Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Valaki segítsen pls. Itt volt a villanyszerelő és kérdezés nélkül lecsaptak az áramot egyik pillanatban majd rögtön vissza. Azóta nincs internet. Mindent (ONT, routerek, setop box) áramtalanítottam, újraindítottam, de semmi. TV van és a digi.hu ill. minden Google oldal és aloldal bejön, de semmi más. Bejelentettem a hibát, de én még ilyet nem láttam. Ez mi lehet?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#30002) supercow válasza l.skywalker (#30001) üzenetére


supercow
őstag

Inkább dns gondnak tűnik, mert ha google bejön akkor van interneted. Próbáltál más dns beállítást?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30003) Frond


Frond
csendes tag

Ez a Gyopárosi Kábeltelevízió Kft. a Telekom hálózatába tartozik? Csak mert a térképen a Szip program alatt olyan településeken is megvan jelölve ahol tudtommal csak 1 kábeltvszolgáltató, a Telekom van jelen(például Makó).

[ Szerkesztve ]

(#30004) taki01 válasza Frond (#30003) üzenetére


taki01
őstag

Az nem tartozik bele a Telekom HFC hálózataiban, csak a Vidanet hálózata tartozik bele.
Ez a cég vagy 12 EU-s támogatást nyert el és a cégről az ügyfél vélemények se legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#30005) Lajosnagy17 válasza taki01 (#30004) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

(#30006) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Esztergomot is kezdik vagy átkötni DIGI-re vagy új DIGI fejlesztés.

(#30007) csacsi67 válasza user12 (#29995) üzenetére


csacsi67
addikt

Kb 10 év mulva szintén 57 körzet. Nem 51 :) De ne hogy azt gondold hogy a PR jobb este a net sebbeség nagyon karcsu ott isa.Nekem van mind 2 .Invitel isa meg PR is. Legjobb a telenor korlátlan mobilnete.

[ Szerkesztve ]

(#30008) garga01 válasza szacsee (#29953) üzenetére


garga01
senior tag

Szia! Remélem nem túl késő a válaszom :)
Én a FritzBox márkát javaslom, csak a legtöbbhöz német nyelvtudás kell. Nagyon stabil eszközök és profi szoftveres ellátottság. Egy régebbi modellt használtunk több évig igaz telekom hálózaton, ami modem+router egyben volt, újraindítani csak évente 1x kellett. Kapcsolatot nem dobta el. Utána VDSL-re váltáskor mi is ZTE-s vackot kaptunk, utána szintén egy Fritzboxra cseréltem (Fon WLAN 7390) ez is nagyon jól megy.
ADSL-modemes Fritzboxot olcsóbban találsz, itt a hardveraprón, vatera, jófogás, fb marektplace, stb oldalakon vannak.
Ha nem akarod a router funkcióját használni, csak modemként, van pppoe passtrough funkciója.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#30009) garga01 válasza Lajosnagy17 (#30006) üzenetére


garga01
senior tag

Szia!
Néztem a térképet, amit csináltál, nagyon szuper. Jól értem, hogy Baján habár van Invitel Koax, de itt a Digi nem fog optikát kiépíteni, hanem az MVMNET Zrt.?

A másik kérdésem, hogy ahol a Digi optika kiépítésre került és lassan átkötnek mindenkit, mit csinálnak a régi Invitel koax hálózattal? Le fogják szerelni, vagy értékesítik másnak?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#30010) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Invitel koaxot a DIGI elvileg mindenhol lecseréli optikára, most még az Alföldön dolgoznak, de legalább haladnak. 5-6 nagyobb várost átalakítottak fél év alatt. Majd meglátjuk.

Az MVMNET nyert Szupergyors internet támogatást Baja és környékére, de idáig semmi nem történt. Lassan haladnak és a Dunántúlon dolgozgatnak most.

A Telekom is elkezdett optikázni Baján.
"Értesítés építési engedély megadásáról – CE/1205-20/2021. számú határozat: Baja, Bajaszentistván városrész FTTH hálózat építés tárgyú elektronikus hírközlési hálózat építési engedélye."Közzétéve: 2021. február 19.

(#30011) kabelmania27 válasza garga01 (#30009) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor már nem lesz a régi koax hálózaton előfizető lekapcsolják és elvileg leveszik a kábeleket az oszlopokról.

