Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#24101) Jhonny06 válasza D1Rect (#24099) üzenetére


Jhonny06
veterán

Annak a magyar kamionos vlogger srácnak láttam pár videóját. Asszem a saját cégében nettó 800k-t említett, de ha jól vettem ki, akkor ő jobban fizet, mint az átlag (ez utóbbira meg nettó 600k-t mondott talán).

(#24102) jogaman válasza D1Rect (#24099) üzenetére


jogaman
csendes tag

Akkor szerintem nem itthon kellene gondolkodni. Már mindenki vesz fel kezdőket. Teljes hónapra jó esetben megvan a millió is akár, plusz amit még hozzádvágnak. A fizu általában napidíj plusz a bejelentett bér esetleg üa megtakarítás, vagy "jelenléti bónusz"
60-65-€-s napidíj szokott lenni minden napra a normális, 120-30-40-50-60 a bejelentett emellé. Így tudsz számolni.
Belföld 16 (legalja cégek)-22 (ritka).

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#24103) jogaman válasza Jhonny06 (#24101) üzenetére


jogaman
csendes tag

Lacika fogalom a szakmában, sok rossz és jó dolga is van. Nem azt képviseli már mint ahonnan indult. Pici példa: 10 éve azzal kezdte, hogy a tv rossz és butít. Most meg elment egy főzőműsorba. Lóvé. Mi más?
Én sokat tanultam tőle, de kevésbé tud olyat hozni mint régen.

Ahonnan jött, a transkona, 1.5m-t fizet átlagosan. De a beledet is kihajtják. Nagyon gáz munkáik vannak....

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#24104) harylmu válasza Oppenheimer (#24086) üzenetére


harylmu
őstag

Nekem eddig nagyon bejön. Nekem egyelőre az egyetlen szembe tűnő különbség, hogy a túlórát fizetik a sima alkalmazotti léthez képest. (Illetve többet számlázok ki.) Medicover kicsit hiányzik, de túlélem. :) Eleinte van bőven macera a Kft alapítással.

Ami még jó, hogyha egyszer úgy leszek vele, hogy egyszerre 2 melót is tudok csinálni, akkor lesz rá lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

(#24105) D1Rect válasza emvy (#24100) üzenetére


D1Rect
félisten

De akkor gyakorlatilag mindegy, hogy 8x50/h vagy 400/nap.
Azt feltételeztem, hogy van valami könyvelés vagy egyéb tudnivaló.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24106) D1Rect válasza jogaman (#24102) üzenetére


D1Rect
félisten

Puszta érdeklődés, hogy mennyire éri meg. :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24107) jogaman válasza D1Rect (#24106) üzenetére


jogaman
csendes tag

Elég sokat kell távol lenni, viszont nagyon sok szabad időd marad. Én 2/1 ben dolgozom, tehát 2 hét után 1 hetet itthon vagyok. Az azt jelenti hogy 450-500 Ft-ért van hogy csak 2 hetet dolgozom. 650-700ért pedig 22-24 napot. A távolság sokszor szar, de néha kifejezetten jól tud esni. Ha vezetni szeretsz akkor van benne ráció. Nem innen megyek nyugdíjba, de időt es pénzt ad. Békés megyében 250 rugó az átlag fizu. Abból nincs nag, karácsonyi élmény. Persze megélni meg lehet abból is. De azért 670-ből más perspektíva is adódik ;)

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#24108) D1Rect válasza jogaman (#24107) üzenetére


D1Rect
félisten

Már 10 éve is ptsd-m volt a vezetéstől és teljesen más területen dolgozom.
De jó látni, hogy van opció annak aki hajlandó megemelni a valagát.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24109) kexksz válasza jogaman (#24107) üzenetére


kexksz
addikt

Ne rakd offba, nem csak az IT-s faszok privilegiuma ez a topik :D En nem biram ezt csinalni, respect. Meg van egy olyan felelmem, hogy az arcom bal oldala meg a konstans SPF 50 kenegetes utan utan is lesorvadna

(#24110) tboy93 válasza jogaman (#24107) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nalam mar ott bukik a dolog, hogy nem tudnek allandoan 2 hetig tavol lenni a csaladomtol. A gyerekek gyakorlatilag nelkulem nonenek fel, a felesegemrol nem is szolva. Igazabol nincs az a penz, amiert en ezt csinalnam :(

