Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#24651) Tapsi válasza emvy (#24650) üzenetére


Tapsi
veterán

Csak erre reflektáltam: Igazabol sehogy, sok ertelme nincs ezeknek a titulusoknak.

Számodra nincs (nekem sem btw), de rengeteg embernek tényleg fontos.

(#24652) vg válasza emvy (#24650) üzenetére


vg
addikt

Minden valamire való cégnél van hierarchia, ha nincs, akkor mindenki azt csinál amit akar = káosz.

(#24653) gygabor88 válasza golfvariant (#24649) üzenetére


gygabor88
tag

Vagy vice president. :) Nem hiszem el, hogy emberek ezt képesek magukról beírni a CV-be, miközben 3 kérdésből kiderül, hogy lótifuti igavonó munkások egy tucatmultinál.

[ Szerkesztve ]

(#24654) Revolit válasza gygabor88 (#24653) üzenetére


Revolit
senior tag

Oh en VP egeszen mas miatt lennek a Morganbe - azert eleg vonzo csomag tartozik hozza ahogy hallottam.
Mondjuk felolem engem hivhatnanak below under associate nobody-nak is, ha megadjak a VP csomagot es fizut :P

Amugy ez olyan, mint Mensa-ba is van aki azert lep be, hogy beirhassa oneletrajzaba meg kerkedhessen vele... De szerencsere nem mindenki ilyen - pl. van akit csak a tarsasozas erdekel :DDD

szerk.: Nem dolgozom a Morgannel, de ha mennek, egy VP szintu juttatasi csomagert tennem

[ Szerkesztve ]

(#24655) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ha mar ugyis tema volt:

Javasoknak is hasonlo penzt kinal ez a ceg

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#24656) axioma válasza gygabor88 (#24653) üzenetére


axioma
veterán

En voltam papiron VP, de az a beosztas, nem a foglalkozas. Ehhez kepest a ceg megsem a QuantDev-et ami a munkaszerzodes szerinti hanem a VP-t igazolta vissza mikor a kov helyen hatterellenorzest tartottak es a foglalkozast kerdeztek... az az egy minor elteresem lett.
Mondjuk en sose irtam magamrol h vp vagyok, nevetseges is valahol [plane hogy mas tech cegnel 5 szinttel feljebb van egy ugyanilyen nevu pozi...], de vszinu abbol adodik h VP rangu emberrel penzugyi tanacsadas eseten szivesebben beszel az ugyfel, aztan rahuztak az IT reszlegre is ugyanazt a letrat.

(#24657) emvy válasza axioma (#24656) üzenetére


emvy
nagyúr

Bankos VP vagy tech ceges VP? (Tok mas, bankos VP az az elso 'officer' level, a tech ceges VP meg exec.)

while (!sleep) sheep++;

(#24658) axioma válasza emvy (#24657) üzenetére


axioma
veterán

Bankos ofc, ott a quant dev feladatkor emlitve, akar a fene vezeto lenni programozas helyett.

[ Szerkesztve ]

(#24659) kexksz válasza Oppenheimer (#24655) üzenetére


kexksz
addikt

Mi is keresunk ennyiert (vagy akar tobbert) ha valakit erdekel. :D

(#24660) D1Rect válasza emvy (#24650) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez nekem havi egy ezrest is megérne.
Amikor halál komoly arccal ezt bemondom a HR-esnek, hogy én évekig ezt csináltam.
Simán megérné azt a pénzt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24661) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Egyik haverom embedded developer. Overemployed, magyarorszagi cegenel keres netto 590-et, de kb semmi dolga nincs ott, senkit se erdekel hogy nem csinal szinte semmit tobb mint 1 eve. Van egy londoni startup ahol dolgozik meg, mivel volt kint erasmuson van letelepedesi engedelye, meg vett maganak shady postacimet, szoval be tudta hazudni hogy ott el. Ott most emeltek neki brutto 45k-rol 55k-ra a fizujan.
Magyar ceghez nem kell bemennie, esetleg csak ritkan, a londonihoz viszont be kell ha nincs covid, heti 3x, ezert oda-vissza repked hetente es airbnb-ket berel. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#24662) #41635072 válasza Oppenheimer (#24661) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nice :DDD
Beágyasok amúgy miért keresnek ennyivel kevesebbet mint kb barmilyen mas dev?