[ Szerkesztve ]

(#30012) R3laX


R3laX
addikt

Sziasztok!

Végre meg tudtam rendelni a Telekom 1000/1000-es FTTH hálózatát. Szerintem korábban már kérdeztem, de hátha azóta még több a tapasztalat. Invinetwork VDSL - nem Invitel már - szolgátatást a Digi irodákban is le tudom mondani? Ha van nálam ZTE ZXHN H168N modem/router, amit még az Inviteltől kaptam 2017-ben azt is le tudom ott adni, vagy egyáltalán le kell adnom? Invitel szerződésszámom már nem él, Invinetworkös van.

(#30013) taki01 válasza R3laX (#30012) üzenetére


taki01
őstag

Digi irodában biztos nem tudod lemondani szerintem, mert két különböző cég.

Itt fogod tudni lemondani:
A hét minden napján 06:00-22:00 között fogadjuk hívását az ingyenes 06 80 101 513-as ügyfélszolgálati telefonszámon.
E-mail címünk: ugyfelszolgalat@invinetwork.hu
Személyes ügyfélszolgálat:
3580 Tiszaújváros, Szt. István út 1/A. Városkapu üzletház
6722 Szeged, Gutenberg utca 14.
2400 Dunaújváros, Semmelweis utca 10.
5600 Békéscsaba, Mednyánszky u. 2.

(#30014) R3laX válasza taki01 (#30013) üzenetére


R3laX
addikt

Igen? Na ezért kérdem :). Odáig biztos nem megyek el Dorogról, ha már így kib@sztak velem, hogy lepasszoltak az Invitelék. Így is szegények egy rakás ... :), akkor megoldom telefonon majd. ZTE H168N meg ha kell nekik érte jönnek. Köszi a választ!

Új lakásban 3 évből 2,5 szenvedés volt, mióta megette az Invitelt a Digi. Invitel, Invi16, Invinetwork. 3 cégnél voltam 3 év alatt. Előtte majdnem 20 évig gond nélkül ment az Invitel ADSL szüleimnél. Most már mind2 eltrehánykodja sajnos, de panaszkodtam én már itt 2 éve is :D.

[ Szerkesztve ]

(#30015) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

[link]

DIGI hálózat fejlesztés.

(#30016) kisapa válasza Lajosnagy17 (#30010) üzenetére


kisapa
senior tag

Nálunk sajnos még nyoma sincs az átalakításnak. A szolgáltatás kiesések száma bezzeg nagyon megnőtt. Gyakorlatilag nincs olyan hét amikor legalább egy rövid időre ne menne el a net. :F

(#30017) Lajosnagy17 válasza kisapa (#30016) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Nem igazán világos a cikk, mert Inviteles koaxot Berettyóújfalun és Hajdúszoboszlón lecserélték, ez igaz, de máshol is lecserélték azon helyek nincsenek említve, mint Kaba, Püspökladány, Nádudvar. Olyan helyek meg említve vannak, ahol eddig is 1000FTTH volt, mint Biatorbágy.

(#30018) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Másnak sincs net?
Kb fél órája elment, azóta sem tud életre kelni....

;) - The Power of the Light Side

(#30019) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#30018) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hibabejelentő: kábeles nettel országosan baj van, dolgoznak rajta....

;) - The Power of the Light Side

(#30020) kentucky válasza Anonymus23 (#30018) üzenetére


kentucky
őstag

Aha, más invitelesnek is kampec :D

(#30021) Anonymus23 válasza kentucky (#30020) üzenetére


Anonymus23
veterán

Közben megcsinálták, már van net...

;) - The Power of the Light Side

(#30022) tothjozsi96 válasza Lajosnagy17 (#30010) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez mennyire hiteles információ hogy mindenhol lecserélik?
Van erről bármilyen írás?

Azért rengeteg településen lehet az Invitelnek koax hálózata, kíváncsi lennék a fontossági szempontokra is, vagy az ésszerűségre. Logikus lenne hogy a nagyobb városokban cserélik le a koax-ot első körben, de akkor innentől meg az lenne az ésszerű hogy a környékbeli kisebb városok hálózatát is lecseréljék, szerintem.

(#30023) zzola válasza tothjozsi96 (#30022) üzenetére


zzola
félisten

Vagy ott, ahol erősített a konkurencia...

