Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#25201) VirsLee válasza Tapsi (#25200) üzenetére


VirsLee
őstag

Semmi konkrétumot nem írt, csak annyit, hogy java és 5.5 év. Ott is van favágó meló, amire keveset fizetnek, szóval nem tudhatod, hogy hol, milyen szintű poziban, milyen szintű munkát végez. Így nehéz azt mondani, hogy legalább 12k-t kellene kapnia :D

(#25202) Tapsi válasza VirsLee (#25201) üzenetére


Tapsi
addikt

Amúgy megnézted, hogy melyik kommentre válaszoltam? :)

(#25203) Sztenly válasza Tapsi (#25202) üzenetére


Sztenly
tag

Egyébként n00n előző cége nem tudjuk h mikor volt. Nem biztos h az ott dolgozók akkori bére és a mostani hays jó összehasonlítás.
Én nem tudom ő mikor váltott 2 éve vagy 4 pl?

Az olvasók 99%-nak ha azt látja h "ez nagyon-nagyon alacsony contractori óradíj. 12K lenne a reális alaphangon" akkor nem azzal köti össze hogy ezt valaki a "Egy-két ember volt aki 10-12 körül kapott"-al hanem az előtte említett 8k-s órabérhez köti.
Lehet mást gondoltál mint ami végül le lett írva. No offense!

(#25204) Tapsi válasza Sztenly (#25203) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez 2-4 éve is kevés lett volna egy senior fejlesztőnek. 5 évvel ezelőtt egy senior Java devet 120 ezres napidíjért adtak el a megrendelőnek. És még csak nem is multi volt, hanem egy közepes magyar fejlesztőcég.

[ Szerkesztve ]

(#25205) n00n válasza Tapsi (#25200) üzenetére


n00n
őstag

Hogy konvertálod át az alkalmazotti fizut vállalkozóira? (Komolyan kérdem). Egyébként még mindig úgy gondolom hogy a 8K+áfa simán lehet reális vállakozói fizura, úgy hogy nem ismerünk konkrétumokat. Írtam is hogy volt aki 10-12-öt kapott. Abból hogy 5,5 év, nem lehet kb semmit leszűrni, mert nagyon nem mindegy hogy mivel volt kitöltve az az idő.

(#25206) Tapsi válasza n00n (#25205) üzenetére


Tapsi
addikt

Te írtad, hogy nálatok a seniorok is kb. ennyit kaptak. Erre írtam, hogy ez sovány. Az átkonvertálás pedig egyszerű: számolj 17 munkanappal a hónapban, add hozzá a kockázati felárat, és ki is jön a matek. 8 ezer forint a medior fizu alja (3-5 év), miközben főállásban, bejelentve, fizetett szabival, betegszabival, biztonságban 1,2 millió a Hays szerinti átlag. Hát nem éri meg contractorkodni ilyen pénzért, könyörgöm!

(#25207) n00n válasza Tapsi (#25206) üzenetére


n00n
őstag

Szóval azt mondod hogy reálisan egy teljesen mindegy milyen képességű, de senior java fejlesztő contractorkent minimum 1,5 milliót (17 nap) kap kézbe havonta?

(#25208) Tapsi válasza n00n (#25207) üzenetére


Tapsi
addikt

A Hays guide gyönyörűen ábrázolja azt, amit kérdeztél. Van benne maximum, minimum, és átlag is. Szóval igen, az átlagos képességű senior java fejlesztő órabére 11500 forint, a kiemelkedőé 15000, a legolcsóbbé 9000. Kiindulhatunk abból, hogy a te exkollégáid, és a kérdező is az alsó végén van a skálának, de ez biztosan reális képet adna a piaci lehetőségekről?

(#25209) tboy93 válasza Tapsi (#25208) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ebbol mennyi marad az ember zsebeben realis, adozas utan?

(#25210) n00n válasza Tapsi (#25208) üzenetére


n00n
őstag

Oks, rájöttem hogy szerintem eltér a contractor definíciója nálam és nálad. Az előző cégemnél (UK) minden itteni munkavállalójuk vállakozó volt ahol fixen minden költséget adó, áfa) a cég állt. Így a 8000 forint fixen az volt amit kézbe kaptak. A mostani 71,42% 40%-a miatt indult be egyébként a cégalapítás, mert könnyebb a költségekkel számolni, de bevezetés után ugyanúgy kifizették és még fizetik is azt is a következő havi számlával. De valószínű ez a kisebb része a vállalkozói konstrukcióknak.

