Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#13001) htomi85 válasza lorcsi (#12997) üzenetére


htomi85
tag

Junior poziba fiatalokat vesznek fel.
Senior poziba el lehet jutni sok becsületes melóval.
Vezetői pozihoz kapcsolati tőke kell.
50 felett csak államigazgatás vagy vállalkozás van, ha nem tudod magad benyomni valahova.

Ezek közismert dolgok. Inkább ezt kéne tanítani mint a mocsári zsurlót meg a jambust.

(#13002) OPiiPO válasza htomi85 (#13001) üzenetére


OPiiPO
addikt

"50 felett csak államigazgatás vagy vállalkozás van, ha nem tudod magad benyomni valahova." - Ezt kifejtenéd kicsit bővebben légyszíves? Lehet bennem a hiba, de ezt nem így látom. Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13003) Mercutio_ válasza OPiiPO (#13002) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ő a hazitrollunk ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13004) lorcsi válasza Jhonny06 (#12999) üzenetére


lorcsi
veterán

a mentoringot próbálta, de csak egyetemistákat vesznek fel
szerintem durva diszkrimináció :(
mert ok, ha nem bírja a tempót és amiatt hullik ki idővel, de így..

kíváncsi vagyok hogy egy Ny-EU országban mi a szitu ha valaki 50 körül kezd el programozni

Mercutio_:
ok, majd megmondom, neki hogy az OKJ előtti dolgokat hagyja ki a p-be
bár akkor meg gyanús lesz nekik, h mit csinált az elmúlt 20-25 évben :D
amúgy lehet h a mobilitás hiánya tényleg bejátszik, mert javasoltam neki a pesti pályázást..és gyanítom nem lépte meg

[ Szerkesztve ]

(#13005) Jhonny06 válasza lorcsi (#13004) üzenetére


Jhonny06
veterán

Milyen mentoring volt? Az EPAM 100%, hogy nem csak egyetemistákat vesz fel. Sőt, a legtöbben nem azok. De pl. az Evosoft-nál is volt C# Academy, meg a Morgannak is van valami hasonló programja.

[ Szerkesztve ]

(#13006) kraftxld válasza lorcsi (#13004) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha tud angolul / németül akkor miért nem próbálja meg?
Meg az OKJ tényleg kb nullát ér ha nincs mellette semmi kódolgatós tapasztalat. Vállaljon apróbb projecteket, hobbi dolgokat (mittomén új akármi fejlesztése Android-ra vagy bármi ami legalább pár hónapig tartó saját dolog, erre bőven lett volna idő az elmult 1 év alatt :) )

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13007) lorcsi válasza Jhonny06 (#13005) üzenetére


lorcsi
veterán

vagy 2 hete fb-n indítottak mentoringot, és a bevetető eléggé egyetemista specifikus volt

kraftxld:
valahogy így érzem én is
mert kérdeztem is tőle, h az egy év alatt volt e valami saját project..mondjuk a záró dolgozat csiszolása..akármi..és nem igazán
szóval...ahogy így itt rávezettek, nem feltétlen a kora lesz itt a bukta..hanem a hanyagolás
gondolom más melókat vállal el, hogy fizuja legyen..és utána már nincs energiája programozást újra előszedni

[ Szerkesztve ]

(#13008) Stanlee válasza lorcsi (#13004) üzenetére


Stanlee
őstag

Nemetorszagban 50 felett uj teruleten manapsag az ember mar nem nagyon tudja kiprobalni magat. Ha 50 felett leszel munkanelkuli, akkor mar az is nagy szam, ha a regi szakmadban el tudsz helyezkedni. A politika is felismerte ezt, 55 felett 1 ev helyett mar masfel evig kapsz munkanelkuli segelyt, 58 felett mar 2 evig, mert nagy valoszinuseggel munkanelkulikent is fogsz nyugdijba vonulni, ha elveszted az allasod. Ez van, 50 felett sok jora nem szamithat az ember.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13009) VirsLee válasza lorcsi (#13007) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezzel több gond is van
- mostanában sok cég rárepült a kódoló képzésre, így mindenhonnan az folyik, hogy bárki lehet programozó
- okj-s képzés általában már akkor elavault, amikor megtervezik, hogy majd indítani kellene
- egy 50 pluszos ember sokkal nehezebben integrálható egy átlag 25 éves tagokból álló csapatba
- tapasztalt emberekből van hiány

