat, munkahelytámogatást, nyuggereket, infrastruktúra fejlesztést, eddigi állami ellátásokat...)

Lehet, hogy ezek a családok megkapják a kezdeti 5-10 akárhány milliót, de a kieső jövedelem + gyerek miatti többletkiadásra már nem lesz fedezet, mert az lakásbefektetésben lesz lekötve állami segítséggel, de az élet minden más területén csökkenő állami támogatással.

Hogyan fogja belőni az ingatlanfejlesztői szektor a tényleges többletkeresletet?
Ha sikerül túllőniük és túl sok lakás épül, akkor akár ingatlanáresésbe is fordulhat a történet.
Mert az látszik, hogy lakáshiány nincs Mo-on. Nem volt olyan tartós többletkereslet a lakásokra, hogy a fejlesztők bele mertek volna vágni a fejlesztésbe. A 300-400 lakásos új társasházban (Sidiangel) évek alatt sem tudta felszívni a kereslet a lakáskínálatot.
Az is látszik, hogy nem elrugaszkodottak a lakásárak Mo-on a régióhoz képest.

Egyáltalán mit építsen a fejlesztő? Most térjenek le a jól bevált piaci modellről, és kezdjenek el lakásokat építeni a CSOK-ra szabva? És ha a családok inkább saját ház építése mellett döntenek? Akkor eltervezte magát a fejlesztő.

Mesterségesen megtámogatva megindul rengeteg lakás építése. Egy új lakás megvételéhez el kell passzolni a régit valakinek. Van annyi többletember, aki beleköltözik hirtelen?

Vonzóvá teszik a (vidéki) családi ház építést.
Vonzóvá teszik vidéket, bp-hez képest.
Vonzóvá teszik a bp-i külső kerületekben a 350e ft/nm alatti használt lakásokat.

Nem biztos, de úgy olvasom, hogy külföldi társadalombiztosítási viszony is elfogadható.
Nem látom, hogy ez miért hozná haza a fiatalokat, vagy miért tartaná itthon?
Simán meg lehet venni a lakást CSOK-al az itthoni költségvetés terhére és utána el lehet húzni külföldre dolgozni?

Belvárosban és a külföldiek számára vonzó helyeken semmilyen árcsökkenést nem várok, mert azonnal felszívják és a fejlesztő is hülye lenne odaadni olcsóbban.

Nagyon vonzó lesz az új a régivel szemben. De a régit el kell adni. Attól függ kinek mennyire sietős, de az eladónak megérheti az államtól kapott támogatásokból valamennyit elveszíteni és annyival csökkenteni a régi lakás árát. De ha túl sokat esne a használt lakás ára, akkor már megéri azon az árszinten inkább a használtat azonnal megvenni és nem várni az új építésűre.
És itt megint bejön a kérdés, hogy mi van, ha túl sok lakást fejlesztenek és elkezdenek üresen állni a lakások? (az bizony ingatlanár esés)
Jelenleg is látszik, hogy többsebességes az ingatlanár emelkedés és az ország nagyon sok részén stagnál, és eladhatatlan.

Pár ezer vadi újan épülő lakás fogja meghatározni az itthoni több 100 ezres lakásállomány árát?
A CSOK-kal megtámogatott családok fogják meghatározni a lakások árát, mert ők kerülnek alkupozícióba mind a lakásfejlesztőknél, mind az eladó használt lakásoknál?
A külföldiek kereslete fogja kiegyenlíteni és meghatározni az árakat?

ötszázmillió kérdés, ember legyen a talpán, aki ezen elmegy, ez tényleg egy cunami a lakáspiacnak, ami mindent át fog rendezni

Ha nem lesznek észnél az emberek és a lakásfejlesztők, akkor nagyon csúnyán bele lehet nyúlni ebbe a hirtelen fel-le kilengésbe.
És költségvetési oldalról is mellé lehet nyúlni a 10-20 éves finanszírozási szükséglet miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6715) attiati


attiati
veterán

(#6716) mm00


mm00
aktív tag

Most hogy kikerült a törvény jól értelmezem, hogy a magánépítkezők a teljes áfa tartalmat visszaigényelhetik februártól?

(#6717) Csabroncka válasza attiati (#6714) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nagyon fontos kérdéseket teszel fel valóban!

A Hatást és következményt megjósolni azonban nem lehet egyértelműen.

