Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#24701) #41635072 válasza maate_toth (#24700) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mi számít "low-code"-nak? Assembly? :D

(#24702) emvy válasza gygabor88 (#24699) üzenetére


emvy
nagyúr

> Külön ruby architecture teamet tartanak fent ehhez a mutatványhoz.

GH meretu projektnel ez szerintem normalis.

while (!sleep) sheep++;

(#24703) maate_toth válasza #41635072 (#24701) üzenetére


maate_toth
csendes tag

Amit én használok az a Microsoft Power Apps, Power Automate (cloud és desktop) és Power Virtual Agents. :)
Power Appsra azt szoktam mondani, hogy a PowerPoint és az Excel találkozása, a low-code és no-code limitációival és előnyeivel.

(#24704) #41635072 válasza maate_toth (#24703) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szégyellem ,de erről még nem is hallottam.
Hol találtad a munkákat, hol szedted fel ezekhez a skilleket?

[ Szerkesztve ]

(#24705) maate_toth válasza #41635072 (#24704) üzenetére


maate_toth
csendes tag

Megj: Bocsi, hosszú lett. :D
A cégek viszonylag lassan kezdték használni, 2016-ban ment public previewba a Power Apps, de a covid alatt lett elég nagy az érdeklődés, és a Gartner reportokon is elég magasan lettek pozícionálva néhány felvásárlás és a folyamatos fejlesztés miatt.

Egyre több a munka itthon is (nem óriási mennyiség, de korábbi 0-hoz képest több). Külföldön, főleg US, UK, Ausztrália, NZ területeken lasszóval vadásszák az embereket.
Vannak, akik .NET, React, Typescript fejlesztőket keresnek, mert lehet "pro-code" módon is komponenseket fejleszteni hozzá, de én nem ezen a területén vagyok. :)

A recruiter cégek is viszonylag lassan reagálnak erre a low-code / no-code témára.
Főleg LinkedInen nézek: álláshirdetések, networking (két ajánlatot is networkingen keresztül kaptam, és az egyiket fogadtam el a következő állásra), Dynamicsra vagy Power Platformra specializálódott fejvadászok / Microsoft recruiter cégek.
Csak távmunkát kerestem, jelenleg abból 540 db van világszinten, nem távmunka pedig 10e+ a világon. Mostanában itthon a Richter, Telekom, Aldi, Velux keresett embert.

Hogyan tanultam:
Először csak felfedeztem a céges accounton (2017-ben), majd '18-ban csináltam vele egy alkalmazást, amit 500-an használtak a cégen belül, '19-ben elmentem a Microsoft UK-hez egy tréningre és egy konferenciára Amszterdamba, és a meglévő munkám mellett (jó, dedikálhattam 10-20%-ot az időmből) "citizen developerként" / "civil fejlesztőként" (tehát nem az IT részeként, pénzügyi területen dolgozva) csináltam jó pár alkalmazást és automatizálást.
Ebben volt több hét alatt elkészülő, de olyan is, amit 10 perc alatt raktam össze a HR-nek, több órás manuális munkát spórolva nekik. 2021. februárban váltottam teljes állásra, egy másik cégnél, addig semmi képesítésem nem volt, úgyhogy elkezdtem jobban beleásni magam, megcsináltam jó pár képesítést, főleg Microsoft Learnön (ingyenesen) tanulva, és sokat gyakorolva. Ja igen, az Excel függvényeihez nagyon hasonlít a Power Fx (ez a Power Apps függvény nyelve), így egy erős Excel alappal le tud rövidülni a tanulási idő.

Hogy tanulnék, ha most kezdeném: ingyenes Virtual Training Days (PL-900 - Fundamentals vizsgalehetőséget ad ingyen), Microsoft Learn, YouTube, blogok, gyakorlás, Power Users közösségek.

