Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) Lauda válasza sp@rtan (#10950) üzenetére


Lauda
félisten

Ugy a Roni is, hogy locsolja magara a vizet, majd toltok fel videot rola, multkor talaltam parat. Meg en szoktam slaggal locsolni. ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#10952) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hali.

Nem biztos, hogy ez a legjobb topic, de azért hátha...

Én ultrahangos kutyariasztót keresek. Nagybátyámat állandóan le akarják tépni a bringáról az elszabadult ebek és már nagyon tele a... Van nála gáz-spray végszükségre meg vasdurung, de a legjobb mégis csak az lenne, hogy ha oda se mennének hozzá. Nem használná állandóan, mert szereti ő a kutyákat, de így 40-en túl az ember már nehezen sprintel le egy nagyobb kutyát még bicóval is, pláne földúton...

Szóval aki tud zsebre vágható elemes verziót ajánlani, ami tényleg működik, ne tartsa vissza magát...

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10953) Lauda válasza TESCO-Zsömle (#10952) üzenetére


Lauda
félisten

(#10954) Lauda


Lauda
félisten

Medvetamadas: [link] :D

(#10955) TESCO-Zsömle válasza Lauda (#10953) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ez a Dazzer működik? Mert láttam én sokfélét ebay-en, de ki tudja melyiket érdemes... Többek közt ilyen is van 25$-ért.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10956) Lauda válasza TESCO-Zsömle (#10955) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom, en sosem probaltam. Varj egy kicsit, hatha jon rola tapasztalat, vagy masfelerol.

(#10957) Idiofil válasza TESCO-Zsömle (#10955) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Nézelődtem én is pár napja e-bayen, aztán amikor megláttam, hogy mennyibe váltja a mnb az angol fontot, letettem mindenféle vásárlásról... :(

"Those who want respect, give respect"

(#10958) TESCO-Zsömle válasza Lauda (#10956) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na igen. Google nem túl bőbeszédű a témában.

Attól se riadnék vissza, hogy magam építsek valami izmosabb ketyerét, ha biztosra vehetném, hogy az tényleg elkerget minden kutyát a közelből, mert ahogy nézem ezek általában csak nevelő célzatú, kellemetlen hangot kiadó vackok. A hatótávval kapcsolatban is vannak aggályaim...

Idiofil: EU-s bay-en nem érdemes nézelődni, mert ugyanolyan drága, mint ha itt vennéd. Amcsi bay a te helyed, ha olcsón akarsz valami apró mütyürt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10959) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Húhú, nődögélünk:)

(#10960) Lauda válasza TESCO-Zsömle (#10958) üzenetére


Lauda
félisten

Usaban pl. lattam ezeket a lathatatlan keriteseket, volt a kutya nyakaban egy ketyere, meg voltak zaszlok kituzve a telken, ott voltak a jeladok. Namost amikor a kutyesz elert oda, akkor kapott egy jelet az a nyakan levo micsoda es nem ment tovabb, igy volt is kerites meg nem is. A kutya szabadon volt, megsem tudott elkoborolni. Szoval biztos van megoldas a /te problemadra is, ami tavoltartja az ebeket. Esetleg vard meg Kidus-t, hatha javasol valamit es meg tudod onnan hozatni ebayrol pl.

Ripper03 :C

[ Szerkesztve ]

(#10961) kenwood3 válasza Bencus88 (#10959) üzenetére


kenwood3
őstag

Nagyon aranyos :C :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#10962) Bencus88 válasza kenwood3 (#10961) üzenetére


Bencus88
nagyúr

köszönjük itt van még1 kép :)

(#10963) fulltime4wd válasza Lauda (#10960) üzenetére


fulltime4wd
tag

Ismerősömnek egy földbe ásható verziója van, ami egy hurok, a kutya nyakában pedig a vevő, ami ha közeledik(a konyhakerthez), egyet pittyen, ha átdugja a fejét gyorsabban pittyeg, majd csíp.....a kutyája az első nap után már az első pittyenésre hátrál, akár egy átdobott nasi otthagyása árán is :K Használható dolgok!

