Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) powerup2 válasza Intruder2k5 (#12000) üzenetére


powerup2
addikt

Meg sem várom a szerződés lejártát augusztusba járna le de én már májusba megszüntetem . Nevetséges ez már egy kicsit hogy 4 éve megy hogy telefonálunk nah lesz optika vagy sem mikor a másik utcába van . Májusig ha nem lesz itt valami akkor tényleg megyek a T-hez ott ezért az árért amit most fizetek kapok 120-as netet meg telefont .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#12002) powerup2 válasza Intruder2k5 (#12000) üzenetére


powerup2
addikt

T-kábel mennyire megbízható ? meg ott ez a max 120\10 a coax kábelen vagy ott is tudnak fejleszteni majd később ? mert ott a feltöltés kicsi a letöltéshez képest .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#12003) Intruder2k5 válasza powerup2 (#12002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kicsi a feltöltés? Miért, ADSL-nél jobb? Persze nyilván jobb lenne a szinkron net, de az csak álom! Egyébként tudnak fejleszteni ha akarnak, UPC is ad már 240/20-at koaxon! Az EuroDOCSIS 3 szabvány a jelenleg használt 8+4 formátumú csatorna bondinggal ~440/100Mbps sebességre képes, de várhatóan (pár éven belül) lesz EuroDOCSIS 3.1, ami már 10/1Gbit-et tud! Ezek persze osztott erőforrások, tehát egy node adott portjára vonatkoznak, és ezen osztoznak az előfizetők, nyilván nem egy végpontra jut majd 10Gbit!

Nekem csak 60/6 netem van, de nem mondanám itt sem kicsinek a feltöltést! Azért napi 50GB-ot ADSL-el sosem fogsz elérni...

[ Szerkesztve ]

(#12004) powerup2 válasza Intruder2k5 (#12003) üzenetére


powerup2
addikt

Még mindig jobb mint az adsl :) meg gondolom a T nem alszik a fejlesztések terén

Feltöltésbe 50 gigát adsl-en soha én nekem a max 6-7giga lehet egy nap ami felmegy .

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#12005) Intruder2k5 válasza powerup2 (#12004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, T-t annyira nem ismerem ilyen téren, de gondolom, hogy csodákra mostanság sehol sem kell számítani, mert mint tudjuk, kellően meg vannak fejve ezek a cégek is, még ha sajnálni azért egyiket sem kell, de nyilván ilyen szűkös időkben keveset költenek a fejlesztésre, inkább próbálják a profitjukat megtartani! Viszont nem mindegy, hogy a jelenlegi, mondjuk 15/0.8-as ADSL-elt vagy kénytelen használni még 2-3-5 évig, vagy pedig a 120/10-es kábelnet mellett ragadsz be!

(#12006) powerup2 válasza Intruder2k5 (#12005) üzenetére


powerup2
addikt

Hogy őszinte legyek már a 120\10 net is megváltás lenne mert azzal már ha akarok egy raw képet küldeni nem 10 percek kérdése hanem pár pillanat . Routert is akarok cserélni de most tök felesleges ADSL mellett minek ...

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#12007) Intruder2k5 válasza powerup2 (#12006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van! Ezért mondom, hogy még ha nem is fejlesztenek ott sem pár évig (bár erre azért igen csekély az esély), akkor is sokkal jobb helyzetben lennél!

És ami még lényeges különbség a DSL-hez képest, hogy mondjuk nekem amikor az volt, a feltöltésem vége gyakorlatilag 50-55KB/sec volt, de ha már ennek csak a közelében ment, akkor már alig volt használható a net, böngészésre is, ergo jócskán limitálni kellett a torrentet! Most kábelen a maxom 760K/sec, de ha 700-750K-val megy is fel, akkor is teljesen jól lehet használni a böngészőt, igazából még szabadjára engedve sincs gond!

[ Szerkesztve ]

(#12008) powerup2 válasza Intruder2k5 (#12007) üzenetére


powerup2
addikt

Múltkor is vicces telefon beszélgetést folytattam velük hogy nem tudják lesz e mert ugye ez üzleti titok ajaj mi üzleti titok van abban lesz e vagy sem , de egész vicces volt az illető aki a telefon másik végén volt mert mondta hogy majd kapok kedvezményt ha lejár a két évem augusztusba nagyon ki vagyok segítve azzal ha engednek 500 forintot XD attól aztán jobb lesz a net hát nem ... Ideje lépni úgy érzem pedig én rám egy szóval nem mondhatják hogy nem voltam türelmes 4 évet vártam az optikára a türelmem meg véges .

