Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#302751) Gubu0101 válasza Quinine911 (#302743) üzenetére


Gubu0101
veterán

En mar bekapcsolas elott azzal kezdem,hogy a simet berakom a telefonba.Amugy en mindig ujkent allitom be a telefont.Mostis van par olyan app amit nem nagyon hasznalok,igy majd az ujnal azokat nem fogom vissza telepiteni.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#302752) Quinine911 válasza Parson (#302749) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Bocsi skacok, még egy utolsó:
- az egyedi csengőhangot is átviszi vagy azt felejtsem el?
- wallet infokat?

Thx srácok :B

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#302753) Stauffenberg válasza ittakary (#302707) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Dbrand is úgy tudta megoldani, hogy ne sárguljon, hogy csak a kemény műanyag rész állja az UV-t (mint a Spigen esetén), cserébe egy lágyabb anyagú fekete keret fut körbe, amiről el lehet dönteni kinek tetszik, kinek nem.

Ilyen "trükkös" változat van a Spigen Ultra Hybridből is töredék áron:

Nekem most a sima teljesen átlátszó Ultra hybrid van, mert ezt tudtam gyorsan és olcsón beszerezni (4 ezer körül lőttem Alzán) mielőtt elutaztam. Ha besárgul a keret, akkor ezt a fentit fogom helyette rendelni.

(#302754) Aszpirin válasza Quinine911 (#302752) üzenetére


Aszpirin
senior tag

- egyedi hangokat átviszi (emlékeim szerint)
- Wallet infókat is, kivéve az ApplePay-hez aktivált bankkártyákat. Azokat újra fel kell vidd, de ez a költöztés során megteheted (rá fog kérdezni). Minden egyebet (biztosítási kártyákat, hűségkártyákat, aktív vagy lejárt jegyeket és beszállókártáyákat, stb) visz. Ha a költöztetés során akarod aktiválni a bankkártyá(i)dat is, akkor az(ok) legyen(ek) kéznél (vagy tudd fejből minden adatukat, beleértve a CVV-t is).

[ Szerkesztve ]

(#302755) Quinine911 válasza Aszpirin (#302754) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Köszönöm szépen Neked is és Mindenkinek aki segített! Királyok vagytok! :R

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#302756) formula01 válasza Tibiajax (#302744) üzenetére


formula01
aktív tag

Szerintem ránézésre ez az átlátszó szélű fólia, ezzel nem lesz nagyobb a káva, csak szimplán ha oldalról akarod végigsimítani, pl visszalapozni, főleg tok nélkül, vágni fogja az ujjad, én kb 5 percig bírtam ezt a fóliát elviselni.

A fekete szélű Spigen, na az kiér jobban a szélre, tokban pl észrevehetetlen, tok nélkül alig észrevehető, de ahogy mondod, letakar körbe a kijelzőből egy szemmel látható darabot.

Torras fólia az 1, amiről nem hallottam negatívat, de azt még nem volt szerencsém kipróbálni.

Viszont nehogy már attól legyen igénytelen vki, hogy félti a telefonját. A fóliát pl. én se bírom elviselni, most 15 Pro-nál próbálkoztam 2 Spigennel is, itt se bírtam, de pl 1 szolidabb tok nem csak védi a telefont, de akár a fogása is kényelmesebb lesz, mint csupaszon, bármennyire jó az anyaghasználat.

Pl. nekem a gyári szilikon tok tapintása baromira bejön. Az más kérdés, hogy mennyire lesz majd tartós.

(#302757) madkiller válasza ADAM1337 (#302732) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem is első iphone. Nekem is sok minden hiányzott elsőre, de így 1 hónap után már pár dolgot leszámítva rajött sok mindenre az ember. Lényeg, hogy sok esetben van megoldás csak máshogy kell gondolkozni.

(#302758) Quinine911 válasza formula01 (#302756) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Fólia nélkül vajon mennyire karcolódik meg gányolódik a képernyő?
Mondtad, hogy nem bírod elviselni.... mennyire bírják ezek a strapát fólia nélkül?

