Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#303651) Zsolt,72 válasza markknight (#303649) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nálam rendben van (iPhone 13, iOS 17.1).

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303652) Stauffenberg válasza merqree (#303650) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nálam is jönnek a Messenger értesítések rendesen, de az engedélykéréseket nem küldi le, de ez szándékos, mivel pont azért találták ezt ki így, hogy a spamet megfogja, meg mondjuk az idióta zombikat, akik a Facebookot összekeverik a Tinderrel.

(#303653) icecave válasza markknight (#303649) üzenetére


icecave
Topikgazda

Már nagyon rég kiszámíthatatlan, hogy működik. Az értesítések még meg-meg jönnek, de az inkább bosszantó, hogy megnézed, majd marad az ikon jelzés, hogy van nem olvasott üzeneted (persze nincs). Ekkora visszalépsz, akkor eltűnik végre.

Nekem pl. most az a bajom, hogy még mindig nem akarja megtanulni az optimalizált akkutöltést a 15PM. Be van kapcsolva, aminek be kell, hogy működni tudjon (system costumisation, significant locations), mindig ugyanakkor töltöm éjjel, mégsem akarja megtanulni. Egyszer ki-be kapcsoltam, lehet most megint várhatok, de nem kellene ennek ennyire hosszú folyamatnak lennie. Előző telefonjaimon mindig működött. Főverzió váltás után volt,hogy 1-2 napig nem, majd utána ugyanúgy bekapcsolt.

Szerk.: Na mondom megnézem már az akkustatot, erre mára már úgy töltötte, csak elfelejtette kiírni, hogy mostantól már optimalizáltan tölti. Ezt is megértük, remek :D

[ Szerkesztve ]

(#303654) markknight válasza icecave (#303653) üzenetére


markknight
veterán

Nekem már badge ikon sincs egyébként. Megnyitom és úgy frissül rá. Pedig a háttérben futás is engedélyezve van. Majd csak megoldódik egyszer, csak most szereztem egy ultrát és elég hasznos lenne edzés közben ha látnám.

A tanuláshoz nem tudok hozzászólni, össze-vissza töltöm.

(#303655) Stauffenberg válasza icecave (#303653) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha ez vigasztal, nekem a MacBook sem tudta megtanulni ezt, teljesen inkonzisztens mikor tölti 80%-ig és mikor nem, van amikor arra kelek reggel, hogy csak akkor kezd el 80% fölé tölteni, pedig mindig ugyanakkor ülök le elé. Csak oda fel tudtam telepíteni az AlDente-t és manuálisan van belőve 80%-ra és ha kell, akkor kézzel indítom a teljes feltöltést.

(#303656) Zsolt,72 válasza icecave (#303653) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ezt az optimalizált akkutöltést (valószínűleg) a választott megoldásnál csak egyszerűbben lehetett volna kivitelezni. :) A szándékot értem, de ez így túl sok mindentől függ, jelenleg leginkább a csillagok szerencsés együttállása is kell hozzá.

Perpill nekem is elfelejtette, egyik nap még tette a dolgát, most pedig semmi…

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303657) lugosi válasza Stauffenberg (#303655) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyanez a helyzet nálam is a macbooknál. Eddig tartotta a 70%-ot, most meg feltölt.

(#303658) kchris78 válasza Stauffenberg (#303655) üzenetére


kchris78
veterán

15PM esetén is ott van viszont a 80%-os limit :).

(#303659) burgatshow válasza markknight (#303649) üzenetére


burgatshow
veterán

A Metanak ez evek ota gondot okoz. Nekem 6 evig nem mukodott az Instagram ertesites, egyszer csak par honapja megjavult.

(#303660) Zsolt,72 válasza kchris78 (#303658) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, gondolom kaptak elég sok visszajelzést, hogy a korábbi megoldás nem igazán megbízható mostanság, ezért tették be a fix 80-as limitet.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303661) geleati válasza vargalex (#303647) üzenetére


geleati
tag

Köszi neked és M1995-nek, úgy tűnik kicsit jobb így :)

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#303662) kchris78 válasza Zsolt,72 (#303660) üzenetére


kchris78
veterán

aztan jofejsegbol :W csak a legujabb modellekbe kerult bele..

(#303663) magicbox válasza markknight (#303649) üzenetére


magicbox
senior tag

Nekem is 15PM van lassan 2 hete. A Messenger értesítésekkel semmi gondom nem volt.

Amire nem találok megoldást, a FB app Safariban nyissa meg alapból a külső linkeket ne a saját ótvar böngészőjében.

Illetve Google alkalmazásokban lehet-e vhogy blokkolni a reklámokat? Adguard Safariban hibátlan. De mást nem tud, Androidon meg minden reklámot tudott. Igaz ott volt vpn + https szűrés is.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#303664) icecave válasza magicbox (#303663) üzenetére


icecave
Topikgazda

"Amire nem találok megoldást, a FB app Safariban nyissa meg alapból a külső linkeket ne a saját ótvar böngészőjében."

Arra nem is lesz megoldás, ez ilyen, utána alul a 3 pontra nyomva lehet a rendszer alapértelmezett böngészőjében megnyitni. Plusz egy lépés, de ez mindig is így volt sajnos.