Remélhetőleg nem lesz kiskapu és az értelmese átgondolja, a nem értelmese meg nem kapja meg.

Ami biztos, hogy emiatt nem indul meg a "népvándorlás" az ország nyugati feléből a keletibe!

"in medias res"

(#6718) Mercutio_ válasza attiati (#6714) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, hogy elhiszik, a többség nem tanulja meg - pláne, ha meg is mentik őket, ha baj van -, hogy nincs ingyenebéd.
Vidéken semmi értelme, mert továbbra se lesz munka, kb kidobott pénz.

Egyébként az sincs kizárva, hogy ezzel egy újabb réteg lesz akit elkötelezetté lehet tenni, vagy éppen kijelölni később mint a -gazdasági - problémák forrása ;]

Az biztos, hogy túl sok tényezős dolog, inkább tűnik átgondolatlan propaganda döntésnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6719) savoo válasza Mercutio_ (#6718) üzenetére


savoo
addikt

"Az biztos, hogy túl sok tényezős dolog, inkább tűnik átgondolatlan propaganda döntésnek."

Mint minden döntésük...

(#6721) Mercutio_ válasza #46372352 (#6720) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne erőltesd ezt a vonalat, egyszer már lezártuk az ilyen ideológiai hsz-thread-et:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6723) axioma válasza #46372352 (#6722) üzenetére


axioma
Topikgazda

Akkor vegyuk ugy, hogy zartam.

(#6724) KMan


KMan
őstag

Hosszu iras, de erdemes vegigolvasni :K [link]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#6725) Oppenheimer válasza KMan (#6724) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tényleg érdemes volt, nagyon jó kis poszt. El is vette a kedvem a lakásvásárlástól. :D CSOK miatt nem csak azért szívok, mert felmennek az árak, hanem mert a gazdaságot is tönkrebassza. Így is túl sokat adózok, nem akarok még többet. Viszont így hiába teszek félre havi 250-et, tőlünk nyugatra 3 évi ilyen megtakarításom se érne szart se. Nagy dilemmám, hogy most mi legyen.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6726) Csabroncka válasza Oppenheimer (#6725) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az árak a CSOK nélkül is mennek felfelé - én azért nem mernék mérget venni arra, hogy most mindenki agyba főbe 3 gyereket fog csinálni (hozzáteszem sajnos ;) )

Mi éppen az utolsó pillanatban vettünk Júliusi szerződéssel a lakást, és így is 4 hónap alatt minimum két millióval ment feljebb az ár (XI. kerület)!

Ne haragudj nem lebecsülni akarlak (igazából semmi közöm hozzá), de ha ennyi pénzt félre tudsz tenni, miért nem lakástakarékba, befektetési biztosítási portfólióba, nyugdíjbiztosításba, némi deviza és/vagy állampapírba rakod a pénzed? (ha így van akkor nem szóltam)

Önmagában sajnos a számládon a pénz, vagy kp nem dolgozik és csak elvesznek belőle....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#6727) Patrick


Patrick
addikt

[link]

Ez valami vicc? Elég forgalmas, zajos környék... kilátás nem sok...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6728) |AP| válasza Patrick (#6727) üzenetére


|AP|
veterán

Sopron és Győr az a két város, ami felveszi a versenyt árban BP-vel. Ha így nézzük, akkor nem is olyan sok (egyébként de :) )

(#6729) Patrick válasza |AP| (#6728) üzenetére


Patrick
addikt

Ilyenkor szívesen felhívnám, nem csak ezt és megkérdezném, What the f... are you thinking? :D
És az a durva idejön egy "gazdag" ember, megveszi és kiadja egy 100-asért...
...megveszik, kiveszik...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6730) PazsitZ válasza Patrick (#6729) üzenetére


PazsitZ
addikt

De ha tényleg megvszik és utána ki is veszik, akkor miért gondolod, hogy irreális?
Azt értem, hogy nm jó, meg az a "jobb", ha olcsóbb, de magad írtad, a kereslet kínálat egyezik. Akkor pedig feltehetőleg helyes az érték, nem?

