Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) poster válasza Howkeddlee (#2000) üzenetére


poster
csendes tag

Nem voltam benne biztos, mit kell feltenni ezért is akartam rákérdezni, persze most a 13.11 beta van fent.

[ Szerkesztve ]

(#2002) ST05 válasza poster (#1996) üzenetére


ST05
őstag

terhelésre változhat , gpu-zban van egy kérdőjel , arra nyomva
tudod terhelni a vga-t , ha mindenigaz akkor fel fog ugrani 3.0-ra...

intel hd graphics driver-t érdemes más ( amd-nvidia) driver előtt feltenni,
majd csak ezután telepíteni a vga- driverét.. ezért nem engedte már...

(#2003) Trailblazer válasza poster (#1996) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha az alaplapi kimenetek valamelyikén (d-sub, dvi, netán hdmi) lóg monitor, akkor kell neki driver, amennyiben külön pci-e vga is van a gépben. Ha utóbbira dugod, akkor kvázi letiltódik a proci igp-je, így a drivert sem fogadja el, nem lát hozzá hardvert.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2004) roland929 válasza MM (#1995) üzenetére


roland929
csendes tag

A gepem tobbi resze
Vga 2db 7970
Haz sharkon t9
Ram corsair vegance 8gb
Proci huto alpenföhn brocken

[ Szerkesztve ]

(#2005) Devid_81 válasza roland929 (#2004) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Es i5-el mindez? :U

...

(#2006) roland929 válasza Devid_81 (#2005) üzenetére


roland929
csendes tag

Igen bocs elobb rosszul irtam csak 2db 7970

(#2007) Devid_81 válasza roland929 (#2006) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ebbe illene egy i7, ambar olyan borzaszto nagy kulonbseg nincs i5 es i7 kozott, de nyilvan komolyabban jatszol ezzel a geppel, akkor meg nem arthat ha a jovore tekintesz ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#2008) roland929 válasza Devid_81 (#2007) üzenetére


roland929
csendes tag

I7 majd csak jovo tavaszal lesz addig jo az i5 is hogy kihajtsa ezt a 2db vgat. Tavaszal meg lehet vga csere is lesz. Addig jo lesz ez a jatekra :)

(#2009) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Jól befűtöttem a prime-mal a kicsikének (4670K), 86-87 fokot nyaldosta, mindezt 4.2 ghz-en 1.16 v-ra override-olva. Ez jónak mondható?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2010) kris75


kris75
aktív tag

Sziasztok!

Hol találok egy olyan leírást amiben a 4670K és ASUS lap tuning beállításai vannak?

Kb 4,2-4,4 Ghz et szeretnék elérni,

köszönöm a segítséget elöre is!

Krs :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#2011) anytime válasza kristof123 (#1977) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Elkezdtem a valós munkát :)

Írtam, hogy AIDA FPU FULL terhelés esetén a Core Voltage értéke 1,067V érték.

Első lépésként az override sorba az 1,050V értéket állítottam be. Remélem jó :F A hőfokok drasztikusan 5-10C között máris lejjebb vannak :) A teszt jelenleg is fut.

Kérdés, egy-egy lépcső között, a teszt milyen időtartamú legyen?

Következő lépcsőnek tervezném az 1,045 majd az első hibázásig 5-5 ezreddel venném lejjebb.

A CPUID-ben azonban azt látom, hogy a Core Voltage érték az IDLE és FULL alatt is a beállított értéken van. Gondolom, ez így OK, hisz manual-ra álltam át? A HW infoban is így áll a dolog és IDLE is ezt az értéket látom.

JÓ EZ ÍGY?

(#2012) #91166208


#91166208
törölt tag

üdv. 4770K a gyári hűtője milyen ?

(#2013) MM válasza F e Z o (#1997) üzenetére


MM
őstag

Kösz, ezt majd kipróbálom!

(#2014) kristof123 válasza anytime (#2011) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

10-15 perc prime95 szvsz elég. Ha olyan beállításhoz értél ami, majdnem tökéletes, akkor futtathatod 1 órán át is, hogy megtudd tényleg az-e a legstabilabb.