(#24706) #41635072 válasza maate_toth (#24705) üzenetére


#41635072
törölt tag

Wow, köszönöm szépen a részletes leírást, kifejezetten kíváncsivá tett a dolog!
Én még 2015-ben szórakoztam az akkori cégemnél Sharepoint "fejlesztéssel" - összeklikkeléssel. Tökre szerettem, de azért egy idő után éreztem a no-code limitációit. Akkori kollégáim ezt gáz dolognak tartották, és szivattak vele (ez csak egy mellék taskom volt), de elég sokan használták azokat a page-eket akkoriban, meg szerintem még most is...
Akkoriban nem láttam benne potenciált, na meg a folyamatos vérszívás miatt fel is mondtam és elmentem "igazi mérnöknek", de őszintén érdekel ez a világ. Főleg hogy mosmtár úgy tűnik van ebben komolyabb lehetőség. Este utánanézek, köszi! :)

(#24707) D1Rect válasza #41635072 (#24706) üzenetére


D1Rect
félisten

Én csináltam egy ~20 órás céges tréninget belőle.
Szerintem óriási potenciál lesz ebben a jövőben, mert rengeteg olyan "program"-ra van szükség ami összekattintható benne pillanatok alatt, de arra meg nincs budget, hogy bárki lefejlessze.
Hihetetlen költséghatékony eszköz lehet a limitációin belül.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24708) sutszi


sutszi
veterán

Ha nem vesszük figyelembe az anyagi elvárásokat, akkor milyen tényezők számítanak egy-egy hirdetésnél ami alapján ti azt mondjátok, hogy "Na, ez szimpatikus céget tükröz!"

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24709) bandus válasza sutszi (#24708) üzenetére


bandus
veterán

ezeket beszéljétek már meg máshol. ez továbbra is a jövedelem topik, de szinte csak off megy már lassan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24710) #41635072 válasza bandus (#24709) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az, hogy a jövedelem a topik címe, nem azt jelenti, hogy csak listaszerűen jövedelmeket lehet ide beÍrni. Tök felesleges mindig interruptolni egy-egy kialakult beszélgetést, ami egyébként többnyire mindig szorosan kapcsolódik az alaptémához. Ha nem érdekel, lapozz. De nem értem miért ne alakulhatnának már ki emberi természetű diskurzusok. :D
Teljesen közösségromboló lelőni ezeket. Tessék már kicsit minimálisan alkalmazkodni.
Ha 1-2 embert zavar valami, a többséget meg adott esetben érdekli egy-egy témába vágó kitérő, akkor nehogy már miattuk legyen mindig elvágva. Komolyan olyan nehéz skippelni pár kommentet? Baráti beszélgetéseknél is közbeszóltok egy társaságban, hogy hagyjátok abba, mert Téged ez épp nem érdekel?

[ Szerkesztve ]

(#24711) kovsol válasza bandus (#24709) üzenetére


kovsol
titán

Jaja, erre van dedikált topic is.
Álláskeresés, interjú, önéletrajz

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24712) freaghill válasza kovsol (#24711) üzenetére


freaghill
őstag

+1

(#24713) dkaro válasza bandus (#24709) üzenetére


dkaro
őstag

+1

(#24714) bandus válasza #41635072 (#24710) üzenetére


bandus
veterán

sorry, de ez nem baráti beszélgetés, hanem egy fórum, ahol az átláthatóság kedvéért megvannak a különböző topikok. ez a jövedelem topik, nem a munkakeresés és állásinterjú topik, amit linkeltek is lejjebb. nem ma kezdted te sem a ph-t, ne kelljen már elmagyarázni, hogy mennyire nem illik ide egy oldalakon keresztül tök másról szóló thread.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24715) #41635072 válasza bandus (#24714) üzenetére


#41635072
törölt tag

Munkakeresésről, állásinterjúrúl nem sok szó volt.
Egy fórum a párbeszéd kialakulására szolgál, nem egy adatbázis.
De akkor tessék itt a megoldási javaslatom: hozzunk létre egy editálható sheetet, ahova mindenki fel tudja tölteni az adatait és akit CSAK ez érdekel az megnézi abban.
Egy fórumnak nem az a helyes működési modellje, hogy valaki beír egy témában (jövedelem), akkor akit pár hsz erejéig érdekel a dolog, szintén a témánál maradva, átrángatja egy másik topikba. Ez nem fenntartható.

[ Szerkesztve ]

(#24716) bandus válasza #41635072 (#24715) üzenetére


bandus
veterán

"milyen tényezők számítanak egy-egy hirdetésnél ami alapján ti azt mondjátok, hogy "Na, ez szimpatikus céget tükröz!" ez amúgy mi, ha nem munkakeresés? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24717) Tapsi


Tapsi
veterán

Na, akkor legyen jövedelem téma: ha esetleg valaki kontraktor, akkor tapasztalt az utóbbi időben emelkedést a megbízási díjakban?