(#303665) oszy


oszy
veterán

Az iCloud lementi a Safari megnyitott lapjait? Elvileg be van állítva a Safari mentés. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#303666) zsolt_71


zsolt_71
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni dual sim-el kapcsolatban. Adott egy yettel e-sim és voda fizikai sim. A yetteles az alap hang , voda pedig általában az alap mobilnet. Ha hanghívás érkezik yettelre akkor közben elmegy a másik kártya és fordítva is . Ilyenkor ugye nincs mobolnetem. Ez a kisebbik gond , de hátha lenne erre is megoldás. Ami jobban zavar , hogy ha pl. a vodas számon telefonálok és közben hívnak a yetteles számomon akkor nekem nem jelzi a hívást a hívó félnek pedig olyan , mintha ki lennék kapcsolva. Ha egy simen belül van egyszerre több hívás akkor azt szépen jelzi és jól működik a hívásvárakoztatás. Van ezekre esetleg valamilyen megoldás? Köszi előre is a segítséget.

(#303667) Kbali válasza zsolt_71 (#303666) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem dual active, csak dual standby. Nem lesz rá megoldás. Annyit tehetsz a bejövő hívásokat átirányítod mindkét kártyára, ha nem elérhető vagy. Ez pénzbe kerülhet.

(#303668) M1995 válasza oszy (#303665) üzenetére


M1995
aktív tag

Nem emlékszem. Azt írják nem. A megnyitott tabokat szerintem csak szinkronizálja eszközök között az iCloud, tehát ha nincs Mac a képben, akkor üres iPhone-nál nincs honnan áthúzni. Tehát a biztonság kedvéért mentsd el könyvjelzőként.

(#303669) magicbox válasza icecave (#303664) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm. Jobb mint a semmi. Az FB-t gyakorlatilag csak hírportálnak használom, és reklámok nélkül, ha lehetséges. Szkeptikus voltam a Safarival, de tényleg nagyon jó böngésző. Vettem hozzá egy sötét témát, hibátlan 🙂

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#303670) Rage47 válasza burgatshow (#303659) üzenetére


Rage47
veterán

Az komoly! :D Nálam amúgy jó Messengeren is, Instán is.

Csakúgy mondom, hogy decembertől E2E lesz a Messenger, tegnap kapott bnőm értesítést, neki tegnaptól bekapcsolták. Lehet ezen mókolnak. Elég nagy újratervezést igényelt ez a Metától szerverszinten is, lehet ez bekavar most csomó embernél a normál működésben.

(#303671) M1995 válasza magicbox (#303669) üzenetére


M1995
aktív tag

Nem facebookozok, de az app helyett nem jobb adblockeres Safariból kirakni home screenre mint app?

(#303672) magicbox válasza M1995 (#303671) üzenetére


magicbox
senior tag

Meg is csináltam. Hírolvasónak így hibátlan. Köszi a tippet.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#303673) sgeza válasza geleati (#303646) üzenetére


sgeza
veterán

Tuti az van, amit a többiek is írtak. Ha nem pattan bele rendesen, akkor biztos tele van szösszel. Egy tonna ki fog jönni, ha megpiszkálod.

(#303674) PACSA75 válasza zsolt_71 (#303666) üzenetére


PACSA75
őstag

Én ezt úgy oldottam meg, hogy aktiváltam a hívásvárakoztatást és a hívásátirányítást (a két sim között) mindkét simen - ahogy Kbali is javasolta.

[ Szerkesztve ]

(#303675) zsolt_71 válasza PACSA75 (#303674) üzenetére


zsolt_71
csendes tag

Köszönöm :R :R

(#303676) zozika2


zozika2
tag

Sziasztok, az ugye valami vicc, hogy csak akkor megy a hotspot, ha tölt a telefon?
Ha igen, akkor lesz egy eladó 12 mini.

(#303677) MasterMark válasza zozika2 (#303676) üzenetére


MasterMark
titán

Nem csak akkor megy.

Switch Tax

(#303678) lugosi válasza zozika2 (#303676) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem csak akkor megy.

(#303679) Oldman2


Oldman2
veterán

Tegnap néztem egy usa filmet (amiben mindenki iPhone-t használt).

Az egyik jelenetben "kiakadt" egy tini, hogy "itt se WiFi se Hotspot..."

E kettő technikailag nem ugyanaz?
:F

(#303680) markknight válasza Oldman2 (#303679) üzenetére


markknight
veterán

nem

(#303681) MasterMark válasza Oldman2 (#303679) üzenetére


MasterMark
titán

Hát a hotspot is wifi, szóval végülis igen, de gondolom arra gondolt hogy se rendes kábeles internet wifije se mobilnet hotspotja.

Switch Tax

(#303682) zozika2


zozika2
tag

Köszönöm, ez elképesztő

(#303683) MasterMark válasza zozika2 (#303682) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy bármikor megy? Tényleg elképesztő... :DDD

Switch Tax

(#303684) markknight válasza MasterMark (#303681) üzenetére


markknight
veterán

You can use Wi-Fi, a USB cable, or Bluetooth® to connect a Mac or PC to your Personal Hotspot.