Fürdetés: nálunk valszeg. a labrador-vér miatt nem nagy sokk, pláne a szárítás, majd "vizestörülközővel-rohangálás"!

[ Szerkesztve ]

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#10964) Lompos48 válasza TESCO-Zsömle (#10958) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Attól se riadnék vissza, hogy magam építsek valami izmosabb ketyerét,

Mit tennél "hangszórónak"? Mert az elektronika az a kisebb gond.

(#10965) fulltime4wd


fulltime4wd
tag

Olimpidog: (bocsi, ezt nem hagyhattam ki :DDD )

[ Szerkesztve ]

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#10966) Idiofil válasza fulltime4wd (#10965) üzenetére


Idiofil
aktív tag

XDXDXD

"Those who want respect, give respect"

(#10967) Lauda válasza fulltime4wd (#10963) üzenetére


Lauda
félisten

Az is jo, ezek a lathatatlan keritesek ugyanigy mukodnek szerintem.
Amugy van itthon is: [link] [link]

fulltime4wd :DDD :DDD

(#10968) TESCO-Zsömle válasza Lompos48 (#10964) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amit az elektronika topicban ajánlotok. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10969) opeter87 válasza fulltime4wd (#10965) üzenetére


opeter87
senior tag

:DDD :DDD :DDD

(#10970) Gergosz2


Gergosz2
veterán

ti mivel etetiktek a kutyátokat?

Az enyém a házi kosztot szereti a legjobban , száraz kutyakajára rá sem néz.A konzervet megeszi de ha 3 napig azt adok neki akkor már furcsán szokott nézni.

Leggyakrabban én főzök neki csirke farhátat,csirkelábat ,halfejet,csirkenyakat -fejet , libaszárnyat, disznó májat, vesét , tüdőt stb. Egyszerűen ezekért oda van. Teszek bele neki egy kis riszt is néha.

Meg ugye ami kajamaradékok vannak azokat is beporszivózza :)

Mondjuk én örülök neki hogy nem eszi meg ezeket a bolti fenetudja miket.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10971) fulltime4wd válasza Gergosz2 (#10970) üzenetére


fulltime4wd
tag

A miénk is leginkább a főtt csirkefarhátra esküszik, a száraz az mikor-hogy.......leginkább sehogy. :(
Bár lehet, hogy a párom kapatta el, amikor kézből etette, mert úgy eszi :F a szárazat is.

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#10972) z00li válasza Gergosz2 (#10970) üzenetére


z00li
senior tag

Mi vegyesen etetjük az ebet. :K Van amikor a maradékot kapja, van hogy párom direkt neki főz, és van hogy száraz tápot kap. Mondjuk az utóbbi napokban szinte csak tápot kapott, és arra lettem figyelmes, hogy nem fogyasztja olyan lelkesedéssel, de azért megeszi. :U

(#10973) Lauda válasza Gergosz2 (#10970) üzenetére


Lauda
félisten

Purina dog chow, hetvegente kap fott csirkeszarnyveget/csibefarhatat. Azert nem nez ra a kutyad a tapra, mert adsz neki mast helyette, majd ha csak azt kapja, akkor megeszi.

(#10974) kenwood3 válasza Gergosz2 (#10970) üzenetére


kenwood3
őstag

Minden reggel kapnak purina dog chow-t , ezt az enyémek se nagyon szeretik :N , mellé minden este főtt csirkefarhátat is kapnak . Kisebb korukban mindent megettek (táp, csirkefej, csirkeláb, sertésbelsőség, házikoszt stb..), de aztán idén nyár óta elkezdtek válogatni, és csak a csirkefarhátat ennék állandóan . A tápot csak úgy eszik meg ha leülök melléjük és rájuk szólok, hogy egyenek, maguktól meg se ennék. Pont azt nem akarják megenni, amire a legnagyobb szükségük lenne :(