(#13010) axioma válasza attiati (#12982) üzenetére


axioma
veterán

Nagyon szarul ereznem magam, ha 50 evesen problema lenne egy uj rendszer (mindjart 46, programozo, jelenleg 2 szakmai es egy offtopic uj temat tolok nagy intenzitassal). Viszont az tuti, hogy vezeto sose akarnek lenni, nekem az kell hogy a szakmat amit szeretek es tudok tolhassam folyamatosan.
Abban egyetertek, hogy a tema jo, tolem aztan lehet kulon IT-karrier topik neki, csak linkeljetek ide.
Ja nalunk aki mar 2 eve itt dolgozik 0 IT tudassal, most indul egy program, hogy atkepzest kapnak es utana fejlesztesi agazatban (nem feltetlen programozoi de akar tesztautomatizalas akar barmi kapcsolodo) egybol associate lesz (az utcarol a juniorok egy szinttel lentebb, analyst-kent tudnak bejonni).

(#13011) tboy93 válasza axioma (#13010) üzenetére


tboy93
nagyúr

kulon IT-karrier topik
+1, jó lenne ... :)

(#13012) OPiiPO válasza tboy93 (#13011) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, megérdemelne egy külön topicot szerintem is

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13013) flash-


flash-
veterán

üdv

azt kérdezném hogy regisztráltatni munkaügyibe akkor lehet ha az ember leállamvizsgázott?
vagy már előtte is lehet ? ha vége a sulinak?és az mikor van? :B
évzáró után 1 nappal?

(és még valami:ilyenor a segély mennyi ha az ember amugy már dolgozott is előtte éveket?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13014) Because válasza tboy93 (#13011) üzenetére


Because
őstag

de hát ez se pörög olyan vészesen. van az a 10-20 tag akinél tudjuk hogy élen vagytok és jelentkeztek, emellett beugrik egy-hét "eldabható1...8" nick és ennyi nagyjából. valamint a nyilvánossá tett adatok is 99%-ban IT területéről vannak, legalábbis pl. tetőfedőt még nem láttam itt :D

(#13015) tboy93 válasza flash- (#13013) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jól indul, államvizsga után kapásból segély? :U Ez esetben elég rossz szakot választhattál.

(#13014) Because
igen, csak amikor belepörgünk az IT-s dolgokba, akkor elő szokott fordulni, hogy finoman visszaterelgetnek a topik témájához

(#13016) @tco@


@tco@
aktív tag

Nagy a baj, már tényleg igazán kéne a munkaerő oda :Y

(#13017) Revolit válasza @tco@ (#13016) üzenetére


Revolit
senior tag

IBM-hez inkabb nem... :)
Ritka szar dolgokat hallottam roluk, mivel bekebeleztek a ceg felet ahol dolgoztam, sok ismeros kerult oda. Pont uzemeltetes.

(#13018) sutszi válasza tboy93 (#13015) üzenetére


sutszi
veterán

Nem segélyt írt. Csak regisztrációt a munkaügyibe. Tehát a státusza regisztrált álláskereső lesz. Ez még nem von maga után semmiféle támogatást önmagában.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13019) Mercutio_ válasza sutszi (#13018) üzenetére


Mercutio_
félisten

Zárójeles rész :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13020) skristof válasza tboy93 (#13015) üzenetére


skristof
tag

(#13021) tboy93 válasza sutszi (#13018) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mea culpa.

