Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) #Morcosmedve válasza bandi0000 (#21799) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:D :R Nah akkor minden ok. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#21802) Popes válasza laychi (#21781) üzenetére


Popes
őstag

Én is Hwinfo64-et használok általában de most más miatt kellett volna a Core Temp, de igy hogy BomiBoogie is megerősítette hogy problémás inkább nem erőltetem.

Deus ex machina

(#21803) Trailblazer válasza Popes (#21802) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha mégis a Core Temp kéne, az 1.0 RC7 használható Win 8/8.1-en. Érthetetlen módon a hivatalos oldalon nincs linkelve, asszem a fórumjában vagy akár ráguglizva megtalálod.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21804) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sracok
Keszitettem egy hutotuningot, raktam be egy ventit a hazba elore :DDD Ez kb -5 fokot jelent a procinal es a vidkarinal is. Így 1,18 volton viszi a proci linx stabilan a 4,4 GHz-et, viszont a teszt alatt 80-85 fokra felmelegszik, de szepen, hiba nelkul lefut. maradhat ez a beallitas 24/7-re? Vagy visszabb kell az arcabol venni kicsit, hogy nyugisabb legyen a hofok?
VAGY maradjon az alap tuning, fesz emeles nelkul a 4,2 GHz stabil, hofok is persze joval alacsonyabb....
Szamit annyit a 200 MHz, hogy erdemes erte feszelni a procit hosszu tavon?

[ Szerkesztve ]

(#21805) ittakary válasza AMD_ok (#21804) üzenetére


ittakary
nagyúr

Egy kérdés: egy átlagos napon, amikor tegyük fel nincs se suli / se meló akkor napi rutinodban hány LINX kört futtatsz?

A: kb 10
B: 10 és 50 között
C: vérpisti vagyok, 100+ nehogy eltunyulján már a gép!
D: a LINXet csak a stabilitás kitesztelésére használtam a feszültségek beállításához, de amúgy a gépet rendeltetésszerűen használom játékra, netezésre, esetleg munkára

Ha válaszoltál akkor tudunk segíteni :R

[ Szerkesztve ]

(#21806) AMD_ok válasza ittakary (#21805) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nagyon szep, de ha itt visszaolvasol akar csak 2 oldalt is, ezzel van tele a topik, hogy kinek mennyinel all meg, ugyhogy koszi, de nem kell hulyenek nezni. :(((
Es akkor valaszolok:: ebben a felbontasban termeszetesen C a helyes valasz....

Valaki valami ertelmes valaszt is tud adni az eredeti kerdesemre?

(#21807) ittakary válasza AMD_ok (#21806) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem a topik, az egész PH a Lynnfield óta azzal van tele, hogy LINX meg Prime... Nagyon nagy divat lett 10-50 esetenként 100 köröket (láttam ilyet is nem egyet) rászabni a gépre, had melegedjen.. Úristen a fejemt fogom néha! Marha jók ezek a programok arra amire VALÓK: hogy exreme stressz alatt stabilitást vizsgáljünk vele. Mert ha extreme esetben jól teljesít akkor hétköznapi életben 99,99% hogy nem fossa majd össze magát.

A kérdésed tartalmilag egy marhaság: "LINX alatt 85 fokot elért a CPU, visszavegyek az órajelből?"

Ezért kérdeztem meg: mennyit LINXszelsz? :) Bármiben fogadok hogy ha LINX alatt 85 fok akkor játék alatt 60-65öt sem éri el, de nagyon CPU limites alkalmazással (renderelés, konvertálás) sem lépi túl a 70-75öt.

Magyarul ha csak LINX alatt éred el a 85öt akkor az teljesen rendben van! Mert ha értelmesen programokat futtatsz és nem ilyen extreme szarokat, akkor soha az életbe nem lesz melege a CPUnak.

[ Szerkesztve ]

(#21808) ffodi válasza ittakary (#21807) üzenetére


ffodi
veterán

Arról nem is beszélve, hogy a 80-85 °C simán üzemi hőfoknak tekinthető. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21809) ittakary válasza ffodi (#21808) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ilyet meg aztán végképp nem mertem mondani, mert ilyen hszt is láttam már, hogy 20ezres hűtőt akartak rávarrni valami szerencsétlenre mert 70°C fölé ment a maghő...