(#25211) Tapsi válasza n00n (#25210) üzenetére


Tapsi
addikt

Így a 8000 forint fixen az volt amit kézbe kaptak.

Ez ebben a konstrukcióban értelmezhetetlen. Vagy ennyit számláztak a cégnek, és esetleg valami pluszt kaptak zsebbe, vagy nem ennyit számláztak, és akkor a 8000 Forint egy fiktív szám. Mi az, hogy minden költséget a cég állt? ÁFA esetén ez értelmetlen, hiszen azt mindenképp ki kell fizetni (8000 Ft + ÁFA lesz kiszámlázva, kifizetve, és azt majd a szállító bevallja és befizeti a költségvetésbe). BTW honnan tudja a megrendelő, hogy neked mennyi lesz a költséged? HIPA változást lekövették? SZOCHO változást is? Honnan tudja a cég, hogy mennyire jelentették be magukat a mókusok a saját cégükbe? Itt valami nem kerek, sorry.

Katás esetben méginkább értelmetlen a dolog, ott a 40%-os bünti miatt nagyjából csak a zsebbe fizetés a járható út.

(#25212) Strezi válasza Tapsi (#25211) üzenetére


Strezi
őstag

Ország, pénznem sem stimmel már... angliában kézbe 20 font per óra, hmm :C :DD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#25213) n00n válasza Tapsi (#25211) üzenetére


n00n
őstag

KATA-ról van szó és nem zsebbe fizetés van. Ha elértük a limitet, akkor a 71,42% utáni 40%-ot kiszámoltuk, és a következő számlával kiszámláztuk a cégnek. Persze értelemszerűen ez után is költség keletkezett és azt megint kiszámláztuk. Így ez egy ördögi kör, nem véletlenül indult meg a cégalapítás itthon is, viszont a cég az átmeneti időszakban bevállalta ezt, mert nem akarták, hogy ez miatt az új szabály miatt bukják az embereket. Egyébként már nem vagyok szerződésben azóta a céggel, ahogy említettem és elmentünk eléggé off topikba. :)

(#25214) Jhonny06 válasza n00n (#25210) üzenetére


Jhonny06
veterán

Te ott valamit nagyon félreértettél, olyan nem létezik, hogy a munkáltató fizeti az adódat meg minden költségedet (azt alkalmazotti státusznak hívják).

(#25215) Tapsi válasza n00n (#25213) üzenetére


Tapsi
addikt

Oké, csak innentől nem 8000 forintra jön ki a számlázott óradíj, hanem sokkal magasabbra.

(#25216) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam jobb topicot remélem nem járok rossz helyen.

Feleségemmel kisbabát várunk április végére. És most mondja a kollégám, hogy a GYED-et az apa is igénybe veheti. Amit utána olvasva ki tudtam deríteni, hogy a GYED mellett lehet teljes állást vállalni, de maradtak kérdéseim:

1. ha én kapom, akkor a feleségemnek vissza KELL mennie dolgozni?
2. ha az 1. nem, akkor hogy lesz a feleségemnek TB viszonya? maradhat otthon, ha fizetjük azt a pár ezres TB díjat?

előre is köszi!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25217) CyberPunk666 válasza olloczky (#25216) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Óva intek mindenkit, hogy bármi ilyen jellegű kérdésben fórumokon érdeklődjön.
Rendkívül veszélyes és a legjob szándék mellett is nagyon meg tudod szívni.

Olvasd el a törvényt és/vagy kérdezd meg olyantól, akinek ez a szakterülete.

Iszonyatosan nagy kockázatot futsz azzal, hogy egy fórumválasz alapján hozol meg egy ilyen döntést.

(#25218) olloczky válasza CyberPunk666 (#25217) üzenetére


olloczky
senior tag

Köszönöm az intő szavakat, de nem ez alapján fogok vakon beleugrani a dologba. Csak ha már alapból rossz úton járok, akkor fölösleges a bürokrata köröket futnom :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25219) Tapsi válasza CyberPunk666 (#25217) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyetértek. Rettentő bonyolult ennek a szabályozása, és rendszeresen változik is.

