Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Apollo_21 válasza laychi (#22048) üzenetére


Apollo_21
addikt

És tényleg...lol:D

Batch#: L426C756; itt is van olyan tré h ahonnan jött hol jobb hol rosszabb a proci?
Az enyém Malaysia pl...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22052) Ano válasza Pracli88 (#22045) üzenetére


Ano
őstag

Az én 4690K-m 1.145V-al 4200-on 0.6.4-es LinX-el kb 75W-ot, 0.6.5-ös LinX-el kb 108W-ot zabált Hwinfo szerint (cpu package)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#22053) turorudi válasza Joshi (#22046) üzenetére


turorudi
aktív tag

Na de azért melegszik túl, mert 194W-ot vesz fel. Nálad meg csak 117W-t fogyaszt. Az a kérdés, hogy miért ennyi a fogyasztás?

(#22054) Giovanny


Giovanny
őstag

Nálam ezek az értékek Realbench 2.4 alatt.

Zero Defect.No Compromise !

(#22055) laychi válasza turorudi (#22053) üzenetére


laychi
veterán

[Ühm...]

(#22056) Joshi
Szó mi szó,nem a legmegfelelőbb hűtéssel rendelkezik...

[ Szerkesztve ]

(#22056) Joshi válasza turorudi (#22053) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem azért, mert túlmelegszik a procid. Először le kell hűteni olyan hőmérsékletre ahol nem Throttlingol, addig nincs miről beszélni. Ha túlhevül a proci csinál érdekes dolgokat, egyébként a helyedben én nem kínoznám, mert simán elhalálozhat a cpu.

(#22057) turorudi válasza laychi (#22042) üzenetére


turorudi
aktív tag

IBT-vel 15-20W-tal kevesebbet fogyaszt és így 90 fok alatt megáll.

[ Szerkesztve ]

(#22058) turorudi válasza Joshi (#22056) üzenetére


turorudi
aktív tag

A gép rendszerint 0,7V fesszel 0,8GHz magórajelekkel ácsorog. Ilyenkor 30-33 fok között vannak a magok. Aztán ha rátolom a Stress FPU-t, egy másodperc alatt felugrik a fogyasztás 200W-ra, a hőfokok pedig 100C-ra. Amikor leállítom, azonnal vissza esnek a harmincas tartományba. Tehát nincs semmi túlmelegedve, hanem valamiért túl nagy teljesítményen dolgozik terhelve (de csak az FPU teszttel, a sima Stress CPU-val úgy van, mint nektek, olyan 120W körül).

(#22059) Ano válasza turorudi (#22057) üzenetére


Ano
őstag

Hwinfóval is nézd meg szerintem ... Lehet, hogy Aida rosszul mér!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#22060) NFree válasza turorudi (#22050) üzenetére


NFree
addikt

Nos előfordulhat , hogy a lap , vagy az aida bugos, s nem rendesen írja ki emiatt a fogysztás értéket fentebb linkelt kolléga Hwinfo64 egy képet meg kellene neked is nézni, hogy az mennyit ír a fogyasztásra.
Másik lehetőég ki kellne mérni multiméterrel a feszt.(csak hogy biztosak legyünk ezek utána feszbe).
A harmadik dolog úgy néz ki lehet kifogtál egy nagyon tré procit már ami a proci alatti pasztázást illeti, ezért melegszik túl. ami nem elképzelhetetlen. Van ami szar hűtővel linx alatt beleszalad tuning nélkül a 100 fokba( vagy kis tuningnál)
Hűtőröl tudunk valamit? Ne haragudj elsiklottam e fölött. A stress fpu megfelel majdnem egy avx es linx nek már ami a terhelést illeti.
Szóval ellenőrizd a hűtőt minden okés -e.
Utánna fix 4,4ghz en kevesebb fesszel streesszeld.
Meg kellene nézni más progival a fogyasztást.(Hwinfo64)

[ Szerkesztve ]

vga

(#22061) Apollo_21 válasza turorudi (#22057) üzenetére


Apollo_21
addikt

NE kínozd!!!

Pirossal írja az alsósor megint h 16%os Throttling van..és h túlmelegedés...
Kár babrálni...tedd a feszt a f.ba le 1,1re és 4ghz-re az bőven elég oda..sőt még talán attól is mehetsz lejjebb... és a core temp nyugodtan mehet fel..vagy a hwinfo h az egyáltalán mit szól az Aida-ban kiírt 200W-okra..mert vmi nem klappol hogy ennyit ír ki. ez nem egy fx 9370:D
A másik, egyáltalán jól van fent az a hűtő..bár ha idle nemszált el a hőfok talán igen.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22062) laychi válasza turorudi (#22057) üzenetére


laychi
veterán

Hwinfo64-gyel nézd meg,lehet bugos az aidád...

