Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) Martin Eden válasza Castell (#29199) üzenetére


Martin Eden
tag

"A DIGIMobil szolgáltatás igénybevételének feltétele: DIGI, vagy Invitel vezetékes, valamint műholdas szolgáltatásaink közül legalább egy igénybevétele"

Ja hogy online. Online semmire sincs esélyed...

[ Szerkesztve ]

(#29202) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Invitelnél nincsenek német nyelvű adók.
Tudtok-e okostévén olyan lehetőséget,hogy német adót lehessen nézni neten?

(#29203) kabelmania27 válasza GEPESZ66 (#29202) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Youtube alkalmazást indítsd el, általában a német nyelvű csatornáknak van youtube oldaluk ahol elég sok műsort feltesznek, előfordul hogy élőbe nézhető műsor is elérhető.

(#29204) fradi81


fradi81
veterán

Annak mi lehet az oka hogy a legújabb számlán csak a telefonbeszélgetést kellett fizetni? net/tv említve sincs.

moto g72, Ninebot d28e

(#29205) the.odzsy válasza Lajosnagy17 (#29185) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz! Már vártam hogy történjen itt (Kaszaper) valami. :R

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#29206) R3laX


R3laX
addikt

Sziasztok!

Tud valaki valamit erről a pénzmosóról? [link]
Próbáltam érdeklődni a hűségidő nélküli havi 4500-ös Net Max VDSL-ről, de azt írja, hogy:
"Minden mező kitöltése kötelező!"

Minden mezőt kitöltöttem.

Gondoltam hátha feltolják nekem magasabbra a le/feltöltést.

[ Szerkesztve ]

(#29207) R3laX válasza R3laX (#29206) üzenetére


R3laX
addikt

Írtam nekik mail-t, meglátjuk mire képesek. Mondjuk túl sokat nem várok el tőlük. Tesóm meséli itt Dorogon amelyik terembe jár, hogy már 2 hete nincs net és nem is mennek megcsinálni. Ügyes banda.

(#29208) Lauda válasza R3laX (#29206) üzenetére


Lauda
félisten

Nem fogják magasabbra tolni, mert vdsl-en ez a max. Én ezért fizetek 2100ft-ot hűség nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#29209) R3laX válasza Lauda (#29208) üzenetére


R3laX
addikt

60/8.5?
Nekem rémlett vmi 100-as is anno.

[ Szerkesztve ]

(#29210) R3laX válasza R3laX (#29209) üzenetére


R3laX
addikt

Bocs, a szerkesztésbe már nem fértem bele, ez már nem Invitel, azok leráztak :D... Csak jött egy számla ezektől, majd később az Inviteles mail-emre ezt a választ kaptam.
Igazából szerződést sem kaptam, csak lett ez... Ez legális egyébként? Elvileg az Inviteles szerződésszámom sem él már.

[ Szerkesztve ]

(#29211) Lauda válasza R3laX (#29209) üzenetére


Lauda
félisten

Ha kapsz dupla érpárt abban az esetben lehetséges, azonban ezt úgy tudom csak a telekom adja, de ott is necces.

60/7,5 egyébként a csomag. :)

[ Szerkesztve ]

(#29212) R3laX válasza Lauda (#29211) üzenetére


R3laX
addikt

8.5 rémlet :), és ez az Attainable Rate mit mutat egyébként? (#29206) Itt látszik a képemen.

(#29213) taki01 válasza Lauda (#29211) üzenetére


taki01
őstag

300 méterig megy a 100Mbps egy érpáron is. R3laX vonalát simán fellehetne tornászni 80-90 Mbps-re a lefele irányt és az felfel irányt meg simán menne 25-30 Mbps. Sajnos az invitelnél 60 Mbps-es csomagért is könyörögni kellett anno, nem gondolom, hogy emelnének a sebességeken.

(#29214) Lauda válasza taki01 (#29213) üzenetére


Lauda
félisten

Menne bizonyos helyeken több is, csak nem adják ki. Mondjuk nála pont nem is tenném magasabbra, max a feltöltést. Nálam a vonali sebesség 52/133, itt mehetne a 100mbit simán.