(#21810) h1mpi válasza ittakary (#21809) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem 4.6 Ghz-en 59-61 fok játékok alatt a cpu 1.240v fesszel..

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#21811) subaruwrc válasza ittakary (#21807) üzenetére


subaruwrc
félisten

Kar ezzel vitatkozni akkor is ez marad a topik témája ha megfeszülsz

(#21812) troll81 válasza ittakary (#21809) üzenetére


troll81
addikt

szia nekem 51 körül megáll játékok alatt 1.225V offset 4.6ghz en nem meleg sőt elégedett vagyok vele teljesen :K

(#21813) BomiBoogie válasza ittakary (#21807) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amúgy TE mennyit LinXelsz? :D

(#21814) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Azt hiszem tobbet nem kerdezek itt semmit, mert egyszeruen attol a kb 2 kiveteltol tekintve eddig meg ertelmes, normalis valaszt nem kaptam a kerdeseimre...

(#21815) h1mpi válasza AMD_ok (#21814) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem kell a 4.6 ghz 24/7-re, ezért megéri feszelni.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#21816) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#21800) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem is tudom. Nalam a mediaPc-ben van egy i3-4160 es gyarival 43-47 fok volt idle-ben. Film es letoltes kozben siman 60-63 korul volt kozepes fordulaton ami azert mar eleg hangis volt. Vettem ra egy olcso CM hyper 3-as hutot es most 32-37 idle-ben, film meg letoltes kozben alig eri el a 45-48 fokot.
A macskanak a 4770K-ja alapon gyari hutovel Crysis3 -ban mar surolta a 90 fokot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21817) MPowerPH válasza ittakary (#21807) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyetertek... 10, max 15 kor(AVX2-est maximum a hutes tesztelesere erdemes) ajanlott, aztan csokolom. Valos alkalmazasokban kell tesztelni, ezek a 'szamoltassuk a cpu-t halalba' alkalmazasok arra jok, hogy behataroljak, kb. hol indulj el stabilitas kerdesben.
Meg fel lehet fogni oket egy benchmarknak, amivel kb. egysegesiteni tudjuk topikon belul azt, kinek hogy szalad a cpu-ja.

Am ez is csaloka tud lenni. Engem az SLI nagyon megviccelt. Ugy nez ki, hatassal van a cpu viselkedesere is. Amiota bent van a 2. kartya, nem tudok tesztet futtatni 5GHz-n, es adott orajelhez is tobb feszt ker. :F

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21818) bombibmw válasza MPowerPH (#21817) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,a stressztesztek csak arra jók,hogy megmutassák a maximálisan elérhető hőmérsékletet adott órajelen/feszültségen,adott hűtővel,illetve irányt mutasson egy esetleges stabilitást illetően.
Az igazi stabilitást úgyis a mindennapos használatban tapasztaljuk meg.
Én sosem futtattam órákat egy Linxet,Prime-ot,viszont mindig ezzel kezdtem egy cpu tesztelését.
Az Sli egyébként nálam is rontott a tuningban.
Egy kicsit jobban ment a proci az Asus-AR-ben,mint a Hero-ban,vagy most a Sabertooth-ban.
Utóbbi kettőnél más Sli-m volt.

(#21819) ittakary válasza subaruwrc (#21811) üzenetére


ittakary
nagyúr

Érted: elmagyarázom, töviről hegyire leírom, sőt mások is válaszolnak neki, sőt mindenki kedves, erre megsértődik, hogy "ő akkor többet nem jön ide" hát agyameldobom!!

(#21820) demmer123


demmer123
őstag

Ha 4,7ghz akarok kihozni a 4690k procibol akkor kell kupaktalanítsak?

Alaplap táp ilyennel nincs gond a hűtő phanteks ph-tc14pe.

Ha nincs kupaktalanítva akkor felejtős a 4,7ghz?