Nem OK, de nekem sem tudják a feszültséget normálisan kiírni, csak az Asus féle CPU-z.

[ Szerkesztve ]

(#2015) anytime válasza kristof123 (#2014) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Akkor így néz ki az UEFI - erre gondoltál?

Most lépek 1,045V-re.

Valami oknál fogva, nem viszi az F12-es mentést.

[ Szerkesztve ]

(#2016) kristof123 válasza anytime (#2015) üzenetére


kristof123
őstag

Ez teljesen jó szvsz. Mehetsz lejjebb is nyugodtan. Nekem 1.07 V-al már 4.2 Ghz is ment a 4670k.

[ Szerkesztve ]

(#2017) anytime válasza kristof123 (#2016) üzenetére


anytime
őstag

Akkor irány a mélység. Szeretném elérni, hogy IDLE és Office használata közben ne kelljen a cpu cooler. Akkor majd jelentkezem, hogy mire jutottam.

(#2018) Trailblazer válasza kristof123 (#2016) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tehát mégse annyira jó az az 1.160 V, amennyit az enyém kér 4.2-n...Annyi biztos, hogy 1.147-en még fagyi van.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2019) MM válasza Howkeddlee (#1998) üzenetére


MM
őstag

Több külföldi fórumon is olvastam, hogy a PCH-nál is érdemes emelni, van, akinél ez okozott instabilitást.
Az elején, míg "ismerkedtem" a CPU-val tuning terén, és még nem volt 100%-os feljebb raktam, és mivel így stabil a gép nem is akarom visszább venni - elvileg még az ajánlott értékeken belül van.
PCH hőmérséklet így 45-61 fok között van terheléstől (VGA használat) függően.

(#2020) kristof123 válasza Trailblazer (#2018) üzenetére


kristof123
őstag

Nem tudom az alaplapod ilyen téren mennyire korlátozó tényező. Mivel nekem DIGI+ 8-phase, neked pedig fele ennyi. Lehet hülyeséget írok, de pl FX processzoroknál sem mindegy, mert a tuning rovására megy. Több feszültséget kér és hamarabb throttlingol, sőt lehet az alap órajelet sem képes normálisan tartani.

(#2021) bandi0000 válasza poster (#1996) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Öszintén,hogy felelne meg mikor benne van a tahiti, és a 4600 igp driver nem igazán passzol a 7870 hez, ha nem vtam egyértelmű,akkor a vga az elsődleges ezért nem engedi

Xbox One: bandymnc

(#2022) Trailblazer válasza kristof123 (#2020) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem részletezik az Asus oldalán, hány fázisú ez, ennyit írnak: DIGI+ VRM.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2023) bandi0000 válasza Trailblazer (#2022) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Meg kell számolni... :K

Xbox One: bandymnc

(#2024) kristof123 válasza Trailblazer (#2022) üzenetére


kristof123
őstag

(#2025) Trailblazer válasza kristof123 (#2024) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja látom, 4 lesz az. Azért így sem tragédia az ügy, emiatt csak nem váltok lapot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2026) kristof123 válasza Trailblazer (#2025) üzenetére


kristof123
őstag

Ez egyértelmű. Csak benne van a pakliban, hogy ez is korlátozó tényező lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2027) zaja8


zaja8
aktív tag

sziasztok!

jövőhéten jön az új konfigom ( i5 4670k + asrock z87 fatal1ty killer + kingson hiperx 1600 cl9 + r9 280x)
a kérdésem az lenne hogy ha összeállítom a gépet miket kell beállitanom a biosban?
alapórajelen használnám egyenlőre de azt hallottam hogy nem érdemes auton jagyni semmit mert túlfeszel a lap.
teljesen fogalmatlan vagyok, nem volt még intel konfigom, szeretném hogy ha leirnátok hogy a ramokat, procit, stb hogyan kell belőni, mi a max amit kaphat?

elöre is köszi a segítségeket!