Nem is megy sokat nálam a torrent de amúgy a feltöltés az haláli adsl-en ha megy a feltöltés akkor a böngészés lehetetlen dolog .

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#12009) Digger válasza Digger (#11979) üzenetére


Digger
senior tag

Sziasztok!
Még mindig küzdök az Invitel VMG1312-B10A modem/routerével! Az előzmény hozzászólásban kérdeztem, hogy valakinek volt-e már gondja vele, aztán rögtön megkaptam, hogy miért itt kérdezek, ez offtopic! Komolyan mondom ez számomra ovis dolognak tűnik! "Menj innen! Ez az én homokozóm!"
Szóval most már egyértelmű, hogy a router konfiggal van valami gond, mert ha a munkacsoport gépet rádugom, nem lehet egymást pingetni, ha a DHCP oszt címet, de ha fixre állítom őket akkor sem. Érdekes módon a munkacsoport gépei látszódnak, de ha meg szeretném nyitni valamelyiket, akkor nevet/jelszót kér, de ha megadom, akkor sem enged be. WinXp-ről van szó. A routerbe belépve tudom külön-külön pingetni őket, de egymást a gépekről megszólítva már nem. Ma hoztam egy switch-et, erre dugtam a kábeleket, és egyet az Invitel routerébe. Azonnal teljes értékűen működött a hálózat, úgy ahogy kell neki! Az Invitel routerébe be tudok lépni, de ott nem találtam semmi olyat, ami hasonló dolgot kellene állítania.
Találkozott már valaki hasonlóval?

A másik idevágó kérdésem, hogy hogyan működik a router USB portjára dugott háttértár megosztása? A webes config oldalon engedélyezve van, de sehogy sem tudom ezt sem működésre bírni, mint ahogy a printer megosztást sem!
Lehetséges, hogy ezekbe az eszközökben nem az eredeti router firmware van, hanem egy Invitel által modizott?

(#12010) kabelmania27 válasza powerup2 (#12002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérdezd meg T-s topicban és szomszédoktól is kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#12011) powerup2 válasza kabelmania27 (#12010) üzenetére


powerup2
addikt

Köszi már olvasgatom a hozzászólásokat :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#12012) hetfield1


hetfield1
tag

Sziasztok! Az iptv-n valakinek van Paramount csatorna ?

(#12013) repist válasza hetfield1 (#12012) üzenetére


repist
csendes tag

Február 14-én indul a csatorna.

(#12014) TheCloWn25 válasza Digger (#12009) üzenetére


TheCloWn25
csendes tag

Gyárilag ez a modem csak a lan1-en ad netet, lan2,3,4 az iptv részére van.
A lan1-en 192-vel kezdődő ip címet kell, hogy kapj, többi lanon 10-el kezdődőt.

(#12015) Digger válasza TheCloWn25 (#12014) üzenetére


Digger
senior tag

Hoppá!
Szerintem adott a többi porton is címet a DHCP, az egyik 192.168.1.35, a másik 40 végű volt. De ahogy írtam is, nem lehet pingetni egymást, bár a munkacsoport gépeit felhozta, de a megosztások megnyitásakor jelszót kért. Elképzelhető, hogy ezt a tulajdonságát ki lehet kapcsolni a konfig felületen, de nem tudom, hogy hol! Csak ritkán jutok a gépek közelébe, majd hétvégén lehet, hogy bóklászok még.

Köszi, hogy gondolkodtál rajta! Ha van még ötlet, szívesen veszem!

(#12016) hetfield1 válasza repist (#12013) üzenetére


hetfield1
tag

Köszi szépen!

(#12018) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#12000) üzenetére


jozsi252
veterán

Nagyon nem bántam meg a váltást. Tökéletes a net szerencsére. Szépen hozza a 40/3-at.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12019) forrest85 válasza jozsi252 (#12018) üzenetére


forrest85
senior tag

Én a jelszintek is kiválóak, igaz kábelmánia? :DDD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#12020) Intruder2k5 válasza forrest85 (#12019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annyira nem, mert még ha ezek is a tökéletes értékek, de kábelmánia szereti ha izzik a koax, és legalább 10 felett van a vételi! Ja és persze lemaradtak az osztókról, meg a csillapítókról készült képek! :)

[ Szerkesztve ]

(#12021) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#12020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egy feletti vételi értékek jobban néznének ki:) Korábban írta hogy tratec osztó van nála.

[ Szerkesztve ]

(#12022) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#12021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, és neked ott van az excel táblába szépen nicknév szerint nyilvántartva! Elnézést, ez kiment a fejemből! :)

(#12023) twosixxx


twosixxx
csendes tag

Hello!