(#21821) MiklosSaS válasza demmer123 (#21820) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Fesztol fuggo....de szerintem a 4.7 felejtos hacsak nem valami kemeny cpu (golden chip)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21822) Joshi válasza demmer123 (#21820) üzenetére


Joshi
titán

A delidelés egyes példányoknál azért szükséges, mert az Intel gyári pasztázása nem megfelelő minőségű, ezért sokkal melegebb a hőfok mint az elvárható lenne.
A proci tuninjához nem sok köze van. Ha delidelés nélkül nem megy az adott órajelen a proci, akkor delid után se fog. Ugye most értelmes feszültségekről beszélek ami használható 24/7-ben.

A 4690k procikat nem ismerem, de szerintem kevésbé tuningbarát procik mint a 4790k nagytesó. Természetesen átlagosan értve, biztos hogy azok között is vannak jobb példányok.

[ Szerkesztve ]

(#21823) lotek18 válasza MiklosSaS (#21816) üzenetére


lotek18
csendes tag

Alap órajelen szerintem le kéne tudnia hűteni a 4770k-t a gyári hűtő nek. Nekem is gyári van rajta egyenlőre, 4 GHz en alulfeszelve 1.072v ra és játék alatt nem megy 72fok fölé.

(#21824) BomiBoogie válasza demmer123 (#21820) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem is a chiptől függ (= szerencse), majd akkor gondolkozz a hűtésen, ha már tudod, hogy egyáltalán mennyit visz.

(#21825) MPowerPH válasza demmer123 (#21820) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sok dologtol fugg. .. Ezt csak akkor lehet megmondani, ha meglesz. De a 4.7Ghz-be ne eld bele magad tulsagosan.

Don't Tread On Me

(#21826) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,tegnap vettem egy vietnámi :D 4790K ,jelenleg realbench 2.4 fut 1 órája 4.6Ghz@1.205V volt még H.264 kódolás,nem volt hiba.

Zero Defect.No Compromise !

(#21827) MPowerPH válasza Giovanny (#21826) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor az eddig siman atlagos darab. Real benchet nem ismerem... Kinzas melyik fokozatan van mondjuk egy sima AVX-es LinX/IBT paroshoz kepest?

Don't Tread On Me

(#21828) Giovanny válasza MPowerPH (#21827) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,csak most kezdtem tesztelni,LinX és társait még nem próbáltam,egyenlőre a valós alkalmazásokkal tesztelem ami minden nap kell/het,aztán ha kihűl a lakás befűtöm LinX-el. :)

miklosss2012 Nekem H105 hűtőm van, Realbench alatt max.60 fok volt.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#21829) MiklosSaS válasza Giovanny (#21826) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem is vietnami i3 van a kicsi gepben. Az atlagosnal jobban melegszik.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21830) qad válasza MPowerPH (#21827) üzenetére


qad
senior tag

A realbench az stabilitás mérésre jó, alig melegíti a procit. Mindenből futtat egy keveset és a végén egyszerre lefuttatja az összes alkalmazást 1 ütemben.

(#21831) MPowerPH válasza qad (#21830) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi. :R

jános: Egyebkent ne sok idot szanj a LinX-elesre. Nem erdemes.... :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21832) NFree


NFree
addikt

Sziasztok srácok, A memórián próbálok finomítgatni kicsit a lényeg méreget itt aidával , állítgatok. S a kérdésem az lenne ha egy időzítést kisebb értékre állítok s közben csökken a pontszám amit kapok , olyankor az van , hogy túl szoros épp az adott időzítés és hibázgat a ram , vagy minek tudható be?
Láttam itt forumon szép eredményeket azért kérdeztem itt.
Jelenleg itt tartok

Másik kérdés mivel annyira nem izgat a ram tuning mivel tudnám gyorsan mérni, hogy mondjuk 3dmarkokban viszont a legjobb eredményt produlkálja a dolog , viszont nem kell atom stabilnak lennie. Hu ez gáz remélem értitek. :B

[ Szerkesztve ]

vga

(#21833) miresz


miresz
veterán

Szert tettem egy i7 4790K-ra.