(#2028) kristof123 válasza zaja8 (#2027) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!
A hiperX ramok általában 1,65 V-sak és ezt az intel nem szeretni, de mivel a config tuningos lesz, szvsz nem lesz gond.
"a kérdésem az lenne hogy ha összeállítom a gépet miket kell beállitanom a biosban?"
Ha egy kicsit visszaolvasol az alulfeszelést nemrég tárgyaltuk ki.

[ Szerkesztve ]

(#2029) zaja8 válasza kristof123 (#2028) üzenetére


zaja8
aktív tag

ez idáig rendben van de még mindig nem tudom miket kell beállitanom a biosban...
a ramok helyett milyet válaszak ami 1,5v-os?

(#2030) kristof123 válasza zaja8 (#2029) üzenetére


kristof123
őstag

Ha még nem rendelted meg, akkor olyan 1.5 V-at ami el fog férni a processzorhűtő alatt (pl.: játékra elég 1600 Mhz CL9-es), már ha toronyhűtőd lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2031) zaja8 válasza kristof123 (#2030) üzenetére


zaja8
aktív tag

még annyit kérdeznék hogy az Asrock z87 fatal1ty killer elég ha később tuningolok? elég jó a tápellátása?

(#2032) kristof123 válasza zaja8 (#2031) üzenetére


kristof123
őstag

CF/SLI esetleg lesz? Mekkora tuningot akarsz?

(#2033) zaja8 válasza kristof123 (#2032) üzenetére


zaja8
aktív tag

cf sli nem lesz.
tuning meg minnél kisebb fesszel kb 4,2-4,4ghz + noctua nhd14 hűtő

[ Szerkesztve ]

(#2034) kristof123 válasza zaja8 (#2033) üzenetére


kristof123
őstag

Ajánlottam volna az Asus Gryphon-t, de D14-el már nem biztos. Legalább is Én nem mertem bevállalni. Szvsz túl közel van a hűtő a vga-hoz. De ha ez nem probléma akkor az a lap a best buy.

Szerk.: pl.: GIGABYTE GA-Z87X-D3H-al szemezgethetsz még.

[ Szerkesztve ]

(#2035) zaja8 válasza kristof123 (#2034) üzenetére


zaja8
aktív tag

ez az asrock nem jo vàlasztàs?

(#2036) F e Z o válasza zaja8 (#2029) üzenetére


F e Z o
veterán

Corsair Vengeance 1600-1866 cl9-es ramok low profillal minden procihűtő alá befér, s nem tudok olyan lapot,amiben nem működött volna megfelelően.

H2O über alles!

(#2037) kristof123 válasza zaja8 (#2035) üzenetére


kristof123
őstag

Megmondom őszintén engem nem győzött meg. Szvsz inkább Asrock z87 Extreme4, Gigabyte GA-Z87X-D3H, MSI Z87-G45, Asus Gryphon (ha nem gáz, h mATX).

Szerk.: Mennyi lenne rá a keret?

[ Szerkesztve ]

(#2038) anytime válasza kristof123 (#2028) üzenetére


anytime
őstag

:)
1,066V-rol indultam, most fut az 1,000-s teszt. Eddig stabil minden, persze, meglatjuk majd jatek kozben is :)

NAGYON KOSZONOM AZ EDDIGI SEGITSEGETEKET!

(#2039) kristof123 válasza anytime (#2038) üzenetére


kristof123
őstag

Igazán nincs mit! Hajrá!

(#2040) Howkeddlee válasza anytime (#2038) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Nos,kipróbáltam én is,mennyire lehet lemenni a fesszel ha alapon hajtom (3,5 - turbo nélkül) a procimat. (4770K)
Nálam linx és prime tesztek után 0,96v az a fesz,amin még stabil volt! Ez jónak mondható,vagy átlagos?

(#2041) anytime válasza Howkeddlee (#2040) üzenetére


anytime
őstag

Nagyon kezdo vagyok a temaban, erre erdemben, sajnos nem tudok valaszolni.

Egyebkent hogy alakulnak a hofokok nalad? En meg szeretnek egy tizedet elerni minuszban, jo lenne ha vinne a 0,90V-ot.