(#13022) sutszi válasza Mercutio_ (#13019) üzenetére


sutszi
veterán

Ezért nem jó gyorsan ide pillantani... Bár csak azt kérdezte mennyi. ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13023) Mercutio_ válasza sutszi (#13022) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudom, én is néztem már be amiatt, hogy a munka a Ph rovására ment :B

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13024) weiss válasza tboy93 (#13015) üzenetére


weiss
addikt

8 éve én is így indultam távközlés szakon végzett villamosmérnökként :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#13025) Mercutio_ válasza weiss (#13024) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig ott volt C, AutoCAD, mindkét vonalon friss tudással el lehetett volna indulni, nem?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13026) weiss válasza Mercutio_ (#13025) üzenetére


weiss
addikt

Pozsonyban végeztem, ott C első évben volt, AutoCAD helyett SolidEdge, az is csak az elején. Nagyon elméleti volt a képzés, és ez csak későn esett le.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#13027) Mercutio_ válasza weiss (#13026) üzenetére


Mercutio_
félisten

De, ahogy nézem szépen felszedted a szükséges tudást, és azóta is képzed magad :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13028) flash- válasza tboy93 (#13015) üzenetére


flash-
veterán

picit bonyolultabb a dolog:)
menyasszonyomról van szó, alapfokot végezte ,most mesterfok államvizsgája jön, (már régóta dolgozik suli mellett, de csak tavaszig fog )viszont költözünk,és amig nem talál új melót addig is legyen pénz(bár van már kilátásba vmi uj meló is)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13029) attiati válasza axioma (#13010) üzenetére


attiati
veterán

Csak hangosan gondolkodtam egy új témán.
Nem végiggondoltan és nem azzal a szándékkal, hogy bárkit megbántsak.

Amiatt hoztam elő, hogy nem tudom jó e, ha tisztán (100%) szakértő státuszba pozicionálom magam, vagy érdemesebb lenne erősíteni a vezetői skilleken a jövőben.
És erősen szubjektív, nem ítélkező módon hoztam fel a témát.

(#13030) @tco@ válasza Revolit (#13017) üzenetére


@tco@
aktív tag

Azért nem olyan tré, de nem ajánlott, az igaz. Bónusz és kafeteria gyakorlatilag nincs már pl :U

(#13031) PazsitZ válasza Revolit (#13017) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem ismerem a céget ebből a szempontból. De igazából akármilyen, kezdésnél szvsz. nem nagyon kell finnyáskodni. (Annyira azért csak nem szörnyű :) )
Persze ha van lehetőséged bekerülni egy jobb céghez akkor oké, de amúgy elkezdeni tanulgatni, valószínűleg ott is fog tudni egy kezdő munkavállaló.
Kérdés mennyi "hűségidőt" akarnak a végén aláiratni, de ha nem elrugaszkodott, akkor teljesen jó lehet, aztán lehet lepegetni tovább.

- http://pazsitz.hu -

(#13032) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Technikailag ide tartozik.
Nagyon amatőr kérdésem lesz.
Cafetériát mire tudom elkölteni?
Nézegettem, idén ugye változott, gyakorlatilag csak szórakozás, utazás, ilyesmire jó csak?

Ki mire szokta elszórni?

Köszi előre is!

(#13033) Revolit válasza PazsitZ (#13031) üzenetére


Revolit
senior tag

Ezt mondjuk alairom, van aki mar kezdokent is valogathat, de foleg ha valaki atkepzett informatikus vagy nem egyetem utani palyakezdo, akkor meg kell fogni amit adnak, aztan majd belejon, ha tenyleg akarja is :K

(#13034) skristof válasza haly (#13032) üzenetére


skristof
tag

ebédelni tudsz belőle, meg wellnesselni

(#13035) azbest válasza lorcsi (#13007) üzenetére


azbest
félisten

Lehet duális képzéses program, mivelhogy kötelező már egyetemen is gyakorlat. Ők meg spórolnak talán járulékokkal, plusz esetleg aki jobb, azt utána meg is tartják.

Egyébként láttam én már nappalin 50 év feletti embert, kollégiumban. Igaz, hogy nem tudott túllépni azon, hogy semmivel sincs több joga, mint a huszonéves egyetemistának, s emiatt nem igazán tudták a kollégiumban több személyes szobában elhelyezni. Meg igaz, hogy amúgy kb hajléktalan lett volna, csak azért íratkozott be, hogy legyen fedél a feje felett. De biztosan van jó példa is.