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#10975) Lauda válasza kenwood3 (#10974) üzenetére


Lauda
félisten

A kutya nem valogathat, nem dontheti el mit eszik es mit nem. :)

(#10976) kenwood3 válasza Lauda (#10975) üzenetére


kenwood3
őstag

Mégis eldönti, hogy neki nem kell a táp a fej+ a fentebb írtak:K

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#10977) Lauda válasza kenwood3 (#10976) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogy, csak beloled csinal bolondot. :)

(#10978) kenwood3 válasza Lauda (#10977) üzenetére


kenwood3
őstag

Belőlem nem tud már, mert azt mondják, hogy így is az vagyok :DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#10979) Lauda válasza kenwood3 (#10978) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

Hozd el oket hozzam, 2 het mulva barmit megesznek.

[ Szerkesztve ]

(#10980) Gergosz2 válasza Lauda (#10977) üzenetére


Gergosz2
veterán

de én szívesebben adok neki ilyen kajákat mert nem is drágák, meg azért tudom mit teszek bele.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10981) Lauda válasza Gergosz2 (#10980) üzenetére


Lauda
félisten

Oke, a disznovese nem jo a tobbi igen. ;)

(#10982) kenwood3 válasza Lauda (#10979) üzenetére


kenwood3
őstag

Oké, elviszem, de csak akkor ha a fila utazótáskámba beleférnek :K

:D :DDD

(#10981) Lauda Egyszer disznóvágáskor főztem nekik 1 kis disznóvért. Mivel nem tudom, hogy szabad-e nekik ilyet adni így nem sokat adtam nekik, de úgy zabálták mintha még sose ettek volna életükbe :Y A veséről én is halottam, hogy nem okés :K

[ Módosította: stevve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#10983) Lauda válasza kenwood3 (#10982) üzenetére


Lauda
félisten

Azt el is hiszem, hogy zabaltak. :DDD :DD
Milyen veresrol? Nem veserol akar lenni? ;] Azt nem szabad nekik semmilyen formaban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10984) Gergosz2 válasza Lauda (#10983) üzenetére


Gergosz2
veterán

na ezt jó tudni. mondjuk eddig csak egyszer adtam nenki.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10985) kenwood3 válasza Lauda (#10983) üzenetére


kenwood3
őstag

Ja igen vese akart lenni :D A főtt vérrel, akkor nincs gond?

Mi az az ekezet dragasag??

(#10986) Lauda válasza kenwood3 (#10985) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudok rola, hogy barmi problemat okozna, a lenyeg, hogy ne legyen nyers. ;)

Gergosz2 :)

(#10987) kenwood3 válasza Lauda (#10986) üzenetére


kenwood3
őstag

Semmit se szoktam nekik nyersen adni, vagyis szoktam, de csak nagyon ritkán . Azért kérdeztem, mert elvileg a hétvégén ismét vágunk és, akkor megint főznék nekik :K

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#10988) Lauda válasza kenwood3 (#10987) üzenetére


Lauda
félisten

Fozzel nyugodtan. Marhas cuccokat adhatsz nyersen is, en is szoktam neha hozni a kutyesznak az egyik hentestol ilyen marha bontasbol szarmazo cafadekokat/csontokat. A csontot nem tudja megenni, csak lehamozza rola ami rajtmaradt husidarab, meg elvan vele par orat, aztan eldugja. ;]

(#10989) Kidus válasza Lauda (#10988) üzenetére


Kidus
őstag

Azert marhaval is vigyazni kell, jobb nem nyersen adni semmit, pont nyers marhatol betegedett meg 7 kutya egyszerre egy telepen, amiket behoztak, es eleg kemeny volt vegignezni. Nem sokon mult, hogy megmaradtak, es ha jol remlik, nem is mindegyik.
Csak akkor lehet nyers, ha friss a hus es megbizhato forrasbol van, de inkabb fozve akkor is, nem kockaztatnam be.
Ha emberi fogyasztasra is alkalmas akkor igen, de az meg mar nem tul olcso fele husi.

