Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#24301) Jorus válasza D1Rect (#24300) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi anno diszkókban "portáztunk" hajnalig, az is jó volt jövedelem szempontjából, de nem volt nyugis. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24302) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Kor: 30
Pozíció:
Minőségbiztosítási (közép)vezető
Hely: Vas megye
Végzettség:
Járműmérnöki BSc
Tapasztalat: 1 év gyakornok, 1 év műszakvezető, 2 év folyamatmérnök, 5 év minőségbiztosítási mérnök
Nyelvtudás:
Angol
Fizetés:
Br. 1,1M
Egyéb:
13. és 14. havi, br. 310k cafeteria/év, 30k/hó üzemanyag kártya

(#24303) Ádám16 válasza Big_Boss (#24302) üzenetére


Ádám16
addikt

Ez kb. 900e nettó/hó.

Mennyire komplex a melód? Szerintem nagyon korrekt, 30 évesen nem IT/felsőbb vezetői vonalon ez jó bér.

(#24304) Revolit válasza Ádám16 (#24303) üzenetére


Revolit
senior tag

Mar az IT-t a felso vezetovel allitjuk parba :P
Azert mas is megkeresi az IT-s penzt itthon, nem csak mi :K Az asztalossal pl lehet cserelnek is fizut aki a szobat csinalja most nalunk :DDD

(#24305) shifty! válasza sutszi (#24294) üzenetére


shifty!
senior tag

Mélyebb a kérdéskör annál a 2 mondatnál ahogy megfogalmaztam, de az egyik lényeges dolog a szubjektivitás - és ebben a körben a pénz és a fizikai körülmények a szubjektív tények, minden más objektív, egyéne válogatja hogy mi a jó légkör neki.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#24306) VágniValó válasza Big_Boss (#24302) üzenetére


VágniValó
addikt

Le a kalappal! Hány ember tartozik alád?

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#24307) syC


syC
addikt

Sziasztok.

Tippre szerintetek mennyit lehet elkérni a köv pozícióért:

cég: multi ( 2k+ alkalmazott)
hely: vidék (vas megye)
poz: programozó ( java spring + egyéb), 3 év tapasztalat, + szokásos blabla.

(#24308) Big_Boss válasza Ádám16 (#24303) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Mit értesz a komplex alatt? :)
Autóipar, OEMek s*ggének fényesre nyalása, kommunikáció 95%-ban angolul történik, sok tűzoltás, ha "gáz" van akkor este/hétvégén telkonfok.

#24306VágniValó
6 ember.

(#24309) OPiiPO válasza Revolit (#24304) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mondjuk egy 10 év múlva már nem cserélnél az asztalossal derekat, kb. olyan állapotban lesz.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24310) CyberPunk666 válasza OPiiPO (#24309) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Meg ha eljön újra a 2008-2012-hoz hasonló állapot, akkor sem.

(#24311) tboy93 válasza Revolit (#24304) üzenetére


tboy93
nagyúr

Asztalos ismerosom van par, egyikkel sem cserelnek. Most jol pörög a biznisz, de amig en kenyelmes 8 oraban dolgozok addig ok heti 5-6x12-ben...

(#24312) Shin Chen válasza CyberPunk666 (#24310) üzenetére


Shin Chen
tag

Ezt kifejtenéd bővebben?
Azidőtájt még a tojáshéjat szedegettem le a poppólómról.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#24313) CyberPunk666 válasza Shin Chen (#24312) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Gazdasági visszaesés, amikor szinte megállt az ingatlanpiac (nem kellettek új házak, felújítások ->nem kellett konyhabútor se), meg eleve minden nem létszükség kiadást visszafogtak. Akkor nem mentek ezek a szakmák.
Ezek ciklikusan menő szakmák, amik pár évig jól fizetnek, aztán pár évig raklapot mennek pakolni, mert annyira nincs munka.

[ Szerkesztve ]

(#24314) Tapsi válasza Revolit (#24304) üzenetére


Tapsi
veterán

Az, hogy sokat fizetsz az asztalosnak nem jelenti azt, hogy ő rohadt jól él hó végén. Magas a rezsi, az anyagköltséget is felverték az egekbe. Asszony dolgozott olyan asztalos cégnél tervezőként, akik tényleg űber-prémium cuccokat gyártottak méregdrágán, a főnökei mégsem S-klassével jártak, hanem öreg szar mikrobusszal, és alig tudták összetalicskázni a házra valót. Pedig ez még nem is régen volt, csak pár éve. Egy alkalmazott asztalos meg ilyen nettó 150-et keresett náluk.