(#24111) D1Rect válasza tboy93 (#24110) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké, csak van az amikor az ember huszonéves és nem nagyon van opciója.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24112) jogaman válasza tboy93 (#24110) üzenetére


jogaman
csendes tag

Hát, nézzétek..... Nem mondom hogy egyszerű, azt sem hogy könnyű. De ha nem 250-et akarok keresni, egyik napról a másikra, akkor valamit tenni kell.
27 múltam, olyan feleségem van, aki tudja hogy itt a megyében ennél csak sokkal kevesebbet lehet keresni, több munkával. Teljesen máshogy épül fel egy kapcsolat, ha 2 hetet távol vagy. Normális céget kell találni ahol nem csesztetnek folyamatosan hogy merre jársz, hol vagy, mit csinálsz stb. Nekem kb 2-3 üzenet jön naponta. Lerakó, felrakó, valami céges körüzenet. Ennyi. Nincs is szükségem arra hogy másnak megfeleljek, folyamat nézze valaki a monitorom, minden perccel elszámoljak a felettesemnek, valami mindig történjen ami velem kapcsolatos és meg kell oldani.
Pedig lehetne úgy is, van diplomám (természettudományos területen), beszélek nyelvet, nem vagyok teljesen sík hülye. Csak nekem a nyugalom es az anyagi biztonság többet ér. Ezért áldozni kell. Nem való mindenkinek és nem is vonzó az tény.

Nekem jobban tetszik így 2/1-ben. Csináltam a hetelést is, minden hétvégén otthon voltam és semmi időm nem volt, mintha csak irodában lettem volna.
Mondom, dolgoztam fejlesztők mellett, tesztelőként, voltam autóipari beszállító cégnél diszponens. Itt pl 2 nyelven kellett hazudni 200-ért, 8-5ig. Mindig harcolni a gépekért a soron, hogy tudjak szállítani Ingolstadtba, Audi projektekhez. Vagy épp a lamborghininek esetleg seat/bentley. Szóval nem nagy nevek, na :D Hiába tervezed el a hetet délután 5-ig, bemész holnap reggel és meglátod, hogy stuttgart nem küldött NYÁK-ot ezért bukott az egész napi termelési terved. Ráadasul Ingolstadt beemelt +5000 termékre fix igényt. Jövő keddi étkezéssel. Alapanyag meg majd jövő csütörtökön lesz. :DD

Mindezt 12 nővel egy irodában. Nem vagyok hímsoviniszta, de azért itt már erősen elkezdett tikkelni a szemem.

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#24113) bilimbalam válasza Poultier (#24058) üzenetére


bilimbalam
tag

Ericsson/Nokia? ;]

(#24114) Tapsi válasza tboy93 (#24110) üzenetére


Tapsi
veterán

Nézd, a sofőrséghez nem kell semmilyen végzettség, csak 8 általános meg egy jogsi. Ilyen követelmények mellett nyilván kompromisszumot kell kötni ennyi pénzért. Vagy lehet tanulni, jó szakmát szerezni, és dolgozni többért belföldön. Ez ilyen biznisz.

(#24115) weiss válasza bilimbalam (#24113) üzenetére


weiss
addikt

Utóbbiban nem adnának 8-at ;]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24116) bilimbalam válasza weiss (#24115) üzenetére


bilimbalam
tag

Lehet ott annál többet is keresni.
Bár ő ADR-en kapta, szóval nem váltott, úgy pláne szép :D

(#24117) Poultier válasza bilimbalam (#24116) üzenetére


Poultier
tag

Dehogynem lehet, csak jókor kell megmutatni, hogy máshol mennyire tartanának ;]

(#24118) bilimbalam válasza Poultier (#24117) üzenetére


bilimbalam
tag

Én pont azt mondtam, hogy megadnak ott többet is.
Amúgy máshol nem ajánlottak ennél sokkal többet? :(

(#24119) Poultier válasza bilimbalam (#24118) üzenetére


Poultier
tag

Sokkal többet azért nem, 2 éve DT 900-at, tavaly a Voda 1M-t, de itt havi egy hét ügyelet is van, így már szinte semmi különbség. Illetve idén érkezik a kistesó, azért elég kellemes volt a tavalyi +25 nap apaszabi is. :R

(#24120) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Hirtelen ez a fórum tűnt alkalmasnak a kérdésemhez....
Ha tévedek legyetek kedvesek átirányítani.

Minimálbér vs Bérminimum ( régebbi ) magyarázata :
Mi a különbség a minimálbér és a garantált bérminimum között?

