Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) kabelmania27 válasza SV21 (#28000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Akár most is mehet rajta szolgáltatás.
Koaxon 100/8 a max amire elő tudsz fizetni és digitális tv szolgáltatás is van, 1443-at hívd fel vagy menjél el az irodába. Fejlesztésről előre nem lehet tudni, csak ha már elkészült az új hálózat és elindult rajta a szolgáltatás. Szomszédoktól kérdezd meg mennyire stabil a szolgáltatás. Bekötéstől számított 14napon belül elállási jogra hivatkozva lemondhatod a szolgáltatást. Tied lett a 28000-es hsz.

[ Szerkesztve ]

(#28002) SV21 válasza kabelmania27 (#28001) üzenetére


SV21
tag

Tényleg, nem is figyeltem :)
Köszönöm a választ, sztem a mostani verzióban nem akarunk Invitelt, csak a kérdés adódik, hogy ha digi átveszi őket, adnak-e szolgáltatást koaxon, vagy optikáznak, mert akkor ugyanúgy buktuk a dolgot...

(#28003) kabelmania27 válasza SV21 (#28002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg lesz új hálózat, gyakorlatban szvsz csak soká lesz mindenhol kész, mert az új tulajdonos területén is vannak teleülések ahol koaxon d2 4/1 a max, ex Aktiv-I területen 80Mbit a max d3-on, ehhez képest az invitel jobb kábelnet szolgáltatást ad.
Koax területen annyira nem kell sietniük mert 100Mbitet tudnak adni digitális tévével, primer ADSL területen rosszabb a helyzet, ott előfordul 10Mbit alatti kapcsolat. Vidéki koax hálózaton szvsz sokáig lesz még szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#28004) SV21 válasza kabelmania27 (#28003) üzenetére


SV21
tag

Köszi az infókat!
Az egyik panaszkodó pont egy régebbi szomszéd, de megpróbálok utána kérdezni, hátha azóta változott a helyzet, az árak legalább már barátinak mondhatóak..
Hűség nélkül is lehet kérni egyébként? Beüzemelésnek van díja?
Nézegettem a honlapot, de ott erre nem látok választ, ÁSZF olvasás közben pedig elvesztem :DDD

(#28005) #71835392


#71835392
törölt tag

Sziasztok!

Az Inviteleseket (ADSL, koax) átrakták már DIGI hálózatra vagy még mindig Inviteches netet kaptok?

(#28006) Anonymus23 válasza #71835392 (#28005) üzenetére


Anonymus23
veterán

Speedtest szerint Digi.

;) - The Power of the Light Side

(#28007) zzola


zzola
félisten

[link]

Bocs, mobilról vagyok.

(#28008) kabelmania27 válasza #71835392 (#28005) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Szerintem van olyan terület amely Invitech (ex Pantel) gerincen keresztül kapcsolódik a bixbe.
Innen: "A tranzakció kulcseleme egy hosszútávú együttműködési megállapodás, amely szerint az Invitech Solutions hálózati és IT szolgáltatásokat nyújt a Digi számára".

(#28009) taki01 válasza zzola (#28007) üzenetére


taki01
őstag

Van telekom koax Dunakeszin azt elég gyorsan bekötik. Lehet jobban járt volna vele. Az útobbi időbe olvasgatva a forumot nem nagyon akar az inviteles részeken új szolgáltatásokat kötni vagy módosítani ahol még nincs digis szolgáltatás. Ez szerintem rájuk nézve szánalmas.

Most olvasva az utolsó kommentet volt kint a digi és T is de ők nem tudtak szolgáltatni.

[ Szerkesztve ]

(#28010) Beldar


Beldar
tag

Végre kaptam - postán - jóváíró számlát Inviteltől a fél éves túlszámlázott tételekre.
Viszont a DÍJNET oldalán ez nem jelenik meg, ott csak az utolsó 2 havi nyitott/rendezetlen számlám van, az egyik épp ma esedékes. Miképp tudom összevezetni a jóváírást a 2 nyitott számlával? Még az összevezetés után is az Invitel fog tartozni felém.

(#28011) kabelmania27 válasza Beldar (#28010) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1443-as számot vagy menjél be egy irodába és jelezd a problémát.