#24313CyberPunk666

Haha, benne vagyok ilyen szakis facebook csoportokban, akkora a pofájuk most, mint a bécsi kapu. Aztán amikor jön a recesszió mind a küszöböt rágja majd. Senkiben sem tudatosul, hogy ez az építőipari volumen nem fenntartható Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#24315) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintetek a munkáltatónak van valami home office támogatási kerete? Azt a hivatalos 16k-t (?) nem kapom meg, mert kölcsönző cégen keresztül foglalkoztatnak, szóval necces. Szeretnék venni egy motoros asztal vázat (~160k) és gondolkodtam, hogy belengetem a munkáltatónál, végül is veszíteni nem lehet vele. Persze nem várom, hogy az egészet kifizessék, de ha már cégként meg tudják rendelni kedvezményesen (és esetleg egy részét állják), az se rossz. Csinált valaki már hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#24316) Tapsi válasza Jhonny06 (#24315) üzenetére


Tapsi
veterán

Olyanról hallottam, hogy van egy fix keret az egyik ügynökségnél, aminek a terhére vehetsz bármilyen eszközt. Nem túl magas. Ezen felül neked kell fizetned, viszont csak a nettó árat, hiszen az áfát úgyis visszaigényli a cég. Egy próbát mindenképp megér, hátha nálatok is nyitottak erre.

Viszont a kölcsönzős konstrukcióval nekem csak rossz tapasztalatom van. Nem tudnál váltani belsősnek, vagy contractornak?

(#24317) Shin Chen válasza CyberPunk666 (#24313) üzenetére


Shin Chen
tag

:R

Azt hiszem én ebben a felállásban képzelem el az átképzések térnyerését.
Persze bizonyos mértékig, senki sem teljesen univerzális..
Most pl vendéglátásból mire tudták átképezni magukat az emberek? :F Nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#24318) D1Rect válasza Jhonny06 (#24315) üzenetére


D1Rect
félisten

A te szempontodból miért jó kölcsönzőn keresztül dolgozni?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24319) CyberPunk666 válasza D1Rect (#24318) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én speciel sokkal jobban keresek, mint a belsősök, akik ugyanezt a munkát végzik.

[ Szerkesztve ]

(#24320) Ursache válasza CyberPunk666 (#24319) üzenetére


Ursache
senior tag

es itt jon az extra, ami a kozvetitesbol fakad: biztositjak, hogy folyamatosan projecten legyel..

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#24321) Jhonny06 válasza CyberPunk666 (#24319) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is amiatt vállaltam el, mert a tapasztalatommal elérhető sávnak a tetejét adták (sőt). Annyi, hogy 6 hónap után kapok csak egyéb juttatásokat, de utána a belsősökével megegyező az is. Amúgy amiatt csinálják ezt általában a nagy cégek, mert van egy cap, hogy mennyi embert vehetnek fel, a külsősöket meg ugye ebbe nem számolják bele, azok kvázi plusz költségek csak a könyvelésben. Nálunk évente megújuló szerződés van, de annyira kell az ember, hogy valahogy nem érzem azt, hogy nem lennék biztonságban. 1 hónap helyett 15 nap a felmondási idő, de amúgy nem látok semmi hátrányt a belsősökhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#24322) OPiiPO válasza Jhonny06 (#24321) üzenetére


OPiiPO
addikt

Multiknál a belsős főállású az headcount, amit nehezen lehet növelni, a contractor vagy kölcsönzött munkaerő pedig sima kiadás, amit csak egyszer kell jóváhagyatni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24323) section9 válasza Jhonny06 (#24321) üzenetére


section9
őstag

Bovebben: reszvenytarsasagoknal es befektetesre/felvasarlasra varo startupoknal kemenyen befolyasolja a ceg "erteket" az, hogy hogy neznek ki a szamok egy dolgozora vetitve, ezert szeretnek contractorokkal operalni meg akkor is ha igazabol full time valaki. Legutobbi helyemen azon is ment az ugyeskedes, hogy most akkor az R&D-hez szamitjak-e a cloud koltsegek egy reszet vagy az Operations-hoz, mivel a tradicionalis uzleti iskola szerint az R&D "egyszeri" koltsegnek szamit, hiaba csinalod minden evben, mig az Operations ismetlodonek. A data science/machine learning zabalta az eroforrasokat, ezert szignifikans kulonbseg volt a ket fajta szamitas kozott. :)

[ Szerkesztve ]

(#24324) tempreg


tempreg
friss újonc

Sziasztok!