(#30024) tothjozsi96 válasza zzola (#30023) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálunk már 2 éve biztos hogy van Telekom optika, jó múltkorában kérdeztem a DIGI szerelőt, ő meg azt mondta hogy mostanában itt nem lesz semmi.

(#30025) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Másnál van valami gond a közszolgálati csatornákkal DVB-C-n, kábelnetes körzetben? Akadozik az adás, analógon jó, fizetős csomagok is jónak tűnnek digitálison. Analóg adásoknál nem zajos a kép, hogy esetleg a gyenge jelszint lenne gond. Ha nem lenne ez a 'sztambuli menyasszony meg szombatonként a színész meg a szakács, nem is érdekelne a dolog :D de ez van.
Internetszolgáltatás is látszólag OK, megy VPN-en át RDS és nem akadozik.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30026) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#30025) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Közben találtam egy kábelhibát, az egyik f csati fém része megrogyott, azt javítottam, de ugyanúgy fennáll a hiba.
Viszont nem olyan, mint mikor a mindigtv-vel volt gond, akkor, ha a kábellel vagy csatlakozóval volt gond, akkor "kockásodott", akár el is színeződött a kép. Itt ilyen nincs, csak megakad a kép és a hang, ezért gondolom, esetleg szolgáltatói hiba.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30027) Peter Kiss válasza E.Kaufmann (#30026) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

1-2 hete tapasztaltam ilyet, nem minden csatornánál jött elő, kockásodás nem volt, később (másnap?) pedig helyre is állt, nem nézegettem kábelt stb-t nálam.

(#30028) Ladislaoca válasza E.Kaufmann (#30025) üzenetére


Ladislaoca
tag

Nekem is ez a gondom!
Iszonyatosan akadoznak a közszolgálati csatornák.
Én lejelentettem Messengeren.
Nem tudom miért, de állandóan csak ezek az adók szoktak akadozni pár havonta.
Vagy ez a román cenzúra lenne? :D

(#30029) E.Kaufmann válasza Ladislaoca (#30028) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az uccsóra :DD , ezért nem neheztelnék rájuk :DDD , csak tényleg a Szürejjára és a Szél-Anger főzőcske idejére felfüggeszthetnék :D...
Ja és a kanadai Rex se rossz

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30030) Ladislaoca válasza E.Kaufmann (#30029) üzenetére


Ladislaoca
tag

Nálam már kijavították a hibát.

(#30031) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy néz ki, a 4iG megveszi a DIGI-t.

(#30032) Anonymus23 válasza Intruder2k5 (#30031) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem véletlenül szívatják ennyire őket....
És ezzel együt hivatalosan is vége a versenynek, illetve cenzúra rlz...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#30033) zzola válasza Intruder2k5 (#30031) üzenetére


zzola
félisten

RIP Digi.
Most mondjam nektek azt, hogy az egyik legnagyobb magyarországi energiaszolgáltatóban is folyamatsoan szerzik meg a részesedést...
Nem lesz ennek jó vége...

(#30034) Frond


Frond
csendes tag

Na ennyit a fejlesztésekről, most leáll az egész egy évre kb, míg végbe megy a felvásárlás. :((

(#30035) PitLee válasza Intruder2k5 (#30031) üzenetére


PitLee
őstag

Digis borítékban kapom az Inviteles számlát, azt hittem ezt nem lehet überelni, akkor most jön a "fogd meg a söröm" 4iG változat :DDD

(#30036) E.Kaufmann válasza PitLee (#30035) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A Digi váltás még nem is zavart, reméltem, jön vele az IPv6. Na de ez :( :W . Komolyan mondom, inkább a románok, mint a magyar cukorhegy :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30037) steele80


steele80
senior tag

2018. 11.15-én már megírtam ezt itt a fórumon, hogy nem lehet a Digi-é az Invitel. A céljukat elérték a tudjuk kik. Sötét ország sötét jövője jön!

(#30038) tothjozsi96 válasza Intruder2k5 (#30031) üzenetére


tothjozsi96
addikt

:W :W :W
Mi a f@sz.

(#30039) user12 válasza Frond (#30034) üzenetére


user12
őstag

Kb igen
Utána meg a költségtakarékosság jegyében ugyanaz lesz, mint a T-nél, hogy a régi rezes területeken átnevezik a jelenlegi 5-10 Mbites csomagokat Net 50 vagy hasonló névre - garantált 1/0,1 Mbps garantált sávszéllel

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30040) Lajosnagy17 válasza user12 (#30039) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

De nemcsak ez jön, hanem az áremelések is. Nyugaton, nem ennyibe kerül az Internet, ne lepődj meg ha pár ezerrel több lesz egy-két éven belül hivatkozva mindenféle elmaradt fejlesztésre, stb.