(#28012) repvez


repvez
addikt

üdv!
Van valakinek infója azzal kapcsolatban, hogy hol tart az ügy a digi és az invitel átvételével?És, hogy a diginél várható e az elmaradott inviteles területek felfejlesztése a többi általa üzemeltetett körzet szintjére? Értem ez alatt a vidéki kis településeket ahol az invitel eddig max 15/09-es netet tudott rezen keresztül ADSL-ben szolgáltatni.
Illetve mi a helyzet a szupergyors internet programmal amit az állam vállalt az EU-ban, hogy mindenhol a minimum szolgáltatás a 30Mbit lesz?
Erről valahol lehet anyagot találni, mert régen találtam egy PDF-et amin az összes település szerepelt, hogy hol mikorra várható a rendszer kiépitése, de ha jól rémlik annak 2018ban meg kellett volna történnie a körzetemben, de azóta se történt egy kapavágás sem .
Jó lenne valami kapaszkodó bármilyen dokumentum közlöny vagy bármi róla, hogy esetleg a hirközlési hivatalnál tudjak érdeklödni, a helyzetről.
Mert lejár a szerződésem az invitelnél, és jó lenne tudni, milyen lehetőségeim lennének.Az invitel irodában semmi infoval nem tudnak szolgálni sem a saját helyzetükről sem a későbbi fejlesztésekkel kapcsolatban, igy nem szeretnék, ujra 2 éves szerződést kötni, hogy nem tudom, mi fog -ha egyáltalán fog-változni a közeljövöben.

(#28013) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

https://m.box.com/shared_item/https%3A%2F%2Fapp.box.com%2Fs%2Fabgytjcw6ve3cmw50lngd1oghyhbwnmb/browse/16931724454

(#28014) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

BTW az Invitel honlapján fent van, hogy mit nyertek meg, milyen típusú hálózatot fejlesztenek és a DIGI elkezdte némelyik fejlesztését. Ez még a nmhh honlapján kereshető.

(#28015) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Utána olvastam az Invitel díjszabásának.
Nekünk otthon digitális kábeltévénk van.
Egy TV megy set-top-box-al, a másik pedig simán (kártya nélkül), kábelen.

Láttam az árazásban hogyha első kártyát kér a vásárló akkor 990 ft, hogyha pedig több mint egy kártya van akkor 1290 ft.

Az lenne a kérdésem hogyha van egy Set-top-box-om akkor az mellé ez lenne az első CA-modul kártyám, akkor az csak 990 ft, vagy pedig a boxban lévő kártya is modul kártyának minősül és így 1290 forint lenne?

Köszönöm.

(#28016) kabelmania27 válasza tothjozsi96 (#28015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ügyfélszolgálatnál kérd, hogy a CA modul legyen az elsődleges.

(#28017) JKJ420


JKJ420
tag

Hajdúszoboszlón ma dobtak be "Digi 3,2,1... Hamarosan a te otthonodban is!" szórólapot. Hívtam az üzeltkötőt akinek a száma rajta van, de nem vette fel. Az ajánlatban semmilyen konkrétum nem szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#28018) l.skywalker válasza JKJ420 (#28017) üzenetére


l.skywalker
félisten

Amióta elindult a felvásárlás ez talán a harmadik település amiről olvastam, hogy elindult :D De legalább már van valami.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#28019) JKJ420 válasza l.skywalker (#28018) üzenetére


JKJ420
tag

Közben visszahívott az ember. Január-februárban várható az indulás. Gigabites nettel 5.250 körül lesz a csomagajánlat, egy év hűséggel. Ennyit sikerült csak megtudnom.

(#28020) Yahhher válasza l.skywalker (#28018) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nálunk itt Veszprém megyében egy településen ma kezdték ha jól tudom a bekötéseket. Holnap reggelre igérték nekem. 500+/80-as net(+tel) 4200-4400 ft. Nem emlékszem pontosan. Augusztus elején igényeltem. Valamikor ilyenkor kezdték tavaly a munkákat, és úgy tudom fizikailag májusban végeztek.

Üdv B.

(#28021) Lajosnagy17 válasza Yahhher (#28020) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A DIGI honlapján is fent van a település már?

(#28022) Yahhher válasza Lajosnagy17 (#28021) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nincs.

Üdv B.

(#28023) repvez válasza Yahhher (#28020) üzenetére


repvez
addikt

Ez a település a tisztán inviteles területen van, vagy ahol eddig is lehetett választani más szolgáltatót?
Hol lehet megnézni a diginél vagy az invitelnél, hogy melyik településeket kezdik fejleszteni vagy, hol lehet az igényt leadni?
Mert ugy gondolom nem lehetigényelni, hogy azt sem tudom, hogy mekkora netet és menyniért fogják csinálni és mikor

(#28024) Yahhher válasza repvez (#28023) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Eddig is csak invitel volt itt.
Digi oldalán nem látom a települést, az invitel oldala meg utoljára nem igazán működött nekem.
1 digis, meg egy invitech-es srác jött szerelni.

Előtte/utána:

Üdv B.

(#28025) olasz61


olasz61
tag

Invitel fiókba be tudtok lépni?
Azt írja ez a fiók fel lett függesztve.kb 2 napja.

