Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#303951) gergo36


gergo36
csendes tag

Hali!
Iphone 15 Pro-hoz fogok rendelni egy Pitaka MagEZ Case Pro 4-et. Milyen kijelzővédőt ajánlanátok hozzá, ami kompatibilis vele? Kamerára ajánlott még a lencsevédő? A toknak elég széles ott a pereme.
Köszi és pacsi!

(#303952) szezso15 válasza gergo36 (#303951) üzenetére


szezso15
addikt

Nekem i15+-hoz van ugyanilyen tokom, múlt héten érkezett meg. A kamerát patentül védi, sokkal magasabb a perem körbe, én tuti nem tennék rá kameravédőt. :)

Fóliával nincs tapasztalatom, valami magasra értékelt, viszonylag drága best of Aliexpress-t használok, gond nélkül.

*Hajrá Loki!* i15+

(#303953) Micsurin válasza Shyciii (#303949) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha még tudnád.... nem beszélve, hogy pár almás gépet a fejlesztéshez beintegrálni egy Win alapú ökóba, hogy legyenek pipeline-ok, tesztek stb. Kész katasztrófa... :W :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#303954) Cyberbeni válasza Shyciii (#303949) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Az hogy technikailag mit lehet, nem fog változni. Csak szürke zónás appokat is fel fogsz tudni rakni, meg esetleg lesz olyan app store, ami nem a reklámokat meg gacha appokat tol állandóan az arcodba.

MacOS-en is az van, hogy app storeon kívüli terjesztéshez is be kell küldeni, hogy automatikusan átvizsgálják, illetve legyen hozzá egy unique id, ami alapján gatekeeperen keresztül utólag is le tudják tiltani a futását.

(#303955) joey04 válasza Shyciii (#303949) üzenetére


joey04
titán

Vagy, változtassanak a felhasználók. Ha ez ekkora probléma, akkor a pénztárcával kell szavazni és nem megvenni a telefont. Ameddig jól fogy, addig az azt jelenti, hogy ez a része nem érdekli a felhasználókat kellő tömegben.

(#303956) Ellis-


Ellis-
csendes tag

Sziasztok, 1414-es telekomos számot hívtam többször és a segelyhívót kapcsolta, ios17.1 van fent, más is tapasztalja ezt a problémát?

(#303957) adika4444 válasza zedok (#303862) üzenetére


adika4444
addikt

Vannak itt a HardverAprón EarPods-ban utazó normális kereskedők. Vagy nagyon jó a hamisítványuk :DDD , vagy csak gyári, de olyan, mint ami a telefonhoz jár / iStyle-ban kapható, csak az ára fele annyi.

#303910markknight
Egyszer sikerült hagynom pár napja 0-ra merülni éjjel, reggel percekig nem volt hajlandó bekapcsolni. Rá pár napra 100 helyett 99%-os lett az akku élettartama.

üdv, adika4444

(#303958) Zsolt,72 válasza Ellis- (#303956) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia,
a napokban többször is hívtam a 1414 számot, de nem történt félrekapcsolás.

iOS 17.1.1, de a korábbi verzió sem csinálta.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303959) Raz3r


Raz3r
tag

Üdv!

Új iphone 15 beállítást követően nem töltődnek le az üzeneteim (imessage, sms) icloudból.
iPaden, macen megvannak de az új készüléken nem akar letöltődni - ki / be jelentkezés nem segített, hard reset sem.
Van esetleg ötlete valakinek?

(#303960) Zsolt,72 válasza Raz3r (#303959) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Az üzenetek mennyiségétől függően hosszabb időt is igénybe vehet.

Az iCloud beállítások között aktív az Üzenetek? Ha igen, akkor dugd töltőre a telefont és várj kicsit.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303961) Shyciii válasza Cyberbeni (#303954) üzenetére


Shyciii
veterán

Az hogy technikailag mit lehet, nem fog változni. Csak szürke zónás appokat is fel fogsz tudni rakni, meg esetleg lesz olyan app store, ami nem a reklámokat meg gacha appokat tol állandóan az arcodba.