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#302759) sgeza válasza Quinine911 (#302752) üzenetére


sgeza
veterán

Mindent átviszi egytől egyig. A kártyákat is, annyi, hogy azokat biztonsági okból újra aktiválni kell talán, de listaszerűen ott lesznek. Ne parázz! Tedd egymás mellé a két készüléket, és küldd meg!

(#302760) burgatshow válasza Quinine911 (#302758) üzenetére


burgatshow
veterán

Azert ez elegge fugg a hasznalotol is. Nekem a 13 minimen nincs folia. Nem mondom, hogy karcmentes, mert nem az igy 1 ev utan, de vigyazok is ra. Ugyanakkor hasznalati eszkoznek tekintem.

(#302761) Quinine911 válasza sgeza (#302759) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Köszi, holnap ha megjön a teló rámegyek :)

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#302762) xhege válasza tothl (#302723) üzenetére


xhege
addikt

Ok, hogy van szerződés, de azzal annyit tudsz tenni, hogy indítasz egy polgári peres eljárást. Az eltart vagy 3-4 évig és addig fiezeted az ügyvédet is. Nekem ennyit nem érne meg a dolog, de mindenki magának dönti ezt el.

(#302763) formula01 válasza Quinine911 (#302758) üzenetére


formula01
aktív tag

Szerintem nem gányolódik, ha csak nincs valami nagyon finom szemcsés, vagy nagyon kemény valami a zsebedben, ami keményebb, mint a kijelző. (Pl. homok, gyémánt :DDD , stb)

Előző telefonom Mate 20 Pro volt, azon Gorilla Glass 5 volt, több mint 4 évig tartottam a zsebemben. 4 év alatt 2 apró, nem mély mikrokarc lett rajta. Mindkettőt úgy sikerült szereznem, hogy tengerparton bevágtam az úszónadrágom zsebébe a telefont, és a finom homok megkarcolta. Elvileg a 15 Pro kijelzője sem lehet ennél rosszabb. 4 hete van meg, 3 hete használom fólia nélkül, makulátlan a kijelző.

Azért ne ez mellett hord a kulcsot, de SZERINTEM simán egy tiszta nadrág zsebében hordva nem lehet nagy baja, nagyobb az esély rá, hogy egy szar toknál aminek kemény az oldala/hátulja a tok alá ragadt finom szemcsés por csinál pár mikrokarcot.

Ami miatt én próbálkoztam az üvegfóliával, annak az az oka, hogy bár még sosem törtem össze telefont, de ha véletlen ezzel lennék először olyan szerencsés, nem lenne a kijelzőcsere árát nézve őszinte a mosolyom.

[ Szerkesztve ]

(#302764) Tibiajax válasza formula01 (#302756) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ha full átlátszó, akkor valoban nem lesz. minden más eseetben szopás lesz.. (már akinek) mult héten kettőt is megnéztem, mert jött egy olyan tőlem idegen gondolat, h jó, mégiscsak félmilla, mégi rajkunk már - legalább előre..valamit.. aztán kettőből kettő keretes volt, és mindkettőnek beljebb volt a kerete, mint maga a telefon kávája :DDD kaptam is le a picsába. 5k minusz....sebaj

pl 1 szolidabb tok nem csak védi a telefont
nem találták még fel azt a tokot, ami nekem is már/még beleférne, mert nem szól bele semmit a teló kitalált, megtervezett és amiért megvettem -designjába..

(#302765) Aszpirin válasza Quinine911 (#302758) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ha nem akarsz rá egyáltalán karcot, akkor mielőbb szerezz be rá fóliát.
Lehet használati tárgynak is tekinteni, de karcolódni fog a használattól 100%, mg akkor is, ha vigyázol rá. Eladáskor pedig igen "sokba kerülnek" majd azok a karcok, többe, mint egy fólia 3-4ezer forintos ára (már persze ha érdekes az eldás).
Just my two pence.

(arról nem is beszélve, hogy baleset is történhet, sajnos tapasztalatból beszélek, de persze a "velem nem történhet meg, mert vigyázok rá" filozófiát úgyis csak a valóság tudja megcáfolni :D )

[ Szerkesztve ]

(#302766) formula01 válasza Tibiajax (#302764) üzenetére


formula01
aktív tag

Abszolút érthető ez az álláspont is. De még mindig inkább egy tok, mint az, amikor látom, hogy valaki hogyan szenved a betört kijelzős, vagy repedt hátlapos telefonjával. :DDD

(#302767) Aszpirin válasza Tibiajax (#302764) üzenetére


Aszpirin
senior tag

és amiért megvettem -designjába

még szerencse, hogy nem mindenki a dizájnja miatt vesz telefont.