- http://pazsitz.hu -

(#6731) Oppenheimer válasza Csabroncka (#6726) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Azért tudok ennyit félretenni, mert szüleimmel élek. Viszont nekem nem jó itt az isten háta mögött Soroksáron, szeretnék minél hamarabb elköltözni. Amiket írtál, mind legalább középtávú befektetések, én viszont 2018 második felében már nem szeretnék itthon lakni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6732) Patrick válasza PazsitZ (#6730) üzenetére


Patrick
addikt

Amíg megveszik az ilyen áru lakásokat, menni fognak felfelé az árak... úgy is megveszik, akkor miért ne adnák drágábban? Nekik nem számít 1-2 milla, vagy több...
Nekem 100 000 is számít, és még sokat mondtam. És sajnos mi vagyunk kevesebben... na, így irreális.

Én el nem hiszem, hogy pl egy kocsibeálló 2-2,5 milla...

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6733) Csabroncka válasza Oppenheimer (#6731) üzenetére


Csabroncka
addikt

Külföldön az esetek 80%-ban tőlünk nyugatra esélytelen, hogy lakást vegyél - másrészt a bérleti díjak miatt lehet nem is érdemes.

Tök mindegy mi az az ok, ami miatt pénzt tudsz félre rakni! A tartalékokon kívül rossz felfogás a pénzt "tárolni", ahelyett, hogy dolgozna is!

"in medias res"

(#6734) savoo válasza Csabroncka (#6733) üzenetére


savoo
addikt

Ki mondta hogy külföldre akar menni?

[ Szerkesztve ]

(#6735) Csabroncka válasza savoo (#6734) üzenetére


Csabroncka
addikt

(#6725)

"in medias res"

(#6736) Oppenheimer válasza Csabroncka (#6735) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Havi 3000 fontot nettóban meg tudnék keresni Manchesterben, ha ebből 1000-et félreteszek, 7 év alatt megkeresem egy ottani korrekt lakás árának felét. És azért 7 év alatt a bérem jobban nőne, mint az infláció.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6737) Csabroncka válasza Oppenheimer (#6736) üzenetére


Csabroncka
addikt

Csak részben vagyok tisztában a kinti dolgokkal, így nem tudom mennyi és hogyan...

"in medias res"

(#6738) savoo válasza Csabroncka (#6735) üzenetére


savoo
addikt

Valóban. :B

(#6739) kraftxld válasza Csabroncka (#6733) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Messze nem esélytelen, csak megfelelő pénzügyi tervezés a kulcsa :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6740) Oppenheimer válasza kraftxld (#6739) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Meg is beszéltem magammal, hogy inkább hosszabb távra fektetem be a pénzem, és külföldön veszek lakást.

Kösz mindenkinek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6741) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Nagyon elgondolkodtam most én is lakásvásárlással/építkezéssel kapcsolatban (kelet-mo-i megyeszékhelyen ez igazán érdekes lehet).

10+10 millióval nem kívánok foglalkozni, de két gyerek vállalása még egészséges mértéket jelentene számunkra. Van lehetőségem egy nagyobb összegű kamatmentes hitel felvételére is, ami szintén egyszerűbbé tenné a lehetőségeket (a hogyanja lényegtelen, az összeg annál inkább lényeges: 6 millió - ezzel a banki hitelt jelentősen tudnám csökkenteni) .

Folyamatosan olvasgatok most már a témában, de néhány kérdésre még nem találtam választ.

Ha vásárolok egy félkész házat, amit magépítő épített addig, akkor igénybe lehet-e majd az addig félkész házra is az adókedvezményeket valahogy? (vagy csak ingatlan, ill. saját építkezés után vehető ez igénybe?)

Ezt a megoldást mindenképpen preferálnám, hiszen, így igényekre tudnék szabni mindent és hamarabb kulcsrakész lenne, mintha semmiből kezdenék építkezést.

A telket ill, az egyéb beruházásokat - amit addig egy másik magánszemély bonyolított - el lehet valahogy számoltatni a visszaigényelhető ÁFÁ-ba?

Amikor korábban egyeztettem a számlavezető bankomnál - OTP - akkor azt mondták, hogy önerő nélkül is könnyen megkaphatom a jövedelmem alapján a szükséges hiteleket (két ingatlan fedezettel).
A saját építésű ház ez esetben, ha jól tudom, akkor ingatlan fedezetnek számít, illetve ebbe bevonható egy olyan ház is (~20 millió értékű, családtag nevén), amin minimális hitel van csak? (~1 millió hitel van csak rajta). Ez esetben ez az ingatlan további ingatlan fedezetként számba vehető?