(#24718) JoinR válasza Tapsi (#24717) üzenetére


JoinR
senior tag

Simán, bár viszonylag alacsony bázisról indultam (Hays 2021 minimum felett valamivel), de a +35% is megoldható volt.

(#24719) CyberPunk666 válasza Tapsi (#24717) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem úgy kontraktor, hanem én végülis alkalmazott vagyok és a cég rak ki kontraktorként, de végülis a rendszer az.

Én elvileg fix bérben vagyok, nincsen prémium nagyon meg ilyenek, cserébe egész jó az alap, a területhez képest.
(ahova bedolgozom külsősként ott át akartak venni, de sajnos kiderült, hogy az itteni főnököm főnöke keres annyit, mint én most, szóval még azt sem tudják megadni, amit most keresek (csávó arca mikor 15 éve ott van, 40 ember alatta és kibukott belőle, hogy Ő nem keres annyit, mint amit kérek...)).

Ennek ellenére volt prémium decemberben, és belengették, hogy lesz még bónusz tavasszal. Kaptam emelést tavaly nyár végén (~10%), és azt mondták, hogy tavasszal megint kapok (mindenki).
Konkrétum még nincsen, de elvileg már kidolgozás alatt van és áprilisig megtörténik.

Gyanítom, hogy a háttérben durván mennek fel az árak. Korábban (2020) tudtam, hogy mennyiért rakott ki a cég és abból már a mostani béremet ki sem tudná fizetni. Most meg éven belül másodszor fog emelni.

[ Szerkesztve ]

(#24720) KaszinoTulaj


KaszinoTulaj
újonc

Kor: 24
Munkakör: Android alkalmazásfejlesztő
Végzettség: programtervező informatikus BSc
Nyelvtudás: angol középfok
Nettó fizetés: 370k
Munkatapasztalat: 2 év 5 hónap
Hely: Szeged

Kérdésem az lenne hozzátok, hogy nagy valószínűséggel nyár vége fele fogok felköltözni Budapestre és munkahelyet is szeretnék váltani. Szerintetek Android + cross-platform alkalmazásfejlesztéssel mekkora nettó bérre számíthatok Pesten Szegedhez képest?

(#24721) liver bird


liver bird
friss újonc

Kor: 36
Munkakör: Lead frontend fejlesztő (angular, react, pár év Java)
Végzettség: mérnök informatikus osztatlan
Nyelvtudás: angol középfok
Fizetés: bruttó 1760k, nettó 30k cafi, 1-1.5 havi bónusz, kb 4% önkéntes nyugdíjpénztár
Munkatapasztalat: 10 év
Hely: Bp, amcsi pénzügyi multi

Egy picike ui csapatot vezetek.

[ Szerkesztve ]

(#24722) harylmu válasza KaszinoTulaj (#24720) üzenetére


harylmu
őstag

Hays medior közepe-teteje mondjuk. Asszem 800-900k körül van.

[ Szerkesztve ]

(#24723) Pfiucska válasza harylmu (#24722) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nettot kerdezett :DDD de sztem a brutto 900 azert huzos..

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#24724) bandus


bandus
veterán

egy barátomon keresztül találtak meg egy pozival, ami kb. 50k EUR fizetés, 10-12k EUR bónusz, + autó. de cserébe egy one man show lenne felhúzni magyarországon az operációt, ha van biznisz, felvenni embereket, stb. stb. ez olyan 20-30%-kal több, mint a mostani fizum, de nekem annyira nem dobogtatja meg a szívem.

én személy szerint ódzkodok a kis cégektől és nagyobb bizadalmam van a multikban. ez pedig bárhova kifuthat, meggondolhatják magukat a hazai stratégiát illetően, az is lehet, hogy én nem vagyok erre alkalmas. így ennyi plusz pénzért nem vállalnám, ha megfejelnék még 10-15 ezer EUR-ral, akkor talán. de hasonló pozíciókban ennél komolyabb packaget is láttam már. ti mit gondoltok, kinek mennyire vonzó egy ilyen lehetőség és a saját területén mekkora felárral vállalná a kockázatot, hogy esetleg befuccsol az egész?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24725) emvy válasza bandus (#24724) üzenetére


emvy
nagyúr

Biztos bevallalnam, óriási buli felépíteni valamit. Ha sikerül, akkor onnantól szuper referenciad van, ha meg nem, akkor meg éltél egy kicsit :) De persze ez tokre személyes preferencia kérdése. Én nulla felár mellett is vállalnám, de nyilván nem ez a nyugodt élet kulcsa.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#24726) Revolit válasza bandus (#24724) üzenetére


Revolit
senior tag

A fizu ehhez képest tényleg nem tűnik soknak, de én is vállalnám. Már baromira uncsi mindig ugyanazt a szart lapátolni minden munkahelyen :P

(#24727) D1Rect válasza bandus (#24724) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor mond meg, hogy 70k€, ha lehet határozott idejű szerződéssel!