Ez így ebben a formában nem igaz, mert már van folyamatban egy kötelezés az Apple felé, hogy a Safarin kívűli böngészők ne legyenek kötelezve a Safari WebKit-jének a használatára. Ezért is van már a Chrome ios-es verziójából olyan beta, ami már a Chrome saját motorját használja. Úgy rémlik, hogy Firefoxból is létezik ilyen. A kérdés már csak az, hogy mikor aktiválhatják be.

(#303962) joey04 válasza Shyciii (#303961) üzenetére


joey04
titán

na legalább megkönnyítik a droidra váltásom. :)

(#303963) Cyberbeni válasza Shyciii (#303961) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Eddig sem technikai oka volt, hogy nem lehetett más böngésző motor. Persze ha nem akarod a más böngészőt szürke zónásnak hívni, akkor hívhatod máshogy, a lényegen nem változtat.

Amik a linkeden vannak, azok technikai korlátok.

(#303964) gergo36 válasza gergo36 (#303951) üzenetére


gergo36
csendes tag

Köszi szépen az infót!
Fóliával van valakinek tapasztalata?

(#303965) Fritz Teufel válasza adika4444 (#303957) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Természetesen, mert az akkumulátorok nagyon nem szeretik a teljes lemerítést, frankón degradálja őket.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#303966) M1995 válasza Cyberbeni (#303963) üzenetére


M1995
aktív tag

Hát "fantasztikus" ez az erővel beleszólás, nincs eléggé a Google uralma alatt az internet, legyen úgy mobilon is csak Chrome-ra fejlesszék a weboldalakat, remek...

(#303967) magicbox


magicbox
senior tag

Mióta felment az új rendszer, azóta a fotók alkalmazás jelenik meg a vezeték nélküli töltésnél, előtte naptárt mutatott és órát. Ez hogy lehet visszaállítani? Nem tudok rájönni…

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#303968) Shyciii válasza Cyberbeni (#303963) üzenetére


Shyciii
veterán

Eddig sem technikai oka volt, hogy nem lehetett más böngésző motor. Persze ha nem akarod a más böngészőt szürke zónásnak hívni, akkor hívhatod máshogy, a lényegen nem változtat.

A szürke zónás szót kicsit össze-vissza használod. Azok a motorok maximum az Apple értelmezésében szürke zónás, amúgy semmi köze a motorokan ahhoz.

Amik a linkeden vannak, azok technikai korlátok.

Minden amit gátol a fejlesztők felé az Apple, az mind technikai korlát. Ezzel nem mondtál újat. Mint ahogy a kötelező Safari WebKit használata is technikai korlát. Eezek mesterséges korlátok, és nem az iOS korlátai.

(#303969) Shyciii válasza joey04 (#303962) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem értem az összefüggést, hogy miért ez miatt akarsz droidra váltani, de akkor tedd azt.

(#303970) Cyberbeni válasza Shyciii (#303968) üzenetére


Cyberbeni
addikt

szürke zónás = nem illegális, de az Apple terms of service-ével nem vágnak egybe.

technikai korlát = nem tudod debug verzióban sem megcsinálni, nem csak az Apple dobja vissza, amikor feltöltenéd az app storeba

a cookie banner/popup/stb. esetből kiindulva maximum minimális változtatás lesz abban, hogy mi az ami technikailag megoldható lesz egy külsős fejlesztőnek iOS-en és főleg csak az fog változni, hogy azokból miket tud könnyen felrakni egy mezei felhasználó

nyugodtan értelmezd ezeket máshogy, de én nagyon meg fogok lepődni, ha nem így lesz

(#303971) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Hali,

Ha adott egy iPhone, amin be van kapcsolva a keresés, és nem ismert az iCloud jelszó, és az e-mail pedig valami 10 éve megszűnt szolgáltatónál van, akkor jól gondolom, hogy kuka a telefon?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#303972) Zsolt,72 válasza BlackSoft (#303971) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ha jól tudom, ebben az esetben számla ellenében a tulajdonos részére tud segíteni az  Apple.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303973) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy az Icloud tudása az megegyezhet a Onedriveal fájltárolás szempontból? Példaként hogy visual studio projekt fájlok es ehhez hasonlo állományok lehetnek fent, vagy korlátolva van média és dokumentumra plusz aplle eszköz backupokra?