[ Szerkesztve ]

(#302768) Tibiajax válasza Aszpirin (#302767) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jah, persze.. :)

amiatt is veszed az apple-t. nem kell a melléduma. pontosan tudjuk, mit képvisel az iphone, a piacon. az ios ereje csak a sztori egyik része

(#302769) Qtyii válasza frankdelgado (#302677) üzenetére


Qtyii
tag

soha nem....soha hagyd az ilyet

[ Szerkesztve ]

(#302770) Aszpirin válasza Tibiajax (#302768) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem értem, hogy jön ez oda, hogy nem a dizájnjáért veszem, de lényeg, hogy nem volt melléduma, hadd tudjam én jobban, hogy miért veszek iPhone-t, és miért teszem tokba és védem üveggel, ha már kiadtam érte félmillát :((

(#302771) Quinine911 válasza Aszpirin (#302765) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Köszi, meg neked is formula1!
Fólia mindenképp megy rá, az előző/mostani is 2x kiesett a kezemből, és a fólia repedt, nem a képernyô. Aztán lehet fólia nélkül sem repedt volna a képernyő de inkább nem kisérletezem / kockáztatok :D

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#302772) xhege válasza Tibiajax (#302768) üzenetére


xhege
addikt

Annyira nem érdekel a dizájn mint a csuda. Azonnal ment rá a tok. Ráadásul olyan amin keresztül nem is derül ki, hogy mi van benne. :K Mindenkinek más a fontos.

(#302773) akosxyz válasza Tibiajax (#302768) üzenetére


akosxyz
senior tag

Mit képvisel?

(#302774) Tibiajax válasza xhege (#302772) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mások vagyunk, ez biztos...

(#302775) noorbertt válasza akosxyz (#302773) üzenetére


noorbertt
őstag

Há hogy raj vagy tesó :DDD ez a raj topik :C

Én HomeKit miatt mentem Ios vonalra eredetileg. Bejött és vittem asszonyt is.

(#302776) formula01 válasza akosxyz (#302773) üzenetére


formula01
aktív tag

Minőséget?

Ahogy nem kell fennakadni azon, hogy valaki félt egy fél milliós telefont, azon se kéne fennakadni, hogy ha vki kiad fél milliót egy üveg/titán telefonra, akkor az üveg titánt szeretné fogni, látni, érezni, nem egy darab fröccsöntött műanyagot. Mindkét szempont totálisan legit, kinek mi a fontosabb.

(#302777) Gubu0101 válasza Quinine911 (#302758) üzenetére


Gubu0101
veterán

Epitoiparban javallot a folia hasznalata,en mar csak tudom :D :((( Durva karcok nincsennek az enyemen.Van helyette rengeteg hajszalkarc,kb mintha sok kicsi pok beszotte volna :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#302778) esbii22


esbii22
őstag

Hun van a 17.1? Mára ígérték… ez kész röhej el is adom a telefont…pfuj

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#302779) Sungoo válasza tothl (#302723) üzenetére


Sungoo
addikt

Azzal szerződéssel kb budira mehetsz. :U

(#302780) Aszpirin válasza esbii22 (#302778) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ígérték? Szerintem ez csak egy találgatás volt, amit - amint az az interneten történni szokott - rövid idő után sokan készpénznek vettek (én olyant is láttam már., hogy tegnap kellett volna megjelennie)

(#302781) esbii22 válasza Aszpirin (#302780) üzenetére


esbii22
őstag

Látszik nem érted a poént :DD

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#302782) Aszpirin válasza esbii22 (#302781) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Dehogynem. Az a poén, hogy megkajáltad a 17.1 megjelenésének mai dátumát :D :D :D

(#302783) Pyttawrx válasza esbii22 (#302778) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem már fent van :D (dev beta)

(#302784) Bilux válasza Aszpirin (#302782) üzenetére


Bilux
veterán

Sok külföldi oldal hozta ezt a dátumot, most nem jött be… :N

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#302785) esbii22 válasza Aszpirin (#302782) üzenetére


esbii22
őstag

Látszik, hogy még “újfiú” vagy itt.. :DD

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#302786) Pyttawrx válasza esbii22 (#302785) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Am. A dev beta vannak apróságok amik nem működnek jól még, (ez ugye nyilvánvaló). Köviben, meg a véglegesben javítják.