[ Szerkesztve ]

(#2042) kristof123 válasza anytime (#2041) üzenetére


kristof123
őstag

"jo lenne ha vinne a 0,90V-ot."
Állítsd be és teszteld! Ne t*k*lj! : D

(#2043) anytime válasza kristof123 (#2042) üzenetére


anytime
őstag

:)
Az lesz, csak eddig itt ultek a vendegek, megsem tolhattam az arcukba, hogy huzzanak, nekem tesztelnem kell :)

(#2044) kristof123 válasza anytime (#2043) üzenetére


kristof123
őstag

Akkor hajrá, most már szabad az út! : DD
Sok sikert hozzá!

(#2045) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Már megtörve érkezem ebbe a topikba is, mivel gépvásárlás előtt állok és amikor egy-egy komponens kapcsán felmerülnek kérdések, akkor zavarnak a következő topikba... ez valami rémes... De azt hiszem ez az utolsó topik ahol erőt véve magamon sokadjára is leírom ugyanazt így hát kezdjük az elején...

Az alap szitu ismert, a kérdés hogy megéri-e tuningolni? Játékra és rendszeres videószerkesztésre, photoshopra egyaránt használom majd a gépet. A konfig amit kinéztem:

CPU: INTEL Core i7-4770K 3.50GHz 1150 BOX
Alaplap: ASROCK Z87M Extreme4 Vagy Asus Z87-A
Ram: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9
HDD: WD 2TB AV-GP IntelliPower 64MB SATA3 WD20EURX
Táp: CORSAIR TX Series TX650
CPU Venti:COOLERMASTER Hyper 212 EVO
VGA: GTX 770

Én azért terveznék K-ra mert hosszútávra vásárolnék gépet, a jelenlegit és 5 és fél év után cserélném már le... Úgy gondoltam, hogy vagy egy alap, biztonságos tuningot adok neki már vásárlás után és úgy használom hosszú távon vagy majd akkor huzom csak fel ha kevésnek érzem a powert

Néhány kérdés:
TI mire használjátok a tuningot, észrevehető-e a különbség? Létezik-e biztonságos tuning, úgy értve,h ogy egyszer beállítom az órajelet és az úgy meg évekig? Ha igen/nem TI hogyan használjátok a tuningot? Játék stb előtt kiléptek biosba huzogatni? A fent leírtak alapján TI ajánlanátok számomra a tuningot vagy maradjak a bekapcs kikapcs gombnál?

Mint láthatjátok azt szeretném eldönteni, hogy szükségem van-e a tuningra vagy sem, ezért légyszi ne azt írjátok, hogy ezt nekem kell eldöntenem, mert nincs döntési alapom. A mostani gépemet korábban próbáltam tuningolni, de kékhalálozás lett a vége, a ramok is 800mhz-n mennek 1066 helyett (hivatalosan is ennyit tudnak), mert hiába jött hozzám szakember is tuningolni, nem ment az ő beállításaival sem többet 20 percnél kékhalál nélkül.

Egyszóval nem sikerül értelmes tapasztalatot szereznem tuning terén, így nehéz a döntés. Ennek ellenére informatikában jártas ember vagyok csak a pénzt nem akarom kidobni feleslegesen az ablakon.

Köszönöm a türelmeteket és az esetleges pozitív válaszokat. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2046) Devid_81 válasza Dyingsoul (#2045) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En szvsz biztosan tuningolnam mar a kezdetektol mivel mire majd eljutsz arra a szintre, hogy keves mar lehet az akkor hirtelen felindulasbol elkovetett tuningod sem fog sokat erni...kezd az elejen ismerd ki minel hamarabb mit is tud a vas.
Elviekben letezik tuning hosszutavra.
Proci fuggvenyeben en egy biztos 4.2ot kihoznek a procibol akar 4.3-4.4-4.5 amit epp sikerul a cpu-nak ertelmes feszultsegek es homersekletek aran kipreselni magabol.
Jateknal sokat nem szamit...ha belvesszuk a battlefield 3-4 multi palyakat 64 emberrel akkor akar mar a mostani jatekoknal is erezheto a tuning.
Munkaval nincs tapasztalatom.