#25216olloczky

Mindenképpen tedd tisztába a fogalmakat. Mi a CSED, GYED, GYES. Biztosan GYED-re gondolsz?

1. haha, nincs már kommunizmus, senkinek sem KELL dolgoznia. :) De ha szeretnétek bizti jogviszonyt, akkor erre kell valamilyen jogalapot teremteni. Ennek egyik módja a csed/gyed/gyes, de az is, ha befizeted a már ismert díjat.

(#25220) olloczky válasza Tapsi (#25219) üzenetére


olloczky
senior tag

Igen a GYED-re voltam kíváncsi, de akkor megkeressük a megfelelő szerveket. Köszönöm!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25221) CyberPunk666 válasza Tapsi (#25219) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Igen, de a kézi befizetés egy csomó mindenre nem ad jogalapot, tehát az hiányozhat bizonyos helyekről. Például nem számolódik bele a nyugdíj éveibe, de egy csomó dolog számolásánál lehet gond. Illetve megszakított biztosítási jogviszonynak számít, míg a többi nem. Tehát van külön munkaviszonyból származó biztosítási jogviszony.
Ezt rendesen át kell rágni.

Ez az a kategória, ahol meg kell érteni az egészet, és csak úgy lehet jó döntést hozni.

Ráadásul még abban sem lehet bízni, aki két éve végigjárta az utat, mert ahogy te is írod, azóta is már más.

[ Szerkesztve ]

(#25222) tboy93 válasza olloczky (#25216) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyorsiban ezt találtam, nézz utána valahol mennyire valós.

"Az anyuka is jogosult a gyed-re és szeretne otthon maradni, de az apuka jövedelme a magasabb, ő viszont dolgozna tovább változatlanul és mellette igénybe venné a GYED-et. Mit lehet ilyenkor tenni?

Ebben az esetben amikor az anya részére lejár a csed folyósítása, jelezni kell írásban a munkahelyén, hogy fizetés nélküli szabadságot kér a gyermek hároméves koráig. Nem kell a munkaviszonyt megszüntetni, hiszen az Mt.128§. alapján a szülő kérésének megfelelő időtartamban biztosítani kell a fizetés nélküli szabadságot. Ennek a távollétnek nem feltétele, hogy közben az anya igényelje a gyed-et vagy a gyes-t. Tehát ezt a munkáltató sem szabhatja meg feltételként, hiszen amiért az anya kérte a fizetés nélküli szabadságot az megvalósul. Otthon marad és gondozza a gyermeket.
A gyermek 169. napos korától pedig az apa kérheti a GYED-et úgy, hogy közben folyamatosan dolgozik mellette.
Azonban az anyának számolnia kell azzal, hogy ezalatt az időszak alatt neki szünetel a biztosítási jogviszonya. Ezért fizetnie kell saját maga után a havi 7.320 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ezzel csak az ingyenes orvosi ellátásra lesz jogosult a szülő. Tehát újabb terhesség esetén nem tud táppénz igénybe venni, és ez kieső idő lesz a későbbiekben is."

[link]

Abban az esetben ha akartok a közeljövőben még egy gyereket akkor problémás lehet, hogy az anyukának nincs jövedelme az elmúlt időszakból! Szóval tervezés kérdése, hogy megéri-e. Mi a második gyereknél így tettünk, én vettem fel meló mellett a gyed-et és feleségem otthon van bejelentetlenül. Most lesz újra egy kis kavarás, mert a gyes-t már újra ő fogja igénybe venni, így a TB fizetést is megússzuk.

[ Szerkesztve ]

(#25223) olloczky válasza tboy93 (#25222) üzenetére


olloczky
senior tag

Köszönöm! Nem mindenképp akarjuk ezt, pl ahogy irja a cikk is akkor neki szünetel a jogviszonya, eléggé shady megoldás.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#25224) CyberPunk666 válasza olloczky (#25223) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Azért a 7320 forintos járulékból látható, hogy nem mai a cikk, és a kommentszekció alapján 3 éves.