(#24663) emvy válasza Oppenheimer (#24661) üzenetére


emvy
nagyúr

Jopofa, de en nem csinalnam, szerintem szar elet (meg eleve: folyamatosan hazudni az egy szar elet).

while (!sleep) sheep++;

(#24664) Strezi válasza emvy (#24663) üzenetére


Strezi
őstag

+1, Mostani időkben hetente repkedni angliába elég szopás...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#24665) bandus válasza emvy (#24663) üzenetére


bandus
veterán

+1. és még azt sem lehet mondani, hogy óriásit szakít ezzel, vagy nagyon kiemelkedően keresne.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24666) Revolit válasza bandus (#24665) üzenetére


Revolit
senior tag

Foleg ha levonjuk az extra koltsegeket. Azert airbnb Londonban meg repjegy, es tenyleg a szabadido. Haaaat, izlesek es pofonok, nekem ez inkabb pofon :P

(#24667) Madwe válasza Oppenheimer (#24661) üzenetére


Madwe
nagyúr

Most attól függetlenül hogy ez jó e, megérős e (szerintem nem) kegális ez? A legtöbb munkaszerződés kizár kettős foglalkoztatottságot… hacsak nem külsős, de ilyen fizu mellett kétlem.

(#24668) CyberPunk666 válasza #41635072 (#24662) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Több oka is van, és összetettebb a kérdés, de pár ötlet/ok.

- a beágyazott termékek lényegesen nagyobb befektetést igényelnek és ezért főleg nagyobb cégek vannak a piacon. Sokkal tervezettebb, kisebb haszonkulcs. Fizikai termék van, így a vásárlókör is egész más. Gyártani is kell. Egészen más iparág.

- itthon ez különösen igaz az autoiparra, ami a legtöbb beágyas fejlesztőt szvja fel. Itt tényleg centekért verik magukat a földhöz.

- a legtöbb beágyas villamosmérnök és sokkal rosszabb fejlesztők, mint a dedikáltan fejlesztők. Nem eredendően, de ha valaki egységnyi képességekkel rendelkezik és egységnyi időt és energiát tesz bele, akkor ha csak "IT"-s, akkor jobban fogja azt vágni, mintha megosztja az elektronika, mérés, fizika és IT között az idejét. Tehát ez részben sima mérnöki munkakör. Azok kevésbé fizetnek. Ráadásul a villamosmérnöknél meg vagy beágyazik, vagy harmadát keresi. Sokaknak kvázi kényszerpálya (nem akar keveset keresni).

- jóval helyhezkötöttebb. Bár lehet remote, van is rá példa, de sokkal macerásabb. Korlátozza a betölthető szerepköröket. Nehéz "nyomkodni" távolról. Ha van rá infrastruktúra, hogy távolról nyomkodd azt fejleszteni kell meg irdatlan drága, csak mamutoknál van.

- C-ről nehezebb váltani bármire, mint bármi másról bármi másra. Tehát jóval kötöttebb vagy ebben is. Mert vissza kell lépned és nehéz bizalmat szerezned beágyasként. Egy javásat bárhol átvesznek js-re, pythonra, bigdatázni bármire, ha kicsit utánatanul és megvan a bizalom. Egy C fejlesztővel szemben szkeptikusak.

- A domain tudás és a betanulás nagyságrendileg nagyobb, mint más területeken. Jóval több a cégspecifikus és egyedi megoldás, mert egyedi rendszerre sokszor kerül egyedi fejlesztés. Itt nem fogsz két hét után termelni, még seniorként sem, ezért az előrejutáshoz több lojalitás kell, ami nem kedvez az emeléseknek.

Én nagyon sokat gondolkoztam azon, hogy amúgy sok tekintetben igazán komoly skilleket igénylő terület miért marad le és azt gondolom rájöttem. A nagy fizetés igazából annak a szabadságnak jár, hogy akár holnap már máshol dolgozol és a következő héten már (sokat) termelsz. Ez óriási alkupozíció azokon a területeken. A beágyas terület az többszörösen röghöz köt. Ha nem vagy ott elég sokáig akkor egyenesen mínuszos vagy a cégnek. Az elég sokáig pedig 3x-4x annyi, mint mondjuk egy webfejlesztőnél.