A következő gondom van az Invitel netemmel pár napja. Nagyon nagyon sok oldalt, főleg, hogy ha google-ból nyitom meg új lapként, egyszerűen nem töltődik be, csak 4-5 frissítés után ,de van, hogy egyáltalán. Pilisvörösváron lakom, egy pilisszentiváni ismerősöm szintén küzd ezzel a problémával. Eddig azt hittem, hogy a Windows/Chrome a rossz, de most kezdem azt hinni, hogy nem, mert egy frissen telepített Windows-on, illetve Safariban is csinálja IOS-en.
Lehetséges lenne, hogy az Invitelnél rossz valami? Modem/router már lett újraindítva. Sebességgel egyébként nincs gond. Köszönöm!

(#12024) Gubek-Einste válasza twosixxx (#12023) üzenetére

Custosm DNS-sel volt próba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12026) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Másnál is lassabban töltődik be a port.hu mint a többi oldal?

[ Szerkesztve ]

(#12027) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#12026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de kb. fél órája egyáltalán be sem jött...

(#12028) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#12027) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor szolgáltatóktól független webserver probléma lehet.

(#12029) bopeti98 válasza kabelmania27 (#12026) üzenetére


bopeti98
őstag

Mostanában sok probléma van a port.hu-val. Múltkor fél órát szenvedtem amíg meg tudtam nézni egy film adatlapját.

(#12030) kabelmania27 válasza bopeti98 (#12029) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg tévénél txt nélküli adónál szükség van az információkra:)

(#12031) bopeti98 válasza kabelmania27 (#12030) üzenetére


bopeti98
őstag

Hát igen, annyi haszna van az IPTV-nek hogy van EPG viszont a képminőség már jobb az analógnál. Jelenleg az RTL Klub-on nézem az Ismeretlen férfit de úgy hogy átkötöttem analógra a tévét mert észrevehetően jobb a minőség. Az IPTV box csak porosodik.

(#12032) Chiller


Chiller
őstag

Sziasztok!

Másnál se jó az ADSL, vagy csak nálam van probléma? Gödöllőről próbálkoznék.

Felváltva a következő üzeneteket írja vissza:
- Érvénytelen felhasználónév és jelszó, vagy nem megfelelő azonosítási protokoll.
- A távoli számítógép nem elérhető, vagy nem megfelelő a kapcsolódási port.
- A modem/router nem megfelelő választ küldött vissza.

Huawei modemem van, alig 2-3 éves.
A modemet újraindítottam, reseteltem, megnéztem másik számítógépen is, de semmi.

(#12033) jozsi252 válasza kabelmania27 (#12026) üzenetére


jozsi252
veterán

Átlagosnak mondható nálam, ami azt jelenti hogy elég nehézkesen jön be, főleg este. Ráférne hogy egy normális webszervert kapjon.

Tegnap szólt tesóm, hogy Originről töltött le egy 12GB-os játékot, és a net meghülyült, mert ilyen 15-30mbyte/sec között ugrált a letöltési sebesség. 8-10 perc alatt le is jött neki. Díjaznám ha sűrűn előfordulna, ilyen "hiba" :D

iPhone 13 Pro Max

(#12034) Prémvadász válasza Chiller (#12032) üzenetére


Prémvadász
tag

Szia!

A levelezés teljesen beállt.33-as körzet.,

Nem bűn a lustaság.

(#12035) Prémvadász


Prémvadász
tag

Na végre megjavult. :K

Nem bűn a lustaság.

(#12036) Chiller válasza Prémvadász (#12035) üzenetére


Chiller
őstag

Ja, nálunk is. A kábelnetes invitel az működött, csak az ADSL halt be. De most már az is jó végre.

[ Szerkesztve ]

(#12037) davidcsaba93 válasza Chiller (#12036) üzenetére


davidcsaba93
aktív tag

Nálam is ez volt, meg a szomszédban, hívtam is a 1445-öt de foglalt volt de aztán hirtelen meg is javult magától :) Optikai net Szegeden.

(#12038) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Sztem lassan egy évtizede Invitel előfizető vagyok és most jutottam el odáig, hogy tovább állnék. A környékünkön (Sárvár) gyakorlatilag sok alternatíva nincsen, optikai bővítést ígérik már vagy 2 éve, de gondolom majd akkor lesz aktuális, ha leléptem :). Kábelre váltanék - olcsóbb, nagyobb sávszél, meg így egy helyre fizetnék mindenért. Amúgy az ADSL-lel különösebb gondom nem volt, a 8Mbps névlegesből, stabil 6,7 jött mindig a csövön. A kérdés: az inviteles emailcímet van mód vhogy megtartani? Csomó accountom, partnerek kötődnek hozzá...