Eddigi tapasztalatok alapján 1,180V-al stabil AVX-es Lynx alatt 4,6Ghz-n.

[ Szerkesztve ]

(#21834) subaruwrc válasza miresz (#21833) üzenetére


subaruwrc
félisten

szép darabnak tűnik
mi a VID-je ?

(#21835) Lacielvtárs válasza miresz (#21833) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gratula a szerzeményhez... :R
jó a fotó, majdhogy nem művészi ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21836) miresz válasza subaruwrc (#21834) üzenetére


miresz
veterán

1,080V ha erre gondolsz.

(#21835) Lacielvtars: Mobil művészet.... :D

[ Szerkesztve ]

(#21837) subaruwrc válasza miresz (#21836) üzenetére


subaruwrc
félisten

arra igen. nem rossz.

(#21838) Ano


Ano
őstag

Én is elkezdtem a tuningolást ... delid nélkül a megsütés határáig ezt tudtam kihozni a prociból és a helyzetből:

A 0.6.4-es LinX-el kb 68 fokig melegedett a proci, de a 0.6.5-ös az rendesen megizzasztotta!

Default VID az 1.145V (ha jól emlékszem, de lehet hogy 1.15V) ... a lényeg hogy még így is mínuszban vagyok az offset-el!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#21839) subaruwrc válasza Ano (#21838) üzenetére


subaruwrc
félisten

tehát 4100 1.1v?

energiagazdikat kilőhetnéd.

(#21840) Ano válasza subaruwrc (#21839) üzenetére


Ano
őstag

Igen, 4.1GHz 1.1V

Az energia gazdikat hol és mi a nevük? :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#21841) BomiBoogie válasza Ano (#21838) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez eddig kellemes érték, a feszt illetően.

Olyan jó ez a tuningos móka, tudunk örülni egymás táblázatainak, amiből más csak összevissza számokat lát. :D

(#21842) MPowerPH válasza miresz (#21833) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jol hangzik. :K

Don't Tread On Me

(#21843) Joshi válasza Ano (#21838) üzenetére


Joshi
titán

Ez a proci delidre éhezik, gondolj bele ha 1.200V-ot adnál neki akkor mennyire melegedne. ;] Milyen hűtőt használsz?

(#21844) MPowerPH válasza Ano (#21838) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az nem semmi, brutalisan megelszik. Nem tudom irtad e, de mivel hutod?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21845) blu79 válasza MPowerPH (#21844) üzenetére


blu79
addikt

gondolom AC Freezer 13-al hűti

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#21846) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Memória tuning után ellenőrzésképpen csináltam egy IBT tesztet is, hogy stabil maradt e a rendszer, úgy tűnik azzal nem lesz gond és a gflops értékek is jobbak lettek persze, de van egy kis szórás köztük, ami ha 0,05V-al növelem a Vcore feszt nem annyira feltűnő.

Ennek van jelentősége, vagy így is megfelelő szerintetek?

A Vcore amúgy 1,24 V-ra van belőve, érdekes hogy adaptive módban még mennyit tesz rá ez az MPower lap...

[ Szerkesztve ]

(#21847) Trailblazer válasza Tomdriver (#21846) üzenetére


Trailblazer
addikt

Adaptívban ellenjavallott stressztesztelni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21848) Ano válasza blu79 (#21845) üzenetére


Ano
őstag

Igen, jelenleg még csak AC Freezer 13-al ...

Közben eszembe jutott, hogy 4GHz-en 1.08V-al ment, de a 4.1-et már nem bírta és a win is belehalt, majd emeltem a feszt 1.1-re, kihagyva az 1.09-et, így azzal még le kell tesztelnem!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#21849) Ano válasza Ano (#21848) üzenetére


Ano
őstag

A 0.6.4-es LinX lefutott, de a 0.6.5-ös elkékhalálozott 4.1GHz-en 1.09V VID-el ... :(

Talán 1.095V-al még jó lehet ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#21850) MPowerPH válasza Ano (#21849) üzenetére


MPowerPH
félisten

0.6.5 -el ne kinozd... Nincs ertelme. :N

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.