[ Szerkesztve ]

(#29215) Lauda válasza R3laX (#29212) üzenetére


Lauda
félisten

A vonali sebességedet, közted és a dslam között. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29216) R3laX


R3laX
addikt

Szóval mehetne :) -ne.

(#29217) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1nSSQdP3XCGLF9HQ6Y0Y2qwQ3VKjpSamp&usp=sharing

Összeraktam, egy térképet, amely mutatja az összes Inviteles és DIGI települést.

Tudsz váltogatni, hogy mit szeretnél látni. Pl ha váltogatod a Invitel Koaxot és a DIGI Internetet vagy az Invitel területeket és a DIGI Internetet, akkor láthatod, hogy hol cserélték le az Invitel hálózatot optikára.

(#29218) GEPESZ66 válasza Lajosnagy17 (#29217) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Bácsalmáson, pl. az utcánkban is már másfél éve kihúzta az optikai kábelt a Digi.
Még az ügyfélszolgálat sem tudta megmondani, hogy mikorra várható a beüzemelés.
Ez egy kicsit nevetséges.
Az Invitelnél sajnos 3 televiziónál többhöz nem tudtam kártyát kérni, hogy digitálisan tudjam a 4. tévén is fogni a televízió csatornákat.
Azon gondolkozok, hogy 1 évre mindenléppen átmegyek az Inviteltől a helyi szolgáltatóhoz, ahol ez megoldott.
Ha lesz valamikor Digi, akkor majd esetleg oda szerződök.

(#29219) r0by válasza r0by (#28959) üzenetére


r0by
addikt

A 15 napon belül nem jött össze.., de ha minden igaz ma jönnek bekötni az optikát. Remélem frankó lesz minden..

(#29220) kabelmania27 válasza Lajosnagy17 (#29217) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, jó hogy így összeraktad. Invitel koax területekből lemaradt pl. Hévíz, Zalaszentgrót, Kozármisleny, Kengyel

[ Szerkesztve ]

(#29221) tothjozsi96 válasza r0by (#29219) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az nagyon jó ár!
Csak legyen jó az optika!

(#29222) Lajosnagy17 válasza GEPESZ66 (#29218) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Azért jelöltem világoskékkel(DIGI fejlesztés, kábel kihúzva) és barnával (Invitel koax) is.

Adhatok státuszt is neki, kábel kihuzva, műszakilag átadva, stb

(#29223) Anonymus23 válasza Lajosnagy17 (#29222) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ne azt add hozzá, hanem, hogy mikor lesz már gigabites optika :DDD ;]

Szép munka :R

;) - The Power of the Light Side

(#29224) Peter Kiss válasza Lajosnagy17 (#29217) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Klassz térkép, plusz info hogy nálunk Bárándon már ássák a Digi optikát, ha minden igaz.

(#29225) Lajosnagy17 válasza Peter Kiss (#29224) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szia, hozzaadtam Bárándot és adtam egy státuszt is neki.

(#29226) Lajosnagy17 válasza Anonymus23 (#29223) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Nem a DIGI-nek dolgozom, sajna ha valaki nem oszt meg információt én sem fogom tudni.

(#29227) dreynreh válasza Peter Kiss (#29224) üzenetére


dreynreh
újonc

Vácon erre látom őket mozogni:

(#29228) Lajosnagy17 válasza dreynreh (#29227) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Köszönöm, hozzáadva.

(#29229) taki01


taki01
őstag

Verőcén megjelentek a digis kantáros nadrágos emberkék és úgy láttam a kocsiból, hogy optikát keztek behúzni a meglévő inviteles aknába.

(#29230) Lajosnagy17 válasza kabelmania27 (#29220) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Javitva.

(#29231) r0by válasza r0by (#29219) üzenetére


r0by
addikt

És hosszú várakozás után meglett.. :R
Én elégedett vagyok , router is viszonylag jól bírja :)

(#29232) raider21 válasza Lajosnagy17 (#29217) üzenetére


raider21
aktív tag

A DIGI Jánoshalmán, Mélykúton és Tompán is kihúzta az optikai kábelt Bácsalmás mellett. Viszont Tompán üzemel, a többi településen meg ott leng a villanyoszlopokon bő 1,5 éve a kiépített optikai hálózat, de mivel nem volt meg minden engedélyük, így nem is tudni mikor váltja le az Inviteles koaxot a DIGI optika.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#29233) Lajosnagy17 válasza raider21 (#29232) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Updateltem, köszönöm, hasznos információ.