Relatíve homályos még a képlet, ezért sorry, ha képzavarok is vannak a kérdéseimben :) De ezért is 'jöttem hozzátok', hogy kitisztuljon a kép :U

[ Szerkesztve ]

(#6742) concret_hp


concret_hp
addikt

régebbi házakra ráépítéssel épült szintnek mik a kockázatai?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6743) Soulfly842 válasza concret_hp (#6742) üzenetére


Soulfly842
addikt

Külön lakóegységnek kell lennie. Ennek jócskán vannak buktatói a jogok szempontjából.

1, Külön bejárattal kell rendelkeznie, el kell különülnie a másik lakástól
2, Közműveknek el kell különülni
3, eltérő tulajdonjoggal kell rendelkeznie.
4, tehát ha csak a saját lakóegységed bővíted ki, akkor a 10 M-s CSOK-ra nem leszel jogosult.

(#6744) tkazmer válasza Soulfly842 (#6741) üzenetére


tkazmer
addikt

az, hogy a második fedezetként felajánlott ingatlan meg van terhelve, lehet bonyolít a dolgon, talán nem is kivitelezhető, ha nem attól veszed fel a hitelt, aki azt a még meglévő 1 milliót adta. de egy tisztán kockázatalapú hitelárazáson meg kellene látszódnia (=>drágább lesz a hiteled), ugyanis valószínűleg az az 1 millió rendelkezik egy olyan prioritással (a magyar neve nem jut eszembe, first lien angolul), hogy ameddig az nincs kifizetve, addig a másodlagos jogosult - ezesetben a te bankod - nem juthatna a pénzéhez.
lehet én előtörleszteném azt az 1 milliót, úgy elsőre jobban felhasználhatónak tűnne az a fedezet. de a legjobb, ha megkérdezed a banki tanácsadódat, hogy náluk mi pontosan erre a policy. (illetve hogy az ő szemükben mi a jobb: ha a 6 milliódból 1 milliót erre elköltesz, és 5 millióval vágsz bele, vagy ha van még hiteltartozás a másodlagos fedezeten, és 6 millióval indítod a saját projektet)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6745) concret_hp válasza Soulfly842 (#6743) üzenetére


concret_hp
addikt

izé nem a csokos hülyeségről van szó, hanem hogy egy régi társasházra ráépítenek még 1 szintet, azzal milyen gondok lehetnek? egy fullos felújításnál az épület nyilván statikailag okés kell legyen, tehát ledőlni mondjuk nem fog. a régi vízvezeték hálózat miatt többször lehet pl csőtörés a házban, de nálad nem, mert vélhetően új vezetéket építenek be. ilyenekre gondoltam :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6746) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

szeretném megkérdezni, hogy mi az "új lakás" definíciója?
-(A)még nem lakott benne senki, az első használatbavételre még vár?
-(B)vagy bizonyos életkornál fiatalabb lakás (úgy hogy akár laktak benne)?

Tehát milyen lakás felel meg a CSOK-ban leírt 10Mft támogatás igénybevételéhez?

A vagy B esetleg valami harmadik?

üdv
J.

(#6747) tzimash válasza joysefke (#6746) üzenetére


tzimash
őstag

2008. július 1. után kiadott építési engedéllyel rendelkező kecók.
+ (?) a használatbavételi engedély és a vásárlás közt eltelt idő kevesebb mint két év.
Ha rosszul tudom, valaki úgy is kijavít :)

(#6748) KMan válasza joysefke (#6746) üzenetére


KMan
őstag

CSOK QA

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#6749) updog


updog
senior tag

Februártól lesz elérhető az új csok - meg a régi is

Bár nyilvánvaló(nak tűnhet, én is simán megszívtam :) ), azért tudjatok róla: ha most indítanátok olyan lakáshiteligénylést, ami akár CSOK-ot (használt lakásra is), akár állami kamattámogatást tartalmaz, azt bizony csak februártól fogják feldolgozni biztos kell most egy hónap, hogy összekalapáljanak valamit a belengetett milliók alá Én még jól is jártam, mert csak most indítanánk, és még a februári indítással is -remélhetőleg- benne vagyunk az adásvételiben meghatározott időben, de mondta az ügyintéző, hogy mivel ezt év végén dobták be, aki decemberben indította de hiánypótlás vagy bármi csúszás volt, az most nagyot szív.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6750) Melack válasza updog (#6749) üzenetére


Melack
veterán

Hát ez azért szívás, nem is kicsit :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.