Olyan hűtővel ne is csodálkozz,hogy magas a hőfok...

Noctuával is 78 fok volt 1,16V-on 4,4...
1,216V-on a 4,5Ghz nekem is benézett 80 fok fölé.

1,2V magasabb fesz,4,6Ghz,ami esetleg még inkább hatással van a hőfokra.
mint láthatod a képeimen 1,16V ~80 fok 4,4ghz-en
4,2Ghz 1,288V ~79 fok.
azonos fesz mellett más órajelet beállítva más hőfokot kapsz,alacsonyabb órajelet beállítva magasabb fesz mellé kisebb hőfokot produkál.

Az is lehet,hogy az AVX-re felettébb érzékeny a procid...

[ Szerkesztve ]

(#22063) Joshi


Joshi
titán

Minden monitorozó program ugyan onnan szedi az infót, azt látja amit a bios/alaplap közöl. Amikor még az én procim nem volt delidelve, az Aida Stress teszt melegítette fel a legjobban, még az IBT-vel is alacsonyabb hőfokaim voltak.

(#22064) laychi válasza Joshi (#22063) üzenetére


laychi
veterán

Az is lehet,hogy biost kellene frissítenie,mert lehet,hogy az küld hibás adatokat,
kb mint,mikor vcore-nak nevezte el a hwmonitorban a VCCIN-t és csak bámult a jónép,hogy 1,76V-on megy a proci :D

(#22065) ffodi


ffodi
veterán

Összehegesztettem az összefoglalót, reméljük hamarosan odakerül a helyére. :)

A korábban elhangzott írásokat összegyúrtam (laychi és Ano munkáját is megtalálhatjátok benne, ezúton is köszönet nekik. :) ), a nem odavaló részeket kivettem. Néhány dolgot átfogalmaztam hogy szakmaibbnak hangozzon, remélem nem sértek meg vele senkit. :)

Ha valakinek van még bővítési javaslata az szóljon és ha megfelelő mennyiség összegyűlik lehet updatelni.

Aki türelmetlen. ;]

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22066) turorudi válasza laychi (#22062) üzenetére


turorudi
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, próbálkozom mindennel. HWInfo és Real Temp is ugyanannyit ír ki.
Viszont nézem fogyasztásmérővel is. Az úgy néz ki, hogy a teljes konfig IDLE 38W. Amikor megküldöm Stress FPU-val, akkor 190W lesz a teljes fogyasztás a mérő szerint. Tehát a proci ilyenkor felvesz az addigi mellé további (190-38)*0,92=140W-ot (azért kell 0,92-vel szorozni, mert a Platinum táp hatásfoka 92%).
Viszont! Ha a teljes konfig fogyasztása 190W*0,92, akkor nem lehet a CPU fogyasztása 195W, amit bármelyik monitorozó program kiír. De láthatóan így is magas a teljesítmény felvétel, olyan 150W körül lehet.
A hűtő Scythe Ninja 3b., annak elvileg azért kellene tudnia hűtenie.
Most megpróbálok Biost frissíteni, de addig is linklem, hogy pl. ITT ugyanez a jelenség van.

(#22067) ffodi válasza ffodi (#22065) üzenetére


ffodi
veterán

Máris egy kis update, ha valaki továbbra is türelmetlen. Ha a stáblistából valakit kihagytam szóljon bátran. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22068) Joshi válasza turorudi (#22066) üzenetére


Joshi
titán

Hidd el hogy azért van ez a jelenség, mert nagyon melegszik a procid. Első körben érd el azt hogy ne menj 90 C° fölé. ;)
Itt a delid előtti eredményem ahol én is Throttlingoltam.

Visszavontam, néztem egy delidelt 1.360V@4.9Ghz-es tesztemet és ott is 170W volt a fogyasztásom ami teljesen rendben van a magas fesz miatt. Akkor lehet hogy ez tényleg valami anomália lesz, de a 90 C° fölötti hőmérséklet attól még nagyon nagy probléma. A helyedben delideltetném a procit, hidd el hogy megéri. :K

[ Szerkesztve ]

(#22069) turorudi válasza Joshi (#22068) üzenetére


turorudi
aktív tag

Na ez az, ez van nálam is. Azt mondod, hogy a delidelés azt is hozta, hogy alacsonyabb teljesítményfelvétellel dolgozik a proci? Ugye a jelenlegi állapotodban, a korábbi screenshoton 117W-ot fogyasztasz, itt 172W-t.

(#22070) laychi válasza ffodi (#22067) üzenetére


laychi
veterán

Jó lett szerintem,csak a vége kicsit elharapottnak tűnik.