...

(#2047) Dyingsoul válasza Devid_81 (#2046) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az érezhető mit jelent? +3-5 avg fps?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2048) flash- válasza Dyingsoul (#2045) üzenetére


flash-
veterán

Nézd. Én nem vagyok tuning szakértő tehát ne vedd készoénznek amit irok.

"Én azért terveznék K-ra mert hosszútávra vásárolnék gépet, a jelenlegit és 5 és fél év után cserélném már le... Úézd én nem vagyok tuning szakértő tehát ne vedd kézpénznek amit most irok."

Aki tuningolni akar intel fronton annak K-S intel cpu kell ami drágább mint a sima.
Emellett olyan alaplap kell melynek a tápellátási áramköre 8+4 mondjuk mert ilyen 4+1 es lapok esetén csak pár száz mhz- fogsz képes húzni.

4700nél a k-S cpu tiz ezerrel drágáb tehát 70e helyett 79e.
Egy tuningos lap (ne. Ilyen fos 4+1 hanem 8+4) pedig 15 ezerrel drágább tehát 30 ezer korul van.

es akkor szót kell említeni arról hogy egy tuningos gép jobban melegszik tehát komolyabb cpu hűtés kell a gyárihoz képest ami 8-15 ezer forintos többletkiadást jelent minimum.

Ezenkívűl olyan pc ház mely megfelelően szellős ahhoz hogy a komponensek ne melegedjenek egy ilyen ház is 2x annyiba kerul mint egy tuning nelkuki konfighoz való kb 15-20 e minimum.

Erősebb tápegység is kell ami minimum 15-20 ezer forintos felarat jelent tehat olyan 20 -25 ezer minimumárat.

tehát a te esetetben a 4770k a 4770 el szemben 50-60 ezer forint plusz felárat jelent összességében és akkor még nem adtukhozzá a képlethez azt hogy tuning esetén az élettartamcsökken, az áram fogyasztás nő.

ezek tükrében pedig nem biztos hogy megéri az a pár száz mhz amit így nyersz.

erősebb tuning gépet azért venni hogy tovább elég legyen badarság.
amire nem elég egy sima i5 arra egy k-s i7 sem lesz már elég,mert a platformból eredő előny (busz,pci stb)sokkal fontosabb mint az a pár száz mhz...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2049) Howkeddlee válasza anytime (#2041) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Nálam a 4770K 3,5-en 0,96v-al ment a legkevesebb fesszel,ott volt a legmelegebb mag 55fokos,egy 10tesztes Linx alatt.

(#2050) Dyingsoul válasza flash- (#2048) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a választ, értem, hogy mit akarsz mondani de akkor is túlzónak találom azt, amit írsz:

Alaplapra azt mondod tuning esetén minimum 30-at kell szánni, ami 15 ezer többletet jelent. Sima lga 1155 i7 alá meg 15ért veszel ATX lapot? Hol? Milyen típust? Azt is szem előtt tartom, hogy SSD is van a gépben és szükségem van sok USB portra is.

Gyári hűtőt i7-en hagyni? Még az E8400-asról is cseréltem a gyárit, mert sokat megy a gép, ha alap órajelen-feszen is van nagyon melegszik gyári hűtéssel, tudom mert egy évig az volt rajta, izzadt is rendesen. Szóval a gyári hűtőt mindenképp cserélni kell szvsz pláne ha több órás renderelési feladatokkal is megbízom.

PC házamat megtartom ami jelenleg egy Raidmax Ninja, szerintem ennek tökéletes a hűtése semmivel sem találok jobbnak egy mostani 20-30k-s házat.

Erősebb táp, ami szerinted "15-20 ezer forintos felarat jelent tehát olyan 20 -25 ezer minimumárat" tehát te egy lockolt i7 és egy GTX 770 mellé tudsz venni 5-10 ezerért tápot. Megmutatod melyikre gondolsz ilyen árban?

Mindenféle ellenségeskedés nélkül kérdezem mindezt, csupán kicsit túlzónak gondolom ahogy ezt fent is írtam.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.