Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#24351) kovsol válasza golfvariant (#24349) üzenetére


kovsol
titán

Farhát helyett szárnyat? :B

May the Force be with you!

(#24352) VágniValó válasza golfvariant (#24349) üzenetére


VágniValó
addikt

Szigorúan szépkártyáról! :U

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#24353) developer007 válasza VágniValó (#24352) üzenetére


developer007
újonc

semmi benefit nincs, szép kártya sem.. :( csak AYCM hozzájárulás, 5k talán.

(#24354) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Van itt valaki aki (vagy ismerose) diageo-nal dolgozik/dolgozott?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#24355) Sztenly válasza developer007 (#24353) üzenetére


Sztenly
tag

Azért remélem egy év releváns tapasztalattal nem írod be h sajnos autót sem adnak.. ;]

(#24356) VágniValó válasza developer007 (#24353) üzenetére


VágniValó
addikt

BP-Szekesfehervar említés miatt azt hittem tudom melyik cégről beszélsz, de írtad hogy kis iroda ami kizárja azt a céget, amire gondoltam + a cafi amit irtal az szinten nem arra a cégre vonatkozik.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#24357) bandus válasza Pfiucska (#24354) üzenetére


bandus
veterán

mi a kérdés?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24358) #41635072 válasza Pfiucska (#24354) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ott most mindenki EXECUTIVE.
De minimum senior lead executive expert manager business partner.

(#24359) Jhonny06 válasza #41635072 (#24358) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha a vele járó fizetést is megadják, akkor no problem :D

(#24360) #41635072 válasza Jhonny06 (#24359) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hahahaha - nem :DDD

(#24361) Pfiucska válasza bandus (#24357) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Financial controlling (lead?) analystet keresnek, jovoheten lesz a telefonos kor utan egy online interju is. Berrel kapcsolatban semmit nem voltak hajlandoak mondani, igy en mondtam - erre nem reagaltak semmit (telefonon es irasban kellett megadni, ezutan jott a call az interviewra).

Ugy altalanossagok erdekelnenek, tulora jellemzo-e, milyenek a csapatok, fejlodesi lehetoseg, stb. Ekkora cegnel nem voltam még :B

9ho konyvelesi, 8ho controlling tapasztalatom van. (+ ~2 ev penzugyi gyakornok, ami jol hangzik de semmi kezzel foghatot nem adott)
Kozgaz bsc most lett meg, februartol msc. Angol - nemet kozep, utobbi itt lenyegtelen. Elobbi irasban rendben van, szoban elvagyok, ha itt tenyleg only english lesz akkor nehany honap alatt szerintem patent leszek :D

Egyebkent 700 br + cafi (ez ~45k) + bonuszt mondtam.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#24362) bandus válasza Pfiucska (#24361) üzenetére


bandus
veterán

alapvetoen az egyik legrosszabbul fizeto ssc, de egyebkent jo, bulis hely. ez a fizu korabban inkabb mar junior manager szint volt, de lehet osszekaptak magukat. a bonusz az a ceg eredmenyetol fugg, olyan egy havi penz kornyeken mozog. volt ra reszvenyesi kifizetesi rendszeruk, szoval a bonusz osszegebol csak az szjat kellett adozni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24363) #41635072 válasza Pfiucska (#24361) üzenetére


#41635072
törölt tag

9 plusz 8 ho tapasztalattal LEAD :F 700br-ért? Szerintem picit eltévedtél. :DDD

(#24364) Sempronius89 válasza #41635072 (#24363) üzenetére


Sempronius89
tag

Amiből 0 hónap nemzetközi multi. :U

Vagy nem tudom ott ahol már mindenki is executive a "lead" jelenti a juniort?

(#24365) Sztenly válasza Pfiucska (#24361) üzenetére


Sztenly
tag

Elképzelhető hogy a pozíciót sikerült beárazni, de akkor oda ez sovány előélet lesz.

Vagy mit szólsz ha a saját piaci értékedet áraznád? A junior körül keresd a bértáblákban. ~400-500 brutto max.