A leírás alatt egy link ahol meg lehet találni a foglalkozásokat és FEOR számukat. Az enyém az jelenleg konkrétan ez :
8135 Műanyagtermék-gyártó gép kezelője

Viszont nincs mellette feltüntetve, hogy ez most akkor minimálbéres vagy a bérminimumos besorolásba számít e ?

Vagy én tévedek és a munkáltató modhatja, hogy 8 általános elég a munkához....azaz a minimálbért adja / adhatja.

Hiába van szakmunkás bizonyítványom vagy diplomám , akkor is a minimálbért köteles adni mivel a munkáltató szerint elég a 8 általános ?

Szerintetek ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24121) azbest válasza Borisz76 (#24120) üzenetére


azbest
félisten

hát, itt középfokú szakképesítésnek írják azt, ahol ilyet lehet tanulni. Bár nem követem már a sokadik okj vagy épp most minek hívják képzési katyvasz megfeleltetését. Itt van lista az okj kódok szintbeli jelentéséről is, de látom ez régi. Szal valsz már megint más számozási rendszer van a képzésekhez.

Viszont valóban úgy van, hogy nem a legmagasabb bármilyen végzettségi szint, hanem a munkakörhöz szükséges végzettségi szint szerint van ez.

Szerk: Aztán persze más kérdés, hogy valóban azt a munkakört végzed-e, mint ami a szerződésedben van. Ha papíron más van, de valójában a munkád valódi munkaköre valamilyen magasabb szintű képzést követel meg kötelezően, akkor átver és szabálytalan.

Hát az még egy külön katyvasz, hogy vannak tevékenységek, amihez kötelező valamilyen végzettség. Másokhoz meg semmilyen végzettség sem szükséges, úgy is végezhető. Péládul vállalkozás indításánál vért lehet izzadni, hogy most akkor milyen tevékenységi köröket lehet beírni, mihez kell végzettség, milyen végzettség. Mi az aminek egyéb szabályai is vannak (engedély köteles, bejelentés köteles, képzettség köteles... ).

[ Szerkesztve ]

(#24122) Borisz76 válasza azbest (#24121) üzenetére


Borisz76
veterán

Pusztán elméleti síkon érdeklődöm mert konkrétan ilyen végzettségem nincs ( szerintem egy kollégámnak sincs ! ) de mégis ilyen gépeket kezelünk. Van közöttük autószerelő , kárpitos , festő és nyugdíjjas tűzoltó is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24123) cech19960320 válasza Borisz76 (#24122) üzenetére


cech19960320
tag

Szerintem ez sima betanított melós munkakör. Ott meg adhatnak minimálbért

(#24124) #41635072


#41635072
törölt tag

Mikor lesz 2022-es Hays SG? :D

(#24125) the dealer válasza #41635072 (#24124) üzenetére


the dealer
tag

Nemrég rákerestem itt a fórumon és úgy tűnt, hogy február elején szokott kijönni.
Eddig elég jól lekövette a Bluebird-ös változatot, szóval nem hiszem, hogy sok meglepetés lesz benne.
Fizu emelkedések várhatóak voltak. Covid --> több projekt online ügyintézésekhez --> nagyobb igény a fejlesztők után. Forint se túl erős manapság. Külföldön is növekedtek a bérek és egyre több a remote munka, ez is indukál egy kis fizu emelkedést idehaza, mert jobban elszívják a külföldi munkák a magyar fejlesztőket. Mindez azért, mert valaki rossz denevért evett a világ másik felén.

Real life is just a hobby.

(#24126) Revolit


Revolit
senior tag

Mit gondoltok kiszamolo altal promotalt oldalrol? IT fizetessel hazai top10%-ban, sot, top20% egesz europaban? Akkor tenyleg nem ertem, hogy van az, hogy egy eve csereltuk le a 20 eves autonkat egy 6 eves kombira, de a melygarazs telis tele van premium SUV-okkal meg elektromos volvo/mercikkel. Vagy ez nem top10% kivaltsag? Vagy csak mindenki lizingel? :)

Tudom, tudom, ne a szomszed fujet nezzem. De valahogy nem erzem magam a legmagasabb decilisben :P

szerk.: vagyon alapi szamolassal mar kicsusztam a top10%-bol :P

[ Szerkesztve ]

(#24127) #41635072 válasza Revolit (#24126) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezt én sem fogom sosem megérteni. Itt falun ahol most lakok is szinte csak prémium luxusautók gördülnek, nyilván vállalkozás. De hogy miylen azt nem tudom mert ehhez már nem két forintot kell kitermelni... Közben meg akárhol járok NY EU-ban, a nagyvárosokban általában olcsóbb / régebbi soszor a gépjárműpark mint nálunk.