(#303685) MasterMark válasza markknight (#303684) üzenetére


MasterMark
titán

De azt már nem hotspotnak hívják.

Switch Tax

(#303686) vargalex válasza zozika2 (#303676) üzenetére


vargalex
félisten

Én úgy tudom, hogy ha nincs töltőn a készülék, akkor a hotspot automatikusan kikapcsol, ha bizonyos ideig nincs rajta forgalom. Sajnos ez a feature nem kapcsolható, persze magyarázat van rá: energiatakarékosság. Nehogy az user döntse el. Azt tudod tenni, hogy a kliensen mesterségesen generálsz folyamatos forgalmat. Ez lehet egy háttérben futó ping is...

Alex

(#303687) herdsman12 válasza dvdbackuper (#303401) üzenetére


herdsman12
őstag

Megnéztem pár videót, miért nem méretre vágott ragasztót használnak hátlap cserénél? [link]

(#303688) Zsolt,72 válasza vargalex (#303686) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Akkor ez lesz a magyarázat 7HeadsDrago topiktárs egyik, általa sokat ismételgetett problémájára. S egyúttal azt is megindokolja, hogy én miért nem tapasztalom soha a hotspot leállását (nálunk úgy van, hogy amikor már nem használja az illető, akkor szól, hogy köszöni szépen és én kikapcsolom, nyilván emiatt nem szakad meg nálam, hiszen amíg kéri az illető, addig folyamatosan van is használat).

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303689) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#303630) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Esetleg erre valakinek ötlet? :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#303690) Zsolt,72 válasza ::Trunks:: (#303689) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A Beállítások/Értesítések/Üzenetek menüpont beállításait nézd át: [kép]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303691) geleati


geleati
tag

Sziasztok! Böngészőben lehet rendes jobb klikket csinálni, mint pc-n? Egy weboldalon van context menü amit jobb klikkel lehet előhozni, de iPhone böngészőben (se chrome, se safari) nem tudom előhozni. Köszönöm szépen! :R

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#303692) ::Trunks:: válasza Zsolt,72 (#303690) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Aha, itt ki volt nyomva az értesítések. Pedig kerestem itt először nyilván. Mindegy, köszi!

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#303693) Zsolt,72 válasza ::Trunks:: (#303692) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szívesen. :)

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#303694) MasterMark válasza geleati (#303691) üzenetére


MasterMark
titán

Nyomva tartod?

Switch Tax

(#303695) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Adott egy Iphone 14 Pro Max és egy 14 Plus.
Pro Maxnál működik a Képernyőtávolság funkció, míg a Plusnál nem. Mindkettőnél be van kapcsolva a funkció… Ilyenkor mit lehet tenni? Esetleg van olyan beállítás ami miatt hiába van bekapcsolva, mégsem működik?

[ Szerkesztve ]

(#303696) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok, még tart az asztali töltőkeresés, ezzel kapcsolatosan egy kérdés:

Hiába veszek 15W-os magsafe töltőt az asztalra, ha a monitor USB hubjába dugom, akkor a max töltés 4,5W lesz, jól tudom?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#303697) sgeza válasza Tsebacsi (#303696) üzenetére


sgeza
veterán

Hacsaknem tud gyorstöltést a monitorod. De gondolom nem. Hogy 4,5 W-e a maximum, az mondjuk nem biztos. Egyrészt függ az USB kimenet teljesítményétől, illetve, hogy a töltő 5 V-ról üzemelve mekkora teljesítményre képes. A szűkebb keresztmetszet lesz a korlát.

[ Szerkesztve ]

(#303698) yodamester10


yodamester10
őstag

Bocs,hogy ide is bedobom,de halott nagyon a watch topik.
Érdeklődnék,hogy használ valaki ilyen külsős watch face-t?
Ilyen üzenetet kapok prémiumra elő vagyok fizetve,de nem jövök rá mit kellene beállítani.
Ez az üzenet akkor jön elő mikor mondjuk rányomok az órán az időjárásra.A gyárinál egyből bejön aminek kell,de sajna itt nem.A videó sajna nem mutat többet.
[link]

(#303699) markknight válasza yodamester10 (#303698) üzenetére


markknight
veterán

Nem jók ezek a syncelős appok egyébként. A Samsung Smart Thingse is van, hogy sír, hog jelentkezzek be iPhone-on, van hogy nem. De ugyanez a kamu instagram kliens, a revolut meg még pár watchos app. Nem tudom miért van ez így kitalálva, pl a smartgym meg a cardiogram nem csinálja. Ez van. Én mondjuk biztos nem használnék third party watchface-t, amúgy sem rózsás az óra üzemideje, de ez csak egy vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#303700) Tsebacsi válasza sgeza (#303697) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát akárhol olvasom, az elméleti/gyakorlati maximum a normál A-s USB 3.1/3.2-nél 7,5W, a 3.0-nál pedig 4,5W.
Szóval ha jót akarok, és azt szeretném, hogy 15W-al töltse a telefont és mellette az órát is, akkor rendes tápegységre kell dugnom az eszközt. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.