(#29234) cherubion08 válasza Lajosnagy17 (#29233) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Elvileg az 55 főút mentén fektetik a gerinchálózatot. Öregmajoron túl vannak már Baja felé. Ha Bajára beérnek és minden oké, akkor lehet majd rákötni ahol kihúzták már az optikát.

(#29235) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Most nézem az előbb említett Jánoshalma is nagyjából 10 ezer fős népességű.

Én Barcson lakom, 16 ezer fős város.
Mitől függ hogy hol lesz optika és hol nem?

Gondolom a népességhez nincs sok köze.
Nálunk van Telekom optika, viszont annak ára is van..

(#29236) Lajosnagy17 válasza cherubion08 (#29234) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ha lassan is, de összerakjuk a puzzlét. :)

(#29237) Lajosnagy17 válasza tothjozsi96 (#29235) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

DIGI megakarja tartani az összes INVITEL-es területet és szerintem az Invitel KOAX kábeles területek optikai kábelre cserélése prioritást élveznek, mert azok a TELEKOM primer körzeteiben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#29238) kabelmania27 válasza Lajosnagy17 (#29230) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hajdúszoboszlót kiveheted az invitel koax listából mert szeptember 22-én kikerült a szolgáltatási területből. Szeptember 30-án Pilisvörösvár, Pilisszentiván,
Szeptember 1-én Tök, Hort, Zsámbék került ki az ASZF mellékleteiből.
Ha van kedved ezeket a szolgáltatási területből kikerült településeket is jelölheted, ezeken a területeken Invitelnél új előfizetést nem lehet kötni viszont meglévő előfizetők még lehetnek koaxon.

(#29239) Lajosnagy17 válasza kabelmania27 (#29238) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Én is gondolkodtam rajta, de volt olyan kérdés, hogy hány település Inviteles és hol van már DIGI szolgáltatás. Igy mindkettőt láthatod, habár akinek cserélték már, ez nem releváns.

(#29240) kabelmania27 válasza Lajosnagy17 (#29239) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szabadbattyán és Sellye településeken is van Invitel koax hálózat.

(#29241) raider21 válasza Lajosnagy17 (#29233) üzenetére


raider21
aktív tag

Kecskeméten, Kiskunhalason, Tompán van DIGI. ;)

raider21

(#29242) raider21 válasza tothjozsi96 (#29235) üzenetére


raider21
aktív tag

Inkább olyan 8500-9000 fős, de a fejlesztéseknek nem a népességhez van köze. Hanem ahhoz, hogy milyen szolgáltatók vannak az adott településeken. Itt Dél-Bács-Kiskunban meg van Invitel koax (100/8 Mbit/s) van Telekom VDSL (kinél 30/5, 50/15, 100/25 Mbit/s a hurokhossztól függően) és vannak helyi v. járási több járást érintő lefedettségű szolgáltatók (20-30-50-80/10-25 Mbit/s) koaxon. De pl. Császártöltésen és Baján évek óta van T optika. A DIGI meg az Alföldön átvett Inviteles koaxos területeken ott röppent rá első körben az optikai fejlesztésekre, ahol a T csak rézhálózatokkal rendelkezik. Mondjuk ennek hatására az addig igen csak drága kereskedelmi áras T, igaz évekkel korábban amikor meglett az Invitelnél a 100/8 Mbit/s sebesség akkor jöttek az azóta kivezetett de olcsóbb spec. 2 árak. A DIGI felvásárlás óta meg spec. 1 árak vannak amik jók, csak ugye a VDSL hálózat az mára elérte korlátait. Árban kb. a DIGI szintje így a T csak 10-20x lassabb nettel, és ha a DIGI beüzemeli az optikát, akkor errefelé a T kb. be is szüntetheti a szolgáltatását a rézen, mert semmi jele, hogy a magentások fejlesztenének optikára. Aztán majd kiderül, de kb. az ilyen üzleti és stratégiai okok mentén keresd, hogy melyik szolgáltató és hol vág bele a drága optikai fejlesztésekbe. De ezek üzleti titkok, szóval mi felhasználók max. azt látjuk, hogy építik az optikai hálózatot, viszont arról csak akkor fogunk értesülni, hogy mikortól kezd el működni, amikor megjelennek az üzletkötők. És mivel van nálatok T optika, de ha drága akkor kereskedelmi áras, így nincs érdemi konkurenciája a T -nek felétek. Viszont ha a T optikai hálózattal bír nálatok az egész városban, akkor DIGI -re ne is számíts akár 5-10 évig sem, hogy belevágna Barcson az optikai fejlesztésekbe.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#29243) Lajosnagy17 válasza raider21 (#29241) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Mindegyik DIGI-ként is fel van tüntetve. Hozzáadtam a PR Telecomot és a Vidanetet is.