(#25225) tboy93 válasza olloczky (#25223) üzenetére


tboy93
nagyúr

A munkaviszony szüneteltetése számít a nyugdíjnál, számít a következő gyednél, számít a babaváró hitelnél, szóval sok helyen. Át kell gondolni rendesen :K

(#25226) grün


grün
csendes tag

40 évesen, banki tapasztalattal és végzettséggel gondolkodom a váltáson, tanuláson.
Mi a legrövidebb út kideríteni, hogy van e IT affinitásom?
1 év tanulást szánok rá kezdésnek (max 2 év). Főiskolai ráképzés nem kizárt, ha nagyon szükséges.
Korból adódóan nincs sok próbálgatási lehetőség és jó lenne tudatosan haladni. Másrészt szempont a sikerélmény, örömlelés is.

Két irányon agyalok:
a) Megyek tovább banki vonalon és kiegészítem a tudást: SQL, VBA, makró, adatelemző? Tesztelő? Egyéb ötlet? Vezetői irány és projekt manager egyelőre kihúzva.
Mivel lehet a legjobban haladni tanulás és bér szempontból manapság ?
Mi alapján derül ki, hogy kinek melyik terület fekszik?

b) IT irányba megyek tovább.
Mi alapján választanátok magatoknak szakterületet?
Ha megvan az irány, akkor mi a helyes kezdő lépés? Tanfolyam, önképzés?

6-12 hónap múlva fel lehet mutatni eredményt, ha az elhelyezkedést és minimum 700e bruttó bért tekintjük annak?

[ Szerkesztve ]

(#25227) BlueAthlon válasza grün (#25226) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Melyik banki területen van tapasztalatod amúgy ?

CRM ( Customer360, KYC), Folyószámla-Betét, vagy Hitel, esetleg Treasury vagy Trade Finance, Fizetésforgalom (+AML, KYT)? Ezek mind főkönyvi oldalról ? Jelentésszolgálatot láttál-e? Terméktervezéssel foglalkoztál-e ? Stb...stb..stb...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#25228) BorisAn válasza grün (#25226) üzenetére


BorisAn
újonc

Az a)-ra nem tudom a választ, a b)-re viszont azt tudom mondani, hogy szakmaváltásnál ismerőseim közül a leggyorsabbnak kb. 1.5 év volt mire megkapta a 700 ezres bruttó, ebből 1 év volt intenzív tanulás. Nekem ugyanez 2.5 évbe telt (kb. 1.5 év tanulás), bár én nem gyorstalpalóztam hanem Mscre iratkoztam be.

(#25229) Jorus válasza Sempronius89 (#25195) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam is beesett a hetekben LinkedIn-en, hogy sysadmint keresnek, ha érdekel az ajánlat, keressem őt telefonon. Profilomon látható, hogy jelenleg két IT KKV-nél MD, előtte sok évre visszamenőleg CIO, head ot IT pozíciók.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25230) grün válasza BlueAthlon (#25227) üzenetére


grün
csendes tag

Értékpapír terület. Ahova leggyorsabban tudnám magam specializálni, az rendszerfejlesztés, üzleti specifikáció írás és tesztelés. Van benne némi tapasztalatom, de nincs alátámasztva pozíció oldalról a CV-ben és IT skill oldalról sem.
Jelentésszolgálat és compliance minimális, termékfejlesztés és ügyféloldal semmi, számviteli oldal felejtős (nem is cél).

IT skill oldalról mit érdemes hozzáfejleszteni? SQL, Java, VBA?
SAPval nem találkoztam a pozíció kiírásoknál.

BorisAn
Ismerőseid a váltásnál mi alapján választottak területet?

[ Szerkesztve ]

(#25231) Tapsi válasza grün (#25230) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem kapásból jelentkezz tanácsadó cégekhez, a banki tapasztalatot nagyon szeretik. Az IT-ba majd belerázódsz, nem kell annyira mély tudás hozzá.