(#28026) Lajosnagy17 válasza Yahhher (#28024) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Melyik település ez?

(#28027) Lauda válasza olasz61 (#28025) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam maga a belépés opció sem működik.

(#28028) Anonymus23 válasza Lauda (#28027) üzenetére


Anonymus23
veterán

Meglestem (nem mintha kellene most valamiért) de nekem sem működik, azt írta sikertelen bejelentkezés, illetve most utoljára, hogy a túl sok hibás próbálkozás végett a fiókom zárolva lett :DDD :C

;) - The Power of the Light Side

(#28029) Lauda válasza Anonymus23 (#28028) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam nincs is hova belépni, mert ha rákattintok a belépés gombra, csak villanik. :DDD Tehát be sem tudom írni a belépési adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#28030) kabelmania27 válasza olasz61 (#28025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nekem is ezt írja ki.

(#28031) r0by válasza olasz61 (#28025) üzenetére


r0by
addikt

Nálam is dettó :) Remélem egyik nap nem arra kelek, hogy nincs netszolgáltatás.. :)

(#28032) Anonymus23 válasza r0by (#28031) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jobb lenne már arra ébredni, hogy gigabites optikás net van :U

;) - The Power of the Light Side

(#28033) Lauda válasza r0by (#28031) üzenetére


Lauda
félisten

Szerencsére előttem itt a telekom optika, 4600-ért adnának 1000mbit-et. Egyelőre elvagyok a 70mbit-es vdsl-el 1990-ért.

(#28034) gézu válasza olasz61 (#28025) üzenetére


gézu
őstag

Nem. Ua. :(((

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#28035) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem ha az összes inviteles területet beoptikaztasa a prioritás. Ha kész lesznek bezarjak az Inviteles homepaget. Nem tudom mennyi hiányzik még.

(#28036) Anonymus23 válasza Lajosnagy17 (#28035) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mennyi?
Szerintem rohadt sok. Itt még csak mozgólódás sincs nálunk, pedig hónapokkal ezelőtt behúzta a Digi az optikai betápot a városba, de azóta semmi előre lépés...

;) - The Power of the Light Side

(#28037) Lauda válasza Lajosnagy17 (#28035) üzenetére


Lauda
félisten

Ha kész lesznek bezarjak az Inviteles homepaget.

Addig viszont illene működtetni. Mert gyakorlatilag már most is teljesen halott és biztosan rengeteg még az inviteles előfizető. Nálunk még pl semmit sem csináltak. A hely mindegy, inviteles az egész város.

(#28038) Akosman válasza Lauda (#28037) üzenetére


Akosman
aktív tag

Nálunk is ugyan ez a helyzet! Kizárolag csak az invitelnek van hálozata az egész faluba,de még csak híre sincs annak,hogy a digi mikor jön az optikával. Előreláthatólag a PR-Telecom év végére kiépíti az optikai hálózatát,bár még ők sem mocorognak,de ha kiépül és a digi nem ér ide,szerintem az inviteles előfizetők 99%-a áttszerződik a PR-hez. 😉

(#28039) supercow


supercow
őstag

Engem a tájékoztatás teljes hiánya (is) zavar. Nem hiszem el, hogy senki sem tud semmit, és a melósok csak úgy találomra kiválasztanak területeket és ott huzogatják a kábelt. Kell hogy legyen valami terv egy papíron vagy PDF-ben vagy egy ember fejében. Mindenki oda jár az ügyfélszolgálatra könyörögni infóért és semmit nem mondanak - vagy mert nem akarnak, vagy mert nem engedik nekik. Érthetetlen, sokkal jobban járnának ha az előfizetők is tudnának tervezni. :((

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#28040) l.skywalker válasza supercow (#28039) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ma felhívtam az Invitelt a 70. napján annak, hogy új szerződést kötöttem velük. Szóvá tettem a kishölgynek, hogy érezhető a Digis átállás, monodom lehetett volna ezt jobban is vezérelni. Kérdezi mire gondolok, mert szerinte minden rendben van. Mondom neki belépnék az online fiókomba, de nem megy. 70 napja várok egy csomagra, ami olcsóbb de gyorsabb - sehol nincs. Kértem még egy beltéri egységet, 70 napja rakják össze a hangyák, mert az sincs sehol se. Digis átállásról senki nem tud semmit és az új díjcsomagom 5ezer forinttal olcsóbb, de én harmadik hónapja a régit fizetem. Ezután nem kérdezett többet :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#28041) gézu válasza supercow (#28039) üzenetére


gézu
őstag

Én teljes körű tájékoztatást kaptam. Azt mondta a hölgy, hogy a környékünkön még csak tervezési fázisban sincs a digi optika. :DDD :(((
Ha gyorsabb net kell, azt csak másik szolgáltatónál kaphatok belátható időn belül. És még megértő is volt. :R Persze emellett a fiókom 1 hete lassan felfüggesztve és a júliusi új szerződés díja helyett a régit fizetem még mindig. :W

[ Szerkesztve ]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#28042) Lajosnagy17 válasza supercow (#28039) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Helység?