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24728) bandus válasza D1Rect (#24727) üzenetére


bandus
veterán

persze, egy korrel meg nyilvan visszamegyek, en inkabb ilyen 80k korul ereznem ezt komfortosnak, de valoszinuleg rabolintanek a 70-re is :) Koszi

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24729) HoTDoG válasza Tapsi (#24717) üzenetére


HoTDoG
tag

Inkább egyre több külföldi megkeresést, remote felállásban, 350-450 EUR körüli napidíjakkal, 1év +possible extension projektekre. Ilyen díjakat itthoni cégnél kb lehetetlen elérni és lehet még be is kell járni :).

[ Szerkesztve ]

(#24730) Oppenheimer válasza HoTDoG (#24729) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ezek a mindennapi munkavégzés tekintetében miben mások mint a egy sima remote alkalmazotti munkavégzés?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#24731) HoTDoG válasza Oppenheimer (#24730) üzenetére


HoTDoG
tag

Mindennapi munkavégzés tekintetében talán annyiban, hogy lehet saját eszközről kell dolgoznod. De valahol laptopot is biztosítanak.

(#24732) Oppenheimer válasza HoTDoG (#24731) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Akkor nem minden esetben igaz, hogy hataridoket kell adni es lehet megszakadsz a munkaban, ahogy korabban irtak itt. Gondolom ugyan ugy egy csapat tagjakent fejlesztesz - ha fejlesztoi munkarol van szo.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#24733) HoTDoG válasza Oppenheimer (#24732) üzenetére


HoTDoG
tag

Nem tudok ilyesmiről. Ez már ugyanaz a felállás, mint az itthoni külsős munkaerő a legtöbb telco / pénzintézetnél. Vagyis "olcsóbb" / kevésbé fájdalmas a cég pénzügyi kimutatás szempontjából külsős munkaerőt felvenni, mint belső headcountot növelni, és ez már határokon is átnyúlik, köszönhetően a munkaerőhiánynak és a COVID által felgyorsított remote munkavégzés terjedésének.
Egyébként nem fejlesztői, hanem BA - PM vonal. Fejlesztői oldalon sokkal több ilyen lehetőség van.
Amire Te gondolsz az egy nagyon specifikus projekt, és az arra felkért szakértői cég / fejlesztő bevonása során lehet és jóval magasabb napidíjakkal - legalábbis az alapján amit láttam, hallottam.

(#24734) denko


denko
senior tag

Sziasztok,
Létezik valami Austria salary guide valahol esetleg?
Haysnél nincsen azt tudom, az is tudom hogy ott kb szakmánként vannak nyílt sávak, de hol tudom őket megnézni hogy összevessem itteni fizukkal?

(#24735) Oppenheimer válasza HoTDoG (#24733) üzenetére


Oppenheimer
veterán

450 eurós napidíjért megérné simán ez az életforma a bruttó 1.7-es fizumhoz képest is. Ha hasraütés szerűen 1/3-adát levonom adónak, akkor is marad 2 millió nettó. 1 hónap nem-dolgozással számolva is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#24736) DanielLong válasza denko (#24734) üzenetére


DanielLong
senior tag

Kollektivvertrag lesz az, amire gondolsz. Pl ez az elektronikai iparhoz tartozó pdf, 33. oldalon látsz egy táblát. Az álláshirdetésben meg szokták adni, hogy minimum pl. E szintet fizetnek, akkor az alapján be tudod lőni a dolgot. Viszont ettől felfelé simán mehetnek még, nálam is anno bőven 20%-kal többet adtak, mint a minimum volt a kiírás szerint.