(#13036) Jhonny06 válasza axioma (#13010) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván amikor már erősen benne vagy a szakmában, akkor nem lesz problémád 50 évesen (pláne nem IT területen), de egy új karriert elkezdeni ennyi idősen nagyon necces, bármilyen területen/országan. És még azt se lehet mondani, hogy hiba van a rendszerben, mert a diszkrimináció nagy része jogos: nem tudsz olyan gyorsan/hatékonyan dolgozni, felvenni új ismereteket, alkalmazkodni, nem vagy terhelhető, stb. Így nagyjából a piaci értéked nagy részét el is veszítetted, mert ami a tapasztalatadból jönne, az sincs meg, hiszen kezdő vagy. Az élettapasztalat számít valamit, de a többihez képest nem sokat.

(#13037) attiati válasza Jhonny06 (#13036) üzenetére


attiati
veterán

Es hiaba ragadunk ki egy-egy pozitív ellenpeldat, attól még hiszek a valószínűségben (közgazdászként), hogy bizonyos kor felett romlanak a képességek vagy más képességek kerülnek előtérbe. Még ha én magam jobb is leszek esetleg.

A másik gond, amikor a szakteruletre betör egy másik szakma.
Pl. egy adott pénzügyi munkakörben 80-20% arányban van a penzugyi-IT szemlélet/ tudás igénye.
Es 5 év alatt eltolódik 50-50re az arány.
Folyamat automatizálás, stb miatt... addig megcsinálta manuálisan, utána meg kiarazodik a piacrol.

Például mit szólnának az IT-sok, ha 5 éven belul ertekpapir üzleti oldalról érkezne az IT megrendelések 90%a, es csak akkor vennének fel, ha ertekpapir szamtanbol popec vagy es tudsz könyvelni.

Szóval nem szakmán kívüli váltásról van szó. Mert adott munkakörben maradva szinte szakmát kell valtani.

Én tök jól elvagyok az IT szemlelettel, sőt szeretem is. De látom már 45től felfele, hogy teljesen lemaradnak, vagy sokkal nagyobb erőbedobással kell kapaszkodniuk.
Nem feltétlen a kör miatt, hanem egy másik szemlélettel indultak.

[ Szerkesztve ]

(#13038) gerii


gerii
addikt

Üdv!
Egy ideje csendes olvasója vagyok a topicnak, és nagyon megérett a váltás gondolata, főleg az alacsony fizetés miatt. Budapest, gépészmérnök, 3 év tervezői múlttal CAD vonalon.
Jövő héten lesz a BME állásbörze, ahová tervezek menni.

Kérdés, hogy az ott kitelepült népektől érdemes-e megkérdezni a várható bérsávot az adott pozira? Nem akarok felesleges köröket futni, így egyből a CV bemutatása után szelektálnék ezáltal, ha tudok. Mi lehet egy normális bér pesti cégnél erre a képzettségre?

Knorr-Bremse-ről valakinek van esetleg tapasztalata, infója?

(#13039) Goose-T válasza gerii (#13038) üzenetére


Goose-T
veterán

Másfél éve voltam a Knorr-Bremse-nél interjún, szoftverfejlesztői pozícióra jelentkeztem. Simán megadták volna, amit kértem, szóval szerintem lehet tőlük versenyképes fizetést kérni, ha jó vagy. Végül azért nem őket választottam, mert kaptam egy még jobb ajánlatot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13040) bandus válasza gerii (#13038) üzenetére


bandus
veterán

dolgozik ott pár haver tervezői/vezetői pozícióban is, egyiküktől sem hallottam sosem rosszat a cégről, sőt, az egyikük pont nálam keresett új mérnököket az újonnan épülő csapatába, szóval fejlődik a cég. valószínűleg a fizetések is rendben vannak náluk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13041) DanielLong válasza gerii (#13038) üzenetére


DanielLong
senior tag

Voltam ott gyakornok, ismerősöm is dolgozik ott. Alapvetően a bérek inkább átlag alattiak, mint felettiek. Pont a szoftverfejlesztő ismerősöm panaszkodott és úgy emlékszem sokan le is léptek tőlük. A Boschoz hasonlítva mindig azt emelték ki, hogy Robertéknál nyugisabb az élet, nincs akkora pörgés.