Ahogy már itt többször elhangzott a jó fizetéshez olyan technológiát kell tanulni, amit 1:1-ben át lehet vinni másik céghez (nem cégspecifikus) és abban kell mesternek lenni. A beágyazott az széles terület és nagyon sok tekintetben elkerülhetetlen a cégspecifikus tudás óriási aránya. Tökéletes antipattern ebből a szempontból.

Kb ennyi szerintem.

(#24669) OPiiPO válasza CyberPunk666 (#24668) üzenetére


OPiiPO
addikt

jó ki hsz volt, köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24670) Benny89


Benny89
csendes tag

Kor: 33
Munkakör: tervező gépészmérnök
Végzetség: BSc
Nyelvtudás: tárgyalóképes angol
Netto fizetés: 470e nettó; 25e cafeteria; 13. havi vagy van; vagy nincs. Túlóra ritka, de akkor fizetik.
Egyéb: 10 év tapasztalat
Hely: Budapest, nagyobbacska magyar vállalat speciális területen.

Kevésnek tűnik a pénz, próbáltam váltani, de ettől csak (sokkal) rosszabb fizetéseket ajánlottak.
Rugalmas munkaidő és 2 éve majdnem full HO havi max. 1-2 nap bejárással, de vidékre nem lehet költözni, mert véget fog érni ez a korszak hamarosan.

(#24671) #41635072 válasza Benny89 (#24670) üzenetére


#41635072
törölt tag

:(

(#24672) JoinR válasza Benny89 (#24670) üzenetére


JoinR
senior tag

Sajnos ezért nem dolgoztam soha gépészként :( és a nagy átlagban ez azért nem egy rossz fizu.
Azért a Boschnál adnak ennél többet, csak az se való mindenkinek.

(#24673) quailstorm válasza quailstorm (#24458) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kor: 25
Munkakör: Szoftverfejlesztő (C#, WPF)
Végzettség: mérnökinformatikus MSc
Nyelvtudás: angol B2, aktívan használt tárgyalóképes
Nettó fizetés: ~333k + 10k cafeteria
Munkatapasztalat: 2x7 hónap + gyakornokoskodás
Hely: Szeged, KKV

Maradtam végül, de elengedtem a beágyazottos vonalat és megtolom a Windows asztalit.

[ Szerkesztve ]

(#24674) szabop27 válasza Benny89 (#24670) üzenetére


szabop27
csendes tag

A magyar vállalat itt a kulcs. Multinál 5-6 év tapasztalattal rendelkező kollégákat ennél többért veszünk fel.

(#24675) D1Rect válasza quailstorm (#24673) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért nem inkább a java vonalat?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24676) quailstorm válasza D1Rect (#24675) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A cégünknél egyáltalán nincs Java. Vagy C# desktop, vagy C beágyazott. Korábban előfordult iOS programozás meg Linux (Qt framework). Közeljövőben pedig úgy néz ki lesz webezés, ami felváltja majd a WPF-et.
Nagyon keveset használtam eddig Javat, egyetemen is, különösebben nem szerettem meg. Ha valami újat akarnék tanulni az inkább a Node.js alapú backend lenne.
Unokatesóm belement abba, hogy Javazik úgy, hogy nem szereti, ha nem kapott volna nem várt mértékű fizetésemelést, már otthagyta volna.

Elvileg fél év múlva megkapom az eredeti projektemet, hozzá munkaerőt és egy köteg pénzt, hogy be is legyen fejezve, az is érdekel, mert akkor nem kuka az elmúlt 4,5 év.

(#24677) mobal válasza quailstorm (#24676) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Nagyon keveset használtam eddig Javat, egyetemen is, különösebben nem szerettem meg."

Tehát nem ismered és úgy ítéled el. A windows desktop halott. Electron + api.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#24678) Marky18 válasza quailstorm (#24676) üzenetére


Marky18
aktív tag

Pedig a Java es a C# kozott alig van komoly kulonbseg. Ha nem hasznalod a C#7 ota bekerult featureket, akkor szinte eszre se veszed.
Ha nem egy Java 8-on leragadt legacy kotvanyt kell toldozni, akkor meglepoen kenyelmes feature setet kapsz es normalisan lehet haladni.