Jah a bonusz-al nem kalkulálnék egy olyan piacon ami most van számukra. :B

[ Szerkesztve ]

(#24366) tboy93 válasza Sztenly (#24365) üzenetére


tboy93
nagyúr

Annal mar most joval tobbet keres ;)

(#24367) Sztenly válasza tboy93 (#24366) üzenetére


Sztenly
tag

Akkor meg kell várni még belenő a kabátba.. :D

(#24368) Sempronius89 válasza Sztenly (#24365) üzenetére


Sempronius89
tag

Azért egy valódi kontrolling lead szerintem többet keres a D-nél, mint 700 kHuF abból kiindulva, hogy mennyit szeretnének kapni nálunk az onnan jövő interjúzók.

(#24369) Pfiucska válasza #41635072 (#24363) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

A pozicion nem szeretnek ugralni de az eddig beszeltek alapjan egy egyszeru controllert keresnek. Ok kerestek meg linkedinen (ahol kint van a szakmai multam) majd ok hivtak el interjura miutan beszelgettunk telefonon es megadtam a berigenyem :)

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#24370) Jhonny06 válasza Sztenly (#24365) üzenetére


Jhonny06
veterán

400-ért már senki nem vállal junior pozit kb. sehol és ezzel a cégek is tisztában vannak. Sokszor 0 km-es embereket vesznek fel 500 körül, szóval 9+8 hó tapasztalattal egyáltalán nem elrugaszkodott a 700k.

(#24371) Sztenly válasza Sempronius89 (#24368) üzenetére


Sztenly
tag

Ismerem a céget ismerősöktől.
A valódi kontrolling lead = team leader és a lead analyst az más tészta. Utóbbinál van ez a bérezés és kb 3+ év tapasztalattal. Előbbi meg br1 felett valahol és ugye más felelősségi kör.

A fenti állítást meg tudom erősíteni a junior managerek nem voltak agyonfizetve.

[ Szerkesztve ]

(#24372) Sztenly válasza Jhonny06 (#24370) üzenetére


Sztenly
tag

Ez az IT-ban lehet h így van.
De a pénzügyben is max csak a pesti jobb ssc-kben igaz ha tényleg toppon van valaki értelmes Msc meg szakmai gyakorlat után.

(#24373) #41635072 válasza Jhonny06 (#24370) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát nem tudom.
Igaz én mérnök vagyok az egyik legnagyobb multinál, de ilyen 7-800 br-kat 8 év után kapnak az emberek, ha ugrálnak akkor 3 év valid tapasztalat utan kb amiben a gyakornoksag nincs benne. (Nem programozas)

(#24374) #41635072 válasza Sztenly (#24372) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én azt látom, hogy üzleti/közgáz vonalon egyre jobb, egyértelműbb a karrierút, egyre jobb fizukkal.
Mérnökként meg csomó terület olyan, hogy minden cégnél tök mással foglalkoznak, az is már havonta elavul és tudásilag mindig rá lehet fogni valakire , hogy junior kb…. Ebből kifolyólag senki sem expert, mindenki a szaros bödönt kavarja mert nem tudja mi van, próbálja a lehetetlent megcsinálni. Mire magabiztosabb lesz valamiben, jön az újabb divatos tech, baszhatja. A fizuk is elég lemaradtak, szarok ha nem dev az ember, hanem bármi más..
A benne dolgozó emberek közt pedig egyre több a “nehéz eset”.

[ Szerkesztve ]

(#24375) mrhero


mrhero
tag

Aki ma 400-ert elmegy egy junior poziba 0 tapasztalat ide vagy oda, az meg is érdemli.. Nem IT, bármilyen random SSC munkáról beszélek.

(#24376) Jhonny06 válasza Sztenly (#24372) üzenetére


Jhonny06
veterán

2 barátom is van pénzügyi területen (könyvelés) és majdnem 2 év tapasztalattal ezek nem nagy összegek. Nem tudom a területek között mekkora különbség van. De ezt felejtsük már el, hogy "csak IT-ban lehet", mert nem. Mondjuk ő dolgozik is rendesen.

Egy sima exceltologatós irodai pozit nem írnak már ki sok helyen br. 450 alatt, mert senki nem jelentkezik rá.

[ Szerkesztve ]

(#24377) Vision válasza Sztenly (#24372) üzenetére


Vision
veterán

Jóbarátom raktárost nem talál BP-n nettó 300-ért. Aztán ez nem gyári meló, a nap nagy részében egy kanapén lehet dögleni, amikor jön vevő áruért, akkor kiadni neki.