(#24737) harylmu válasza Oppenheimer (#24730) üzenetére


harylmu
őstag

December 1 óta tolom így. Holland cégnek dolgozom. Nekem semmi különbség nincs a napi munkában. Ahogy HoTDoG is mondta, saját eszközről kell viszont dolgozni. (Nekem pl nem volt, szóval vennem kellett. Kft-mmel le tudtam költségelni.) Amit szeretek:

- bármikor felmondhatok, nincs felmondási idő. (persze ki is rúghatnak, bár ez fejlesztőként nem különösebb probléma ugye. illetve sima munkavállalóként is bármikor kirúghatnak mondjuk. :))
- kifizetik a túlórát. nekem órabérem van, nem napidíjam. előfordult, hogy volt kedvem hétvégén tech debt-el szöszölgetni, könyörtelenül kiszámláztam. a munkáltatómat nem zavarja, simán approve-olták.
- dolgozhatok egyszerre több cégnek is. viszonylag "könnyű" munkám lett, és lehet hogy pár hónap múlva még valami part-time melót berakok mellé.

Amit tökre élvezek, hogyha több pénzt szeretnék keresni, akkor többet dolgozom. Ugye hagyományos munkavállalóként van egy stabil havi béred és ennyi. Így ha lelkiismeret furdalásom van valami hülye költésem miatt (mittomén veszek drága ruhát/mobilt), akkor pl neki ülhetek néha még pár plussz órát lehúzni a laptop előtt és ketyeg a money. :) Pl most januárban megtoltam eléggé, mert olyan kedvem volt, és 200 órát melóztam (kb ~3millió forintot utaltak).

Az adózás úgy működik, hogy kft-m van és minimálbéren vagyok. Az 192k bruttó, amiből 126 a nettóm. A maradékot pedig év elején lehet kivenni osztalékként, amire 30.5% az adó (szocho 15.5% és szja 15%). Pl 85k EUR (30 millió Ft) fizetésnél 12*192k a bérem az 2.3 millió. Marad 27.7 millió a cégben. Ezt osztalékkal kiveszem majd jövőre, amiből nekem megmarad a 70%-a (19 millió nettó). Havi költség a könyvelő mondjuk ~20k körül. (Nekem van egy rokonom szerencsére, szóval fele annyi.)
A kft azért jobb nagy összegeknél mint a KATA, mert jobban "skálázható" felfelé. Innen csak felfelé megy a fizetésem (ideális esetben persze :D ). És ahogyan növekszik, a 30.5% adó az mindig ennyi marad. Katánál a 40% "bünti" pedig ugye több, mint a 30.5%. Egyetlen gondom, hogy nem tudom sajnos így évközben befektetni a pénzemet, pedig pont most zuhant be a crypto piac és ideje lenne DCA-zni. :(

A nettóm kb másfélszerese, mint ami előtte a bruttóm volt.

Érdekesség, hogy a cég ahol dolgozom, pl engineering director-ok is vannak contractor-i megoldással. Azon gondolkoztam, hogyha magas szintre eljut az ember és okosan költekezik, kb beleférhet 2-3 évente lakást venni.

[ Szerkesztve ]

(#24738) JoinR válasza harylmu (#24737) üzenetére


JoinR
senior tag

Ugye a minimálbér idén 200k. Viszont már csak 13% a szochó, és a maximum adóalap 4.8M (minimálbér 24x-ese).
Szóval ha minimálbér járulékaival befizetsz 312k szochót 1 évben, akkor az osztalékfizetésnél már csak a maradékot kell befizetni (szintén 312k).
Ezzel már nagyon jó arány jönne ki, csak előtte még be kell fizetni a 9% taót is. :))

(#24739) harylmu válasza JoinR (#24738) üzenetére


harylmu
őstag

Köszi a kiegészítést! Egyébként a 70% adó sem teljesen akkurátus, nekem 65 körül van gyerek nélkül. TAO-t elfelejtettem igen.

[ Szerkesztve ]

(#24740) DanielLong válasza harylmu (#24737) üzenetére


DanielLong
senior tag

Katásként, ha külföldre számlázol, akkor nem 40% lesz a sarc, hanem csak 28,5%, úgyhogy azzal sem jársz rosszabbul. Valamint az első 3 millára nincs adó, 3 millió felett viszont egy helyre számlázva megy a 28,5%. Annyi a hátrány, hogy nem költségelhetsz. Lényegében ehhez még könyvelő sem kell, én most csinálom magamnak és el lehet igazodni a dolgokkal.