Persze KKV-nal nem tudom mennyire relevans ez, olvasva a remtorteneteket masoktol a kalozkodott szoftverekrol… :))

(#24679) HoTDoG válasza Benny89 (#24670) üzenetére


HoTDoG
tag

Köszi, hogy megosztottad.
Ne érts félre, de szerintem 33 évesen Budapesten, ilyen végzettséggel, nyelvtudással ez méltatlan. Nem ismerem a családi helyzetedet, de ilyen esetben ha jön egy gyerek, feleség kiesik a munkából, hát... Eléggé nadrágszíjösszehúzós a sztori.

(#24680) quailstorm válasza mobal (#24677) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért egy ízlésesen megcsinált WPF alkalmazás, ami ügyfél oldalon pluginozható, kommunikációs és funkcionális modulokkal, annyira nem rossz dolog.
Ahogy beszéltem a főnökkel, a következő cuccokat meg már webes multiplatformra kell csinálni.

Modern Javat tényleg nem használtam, én még a Swinget tanultam.

Német iparban durva dolgok mennek, ahhoz képest a WPF MVVM az űrtechnika.
Olyanokat láttam eddig, hogy:
- LUA + wxLUA wxWidgets
- WinForms
- .NET2.0 Visual Basic
- Localhostolt Apache TomCat + nem reszponzív atomgagyi webapp
- Valami WinForms alapú FDT-s mocsok

És ez nem valami 100 éves dolog. Ha most bemész a boltba és veszel valami IFM-et vagy TURCK-ot, akkor ilyeneket kapsz hozzá. Ehhez képest egy Metrosított WPF tényleg űrtechnika. De ahogy nézem, hamarosan váltani kell reszponzív webre, mert a Windowshoz kötöttség is kezd gond lenni.

#24678 Marky18: Jelenleg .NET4.5-4.7 amin a WPF projektek vannak. Meg van .NET Core is, de .NET5 és újabb dolgok még nincsenek.
Legtöbb cucc free és/vagy Open Source, amivel dolgozunk, MCU IDE ami licenszelős pl.

Java 8 kotványt biztos nem kellene itt toldozni, mert semennyi Java kód nincs a repókban :DDD
Én meg egyelőre nem máshol vagyok.
Azt látom, hogy juniorként a Java a legmagasabb pénz most. Én most azt választottam, hogy abban fejődök, amiben eddig is dolgoztam, ahelyett hogy kiugrok és újrakezdek. Aztán 1 év múlva majd kiderül mennyire döntöttem jól, de akkor már máshova tuti nem Junior Mr. Kezdőként kell menni. Ha tartja a növekedési ütemet a cég, akkor nem lesz akadálya egy reszponzív webes átállásnak sem.

(#24681) Drizzt válasza quailstorm (#24680) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Amióta próbálom figyelni a programozó fizetéseket, a Java mindig a legjobban fizető volt általánosságban, nagyon rövid időszakokra letaszítva más-más nyelvek által.

I am having fun staying poor.

(#24682) mobal válasza quailstorm (#24680) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

WPF-nek csak az a baja, hogy windowson fut. Mit célszerűbb szerinted fejleszteni? Egy elosztott web appot amit böngészőn keresztül futtatsz (és a manager slozin is tudja használni) vagy egy vastag klienst aminek előbb utóbb úgyis szüksége lesz egy webes felületre. Érvelhetünk itt mindegyik mellet de ez a világ jelenleg. Csinálsz egy apit és azt használja az ios, az android, a webes alkalmazás az akármi.

Fogod a webes alkalmazásod bewrappeled electonnal, kevesebb erőforrást nem fog fogyasztani cserébe fut mindenen is.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#24683) Alexios válasza mobal (#24682) üzenetére


Alexios
veterán

Oké, de ha ez van a cégénél akkor mit csináljon? :D Gondolom nem ő a döntéshozó, lehet már létezik az alkalmazás, stb.

Amúgy szerintem ha az ember benne van a WPF-ben simán át lehet térni másra is, nekem úgy hozta az élet hogy az elmúlt 2 évben főleg azt kellett fejleszteni, aztán mikor váltottam senkit sem nagyon érdekelt, képben voltam a .net-el és c#-al, szerintem egész jó fizut is adtak, most meg már inkább felhős dolgokkal kell foglalkozni.