(#24378) harylmu válasza Vision (#24377) üzenetére


harylmu
őstag

Szerintem most fogsz par privatot kapni. :))

(#24379) Apollo17hu válasza Vision (#24377) üzenetére


Apollo17hu
őstag

htomi a cimbid?:D

[ Szerkesztve ]

(#24380) Vision válasza Apollo17hu (#24379) üzenetére


Vision
veterán

Most ezen mi annyira hihetetlen? Ő maga mesélte (jó barátom már 15 éve), 2020-ban professionon hirdetett 2 pozit értékesítőre, raktárosra, és jött 150+ önéletrajz. 2021 nyarán meg kb. 5. Rohadt nagy a munkaerőhiány, még az ilyen fika munkákra is. Arról nem beszélve, hogy a jelentkezők nagy része használhatatlan.

Hja, ez KKV, a bérpapírodon nyilván nem bruttó 450-et látsz majd.

[ Szerkesztve ]

(#24381) dugo_ válasza Vision (#24380) üzenetére


dugo_
veterán

Hja, ez KKV, a bérpapírodon nyilván nem bruttó 450-et látsz majd.

Tehát akkor nem a munka fika, hanem a munkahely. De nyilván a munkaerőhiány az oka.

(#24382) Jhonny06 válasza dugo_ (#24381) üzenetére


Jhonny06
veterán

Naiv vagy, ha azt hiszed, hogy az emberek egy részét érdekli, hogy borítékba kapja :)

(#24383) Vision válasza dugo_ (#24381) üzenetére


Vision
veterán

Szerinted az ilyen munkát végzők bármelyikét ez érdekli? És igen, a munkaerőhiány az oka, mert eleve töredék jelentkezés jött, és semmi sem változott, csak eltelt 1 év.

(#24384) tboy93 válasza Vision (#24380) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aposom egy rohadt bolti eladot nem tud felvenni az ajandek uzletbe, pedig oda aztan sok elvaras nincs...

(#24385) Sztenly válasza Jhonny06 (#24376) üzenetére


Sztenly
tag

Ennyire nem hiszem h elírták volna a 21' es Hays salary guide-t h a te junior barátaid valójában az ott feltűntetett seniort kapják.. Egyedi esetek inkább, nem?

Nem is tartom életszerűnek nagy számban, mivel egy könyvelőt nem kihívás pótolni. Könyvelőnek egy kontrollert is felvehetsz ami visszafelé nem működik. Persze rá kell dobni a bérére de hányan végeznek ilyen szakirányokon és mennyire 'összetett' ma a könyvelés h szerinted ezt ilyen jól jutalmazzák?
A sokan meg tudják csinálni és nem bonyolult páros nem felfelé tolja a bért emlékeim szerint.

(#24386) weiss válasza Jhonny06 (#24382) üzenetére


weiss
addikt

Gyönyörű lesz, mikor ezeket az embereket az én pénzemből fogják megmenteni, mikor minimálnyugdíjat fognak kapni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24387) Jhonny06 válasza weiss (#24386) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szóval aki elvállal egy ilyen munkát, az biztos élete végéig ezt csinálja, ugye? Nem kell mindig végletekben gondolkodni.. néhány így eltöltött év nem egy nagy kaland.

A te nyugdíjad is más pénzéből lesz (de leginkább nem lesz), szóval nem értem a logikádat.

(#24388) Vision válasza weiss (#24386) üzenetére


Vision
veterán

Addigra már te is nyugdíjas leszel. :)

A nyugdíjrendszer fenntarthatatlanságába inkább ne is menjünk bele! Merthogy annak demográfiai oka van, nem pedig az, hogy néhányan zsebbe kapják a lóvét.

(#24389) weiss válasza Jhonny06 (#24387) üzenetére


weiss
addikt

Szóval aki elvállal egy ilyen munkát, az biztos élete végéig ezt csinálja, ugye?

Nem, de valahogy az az érzésem, hogy aki zsebbe kapós munkát dolgozik, az nem pár évig csinálja.

A te nyugdíjad is más pénzéből lesz (de leginkább nem lesz), szóval nem értem a logikádat.