Kevés információt találtam hasonló munkakörről, szívesen venném ha megosztaná, akinek van első- vagy másodkézből tapasztalata a fizetéseket illetően, amely segítene kicsit jobban belőni, mennyire számít ez korrektnek manapság. Előre is nagyon köszönöm!

Kor: 30-35
Pozíció:
Product Owner
Hely: Budapest
Végzettség:
BSc
Tapasztalat: össz ~10 év mérnöki (kezdőtől tech leadig, nem fejlesztő), ebből utolsó ~3 év PO
Nyelvtudás:
Angol
Fizetés:
Br. 1,2M
Egyéb:
éves 6-8% bónusz, elhanyagolható cafeteria

(Igen, eldobható reg, elnézést miatta.)

(#24325) ReFleXx válasza tempreg (#24324) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezert kar volt +1 fiokot nyitni :U

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#24326) VágniValó válasza tempreg (#24324) üzenetére


VágniValó
addikt

Kevesebbet kellett volna arcoskodni és akkor mernél a main accountodról kommentelni.
:))

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#24327) OPiiPO válasza VágniValó (#24326) üzenetére


OPiiPO
addikt

:DD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24328) syC válasza syC (#24307) üzenetére


syC
addikt

Nincs tippetek erre? :U

(#24329) adrian14 válasza syC (#24328) üzenetére


adrian14
tag

700-1M brutto közötti sáv szerintem valid.

(#24330) skristof válasza adrian14 (#24329) üzenetére


skristof
tag

videken, 3 ev tapasszal brutto 1M? :Y

elore megyunk, nem hatra :) en 600-800 koze tettem volna

(#24331) tboy93 válasza adrian14 (#24329) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát ha ezt ott megkapja, leteszem a hajam. Ez Pesti bér...

(#24332) Jhonny06 válasza tboy93 (#24331) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát, ha 7-800kra kikerekedik a HR szeme ennyi tapasztalattal, akkor én inkább költöznék Pestre. Az 1M szerintem se reális, ezt még Pesten se adják meg csak úgy.

[ Szerkesztve ]

(#24333) Sztenly válasza syC (#24328) üzenetére


Sztenly
tag

br 700 körül (plusz minusz 50k) nagyjából korrekt ezekkel a paraméterekkel.

[ Szerkesztve ]

(#24334) tboy93 válasza Jhonny06 (#24332) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azért ez erősen függ a körülményektől. Ha otthon lakik még, akkor a Pestre költözés igen jelentős költségekkel jár vagy megalkuvással (idegenekkel együtt élés). Ha külön lakik, akkor is jelentősen drágább lesz az élet mint Vas megyében, plusz a ha a baráti köre / családja ott van akkor a velük való kapcsolat sem lesz már olyan. Nekem 25%-al magasabb bér nem érné meg ezeket az áldozatokat :N

[ Szerkesztve ]

(#24335) Revolit válasza tboy93 (#24334) üzenetére


Revolit
senior tag

Azért a lakhatáson kívül minden hasonló vagy még jobb árban is van mind vidéken - benzin pl, csak hogy egyet mondjak. De több bolt - nagyobb verseny...

(#24336) Drizzt válasza Jhonny06 (#24332) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Medior sav a bluebird guideban: 800K - 1.35M, nyelvtol fuggoen, ez budapesti adatokon alapul, frissen felvettek, vagy felvenni kivantaknak kinalt berek alapjan. 3 ev alatt azert a medior szint elerheto. Szerintem bizonyos videki varosokban sem irrealis 1M-et kerni.

I am having fun staying poor.

(#24337) Lortech válasza tboy93 (#24331) üzenetére


Lortech
addikt

Vidékről ugyanúgy lehet dolgozni full remote pozíciókban -amik egyre szapodornak - budapesti, vagy külföldi cégeknek, egyre inkább ezzel is versenyezniük kell a vidéki cégeknek, ami csökkentheti a bérkülönbségeket BP vs vidék.