(#28043) supercow válasza Lajosnagy17 (#28042) üzenetére


supercow
őstag

Vác.
Egyébként költözés miatt lemondtam egy vdsl előfizetést, mondta az ügyfélszolgálatos hogy majd jönnek azért a csekkek hónapokig, de azt nem kell befizetni. :DDD Jó kis rendszerük lehet. Ja és amit átvettem előfizetést kb azonos áron kapok harmadakkora sebességet, gondolom kényelmes és kifizetődő a monopolhelyzet.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#28044) Brutus007


Brutus007
újonc

Sziasztok!

Más is tapasztalta, hogy felfüggesztették az Inviteles fiókját? Próbálok belépni, de mindig azt írja, hogy a fiókomat felfüggesztették. Köze lehet ennek csomagváltáshoz, amit két hete indítottam el?

(#28045) Lauda válasza Brutus007 (#28044) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, esetleg olvass vissza picit, ha érdekel.

(#28046) PitLee


PitLee
őstag

Most járt le a szerződésem.
Kezdtem furcsállni, hogy nem hívogatnak az értékesítők, mondom benézek az Invitel oldalára mit ajánlanak, fiók felfüggesztve, Okké ...
Irány prohardver fórum, . . . Ivitelnél be vannak rúgva, még nem józanodtak ki :DD

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) kever ha jól látom, amíg nincs meg a döntés addig csak bottal piszkálnak és csúzlival etetnek minket ?

Az invitel oldalán
"2018 májusában a DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. – terjeszkedési stratégiájának részeként – megvásárolta az Invitel Távközlési Zrt.-t. Ettől kezdve az Invitel a DIGI Csoport tagvállalataként folytatja tovább tevékenységét."

A digi oldalán
"A GVH 2018. májusi határozatában hagyta jóvá, hogy a DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. megvásárolja az Invitel Távközlési Zrt. részvényeinek közvetlen irányítást biztosító többségét. Ezt követően, már 2018 júniusában elkezdődött a két cég szervezeti és informatikai integrációja, távközlési szolgáltatásaik összehangolása ..."

"A GVH 2018. november 14-ei határozatával visszavonta májusi döntését :((( és új eljárást indított az összefonódás versenyhatásainak vizsgálatára. "
"....amelyet az igen terjedelmes, 10 hónapot átölelő vizsgálat során folytatott."
link

Tehát ezért állunk, mint bivaly az iszapba, se előre, se hátra.
Hivatali, fellebbezési időt, ....ect ki kell várni, és amikor kezükben a határozat indulhat a nagy DiGi keblekre borulás avagy a nagy DIGI-tális átálás :DDD

(#28047) Lauda válasza PitLee (#28046) üzenetére


Lauda
félisten

Igaziból ha megfelel a mostani előfizetésed, semmi teendőd nincs, mert nem változik semmi. Amennyiben változtatni szeretnél, hívhatod a 1443 / 1445 telefonszámokat.

(#28048) l.skywalker válasza PitLee (#28046) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az mér régi történet a GVH-s. Már eleget tett a GVH kifogásainak a Digi és nem is érintette az egész üzletet csak bizonyos részeket. Amire várunk az az átállás maga. Nagyon lassan és nagyon nyögvenyelősen megy, miközben az Invitelnél érezhetően lecsökkent a belső support létszáma.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#28049) sentry0


sentry0
tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja, hogy az Invitel (= digi) új FTTH csomag (telefon+net+TV) esetén csak modemet ad vagy olyan eszközt, ami router is egyben?
ADSL mellé anno adtak egy zte h108n-et, de gondolom az édes kevés lesz a 500/100-as nethez.

2 asztali gépet (2 szobában egymástól kb legtávolabbi ponton) 1 laptopot és kb 1-2 mobilt kéne kiszolgálni.

Mire készüljek? Vennem kell egy routert vagy ad a(z) invitel/digi?

(Olyan településen lakom, ahol csak invitel volt, de a digi most akciós FTTH-s csomagot ajánlott, amit nem lehetett nem elfogadni. 5/0.5 Mbit/sec után olyan lesz mint Trabant után a Concorde )

(#28050) kabelmania27 válasza sentry0 (#28049) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Kapsz új modemet, ITT végig tudod olvasni a tapasztalatokat + összefoglalóban találsz infókat.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.