(#25232) #41635072 válasza Tapsi (#25231) üzenetére


#41635072
törölt tag

De mire ad tanácsot egy olyan IT tanácsadó, akinek nincs az átlagnál mélyebb IT tudása valamilyen területen? Hogy milyen tonert vegyenek a nyomtatoba, vagy hogy egy belso alkalmazasba de jo lenne meg egy ilyen meg olyan adstmezo, es erre fel lehet markolni havonta milliokat? :DDD

(#25233) Tapsi válasza #41635072 (#25232) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem IT tanácsadó. Banki projektekben vannak architektek, IT tanácsadók, meg üzletiek. Szerintem itt az üzleti vonal játszik, és fokozatosan bele lehet tanulni az IT-ba is on the job. Ezt az IT-üzlet határterület tudom elképzelni a legtöbb karrierváltó számára ebben a korban. Ennek több értelmét látom, mint elmenni valami fősulira, vagy bootcampre. Kivéve, ha valaki fejlesztő akar lenni, akkor storno a mondásom.

(#25234) djgeg válasza Tapsi (#25233) üzenetére


djgeg
őstag

+1Ennyi idősen/ennyi tapasztalattal ha váltani akar az ember inkább tanácsadói irányba kell elmenni és ha valaki nagyon parázik a vállalkozásról a tanácsadó cég is fel tudja venni értelmes (alkalmazotti) fizetésért. (úgy is eladaja majd 120-150 eFt ért/nap max kevesebb marad az ember zsebében )
#25230grün
Dobj egy PM-et ha érdekel van egy két tanácsadócéggel kapcsolatom.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#25235) HoTDoG válasza #41635072 (#25232) üzenetére


HoTDoG
tag

Bruttó 700-at írt, mint cél. Ennyit simán, de inkább több, főleg, ha megfelelő angol tudása is van.
Business Analyst, mint híd az üzlet és IT között. Ahogy Tapsi is írta a tanácsadó (bodyshop) cégek minden nap keresnek ilyen embert pénzintézetekhez, biztosítókhoz. Ott egy év alatt nagyon jó rálátást kap és utána nyílnak az ajtók...

[ Szerkesztve ]

(#25236) #41635072 válasza Tapsi (#25233) üzenetére


#41635072
törölt tag

És pl fordítva is működik a dolog, ha pl teszem azt egyszer nagyon elege lesz valakinek a mély IT-tól 20 év után és menne softosabb, üzletibb irányba?

(#25237) BlueAthlon válasza grün (#25230) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Tapsi már rátapintott a lényegre, valamint Te nagyjából is jól látod, hogy merre kellene menned.

A rendszerszervező / üzleti elemző munkaköröket Neked találták ki. Itt nem csak az üzleti igények száraz specizésésről meg ARIS folyamatábrák rajzolgatásáról lenne szó, hanem bizony kőkemény rendszer-paraméterezésre és tesztelésre is gondolok ( Én ezen utóbbiak nagy barátja vagyok amúgy ).

Amennyiben még játszik a securities vonal - a korábban emlegetett tanácsdó cégek megkörnyékezése mellett - esetleg egy Treasury szoftverekkel foglalkozó szoftverházhoz ( Murex pl..) is bekopogtathatnál a meglévő tudásszetteddel, lehet hogy mögötted csuknák be az ajtót kulcsra és nem előtted :K

BA vonalon szerintem már alap a basic SQL tudás..... hogy az adott ügyviteli szoftver adattábláiban eligazodik, tudja merre vannak a törzsadatok, hol tárolja a program a tranzakciókat, stb...stb.., egyszerűbb lekérdezéseket írogat...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#25238) Tapsi válasza #41635072 (#25236) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyértelműen igen, ha van benned affinitás. Itt is a tanácsadó cég vonal a legjobb. Most nagyon kapkodnak az ilyen hidrid emberek után, szinte jobban lehet keresni, mint fejlesztőként (engem most 100K-s napidíjjal kínáltak meg).

Amúgy ezekben az esetekben egy posztgrad képzést szoktam ajánlani (pl. mérnök közgazdász). Ez meló mellett végezhető, oklevelet ad, és nagyon sok üzleti domaint érint.

(#25239) #41635072


#41635072
törölt tag

Amúgy itt mintha már többször előkerült volna, hogy IT az csak a programozás (automatizáció), azon kívül minden csicskalángos. És valami olyan konklúzió is lett egyszer kétszer, ha jól emlékszem, hogy BA nem fizet jól (hays szerint sem). Most akkor mégis? :D

(#25240) Tapsi válasza #41635072 (#25239) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha megnézed a Hays guide-ot, a BA óradíjak pariban vannak a fejlesztővel contractoroknál. Plusz azért egy hardcore IT-s BA-t nem úgy fizetnek, mint egy ügyfélszoliból odarakott Gizikét (láttam erre is példát, lol).