Azt is bele lehetne szerkeszteni,hogy linx,ibt alatt is a maximum elérhető rammal teszteljen a delikvens,ne 1-2-4 gigával ,ha rendelkezik 8-16-32 GB rammal

Delid "szinte minden esetben garanciavesztéssel jár"

(#22069) turorudi Fogyasztás,hőtermelés ugyan az marad,ugyanannyi fesz kell majd neki,de a termelt hőt el tudja vezetni a CLU,nem úgy,mint a gyári noname paszta.

(#22071) ffodi Akoska07 meglátja a satus videókat magába fordítja a pengéit :D

[ Szerkesztve ]

(#22071) ffodi válasza laychi (#22070) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, jöhetnek még delides infók a végére, ezt én is hiányoltam.

A linX-es észrevétel is jó, azzal a pár sorral is ki lehetne egészíteni.

A szinte pedig maradjon csak, mert van az a szaki munka, amivel gyárira visszalehet ragasztani és akkor szerintem megeszik gariban. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22072) Joshi válasza turorudi (#22069) üzenetére


Joshi
titán

Időközben módosítottam a hsz-em, nálam a fogyasztás arányos volt delid előtt és delid után is a feszültség emeléssel. Ugye nálad 1.200V körül mutat 190W-ot ami bődületesen magas érték. A delidelést fontold meg, persze attól még lehet hogy rossz példányod van de legalább nem főzöd meg.

(#22073) turorudi válasza Joshi (#22072) üzenetére


turorudi
aktív tag

Jó, hát akkor kit ajánlanátok delidelésre? :)

(#22074) ffodi válasza laychi (#22070) üzenetére


ffodi
veterán

Frissítettem még néhány stabtesz SW beállítási tanáccsal, szerintem első körben elég lesz ennyi infó. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22075) Joshi válasza turorudi (#22073) üzenetére


Joshi
titán

Kérdezd meg laychit. ;)

(#22076) turorudi válasza Joshi (#22075) üzenetére


turorudi
aktív tag

Egyébként ha delidelve jobb hőfokokkal ugyan, de ugyanígy magas teljesítmény leadással megy a proci, az nem káros?

(#22077) Joshi válasza turorudi (#22076) üzenetére


Joshi
titán

Ha van lehetőséged, akkor próbáld ki a procit egy másik alaplapban(ne Asrock legyen). Ha ott is ugyan ez a jelenség, akkor a proci a hunyó. Delidelés előtt én mindenképpen kipróbálnám egy másik konfigban.

(#22078) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kivancsisagbol rainditottam a LinX 0.6.5 -ot... Szepen befutott a procinak. Szokasosnal sokkal magasabb fesz kellett neki, BIOS-ban 1.2125v -ot lottem be. Ez stabil HT-val is, ellenben ugy vettem eszre, HT nelkul jobban befut.

Ha sikerul talalnom nem lehuzos aron ddr4 quad kittet, akkor valtok. Procira kapott ajanlatokbol kijonne egy nem csonka 6 magosra is(valamit csak szamit, hogy egy egesz jo peldany, khm... :U ), vagy kis rafizu, es a 8 magos. Bar ugyis csak marciusban lesz esedekes, addig tud varni a srac.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22079) turorudi válasza Joshi (#22077) üzenetére


turorudi
aktív tag

Ez lesz. Van még néhány 1150-es konfig, csak egyik sem Z-s lappal van. Viszont a G3258 húzgálható egy kis H81-es lapban, hátha ennek is enged valamit.
Közben nem tudtam mit csinálni, a Biosban beállítottam, hogy hosszú terhelésen 88W lehet, rövid ideig megütheti a 120W-t. Ezt a Stress CPU-val tartja is, a Stress FPU viszont így is 120W fölött kér, de legalább megmarad 80C alatt.
Ami érdekes, hogy az Aida tesztjeiben ezzel a beállítással (bár megy 4.6-on) gyengébb eredményeket produkál (pl. CPU Queen 58000 helyett 55000, vagy FPU Mandel 19000 helyett 17000).

[ Szerkesztve ]

(#22080) Giovanny válasza MPowerPH (#22078) üzenetére


Giovanny
őstag

Melyik lesz a kiszemelt cpu? Illetve kevés a 4790K teljesítménye?

Zero Defect.No Compromise !

(#22081) Pracli88


Pracli88
csendes tag

Huh srácok.... kemény harc volt a nagykerrel... volt itt üvöltözés minden... olyat állítottak, hogy az én procimnak semmi baja és terhelés alatt stock coolerrel 40 fokos... persze nem akarták megmutatni nekem is. Nem keves szájkarate és időhúzás után elértem a célom es lett egy ilyenem:
4790k
x438b07t
vietnam

[ Szerkesztve ]

(#22082) laychi válasza Pracli88 (#22081) üzenetére


laychi
veterán

milyened?