(#24128) the dealer válasza Revolit (#24126) üzenetére


the dealer
tag

Az, hogy valakik 20 milliós kocsikra költik a pénzüket, nem jelenti azt, hogy jobban is megy nekik. Lehet az az összes pénzük. Akik jobban keresnek nagyobb beruházásokra gyűjtenek (lakás/ház/család). Meg akiknek jobban megy kevésbé kell mutogatniuk azt.

Real life is just a hobby.

(#24129) Borisz76 válasza #41635072 (#24127) üzenetére


Borisz76
veterán

Falun , kisvárosban a mezőgazdasági vállalkozók ....ha ki is használják azt a rengeteg állami támogatást.....élnek mint Marci Hevesen !

Én is csak pislogtam mikor ismerős srác....28 éves.....mesélte, hogy milyen és mekkora támogatásokar lehet kapni különböző mezőgazdasági tevékenységek után.
Most vizsgázott, őstermelő lett vagy mi a frász....
Ezen felül mindenfélére - űrhajóra és mentőre nincs - jogosítványa is van.

Ő most tervezi , hogy Budapest vonzáskörzetéből elköltözik valahová, ahol olcsóbban tud venni pár hektár földet, házzal.....ahol "szabadon" tarthat állatokat...stb.

Valahol biztosan utánna lehet nézni ezeknek a támogatásoknak hivatalosan is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24130) Tapsi válasza Revolit (#24126) üzenetére


Tapsi
veterán

Mindenki lízingel, gazdag környéken laksz, nálunk az autó amúgy is státusszimbólum. Egyébként ez nyilván szubjektív érzékelés, Nyugaton sokkal faszább, és újabb kocsikkal jár a társadalom többsége, mint nálunk. Itt az autók átlagéletkora valami 13 év már, Nyugaton a fele.

(#24131) tboy93 válasza Revolit (#24126) üzenetére


tboy93
nagyúr

Olyanok vesznek uj autot akinek nincs ra penze. Hitelbol megy minden. Múltkor suzuki csoportban kerdezte a srac, hogy milyen olcso 4 evszakos gumit ajanlanak neki, mert az uj autora nem tud venni meg egy szett felnit... Erted, 100-200k kozotti osszegrol beszélünk. Ha ennyi nem fer bele, akkor vajon mibol vette a 7M-s autot? :U

(#24132) Jhonny06 válasza Revolit (#24126) üzenetére


Jhonny06
veterán

Meg hát a brutális áremelkedések ellenére az ingatlanpiac is durván pörög. Néha elgondolkozom rajta, hogy miből, meg hogy reálisan hány ember engedhetne meg magának ilyen 100m körüli házakat az agglomerációban. Persze a hitelek is durván pörögnek, meg családi támogatás, stb., de akkor is nehezen adja ki a matek, hogy hogy lehet az, hogy a jó árú ingatlanokért kb. verekednek az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#24133) Sempronius89 válasza Jhonny06 (#24132) üzenetére


Sempronius89
tag

Ez téma már sokszor volt. Úgy hogy volt egy családi háza amit még anno vett 20-ért és most eladott 60-ért + Babaváró és CSOK.

Amúgy imádom, hogy minden ilyen diskurzusnál előjön, hogy
- "háde én ismerek olyan embört akinek zsírúj kocsija van osztan a téli gumiszettre má nincs pénze".

Ebből pedig aztán levezeti, hogy akkor mindenki is ilyen aki új kocsit vett.

Ha pedig a kiszámolón vagyunk akkor garantáltan jön egy majom aki ezekkel a "hülyékkel" szemben annyira spórol, hogy az ivást is napon kiégetett vályogcsészébe gyűjtött esővízből oldja meg..

(#24134) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Azért elég sokan jutnak pénzhez örökölt lakásból / házból, amit aztán például új autóra költenek (volt kollégám mindig le volt égve, örökölt pár milliót, az egészből vett egy új autót), vagy ugródeszka lehet hitellel egy agglomerációs ingatlanhoz.
Aztán 100 milliót a nem olyan régi kamatok mellett 25 évre megkapni már havi 400 törlesztőért is.
Budapesti értelmiségi párok meg tudják ezt ugrani, ha mindkettő multinál van, egyik esetleg már kisvezető, vagy hasonló, akkor sima úgy. Még ebbe babavárót vagy csokot, de zöldhitelt bele se vettem. Akkor havi 400-nál is kevesebb a törlesztője.