(#30041) taki01 válasza user12 (#30039) üzenetére


taki01
őstag

Csak az baj, hogy sok településen van ahol teljesen vagy település egyes területein monopol helyzeteben. Már most is háborognak miatta sok főleg most az online tanulás meg minden miatt. Tudok olyanról akinek két Inviteles ADSL vonala van, hogy tudjanak otthon tanulni és dolgozni, mert más szolgáltató nem elérhető a település azon részén.
A másik meg a DSL hálózat üzemeltetése az egyik legdrágább, mert nem elég egy MSAN a településre, hanem ezekből több kell és ezáltal több áram fogyasztója is van. A másik meg, hogy az Inviteles réz hálózatoknak a kábelek állapota is hagy maga után kívánnivalót.

(#30042) supercow válasza taki01 (#30041) üzenetére


supercow
őstag

Két DSL vonal?? Burzsuj mázlista :DDD A mi településrészünkön (Vác-Máriaudvar) olyan elavult a DSLAM meg a légkábelek, hogy "nincs kapacitás" ürüggyel minden bővítést elutasítanak és új bekötésekre várólista van. Lehet mondani, hogy kihalásos alapon megy az ügyfelek bekötése. Gondolom fix vonalszám van kiosztva a területre oszt csá. Én boldogan fizetek 9e Ft-ot a 10/0.5Mbps VDSL-ért IPTV-vel, és örülök hogy megy mert home ofisz.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30043) taki01 válasza supercow (#30042) üzenetére


taki01
őstag

Itt van elég kapacitás a törzs kábeleken, de azt nem értem mért nincs bonding.

(#30044) user12 válasza taki01 (#30041) üzenetére


user12
őstag

Igen ez így van
“Sajnos” ismerem a helyzetet.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#30045) taki01 válasza supercow (#30042) üzenetére


taki01
őstag

Jártam már arra, ott sokan inkább az acetelecom mikros netjét választják, mert az gyorsabb és jobb.

(#30046) Joker88


Joker88
őstag

nálatok is szórakozik az Invitel ADSL vonala?
Itt nálunk a mai nap olyan a net,mint a mesében.. Hol van,hol nincs.. És eléggé kellemetlen.. Ügyfélszolgálat,inkább nem véleményezem..
A modemen (ZTEzxhn h108l ) csak a piros lámpa ég,ergo vonalprobléma ..
Gy-M-S megyei település, Veszprém megye határán..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#30047) Lauda válasza Joker88 (#30046) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem jelentsd be (1443 vagy 1445).

(#30048) Redlight2


Redlight2
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Rá voltam kényszerülve, hogy a PC-m egy tp-linkes ezeréves usb-s wifi jelvevővel használjam egy kis ideig. Telepítettem a szoftverét és szépen működött is.
Viszont most visszaváltanék kábelesre,de az istenért sem akar csatlakozni a gép az internetre. Az inviteles modem jó, wi-fin van net, más gépet (ami eleve csak kábelesen volt használva , ott is jó a net). Milyen hálózati beállítás siklott félre?

köszi előre is.

(#30049) Anonymus23 válasza Redlight2 (#30048) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amit én első körben megnéznék:
- Jó-e a kábel?
- Jól csatlakozik-e a kábel?
- A lan engedélyezve van-e PC-n, nem tiltottad le előtte?
- Wifis USB vevő ki van húzva a PC-ből?

Egyébként mi látszik a PC-n? Mit mutat a LAN résznél, hogy van csatlakozás, csak IP nincs?
A routeren látszik, hogy a kábel be van dugva?

Kicsit kevés az infó, hogy hardveres vagy csak beálltási hiba van...

;) - The Power of the Light Side

(#30050) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni mert agyf@szt kapok!
Újra indítottam a tvboxot és most már digi logóval indul nem invitellel,végre nem össze-vissza csotornák.
De már két este is bele futottam hogy több csatornánál is kiírja:aktív gyerekzár írja be a kódot. :W :W
Persze hogy nem tudom mi lehet,mert ilyet nem kapcsoltam be!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.