(#302787) dud998 válasza Bilux (#302784) üzenetére


dud998
őstag

Igen, állítólag benne volt a mai dátum a 12-es szériára kiadott javításban. Amikor ugye be akarták tiltani Franciaországban a magas sugárzás miatt.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#302788) Quinine911


Quinine911
aktív tag

Aki esetleg Telekomtól rendelt cuccot: Ha azt írják a Megrendelés menü alatt hogy átadták a cuccot a futárszolgálatnak akik majd értesitenek a kiszállítás időpontjáról - mikor szól a futárszolgálat? A kiszállítás napján küldenek vmi infót (sms/email)? Ma reggel óta ezt irja a Telekom honlapján, de a GLS-től semmi infó h felvették volna a cuccost szállításra és mondjuk holnap jönne. Vagy erről csak holnap kapok bármit a GLS-től? Nálatok h volt?

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#302789) Pyttawrx válasza Quinine911 (#302788) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Holnap

[ Szerkesztve ]

(#302790) Aaron14 válasza Quinine911 (#302788) üzenetére


Aaron14
őstag

Tegnap munkaszüneti nap volt, simán bekavar. Rosszabb esetben pedig beragadt a Telekom fantasztikus rendszerében.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#302791) Gubu0101 válasza Quinine911 (#302788) üzenetére


Gubu0101
veterán

Holnap,reggel majd kuldik az emailt a gls-tol,hogy melyik intervallumban megy.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#302792) ADAM1337 válasza Tibiajax (#302744) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mármint, hogy érted ?
Körbe nem lett nagyobb ez nem a fekete szélű üvegfólia ami kitakar.
Nekem tok nélkül csúszós a telefon meg a legtöbb fém keretes üveg hátlapos, csak azért natúr színű lett, mert erről nem kopik le a festék.

(#302793) Quinine911


Quinine911
aktív tag

Köszi. Akkor remélem holnap reggel jön a GLS-től a mail.
Csak azért kérdem, mert van hogy küldenek olyan “előértesítő” emailt hogy: “Ezúton értesítjük, hogy partnerünk csomago(ka)t készített össze Önnek. Acsomago(ka)t a feladást követő munkanapon kézbesítjük a következők szerint…”

Szóval csak ezért kérdeztem, mert vártam volna valami ilyesmit ma tőlük. :)

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#302794) Årpi válasza Quinine911 (#302793) üzenetére


Årpi
őstag

Nem kaptam én sem szeptember 25-én ilyen emailt, csak reggel. A Telekom oldalán viszont volt tracking szám a rendelésem alatt.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#302795) Quinine911 válasza Årpi (#302794) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Nekem nincs tracking szám. Ma reggel/délelőtt váltott át erre hogy átadták a futárnak. Alatta meg az van hogy “a biztonságod érdekében csak te veheted át a csomagot.”

De tracking szám az sehol.

EDIT: vak vagyok, tényleg van tracking number, elnézést, rossz helyen kerestem/néztem :)

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#302796) Bilux


Bilux
veterán



Android Authority kicsit elhamarkodta. Azóta törölte a posztot :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#302797) sharp4 válasza Bilux (#302796) üzenetére


sharp4
őstag

Sok helyen ezt a dátumot írták le, többek között az Index is!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#302798) juve600 válasza ittakary (#302707) üzenetére


juve600
nagyúr

[link]
ez 3200 Ft :)

(#302799) Gubu0101 válasza Quinine911 (#302793) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ujabban mar ezt szoktak,csak reggel kuldenek emailt,smst a kiszallitas napjan.Veletlen se tudj felkeszulni :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#302800) Aszpirin válasza esbii22 (#302785) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Na akkor most ki nem érti a poént, old boy? :DD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.