(#24684) CyberPunk666 válasza Drizzt (#24681) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A szabadság szerintem az egyik legfőbb árazó hosszútávon. A hiány rövidtávon (devops) áraz, de long term az, hogy bárhova mehetsz és minden újat is abból/arra építenek, az elképesztő szabadságot ad.
Ez van beárazva.

(#24685) quailstorm válasza mobal (#24682) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nyilván régi mentalitással készülnek ezek a Windowsos toolok. Az elmúlt 2 évben az volt a fő fejlődés, hogy legyen UX, normálisan nézzen ki, normálisan méreteződjön át. Attól, hogy iparban használt, még ne úgy nézzen ki, mint amit középiskolás Pisitke összedobált unalmában.
A következő két évben meg már szerintem az lesz, amit írsz, több új nagy project nem hiszem hogy indul még WPF-en.
Csak webhez itt nincs know-how, ahhoz venni kell fel embert.

Egyébként a WPF, MVVM alkalmazásfejlesztés .NET 4.5+-on annyira nem mérhetetlenül elavult szemlélet, hogy arról ne lehessen váltani valami modernebbre viszonylag gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#24686) Marky18 válasza quailstorm (#24680) üzenetére


Marky18
aktív tag

Nemet ipar, WinForms.... csak nem evosoft? :DD Utoljara ott lattam olyat, hogy 2017-ben az 1998-ban fejlesztett GUI-ba akartak beleeroszakolni valami modernebbet.

(#24687) tboy93 válasza mobal (#24677) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha c# akkor .net core az amivel most érdemes foglalkozni.

(#24688) mobal válasza CyberPunk666 (#24684) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Itt a mentalitásban láttam csak a "problémát" (nem egyetértést). A kolléga még viszonylag friss a piacon majd szertinem belátja, vagy jön valami új trend és affelé fog nyitni. Nyilván azzal főz amivel tud, de ha erősen bekorlátozza magát egy stack-re akkor sok lehetőséget eldob magától.

De ahogy más is írta cí sarpról váltani jávára nem egy nagy cucc, cserébe egy másik világ nyílik ki.

Én 8 év java után most pythonozom és nem látom kárát.

tboy93: ami nem wpf. és egy kor kényszer szülöttje szerintem (ez nyilván nem degradálja magát a keretrendszert, csak furcsa váltás után jött ez az eszköz a microsofttól). :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#24689) quailstorm válasza Marky18 (#24686) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Evosoft már elég régóta WPF-et használ. Amúgy nem, nem Evo, bár használok Evo terméket és szoktam szidni is :DDD
Olyan gépigénye van, mint egy viszonylag friss videojátéknak, pedig grafika az nincs benne.

(#24690) harylmu válasza mobal (#24688) üzenetére


harylmu
őstag

"Én 8 év java után most pythonozom és nem látom kárát."

Majd fogod. ;] Hasonló cipőben voltam. Könnyen el lehet butulni Python-ban.

[ Szerkesztve ]

(#24691) #41635072 válasza harylmu (#24690) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mi a baj a pythonnal azon kívül hogy teljesen másra használják? :D
Egyébként durva. Emlékszem 2016 környékén kezdett az álláspiacra betörögetni a python, akkor nekem úgy tűnt, hogy ez csak ilyen játszós nyelv, egy belépő a programozás világába azoknak akiket nagyon érdekel. Most 2022-ben meg milliószámra van pythonos pozi...

[ Szerkesztve ]

(#24692) kexksz válasza quailstorm (#24685) üzenetére


kexksz
addikt

A WPF es az MVVM szemlelet kifejezetten kiraly, csak sajnos elment valami teljesen elcseszett iranyba a frontend vilag, es nem az szamit mi a jo, hanem hogy minek van a legnagyobb momentuma

(#24693) harylmu válasza #41635072 (#24691) üzenetére


harylmu
őstag

Na jó, rant on, először és utoljára. :D
Machine learning-re, matekos dolgokra, prototípizálásra, lightweight CLI-kre stb tökéletes.