Errol a lathatatlan kerites dologrol nem hallottam, elektromos nyakorvrol igen, de nem tul elterjedt dolog. Olyat lattam meg kutyakon, ami akkor razott, ha ugatott. Elvetemult ugatasmaniasokat egybol leszoktat az ordibalasrol.

Assuming Control

(#10990) Lauda válasza Kidus (#10989) üzenetére


Lauda
félisten

Ez mind olyan cucc, ami rendes husboltbol van, ami megmarad a bontasbol. Biztos attol betegedtek meg? Nem hallottam eddig ilyen betegsegrol a marhaknal, mint amit pl a disznotol elkaphatnak.

Pedig rengeteg helyen lattam, ahol kutya van a haz korul es matricas autot is nagyon sokat, csodalom, hogy nem hallottal meg rola. Nekem is az tunt fel, hogy mindegyik kutya nyakaban volt ez a cucc, no meg ugye az, hogy nincs kerites a rohadt nagy telek korul es rakerdeztem, hogy nem szokott a kutya elszokni? Akkor jott a valasz, hogy nem, mert ugye ki van huzva ez a cucc korbe es csak addig megy a dog. Aztan elkezdtem figyelni es mindenhol ez volt, ahol kutyat tartottak szabadon.

[ Szerkesztve ]

(#10991) Kidus válasza Lauda (#10990) üzenetére


Kidus
őstag

link

Assuming Control

(#10992) Lauda válasza Kidus (#10991) üzenetére


Lauda
félisten

Hasadjak meg errol nem is hallottam meg, koszi a linket, csak az aujeszky-rol, ami a sertesben lehet jelen. Tenyleg , akkor a steaket meg a tobbi marhas cuccot hogy lehet megenni, ami nincs teljesen atsutve?

[ Szerkesztve ]

(#10993) TESCO-Zsömle válasza Lauda (#10992) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahogy a ravaszt is meghúzod orosz-rulett közben.

Viccet félretéve a megbízható forrásból beszerzett minőségi húskészítmények fogyasztása minimalizálja a mérgezés veszélyét.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10994) Lauda válasza TESCO-Zsömle (#10993) üzenetére


Lauda
félisten

En sosem vasarolok zug helyekrol, csak normal husboltokbol, ahol a karajt meg a tobbit veszed.

(#10995) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Hát elég érdekesek itt a dolgok. Elhiszem hogy drága a táp, de ennyi semmirekellő csirkehulladékkal etetni a kutyukat, azért nem hiszem hogy jó dolog :D Ide értem a fejet/farhátat/lábat...
Az lehet hogy a kutyus szereti az ilyeneket, de az nem is jelenti azt, hogy jót tesz neki....Kötőszövet az egész...

"Those who want respect, give respect"

(#10996) Lauda válasza Idiofil (#10995) üzenetére


Lauda
félisten

Kis inyecfalatnak megteszi, altalaban hetente egyszer kap ilyet, vagy kethetente ahogy sikerul, tobbi napon tapicsku.

(#10997) Ramius


Ramius
őstag

[link] :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#10998) Idiofil válasza Ramius (#10997) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Jópofa, bár a mutatványos kutyákat annyira nem komálom.

"Those who want respect, give respect"

(#10999) fulltime4wd


fulltime4wd
tag

Milyen százalékban ajánlott a száraz tápot adni a kuty-nak, vagy mondjuk napra lebontva főtt/száraz? Ugyanis szerintem a miénk keveset eszik a szárazból, bár valószínűleg mivel mindig ott van előtte egy adag és tudja, hogy mást is megkap, elkényeztetésről lehet szó. :K

"Nemfogyaszáraz" jeligére! :DDD

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#11000) fulltime4wd


fulltime4wd
tag

És persze némi anyag a "pszichodog"-ról :)

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.