és mit tud? mert az egy batchból nem derül ki.
ha jól megy és meleg lesz,hagyd a nagykert,add nekem,adok helyette egy hűs 4690k-t+ némi KP-t :)

[ Szerkesztve ]

(#22083) Pracli88 válasza laychi (#22082) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Azt még nem tudom :-)

Nem tervezek kisebbre váltani :-P

Este rakom bele az otthoni vasba illetve itt a cégnél lehet bedobom valami lapba még.

(#22084) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Szerintetek, rá lehet fogni, hogy stabil?

Xbox One: bandymnc

(#22085) Venyera7


Venyera7
senior tag

Valami nem oké bios 1.248v mutat, cpu-z pedig 1.351 melyik igaz? Help!!

(#22086) bandi0000 válasza Venyera7 (#22085) üzenetére


bandi0000
nagyúr

fix feszet állítottál be?

Xbox One: bandymnc

(#22087) laychi válasza bandi0000 (#22084) üzenetére


laychi
veterán

Talán.

Még erre se mondanám: ;]
(Azért kicsit kinyitottam az erkély ajtót :) )

(#22085) gollo91 Gondolom adaptív vagy offset mód van beállítva(vagy esetleg hozzá sincs nyúlva a feszhez...

[ Szerkesztve ]

(#22088) Venyera7 válasza bandi0000 (#22086) üzenetére


Venyera7
senior tag

Elméletileg igen!

(#22089) bandi0000 válasza laychi (#22087) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én se merek 4200-ál többre menni ezzel a szar hűtővel :D csak azért próbálom hogy ha hamarabb jön a broadwell, minthogy szerezzek egy jobb hűtőt akkor legyen már valami eredményem, amúgy meddig kéne járatni linxet vagy burn testet hogy tuti stabil legyen?

Mert így is bele bele nyaldos a 80 fokba károsítani azért nem akarom :D

Xbox One: bandymnc

(#22090) MiklosSaS válasza bandi0000 (#22084) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Toljal egy kis multi BF4/3, Crysis 3-at aztan ha ott nincs gebasz akkor igen.

Azert meg kell hagyni, eleg ehes az az i5.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22091) bandi0000 válasza MiklosSaS (#22090) üzenetére


bandi0000
nagyúr

valszeg nem a legjobbat fogtam ki, 1,15-él már linx hibát dob

Xbox One: bandymnc

(#22092) MiklosSaS válasza bandi0000 (#22091) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor sajnos tenyleg nem a legjobb. :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22093) RECSKA válasza bandi0000 (#22091) üzenetére


RECSKA
veterán

Milyen hutovel? Mert nagyon soknak tunik ez a hofok. Avx-es linxxel ez lenne 90 fok...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#22094) laychi válasza bandi0000 (#22089) üzenetére


laychi
veterán

Szerintem arra sem árt majd egy jobb féle. Tuti melegedős lesz az is,hacsaknem az alap tdp-je 35-40W lesz :D

(#22095) Ano


Ano
őstag

Próbáltam a leírásban megfogfogalmazottknak eleget tenni és az alapján beállítani a tuningot ... azt írja a "nagy könyv", hogy minden offset-et állítsunk auto-ról 0-ra ...most nekem az összes offset állítási lehetőség inaktív és ezért auto-n van ... merre lehetne ezt feloldani?

Az alaplap egy GIGABYTE GA-Z97X-UD3H

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#22096) laychi válasza Ano (#22095) üzenetére


laychi
veterán

Adj neki +0,001V-ot

(#22097) bandi0000 válasza RECSKA (#22093) üzenetére


bandi0000
nagyúr

volt is 90 :D ezt csak kíváncsiságból néztem, de inkább nem mondom meg a hűtőt mert kitépitek a hajatok :D amúgy valami thermaltake kis vacak de jobb mint a gyári

Xbox One: bandymnc

(#22098) ittakary válasza Pracli88 (#22081) üzenetére


ittakary
nagyúr

szép :K

Majd ird már le hosszabban kérlek hogy miről ment a kiabálás :D

[ Szerkesztve ]

(#22099) Ano válasza laychi (#22096) üzenetére


Ano
őstag

de ne mtudok!

Épp ez a lényeg, hogy inaktív az offset állítás ... szürke !

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#22100) BomiBoogie válasza NFree (#22028) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

De autón hagyott v core, cpu ring, vrin, ram fesz, soha az tuti.

Na ja, de azokat is egyenként be kell lőni. :D

Majd, ha lesz egy erősebb VGA-m, visszatérek a procihúzásra, hogy ne maradjon szégyenben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.