(#24741) HoTDoG válasza DanielLong (#24740) üzenetére


HoTDoG
tag

Ezen felül 1 millió Ft felett (időarányosan), vagyis évi 12 millió Ft felett pluszban a 40%.

(#24742) harylmu válasza DanielLong (#24740) üzenetére


harylmu
őstag

Igen, bár az osztalékot rosszul számoltam, ahogy JoinR is mondta.
Minimálbér esetén SZOCHO: (200k * 24) - (12 * 260k) = 1.68millió. 1.68millió * 13% = 218 000Ft. A könyvelőm levezette egy excel táblában 27 millió forintra és 27,16% (kft) vs 27.82% (kata) jött ki (ő még 15% adóval számolt tavaly). Ez úgy, hogy KATA-ban még van HIPA+iparkamara, Kft-ben pedig egy csomó más (tb, szja, szocho, szakho, tao).

Szóval jah, marginális a különbség ~25-29 millió forint éves jövedelem körül és sok az adminisztráció, de ha tudja az ember növelni a fizetését megérheti.

(#24743) Tapsi válasza HoTDoG (#24741) üzenetére


Tapsi
veterán

Rákerestem, a külföldi már 40%-kal terhelt pénz (ugye a 71,42% 40%-a, így jön ki a 28,5) nem számít bele a 12 milliós határba.

(#24744) maate_toth válasza Tapsi (#24743) üzenetére


maate_toth
csendes tag

Egy külföldi kifizető esetén 34.5M környékén éri el a 12M-t, ami fölött már fizetni kell a 40%-ot. A 100%-71.42% = 28.58% beleszámít a NAV információs füzete alapján. (61_KATA_Kisadozo_vallalkozasok_teteles_adoja_202100604 információs füzetben 19. oldal, első számítási példa, és 6d és e pont a Tv-ből.)

Volt egy csörtém egy adótanácsadóval, mert szerinte túl sok adót akartam fizetni, véleménye szerint bármire, ami 3M fölött van, elég befizetni a 71.42% * 40%-ot és kész vagyunk. Mondtam, hogy nem értek vele egyet, aztán a NAV állásfoglalása tisztázta a kérdést. :D
Én úgy számolom, hogy teljes bevétel - már befizetett adó alapja, ha kevesebb, mint 12M, akkor nincs extra 40%, ha több, akkor van.
Első EV évben még azért nem fogom elérni a 34.5M-t, így nem lesz ilyen gondom sajnos.

Nyilván több külföldi vagy magyar kifizető vegyesen csökkentheti ezt az összeget.

(#24745) Tapsi válasza maate_toth (#24744) üzenetére


Tapsi
veterán

Neked lesz igazad, én nem ástam bele magam ennyire a dologba. :B

(#24746) VirsLee válasza emvy (#24725) üzenetére


VirsLee
őstag

Felépíteni valamit, valami jót. De ha €50k a helyi atyaúristen fizetése, akkor a felépítés inkább arról fog szólni, hogy vadássz le minél több pályakezdőt minél alacsonyabb fizuval és próbálj meg valami eredményt szállítani. Ez a fizu nincs másfél milla havonta. Senior fejlesztőt nehéz felvenni ennyiért, szóval nekem nem tűnik annyira mókásnak :)

(#24747) bandus válasza VirsLee (#24746) üzenetére


bandus
veterán

kicsit mas setup es nem csak IT van a vilagon :) ennek ellenere en is keveslem erte ezt a penzt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24748) Tapsi válasza VirsLee (#24746) üzenetére


Tapsi
veterán

Ismerős head of operations egy fintech cégnél remote Magyarországról. Felvett ő is ide pár embert maga alá, nettó 7k EUR-t keres. Nem IT-s.

[ Szerkesztve ]

(#24749) bandus válasza Tapsi (#24748) üzenetére


bandus
veterán

egen, ettől azért a br 4k messze van. de nem is fintech :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24750) Tapsi válasza bandus (#24749) üzenetére


Tapsi
veterán

Szerintem az irreleváns. Előtte más iparágban dolgozott, ott is szórták a pénzt keményen.

Amúgy a te esetedben a bónusszal kéne kompenzálni az alacsony fizut. Ilyen helyzetekben az a normális, ha 50K fizu mellé raknak még 50K-75K bónit, ha hozod a számokat. Ennek így lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.