Én fizetem a járulékot a teljes bruttómból.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24390) weiss válasza Vision (#24388) üzenetére


weiss
addikt

A nyugdíjrendszer fenntarthatatlanságába inkább ne is menjünk bele! Merthogy annak demográfiai oka van, nem pedig az, hogy néhányan zsebbe kapják a lóvét

Arról van szó, hogy ezek az emberek aztán a leghangosabbak, hogy milyen keveset kapnak.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24391) Vision válasza weiss (#24390) üzenetére


Vision
veterán

Ezt érzésre mondod, vagy konkrét tapasztalatod van? Csak mert szerintem nincs igazad. Aki zsebbe kapta a lóvét, az általában tisztában van az alacsony nyugdíj okával, és kussol. Mármint én csak ilyen embereket ismerek személyesen.

#24389weiss

Én fizetem a járulékot a teljes bruttómból.

Ez a jövőbeli nyugdíjkifizetések szempontjából irreleváns. Mármint forrás oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#24392) weiss válasza Vision (#24391) üzenetére


weiss
addikt

Érzésre, végtelen mennyiségű FB-os hozzászólás olvasása után.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24393) cech19960320 válasza Vision (#24391) üzenetére


cech19960320
tag

Hát a mi környékünkön én is azt látom, hogy azok a nyuggerek sírnak a legjobban az alacsony nyugdíj miatt akik mindig is "okosba" dolgoztak :D

[ Szerkesztve ]

(#24394) Vision válasza weiss (#24392) üzenetére


Vision
veterán

Figyelj, a FB kommentoldala mára tényleg a legsuttyóbbak olvasztótégelyévé vált. Eleve ennek a korosztálynak a nagy része nem is rendelkezik FB accounttal, szóval most lehet, hogy 1% hülye alapján mondasz véleményt.

(#24395) weiss válasza Vision (#24394) üzenetére


weiss
addikt

Teljesen lehetséges, de valahogy az az érzésem, hogy nem. Persze ezzel nem lehet vitatkozni, és nem is tudom alátámasztani.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24396) Vision válasza weiss (#24395) üzenetére


Vision
veterán

Annyi csak, hogy a féjsz nagyon eltorzítja a valóságról alkotott képet. Mindenkiét. Ott valóban annak a véleményét látod, aki kommentel, legyen az egy hülye, vagy fizetett troll. A valóságban pedig lehet, hogy a többség teljesen mást gondol.

(#24397) Madwe válasza weiss (#24386) üzenetére


Madwe
nagyúr

Inkább örülj neki, h a majdani jövőbeli fenntarthatatlan nyugdíjrendszerben te a tübbet befozetők közé tartozol majd, nem pedig a feketézők/szürkézők/minimált katával befizetők táborába. Legalább egy minimális esélyed lesz rá, h annyi állami nyugdíjt kapj, h a foxáras csikefarháton elélj egy darabon.

[ Szerkesztve ]

(#24398) D1Rect válasza Madwe (#24397) üzenetére


D1Rect
félisten

Én inkább választom azt, hogy a lehető legkevesebb pénzt adom az államnak és majd én megoldom.
Úgyhogy a gyerekek, eü pénztár, ételallergia kimaxolva, ha bármivel még lehet szja csökkenteni az érdekel.
Ugyanitt állami támogatást felveszek.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24399) szakika11


szakika11
csendes újonc

Sziasztok, fizuemelest hogyan kellene kerni? Igazabol meg sosem csinaltam es erdekelnenek tapasztalatok hogy ha vki kert hogyan csinalta, csak a kozvetlen felettesevel beszelt ilyenkor? (Java fejleszto vok) beszeljek az IT igazgatoval (is) vagy csak a fejlesztesi vezetommel? (Mindketto tudja hogy ki mennyit keres IT belul). 100% HO van jelenleg, csinaljak egy meetinget ra es ott mondjam el, vagy telon beszeljek az egyikkel? Illetve erdekelne hogy ilyen keresnel mennyire jellemzo IT- n belul hogy kap is az illeto emelest? Indoklasnak eleg sok mindent fel tudok hozni hogy milyen fejleszteseket vittem sikerre az utobbi idoben, ezzel nem lenne gond. Koszi a valaszokat/tapasztalatokat elore is :)

(#24400) VirsLee válasza szakika11 (#24399) üzenetére


VirsLee
őstag

Én a helyedben ott kezdeném, hogy felmérem a piaci értéked. Ennek függvényében tudsz menni tárgyalni és meghatározni, hogy mit is szeretnél elérni. Ne kerüld meg a közvetlen főnököd, kezd nála a dolgot. Mióta vagy ott? Mikor kaptál utoljára emelést? Milyen a fizud a piacihoz képest?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.