A dolog nem úgy néz ki, hogy ennyibe kerül és ezért nincsen rá pénzük, hanem pont úgy működik, hogy van rá pénzük és ezért kerül ennyibe. Ha nem lenne, akkor az ár is lemenne.

A látszólag értelmetlen állami ingatlantámogatások, amik egyáltalán semmit sem segítenek az igénybevevőknek, pont csak a saját maguk által okozott kárt csökkenti, azok lényege, hogy a támogatások az építtetőknél landolnak. közpénz megy az építésben érdekelt cégekhez. ez a lényege.

(#24135) tboy93 válasza Sempronius89 (#24133) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát nem tudom te hogy vagy vele, de én több olyat ismerek aki ész nélkül hitelből vett autót, úgy hogy még gumizni sincs pénze, mint olyat aki nagyot szakított egy ingatlan eladáson és annak a profitjából vett új autót :U Nem állítom hogy nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#24136) #41635072 válasza CyberPunk666 (#24134) üzenetére


#41635072
törölt tag

Havi 400-as törlesztő 25 évre? LOL, sok szerencsét és nyugodt éjszakákat kívánok nekik.

(#24137) Sempronius89 válasza #41635072 (#24136) üzenetére


Sempronius89
tag

Szerintem ha keresnek nettó 600 - 600-at akkor már ok. Főleg hogy idővel eszegeti majd az infláció. Ettől mondjuk én már nem vállalnám be, de nem hangzik ördögtől valónak.

(#24138) adrian14 válasza #41635072 (#24136) üzenetére


adrian14
tag

Az egyik családtagom 15 éve vett fel hitelt. Akkor 60-70k között volt a fizuja és 20-at kellett fizetnie a banknak. Szerintem az soknak tűnt akkor, a fizujához képest. Most is ennyit kell neki fizetni, de a mostani fizujához képest már "szotyi" az a pénz. Úgy tippelek, hogy a fizetések folyamatosan mennek fel. Bár biztos bonyolultabb a folyamat, hozzá nem értőként így látom.

(#24139) Tapsi válasza Sempronius89 (#24137) üzenetére


Tapsi
veterán

Mi van, ha beüt egy betegség, egy baleset, egy halál, szerencsétlenség, akármi? Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem vagyok hitelellenes, de csak munkajövedelemre alapozni a törlesztést nagyon kockázatos. Én biztosan csak akkora törlesztőt vállalnék be, amekkorát 1 ember is ki tud fizetni, plusz befektetések, megtakarítás, satöbbi.

[ Szerkesztve ]

(#24140) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Én sem vállalom be, de azért ez ennél bonyolultabb.

Egyrészt az az általános, hogy addig feszítik ki, ameddig csak lehet.
Aztán, aki évekkel ezelőtt ezt bejátszotta, annak most alacsony törlesztője van, és értékes lakása/háza. Tücsköknek áll a világ.

Nem arról van szó, hogy ez szerintem jó és normális, de nem lehet ignorálni, hogy ez történik.
A megszaladó infláció pedig várhatóan kedvez nekik.

Magasabb az infláció, mint a hitele kamata...

Az MNB féle 80 milliós zöldhitel az meg van nektek? 2.5% kamatra.
Még a legmélyebb ponton is drágább volt a lakáshitel ennél.

Soktényezős dolog, és én szeretek nyugodtan aludni, de azért nem is annyira egyértelmű, hogy ki jár jól.

(#24141) #41635072 válasza Sempronius89 (#24137) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azért a 600-600 kicsit meredek, az egy dolog hogy most meglehet akár mindkét részről (elég ritka szerintem), plusz bármikor lehet baleset, leépités stb...)
400 az rohdt sok, már a 200 is.... 400-as törlesztő plusz egyebek mellett nézheti ka tescoban melyik a legolcsóbb sajt...
Basszus, komolyan, hány huszon-harmincas nő vagy akár férfi keres nettó 600-at, főleg aki nem programozó/vezető. hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

(#24142) kovsol válasza Tapsi (#24139) üzenetére


kovsol
titán

Ezzel egyetértek veled. Mi zöld hitellel most veszünk épp lakást. 220e Ft lesz a havi törlesztő, pedig ketten együtt közel havi nettó 2 milliót keresünk, de mivan ha csak egyikünk fog keresni. Meg ha asszony pajtás ugye szülni fog. Majd előtörlesztünk, mert havi szinten ennél többet megengedhetnénk, de így nincs ott a nyomás, hogy mivan ha valami félre megy, mert ezt egy fő fizetéséből is ki tudjuk gazdálkodni. Na meg ugye több havi tartalék eleve nem árt ha van félrerakva.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24143) #41635072 válasza kovsol (#24142) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mit dolgoztok, hogy NETTÓ 1M körül kerestek mindketten?