(#303974) M1995 válasza kkdesign (#303973) üzenetére


M1995
aktív tag

Azt írják max. 50 GB-os fájlokat lehet tárolni:

Fájlok elérése és kezelése az iCloud Drive-ban

(OneDrive max. 250 GB-os fájl)

(#303975) BlackSoft válasza Zsolt,72 (#303972) üzenetére


BlackSoft
addikt

Köszi, akkor jól gondoltam. Kétlem, hogy előkerülne a 10 éves számla, amikor a tulajdonosa a kora miatt sajnos a nevét is elfelejti időnként :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#303976) joey04 válasza Shyciii (#303969) üzenetére


joey04
titán

Az iPhone a zárt rendszer miatt az, ami. Ez valakinek vagy bejön, vagy nem. Ha nem, akkor van más a piacon. De ha kényszerből olyan lesz mint egy másik rendszer, akkor mi fogja megkülönböztetni?

(#303977) icezozo


icezozo
addikt

megszűnt az átköltözési mizéria a 17.1-től?

11PM-ből költöznék 13 PM-ba

így csinálnám:

11PM
1- biztonsági másolat
2- Apple Watch leválasztása
3- Apple ID kijelentkezés

utána

13PM

1- bekapcsolás
2- Apple ID bejelentkezés ( beállítás újként )
3- Szoftver frissítés
4- Hard Reset
5- beállítás i-cloud mentésből
6- sim kártya betétele
7. Apple Wach hozzá adása

esetleg kihagytam valamit?

http://qwankido.hu/

(#303978) Zsolt,72 válasza BlackSoft (#303975) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Sajnos igen, akkor már csak levélnehezéknek jó…

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303979) kivlov válasza icezozo (#303977) üzenetére


kivlov
aktív tag

Ha szereted szivatni magad akkor jó utat választottál.
HA megkímélnéd magad akkor csak egymás mellé teszed a régi és az új telót majd miután felismerik egymást ráböksz az átköltözés régiről az újra és tádám az új telón onnan folytatsz mindent ahol a régin abbahagytad...ennyi...
de kinek mi az egyszerűbb...

(#303980) lsebestyen válasza kivlov (#303979) üzenetére


lsebestyen
addikt

+1.
Tegnap csináltam meg 11P-ről 15P-re. AW mondjuk elakadt és kellett neki egy reset, de szerintem user error volt, mert leszedtem időközben a csuklómról. :DDD

(#303981) icezozo válasza kivlov (#303979) üzenetére


icezozo
addikt

csak azért kérdeztem mert a 17 OS megjelenésénél amit leírtál pont nem működött !
( visszaolvasva , több hsz )

de akkor már működik rendesen a legegyszerűbb átköltözési mód!

Köszönöm! :R

http://qwankido.hu/

(#303982) joey04 válasza icezozo (#303981) üzenetére


joey04
titán

Az már a 17.0.1-ben javítva volt. Nekem még 17.0 volt, de ahogy bekapcsoltam, szólt, hogy a költözéshez frissteni kell. Megtettem, majd le is ment minden gond nélkül.

(#303983) sgeza válasza icezozo (#303981) üzenetére


sgeza
veterán

De ha még fenn is állna az említett probléma, akkor is csak annyi lenne a teendő, hogy az új telefont újként állítod be (emlékeim szerint be sem kell lépni apple fiókkal, de ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy keverem azzal, hogy androidon fiók nélkül is el tudod indítani a telefont), majd frissíted, utána gyári visszaállítás.
Innentől mehet a normál folyamat, hogy egymás mellé teszed a két telefont, és kiválasztod az átköltözést, ahogy korábban a kolléga is írta. Semmi egyéb kijelentkezés meg miegymás.