[ Szerkesztve ]

(#25241) #41635072 válasza Tapsi (#25240) üzenetére


#41635072
törölt tag

Oks értem, csak én az alkalmazotti státuszban lévő BA-t néztem, ami a Br 500-750-es sávjával nem túl acélos. Mármint karrier elején egyátalán nem rossz, de ha maximum is ennyi van benne, akkor azért nem is sok.

(ez a kiből mi lesz érdekes téma. Rengeteg director, head of.. miltiknál angol szakos, tanító, vagy esetleg testnevelési fősulis, stb diplomával rendelkezik…. Nem azt mondom, hogy nem lehetnek ettől függetlenül nagyon ügyesek, de nem hiába personal assistantként kezdték sokan…… ;] )

[ Szerkesztve ]

(#25242) Tapsi válasza #41635072 (#25241) üzenetére


Tapsi
addikt

Főállásban senior BA-nál 1,1 milliós bért látok a Hays-ben. Egy senior IT-st nyilván nem junior poziba vesznek fel BA-ként. Ilyesmivel életemben egyszer találkoztam, a Lufthansánál, de ott a főnök valami ostoba öreglány lett volna. :D

#25241Tel Elek

Középvezetőtől fölfelé alap, hogy kapcsolatrendszer visz előre. Mit gondolsz, Csányi fiából hogy lett felsővezető az OTP-nél? :D Most volt vele egy interjú, hát, röhejes.

[ Szerkesztve ]

(#25243) VirsLee


VirsLee
őstag

Az előző 10-15 hozzászólás alapján már értem, hogy miért kerül be olyan sok használhatatlan BA a pénzügyi szektorba. Úgy látom itt mindenki azon a véleményen van, hogy jó lesz az úgy, majd beletanul. Nos, azt kell mondanom, hogy 80%-uk nem tanul bele a dologba és csak kókányolgat lelkesen, ami után általában elég sokat kell takarítani is. Persze egy tanácsadócégnek ez csak előny, hisz ha szarul csinálják meg, akkor az általában további megrendeléseket generál az irányukba.

(#25244) Tapsi válasza VirsLee (#25243) üzenetére


Tapsi
addikt

Zsír, és mi az alternatíva szerinted?

...mindenki azon a véleményen van, hogy jó lesz az úgy, majd beletanul.

Oké, csak tudod, hogy mi ennek az alternatívája? Az, hogy nem lesz ember, és nem lesz a projektből semmi. És a nincsnél még a közepes is jobb némi mentoringgal. Itt nem arról van szó, hogy az űberpenge szakembert kiszorítják az olcsó zöldfülűek, a profik meg otthon éhen halnak. Lófaszt, a profik betegre keresik magukat, de ők sem tudnak 100-felé szakadni.

(#25245) bandus válasza Jorus (#25229) üzenetére


bandus
veterán

legalább az iparágat eltalálták :D nekem a legjobb ilyen, hogy a medicover sales csapatának a következő tagját látta bennem a hr-es, amikor se a saleshez sem az eü-höz nem volt soha az életben közöm :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25246) OPiiPO válasza bandus (#25245) üzenetére


OPiiPO
addikt

Én most egy Java back-en megkeresést kaptam, ami azt jelenti hogy a nevem alatti első két szót sem sikerült értelmeznie Linkedin-en a recruiternek :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#25247) fnatic


fnatic
tag

Diligent (senior) fejlesztői fizetéseket ismeri valaki? Esetleg jöhet privátban is. Köszi

(#25248) section9 válasza fnatic (#25247) üzenetére


section9
őstag

Nem ismerem a konkret fizukat, de haver azt mondta nagyon nagy a szoras es azt kapod, amit kialkudsz magadnak. Ha jo szakember vagy akkor vastagon foghat a ceruza.

(#25249) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok

Melóhelyet váltok. Ha hétfőn kezdek az új helyen, de a régi pénteken kijelent akkor lehet bármi bajom belőle, hogy a hétvégére nem vagyok sehol bejelentve?

(#25250) skristof válasza diegho (#25249) üzenetére


skristof
tag

nem

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.