Egyébként emberileg és szakmailag nagyon jó kollégákat ismertem ott meg, ilyen szempontból tudom ajánlani.

(#13042) Because


Because
őstag

adott egy cég ahonnan elküldtek mert szerettem volna 5+2-es munkarendet a folyamatos helyett és ezt naivan fel mertem vetni. most kaptam tőlük egy ajánlatot, de az előző náluk töltött idő nem szerepel az önéletrajzomba és az interjún se térünk ki rá... ti elmernétek így fogadni? gondolom a korábbi infót kidobja a gép ha eddig nem akkor a beléptetés során :U

(#13043) @tco@ válasza Because (#13042) üzenetére


@tco@
aktív tag

Semmiképp, csak a hiszti meg konfliktus lesz újra.

(#13044) Because válasza @tco@ (#13043) üzenetére


Because
őstag

köszi a hozzászólást! én is nagyon úgy érzem nem szabad, mert a végén pórul járok, a gondolot csak azért foglalkoztat mert éves szinten + 1 misi lenne a mostani fizumhoz képest

(#13045) Mercutio_ válasza Because (#13042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha egyébként tetszik a hely, pozi rakérdeznék , hogy tudják-e a korábbi munkaviszonyod , és ha igen ennek ellenére (?) miért kerestek meg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13046) Because válasza Mercutio_ (#13045) üzenetére


Because
őstag

én pályáztam, de nem gondoltam volna hogy behívnak pláne azt, hogy felvesznek. interjún ezzel kellett volna kezdenem (volna...volna), pozi tetszik, megismerhettem a leendő kollégákat és az a 1 óra amit ott tölthettem pozitív benyomást keltett.

(#13047) Vezu válasza gerii (#13038) üzenetére


Vezu
csendes tag

Hali!
Ennél a cégnél dolgozom én is, mint ipari mérnök már pár éve. Igazából rosszat nem tudnék mondani. Szeretek itt dolgozni, a munkakörülmények jók, szellemi dolgozóknak open office stílus (ennek minden előnyével és hátrányával), modern fejlődő környezet.Rendszeresek a munkaidőn kívüli tevékenységek (futó; kerékpár és túra klub, társasjáték est, sportnap, céges bulik, családi nap stb..), így van sok lehetőség kapcsolatot teremteni, lazulni a kollégákkal.
Fizu, mint mindenhol máshol a versenyszférában, annyi amennyit kitudsz magadnak alkudni. Szerintem nem adnak kevesebbet, mint a többi nagy ipari multi itt pesten, mivel elég nagy a verseny a jó szakemberekért. Szóval, ha jó vagy megadják azt amit kérsz. A cég gyorsan fejlődik, így folyamatosan kellenek az új emberek.

(#13048) Stanlee válasza Because (#13046) üzenetére


Stanlee
őstag

Az elmondottak alapjan nem eroltetnem, mert nem jatszottal nyilt lapokkal, es elobb vagy utobb kibukik, hogy dolgoztal ott. Ami nem is lenne nagy baj, ha az oneletrajzodban szerepelne es az allasinterjun ezt nem hallgattad volna el. Igy nekilatni az uj munkanak?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13049) Because válasza Stanlee (#13048) üzenetére


Because
őstag

érzem én is a simlisséget, ezért is fordultam hozzátok. megerősítettetek, hogy ezt most el kell engedni :)

(#13050) tboy93 válasza DanielLong (#13041) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

En is voltam interjun par éve gyakornoki/junior szoftverfejlesztő pozira és a bér nem igazán volt versenyképes.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.