[ Szerkesztve ]

(#303984) sgeza


sgeza
veterán

Kint a 17.2 beta 2

(#303985) Zsolt,72 válasza sgeza (#303983) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

„(emlékeim szerint be sem kell lépni apple fiókkal, de ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy keverem azzal, hogy androidon fiók nélkül is el tudod indítani a telefont)”

Ez ugyanígy van iOS alatt is. Sem SIM kártya, sem  Apple ID nem szükséges az elindításhoz. :)

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303986) sgeza válasza Zsolt,72 (#303985) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi, akkor jól rémlett.

(#303987) tetova válasza M1995 (#303966) üzenetére


tetova
tag

Legalább 10 éve köztudott, hogy a Chrome a legundorítóbb kémprogram minden platformon, a neve miatt mégis sok millió felhasználó ragaszkodik hozzá. Nem értem, iOS esetén mi lehet, ami indokolná a használatát?

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#303988) Sir Riccio válasza tetova (#303987) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Erre van valami forrásod? Én pl. semmi ilyenről nem tudok. Amúgy nálam az indokolja, hogy az asztali gépen is az fut és alapból MINDENEM a Google ökoszisztémába van becsatornázva.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#303989) tetova válasza Sir Riccio (#303988) üzenetére


tetova
tag

[link]
Elég gyenge fordítás, de a lényeg érthető. Ha keresel, találsz az elmult évekből még párszáz hasonlót.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#303990) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

A reklámblokkolók ellehetetlenítésére is elég sok erőforrást fordítanak: [link]

(#303991) Sir Riccio válasza tetova (#303989) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ú, ez tök valid, hiteles forrásnak tűnik. Ilyen oldalakon szoktak arról is írni, hogy a Föld lapos, meg, hogy az oltásban chip van. Nem haragszol ha szkeptikus maradok abban, amit köztudott tényként közöltél?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#303992) tetova válasza Sir Riccio (#303991) üzenetére


tetova
tag

Nem. Mindenki abban hisz, amiben akar. :R :)

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#303993) maxika2004 válasza Sys85 (#303775) üzenetére


maxika2004
őstag

Közben még egy kérdés felmerült istyle - s vásárlással kapcsolatban ...
ha cég nevére lett véve, akkor is érvényes az ársávos gari ?
mert a vodafonnál elvileg nem, ott csak 1 évet adnak.

köszi a segirséget !

(#303994) esbii22 válasza maxika2004 (#303993) üzenetére


esbii22
őstag

Cégre csak egy év Apple gari jár, nem vonatkozik rá az ársávos garancia.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#303995) joey04 válasza tetova (#303987) üzenetére


joey04
titán

mert mindenhol azt használom hosszú évek óta, kényelmes, szeretem, és minden google szolgáltatást használok.

(#303996) golfvariant válasza joey04 (#303995) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Remélem a Sirit és a FaceIDt sem használ tetova, mert az egyik folyton lehallgatja a másik meg kamerával figyeli minden mozdulatát :U

Viktorunkat nem hallgatja le semmi, ő még a nyomkodós 3310t használja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#303997) Zsolt,72 válasza golfvariant (#303996) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Közel volt, de nem talált. A miniszterelnök Nokia 6310-et használ. :)

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303998) zz13zolika


zz13zolika
csendes tag

Sziasztok.

Első IOS es telefonommal próbálok barátkozni, egyenlőre nem sok sikerrel...14 PRO
Tényleg nem lehet a hiváselőzményekben keresni? ( Nem, nem görgetni, hanem keresőbe bepötyögni a keresett kontaktot)

(#303999) juve600 válasza zz13zolika (#303998) üzenetére


juve600
nagyúr

(#304000) sgeza válasza zz13zolika (#303998) üzenetére


sgeza
veterán

Jól sejted. Ugyanakkor nem tudod azt sem megnézni, hogy egy adott kapcsolattal vagy telefonszámmal mikor beszéltél eddig. Az összes időpont egy helyen nem megjeleníthető.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.