(#24144) adrian14


adrian14
tag

off: zöld hitel egy kicsit trükkös. A BB energetikai besorolást már az új építésű házak megkapják, viszont az éves primer energiafelhasználása a háznak nem lehet több, mint 90kilowattóra/nm. És az utóbbit is nézik. Pár hónapja mondta ezt egy hitelszakértő és kicsit eltántorított.
(Mondjuk mi "olcsó" házakat nézünk a piachoz képest.)

[ Szerkesztve ]

(#24145) Jhonny06 válasza #41635072 (#24141) üzenetére


Jhonny06
veterán

A 200-as törlesztő nem sok egy normális fizetéshez mérten. Egy normális albérletért is kifizetsz 150-et. Ha valami gond van, akkor azt se tudnád fizetni és mehetsz az utcára.

Amúgy 100 millát nyilván hülyeség felvenni, jó esetben még 50-et se kell, ha van valamennyi félretett pénzed. Ha meg az se jött össze, akkor kisebbet kell álmodni. Sajnos manapság kvázi "tehetősnek" kell lenned, hogy összejöjjön egy kertes ház valami normális helyen.

[ Szerkesztve ]

(#24146) Tapsi válasza adrian14 (#24144) üzenetére


Tapsi
veterán

Nyugi, adsz egy 20-ast a gépész tervezőnek, és beír neked 89-et bárhova. :)

#24133Sempronius89

A kiszámoló kommentszekciója tényleg tanulmány. Ilyen szinten semmi értelme a fillérbaszásnak, mert akkor kuporgatva leéled az életedet úgy, hogy nem élvezted egyáltalán.

Van egy ilyen cimborám, vezető mérnök, de faragja a fillért állandóan, mert nyugdíjba akar menni 40 évesen. A munkáját is gyűlöli. Miközben nem keres annyit, hogy az álma teljesülhessen, de elszalad mellette az élet.

[ Szerkesztve ]

(#24147) #41635072 válasza Jhonny06 (#24145) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát mi 100K-s törlesztőt vállaltunk be 15 évre, pedig misi körül keresünk együtt. Most a prémiumot, cafit meg iyleneket ne mszámolom bele.. De bármikor lehet bármi.... Mondjuk ez 2 éve volt, most már ugyan ehhez a lakáshoz ja, ki se merem számolni mekkora törlesztő kéne. Mondjuk én is költöznék házba, de 100M alatt a környéken semmi sincs.... Azért 400K-s törlesztő plusz illeték meg ilyenek mellett elég para tud lenni ha valakivel törénik valamit. Nem mindegy hogy a félretett cash-t havi 100-200K eszi vagy 400....

[ Szerkesztve ]

(#24148) JoinR


JoinR
senior tag

Az se mindegy, kinek milyen tőkéje van a hitelhez képest. Szerintem se gáz a 400-as törlesztő, ha mellette van még más ingatlan is, amit el lehet adni, ha gond van.

(#24149) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

A 100M egy extrém példa volt, eleve kéne vagy 20% önerő és semmi támogatást nem vettem figyelembe. A lényege az volt, hogy annyira nem lehetetlen, még ha nem is észszerű a dolog.

De még egyszer megismétlem a lényeget:
Azok a házak nem annyira drágák, hogy nincsen rá pénze az embereknek, mert akkor csökkenne az áruk. Pontosan AZÉRT kerülnek ennyibe, mert megveszik ennyiért. Tehát a 400 törlesztőt bevállalók miatt.

(bár nyilván sokan régit eladják és úgy vesznek, hogy a törlesztő 200, a régi házból meg kifizetik az új egy részét)

(#24150) Ironizer válasza Tapsi (#24146) üzenetére


Ironizer
tag

Nem az elköltött pénz mennyiségétől függ az, hogy élvezi-e az életet, boldog-e vki, vagy sem. De amúgy ő is költi ám pénzt, csak nem materiális dolgokra, hanem a legdrágább dolgot akarja megvenni, ami csak létezik a világon: az idejét.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.