[ Szerkesztve ]

(#29244) tothjozsi96 válasza raider21 (#29242) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az egész városban van Telekom optika.
Eddig nagyon olcsó volt de egy éve duplázták az árakat.
A legkisebb csomag is jóval drágább mint az Invitel 100/8 net, tv, tel.

Szóval van, csak ilyen havi 12-14 ezer forintokért a családi csomag. Tehát van optika, csak nagyon drága.
Invitel meg 6500 forint.

(#29245) R3laX


R3laX
addikt

Dorog belváros társasház még mindig katasztrófa. 26. hónapnál járunk. [link]
Vajon hány év kell még? 2 már lejárt, 1 éve van a kertesekben körülöttem. :(

Ezt direkt csinálják egyébként?

(#29246) Akosman


Akosman
aktív tag

Lajosnagy17
Majosházán kihúzta a Digi is és a PR-Telecom is az optikát. Ma beszéltem a digis üzletkötővel. Elméletileg a hónap végén már előfizethető lesz a szolgáltatás.:)

[ Szerkesztve ]

(#29247) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

DIGI + Invitel

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1nSSQdP3XCGLF9HQ6Y0Y2qwQ3VKjpSamp&usp=sharing

Vidanet(Telekom)/PR Telekom/TARR/PickUP/Telekom/Invitel/DIGI

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1tPNJYR6Wn_Sl9xrswgs86wPjEZmWgyiT&usp=sharing

(#29248) Diák66 válasza Lajosnagy17 (#29247) üzenetére


Diák66
őstag

Az a Károlyháza (Kimle-Károlyháza) a térképeden az 96-os körzet lesz és nem 88. ! A 88-as az egy "Másik Károlyháza lesz". Csesznek, Károlyháza.

(#29249) supercow válasza dreynreh (#29227) üzenetére


supercow
őstag

Voltam a váci ügyfélszolgálaton és ott mondták hogy az biztos nem a digi ássa, biztos valami áram, csatorna vagy gázvezeték. Nem érdemes hinni senkinek, esetleg attól megkérdezni aki épp ássa, de már azt sem hinném el.
Azt viszont mondta a csaj, hogy épp Verőcén megy a fejlesztés, amit fórumtárs fentebb írt is.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#29250) tothjozsi96 válasza raider21 (#29242) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Tegnap valamiért nem értettem amit írtál, de most már annál jobban.
Végül is itt a versenypartner Telekom részéről akkor lenne hogyha más is tudna optikát biztosítani, viszont az Invitel oldaláról az árak sokkal versenyképesebbek, maga a szolgáltatás minősége is kifogásolhatatlan. Szóval, a szó szoros értelmében nincs a Telekomnak versenytársa de lehet az Invitel meg pont ezért nem fog fejleszteni mert lényegesen olcsóbban kínálnak jó szolgáltatást és biztos vagyok abban hogy nem fog mindenki átrohanni a Telekomhoz.

Most kíváncsiságból ránéztem, 150/50 Mbit internet, középső TV csomag, alap vezetékes telefon szolgáltatás 11320 forint, gyakorlatilag ugyan ez Invitel-től 6500 forint, 100/8-as net viszont a telefon nem 30 forint/perc hanem 4 forint/perc, asszem.

Azért ez a 4820 forintos különbség szerintem szinte azonos csomagért elég nagy felár.
Összegezve, lehet ebből a szempontból jelenleg is jobb döntés az Invitel, tehát ha úgy nézzük, nincs rákényszerülve a DIGI az optikai hálózat kiépítésére.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.