Webre szerintem max kis projektekre és alacsony load-ra jó. A Django, Flask meg többi web framework-kel csak az elején tűnik jó bulinak dolgozni, pár hónap után egy rémálommá válik. Még ha vannak is tesztjeid, nem tudhatod 100%ra hogy valamit nem csesztél-e el, sokszor az IDE jószívűségén múlik, hogy egy syntax/rossz import problémát jelez, vagy épp hogy az adott Python minor verzió támogatja-e, amit csináltál. CI pipeline-ban mocsok oda kell figyelni, hogy elkapja a (legegyszerűbb) problémákat és nem mindig sikerül. A package system egy rémálom, a Poetry próbál rajta javítani, de ott is mindig egy adott verzióra kellett pin-elni, mert totál instabil a cucc. A csúcsom, hogy ~30 percbe telt a lock file-t kigenerálnia egy nagyobb projekten :).
Típustalansággal (szépen megfogalmazva) dolgozni egy gigaprojekten nekem egy rémálom volt és remélem soha többé nem kell. A FastAPI valamennyit javít ezen, de még mindig nem az igazi. Normális dependency injection ott sincs, fabrikáltunk valamit mellé. Pythonban async is olyan, amilyen, túl sokat nem ér.

A Python egyszálú. Az előző cégem szerintem hosszú távon millió dollárokat spórolt volna, ha a backend-ből nem irdatlan (100tól-800ig autoskálázva) számú container instance-t kell futtatni, hogy alig pár concurrent request-et kiszolgáljon (~40-120). (Sima CRUD app.) És Uvicorn-nal hostolva sem lett a skálázhatóság csimborasszója.
Go/.NET Core/Java ezeket pár instance-ből megoldja izzadságmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#24694) #41635072 válasza harylmu (#24693) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jó így már értem, valóban nem erre való.
De a pozik többsége infra / cloud / teszt / network automatizalas ha pythonrol van szo

(#24695) emvy válasza harylmu (#24693) üzenetére


emvy
nagyúr

En sem hasznalnek szivesen Pythont oriasi projektekre, viszont

- Instagram
- Dropbox
- Pinterest

.. ezek peldaul Python backenddel mennek

while (!sleep) sheep++;

(#24696) harylmu válasza emvy (#24695) üzenetére


harylmu
őstag

Ezek a cég mind próbálnak is rá heggeszteni dolgokat, hogy kevésbé legyen rémálom. :)
Pl. Instagram strict modules + type checker, Dropbox-nak dolgozott Guido, ott is volt randevújuk a type-checkinggel stb.

Nem tudom felfogni ezeknek, meg a Facebook-nak (PHP->Hack) miért éri ez meg. Gondolom túl nagyra nőtt a kódbázis ahhoz, hogy legyen értelme elkezdeni újraírni.

[ Szerkesztve ]

(#24697) harylmu válasza harylmu (#24696) üzenetére


harylmu
őstag

Szerkesztési időből kifutottam. Még annyit, hogy ellenpélda a Twitter, aki időben rájött, hogy a Ruby kevés lesz nekik.

[ Szerkesztve ]

(#24698) emvy válasza harylmu (#24697) üzenetére


emvy
nagyúr

Github eleg jol megy Ruby-n.

while (!sleep) sheep++;

(#24699) gygabor88 válasza emvy (#24698) üzenetére


gygabor88
tag

Külön ruby architecture teamet tartanak fent ehhez a mutatványhoz.
Pythont mi is megbántuk többszörösen. Prezi is migrálta a backendjét róla, ahogy olvastam.

(#24700) maate_toth


maate_toth
csendes tag

Kor: 32
Munkakör: Low-code alkalmazás és automatizálás "fejlesztő" (szerintem a készítő jobb szó)
Végzettség: Kereskedelem-marketing ( / plusz a pozícióhoz majdnem az összes certification)
Nyelvtudás: angol C1, aktív
Nettó fizetés: 800e + havi kb. 20e cafeteria + 5e home office támogatás
Munkatapasztalat: 10 év (többféle terület)
Hely: Budapest, külföldi multi (de teljes távmunkában)
Egyéb: 1 éves munkavállalói szerződés (volt)

Tegnap fejeztem be ott, jövő héten kezdek alvállalkozóként egy belga cégnél, szintén teljesen távmunkában.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.