Thank you to god for making me an atheist

(#24338) adrian14 válasza tboy93 (#24331) üzenetére


adrian14
tag

Megyeszékhelyen, multi, új kolléga 2év gyakornoki pozi noname cégnél és fél éve van nálunk 700brutto.
Az más, hogy nekem is ennyi a fizum és 6 éves tapasztalatom van. De folyamatban a tanulás és a váltás.
Két haverom váltott most. Sima engineerek és az egyik 1.3M bruttot kap, másik 1M-et talán. Javasok mind a ketten.
Pár hónapja nem hittem volna el ezeket, de a közvetlen környezetemben kezdenek már elég jól keresni a nem senior szintű emberkék is.

[ Szerkesztve ]

(#24339) noiq_nolife válasza adrian14 (#24338) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

euróban kéne megadni ezeket, akkor lehet nem tűnne ennyire sok pénznek ;]

(#24340) kexksz válasza Jhonny06 (#24332) üzenetére


kexksz
addikt

Azert de, 2022-ben az 1br egy tok atlag medior ber bp-n

[ Szerkesztve ]

(#24341) Jhonny06 válasza kexksz (#24340) üzenetére


Jhonny06
veterán

A realitás meg az, hogy nem rég kerestem 3 év tapasztalattal és van olyan cég, aki 800-ra is húzta a száját. Megadják az 1M-t is, de nem mindenhol és nem alap, az biztos (mert ezt írtam, nem azt, hogy lehetetlen).

[ Szerkesztve ]

(#24342) kexksz válasza Jhonny06 (#24341) üzenetére


kexksz
addikt

Atlag, tehat persze boven vannak cegek, amik ez alatt adnak. Meg olyanok is, amik felette.

Ok, megegyszer atolvasva sztem ugyanarrol beszelunk :D

[ Szerkesztve ]

(#24343) bandus válasza Lortech (#24337) üzenetére


bandus
veterán

tegnap beszélgettem egy barátommal, ott lepődtem meg, hogy például a vidéki controller bérek már a bp-i felett vannak, pusztán azért mert az egyes gyárakba nehezebb ilyen embereket találni.

én az aktuális interjúkon mindenhol éves 20M+autó (mostani kb 16M+autó) packaget jelöltem meg (nem IT). az egyik pozihoz ezen felül van még elég komoly bónusz is, de itt a munka is nagy falat, komoly pnl felelősséggel. egyelőre sehol nem verte ki a biztosítékot a dolog, remélem valamelyik összejön :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24344) Sztenly válasza bandus (#24343) üzenetére


Sztenly
tag

Ebben a konstrukcióban mi a vidék? Megyeszékhelyek vagy piripócs? Esetleg az agglo is annak számít?

(#24345) bandus válasza Sztenly (#24344) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk vidéki város, de nem megyeszékhely.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24346) syC válasza Sztenly (#24333) üzenetére


syC
addikt

Na, köszi mindenkinek. Hr-esnek brutto 800at mondott az ismerosom. Majd megirom, hogy mit valaszoltak.

(#24347) developer007 válasza developer007 (#20533) üzenetére


developer007
újonc

egy évvel később meg is volt a salary review, +26%

Nem: férfi
Kor: 25
Munkakör: Software Developer (.NET Core, Kubernetes, Azure)
Végzetség: Mérnökinformatikus BSC
Nyelvtudás: angol középfok napi használatban
Br. fizetés: 675k -> net. 450k
Egyéb: laptop+telefon, HO (konstans heti 1-2 nap iroda)
Hely: Székesfehérvár - budapesti, de más országokban is jelen levő cég, kis létszámú vidéki irodája

Tapasztalat: 1 éve dolgozom ennél a cégnél, ez tekinthető valódi fejlesztői tapasztalatnak, korábban gyakornoki pozi és kisebb projektek voltak.

Éves review van, kérés és kérdés nélkül ez volt az ajánlat a piaci körülmények és a fejlődésem alapján. Nézegetve az ajánlatokat kb ennyiért tudnék váltani, így eszemben sincs. QA & Ops team, PO nem magyar, így folyamatos angol használatban van, csapattól is rengeteget lehet tanulni.

(#24348) JoinR válasza developer007 (#24347) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez egy rendes éves emelés, szép munka! :K

(#24349) golfvariant válasza JoinR (#24348) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Ebből az emelésből már lehet nem hatósági áras terméket is venni :))

(#24350) OPiiPO válasza golfvariant (#24349) üzenetére


OPiiPO
addikt

:DD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.