"So say we all"

(#12039) Intruder2k5 válasza TaliGa (#12038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincsen! Azt csak net előfizetéssel tarthatod meg!

Ezért nem szabad sehol szolgáltatós címet használni!

[ Szerkesztve ]

(#12040) poli27 válasza Intruder2k5 (#12039) üzenetére


poli27
veterán

Amúgy már ezt is megoldhatnák, hogy mint a telefonszám hordozható legyen sztem!

(#12041) StLui válasza Intruder2k5 (#12039) üzenetére


StLui
veterán

Nekem fél éve nem törlődött, ezek szerint egyszer valamikor fog majd?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12042) Intruder2k5 válasza StLui (#12041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, lehet véletlenül elfeledkeztek rólad! Az enyém az előfizetés megszűnését követő 2-3 napban megszűnt!

(#12043) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Kinek milyen tapasztalatai vannak az Invitel DNS szervereivel? Mert mindenhol az folyik hogy át kell állni a Google félére mert majd akkor sokkal gyorsabban jönnek be az oldalak, hát én is hajlottam és átálltam de én gyorsulást nem éreztem, sőt én úgy éreztem hogy az oldalak nehezebben jönnek be és pl. a facebook valami akhaimedre várakoztat vagy 10 másodpercen át de sok más oldalnál is ez jelentkezik, míg visszaállva az invitelesre ilyet nem tapasztalok és mint írtam gyorsabbnak érzem a böngészést. Tehát akkor miért is annyira űberkirály az a google dns? Vagy esetleg csak nálam nem lesz tőle pozitív változás? Annyi biztos én egyenlőre maradok az Invitelesnél, 3 napon keresztül teszteltem a híres google félét de ha ez ilyen akkor soha többet...

(#12044) kabelmania27 válasza Roland-87 (#12043) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem jól működik.

(#12045) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#12043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre? Hát ezt jobb, ha be sem tölti! Ezek ellen én AdBlock-ot használok, javaslom neked is! Én is évekig használtam Google DNS-t gond nélkül, régebben Invitel, később UPC nettel, jelenleg pedig már OpenDNS-t használok, nekem ez most jobban bejön!

(#12046) Szotyi25


Szotyi25
tag

Sziasztok!

Egy Huawei HG622-est szeretnék összekötni kábelen egy Asus rt-ac66u routerral. A probléma ha a huaweit átkapcsolom bridge módra elmegy az internet! Az inviteles szaki leírása szerint csináltam:
Az Ön által kért beállításokhoz következő oldalunkon talál segítséget:
[link]

A következő beállításokat kell elvégeznie:
1.pont internet beállításokon belül:
-connection mode:bridge
-connection type

ennyit írt

átállítottam bridge módra, majd kiválasztottam a pppoe-bridge-t> elment a net, a másik lehetőség az ip-bridge azzal is ugyanez a helyzet.

Mit állítsak hova? Segítsetek légyszi!

(#12047) medium84


medium84
aktív tag

Ilyen gateway-t adott az Invitel a szolgáltatásához.
Mostanában vettem észre, hogy egyszerre csak egy eszköz használható wifin csatlakoztatva. Pl. van két noti, 2 teló, midegyik csatlakozik, úgy néz ki, mintha lenne netkapcsolat, de valójában csak az egyiken van, jellemzően amelyik először csatlakozott.
Hallottatok már ilyenről??? Az eszem megáll.

[ Szerkesztve ]

(#12048) Szotyi25 válasza medium84 (#12047) üzenetére


Szotyi25
tag

Valami hasonló miatt küzdök Én is a HG622-ellen. Ha após online filmet néz max facebookolni lehet mellette! :W

(#12049) kagzer válasza medium84 (#12047) üzenetére


kagzer
aktív tag

Az egy hulladék. Lekérdezed az IP címet, van. A magyarul mást jelentő azonban igen hasznos app (fing) minden a hálózaton lévő eszközt megtalál. De ha megpingeted a routert, semmi. Többszöri wifi ki, wifi be és | vagy router reset mire működik...
Azon gondolkodom, veszek inkább egy normális wifi routert.
:(((

(#12050) medium84 válasza kagzer (#12049) üzenetére


medium84
aktív tag

Akkor mi legyen?
Vegyek mondjuk egy ilyet?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.